Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Spiritüalizm ve Şifa Konuları
 Tütünün Sağlığa Faydaları
 Koah
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

maiterya

277 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/06/2014 :  08:17:38  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Merhaba yillardir pipo ve puro içmeme rağmen tütünün koah denen akciğerlerin kalícı olarak tıkanmasına yol açan bir hastaliğa yol açtíğí kabul ediliyor bu konudaki yorumlarınız nedir.?

Edited by - maiterya on 28/06/2014 19:26:56

beyrutkapı

481 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/06/2014 :  09:03:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
merhabalar, tütün içmekten kastımız elbette bozulmamış ve içinde katkı maddesi bulunmayan tütün ürünleri. bozulmamış tütün ürünleri bu etkiyi yapmayacaktır ancak burada iki faktör önemli, birincisi tütün kullanımı konusundaki bilinçaltı programı yenmek ve bunu etkisiz hale getirmek. çok gizli bir şekilde bile tütünün zarar verdiğini düşünen biri içmemeli. kesinlikle zarar görür. ikincisi tüm genellemeler gibi bunun da içinde hata olduğunu bilmek. tütün kullanımı belkide sizin kişilik profilinize uymuyordur ve kullanmamanız gerekli. bunu da yine en iyi kişinin kendisi bilebilir.
burada amaç tütün konusunda insanları özendirmek değil. herkes ne yapacağına kendi özgür iradesiyle karar vermeli. amaç her konuda olduğu gibi tütün konusunda varolan manipülasyona dikkat çekmek ve bu konuda bir farkındalık oluşturmak. her birey ne yapacağına kendi karar vermeli.
Go to Top of Page

maskesiz

384 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/06/2014 :  09:59:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bende başlamak istiyorum. Allerjik astımım var.:(((((
Go to Top of Page

Scyth

1097 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/06/2014 :  10:07:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben şeker hastasıyım ve kronik bronşitim var günde bir buçuk paket tütün içiyorum sigara içtiğim zamanlara göre çok rahatım; tek sorun balgam yapması.
Go to Top of Page

maiterya

277 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/06/2014 :  15:48:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Anladığım kadarıyla kimyasallar katılmamış saf tütün KOAH yapmaz anlamı çıkıyor,ayrıca tütün zaralıdır bilinçaltı şartlanmasını silmeliyiz birde tütün size uygun olmalı yani genetik olarak uygun olmalısınız ve bunu siz bilebilersiniz sonucu çıkıyor.Kasyopyalılar mesajlarında yararlarından bahsederken ayrıca 4D kendine hizmet sürüngenlerinin tütün içenlerden pek hoşlanmadıkları gibi bazı şeyler okumuştum buda çok ilginç gelmişti.

Edited by - maiterya on 03/06/2014 15:50:19
Go to Top of Page

Scyth

1097 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/06/2014 :  16:58:49  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Uzaylılar tütün içenleri yemiyormuş :)
Go to Top of Page

rsamur

9 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/06/2014 :  17:45:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Kendi tütünümü sardığım gibi alkolümü de kendim yapıyorum. bu iş zihinde biter. sigaraların üzerindeki yazı ve resimler olumsuz bir düşünce yaratıyorsa ve bundan kurtulamıyorsanız bırakın. Ancak fırından aldığınız işlenmiş buğdaydan yapılan ekmekte bizi öldürüyor. Aslında atalarımız güzel söylemiş; rakı içenler öldüde su içinler ölmedimi. Manipilasyonlara gelmemek lazım. çocukken köyde ekmek yaparlardı bir hafta on gün yenirdi. şimdi ise fırından aldığım ekmek yazın sıcakta eğer buzdolabında saklamasam pişmemişki haline dönüyor, kışın ise üç günde küfleniyor. ve biz bunu yemek zorundayız. hala kendi ekmeğimi yapamadım :)
Go to Top of Page

Scyth

1097 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/06/2014 :  19:58:51  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ekmek yapmak kötü fikir.
Go to Top of Page

bozadi

11472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/06/2014 :  18:12:06  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Psikolojik/psişik tutumun çok önemli olduğunu ve pek çok şeyi etkilediğini düşünüyorum ben de.

Bu arada, Scyth'in "ekmek yapmak kötü fikir" derken kastettiği şeyin "ekmek YEMEK kötü fikir" olduğunu tahmin ediyorum :) Çünkü hakikaten ekmek tüketimini mümkünse tamamen bırakmak en iyi fikir gibi görünüyor konuyla ilgili araştırmaların sonuçlarına baktıkça. Ama ben bu konuda örnek gösterilebilecek son kişilerdenim. Son aylarda azaltmak için çok büyük çaba harcadım ve beyaz ekmek yerine esmer ekmek türlerini tercih etmeye çalışıyorum ama sonuçta hala ekmek tüketiyorum. Ekmek yapmayı maskesiz'le birlikte bir ara ciddi ciddi düşündük. Makinesini almak üzereydik bir ara. Ama nedense fikir rafa kalktı o süreçteki meşgaleler nedeniyle. Gluten içeriği düşük (veya mümkünse sıfır) olan tahıl veya alternatif ürünlerle ekmek yapıp tüketmenin, yaygın olarak satılan ekmek/hamur ürünlerini tüketmekten daha olumlu olabileceğini tahmin ediyorum.

Go to Top of Page

Scyth

1097 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/06/2014 :  22:00:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Hiç yemeyin. Bir faydası yok vücutta yıkıcı etki bırakıyor. Birde celselerde bahsi geçen "alın yiyin bu benim kanımdır" " alın yiyin bu benim etimdir" biçiminde İncil'den alıntılar vardı. Besin kaynaklarını tahıl yerine hayvansal yağa doğru kaydırmanız lazım. Zira bu bizim için optimal yakıt. Burada saldırıya karşı geliştirilmesi gereken savunma mekanizmalarından bahseden arkadaşlar oldu. En güçlülerinden biri hiç kuşkusuz diyet. Buna nefes egzersizi ve günlük bilgi girişini ekleyebiliyorsanız; güçleniyorsunuz demektir.

Edited by - Scyth on 08/06/2014 22:07:29
Go to Top of Page

Hayalet

20 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/03/2022 :  11:45:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
genetik yatkınlık tütün içimi özellikle boyacılarda kimyasal soluma sonucu sıhhi tesisatcılarda pvc kaynak yapımı sırasındaki solumalar hem koah hemde akçiğer kanseri sebebi tütününde ise birebir sebep değil özelliklede genetik yatkınlık
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,11 saniyede oluşturuldu.