Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Kendine Hizmet Menfaat Grubu Aldatmacaları
 Biyolojik Savaş
 EBOLA virüsü PANİĞİ
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj   

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2014 :  07:38:22  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İngiltere havalimanı Gatwick'te, Sierra Leone'nin başkenti Freetowndan kalkarak, Banjul ve Gambiada durup tekrar havalanarak Gatwick Havalimanına varan Gambia Bird adlı uçakta, 72 yaşındaki bir Kadın yolcunun uçağı terkederken rahatsızlanıp, aşırı terleme ve kusmayla uçakta yere yığıldığı, yolcuların, Uçak görevlilerinin ve havaalanı acil müdahele ekibinin ilk müdaheleleriyle birlikte Hastaneye kaldırıldığı, ancak Hastanede kadının öldüğü bildirildi. Herne kadar Hastanede yapılan araştırma ve tahlillerde kadında Ebola Virüsü bulunamadıysa da, önlem olarak Havaalanındaki Uçakta Karantina uygulaması yürürlüğe sokuldu. Tüm yolcular, Uçak Mürettabatı ve Kadınla ilişki kurmuş olan herkes, sağlık ekipleri dahil bu Karantinadan nasibini aldı. Uçağın da temizlenip dezenfekte edilmesiyle birlikte, olayla ilişkili tüm İnsanların sağlık Kontrolleri yapıldıktan sonra İngiltereye girişlerine izin verildi ve uçağın kalkış yapmasına müsade edildi...

http://rt.com/uk/177780-ebola-scare-gatwick-death/

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2014 :  07:40:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre bugüne kadar görülen en ölümcül virüs olan Ebola'ya yakalanan ABD'li doktorlardan 33 yaşındaki Kent Brantly tedavi edilmek üzere Liberya’dan Atlanta’ya getirildi. Brantly, özel bir elbise giydirilerek getirildiği hastanede karantinaya alındı. Doktoru Atlanta'daki hastaneye taşıyan ambulansa polis araçları refakat etti. Liberya'da hastalığıa yakalanan diğer ABD'li doktor Nancy Writebol’un da önümüzdeki gün içinde Atlanta’da olacağı belirtildi. Ölümcül Ebola virüsünün kontrol edilemez bir hızda yayıldığını söyleyen Dünya Sağlık Örgütü, (WHO) salgının ilk baş gösterdiği şubat ayından bu yana bin 300’den fazla kişide virüs tespit edildiğini, şimdiye kadar hastalığa yakalanan 728 kişinin ise hayatını kaybettiğini duyurdu. Mart ayında Gine’de ortaya çıkan salgın kısa sürede Liberya ve Sierra Leone’ye en son da Nijerya’ya yayıldı..."

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26935077.asp
Go to Top of Page

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2014 :  07:46:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sierra Leone’de ölümcül ebola salgınına karşı olağanüstü durum ilan edildiği duyuruldu.Cumhurbaşkanı Ernest Bai Koroma, salgının baş gösterdiği doğu bölgesini karantinaya alacaklarını açıkladı. Koroma, ayrıca havalimanına giriş yapan yolculardan ellerini dezenfektanlı ilaçlarla yıkamalarını isteyeceklerini ve ateşlerinin ölçüleceğini de belirtti. Cumhurbaşkanı, gelecek hafta Washington'da başlayacak Amerika-Afrika zirvesi görüşmelerine salgın nedeniyle katılamayacağını dile getirdi. Birleşmiş Milletler'in (BM) verilerine göre Batı Afrika’da ebola virüsü nedeniyle, 224’ü Sierra Leone’de olmak üzere, 670’den fazla insan öldü. Ülkede hayatını kaybedenler arasında virüse karşı çalışmalar yürüten Dr. Sheik Umar Khan da bulunuyor. Khan'ın cenaze töreni bugün yapılacak. Ebola virüsüne yakalananların yüzde 90'a yakını yaşamını yitiriyor. Ancak hastaların erken tedaviye başlamaları durumunda yaşama şansları artıyor. Ülkenin komşusu Liberya'da da salgın nedeniyle bu hafta bir dizi önlem alınmıştı.

http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2014/07/140731_ebola_virus_tedbir.shtml
Go to Top of Page

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2014 :  07:47:21  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ölümcül Ebola Virüsünün yayılmasını önlemek için Afrikalı askerler konuşlandırıldı. Afrikalı Liderler, batı Afrikada süratle yayılan hastalığın önünü kesmek üzere güvenlik önlemlerini sertleştirme kararı aldı...

http://rt.com/news/177564-ebola-outbreak-catastrophic-who/
Go to Top of Page

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2014 :  07:48:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Güney Kore Hükümeti Nijeryadan öğrenci ziyaretini ve Batı Afrikaya Güney Koreden gidecek gönüllü Tıp Personelinin bu ülkeye gidişini, Ebola Virüsünün taşınabileceği endişesi ile iptal etti...

http://rt.com/news/177712-ebola-south-korea-nigerians/
Go to Top of Page

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2014 :  08:15:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
VİRÜS FİLMİ GERÇEK OLDU

Afrika ülkelerinden Gine’de sağlık uzmanları, 34 kişinin ağır kanamalı ve ateşli hastalıktan ölmesinin ardından yaptıkları incelemede Ebola virüsünün varlığına rastladı.
Gine Sağlık Bakanlığı’ndan bir yetkili, Amerika’nın Sesi’ne yaptığı açıklamada, Fransa’ya gönderilen 12 virüs örneğinden üçünün Ebola virüsü çıktığını bildirdi.
Sağlık Bakanlığı yetkilileri, hastalığın ortaya çıktığı geçen aydan bu yana kadar 48 vaka belirlediklerini, üç vakanın da başkent Conakry’de olduğunu belirtiyor.
Dünya Sağlık Örgütü yetkilileri, ek testler yapmak üzere bugün Gine’ye gidiyor.
Reuters haber ajansı, hastalığın komşu Sierra Leone’ye geçmiş olabileceğinden kaygı duyulduğunu bildiriyor.
Ebola, dünyanın en hızlı yayılan ölümcül hastalıklarından biri. Hastalık vücut sıvılarının ya da dokularının değişimi sırasında bulaşabiliyor. Dünya Sağlık Örgütü, hastalığın hayvanlardan da geçtiğini açıkladı.

Amerika’nın SesiGo to Top of Page

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2014 :  08:44:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
[quote]Orjinal Mesajı Ekleyen Alemtac

Sanırım insan korkularından biri salgın hastalıklardır. Sinema pazarında en çok işlenen konulardan biri de salgın hastalıklar:

http://korkusitesi.com/korkusinema/en-sevdigim-5-salgin-hastalik-filmi#more-10304

Dünya nüfüsünun en kalabalık olan bölgesinde hortlaması ve hatta kalabalık ülkesinde ölümcül bir virüsün ortaya çıkması bence düşündürücü...


İlk kez 1976'da Demokratik Kongo Cumhuriyeti’nde görülen Ebola virüsü, genellikle maymun ya da yarasa gibi hayvanlar arasında yayılıyor. Ancak hasta bir maymundan onun etini yiyen insana da bulaşabiliyor. Bugünkü salgın esasında 2013 sonlarında başladı. Son günlerde bu kadar gündemde olmasının sebebi, virüse karşı savaşan doktorların bazılarının hastalanması ve hayatını kaybetmesi.

Son salgın, 2013 sonlarında Gine’de patlak verdi. Bu, ebola virüsünün Gine’de ilk kez görülüşüydü. Virüs daha sonra Sierra Leone ve Liberya’da, büyük kentlerin de dahil olduğu bir coğrafyaya yayıldı. Virüsün etkilediği bir kişinin uçakla Nijerya’ya gitmesinden sonra bu ülke de salgın olan yerler arasına girdi. Bugüne dek Gine’de 319, Liberya’da 129, Sierra Leone’de de 224 kişi eboladan öldü.


detaylı bilgi için tıkla
Go to Top of Page

bozadi


12286 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2014 :  13:10:00  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Konuyla ilgili gelişmeleri paylaştığın için teşekkürler Alemtaç. İlginç gerçekten. Birileri çalışıyor.

K'lar, 4KH güçlerinin ayrıca dünyaya düşen meteorlardaki zararlı mikroorganizmalar üzerinde bazı çalışmalar yaparak bunların veba tarzı kitlesel salgınlara dönüşmesini sağlayacaklarına dair birşeyler söylüyordu. Ve daha önce de konusu geçtiği gibi, "virüs" dediğimiz şeylerin belki de pek çoğunun üst boyutlardaki KH varlıklarınca bizlere yöneltilen KH düşünce kalıplarının birer tezahürü olduğunu söylemişlerdi. Belki buradan şu sonucu da çıkarabiliriz: Bizler BH potansiyelimizi güçlendirip KH düşünce kalıplarından arındıkça, hastalık tezahürlerinden de kendimizi arındırıyor olacağız. Ve çevremizde isteyenlere de bu yönde rehberlikte bulunma gücümüz de artacaktır. Kendi aramızdaki birlik, beraberlik, dayanışma arttıkça, BH potansiyelimizi etkinleştirme ve benliğimizi BH doğrultusunda dönüştürme gücümüz de üssel olarak artacaktır inancındayım. Dile kolay geliyor söylemesi :)
Go to Top of Page

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2014 :  13:46:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Rica ederim :) Alt boyutta KH mantığı ile düşünenler, insan değerinin olmadığı farklı bir dünyada yaşıyorlar ve altın elmas gibi madenler bakımından zengin topraklar üstünde varlığını sürdürmeye çabalayan, cahil ve beslemeye muhtaç olan topluluğun ortadan kalkmasını doğru buluyorlar...Üst boyutta kendine benzer, belkide gelecekteki kendileri olanların seçtiği, alt boyut KHleri istedikleri gibi yönlendiriyorlar. Söylediklerine sonuna kadar katılıyorum Bozadi; BH potansiyelimiz güçlendikçe, KH düşünce kalıplarından kurtulabiliriz ve hastalıklardan da arınabiliriz. Bizler davranışlarımızla örnek oluruz, sevgili Tgur'un 100.maymun makalesinde olduğu gibi olur...(umarım öyle olsun)

Edited by - Alemtac on 05/08/2014 13:51:47
Go to Top of Page

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2014 :  14:20:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Yakında aşısıda çıkar :) eee, ilaç üreticileride payını almalı...

Dışişleri'nden ebola salgını uyarısı
Dünyayı tehdit eden Ebola salgını nedeniyle Türk Dışişleri Bakanlığı bir uyarı yayınladı. Türk vatandaşlarının dikkatli olmaya çağrıldığı açıklama yurtdışı temsilcilikler tarafından da duyuruldu. Türk Dışişleri Bakanlığının uyarısında şu ifadeler yer alıyor:

“Mart 2014 tarihinde Batı Afrika'da Gine'de başlayan ve başka ülkelere de sirayet eden Ebola virüsü salgını henüz kontrol altına alınamamıştır. Dünya Sağlık Örgütü tarafından yayınlanan son verilerde, 30 Temmuz 2014 tarihi itibariyle Gine, Sierra Leone, Liberya ve son olarak Nijerya'da ortaya çıkan bir ölümlü vakayla, toplam 1440 vaka ve 826 ölüm olduğu bildirilmiştir. Ebola vakaları yukarıda kayıtlı ülkelerde tespit edilmiş olmakla birlikte, salgının bölgesel olarak yayıldığı anlaşılmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü, Ebola virüsüne karşı önlemler kapsamında seyahat kısıtlaması önerisinde bulunmamıştır.

HİJYEN KONUSUNA DİKKAT EDİLMELİ

Ebola vakalarının görüldüğü ülkeler ile diğer bölge ülkelerine seyahat edecek vatandaşlarımızın, hijyen hususuna azami dikkat göstermeleri, mecbur kalmadıkça kalabalık yerlere gitmemeleri ve et ürünlerini tüketmekten imtina etmeleri uygun olacaktır. Vatandaşlarımızın seyahat öncesinde Bakanlığımız, Sağlık Bakanlığımız ve ilgili Büyükelçiliklerimizce yapılabilecek uyarı ve duyuruları takip etmeleri, yerel makamlarca alınması önerilen tedbirlere titizlikle riayet etmeleri, bu bağlamda Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü'nün http://www.seyahatsagligi.gov.tr/ internet sayfasında yayınlanan salgının seyrine ilişkin güncel bilgiler ile salgından korunma tedbirlerine dair önerileri edinmeleri kuvvetle tavsiye edilmektedir."

Nitekim aynı gazetenin haberi yayınladığı sayfanın altında ebola aşısının 2015 başında hazır olacağı duyuruluyor...

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/dunya/101731/Disisleri_nden_ebola_salgini_uyarisi.html

Yaklaşık 40 yıldır görülmeyen virüs yine Afrika'da 2013 Mart başında ortaya çıkıyor ve aşısının 2015 yılının başarında çıkacağı duyuruluyor.
Daha ne diyelim...Go to Top of Page

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2014 :  14:24:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ebola aşısı 2015 başında hazır olacak
Batı Afrika'da Ebola salgınının yayılması nedeniyle bilim adamlarının aşı çalışmaları hız kazandı.

Amerikalı bilim adamları, bugüne dek bölgede 800'den fazla can alan Ebola virüsüne karşı ilk aşının klinik deneylerine başlamaya hazır olduklarını açıkladı.

ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü'nden bilim adamları aşının hayvanlar üzerinde denendiğini ve bu araştırmaların tamamlandığını, eylülde insanlarla araştırmaların başlatılacağını, deneylerin başarılı olması halinde 2015 başında virüse en fazla maruz kalan sağlık personeline aşıların yapılabileceğini vurguladı.

Bu arada Kanadalı bilim adamlarının araştırması da virüsle mücadelede umut oldu. Bilim adamları, maymunlar üzerinde yapılan aşı testlerinin olumlu yanıt verdiğine dikkati çekti.

Dünya Sağlık Örgütü dün, geçen yıl sonunda başlayan Ebola salgınında 887 kişinin öldüğünü bildirdi.

Örgüt, bugüne dek Gine'de 358, Liberya'da 255, Sierra Leone'de 273 ve Nijerya'da 1 kişi olmak üzere 887 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı.

Go to Top of Page

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/08/2014 :  08:24:46  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ebola virüsünün artmasıyla psikopatinin çoğalmasının doğru orantılı olduğunu düşünmemiştim...

"(Puck) Ebola virüsünün hızla yayılmasına neden olan şey nedir?

C: Mutasyon geçiriyor ve daha öldürücü hale geliyor.

S: (L) Yani güçleniyor mu?

C: Evet.

S: (L) Milyonlarca insanı öldürmeye yönelik olarak geliştirilen bir durum mu bu?

C: Çok sayıda kişiyi, elbette. Bir yanda insan türünün virüsleri olarak psikopatlar ile diğer yanda o bulaşıcı türün etkinleştirilip yayılması arasındaki benzerlik ilginç, değil mi?

S: (L) Bu da “Yukarıda nasılsa, aşağıda öyledir” gibisinden etkileşimli şeylerden biri mi yani? Psikopatlar daha tehlikeli hale geldikçe ve toplumda yaygınlaştıkça, ebola da fizyolojik alemde daha etkili hale mi gelecek? Kastettiğiniz şey bu mu?

C: Evet, yeterince yakın.

S: (L) Yani ebolanın ve takip eden diğer patojenlerin ilerleyişinin durdurulması için, insan toplumunun psikopati sorununa çare bulması gerekecek, doğru mu? Zihin virüsü, Wetiko virüsü...

C: Evet."

4KH lerin bir parmağı olduğunun farkındaydım:

"Alt boyutta KH mantığı ile düşünenler, insan değerinin olmadığı farklı bir dünyada yaşıyorlar ve altın elmas gibi madenler bakımından zengin topraklar üstünde varlığını sürdürmeye çabalayan, cahil ve beslemeye muhtaç olan topluluğun ortadan kalkmasını doğru buluyorlar...Üst boyutta kendine benzer, belkide gelecekteki kendileri olanların seçtiği, alt boyut KHleri istedikleri gibi yönlendiriyorlar."

Sevgili Bozadi; bir kez daha bir teşekkür de benden :) çeviriler için, bizleri aydınlattığın için teşekkürler.
Go to Top of Page

bozadi


12286 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/08/2014 :  12:36:25  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sizlerin ilgi ve desteği sayesinde bu süreç ilerliyor Alemtaç, teşekkürler :)
Go to Top of Page

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/08/2014 :  19:05:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
ÇİN EBOLA VİRÜS TEŞHİSİ İÇİN HIZLI TEST GELİŞTİRDİ

24.08.2014 :

"Çin Halk Kurtuluş Ordusu'na bağlı Askeri Tıp Bilimleri Akademisi, Ebola virüsünü 3-4 saat içinde teşhis edebilen testin üretimi için onay alındığını açıkladı. Ebola virüsünün erken teşhisi, önlenmesi ve kontrolünde önemli bir rol oynaması beklenen testin yüksek duyarlılığa sahip olduğu kaydedildi. Çin, ülkede olası Ebola salgınını engellemek için özel bir korunma ve tedavi planı açıklamış, tüm sağlık kuruluşlarından karşılaştıkları şüpheli durumları iki saat içinde bildirmelerini istemişti. Ebola salgınının yaşandığı Liberya, Gine ve Sierra Leone'de bin 350'den fazla kişi yaşamını yitirdi, yaklaşık bir milyon kişi karantina altında tutuluyor."

EBOLA DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜNÜ ÜRKÜTTÜ

"DÜNYA Sağlık Örgütü (WHO), şubat ayından bu yana Batı Afrika’da başlayarak 1427 can alan Ebola virüsüyle ilgili, “eşi benzeri görülmemiş bir salgın” açıklamasında bulundu. WHO’dan doktor Keiji Fukuda, ‘gölge bölge’ denen ve ulaşılamayan, bu yüzden de Ebolalı hastaların tespit edilemediği bölgelerle ilgili endişe taşıdıklarını söyledi. 19 Ağustos’tan bu yana 142 yeni vaka tespit edildiğini, 77 kişinin öldüğünü kaydeden Fukuda, “Daha önce Ebola’nın bu kadar hızla kasabalara, kuytu alanlara yayıldığı görülmedi” dedi."

http://www.hurriyet.com.tr/kelebek/saglik/27052592.asp
http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27062408.asp
Go to Top of Page

Scyth


1104 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/08/2014 :  20:00:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben bu virüsün asla küresel çapta bir yayılıma ulaşacağını zannetmiyorum. Fakat bazı bölgelerde felaket derecesinde ölümlere sebep olabilir; inandırıcılık açısından Afrikayla sınırlı kalmayacaktır.

İnsanlar medyadan ölüm haberlerini takip ettiklerinde doğal olarak hepsini bir virüs korkusu saracak. Bu korkuyu alıp insanlara katastrofik bir senaryo sunarlar. Engellemek için alacakları önlemler muhtemelen insan haklarını askıda bırakacak tipte olacaktır. Bir de bundan kar sağlayacaklar elbette.
Go to Top of Page

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/08/2014 :  20:44:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ne yazık ki öyle Scyth.

Durdurun Dünya'yı inecek var sözü tüm gün aklımdaydı :)
Go to Top of Page

maglor


260 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/08/2014 :  22:36:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sevgili Alemtac ve diğer dostlar,Ebola virüsü hakkında paylaştığınız bilgiler için hepinize teşekkür ederim.


Beni asıl endişelendiren şey Ebola virüsünün bundan sonra hangi ''senaryoyla'' ilerleyeceği değil,olaylar her ne durumda gelişirse gelişsin sonuç olarak bir aşı/ilaç aldatmacası geçirebileceğimizi düşünüyorum...Sevgiler,Saygılar
Go to Top of Page

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/08/2014 :  01:15:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Haklısın maglor, 2015 yılında ebola aşılarının hazır olacağı söyleniyor. Batı Afrika'da ki ebolaya yakalanmış olan sağlık personellerinin üzerinde denemiş ve olumlu sonuç alınmış diye de bir haber yayınladılar. Yani, kendi doktorumuza hastabakıcımıza henüz deneme aşamasındayken bile uyguladık demek istiyorlar...
Go to Top of Page

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/10/2014 :  18:02:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"Ebola virüsü Pentagon'un biyo-terörizmidir"

Gıda Harketi Lideri Kemal Özer'in soykırım aracı ve biyo-silah olarak nitelendirdiği EBOLA, hakkında ABD’li profesör tarafındanda ilginç bir benzetme geldi: "EBOLA biyo-terörizmdir."
ABD’li profesör durdurulamayan Ebola salgınıyla ilgili Pentagon’u suçladı: Ebola, ABD’nin yürüttüğü biyo-terörizm deneylerinin bir sonucu!

Batı Afrika ülkelerindeki Ebola salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 3 bini aşarken, Washington Post gazetesi, ABD’li bir profesörün şok yaratan bir kompo teorisine sayfalarında yer verdi. Gazetenin haberine göre, Delaware Üniversitesi’nde görevli profesör Cyril Broderick, önü bir türlü alınamayan Ebola salgınıyla ilgili ilginç bir ‘komplo teorisi’ni gündeme getirdi.

ÖNCE FON ÇIKTI

Broderick, salgından en fazla etkilenen ülke olan ve bugüne kadar bin 830 kişinin yaşamını yitirdiği Liberya’nın en büyük gazetelerinden Daily Observer’a yazdığı makalede, öldürücü virüsün, ABD’nin yürüttüğü biyo-terörizm deneylerinin bir sonucu olduğunu öne sürdü. Liberya doğumlu ABD vatandaşı profesör, makalesinde şu görüşleri kaleme aldı: “Afrika’nın kaynaklarını yasadışı şekilde kontrol etmek amacıyla, başta Afrika olmak üzere, dünya nüfusunu azaltmak için Ebola’yı kullandılar... ABD Savunma Bakanlığı’nın, Ebola salgını Gine ve Sierra Leone’de başlamadan sadece haftalar önce, insanlar üzerinde Ebola deneyleri yapılması için fon sağladığına dair raporlar var. ABD, Kanada, Fransa ve İngiltere, Ebola testlerinin yapıldığı bu tiksindirici ve şeytani işlere karıştı.” Profesör daha da ileri giderek hastalığa karşı mücadele veren Sınır Tanımayan Doktorlar, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Hastalıkları Kontrol Merkezi’ni (CDC) de ‘bu işin içinde’ olduğunu öne sürdü. ABD Başkanı Barack Obama, geçen hafta hızla yayılan Ebola virüsü ile mücadele için alınacak önlemleri açıklamıştı. Bu önlemler arasında bölgeye 3 bin asker göndermek ve sağlık tesislerinin inşa edilmesi bulunuyor. (Hürriyet)
Go to Top of Page

Alemtac


2482 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/10/2014 :  19:48:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çok önce başlayan biyolojik savaşta yeni bir aşamaya geçildi...

İnsanlık tarihinin merkezinde yeni bir boyut kazanan sıcak savaşın gerçek amacı, bugün Amerika’da da görüldüğü duyurulan EBOLA savaşını gölgelemek olmalı.

Geçen hafta ‘EBOLA ile Afrika’yı insansızlaştırmak’ istediklerini yazmıştım. Aslında bir adım daha atmak gerekiyor. Zira asıl amaç dünyayı insansızlaştırmak.

‘Hadi canım sen de’ mi diyorsunuz?

Böyle düşünenlere yapacak bir şeyimiz yok. Onlar bu satırları okumaya devam ederek zaman harcamamalı. Bizim gibi düşünenler devam ederse, bomba bilgilere sahip olacaklar.

Evvela “Ebola salgını ve -bu denli hızlı hazırlanması imkânsız- aşısı önceden yazılmış bir senaryo” şeklinde başlık atan Naturalnews adlı sitede yer alan dehşetengiz bilgileri nakledelim.

İnsanlarda denenmeye başlanacak EBOLA aşısını, adı dünya çapında pek çok rüşvet olayına karışan GlaxoSmithKline (GSK)’nın üretecekmiş ya da üretmiş. (GSK yakın zaman önce doktorlara rüşvet verdiği için, Çin tarafından 490 milyon dolar para cezasına çarptırılmıştı)

Öncelikle bilinmeli ki, insanlarda denenecek bir aşının üretimi normal şartlarda yasak. Ama Kuş Gribi tezgâhında olduğu üzere bu vicdansız güruh, elbette insanda da denemekten asla çekinmez. Ama bu kez işi şansa bırakmak niyetinde değil.

Yaklaşık 6 ay önce, Gine’de tespit ettiklerini iddia ettikleri biyo-silah EBOLA için, normal şartlarda 6 ayda piyasaya aşı süremezler. İddia bu fakat domuz gribi savaşında da güya aşı yoktu, ama ülkelere milyon milyon kutu aşılar satılmıştı.

İnsan katliamı açısından fiyasko, ancak ekonomik açıdan 55 milyar dolarlık bir kârla kapatılan domuz gribi savaşından bu yana tam 5 yıl geçti.

Aşıların tartışmasız bir şekilde onay alabilmesi için, 5 yıllık hayvan deneyi gerekiyor. EBOLA’nın domuz gribinden 5 yıl sonra ortaya çıkmış olması tesadüf değildir herhalde.

Bu durumda şeytanca hazırlanmış bir senaryo ile karşı karşıya olabilir miyiz acaba?

O halde sıkı durun!

ABD’de 2007 yılında EBOLA örneklerine(!) dayanarak yapılan tescil müracaatına, 2010 yılında patent verilmiş.

Verilen ne? EBOLA Virüsü patenti!

Patent aldığını nereden mi biliyoruz?

İşte ABD tescili alınan EBOLA Virüsü patentinin numarası: CA2741523A1

Peki, bu patent ne ifade eder?

İş bu onayla, zayıflatılmış veya ölü virüslerin de mülkiyet koruması patent altına alınmış. Bu sayede EBOLA ile ilgili üretilecek aşı ve ilaçta, otomatikman patent altına alınmış oluyor.

Hâl⠑şeytan bu işin neresinde’ diye soran varsa, yazıyı okumayı burada kesmesini öneririm.

Domuz gribi savaşında ciddi bir tecrübe kazanan şeytan ve avanesi, bu kez işi şansa bırakmamış. Önce virüsü üretmiş, sonra patentini almış, aşı ve ilaç için geçmesi gereken 5 yılın bitimine çeyrek kala, virüsü Gine ve çevresi ülkelere servis etmiş…

Garip ama ABD, bugün kendisinde de EBOLA virüsü tespit edildiğini, bir kişinin karantinaya alındığını duyurdu.

Aralarında Türkiye’nin de olduğu pek çok ülkede, grip veya yorgunluk emaresi görülen uçak yolcularının apar topar medya ordusu eşliğinde, EBOLA şüphesiyle vakumlayarak hastanelere taşınması, günlerce haklarında yayın yapılması boşuna mı sanıyorsunuz?

Bu haberlerle bütün dünyada korku enjekte edilerek, insanların bilinçaltları esir ediliyor. Öte yandan Dünya Sağlık Örgütü, kısa bir süre önce EBOLA aşısının bu yılsonuna doğru üretilmiş olacağını duyurdu.

Dünyanın sağlığının emanet edildiği bu Siyonist örgüte ne oluyor da, olmayan bir şeyin üretileceğini duyuruyor? Elbette olmayan bir şey yok! Her şey kurgulanmış! Önce ROCHE’a vuran piyango, bu kez de yine patronu Yahudi olan İngiltere merkezli GlaxoSmithKline (GSK)’a vurmuş.

İyisiniz değil mi?

Bırakmayın kendinizi şeytanlıklar daha bitmedi…

Bu patent ve Obama'nın 31 Temmuz 2014 tarih ve 13674 sayılı idari direktifi ile şayet bedeninizde EBOLA Virüsü varsa, teknik olarak mülkiyeti Amerikan hükümetine ait bir şeyi taşıdığınız için karantinaya alınmanız ve istemeseniz dahi zorla kan örneği vermeniz gerekiyor.

Siz hamburger yiyip kola içerken, müzik dinleyip İnternette gezinirken, modayı takip edip vur patlasın çal oynasın yaparken, hukuk önünde EBOLA’ya yönelik işlemlerle ilgili itiraz haklarınız gasp edilmiş...

Bununla kalsa iyi…

Vücudunuzda federal hükümete ait salgın hastalık belirtisi gösteren bir malzeme taşımaktan dolayı tutuklanabilecek ya da karantina altına alınabileceksiniz. Zira mülkiyeti başkasına ait bir virüsü izinsiz taşımak, ABD yasalarına göre suç.

Tirajı komik mi?

Değil! Zira ister beğenin, isterse de beğenmeyin. Bu şeytan ve avenesinin çalışma biçimi. Tıpkı onların bilim kurgu filmlerinde izlediğiniz gibi…

Bu kadar sürede onay alınamayacağını ve de teknik olarak üretilemeyeceğini, salgın sonrası yaşananların önceden hazırlanmış bir senaryo olduğunun ispat edildiğini söylüyor birçok tarafsız kaynak. Ayrıca aşının muhtemel ve güçlü yan etkilerinden yine hiç söz edilmediğinden bahsediliyor.

Bugün özellikle Gine, Liberya, Sierra Leone’da binlerce insanı, sırf bizi ve hükümetlerimizi EBOLA konusunda ikna için öldürdüler. Daha kaç kişiyi öldürecekleri bilinmiyor. Ama niyetlerinin milyonlarca insan olduğu ortada…

Siz Afrika’dan Avrupa’ya kaçışın ve pek çoğunun Akdeniz’de boğulmasının tesadüf olduğunu mu sanıyorsunuz?

Öte yandan, Güney Amerika kıtasında bir yılda 700 bin insanın ölümüne yol açacağı “öngörülen” yeni bir virüs riski bulunduğu açıklandı.

EBOLA’nın sinsice planlanmış ve servis edilmiş Genetiği Değiştirilmiş Virüs yani bir BİYOSİLAH olduğu şüphe götürmez bir gerçek.

Bill Melinda Gates Vakfı’nın on yıla yakın bir süredir, Afrika kıtası başta olmak üzere pek çok bölgede insanları yeni salgınlar konusunda bilgilendirme adı altında, bağışıklık sistemlerini çökertecek virüsler yaymış olabileceği şüphesi hızla büyük bir kabul görüyor.

Yine EBOLA aşısının duyurulmasından önce çok sayıda ülkede, EBOLA teşhisleri konulacağı, pek çoğunun öleceği, bu nedenle de PANDEMİ hali ilan edilip dünyadaki bütün insanların şeytan aşısı ile aşılanacakları, bunun içinde BM ve Dünya Sağlık Örgütü’nün hazırlık yaptığı belirtiliyor.

New York Times gazetesine göre, 2015’de 1 milyon kişi EBOLA yüzünden ölmüş olacak!

İsterseniz başa dönelim ve BİYOLOJİK-SAVAŞ’IN süreçlerini özetleyelim:

1) Laboratuar çalışmaları (siz ona Biyolojik Savaşı başlatma deyin),
2) Patent dolandırıcılığı ve hükümet direktifleri ile siyasi şantajlar,
3) Virüsün tüm dünyaya servisi,
4) Seyrek ölümler ve insanları hazır hale getirmek için başarısız tıbbı müdahaleler (şimdi bu aşamadayız),
5) Yoğunlaşan ölümler ve küresel çapta sosyal panik,
6) Mezar kazmanın tehlikeli olduğu için, cesetlerin kireç veya asitlerle yakılarak topluca gömülmeleri duyurusu,
7) Aşı keşfi ilanı,
8) Ülkelerden yüz milyarlarca dolarlık aşı siparişi,
9) Küresel PANDEMİ ilanı yahut biyo-savaşın resmiyet kazanması,
10) Zorla aşı için, tehdit, şantaj hatta sıkıyönetim ilanları.

İŞİD terörü ya da Ortadoğu’da petrol savaşı mı dediniz?

Güldürmeyin Allah aşkına!

Biz kafayı, GDO’lu soya ve Mısırla beslenen hayvanların EBOLA’lı sütlerinden yapılmış peynirleriyle yemedik!

Şaka bir yana, siz bu canavarların GDO konusunda neden ısrar ettiğini sanıyorsunuz?

Şaka yaptığımı sananlar buyurun: www.BioDefense.com

Kaç kurbana kaç insan düşecek bakalım!

Bayramsa bayramınız mübarek olsun!

Kemal Özer
GIDA HAREKETİ

http://gidahareketi.org/Simdi-Sira-Biyo-silah-Ebola%E2%80%99li-Katliamda--774-yazisi.aspx
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj   
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,12 saniyede oluşturuldu.