Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Polis Devletine "HAYIR"! / Siyasi Gündem
 Suudi Kadınlar Trafiğe Çıkamadı (26 Ekim)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

bozadi


11075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/10/2013 :  12:38:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
26.10.2013

Suudi kadınlar trafiğe çıkamadı

Suudi Arabistanlı kadınlar, otomobil kullanması yasağına karşı bugün bir protesto düzenlemeyi planlıyor. Alarma geçen yetkililer, eyleme katılacakları büyük cezalar beklediğini açıkladı.Bu gelişme üzerine Suudi Arabistan'da kadınlar, araba sürme yasağını protesto etmek için bugün düzenleyecekleri eylemi, "uyarılar" üzerine iptal ettiklerini açıkladılar.


Suudi Arabistanlı kadınlar, otomobil kullanması yasağına karşı bugün bir protesto düzenlemeyi planlıyor. Alarma geçen yetkililer, eyleme katılacakları büyük cezalar beklediğini açıkladı.

Din adamları, düzenlenmesi planlanan eylemle ilgili “Bu şeytanın ve Amerika'nın işidir” diye açıklamalar yaparken, İçişleri Bakanlığı da “güvenlik ve istikrar için bir tehlike” değerlendirmesinde bulundu.

Suudi Arabistan'da güvenlik güçlerinin beş farklı organı ve ahlak polisi alarma geçmiş durumda. Peki Suudi Arabistan bir işgal tehlikesi altında mı? Hayır. Tüm bu endişenin sebebi kadın hakları savunucularının bugün kadınların otomobil kullanması yasağına karşı bir eylem planlaması. Eylemciler, pek çok kentte otomobil kullanıp gösteri düzenlemek istiyor.

Kadınlar eylemleri için bir slogan da seçmişler: “Kadınların otomobil kullanması zorunluluk değil, bir tercihtir”.

Diğer bir ifadeyle; gelecekte otomobil kullanmak istemeyen kadınları yine erkek bir aile üyesi ya da bir şoförün dolaştırmaya devam edebileceği belirtilmek isteniyor. Kampanya logosunda da direksiyonda kara çarşaf giymiş sadece gözleri görünen bir kadın yer alıyor.

‘OTOMOBİL YUMURTALIKLAR İÇİN KÖTÜ'
Ancak muhafazakârlara göre, kadının yeri evi. Eğer kadınlar erkek kontrolü olmadan etrafta dolaşırsa ahlaksızlığın önünün açılacağını savunuyorlar. Hatta bir İslam âlimi, direksiyon başında oturmanın yumurtalıklara olumsuz etkisi olduğunu bile iddia etti.

YASAKLAYAN TEK ÜLKE
Suudi Arabistan, dünyada kadınların otomobil kullanmasını yasaklayan tek ülke. Diğer İslam ülkelerinin aksine her Suudi kadının kendisi için işleri halleden bir vasisi var. Örneğin babası, eşi ya da erkek kardeşi.

Suudi trafik yetkilisi Mansur el Şakra yaptığı açıklamada, bugün sadece trafikte yakalanan kadınların değil, vasilerinin de ceza alacağını kaydetti.

OTOMOBİLİNİ VEREN ERKEĞE CEZA
Ayrıca otomobilini kadınlara emanet eden erkekleri de ceza bekliyor. İçişleri Bakanlığı çarşamba günkü açıklamasında, “ülkeyi bölmek isteyen” ya da “hasta hayallerin peşinden giden” herkesin sert bir şekilde cezalandırılacağını ifade etti.

Bakanlık Sözcüsü Mansur el Turki de kadınları Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri üzerinden bugünkü yasağa karşı gösteri düzenlemeye ya da direksiyon başında oturmaya çağıran her vatandaşın cezayı da göze alması gerektiğini belirtti.

EYLEM İPTAL EDİLDİ
Suudi Arabistan'da kadınlar, araba sürme yasağını protesto etmek için bugün düzenleyecekleri eylemi, "uyarılar" üzerine iptal ettiler.

Kaynak: yurtgazetesi.com

bozadi


11075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/10/2013 :  12:44:06  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İslam'ın doğduğu toprakların resmi ideolojisi olan vahabilik böyle birşey. Suudi Arabistan'daki sınırsız yasaklar ve hoşgörüsüzlük, Suudi Hanenadanı'nın global faşist güçlerle olan yoğun işbirliği ve bu güçlerin Ortadoğu'daki planlarına verdiği destek, El Kaide gibi Vahabi/Selefi terör örgütlerine yapılan kesintisiz yatırımlar Şeytan'a verilen hizmeti açıkça ortaya koyuyor kör olmayan gözler için.
Go to Top of Page

ogeday


349 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/07/2019 :  14:14:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://www.youtube.com/watch?v=6dKKAlxkt8I

galiba büyük israil projesini gerçekleştirmek için dolaylı yoldan arabistan ı önce amerikan kültürü altına alacaklar

Go to Top of Page

bozadi


11075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/07/2019 :  16:32:47  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen ogeday

https://www.youtube.com/watch?v=6dKKAlxkt8I

galiba büyük israil projesini gerçekleştirmek için dolaylı yoldan arabistan ı önce amerikan kültürü altına alacaklar

Paylaşım için teşekkürler ogeday. İzlediğim zaman görüşlerimi paylaşmak isterim video hakkında.
Go to Top of Page

bozadi


11075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/07/2019 :  19:51:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen ogeday

https://www.youtube.com/watch?v=6dKKAlxkt8I

galiba büyük israil projesini gerçekleştirmek için dolaylı yoldan arabistan ı önce amerikan kültürü altına alacaklarBu Neom projesini yeni duyuyorum. Çok gerçekçi gelmiyor kulağa. Youtube'daki tanıtım videolarının altına da çok isabetli bazı yorumlar / eleştiriler döşemişler. Kendi vatandaşlarına yönelik faşist baskılarıyla ünlü Suudi Arabistan, çölde bir özgürlük, zenginlik, esenlik şehri kuruyor! Belki daha da fantastik tarafı, bu şehirde robotların sayısı insanların sayısından daha fazla olacak olmasıymış. Videoda bu meseleyle ilgili bir komplo teorisi alınmış. Bu teorinin ayrıntılarına vakıf değilim ama şu da bir sır değil ki Suudi Arabistan devlet yönetimi İsrail ve ABD'nin (daha doğrusu İlüminati) faşist dünya egemenliği arzusunun "İslamcı" ayağının lideri olmaya çok hevesli.

Bir de, robotların çoğunlukta olduğu bir "yeni yaşam" şehri fantazisi, celselerde geçen bir konuyu çağrıştırdı. Şu an Antartika'da yeraltında tutulduğu söylenen ve tam bir zihinsel KH kontrolü ve itaat altında yaşayan bir tür toplum olduğundan bahsediliyordu. 4KH güçleri bunları uygun bir zamanda (4Y'ye geçiş sürecinde herhalde) piyasaya çıkarıp bunlarla birlikte insanlığın tümünü tam kontrolü altına almayı planlıyormuş. Ama K'lar bu planın da diğer pek çok büyük KH planı gibi başarısızlığa uğrayacağını söylemişti.

Hani insanlığın yaklaşık yarısını oluşturduğu söylenen OP'ler nasıl insanlığın KH güçlerine büyük ölçüde boyun eğmesinde etkili bir rol oynuyorlarsa, o Antartika'da tutulduğu söylenen tam zihinsel kontrol altındaki "toplum" da aynı şeyin etkisini pekiştirmek üzere piyasaya sürülmeyi bekliyor herhalde. Ve videodaki komplo teorisinde anlatılan "robotların çoğunlukta olduğu şehir" meselesi de benzer bir zihniyetin ürününe benziyor.
Go to Top of Page

ogeday


349 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/07/2019 :  20:39:13  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://tr.sputniknews.com/yasam/201803301032841228-suudi-arabistan-gunes-enerjisi-santrali/

bence gayet gerçekçi.burada yanlış anladığın konu kimsenin kimseye özgürlük vaadinde bulunmadığı. teknoloji özgürlük getirmez.

ek olarak

https://tr.sputniknews.com/yasam/201907041039556555-nicki-minajin-suudi-arabistan-konseri-ulkede-tartisma-yaratti/

bayram değil seyran değil.nicki minaj beni niye öptü

https://tr.sputniknews.com/spor/201804281033220150-suudi-arabistan-yine-bir-ilk-amerikan-guresi-musabakasi/

nedense bütün ilkler 2018 de başlıyor..

https://www.haber365.com.tr/dunya-haberleri/suudi-arabistanda-amerikan-guresi-macinda-iran-bayragi-acildi-h84321.html

hristiyan,yahudi bir ülkenin sporunu izlemekten ve yapmaktan sakınca görmüyorlar ama din kardeşi olduğu ülkenin bayrağını görünce kıyamet kopuyor.bahsettiğim kültürel operasyon bu işte..

https://www.reuters.com/article/us-usa-saudi-nuclear-idUSKCN1R82MG

arapların bu tesisi yapacak birikimde insan gücü yok.abd yapacak

https://www.bbc.com/news/world-us-canada-47296641?#_=_

Edited by - ogeday on 07/07/2019 21:31:25
Go to Top of Page

bozadi


11075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/07/2019 :  13:37:30  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen ogeday

https://tr.sputniknews.com/yasam/201803301032841228-suudi-arabistan-gunes-enerjisi-santrali/

bence gayet gerçekçi.burada yanlış anladığın konu kimsenin kimseye özgürlük vaadinde bulunmadığı. teknoloji özgürlük getirmez.
Özgürlük derken, Neom'un resmi tanıtım videosundaki şu tür cümleleri kastettim (çevirisiyle):

Önceden belirlenmiş düşünüş biçimleri yok. Sınırlama yok. Bölünme yok. Mazeret yok. Sadece sonsuz potansiyel.

Burası insanlığın bir sonraki bölümünü yazmak için ihtiyaç duyduğunuz boş sayfa.

Yaşama ve çalışma şeklimizi sonsuza kadar değiştirecek.

Hayal edebileceğiniz her yerden ve her geçmişten insanları kapsayan gerçek bir global kültür. Dünyaya bunun nasıl yapıldığını gösterecek.


Başıaçık, gayet özgür giyimli, mutlu kadınlar falan gösterilmiş. Yani İslam veya Şeriat kurallarının uygulanmayacağı, insanların dininin, ideolojisinin ne olduğunun pek umursanmayacağı, sadece iyiliğe, mutluluğa, çalışmaya, üretime odaklanan ve tüm insanlığa örnek ve öncü olacak büyük bir teknoloji şehri kurma iddiası var. ABD-İsrail güdümündeki Suudi Arabistan gibi bir ülke için "gerçekçi olmadığını" söylediğim şey bu. Teknolojik bir şehir kurulabilir illa ki ama insanlığın geleceğini şekillendirecek bir yüksek erdemler şehri olması pek inanılır gelmiyor kulağa.

Veliaht Muhammed Selman bir süredir ilginç hareketlerde bulunuyor. Arabistan'la ilgili klasik algıları değiştirmek istiyor, birşeyleri dönüştürmek istiyor. Neden böyle yenilikçi, devrimci bir imaj yaratmaya çalıştığını pek bilmiyorum ama bu güdüsünde gerçekten insanlık için pozitif amaçlar güttüğüne inanmak pek kolay değil.

İlginç hususlardan biri, veliahtın Rusya ve Çin gibi ülkelere de kısmen göz kırparak zaman zaman ABD'nin canını sıkmış gibi görünmesi. Bir de hatırlarsanız, bu veliaht prens, Batı'nın Komünizmle mücadele gerekçesiyle Suudları Ortadoğu'da Vahabiliği yayma konusunda teşvik ettiklerini söyleyerek bir ifşada bulunmuştu. Bu zaten çok gizemli veya anlaşılmayacak birşey değil ama bir veliahtın bunu söylemesi ve biraz da Batıyı suçlar bir imayla söylemesi ilginçti.
Go to Top of Page

ogeday


349 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/07/2019 :  19:13:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://www.youtube.com/watch?v=GQbOselyBsU

19.00 dan itibaren izlerseniz Yahudlik inancindaki goylardan bahsediyor.bu goylar insana hizmet icin varmis.Bu bana uzun yillar onceki bir celsede Atlantislilerin kendilerine hizmet icin kullandiklari az gelismis insan turlerini hatirlatti.Onlar teknolojikten cok biolojik alanda ileriydiler ve normal insandan 6 kat uzun yasiyorlarmis.4 KH da grilerde reptilianlar icin birer goy aslinda

Edited by - ogeday on 13/07/2019 20:15:19
Go to Top of Page

ogeday


349 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/07/2021 :  20:24:18  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Neom projesi için ilk adım atılmış.500 milyar$ a mal olucak deniyor.Cemal Kaşıkçı zamanında bu proje ülkenin iflasını getirir gerçek maliyet 1 Trilyon$ ı bulur demiş.Yalnız proje olağan üstü büyüleyici itiraf etmek gerekirse

https://www.youtube.com/watch?v=41sgRP0G6y4

Edited by - ogeday on 23/07/2021 20:26:53
Go to Top of Page

bozadi


11075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/07/2021 :  17:39:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Hmm, Kaşıkçı Neom eleştirisiyle Selman'ı çok fena gıcık etmiş gibi görünüyor... Vahşi cinayetin tek sebebi bu değildir muhtemelen ama en büyük sebeplerinden biri olabilir.
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,42 saniyede oluşturuldu.