Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Kendine Hizmet Menfaat Grubu Aldatmacaları
 Biyolojik Savaş
 Pendik Marmara Üniversitesi Hastanesinde Ebola Şüphesi (15 Ekim)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi


12286 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/10/2014 :  00:07:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
15 Ekim 2014

Marmara Üniversitesi Araştırma Hastanesi acili karantinaya alındı

Pendik Marmara Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi'nin acil bölümü ebola şüphesi nedeniyle karantinaya alındı


Pendik Marmara Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan kadında ebola virüsü şüphesi nedeniyle hastanenin acili karantinaya alındı.

DHA'nın haberine göre, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine 19.00 sıralarında Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan bir hasta getirildi. Hastanın yapılan ilk müdahalesinde ebola virüsü belirtileri görülmesi üzerine hastanenin acil servisi boşaltıldı. O sırada hastanede bulunan hastalar başka hastanelere sevk edildi. Hasta yakınlarına ise maske dağıtılarak acil servisten uzaklaştırıldı.

Durumdan habersiz hastaneye gelen vatandaşlar güvenlik görevlileri tarafından uyarılarak başka hastanelere yönlendirildi. Ebola virüsü belirtileri taşıyan hastanın geceyi hastanede geçireceği ve sabah saatlerinde Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edileceği öğrenildi.

Olay nedeniyle hastanedeki işlemleri yarım kalan ve hastalarını tedavi ettiremeyen hasta yakınları yaşanan duruma tepki gösterdi. Hastane yönetiminden ise konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: t24.com.tr

bozadi


12286 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/10/2014 :  00:09:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
15 Ekim 2014

ABD'de bir Ebola vakası daha

ABD'nin Teksas Eyaleti'nde bir sağlık personeline daha Ebola virüsünün bulaştığı açıklandı. Ülkede koruyucu önlemlerin yeterli olup olmadığı tartışılıyor.


Teksas Eyaleti'nin Dallas kentindeki bir hastane geçen hafta ölen Ebola hastası Liberyalı Thomas Eric Duncan'ın bir sağlık personeline daha virüs bulaştırdığı açıklandı. Teksas Eyaleti Sağlık Bakanlığı, salı günü ateşinin yükselmesi üzerine sağlık personeline yapılan Ebola testinin pozitif sonuç verdiğini ve hastanın hemen karantinaya alındığını kaydetti. Duncan'ın virüs bulaştırdığı ikinci sağlık görevlisinin temas kurduğu kişiler de izlemeye alındı.

Liberya'dan ABD'ye geldikten sonra Ebola hastası olduğu anlaşılan Duncan, Dallas'daki bir hastanede tedavi altına alınmış, Duncan'ın geçen çarşamba günü de hayatını kaybettiği açıklanmıştı. ABD'deki ilk Ebola vakası olan Duncan'ın kendisiyle ilgilenen hemşilerden birine virüs bulaştırdığı pazar günü ortaya çıkmıştı. Nina Pham adında 24 yaşındaki hemşirenin tedavisinin sürdüğü bildirildi. Hemşire Pham, salı günü sağlık durumunun iyiye gittiğini söylemişti.

Önlemler tartışılıyor

ABD'de iki sağlık personeline koruyucu elbiseler giymelerine rağmen virüsün nasıl bulaştığı bilinmiyor. Dile getirilen ihtimallerden biri hemşirelerin maskelerini çıkarırken virüsün bulaşmış olabileceği şeklinde. Koruyucu önlemlerin eksik olması yüzünden virüsün bulaştığını savunan ve bu nedenle sağlık makamlarını eleştiren Sağlık Çalışanları Sendikası ise hemşilere Ebola hastasıyla ilgilenirken uymaları gereken bir protokol verilmediği suçlamasında bulundu.

Hastaneden yapılan açıklamada ise hemşilerin yönetmeliklerin öngördüğü şekilde koruyucu elbise, yüz maskesi, eldiven ve gözlük giydiği belirtildi. Sağlık makamları, Duncan'ın tedavi gördüğü hastanede çalışan 70'den fazla kişinin de gözlenmeye devam edildiğini açıklamıştı.

BM'den çağrı

Birleşmiş Milletler, Batı Afrika'da Ebola ile mücadeleye daha fazla uluslararası destek verilmesi çağrısında bulundu. Dünyanın hastalığa karşı verilen mücadeleyi kaybedebileceğini belirten BM'nin Ebola misyonu temsilcisi Anthony Banbury, "Virüs eğer bizden daha hızlı koşarsa, yarışı kaybedebiliriz" diye konuştu. ABD Başkanı Barack Obama da dünyanın Ebola ile mücadelede daha fazla girişimde bulunması gerektiğini söyledi.

Kaynak: t24.com.tr
Go to Top of Page

bozadi


12286 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/10/2014 :  00:10:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Olayın ciddiyeti giderek artacak gibi görünüyor...
Go to Top of Page

bozadi


12286 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/10/2014 :  00:21:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
15 Ekim 2014

İstanbul'da Ebola Şüphesiyle Dev Hastanede Karantina

Fil Dişi'nden İstanbul'a gelen ve Ebola şüphesiyle hastaneye kaldırılan kadın nedeniyle Pendik Marmara Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi acili karantinaya alındı.


Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi, ebola virüsü taşıyan bir hasta sebebiyle karantinaya alınarak kapatıldı. Acil servisi tamamen boşaltılan hastaneye hasta kabul edilmedi. Hastaneye gelen vatandaşlar başka hastanelere yönlendirildi.
ACİL SERVİS BOŞALTILDI

Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine 19.00 sıralarında Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan bir hasta getirildi. Hastanın yapılan ilk müdahalesinde ebola virüsü tespit edilmesi üzerine hastanenin acil servisi boşaltıldı. O sırada hastanede bulunan hastalar başka hastanelere sevk edildi. Hasta yakınlarına ise maske dağıtılarak acil servisten uzaklaştırıldı.
HASTALAR BAŞKA HASTANEYE YÖNLENDİRİLDİ

Durumdan habersiz hastaneye gelen vatandaşlar güvenlik görevlileri tarafından uyarılarak başka hastanelere yönlendirildi. Ebola virüsü taşıyan hastanın geceyi hastanede geçireceği ve sabah saatlerinde Süreyyapaşa Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edileceği öğrenildi.
VATANDAŞLARDAN TEPKİ

Olay nedeniyle hastanedeki işlemleri yarım kalan ve hastalarını tedavi ettiremeyen hasta yakınları yaşanan duruma tepki gösterdi. Hastane yönetiminden ise konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.


Kaynak: haberler.com
Go to Top of Page

bozadi


12286 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/10/2014 :  11:42:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Pendik'teki hastanenin boşaltılıp karantina altına alınmasına neden olan vakanın ebola değil "sıtma" olduğu iddia ediliyor son haberlere göre. Ebola'nın da zaten bir çeşit sıtma veya benzer birşey olmadığından eminler mi peki? K'lar ebolanın kendini çok çeşitli biçimlerde ifade eden bir niteliği olduğunu söylemişti. Bakalım, hayırlısı...
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,08 saniyede oluşturuldu.