Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Önerileriniz
 Genel Paylaşımlar (Herhangi Yazı, Link ya da içerik Önerileri)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

isiklidusler


419 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/11/2014 :  00:09:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  isiklidusler Kullanıcısının Kişisel sitesini Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Gördüm-beğendim paylaştım/(paylaşmak istedim-daha çok kisme duysun okusun,) ya da değerlendirsin; demek (istedim/istedik) için;

isiklidusler


419 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/11/2014 :  00:12:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  isiklidusler Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
bir başlangıç; (kesit;) ropörtajlar;

(röportaj'ın bir özelliği de soru - cevap sunması; bunu seviyoru-z;)
--

Evet, ben hep karanlığa bakıyorum.

Yazmak bana göre en mantıklı, en iyi düşünme tekniği.

Yazmak; (yazılan) metin iki yalnızlığı birleştiriyor… İşte bu bence iletişimin en saf halidir.

amacın asla o soruya cevap bulmak olmamalı. O zaman hem kendini sınırlamış olursun, hem de tuzağa düşersin. Halbuki bir şey aramazsan kaybolma ihtimalin de olmaz. Aramazsan bulursun da… Amaç tek sorudan yola çıkıp bin soruya varabilmek, en azından bunu denemek.

sörfte iyi bir dalga yakaladın, çok güzel bir hareket yapacaksın, zaten amacın da bu. O sırada durup etrafa bakmaz, “İyi mi yapıyorum, kötü mü” demezsin.

http://egoistokur.com/yeter-ki-hayrete-dusmeye-hazirlikli-ol-meyilli-ol-musait-ol/

“Karanlığı bilmeyen ışığı nasıl arayabilir?”

Her şeyin karşıtıyla var olduğuna inanmayan, nasıl yazar olabilir?

“İlham kaynağım, insanın varoluş ve yok edicilik yeteneği…”

S:Efsa’nın çok özel bir yeteneği var, gerçeği görüyor, bildiğini söylüyor… ve susmuyor. Gerçeği söylemek insanı niçin tehlikeli yapar?
C:Acı çekmekten hoşlanan ve acıları çoğaltan insanlar, çözümün tamamen kendi ellerinde olduğunun söylenmesinden hoşlanmazlar. İnsanın gerçek düşmanı kendisidir ve onunla yapılan her yüzleşme tehlikelidir.

http://egoistokur.com/peri-efsa-karanligi-bilmeyen-isigi-nasil-arayabilir/

Anlattıkları her şeye inandıklarımız ve anlattıkları hiçbir şeye inanmadıklarımız vardır. Bir de bu ikisinin dışında kalanlar; ritmiyle, tonlamasıyla, seçtiği sözcüklerin çağrıştırdıklarıyla bizim için nice bilinmezin kapısını aralayanlar… Onları dinlemek zevklidir, insanda çalkantılı bir yolculuk hissi uyandırır, başdöndürürler, o yüzden yazdıklarını inanarak okuruz.

S:Bir karakteriniz, “Bu ülkede en büyük otorite sopadır” diyor mesela.?
C:Okurun keşfetme, yorumlama, yarı saklı olanı, tam söylenmemiş olanı, ima edileni, bilinç sandıklarına kapatılanı kendi kendine adlandırma inisiyatifini almayalım.

S:siyasi meseleler insanın günlük hayattaki ilişkilerini, seçimlerini, kaderini etkiler mi?
C:Hem de çok. Ama yaşarken ayırdına pek varılmıyor. Hem yaşamak hem de ne yaşadığını tam anlamıyla anlayıp yorumlamak dünyanın belki en zor işi. En kolayı da başkalarının hayatına belirli bir mesafeden bakıp keskin yargılar yürütmek tabii ki.

Aşmak” geride bırakmak ve unutmak değil. Aksine. ,,, etrafa dikkatle baktığımda, en zor koşullardan sağ çıkabilmiş kimi kadın ve erkeklerin yüzlerinden tebessümü, hayatlarından şakayı eksik etmediklerini görebiliyorum ve bu “aşkınlık”ı sadece kendim için değil hepimiz için, evet çok umut verici buluyorum.

gerçek hayattaki “ben”le yetinmemek, çoğalmak, hem genişlemek hem hafiflemek, Muhteşem Gatsby’nin yazarı Scott Fitzgerald’in çok sevdiğim düsturuyla “vaaz verirken dahi bunu çaktırmamak”, bir hedeftir hep benim için.

,,,O da bu romanın kerevizi ve bamyası olsun ve bırakalım okur kendi bulup kendi pişirsin.

“Kereviz, bamya, enginar gibi tuhaf sebze yemeklerini lezzetli bulduğun gün öpüşmekten de zevk alacaksın. Sen daha köfte, kızarmış patates ve domatesli makarna çağındasın.”

http://egoistokur.com/vivet-kanettiden-bilinc-sandiklarina-kapatilanlarin-romani/

(ve diğerleri;ek)

Bir rüyadan uyanır, bir gerçeğe ayılır gibi, aniden fark ettim. Atıldığım bu uğursuz bahçeye zaten düşerek gelmiştim. Düştüğüm için böyleydi her şey. Düşmek, başa gelen demekti, ille de çekilecekti. Ama düşmez de kendi atlarsa insan, bizzat seçerse ne yaşayacağını yani, işte o zaman her şey değişirdi.
Bir kötüye koşmak icabında, bir iyiyi beklemekten yeğdi. Öyleydi.

Düşmeden ölmenin ve yaşamanın da tabii, bir yolu olmalıydı. Henüz bulamamıştım.

On dört yaşındaydım ve dünyadan çok sıkılmıştım. Bana kalırsa yeterince yaşamıştım. Yara gibi bir şeydi hayat. Ağılıysa, hele de acıyorsa,

Gülümseyerek aşağı süzülürken, bulutlar sedir yaprakları gibi eğilmiş selam verirken, yıldızlar küpelik kirazlar misali bir bir sarkmış alkış tutarken, içimden tekrarladım:
“Atlamak düşmekten iyidir! Öyledir!”

http://egoistokur.com/nermin-yildirimdan-atlamak-dusmekten-iyidir/

---
bir yorum;

içine düştüğünüz durum; düşmek;
içine atladığınız/atladığımız durum; içinde bulunduğunuz-olduğunuz durum;

(,,,)
Go to Top of Page

macka


189 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/11/2014 :  17:30:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Einstein: Geçmiş, şimdiki zaman ve gelecek arasındaki fark sadece bir ilizyondan ibarettir
http://www.youtube.com/watch?v=xG6RHN795-o

Acaba anılar yalnızca geçmişin değil geleceğin de bir yansıması olabilir mi?De Ja Vu

Gerçek her zaman gönlünüzün dilediği değildir.Ancak gönlünüz arındıkça onu bulacaksınız,şüphesiz

Edited by - macka on 27/11/2014 17:39:11
Go to Top of Page

believer planet


197 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/11/2014 :  00:46:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
çok güzel bi paylaşım macka teşekkür ederim.

bu videoyla uzay/zaman görecelik kavramını çok basite indirgeyip güzel bir şekilde anlatmışlar.

paylaşım için teşekkürler.

herşey mümkün
Go to Top of Page

bigsenfoni


994 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/11/2014 :  02:31:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Güzel bir paylasim macka ...:)

Genisleyen simdi konusu yeniden kafami kurcalamaya basladi.Genisleyen simdiyi Evrensel aklin(bu evrendeki ben/sen/o/hersey/herkez) genislettiginin sonucuna varmistim.ama bu dilim teorisiyle evrendeki her hangi bir varlik o dilimdeki simdiye geri gidip/bakip bütün evrenin genisleme yönünü nasil degistirebilecegini daha iyi kavriyorum.Yeni evren yaratma olayida böyle oluyor sanirim;eski evrende genisliyor/devam ediyor ,yeni evren o bakilan dilim-simdiden itibaren farkli bir boyutta/frekanta/bilinc frekansinda devam ediyor agacin dallari/budaklari gibi... dalin ciktigi yerde yeni evren basliyor ve agac büyümeye devam ediyor ve sonsuza kadar büyüyecek ...agaci Bir/tek/bilinc olarak düsündügüm zaman daha iyi kavriyorum...Bu arada su anda agacin dalinin evrensel akil oldugunu görüyorum ! peki dallar(bigbang) neye göre cikiyor !neden cikiyor ?Bu konu üzerinde biraz kafa yormam lazim ...
iyiki hatirlattin su nörönlarimi hoplatmayali bayagi olmustu...:-D

Kalbiniz temiz gözünüz acik olsun.
Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka
Go to Top of Page

macka


189 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/11/2014 :  16:32:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben teşekkür ederim ilginize believer planet,bigsenfoni

"..
C: Şimdi, yoğunlukları birleştirdiğiniz zaman, fiziksel gerçeklik ile eterik gerçekliği, veya diğer bir deyişle düşünce formu ile fizikselliği birleştirmiş oluyorsunuz. Bunları mükemmel bir şekilde birleştirebildiğinizde anlarsınız ki, bir başlangıç ve bir son olmamasının nedeni, bir başlangıç veya bir son düşünmeye ihtiyacınız olmamasıdır çünkü gelişiminizi tamamlamışsınızdır. Yedinci yoğunlukta Bir ile birlik olduğunuzda, bunu gerçekleştirmişsiniz demektir ve artık fiziksel ve eterik formlar arasında bir farklılık olması için hiçbir neden yoktur.
S: (SV) Bir soru sormak istiyorum: Eğer zaman yoksa, geçmiş ve gelecek de yok; geçmiş hayatlar ve gelecek hayatlar da yok; reenkarnasyon diye birşey de yok, o zaman nasıl siz biz olabiliyorsunuz?
C: Evet, reenkarnasyon var. Burada fazla hızlı bir şekilde sonuca atlıyorsun. Hiçbir zaman reenkarnasyonun olmadığını söylemedik.
S: (SV) Ama eğer zaman yoksa? (J) Bizim algımız öyle. (L) Herşey eşzamanlı olarak oluyor. Tüm bu hayatları aynı anda yaşıyoruz. (SV) Diğer tüm benliklerimizle bağlantı kurmamızın bir yolu var mı?
C: Şöyle söyleyelim: hafıza bankalarınızın bir kısmına erişeceğiz ve ilginç bir şekilde daha önce tanımladığımız dikey gerçeklikle çok yakından uyumlu olan başka bir referans vereceğiz. Bir slayt göstericisinin nasıl birşey olduğunu biliyorsunuz değil mi? Gerçeğin bu geniş nitelikli yapısına dair bir sezgi edinmenizi sağlamak için, kendinizi büyük bir slayt çarkı olan projektörle bir sunum izlerken düşünün. Bu süreçte herhangi bir noktada, belirli bir slaytı izliyor olursunuz. Fakat, diğer tüm slaytlar da çarktadır, değil mi? Ve elbette bu aynı zamanda, daireler içinde daireler ve daireler içinde dairelerin olduğu dikey gerçekliğe, ve aynı zamanda Büyük Döngü’ye ve aynı zamanda daha önce anlattığımız şeye de uymaktadır: Var olan herşey / tek şey derslerdir. Herşey bundan ibarettir ve slayt sunumunu izlerken, derslerinizden keyif almanızı istiyoruz…
S: (J) Bu benzetmeye göre, slayttan geçerek ekrana giden ışık bizim algımız oluyor.
C: Ve, eğer projektörün slayt çarkına geri bakacak olursanız, tüm yaratımın esasını ve özünü, yani Bir ile birlik olduğunuz yedinci seviyeyi görürsünüz
.."

Zamanın bir ilüzyon olması gerçekten kavraması zor bir durum,celsede de belirtildiği gibi reenkarnasyon ve daima ileri ruhsal bir tekamüle inanan benim için de.Hele aşağıdaki yakın tarihli celse ben de şok etkisi yaratmıştı,4.yoğunluk perdesi incelince neden Selahattin görünsün o zaman bitti,Selahattin şimdi kimbilir nerede enkarne diye düşünmüştüm!..

"13 Şubat 2011
..
S: (Andromeda) Son zamanlarda deneyimlenen pek çok garipliğin nedeni, dünya genelinde perdenin incelmesi mi?
C: Evet.

S: (Andromeda) Mısır’da görülen atlı adam hayaleti neydi? (ç.n.: youtube (http://www.youtube.com/watch?v=vXOInJSlHXQ))
C: Perdenin incelmesi.

S: (Belibaste) Peki şövalyenin anlamı neydi? Bir hayalet miydi? Bir yaratık mıydı? Mısır halkıyla mı savaşıyordu?
C: Selahaddin.

S: (Belibaste) Şövalye veya prens... Arap savaşçısı. ... (Andromeda) Peki Kudüs’teki UFO? (ç.n.: aynı olaya ait gibi görünen birkaç video.. "

Aslında tekamül fikri ile çelişmesine gerek yok,önemli olan zamanda ileri teknolojili,lüks bir yaşam değil tabi ki ruhsal gelişmişlik seviyesi.Aynı anda tüm enkarnasyonları yaşamak?Şimdilerde 2 çekirdekli 4,5 çekirdekli işlemcili telefonlar elden ele dolaşıyor.Çok daha gelişmiş bir pc olan zihnimizin belki diğer bölümleri diğer yaşamlarımızla farklı zamanlarda tecrübelerini yaşıyor ama biz şu an slayt çarkında gerçekten bu kareye odaklandık!

Gerçek her zaman gönlünüzün dilediği değildir.Ancak gönlünüz arındıkça onu bulacaksınız,şüphesiz

Edited by - macka on 28/11/2014 22:54:10
Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/11/2014 :  23:49:00  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Einstein'ın geçmiş, şimdi ve gelecek arasındaki fark algısının ilüzyon olduğuna dair video alıntısı beni de etkiledi. Aslında çeşitli yazı ve videolarda benzer şeyler izlediğimi hatırlıyorum ama nedense bu videoda olaya celselerde anlatılanların da ışığında bakınca ilgimi daha çok çekti bu sefer.

Yalnız, videoda anlatılan şeyleri henüz pek anlamlandırabilmiş değilim. Uçak deneyi çok ilginçti. Yani yerdeki saat ile uçaktaki saat arasında küçük de olsa bir fark meydana gelmesi çok ilginç. Bisikletli uzaylı ile dünyadaki durum arasındaki geçmiş ve gelecek farkı meselesini anlayamadım. Müsait bir zamanda tekrar izlemek ve yorumlarımı paylaşmak istiyorum. Belki buna uygun bir başlık açmamız da uygun olacaktır.
Go to Top of Page

isiklidusler


419 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/11/2014 :  19:08:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  isiklidusler Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Kartalın Yeniden Doğuşu…!

Değişim, yenilenme, acı yoksa kazanç da yok, fedakarlık, yeniden doğuş, sıfırlamak, vazgeçmek, sil baştan, reset atmak… İşte bu konular gündeme geldiğinde, sadece Türkiye’de değil, tüm dünyada dolaşan bir efsane var. Kartalların hayat sürelerini uzatmak için girdikleri acı dolu dönemi anlatan, ilham veren bir hikaye.

Derler ki:

“Kartal, kuş türleri içinde en uzun yaşayanıdır. 70 yıla kadar yaşayan kartallar vardır. Ancak bu yaşa ulaşmak için, 40 yaşlarındayken çok ciddi ve zor bir kararı vermek zorundadır.

Kartalın yaşı 40#8242;a dayandığında pençeleri sertleşir, esnekliğini yitirir ve bu nedenle de beslenmesini sağladığı avlarını kavrayıp tutamaz duruma gelir. Gagası uzunlaşır ve göğsüne doğru kıvrılır. Tüyleri kartlaşır, kalınlaşır ve kanatlarına takılmaya başlar.

Artık kartalın uçması iyice zorlaşmıştır.

Dolayısıyla kartalın burada iki seçimden birisini yapması gerekir. Ya ölümü seçecektir ya da yeniden doğuşun acılı ve zorlu sürecini göğüsleyecektir. Bu yeniden doğuş süreci 150 gün kadar sürecektir.

Bu yönde karar verirse kartal bir dağın tepesine uçar ve orada bir kaya duvarda, artık uçmasına gerek olmayan bir yerde yuvasında kalır.

Bu uygun yeri bulduktan sonra kartal gagasını sert bir şekilde kayaya vurmaya başlar. En sonunda kartalın gagası yerinden sökülür ve düşer. Kartal bir süre yeni gagasının çıkmasını bekler.#8232; Gagası çıktıktan sonra bu yeni gaga ile pençelerini yerinden söker çıkarır. Yeni pençeleri çıkınca kartal bu kez eski kartlaşmış tüylerini yolmaya başlar.

5 ay sonra kartal, kendisine 20 yıl veya daha uzun süreli bir yaşam bağışlayan meşhur yeniden doğuş uçuşunu yapmaya hazır duruma gelir.”

http://www.fikiratolyesi.com/2010/01/19/kartalin-yeniden-dogusu-yok-oyle-bir-sey/
https://eksisozluk.com/kartalin-yeniden-dogusu-uydurmasi--3699574
Go to Top of Page

believer planet


197 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/11/2014 :  19:43:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
gerçekten ilham alınacak bir durum .... ama sanırım gerçek değil..

paylaşım için teşekkürler ışıklıdüşler.

herşey mümkün

Edited by - believer planet on 30/11/2014 19:50:37
Go to Top of Page

isiklidusler


419 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/12/2014 :  01:31:50  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  isiklidusler Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle

her halde GDO'su değiştirildi milletin çünkü bu kadar duyarsız olmazdık!

videosu; https://www.facebook.com/video.php?v=526472304056596

metni;

Duyarsız bir Türkiye mi olduk ne olduk. Bu kadar büyük bir olay oldu (Reyhanlı saldırıları), bizim TV'lerimizde eğlence programları kesilmedi. Millet göbek atmaya devam etti. Sonra derbi maçı falan tartışıldı. Bin misli fazla tartışıldı. Oysa hem çok büyük bir acı var; o insanların acılarına saygı göstermek lazım.

Hem de Türkiye nereye gidiyor? Savaşın içinde miyiz? Kıyısında mıyız? Nedir? Yani ne oldu bize? GDO'lu ürünler bizim de heralde genetiğimizi değiştirdi. Çünkü bu kadar duyarsız olmazdık.. Ama İstanbul'da, Ankara'da olsa böyle mi yapacağız? Uzak diye mi böyle oluyor.

sahiden
pusulasız bi gemiyle fırtnaya yakalanmış gibi gidiyoruz;


Go to Top of Page

bona fide


274 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/02/2018 :  00:24:50  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
tesisin reklamını yaptığımı düşünmeyin reca ederim bilakis ben gidip kalmıyorsam kimse kalmamalı. bunun yanında bu nasıl zevk tasarım dizayn yaratıcılık bayıldım eridim bittim. banyoda lavabo musluğuna kadar planını projesini temin ettiği yerleri tek tek bulup böyle küçücük fıçıcık bir ev yapmak ne muhteşem olurdu. bu modellerden dizaynlı bir köy kurup oraya taşınalım. kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde ucuza araziler var. yeşillikler içersinde. hiç gitmedim ama kırklarelinde manisada nette sahibinden comda tarıyorum boş beleş vakitlerimde. egede marmarada akdenizde elektiriği suyu olan ucuz çiftlik evleri var sığışırız 4-5 dönüme eker dikeriz. hayallerde yaşıyor ben. seneye ciddi bu projeye başlıyorum. ne kadar insan dahil olursa o kadar ucuza mal olur.

hayal evi
http://www.abantyesilev.com/detay.asp?id=469

meraklı ev
http://www.abantyesilev.com/detay.asp?id=544

neşeli ev
http://www.abantyesilev.com/detay.asp?id=471

utangac ev
http://www.abantyesilev.com/detay.asp?id=478

Edited by - bona fide on 28/02/2018 00:27:59
Go to Top of Page

bozadi


8162 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/02/2018 :  10:39:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide

tesisin reklamını yaptığımı düşünmeyin reca ederim bilakis ben gidip kalmıyorsam kimse kalmamalı. bunun yanında bu nasıl zevk tasarım dizayn yaratıcılık bayıldım eridim bittim. banyoda lavabo musluğuna kadar planını projesini temin ettiği yerleri tek tek bulup böyle küçücük fıçıcık bir ev yapmak ne muhteşem olurdu. bu modellerden dizaynlı bir köy kurup oraya taşınalım. kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde ucuza araziler var. yeşillikler içersinde. hiç gitmedim ama kırklarelinde manisada nette sahibinden comda tarıyorum boş beleş vakitlerimde. egede marmarada akdenizde elektiriği suyu olan ucuz çiftlik evleri var sığışırız 4-5 dönüme eker dikeriz. hayallerde yaşıyor ben. seneye ciddi bu projeye başlıyorum. ne kadar insan dahil olursa o kadar ucuza mal olur.

hayal evi
http://www.abantyesilev.com/detay.asp?id=469

meraklı ev
http://www.abantyesilev.com/detay.asp?id=544

neşeli ev
http://www.abantyesilev.com/detay.asp?id=471

utangac ev
http://www.abantyesilev.com/detay.asp?id=478Gidip böyle bir yere yerleşmek iyi bir fikir midir, değil midir, ne kadar mümkündür, zaman zaman bunu forumda ve bir-iki arkadaşla özelde tartışmışlığımız oldu.

"Niyet" olarak hep mevcut aklımızın bir yerinde ama göründüğü kadar kolay olmadığı sonucuna varıyorum kendi içimde. Avantaj/dezavantaj denkleminin sonuçlarından da pek emin olamıyorum doğrusu.

O tür kırsal/doğal ve komünal bir yaşama geçiş yapmak potansiyel olarak iyi ve faydalı bir fikir olsa bile henüz bunu yapma aşamasında değilmişiz gibi geliyor bana. Ama o aşamanın yaklaşması, gelmesi çok hızlı da gerçekleşebilir, koşullara bağlı olarak.

Diyelim ki öyle ciddi bir yaşamsal değişiklik yapma imkanımız yok, o zaman dünyaya gelme amacımızı / amaçlarımızı gerçekleştiremez miydik? Eğer öyle bir yaşam tarzına geçmek hayat amaçlarımız arasında veya o amaçların önemli/kadersel bir parçasıysa, o zaman bunun imkanları ve gereklilikleri bir şekilde hayatımıza çekilecektir. Nitekim şu anda bu konunun tekrar açılıyor olması da öyle bir "çekilme" ile ilgili olabilir ama şahsi tahminimi tekrarlayacak olursam, bu iyi-doğru bir fikir olsa bile henüz bunun için doğru zaman olduğunu sanmıyorum ama hiç belli olmaz, içsel ve/veya dışsal şartlar nispeten çok kısa sürelerde değişebilir.

Hayat amaçlarımızı gerçekleştirmemizin ille de böyle bir yaşam yeri / şekli değiştirmeye bağlı olduğunu düşünerek (o yönde güçlü bir arzu duyarak) kendimizi şartlandırmamız yanlış olur gibi geliyor bana. Nerede ve hangi şartlarda yaşadığımızın hayat amaçlarımızı gerçekleştirip gerçekleştirememe üzerinde bağlayıcı/mecburi bir ilişkisi olmadığını düşünmek daha mantıklı görünüyor. Bu da olayları akışına bırakmak, yani dışsal ve kendiliğinden gelişen şartlar özellikle gerektirmedikçe, olağan akışı çok zorlamamak en iyisi sanki.

Go to Top of Page

bona fide


274 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/03/2018 :  19:52:21  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
sözde hayvan ve doğa sever bir insanın, görsel ziyafet uğruna doğada ağaç katliamı yapılarak insanların kullanımına sunulan tesisteki evleri elinde salya kovasıyla ayıldım bayıldım demesi kadar utanç verici bişey var mı. bence de vardır da bu düşüncesizliği sözde hayvan ve doğa sevenim diye geçinen birinin yapması ikiyüzlülüğüne ne demeli. ben olsam beni boynuma kadar kuma gömer kalan kısmıda taşlatırım. taş tuğla toprak demir varken neymişte emeklililkte doğada ağaç evle huzur huşu. ya milyonlarımı bu ahmak ihtiraslarım için sarfetseydim. zeka pırıltılarıyla dolu zihnim az kalsın karanlığın davetkar teklifine kanıp bu zulme ortak olacaktı. böyle bir ev yapılsa kapısını çekip bi yere gittiğinizde dönünce tekrar yerinde bulmanız bu ülkede biraz zor.ağaçların bakımı ayrı bir dert. ya doğanın intikamı düşünemiyorum bile.ağaçlardan özür dilerim. ayran gönüllü hayallere karavan seçenekleriyle devam ediyoruz https://yandex.com.tr/gorsel/search?text=caravan

bozadi işin gerçeği bu tarz yaşamlar bireysel tercihle olabilecek bir durum. gelişen teknoloji eğitim idealler hedef farklılıkları aile bireyleri içersinde dahi ortak karar alıp uygulamaya kalkılsa illaki her kafadan farklı ses çıkar çıkacaktırda. izole bir yaşam her ne kadar doğadan bahsetsekte herkesin tercih etmesi zor. gençler özellikle artı ekonomik şartlar. minimalist yaşam da desek belirli düzenli bütçe olmadan zor.
Go to Top of Page

bigsenfoni


994 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/03/2018 :  22:06:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Karavan iyi fikir :-) uzun yıllardır hayalim.

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,17 saniyede oluşturuldu.