Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Spiritüalizm Konuları
 Doğu ve Uzakdoğu Öğretileri
 Sai Baba
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

maiterya

277 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/03/2015 :  00:38:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
2011 yılında vefat eden hintli guru Sathya Sai Baba hakkında görüşleri olan varmı ?

bigsenfoni

891 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/04/2015 :  18:44:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
On sene önce falan Paranormal konulari arastirirken Craig Hamilton ve Parker ciftinin yazdigi ''Paranormalle gercek Karsilasmalar ve Gecmis yasam terapisi`` adli kitapta ismiyle ilk olarak karsilastigim ve kitabi okuduktan sonra kendisinide arastirdigim yüce Varlik.

Keske o gece yanima geldiginde uyarilarini dogru anlasaydim da o basima gelenleri yasamasaydim... ne yazik ki o zamanki farkindaligim duygusal bulantilardan ve dis etkenlerden(is güc,coluk cocuk...) o kadar karisik ve manupule idi ki yanlis yorumlamistim.

''Varolusu-bu dünya ve öteki,simdi ve sonra olarak-ikiye ayirmayin.Sonranin simdi oldugunu,bu dünyanin öteki dünyayla ic ice oldugunu bilin.''

Sathya Sai Baba

Kalbiniz temiz,gözünüz acik olsun

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka
Go to Top of Page

maiterya

277 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/05/2015 :  01:33:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Mesajı Ekleyen bigsenfoni[/i]

On sene önce falan Paranormal konulari arastirirken Craig Hamilton ve Parker ciftinin yazdigi ''Paranormalle gercek Karsilasmalar ve Gecmis yasam terapisi`` adli kitapta ismiyle ilk olarak karsilastigim ve kitabi okuduktan sonra kendisinide arastirdigim yüce Varlik.

Keske o gece yanima geldiginde uyarilarini dogru anlasaydim da o basima gelenleri yasamasaydim... ne yazik ki o zamanki farkindaligim duygusal bulantilardan ve dis etkenlerden(is güc,coluk cocuk...) o kadar karisik ve manupule idi ki yanlis yorumlamistim.

''Varolusu-bu dünya ve öteki,simdi ve sonra olarak-ikiye ayirmayin.Sonranin simdi oldugunu,bu dünyanin öteki dünyayla ic ice oldugunu bilin.''

Sathya Sai Baba

Kalbiniz temiz,gözünüz acik olsun

Anladığım kadarıyla Sai Baba'yı sahtekar olarak görmeyenlerdensin benim gibi

Edited by - maiterya on 17/05/2015 01:35:05
Go to Top of Page

bigsenfoni

891 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/05/2015 :  04:18:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Aynen öyle maiterya...Sai Baba yaptigi mucizevi sihirbazliklar konusunda skeptiscilere de düsünme firsati veren daha dogrusu mi acaba? sorusunu sordurabilen/düsündürebilen yüce bir varlikti.Görmek isteyenlerin cogu ne görmek istiyorlarsa onu görürdüler bir sekilde insanlarin dikkatini/ilgisini kendine ceker o cekilen varliklarada ruhsalligi ögretirdi.ve bence onun ögreti sitili kendine hizmet ''madde'' alemindeki 3. yogunluk varliklarina cok ustaca planlanmis bir ögreti türü idi...hatta cok kurnazca!kanatimce cok basarili bir sekilde görevini yerine getirdi ve yuvaya geri döndü...

Kalbiniz temiz ,gözünüz acik olsun.

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka

Edited by - bigsenfoni on 18/05/2015 04:41:03
Go to Top of Page

JCA

297 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/11/2016 :  00:03:05  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Youtube'da slow motion revealed görüntüleri var. Yani sihir niyetine gösterdiği altın materyalize etme olayları bariz el çabukluğu illüzyonu. Kabak gibi ortada. Niye böyle bir işe girişmiş peki? Kitleleri etkileyip güç kazanmak için... Başarmış ta.

Bunun dışında düşünceleri güzel olabilir. Buna katılıyorum. Herkes zaman zaman güzel konuşabilir.Pek azi düşündüklerini uygular ki biz onlara üstat diyoruz. Sai baba benim için düşünce adami/felsefeci. Ben böyle algiliyorum.

Edited by - JCA on 22/11/2016 00:08:27
Go to Top of Page

bigsenfoni

891 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/11/2016 :  18:47:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Geçmiş yasam terapisi adli kitabi okutmanı tavsiye ederim,kitapta Sai baba hakkında ve neden böyle yaptığı hakkında oldukça şaşırtıcı bilgiler var.

http://m.kitapyurdu.com/index.php?route=products/productdetail&product_id=52297

Edited by - bigsenfoni on 22/11/2016 18:51:15
Go to Top of Page

fidelista

95 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/04/2017 :  23:16:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sai Baba nın bir özelliği vardı onu sevenler mutlaka onunla ilgili kişisel mucizevi şeyler yaşamışlardır. Kendisi bu dünyadayken bendede bir kaç kez oldu bu mucizelerden, vefat ettikten sonra dinlendiği boyutta kendiyle konuştum bana; verdiğin sözü tutmadın dedi lakin ne sözü verdiğimi hatırlamıyorum,genel olarak spritüel çalışma dsiplini göstermemek dışında kusurumu göremiyorum.

Edited by - fidelista on 13/04/2017 23:17:28
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: [email protected] Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,28 saniyede oluşturuldu.