Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Alıntılar
 Alıntılar
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
Yazar  Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 10

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/07/2021 :  14:54:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Kısa bir süre önce bir haberini alıntıladığım gibi Putin kendi ürettikleri aşı için bile olsa "zorunlu aşılamaya" karşı olduğunu belirtmişti. Ama sonra ilginç bir gelişme oldu ve Putin Cenevre'de Biden'la görüşmeye gittiği günlerde Rusya'nın bazı bölgelerinde işçilere zorunlu aşılama başlatıldığına dair haberler çıktı. Putin Rusya'ya döndükten sonra yaptığı açıklamada kendisinin hala zorunlu aşılamaya karşı olduğunu ama ülkedeki bazı yasaların, yerel yöneticelere kendi bölgelerinde belirli şartlarda aşılamayı zorunlu kılma hakkı tanıdığını söylemiş.

Putin ayrıca korona virüs salgını diye birşey olmadığını iddia edenlerle ve aşı karşıtlarıyla aynı fikirde olmadığını vurguluyor. Putin bu konuda haksız sayılmaz; korona salgını yok denemez ve aşılara külliyen karşı çıkılması doğru bir tavır olmaz muhtemelen ama Putin bu korona olayının dünya insanlığını baskı altına almak için nasıl kullanıldığı, manipüle edildiği konusunda "duyarsız" gibi görünen bir tavır sergiliyor.

Kasyopya forum ekibi bu bağlamda Putin'in "korona" meselesinde kendilerinden farklı ve temelde "yanlış" düşündüğünü savunuyor. Ekip ayrıca Sputnik aşısının da batıdaki mRNA aşıları kadar olmasa da (ve "kasıtlı" olmasa da) zararlı yönleri olabileceğini düşünüyor anladığım kadarıyla. İnaktif aşılar konusundaki görüşlerinden emin değilim ama K forum ekibi sanki tüm korona aşılarına karşıymış gibi algıladım.

Putin'i eleştirdikleri bir diğer husus ise "küresel ısınma / iklim değişimi" konularında Batılı liderlerle benzer bir tavra sahip olması. Küresel ısınmaya değil soğumaya doğru gidildiği görüşüne rağbet etmemesi.

Ekip'ten Joe'nun söylediğine göre, Putin'in bu tür konulardaki tavırlarının nedenlerinden biri "devlet başkanı" olması, halkın yıkıcı galeyanlara gelmesini önlemek için (provokatörlere fırsat vermemek için) korona ve iklim gibi bazı konularda genel olarak hakim olan ve uzmanların çoğunluğunun savunduğu görüşlerle çelişmeyecek bir tavır almak zorunda hissetmesi. Tabi ne olursa olsun bu konularda Putin'i savunmuyorlar ama aldığı pozisyonların kendi bakış açısından ülke yönetimi için kaçınılmaz olabileceğini düşünüyorlar. Bu hususlarda Putin'i tasvip etmiyorlar, hatta açıkça olumsuz eleştiriyorlar ama "nispeten" anlaşılabilir buluyorlar sanırım. Bir de doğrudan veya dolaylı olarak şunu vurgulamış oluyorlar görebildiğim kadarıyla: Putin hatasız, kusursuz değil; tüm dünyayı kurtaracak bir süper kahraman değil. Haklılar elbette.

Go to Top of Page

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/07/2021 :  18:47:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu arada, küresel ısınma ve soğuma demişken, son zamanlarda görülen şiddetli sıcakları "küresel/iklimsel ısınma" diye yutturmaya çalışıyorlar. Celselerde yapılan ve temel bazı bilimsel gerçeklerle de son derece uyumlu görünen açıklamaya göre bu ısınmanın en büyük ve hatta belki tek sebebi dünyanın manyetik kutuplarının ters dönme sürecinde olmamız, bunun dünyanın elektromanyetik koruma kalkanlarının zayıflamasına neden olması ve dolayısıyla Güneş'ten gelen ışınların filtrelenme/zayıflatılma derecesinin son derece düşmesidir. Daha önce alıntıladığımız Nasa'nın son 10 yıldaki güneş faaliyetlerini gösteren videosunda da görüldüğü gibi içinde bulunduğumuz süreçte Güneş patlamalarında (dolayısıyla güneşin dünyaya gönderdiği sıcaklık dalgalarında) olağanüstü derecede bir DÜŞÜŞ var. Dolayısıyla şu anda aslında iklimsel anlamda soğuma sürecindeyiz. Ama aynı süreçte dünyanın manyetik kutup dönmesinin neden olduğu manyetik alan (koruyucu filtre) zayıflaması, güneşten gelen ışınların normalde yaptığından çok daha fazla yakıcı, adeta "kızartıcı" etki yapmasına neden oluyor.

Zaten eğer şu anda yaz sıcaklarındaki şiddetli artışlar "iklimsel", yani genel bir ısınmadan kaynaklanıyor olsaydı, aşırı ve uzun süreli soğuklar yaşanmazdı. Halbuki son yıllarda doğalgaz ithalatının peşpeşe rekorlar kırmasına neden olan çok şiddetli ve çok uzun soğuklar yaşanıyor pek çok yerde. Buna dair bir sürü haber alıntıladık. Hayatı durma noktasına getiren, onlarca, yüzlerce insanın ölümüne neden olan anormal şiddette soğuklar. İşte, eğer gerçekten "küresel ısınma" sürecinde olsaydık bunlar olmazdı. Veya giderek artmaz, azalıyor olurdu ama tam tersine son yıllarda bu süreç tırmanıyor. Ama dünyanın manyetik alanının şu anda olağanüstü derecede zayıflıyor olması, Güneş'ten gelen normal (ve hatta zayıf!) denebilecek ışınların bile normalde yaptığından çok daha yakıcı etki yapmasına neden oluyor ve birileri bunu "küresel ısınmanın" kanıtı diye yutturmaya çalışıyor.

Dünyanın manyetik kutuplarının yer değiştirmesi ve bunun dünyanın manyetik alanını zayıflatıyor olması konusunun olağanüstü önemli bir konu olmasına rağmen medyada bu konuda haber yapıldığını duyuyor musunuz? Ben şimdiye kadar rastlamadım. TV haberlerini baştan sona izlemiyorum, sadece çeşitli haber sitelerini takip ediyorum ve belli başlı haber sitelerinde bu konuda bir açıklamaya neredeyse hiç rastlamadım sanırım. Ama "sıcaklık rekorları, küresel ısınma" haberleri adeta POMPALANIYOR. Dünya genelindeki ANORMAL soğuklar aynı derecede haber konusu olmuyor.

Go to Top of Page

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/07/2021 :  18:50:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Konuyla ilgili haberlerden/yorumlardan biri:

https://khosann.com/dunyanin-manyetik-alani-tersine-donecek-mi/

Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

1186 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/07/2021 :  11:22:22  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi tüm aşılara karşılar gibi biliyorum evet ama illa aşı gereklilikse Çin ve Rus alternatifleri seçilebilir diyorlar. Olay corona virüs denilen şeyin vücuda zorla alınıp alınmamasıyla ilgili olabilir. İngiltere gemi olayıyla ilgili konuda biraz açıklamaya çalıştım ama Rusya ve dolayısıyla Putin köşeye sıkışmış durumda. Şu an herhangi bir konuda kimseyle ters düşmesine gerek yok. Hele küresel ısınma ve pandemi gibi çok büyük genel yargılar oluşmuş konularda gereksiz çarpıcı açıklamalara gerek yok diye düşünmeleri çok olası.

Bence güneş ışınları meselesi ve pandemi konusu aynı şeyler. Nasıl aynı derseniz şöyle aynı; Ortada bir durum var fakat belirli otoriteler kendi çıkarları doğrultusunda bunu manipüle ediyorlar. Her zaman olan KH aksiyon-reaksiyon örneği :)

Ben de virüse inansam bile medyada yer aldığı durumun %5 oranında bile ciddiyeti olabileceğini düşünmüyorum. Küresel ısınma ve enerji konularında ise cahilliğin zirve yapması gerçekten bana çok gülünç geliyor ama içten içe sinirlendiğim için bir mecrada böyle haber ve propagandalar çıktığı zaman genelde değiştiriyorum.

Bir de şöyle bir hissiyatım var ama nasıl izah edebilirim bilemedim. Güneş ışınlarının hissi değişti gibi geliyor bana. Benzeri bir durumu yaşayan oldu mu? Bunu ilk fark edeli kafadan bir 8-10 yıl olmuştur. Bu sadece hislerle ilgili. Güneşin size hissettirdikleriyle ilgili.

Edited by - gerçek tosun paşa on 02/07/2021 11:43:22
Go to Top of Page

Aoibheann

340 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/07/2021 :  12:22:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen gerçek tosun paşa

Bozadi tüm aşılara karşılar gibi biliyorum evet ama illa aşı gereklilikse Çin ve Rus alternatifleri seçilebilir diyorlar. Olay corona virüs denilen şeyin vücuda zorla alınıp alınmamasıyla ilgili olabilir. İngiltere gemi olayıyla ilgili konuda biraz açıklamaya çalıştım ama Rusya ve dolayısıyla Putin köşeye sıkışmış durumda. Şu an herhangi bir konuda kimseyle ters düşmesine gerek yok. Hele küresel ısınma ve pandemi gibi çok büyük genel yargılar oluşmuş konularda gereksiz çarpıcı açıklamalara gerek yok diye düşünmeleri çok olası.

Bence güneş ışınları meselesi ve pandemi konusu aynı şeyler. Nasıl aynı derseniz şöyle aynı; Ortada bir durum var fakat belirli otoriteler kendi çıkarları doğrultusunda bunu manipüle ediyorlar. Her zaman olan KH aksiyon-reaksiyon örneği :)

Ben de virüse inansam bile medyada yer aldığı durumun %5 oranında bile ciddiyeti olabileceğini düşünmüyorum. Küresel ısınma ve enerji konularında ise cahilliğin zirve yapması gerçekten bana çok gülünç geliyor ama içten içe sinirlendiğim için bir mecrada böyle haber ve propagandalar çıktığı zaman genelde değiştiriyorum.

Bir de şöyle bir hissiyatım var ama nasıl izah edebilirim bilemedim. Güneş ışınlarının hissi değişti gibi geliyor bana. Benzeri bir durumu yaşayan oldu mu? Bunu ilk fark edeli kafadan bir 8-10 yıl olmuştur. Bu sadece hislerle ilgili. Güneşin size hissettirdikleriyle ilgili.

Evet. Eskiden denizi, güneşi çok severdim. Şu an sadece canımı yakıyor. Atmosfer kalınlığıyla, güneş açılarıyla, mesafeyle alakalıdır diye düşünmüştüm... 2012'den beri sanırım 'farklı'.
Go to Top of Page

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/07/2021 :  12:35:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet, egemen faşist güçlerin Putin Rusyası'na yapmakta olduğu baskının derecesi olağanüstü. Çin'den de çok çekiniyor olmalarına rağmen Rusya'ya, özellikle Putin'e yönelik nefretlerinin düzeyi çok, çok yüksek. Bu da Putin Rusyası'nın farkını, insani anlamda, pozitiflik anlamında öncülüğünü ortaya koyuyor aslında. Ve belirttiğin gibi, bu bağlamda Putin'in aşı ve iklim gibi konularda başına ekstra iş, uğraş almasına gerek yok. Kendi halkının bir kısmı bile onu darbeyle devirmeye teşvik edilirken, aşı ve iklim gibi konularda egemen (güya "doğruluğu bariz") görüşlere zıt görüşlerle çıkıntılık yapıp Navalnıy gibi psikopat bazı ajan-muhaliflerin eline yeni kozlar vermesine hiç gerek yok.

K'lar bu yönde şeyler söyledi diye hatırlıyorum ve Laura ve ekibinin de böyle şeyler yüzünden Putin'i global şeytanlara boyun eğmekle itham edeceklerini sanmıyorum, bu tür istisnai bazı küçük ölçekli durumlar dışında.

Korona virüs abartılıyor olsa da genel itibariyle "virüs" konusu hayatımızın bundan sonra en önemli konularından biri olmaya devam edecek belki de. Celselerde koronadan çok çok öncesinden beri dünyayı bekleyen pek çok sorundan biri olarak "veba" konusu dillendiriliyordu. Koronayla bir kaşık suda koparılan fırtına, çok daha ciddi ve gerçek kitlesel/toplumsal virüs olaylarının potansiyelini zayıflatıcı bir etki yapar inşallah.

Güneş ışınlarının hissi konusunda olumlu veya olumsuz yönde güçlü bir değişimin farkına vardığımı hatırlamıyorum. Nasıl birşeyi kastediyorsun? Hislerin nasıl değişti?

Dünyanın manyetik koruma filtresinin zayıflaması sonucu Güneş'ten ve genel olarak uzaydan (süpernovalardan vs) gelen ışınların çok daha güçlü geliyor olmasının olumlu-olumsuz pek çok etkisi olacağına dair celselerde söylenenler geliyor aklıma sadece. Bu ışınların zararlı etkileri artıyor belki ama olumlu etkileri de oluyordur mutlaka, diye düşünüyorum. İnsanları sınıyor, zorluyor ve uzun vadedeki etkisi iyileri daha iyi, kötüleri daha kötü yapacak olması muhtemelen. Giderek zorlaşan koşullarda rol yapmak, üçkağıt çevirmek giderek zorlaşacak. Şu anda siyaset dünyasındaki yozlaşmaların, yolsuzlukların derinliğiyle ilgili patlamakta olan büyük ifşaların da bu süreçle yakından ilgisi olduğunu düşünüyorum. Sadece "ışın" meselesi değil elbette ama onun da etkisi olduğunu düşünüyorum.

Go to Top of Page

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/07/2021 :  12:52:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Aoibheann

Evet. Eskiden denizi, güneşi çok severdim. Şu an sadece canımı yakıyor. Atmosfer kalınlığıyla, güneş açılarıyla, mesafeyle alakalıdır diye düşünmüştüm... 2012'den beri sanırım 'farklı'.
Doğru. Güneşin özellikle sıcak mevsimlerdeki veya süreçlerdeki "yakıcılığı", kızartıcılığı giderek arttığı için bundan rahatsızlık duymamak çok zor sanırım.

Üstelik mesele sadece "fazla sıcaktan" duyulan rahatsızlıkla sınırlı değil. Güneşten gelen ışınların daha önce gelmeyen (filtrelenen) bazı unsurları da artık daha fazla geliyor çok muhtemel olarak. Bu hem bedensel hem de ruhsal anlamda kesinlikle rahatsız edici, zorlayıcı, zarar verici bazı etkiler yapacaktır.

Ama ışınlar dahil pek çok bakımdan tırmanmakta olan tüm bu zorluklar bizi bir yandan giderek bunaltırken, aynı sebeple bir yandan da artık bizi şimdiye kadar yapamadığımız başı şeyleri yapmak zorunda bırakabilecek olması bakımından faydalı, yardımcı etki de yapıyor, yapacaktır diye düşünüyorum.

Güneşten ve güneş sistemi dışından gelen ışınlardaki bilgi kodları, olumlu-olumsuz tüm potansiyellerimizi güçlendirici, büyütücü bir etki yapıyor bence. Bir sürü olumsuzluk yaşıyoruz ama sabırlı, dikkatli, ümitli olamamız halinde, bilinçaltımızda çözümsüz bir şekilde bekleyen pek çok zayıflatıcı bilinç programlarından kurtulma şansımızı artırıyor olabilir.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

1186 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/07/2021 :  14:32:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet ışınların ten üstünde bıraktığı his değişik geliyor. Kış güneşinin bile bizim ülke için konuşuyorum yakıcılığı inanılmaz arttı. Yaz güneşi de bir farklı his veriyor ten üzerinde. Tabi bunu basitçe daha sıcak olarak açıklayamıyorum ama bence bazılarımız bunun net biçimde farkındadır. Bu filtreleme ve açı konusuyla doğrudan ilgili olabilir gibi geliyor bana da.

Covid ve pandemi konusu bana en başından beri tamamen siyasi ve ekonomik geliyor. Hala fikirlerim değişmedi. Bu hastalıktan sıkıntı çekmiş ve hayatını kaybetmiş insanlar muhakkak vardır ama tutarsızlıkların yanında pek bir önemi yok. Sonuçta sürekli olarak doğan ve ölen canlılardan oluşan bir yaşam zinciri var.

Putin'in ben çok zeki ve üst düzey bir lider olduğundan şüphe duymuyorum ama artık tek başına bir devletin (eskiden olduğu gibi) defter tutması imkansız hale geliyor. Küresel dünyanın düzeni hayati değişiklikleri her alanda zorunlu ve meşru kıldı.

Rusya ne kadar köşeye sıkışsa bile çok önemli bir role sahip olacağı kesin. Fakat burada yine ana rol belirleyicisi Türkiye gibi. Kimse beni eski MHP'li aşırı milliyetçi biri sanmasın. Gayet gerçekçi ve makul dozlarda görüşlerim var. Türkiye'nin neden bu kadar ön plana çıkma potansiyeline sahip olduğunu anlamak için ne yazık ki global dünya, dijital ekonomi ve dijital ticaret dahil bir çok konuda bilgi sahibi olmak gerektiği gibi AKP nefretinden gözü dönen bir muhalif de olmamanız gerekiyor.

Putin Rusyası önemli hesapları yapmıştır fakat elbette kendi çıkarlarından feragat etmek zorunda kalacağı alanlar olacak. Türkiye gibi bir partneri kaybettiği anda Güneyde ve batıda çıkmaza gireceği gibi Orta Asya, Afrika ve Orta Doğu'da karışacaktır. Feragat edeceği noktalar muhtemelen Orta Asya ve Kafkaslar olacak Karabağ'da sinyali verildi.

Türkiye 1-2 yıllık süreçte önemli uluslararası diplomasi hamleleri yaparsa Rusya'ya baskın gelmeye başlayacaktır. Putin bunun farkında olduğu için hem ticari hem askeri ve savunma sanayi alanında son derece paylaşımcı olacak ve bu iki ülkenin başını çektiği yapılanmalar başlayacaktır. Fakat Türkiye kafkas ve orta asya coğrafyasını bu saatten sonra bırakmaz. Bu strateji devam eder.

Bu düzen oturana kadar Batı yönlü siyaset devam edecektir, mantıklı olan bu. 3-4 yıl sonra Batı için ekonomik daralmayla birlikte bir çok siyasi değişimler aniden kopacak gibi görünüyor. Biden'ın tekrardan yüceltmeye çalıştığı NATO VE Avrupa Birliği dünyanın geldiği noktadaki ihtiyaçları karşılayamaz. Bu bir görüş değil matematik hesabı. Artık dolar ve ABD ticaretine ihtiyaç yok. Silah, enerji, teknoloji vs. alanlarında çok alternatif var ve fiyat-performans olarak çok daha kazançlılar.

Kısacası artık en tırt avrupa ülkesi bile ABD'ye agam sen getir gazı biz alırız ver 70lerden kalma füzeleri biz atarız diye boyun eğmekle kandırılamaz. Çünkü işe yaramıyor. Dünya değişiyor. Soğuk savaş döneminin kahramanları balistik füzeler, savunma sistemleri ve tanklardı. Karabağda yüzlerce tankı SİHA denen araçlar adeta ayıkladı. Ermeniler 2-3 eğitim uçağı düşürmek dışında karşı bile koyamadılar.

Ee en büyük sorun enerji. Abd'nin sıvılaştırılmış gazlarını tankerlerle almaktansa boru hatlarıyla enerji çekmek çok daha ucuz ve güvenli.

İstihbarat tarafında da artık ABD tek el değil.

Kısacası artık en salak oğlanı bile kandırmak oldukça zor. Gerçeklik algısı ve ihtiyaçlar çok hızlı değişiyor. İşin önemli kısmı son derece eğitimli ve sözde uzman kişilerin buna kafası basmıyor. Çünkü eğitim aldıkları ve nabız tuttukları kaynakların artık pek bir geçerliliği yok.

Ben burada çok kısaca özetliyorum. Merak edenler bu konuları dünya haritası üzerinden çalışsın. Baksın bakalım ne var ne yok etrafta. Boru hatları, ticaret yolları nerden geçiyormuş, neler inşa ediliyormuş. Küresel pazar hacminde son 3-4 yılda neler olmuş.
Go to Top of Page

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/07/2021 :  20:52:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

Putin'in ben çok zeki ve üst düzey bir lider olduğundan şüphe duymuyorum ama artık tek başına bir devletin (eskiden olduğu gibi) defter tutması imkansız hale geliyor. Küresel dünyanın düzeni hayati değişiklikleri her alanda zorunlu ve meşru kıldı.

Evet, zaten celselerde verilen bilgiler de bu yönde. Bir “dengelenme” ve “oyun sahasının eşitlenmesi” kavramlarına vurgu yapıldı. Rusya’nın dünyanın yeni egemen gücü olması (ABD’nin yerini alması) çok anlamlı olmaz ve zaten mümkün de değil gibi görünüyor.

Ben sadece oyun sahasının dengelenmesinde Rusya’nın, Putin Rusyası’nın “öncülük” işlevi olduğu algımı belirtmek istedim, ki bu algımda da yine celse bilgilerinin çok belirleyici bir etkisi oldu. Ama Suriye meselesi başta olmak üzere sahadaki gelişmelerin de bu görüşü tekrar tekrar doğruladığını algıladım.

Eklenti:

Rusya ne kadar köşeye sıkışsa bile çok önemli bir role sahip olacağı kesin. Fakat burada yine ana rol belirleyicisi Türkiye gibi. Kimse beni eski MHP'li aşırı milliyetçi biri sanmasın. Gayet gerçekçi ve makul dozlarda görüşlerim var. Türkiye'nin neden bu kadar ön plana çıkma potansiyeline sahip olduğunu anlamak için ne yazık ki global dünya, dijital ekonomi ve dijital ticaret dahil bir çok konuda bilgi sahibi olmak gerektiği gibi AKP nefretinden gözü dönen bir muhalif de olmamanız gerekiyor.

Putin Rusyası önemli hesapları yapmıştır fakat elbette kendi çıkarlarından feragat etmek zorunda kalacağı alanlar olacak. Türkiye gibi bir partneri kaybettiği anda Güneyde ve batıda çıkmaza gireceği gibi Orta Asya, Afrika ve Orta Doğu'da karışacaktır. Feragat edeceği noktalar muhtemelen Orta Asya ve Kafkaslar olacak Karabağ'da sinyali verildi.

Türkiye 1-2 yıllık süreçte önemli uluslararası diplomasi hamleleri yaparsa Rusya'ya baskın gelmeye başlayacaktır. Putin bunun farkında olduğu için hem ticari hem askeri ve savunma sanayi alanında son derece paylaşımcı olacak ve bu iki ülkenin başını çektiği yapılanmalar başlayacaktır. Fakat Türkiye kafkas ve orta asya coğrafyasını bu saatten sonra bırakmaz. Bu strateji devam eder.

İlginç, heyecan verici görüşler, tahminler. İlk bakışta bana çok olası gibi görünmüyor kısa vadede ama imkansız gözüyle de bakmıyorum.

AKP feci şekilde çalkalanıyor ifşa olmakta olan yolsuzluk meseleleri nedeniyle. Bence Erdoğan’ın tahtı ciddi şekilde sallanıyor. İktidar zayıflıyor, muhalefet güçleniyor. Ama daha önce de belirttiğim gibi bu durumun Erdoğan’ı (ve ekibini) daha önce cesaret edemediği veya henüz yeterince yapmak istemediği birşeyi yapmaya zorlayabilir: ABD’ye güçlü rest, Rusya’yla çok güçlü işbirliği. Yani Erdoğan seçimleri kaybedeceğine ve bunu engelleyemeyeceğini veya bunu gayrımeşru yollarla engellemeye çalışmasının ülkeyi (kendi mahallesi dahil) çok berbat bir yere sürükleyeceğine dair çok güçlü bir tablo görürse, kendisinin öncülüğünde ama iktidar-muhalefet işbirliğiyle (iktidar-muhalefet ayrımı son derece gevşetilerek) yeni ve bu sefer GERÇEK bir vatan-millet-sakarya macerası başlatabilir bence, belirttiğim şekilde. Bu Erdoğan’ın “son şansı” olabilir çünkü ekonomik ve alakalı her bakımdan ülke (dünyayla birlikte) çok kötü yerlere sürüklenmeye devam ediyor ve bu durum halkın (seçmen kitlesinin) büyük çoğunluğunun sinirlerini fazlasıyla bozuyor giderek.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

1186 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/07/2021 :  04:21:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Dediklerine katılıyorum. Zaten içerde ve dışarda bu kadar sert sarsılmalar olmasaydı güç dengeleri de yerinden oynamazdı :)
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/07/2021 :  00:10:25  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi
Kasyopya forum ekibi bu bağlamda Putin'in "korona" meselesinde kendilerinden farklı ve temelde "yanlış" düşündüğünü savunuyor. Ekip ayrıca Sputnik aşısının da batıdaki mRNA aşıları kadar olmasa da (ve "kasıtlı" olmasa da) zararlı yönleri olabileceğini düşünüyor anladığım kadarıyla. İnaktif aşılar konusundaki görüşlerinden emin değilim ama K forum ekibi sanki tüm korona aşılarına karşıymış gibi algıladım.

Sputnik bir vektör aşısı, virüsün gen parçası gibi bir şey mi bilmiyorum
Bilgehan Bilge'nin bugünkü twitter da yazdıklarına göre bu aşılar da (Astrazeneca ve Sputnik) bir gen aşısı

İkincisi 60 milyon doz aşı yol da... Bu kimseye sorulmadı. 20 milyonu çocuklar ve gençler zaten....
https://www.dw.com/tr/t%C3%BCrkiyeye-60-milyon-doz-daha-biontech-a%C5%9F%C4%B1s%C4%B1-yolda/a-57600191
Go to Top of Page

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/07/2021 :  11:04:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"Viral vektör" aşılarında, farklı, zararsız ve üzerinde biraz oynanmış bir virüsün vücuda enjekte edilmesi söz konusuymuş konuyla ilgili okuduklarıma göre. Yani korona örneğinde, korona virüsün zayıflatılmış bir versiyonu değil de, bambaşka, zararsız bir virüs, vücudun korona virüse karşı tedbirlerini artırmasını tetikleyecek şekilde üzerinde biraz oynama yapılarak vücuda enjekte ediliyormuş. O farklı virüse "vektör" (taşıyıcı) deniyor anladığım kadarıyla.

Zayıflatılmış veya etkisizleştirilmiş (inaktif) aşılarda (Örn. Çin'in Sinovac aşısı), hastalığa neden olan virüsün kendisi çeşitli biçimlerde etkisizleştirilerek veya zayıflatılarak vücuda enjekte ediliyor, vücudun o virüse karşı ön savunma geliştirmesi için.
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/07/2021 :  23:21:06  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:

"Viral vektör" aşılarında, farklı, zararsız ve üzerinde biraz oynanmış bir virüsün vücuda enjekte edilmesi söz konusuymuş konuyla ilgili okuduklarıma göre. Yani korona örneğinde, korona virüsün zayıflatılmış bir versiyonu değil de, bambaşka, zararsız bir virüs, vücudun korona virüse karşı tedbirlerini artırmasını tetikleyecek şekilde üzerinde biraz oynama yapılarak vücuda enjekte ediliyormuş. O farklı virüse "vektör" (taşıyıcı) deniyor anladığım kadarıyla.

Zayıflatılmış veya etkisizleştirilmiş (inaktif) aşılarda (Örn. Çin'in Sinovac aşısı), hastalığa neden olan virüsün kendisi çeşitli biçimlerde etkisizleştirilerek veya zayıflatılarak vücuda enjekte ediliyor, vücudun o virüse karşı ön savunma geliştirmesi için.

Dr. Bilgehan Bilge viral vektörü mrna'nın ağababası diyor ve bir videosunda şöyle açıklıyor. Viral vektör de virüs gen parçası vücudun tanıdığı başka bir virüse sarılıyor mrna da bir yağ zarı gibi bir pakede ve tek fark bu diyor ama eminim haberci rna tekniği kullanılmadığı için o kadar zararlı değildir ve o S1 başak proteini üretme yayma denilen durum olmaaybilir. Şu var bu teknik astrazeneca ve johnson ve johnson da kullanılmış. Astrazeneca şu an en sabıkalı aşı ve sputnikle ilgili de çok fazla sorun bildiriyor. En son bunu öven herkesin aşı alması gereceğini iddia eden bu konuda ısrarcı bir blogger bunu almış ve bir hafta sonra ölmüş...

Yani aşı olsam zorunda kalsam Sinovac inaktifi tercih ederdim.

Bir ek bilgi vereyim inaktif diye yerli aşı fazlarına gönüllü olmak isterseniz (ki çok zor da kalırsam ben kendi kafamda tartıyordum bunu) onlarda çapraz plasebo yerine Sinovac alma riskiniz var ama o TV şarlatanı M Ceyhan bunun yerine Biontech bile olabilir felan demiş, bu haber çok şaibeli buldum yani yerli faza giriyoruz diye 2 denekten birine Sinovac kesin de Biontech bile şırınga edebileceklerini düşünmeye başladım....
Go to Top of Page

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/07/2021 :  09:31:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Sinovac'ın etkinliğinin yetersizliğiyle ilgili haberler artıyor gibi görünüyor. Ciddi yan etki şüpheleri de var.

https://www.diken.com.tr/sinovac-asisi-yaptiran-yuzlerce-taylandli-saglikci-enfekte-oldu/
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/07/2021 :  03:04:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:

Sinovac'ın etkinliğinin yetersizliğiyle ilgili haberler artıyor gibi görünüyor. Ciddi yan etki şüpheleri de var.

https://www.diken.com.tr/sinovac-asisi-yaptiran-yuzlerce-taylandli-saglikci-enfekte-oldu/

Diyor ki Bilgehan Bilge
'mRna lobisi'-ni sakın hafife almayın. Başlangıçta bende şaka sanıyordum

Eklenti:
Söz konusu belgede adı verilmeyen bir bakanlık yetkilisi sağlık çalışanlarına takviye doz (3’üncü doz) olarak BioNTech aşısı yapılmaması gerektiğini, bunun Sinovac aşısının etkili olmadığını kabul etmek anlamına geldiğini belirtiyordu.

Bu bana bir şey hatırlattı.

Tayland 'bağış' aşı bekliyor. Kutsal sıvı...
Eklenti:

Yetkililerden Sopon Iamsirithawon, risk altındaki sağlık çalışanlarının bağışıklığını artırmak için üçüncü doz aşıyı önerdi: “Bu farklı bir aşı, ya viral vektör AstraZeneca ya da Tayland’ın yakın zamanda alacağı bir mRNA aşısı olacak.”

Bu da (Sopon) bizim Mehmet Ceyhan gibi bir şeydir

AstraZeneca 30 dan fazla ülkede yasaklandı. Sakat bırakmasıyla meşhur....
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/07/2021 :  00:37:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Bir 5G kulesi üzerinde dairesel kara bulut. Bu sigara içip üflerken yapılan halkaya benziyor...

https://twitter.com/NOFREEDOMHERE/status/1416785227935109121
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/07/2021 :  18:31:31  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Yeni test geliyor = Yeni salgın yol da

https://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2021/07-21-2021-lab-alert-Changes_CDC_RT-PCR_SARS-CoV-2_Testing_1.html
https://twitter.com/ukmfa1/status/1418678927883739136
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2021 :  00:00:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Her yer yanıyormuş.?!
.
Bir şeyler sustum. Konuşmak? Yargılı. İnsan çokunun tüm empatisi lanetlemeden (öfke ve şiddetten) ibaret.
.
Bunun dışında bir kaç gün önce çöle 10 dakka da yağmur yağdıran bir deneyi ve aygıtı twitter da gördüm..
Go to Top of Page

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2021 :  16:00:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu bir anda tırmanan yangın olaylarının hangisi hangi sebeple çıktı bilmiyorum ama ülkenin psikolojik durumunu yansıtan bir yönü de var sanki. Devlet otoritesini kullananların bu yangınlara müdahalede sergilediği korkunç rezalet, devletin halkın acılarına feci şekilde duyarsızlaşmasını da yansıtıyor bana göre.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

1186 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2021 :  17:26:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ülkede 1-2 aydan uzun süre olaysız geçmiyor ki. Olayın arkasında PKK var. Geçen Nisan ayından beri bu eylemlerin gerçekleştirileceği konuşuluyordu zaten. Muhalif kesim ise PKK olduğuna inanmıyor topu küresel ısınmaya atıyor. İnsanlığın kafa kevgire döndü ve hatta folloş oldu. Ülke ortaokul ve lise öğrencilerinin takıldığı internet kafe ortamına benziyor :D

Yani bazen o kadar gülesim geliyor ki kullanılan argümanlara. Ne diyelim herkesin hakkında hayırlısı...
Go to Top of Page

bozadi

11943 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2021 :  20:43:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen gerçek tosun paşa

Ülkede 1-2 aydan uzun süre olaysız geçmiyor ki. Olayın arkasında PKK var. Geçen Nisan ayından beri bu eylemlerin gerçekleştirileceği konuşuluyordu zaten. Muhalif kesim ise PKK olduğuna inanmıyor topu küresel ısınmaya atıyor. İnsanlığın kafa kevgire döndü ve hatta folloş oldu. Ülke ortaokul ve lise öğrencilerinin takıldığı internet kafe ortamına benziyor :D

Yani bazen o kadar gülesim geliyor ki kullanılan argümanlara. Ne diyelim herkesin hakkında hayırlısı...
Çok fazla sayıda yangın var ve sadece Türkiye'de değil, komşu ülkelerde de. Bu durum yangınlardan en bazından bazılarının aşırı sıcaklar yüzünden çıktığını düşündürüyor. Geçmişteki olaylar dikkate alındığında, bu yangınlardan bazılarının PKK tarafından kasıtlı (şeytani) bir şekilde çıkarıldığına şaşırmam tabi ki. Yangınlardan bir tanesinin kitap yakan çocuklar tarafından istemeden çıkarıldığına dair bir haber de var.

AKP hükümetinin "yangın uçakları" konusunda ciddi bir zeka ve vicdan özürlülüğü var gibi görünüyor. "Muhalefet başta olsa ülke çok daha iyi bir yer oldu" diye düşünmüyorum yine de kesinlikle. Erdoğan'ın son zamanlarda ciddi bir "tanınmazlaşma" durumu olduğunu düşünüyorum. Tabi ki öncesinde "kusursuzdu" diye bir düşüncem yok ama önceden takdir ettiğim bazı tavırlarda ciddi bir eksilme, yozlaşma durumu algılıyorum. "Pfizer/Biontech aşısının getirilmesi" bu sürecin en belirgin olaylarından biriydi bana göre. Erdoğan daha önce ("domuz gribi" zamanında) bu küreselcilerin aşıları konusunda sağlam, bağımsız, antiemperyalist bir tavır takınıyordu. Pfizer/Biontech işine, şüpheli olduğunu bile bile (Fahrettin Koca durumun farkındaydı) sırf siyasi baskı ve daha da kötüsü PARA için girildi gibi görünüyor. Erdoğan böyle birşeye boyun eğecek biri değildi. Sıcak para açlığı Erdoğan'ı son zamanlarda giderek tanınmaz hale getirdi gibi görünüyor. Afgan meselesi, çöp ithali meselesi... Hepsi aynı sonucu gösteriyor: Aşırı sıcak para açlığı.

Üstelik israf her zaman olduğu gibi diz boyu. Millet yokluktan intiharlara sürüklenirken bilmem kaç tane maaş alan yetkiler, astronomik ve yolsuz ihaleler, binbir türlü yolsuzluklar... halkla resmen alay eder gibi.

Erdoğan iktidarını sürdürmek istiyorsa kendisine gelip somut, ciddi atılımlar yapmak zorunda.

Ben yine tüm bu süreçlerin, ABD-Rusya arasındaki meseleyle yakından bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Erdoğan Türkiye'yi bağımsız bir süper güç (Yeni Osmanlı) yapma hayallerinin gerçekçilikten ne kadar uzak olduğuyla yüzleşmek zorunda kaldı gibi geliyor bana. ABD ile Rusya'yı birbirine karşı kullanma "şark kurnazlığı" ile yol alınamayacağını gördü. Bir yandan dünyaya şov yaparken, bir yandan kendi ülke nüfusunun / seçmeninin yaklaşık yarısının AKP iktidarından nefret ettiğini bilmek de kızgınlığını artırıyor muhtemelen. Şu şartlarda seçim olsa, iktidarını kaybetmesinin gayet mümkün olduğunu bilmek... Erdoğan ruhen oldukça yitik bir durumda son zamanlarda. Ama ben şu koşullarda bile mevcut muhalefetin iktidara gelmesini arzu etmiyorum. Çünkü CHP başta olmak üzere mevcut muhalefet, global sahnedeki ABD-Rusya çekişmesinden "bağımsız" kalamaz ve öyle ya da böyle ABD tarafına destek vermekten başka bir yol izleyemez.

AKP mevcut "dansöz" kıvırmalarına, git-gellerine, zikzaklarına rağmen bile hala ABD ve müttefiklerine ciddi bir direnç gösteriyor ve Rusya'yla olan kritik dirsek temasını kesmiyor. Erdoğan ABD ile Rusya (ve tabi müttefikleri) arasındaki meselenin bir "sidik yarışı" olmadığını anlamak zorunda. Egosallığı bırakıp tüm dünya ve memleket insanlığının geleceğinin mevzu bahis olduğunu görüp insanlık namına Rusya ve müttefikleriyle işbirliğini var gücüyle artırmak zorunda (tabi ki onlara "boyun eğmek", "hizmetçiliklerini yapmak" anlamında değil).

Siyasi/askeri bağlamda iktidar ile muhalefeti birleştirecek başka bir yol da yok bana göre. Bunun dışında bir tek "çok ağır" doğal afetler durumunda yerel siyasi sidik yarışları durabilir ve samimi, ortak, insani mücadele olabilir.

Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2021 :  22:19:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Kim yaktı ve ne oluyor_?

Edited by - Dionysos on 31/07/2021 05:22:07
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2021 :  22:56:56  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
sott a baktım haber var mı?
sonra yr.no ve meteoroloji den biraz hava tahmini inceledim

Eklenti:

Meteorolojik Değerlendirme
Tarih: 26 Temmuz 2021 Pazartesi Saat: 13:30 Uyarı No: 341 Uyarı Kodu:

Beklenen Meteorolojik Hadise
Hava Sıcaklıkları Marmara Bölgesi ile Ege ve Akdeniz Kıyılarında Artarak Mevsim Normallerinin 4 ila 8 Derece Üzerinde Seyredecek.

Başlama-Bitiş Zamanı
27.07.2021 11:00 - 31.07.2021 16:00

Genel Durum
Hava sıcaklıklarının yarından (27.07.2021 Salı) itibaren batı ve güney kıyılarda artmaya başlayarak, hafta boyunca Marmara Bölgesi ile Ege ve Akdeniz kıyı kesimlerinde mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin edilmektedir.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının İstanbul’da 32-34, Edirne’de 36-39, Çanakkale’de 35-39, Bursa’da 34-37, Balıkesir’de 34-38, İzmir’de 37-40, Manisa’da 38-42, Aydın’da 41-44, Muğla’da 38-41, Antalya’da 39-41, Adana’da 37-40 dereceler civarında seyredeceği tahmin edilmektedir.

Hafta boyunca batı ve güney kıyılarda etkili olması beklenen sıcak hava dalgası nedeniyle, öğle saatlerinde (11 ile 16 saatleri arasında) başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir.

Oluşması Muhtemel Riskler
Güneş Çarpması

Alınabilir Önlemler
Güneş Çarpmasından Korunma Yöntemleri

Uyarı Yapan Merkez
Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi

Annem TV de düşük nem diye bir şey duymuş yr.no ve meteroloji üzerinden Türkiye de 7-8 ayrı yerin sıcaklık ve nem değerlerini inceledim.

Ayrıca Salı-Çarşamba olağanüstü sıcak görünüyor..
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/07/2021 :  21:32:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Burada ilginç bir video var, onlarca noktada birden yangın başlıyor. Bu sabotajsa (her noktadan sabotaj olması neredeyse olanaksız gibi) o halde yanan bir şeyi fırlatabilen bir araç gibi bir şey olması gerekir.. Bunun dışında yanıyorsa nasıl kendi kendine yanıyor ve yanabilir bunu anlamış değilim.
Ayrıca sabotaj olsa örneğin şunun olduğu yerde güvenlik güçlerinin sabotajcı araması gerekir. Twitter da sabotaja vurgu yapan videolar var ancak resmi bir açıklama ya da gerçekten yakalanan ve sabotajla ilişkilendirilen oldu mu bilmiyorum.

https://twitter.com/ilhangunes58/status/1421508695993749510

Yanlışlıkla linç edilen masum halk
https://twitter.com/MstSelanik/status/1421234348796399617

Edited by - Dionysos on 31/07/2021 21:54:02
Go to Top of Page

Dionysos

2183 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/07/2021 :  22:27:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:

Orjinal Mesajı Ekleyen Dionysos

Burada ilginç bir video var, onlarca noktada birden yangın başlıyor. Bu sabotajsa (her noktadan sabotaj olması neredeyse olanaksız gibi) o halde yanan bir şeyi fırlatabilen bir araç gibi bir şey olması gerekir.. Bunun dışında yanıyorsa nasıl kendi kendine yanıyor ve yanabilir bunu anlamış değilim.
Ayrıca sabotaj olsa örneğin şunun olduğu yerde güvenlik güçlerinin sabotajcı araması gerekir. Twitter da sabotaja vurgu yapan videolar var ancak resmi bir açıklama ya da gerçekten yakalanan ve sabotajla ilişkilendirilen oldu mu bilmiyorum.

https://twitter.com/ilhangunes58/status/1421508695993749510

Yanlışlıkla linç edilen masum halk
https://twitter.com/MstSelanik/status/1421234348796399617

Müneccimi bol memleket. Tahmin 25 temmuz. Twitler düzeltilmiyor

https://twitter.com/militerdoktrin/status/1419339490326454274

Ağaçta başlayan yangın

Edited by - Dionysos on 31/07/2021 22:40:30
Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 10  Mesaj Sonraki Konu  
Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,13 saniyede oluşturuldu.