Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Karalama Defteri
 Herkese Merhaba
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

Anhora

44 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/11/2014 :  22:09:13  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Araştırma yapmayı seven ve yeni bir şeyler öğrenmeyi seven birisiyim. Yine bir merak denizine daldığım esnada sizin forumunuzu ve dolayısıyla Kasyopya Celselerini keşfettim.

Okudukça daha çok ilgimi cezbediyor. Daha çok merak ediyorum. Bu celselerde açığa çıkan bilgilerin, daha önce alakasız sayılabilecek alanlarda farklı şekilde tezahür ettiğini gözlemlediğimde(Tasavvuf'ta, Eski Temel Öğretilerde, Filmlerde, Kitaplarda, Matematik'te vs.), bilgilerin doğru olabileceğine biraz daha inanmaya başladım. Ancak bu belli başlı noktalar, insan mantığının onaylayabileceği şekilde dizayn edilmiş de olabilir diye düşünüyorum. Hak verirsiniz ki, yakın tarihte buna benzer bir çok New Age oluşumun farklı amaçlar güden teşkilatlara dönüşüp insanları manipüle ettiğini gözlemledik. Yine de daha önce Tasavvuf haricinde benim ilgimi bu kadar çeken bir oluşum olmamıştı.

O yüzden okumaya devam ediyorum.
Dünya'da materyalist yaklaşımın tesirinden uzak ve aşama aşama O'na ulaşmayı amaç edinen ve bilmenin hazzını (Kelimeler yetersiz kalıyor kusura bakmayın. BH'in de aslında KH olduğuna sığınarak 'haz' diye yorumluyorum.) her şeyin üstünde tutan bir kitlenin olduğunu bilmek güzel

Ad vitam æternam

isiklidusler

419 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/11/2014 :  22:40:49  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  isiklidusler Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
aa, hoşgeldiniz; merhabalar; nasılsınız?

bu arada yazmayan mavi'ye de selamlar izninizle;
Go to Top of Page

Anhora

44 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/11/2014 :  22:48:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Hoşbulduk teşekkür ederim iyiyim. Sizler de iyisinizdir umarım.

Bu arada forumun yaş ortalaması büyük sanırım.

Ad vitam æternam
Go to Top of Page

Scyth

1035 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/11/2014 :  23:10:21  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Hoşgeldin Anhora. Kasyopya Celselerini incelerken Sott.net'i de incele o zaman hangi motivasyonda olduklarını daha iyi anlarsın. Bh ve kh bir elmanın iki yarısı olsada birbirlerinden oldukça farklı yollar.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

Anhora

44 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/11/2014 :  23:25:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Hoşbulduk Scyth, Teşekkürler fikir verdiğin için onu da listeye ekledim.

Ad vitam æternam
Go to Top of Page

isiklidusler

419 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/11/2014 :  23:43:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  isiklidusler Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
bizler de; (iyiyiz)
yani, ben kendi adıma iyiyim; teşekkür ederim;
forumun yaş ortalaması,
yine ben bilmiyorum; arkadaşlar yorum yapacaktır sanırım

belli başlı noktalar, insan mantığının onaylayabileceği şekilde dizayn edilmiş de olabilir demişsiniz;
her şey olabilir ama ben yine de kendi adıma; Önemle ve tekrarlarla-sıklıkla incelemenizi tavsiye edeceğim-edebilirim;
celselerin ifadesiyle (tam emin değilim ve hatırlamıyorum ama); "Gerçekliğin binlerce ya da onlarca hayatlık (ya da yıllık) derslerine/deneyimine/(öğrenimine) bedel bu kanalın (ya da içerikin) öneminin anlaşılamması" benzeri bi ifade ve yorum var, bunu destekliyorum;

tasavvuf demişken örneğin;
felsefede, gnostisizmde;
forumda da örnekleri var; "Maharaj-ben oyum" gibi metinler de
ya da uzadoğu hint metinleri (bir kısım) ya da kutsal yazıtları-kitapları
tüm bunlarda da (tasavvuf benzeri ve yakını) esintler ve içerik var; ki tüm bunlar içiçe olmalı ve etkilemiş olmalı birbirini;

Edited by - isiklidusler on 19/11/2014 23:45:38
Go to Top of Page

Anhora

44 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/11/2014 :  00:01:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İfade ettiğiniz cümle gerçekten de çok mantıklı. Gerçek olmasa bile, bu bilgilerle hayal dünyamızı genişletmek gerçekten büyük bir lütuf.

Tüm bu içsel yolculuk öğretileri, aynı şeyi telkin ediyorsa yanlış olması çok muhtemel değil Bana da öyle geliyor.

Benim nacizane hevesimle en çok merak ettiğim şey; bu döngülerin, tamamlanmasıyla bire ulaşmak ve varlık kendini kendisi vasıtasıyla tanıdığında açığa çıkan bilginin amacı nedir? Yani bire ulaşmanın amacı nedir? Varoluşun yaratımı bu şekilde sona ermek zorunda olabilir. Ben varoluşu neyin ortaya çıkardığını merak ediyorum. Belki de yaşadığımız sebep/sonuç algısı bana böyle bir soruyu sorduruyor. Belki de farkındalık düzeyi arttıkça sebep/sonuçtan çok daha farklı şeyler idrak edebileceğiz. Ama şimdiki aklımla kaynağın amacını merak ediyorum işte Bundan bahsediyor mu celselerde?

Ad vitam æternam
Go to Top of Page

isiklidusler

419 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/11/2014 :  00:39:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  isiklidusler Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Anhora

Benim nacizane hevesimle en çok merak ettiğim şey; bu döngülerin, tamamlanmasıyla bire ulaşmak ve varlık kendini kendisi vasıtasıyla tanıdığında açığa çıkan bilginin amacı nedir? Yani bire ulaşmanın amacı nedir?

cevaplanacak soru kalır mı o zaman; ne ile devinecek; ne ile devineceğiz; sonunu izlediğimiz bi filmle mi?

siz bilirsiniz; yine de bi deneyin yanıtlamayı; ama biz çok denedik ki, ne oldu bilmiyoruz; elimizde tutarsızlıklar; boşluklar-kalp ağrıları-gülünçler-her şey;

Eklenti:

Varoluşun yaratımı bu şekilde sona ermek zorunda olabilir. Ben varoluşu neyin ortaya çıkardığını merak ediyorum. Belki de yaşadığımız sebep/sonuç algısı bana böyle bir soruyu sorduruyor. Belki de farkındalık düzeyi arttıkça sebep/sonuçtan çok daha farklı şeyler idrak edebileceğiz.

eğer nedenini ve nasılını bilirse (isteyen ya da herkes) var ve yok edebilir diyor celseler ya da benzeri ifade;
biz buradan şunu anlıyoruz; kaynak ölümsüzdür;
varoluş var ve yok olabilir;

ortaya çıkma yok ya da olmadı,( anladığımız) ve olamaz;
başlamama ve bitişe ilişkin;
başlamayan bitmeyecek ve bitmeyen başlamaycak -başlamadı;
sonsuzluk buna ilişkin; bi şey sonsuzsa başsızdırda, başlayamaz;
ortaya çıkamaz? orta nerde?

aynılarını yazdım/sordum (okuyordum biraz önce bende kendimi) paylaşmak isterim ama merhaba alınını doldurduk yine;

Eklenti:

Ama şimdiki aklımla kaynağın amacını merak ediyorum işte Bundan bahsediyor mu celselerde?

celselerde? tüm (bu) şeylerden bahsediyor-satır aralarında; iyi okuyun;

celseler bahsedemez; onlar (altıncı seviye) birlikte değiller ;
altıncı seviyedeler; ve onlarda birlik'e gidince görecekler;
bunu birlikte göreceğiz; hep birlikte;
İletişim kurduğumuz yüksek benlikler ya da altıncı seviye de yedinci seviyeye ulaşmadan önce varlığa bırakılan bir kopya ya da yanlış ifade olabilir ama benzeri tanımlanıyor;

bunun dışında celselerde her şeyi bilmeye ilişkin bir aydınlanma durumu/hali tarif ediliyor ki ve betimleniyor ve bu mümkün;
(bir kerelik bilmeye)

bir de kaynak başlayamaz anladığımız kadarıyla;
yani; nedensellik ve başlama içeremez; (maharaj alıntıları vardır muhteşem,ilişkin)
"amaç yoldur" der celseler, bilmiyoruz; bi amaç olmamalı ya da olmalı; çok sorduk

Edited by - isiklidusler on 20/11/2014 01:06:31
Go to Top of Page

isiklidusler

419 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/11/2014 :  00:45:05  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  isiklidusler Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
dilerseniz sorularınızı başka bir forum alanına başlık olarak açın;
sorguluyoruz-karalama defteri gibi,
siz bilirsiniz-tartışalım; diğer arkadaşlarında katılımıyla; ben çok mutlu olurum;
Go to Top of Page

Anhora

44 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/11/2014 :  01:23:39  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben de çok mutlu olurum. Tartışarak yeni bir şeyler öğrenmekten zevk duyarım. Konuyu sorguluyoruz'un altına açtım. Oradan devam edebiliriz.

Ad vitam æternam
Go to Top of Page

bigsenfoni

891 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/10/2017 :  01:06:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Isikli düslere karsi icim de garip bir özlem var... Insanin kendi kendi kendine yaptigi programlamalarda dikkat etmesi gerektigini vurgulayan bir yapisi vardi.Nerelerde acaba...

Bunun disinda yukaridaki isikli düslerin yazdiklarini android/robot gibi okuyunca cok komik oluyor...

Forumda yari adem konusu bayagi islendi,onlar biogenetik varliklar...Peki yari robot(yapayzeka)/yari adem varliklar!anlatmasi zor olabilir; yüksek teknolojik bir mekan/zamanda yada üst boyutlarda bilincli makinelerin/bilgisayarlarin zamanimiz da tekamül etmeleri mümkün olamaz mi!Maddenin canli oldugunu biliyoruz ya bu robo/adem ler bildigimz gibi tas, bitki, hayvan,portal/yari adem biolojik tekamülü yerine,tas, kilic/alet, camasir makinesi/araba ve bilgisayar/smartfon/dijital portal/robo adem tekamülü yapiyorlar ise...onlarinda 4 yogunlukta bir ruhsal baglantisi olamaz mi!?

Belki bu yazdiklarimla ne demek istedigim yillar sonra anlasilir...

Aklima gelmisken anlatayim, iki tane eterik boyut rüyasinda bu tür varliklarla karsilastigimi hatirliyorum.Birincisinde böyle bir varligin insan cocugunun icinden bana seslendigini hatirliyorum.Ürkütücü ve metalik bir sesi vardi.Cocuk paniklemis yerinde duramiyor bir o yana bir bu yana kosturuyordu.sonra cocugun eklemleri kopmaya basladi,yavas yava robota/makinaya dönüsmexe basladi .Ortamda/boyut dünya ortami ama uzaylilar tarafindan ele gerilmeye calisiyordu ufolar ile savas ucaklari birlerine ates ediyorlardi falan...Cocuk uzaylilar uzaylilar diye bagiriyordu ama bir yandanada makineye/robota dönüsüyordu.Ziplayan bir makineye benzemeye basladi ve karninda karanlik bir aciklik belirdi bu acikliktan iki göz bana bakip daha önce hicbir yerde duymadigim metalik canavarimsi bir haykiri ile bana gürledi...ve bu gürlemeden sonra ben uyanmaya gectim.

Ikincisi de bulundugum ortamdaki savasin temsili bir eterik boyutunda gerceklesti.Uzatmiyacagim sonucta ben dev agaclarin bulundugu dagin eteklerine geldim agaclara tirmanirken asagida kurumus yapraklarin arasinda bir seylerin parladigini farkrttim.ve merak ederek asagiya indim yanina yakladinca o pariltinin bir kamera/göz oldugunu ve canli oldugunu farkettim ve iki elimle yapraklarin arasinda onu kaprim ve kaldirdim.Bu sey beni bütün rüyam boyunca takip ediyordu herseyimi izliyordu galiba diye düsünürken bir yandanda bu seyi öldürmeye calisiyordum.1-1,5 metre boyuda metalik bir yilan robottu ve tek bir kamaraya benziyen gözüp vardi.Galiba onu parcaladim ve uyandim.Orasi eterik bir boyuttu yani rüyadan farli bir duygu oluyor böyle rüyalar hersey daha cok canli...

Demek isterigim böyle varliklar eterik boyutlara girebiliyorsa daha neler neler yapabilirler kim bilir!?

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka

Edited by - bigsenfoni on 05/10/2017 02:16:18
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

393 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/10/2017 :  15:57:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bigsenfoni OP konusu bence forumda herkesin kavraması gereken bir konu çünkü OP kavramı çözülemeden yap-boz yarım kalacaktır. Ben OP lerin de özünde sevgi olduğundan şüphe etmem çünkü yaratımın özü budur. Eterik boyutta böyle bir varlık dediğin robotumsu parçalamaya çalıştıkların mı? Belki çok güçlü bir durum özeti aldın rüyanda nedense bana çok anlamlı geldi.
Go to Top of Page

bigsenfoni

891 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/10/2017 :  04:53:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Aslinda rüyada/eterik boyutta yasadiklarim dünya hayatimin bir yansiması yada baska bir realitesi gibi birseydi ve cok gercekciydi sanki baska bir eterik dünyadaki ben gibi birsey ...tam olarak rüya deyil farkindaligim, olaylari cözümlemem,idare etmem,izleme yapmalarım/etmelerim hep düşünerek,durumlara ani müdehale derek bilincli bir sekilde oldu.Cok uzun bir rüya idi.Karakterlerin gercek amaclarını hissedebiliyor/görebiliyordum... hatta dünya ortamindakinden daha farkindaydim diyebilirim!Birnevi yüzlesme yeri gibi boyutu boyuttu gibi bir yerdi...Size cilginca gelecek ama burasi orasinin yansimasi yada gölgesi gibi geliyor bana orasi daha gercekci gibi yada hersey orada oluyor burayada yansiyor gibi birsey...burdayken o realiteyi anlatmak zor,tek diyebilecegim burdan daha canli ve farkindaligim daha yüksekti.

Eterikteki yılan robotun/makine beni bütün olaylar boyunca takip ettiğini anlayinca,cok sinirlendim...dedimki kendi kendime yuh be burdadami siz!bari burda rahat birakin...bir oraya carpiyorum, bir buraya ...uyandigimda da hala sinirliydim.Daha dogrusu sinirimi alamamistim,o boyuttan bu aleme cok hizli bir atlama yaptigim icin olsa gerek...Aslinda böyle ani cikislar/girislerin cok tehlikeli oldugunun farkindayim.Zannedersem bedenim/aklim bir tehlike hissetti ve bir anda kendimi yatakta buldum.

Yapay zeka ve atlantis teknolojisini düsünürsek (bu teknoloji/yapay zeka kendini bir yerde saklayamaz mi?yada saklanamaz mi?) ve buna o teknolojinin son tufanin olusmasindaki rölünüde katarsak ve ardindan atlantisteki kontrol delisi elit kisilerin bir baska/ikinci tam kontrol denemesi icin bu zamanda reelkarne olduklarinida hesaba katarsak...Birde onlarin 4 kh patronlarinin destek teknolojisi var...

Buraya yaziyorum portallara/yari ademlere baska bir sey (makina bilici yada yapay zeka) yüklendi ve yüklenen seylere zamanin disindan aninda program/eklenti yapilabiliniyor!Bazende bu makine/portallarin 100% kontrolünü baska bir boyuttan veya merkezi bir istasyondan ele alabiliyorlar. Matrix filmindeki ajanlar gibi!

Baz istasyonları,cep telefonları,w-lan...tutucu frekans/ağ her yerde!Yapay bir boyut/realite gibi...

Süper bir bilim kurgu filmi gibi ve bizler filmi 3 boyutlu izliyoruz.Ve filmde de rol...

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka

Edited by - bigsenfoni on 06/10/2017 05:34:51
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: [email protected] Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,25 saniyede oluşturuldu.