Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Spiritüalizm Konuları
 Tütünün Sağlığa Faydaları
 Sigaranın Faydalarıyla İlgili Açılan Başlığa Dair Bir Açıklama
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

bozadi

9624 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/05/2014 :  12:26:47  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Arkadaşlar, ABD başta olmak üzere son yıllarda çeşitli ülkelerde sigara kullanımı üzerinde artan bir baskı söz konusudur. İlk bakışta olumluymuş gibi görünen bu hamle daha derinlemesine incelendiği zaman, ABD ve çeşitli dünya hükümetlerinin bu çabasının ardında da hiç de iyi olmayan amaçlar olduğu tespit edilmektedir.

Mesele temel olarak nikotinin insan psikolojisi, bünyesi ve savunma sistemi üzerindeki çeşitli olumlu etkilerinin engellenmeye çalışılmasıdır.

Benim konuya ilgim Kasyopyalıların bir celsede bu konuya dair verdiği şok edici açıklamayla başladı. Kasyopyalılar herkesin genetiğine uygun olmamakla birlikte, insanların ciddi bir bölümünün sigara yoluyla nikotin tüketiminden çok ciddi bir psişik ve fiziksel fayda sağladıklarını ve dünya devletlerinin ardındaki kukla oynatıcılarının bu konuda giderek daha şiddetli bir şekilde uyguladıkları baskıların ardında, bu faydaların engellenme çabası olduğunu söylediler.

Ve yine Kasyopyalılar, tütün/nikotin tüketiminin en iyi yolunun mümkün olduğu kadar "temiz" bir şekilde üretilmiş tütünlerin tüketici tarafından sarılarak tüketilmesi olduğunu söylediler. Çünkü piyasada hazır olarak satılan sigaralarda pek çok zararlı/zehirli katkı maddesi kullanılıyor. Buna rağmen bile pek çok insan o sigaradan çeşitli psikolojik ve fiziksel faydalar sağlıyorlar ama global faşist güçlerin emriyle resmi güçler insanlara karşı psikolojik bir operasyon başlatmış durumda. Sigara içersen şöyle olur, böyle olur diye tehditvari psikolojik baskılar yürütülmekte, resimler, videolar vb prograpanda araçlarıyla insanlar olumsuz sonuçlara hipnotize edilmeye çalışılmaktadır.

Bu faaliyetlere karşı bu forumda sigaranın faydalarıyla ilgili bir bilinç artış çabası yürütülecektir.

Alemtac

2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/05/2014 :  21:21:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Merhaba Sevgili Bozadi ve arkadaşlar:)

İki üç aydır sigara içmememe karşın, şimdiye kadar günde bir paket içtiğim sigaranın yapılan tetkikler neticesinde, ne ciğerlerimde nede kalp damarlarımda bıraktığı herhangi bir hasar veya iz yok :) Ancak çocukluktan gelen bazı aksaklıklar nedeniyle, göreceğim tedavi için sigarayı bıraktım ve hiç zorlanmadım... arada aklıma gelmiyor değil :)) Son zamanlarda pek içemiyordum aslında, kanımda biriken karbondioksit nedeniyle olsa gerek diye düşünüyorum, her nefes sigara çarpıntıyı arttırıyor ve yorgun olmama neden oluyordu. Neticede içimize çektiğimiz duman...eğer solunumla ilgili bir problem varsa/kalp veya solunum yollarından herhangi biriyle iligili, sigara ve benzeri dumanlı hava olarak soluyacağımız herşeyden uzak durmamız gerekir diye düşünüyorum.

Sigara içip içmemek, sigara içipte alışmamak, sigaradan zarar görüp görmemek gibi hususlar genetik yapıyla ilgili mi acaba? Bence değil, inanmakla ilgili. Medyada çıkan haberlerde iddia edilen sigara içme geni diye birşey olduğuna inanmıyorum:) İçmek aklınıza gelmediyse, herhangi bir baskı altında olmadan bugüne kadar içmediyseniz içmeyin. Fakat içiyorsanız ve bir gün koah, akciğer kanseri olacağınıza inanıyoranız ya sigaradan bu tür zararların gelmeyeceğine kendinizi ikna edin yada sigarayı bir an önce bırakın.

Uzun bir aradan sonra yazmaya başlamama neden olan sigaraya teşekkürler :)) Tüm forum arkadaşlarıma sevgiler.

Edited by - Alemtac on 16/05/2014 22:17:58
Go to Top of Page

bozadi

9624 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/05/2014 :  22:10:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sevgili Alemtaç, uzun bir aradan sonra tekrar yazmaya başlamana vesile olan sigaraya ben de bu vesileyle can u gönülden teşekkür ediyorum :)

Tedavin için herşeyin yolunda gitmesini isteriz Alemtaç.

Sigaradan görülecek fayda ve zararda (hemen her konuda olduğu gibi) inanç faktörünün önemini vurgulamana çok sevindim.
Go to Top of Page

Alemtac

2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/05/2014 :  22:19:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler Bozadi:) Selamlar, sevgiler.
Go to Top of Page

believer planet

199 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/05/2014 :  22:46:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
alemtac ablacığım beni tanıdığını umarım hoşgeldin tekrardan :)

sevgiler saygılar..

herşey mümkün
Go to Top of Page

Alemtac

2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/05/2014 :  00:40:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Merhaba Believer planet:) 3 yıl önce miydi? elbette unutmadım canım kardeşim :))
Go to Top of Page

Qui-gon jinn

92 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/05/2014 :  02:32:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sevgili Alemtac sizin yeniden yazdığınızı görmek harika, tekrardan hoşgeldiniz efendim.Rahatsızlıklarınız sebebiyle acil şifalar diliyorum.Umarım en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.Selamlarımı, sevgilerimi iletiyorum.Sağlıcakla kalınız...

Edited by - Qui-gon jinn on 17/05/2014 02:33:49
Go to Top of Page

Alemtac

2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/05/2014 :  10:04:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çok çok teşekkür ederim Qui-gon jinn :) Sevgiler
Go to Top of Page

Süvari

35 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/09/2014 :  14:10:05  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Nasıl yani, hani sigaranın üstündeki akciger resimleri falan bilim adamları doktorlar yanılıyor mu..? 9 Sene oldu bırakalı başlamamı önerir misiniz. Tabi ki benim bileceğim şeyde emin misiniz... İlgili Kasyopya celsesini daha önce tekrar tekrar okumuştum. Değişik kanallardan gelen sigaranın zararları ve bir zamanlar söz konusu olan ve adı şimdi hiç anılmayan, foton kuşağı geçişinde olumsuz etkilenmemek adına..Ne demekse :) inandık bıraktık... Daha sonra faydalarını okuduk...
Yani öyle bir dönem ki tabiri caiz ise artık at izi, it izine karıştı. Şimdi ses yok.... Ortalık ya durulacak ya iyice karışacak...Göreceğiz bakalım..

Edited by - Süvari on 07/09/2014 14:10:40
Go to Top of Page

Scyth

1075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/09/2014 :  15:35:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sigara ruhun gıdasıdır...

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

aves

3 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/11/2014 :  04:06:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Peki ya bu öksürmeleri nasıl durdurucaz ?
Go to Top of Page

bozadi

9624 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/11/2014 :  10:05:51  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Foruma hoşgeldin sevgili aves.

Ben düzenli bir sigara içicisi olmadığım için, emektar içici arkadaşlarımız bilgi ve önerilerini sunacaklardır diye tahmin ediyorum :)

Hazır/paket sigarada mı öksürük sorunu yaşıyorsun yoksa sarma dediğimiz sigarada mı? Yoksa her ikisinde mi?
Go to Top of Page

Scyth

1075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/11/2014 :  11:59:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tütün öksürük yapıyorsa daha hafif olanına geç belli ki boğazın o tütünü kaldıramıyor.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

isiklidusler

419 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/11/2014 :  12:17:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  isiklidusler Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
hoşgeldiniz aves;
tütünden ve doğal tütün kullanımından (ürünlerinden) söz ediyorsak; tütüne göre değişiyor;
kimi öksürtüyor-kimi öksürtmüyor; değiştirin ve deneyin bence;
nemden -tütütün kapalı ortamlarda havasız kalmasına kadar bi çok şey var sanırım; ben de iyi bilmiyorum tabi ama kullandığım için yazıyorum;
onda bile katkı/katkılar(ilaç) olduğundan söz ediliyor; ne olduğunu bile bilmiyoruz; Bi yerden alıyorsunuz-İlaç katıyorlar diğerleri deniliyor; Yine kükürtü duymuştum katılıyor sanırım;
İyi tütün(bulabilirseniz) gerçekten iyi; Devamını da tabi, Ve taze tabi, Öksürtmüyor; Öksürtmediği gibi üste içtikçe içesiniz gelir-
Go to Top of Page

Arayis

47 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/12/2014 :  08:06:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İlginçmiş tayyibin sigara yasakları şimdi daha da netleşti :D

Ben de içerim sigara ama günde 1 tane canım çeker arada öyle. Bazen bir hafta içmem bazen günde 3 kez. Böyle keyif alıyorum sigaradan daha güzel oluyor. Sigara içmeyi ritüel haline getirmiş gibiyim sanki şimdi öyle hissettim
Go to Top of Page

isiklidusler

419 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2014 :  00:40:38  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  isiklidusler Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
tuzu ve buğdayı da yasaklamaya ve iyileştirmeye çalıştı ılar,
ben bu konuda kararsızım;
belki zararlı olduğunu düşünüyor ki kendimizi yerinde koyalım ben bir içici olarak bile bilimin verdiği talimatlarla devlet başkanı olsam ne yapardım;
bi çoğumuz diyorduk ki aman canım zararlı ama içiyoruz;
ama amcam vardı savunurdu aklıma geldi;
bazen gerçekten halk sağlığını düşündüğünü yada kendi doğruları olduğunu ama doğrularının yanlış olduğunu
ve doğru sandıklarını yaptığını ve yönlendirildiğini açıkçası (duyguları-düşünceleri inançları ve tabi başka şeylerde) düşünüyorum,
Go to Top of Page

aves

3 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2014 :  04:43:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Hoş bulduk arkadaşlar,baya geç yazmış olucam kusura bakmayın,kullandığım sigaraya gelince önüme ne çıkarsa onu içiyorum diyebilirim.
Go to Top of Page

zna

30 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/12/2014 :  23:26:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bana kalırsa paket sigara değil doğal tütün içilmeli. sonuçta sigaranın içine saçma sapan maddeler katılıyor.
Go to Top of Page

maiterya

277 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/12/2014 :  01:23:25  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Zararlı diye bilinen çok şeyin,işlenmiş olanı yada insan tarafından değiştirilmiş rafine olanları zararlı,tütünde aynı yağda etde aynı yoğurt yiyoruz yoğurta benzemiyor domates domatese benzemiyor,tütünde sarsak ekimi sırasında ne kadat pestisit barındırıyor yada toprağı ne kadar kirli allah bilir,sonradan bulaşanlar ve en son içine katılanlar hariç.

Edited by - maiterya on 28/12/2014 01:24:07
Go to Top of Page

bozadi

9624 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/12/2014 :  18:44:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tütünü her ne kadar düzenli olarak kullanacak kadar istemesem de, arada sırada canımın çektiği oluyor ve tütüncülerden birkaç kez tütün alıp "makaron" tabir edilen filtreli boş sigara kağıdının içine bir makineyle doldurarak içtiğim oluyor. Yalnız, şimdiye kadar denediğim tütünleri de çok çok iyi bulmadım doğrusu. Zihnimde canlandırdığım bir içim rahatlığına sahip birşey bulamadım sanırım. Veya belki genetik olarak sigara/tütün kullanımından çok keyif ve fayda sağlayabilecek bir yapıda değilim.

Yalnız şunu da paylaşmak isterim: Tanıdık bir amca bir tavsiyede bulundu. Tütünü tütüncüden satın aldığımız şekilde doğrudan sarıp (veya makarona tıkıp) içmek yerine, önce tütünü "tiftin" dedi. Yani örneğin tütünü büyük bir poşetin içine koyuyosun ve avuç avuç alıp sallaya sallaya açıp savuruyorsun. Bir çeşit harmanlama da denebilir buna sanırım. Ama herhangi bir eleme yok. Yani tüm tütün yine kullanılacak ama kümelenmiş yerlerini iyice bir açıyorsun, inceltiyorsun. Ve gerçekten de böyle bir işlemden geçirilmiş tütünün içiminin çok daha rahat ve keyifli olduğunu veya rahatsızlık vericiliğinin çok daha düşük olduğunu fark ettim. Üstelik, bariz farklardan biri de, sigaranın ucunda yanmış olan tütünün çok daha ince yapılı olmasıydı. Yani tiftme işlemi yapılmamış tütün yandığı zaman ürettiği kül daha kaba. Tiftilmiş tütünün külü çok daha ince oluyor. Nasıl oluyor bilmiyorum. Aynı tütün, aynı malzeme ama tiftmeden sonra aynı tütün benim görebildiğim kadarıyla daha rahat ve keyifli içilebilir hale geliyor ve yandığı zaman oluşan kül de daha ince, hatta "hoş" bir görünüme sahip oluyor. Ne kadar objektif bir bilgi ve gözlem bilmiyorum. Herkes aynı sonucu alır mı veya aynı (veya daha iyi) bir sonuca ulaşmanın daha etkili yöntemleri var mıdır, bilmiyorum.
Go to Top of Page

Scyth

1075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/12/2014 :  19:07:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tütüncü tütünü yaş tutmak zorunda çünkü elindeki miktar fazla. Tütün çok kurursa toza dönüşür o zamanda içimi zorlaşır ve satış fiyatı düşer. Tütünü aldığınızda ya hepsini bir bezin üzerine serin yada kurudukça sallayın ve kurumuş parçalar dökülsün tabi benim gibi günde bir buçuk paket içiyorsanız onun kurumasını o kadar bekleyemiyorsunuz. Ben şöyle yapıyorum 250 gram alıyorum bir kutuya ağzı açık koyuyorum üstleri zaten kuruyor ertesi güne kadar altlarıda nemli kalıyor böylece kutunun sonu gelene kadar tozlaşma çok az oluyor.

Go to Top of Page

Bir_Den_İz

16 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/09/2019 :  00:56:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Madem spritüel bir formdayız bende spritüel kısımdan da ele almak istiyorum =)

Tütün'ün stresi azalttığı vs. gibi olumlu yan etkileri mutlaka vardır ama bu 1 alıp 10 vermek gibi birşey, sonuçta özellikle hollywood'ta sigara reklamlarına çıkan ve deli gibi sigara içen aktörlerin sigara yüzünden oluşan kanserden öldükleri biliniyor. Sigara bir kaçış aracıdır keyif aracı değil ve gayette sağlıksızdır. İşin spritüel kısmına gelince; kesinlikle hiçbir zararı olmayacağına inanırsanız, zararı da olmaz evet... Ama sorun şu ki buna gerçekten, kendinizi kandırmadan inanabilir misiniz ? oladabilir. Ama bu inanca sahip biri de zaten öylesine güçlüdür ki sigaraya ihtiyaç duymaz. Biraz ironik. Ayrıca çok uzun süre yaşamak bir hüner değil, kimisi 70 yıl boyunca hiç yaşamadan da ölebiliyor... Ama uzun yaşayan insanları araştırdıklarında ki kimisi sigara içiyor, kimisi bambaşka besleniyor, ortak özelliklerinin kendileriyle hayatla genel olarak barışık oldukları, gamsız ve iyilik sever oldukları ortaya çıkmış ve kilo olarak zayıf insanlarmış.

Herkes ve Her Şey Bir'dir, aynı varlıktır, bu gerçeğin dışındaki her şey yine aynı gerçeğin/gerçeğimizin deneyim için yarattığı illüzyondur.
Go to Top of Page

Dionysos

240 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/09/2019 :  19:29:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
<
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Bir_Den_İz
Madem spritüel bir formdayız bende spritüel kısımdan da ele almak istiyorum =)

Tütün'ün stresi azalttığı vs. gibi olumlu yan etkileri mutlaka vardır ama bu 1 alıp 10 vermek gibi birşey, sonuçta özellikle hollywood'ta sigara reklamlarına çıkan ve deli gibi sigara içen aktörlerin sigara yüzünden oluşan kanserden öldükleri biliniyor. Sigara bir kaçış aracıdır keyif aracı değil ve gayette sağlıksızdır. İşin spritüel kısmına gelince; kesinlikle hiçbir zararı olmayacağına inanırsanız, zararı da olmaz evet... Ama sorun şu ki buna gerçekten, kendinizi kandırmadan inanabilir misiniz ? oladabilir. Ama bu inanca sahip biri de zaten öylesine güçlüdür ki sigaraya ihtiyaç duymaz. Biraz ironik. Ayrıca çok uzun süre yaşamak bir hüner değil, kimisi 70 yıl boyunca hiç yaşamadan da ölebiliyor... Ama uzun yaşayan insanları araştırdıklarında ki kimisi sigara içiyor, kimisi bambaşka besleniyor, ortak özelliklerinin kendileriyle hayatla genel olarak barışık oldukları, gamsız ve iyilik sever oldukları ortaya çıkmış ve kilo olarak zayıf insanlarmış.

Şimdi sevgili Bir_Den_İz
Öncelikle burayı incelemenizi tavsiye edeceğim. bağsız bağ..

https://supplementansiklopedisi.com/nicotine-nikotin-nedir/

İkincisi Kasyopya Celselerinde nikotinin kimi profil için kimi faydalarından sözedilir. Mutlak bir yarar ya da herkes için değil gibi bu. Ama nöral aktiviteye faydası iletken oluşu ve bağışıkşık sistemine katkısı az uyku ile dinçlik vermesi vb. şeyler söylenir.
Ama Arky sigara bıraktığında o kadar da önemli değil derler..
Sigaraya ihtiyaç hisseden bağım hisseden profil
.
Bir de Kasyopya Celseleri doğal tütün ürünlerine vurgu yapar biliyoruz ki paket sigara paket gıda gibi işlemden geçer ve bir çok katkı uygulanır.. Bu katkılar da zararlıdır
Nikotinin tıbbi kullanımı ya da yararları zararları tartışmalıdır..

Ayrıca Kasyopya celselerini yayınlayan Kozmik zihin kardeşliği adlı grup ya da kuantum gelecek grubunun bir de haber portalı var. sott.net
Bu adreste sigara iç uzun yaşa adlı bir yazı bulabilirsiniz. Bu yazıda sigaranın zararsız oluşuna dair Amerika da yayınlanmış 3 kitap referanslanıyor..

Ben size ve diğer bilim insanlarına da örneğin güneydoğuda yaşam boyu doğal tütün kullanmış tanık incelemesi öneriyorum.

"Dışarıda bırakılmak içeri kapatılmakla aynı şeydir."
Foucault

Edited by - Dionysos on 06/09/2019 19:34:03
Go to Top of Page

Dionysos

240 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/09/2019 :  19:43:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İkinci bir not

Nikotin üzerine yapılan bilimsel araştırmalarda en az bilinen en iyi dikkat/konsantrasyon ilaçları olan Ritalin ve Concerta kadar etkili olduğu saptanmıştır. Ve bu iki ilaca göre oldulça masum ve zararsızdır doğal bir suplementtir.
O iki ilacı çocuklara Dikkat hiperaktivite sorunu tanısıyla veriyorlar (kırmızı yeşil felan reçete 18 yaş altına verilmemeli) ya da gençler bu ilaçları ders çalışabilmek odaklanabilmek için şeker niyetine tüketiyor. Özellikle genç doktorlar ve doktor adayları üniversite öğrencileri, sınava hazırlananlar felan

Esrar da zararlı diyorlardı deniyordu
Bugün bakın kenevirden üretilen tıbbi bileşikler hangi hastalık üzerinde denendiyse olumlu sonuç. Aklınıza hangi hastalık gelirse denenmiş çalışılmış. Yani bunda da çalıştık işe yaramadı diyebilecekleri hastalık yok. Bir ton makale

Basit görülen çam kabuğu ekstresi bile (içersiğiöoligemirk mi ne denen anmtioksidanla) çalışıldığı bütün hastalıklarda bilinen en iyi ilaç kombinasyonlarını yeniyor..

"Dışarıda bırakılmak içeri kapatılmakla aynı şeydir."
Foucault

Edited by - Dionysos on 06/09/2019 19:51:08
Go to Top of Page

bozadi

9624 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/09/2019 :  21:37:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Güzel paylaşımlar Dionysos, teşekkürler.
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,14 saniyede oluşturuldu.