Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Malum Güçler
 Uyuyan Kahin Edgar Cayce'nin 80 Yıl Önce Rusya Hakkındaki Kehanetleri
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi


11213 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/12/2015 :  00:00:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
16 Ekim 2015

Edgar Cayce 80 Yıl Önce Putin'in Üçüncü Dünya Savaşını Durdurmadaki Rolünü Bildi

Buck Rogers (Waking Times’ın personeli)Günümüzdeki jeopolitik olaylar sürecini izlemek yavaş çekimde bir tren kazasını izlemek gibi, özellikle de tarih konusunda bilgiliyseniz ve bir yanda Dünya Savaşları ile diğer yanda uluslararası siyasetin ve global bankacılığın ardındaki görünmeyen güçler arasındaki bağlantıları anlıyorsanız.

"Uyuyan Kahin" diye bilinen Edgar Cayce dünyanın en saygın medyumlarından biri ve pek çokları onu holistik tıbbın babası olarak kabul ediyor. Kendi iradesiyle trans benzeri bilinç hallerine giren Cayce, hastaları için veya kendisine sorulan spesifik sorulara yanıt olarak sıradışı bir varoluş düzleminden bilgi aktarabiliyordu. Çok şaşırtıcı bir şekilde sezgili ve isabetliydi ve pek çok kişinin onun adına aşina olmasının nedeni de budur.

Bağlantı kurduğu kaynaktan aldığı bilgilerin çoğu sağlık sorunlarıyla ilgiliydi fakat yaptığı ciltler dolusu okumalarda ve yazılı eserlerinde büyük siyasi ve sosyal olaylarla ilgili de çok sayıda bilgi ve kehanet mevcuttur.

Cayce okumalarının çoğunu 20. yüzyılın başlarında iki Dünya Savaşı ve Büyük Buhran sırasında yapmıştır fakat 1947'deki ölümünden önce kehanetlerinin pek çoğunun gerçekleştiğini görmüştür ve bunlar arasında 1929 yılındaki borsa çökmesi, her iki Dünya Savaşıyla ilgili olaylar ve hatta iki Amerikan başkanının zamansız ölümleriyle ilgili uyarılar da bulunmaktadır.

Cayce 'Dünya Olayları Okumaları' diye isimlendirdiği bir seride, dünya ekonomisinin, dünya liderlerinin ve kolektif ruhsallığın geleceğiyle ilgili olarak ve ilginç bir şekilde bugün gözlerimizin önünde meydana gelmekte olduğunu gördüğümüz tırmanan küresel kaosta Rusya'nın bir şekilde bir iyilik gücü olarak oynayacağı role dair çok sayıda dikkat çekici beyanda bulunmuştur.

Avrupa Tarafındaki Diken

Cayce gelecekteki dünya krizlerinin ekonomik temelli krizler olacağını görmüş ve Rusya'nın 2. Dünya Savaşı sonrası dünyasında insanlığın iyiliği aleyhine örgütlenen finansal güçlerin çarkına çomak sokacağını söylemiştir.

1932'de kendisine Avrupa'daki siyasi ve ekonomik trendlerle ilgili sorulan bir soru üzerine, Cayce açıkça Rusya'ya işaret etmiştir:

Eklenti:
Avrupa parçalanmış bir ev gibi. Bir süre önce insan hakkı umursanmaksızın, güçlü bir insan kitlesi bir azınlığın tatmini için ezilmişti. O insanlar şimdi yeniden doğuş sürecindeler ve Avrupa'daki ve dünyadaki pek çok siyaset ve ekonomi ülkesinin etine bir diken gibi batacaklar... S: Bu bahsettikleriniz kim? C: Rusya! (3976-8) [Kaynak]


Mihver Devletlerinin yenilgisinden 70 yıl sonra Rusya yeniden doğdu fakat dünyanın geri kalanı şimdi batılı küresel bankacılık kartelinin büyük ölçüde kontrolü altında. Bu kartel dünyanın seçilmiş hükümetlerini kesintisiz bir haciz durumu içinde tutan ve dünya insanlığını matematiksel olarak ödenmesi imkansız bir borç batağına mahkum eden IMF, Dünya Bankası, Uluslararası Ödemeler Bankası, global merkez bankaları ağı, rezerv bankaları, kalkınma bankaları ve yatırım bankaları şeklinde örgütlenmiştir.

Bıçak Sırtındaki Mevcut Durum

2013'te ABD bariz bir şekilde sahte gerekçelerle Suriye'yi işgal etmeye çalıştı. Putin o zaman henüz bugünkü korkunç düzeye ulaşmamış durumdaki savaşa askeri olarak müdahale etme tehdidinde bulunarak ABD'nin müdahalesini önledi.

George Soros’un finanse ettiği renkli devrim istikrarsızlaştırma takımı, IMF'nin on milyarlarca dolarlık zoraki kalkınma borçları yoluyla Ukrayna'yı kasıtlı olarak yıkınca, Putin Rusyası bankacılık çetesinin lokal ilerleyişini durdurabilecek tek güç olarak ortaya çıktı ve Ukrayna'nın ve Kırım'ın Batı destekli güçlerin eline düşmesine izin vermeyi reddediyor.

Ortadoğu denen büyük satranç tahtası alev alev yanıyor ve bıçak sırtındaki dünya bir yanda üçüncü dünya savaşına sürüklenme ihtimaliyle diğer yanda dünya liderlerinin birden akıllarını başlarına alıp bu gidişatı engellemeleri ümidi arasında gidip geliyor.

Cayce tam da bugünkü gibi bir zamanda Rusya'nın 'dünyanın ümidi' haline gelmesinden bahsediyor:

Eklenti:
Dünyanın ümidi Rusya'dan geliyor ama bu ümit komünist veya Bolşevik diye tanımlanan şey değil; özgürlük, özgürlük! İnsanların kardeşçe yaşaması! Çekirdek oluştu. Somutlaşması yıllar alacak fakat dünyanın ümidi bir kez daha Rusya'dan doğuyor! (Edgar Cayce, 1944, No. 3976-29)


Suriye'deki ve Irak'taki olaylar bölge halklarını kuşatıp onları parçalayınca, İslam Devleti (IŞİD) bir şok ve dehşet atağı başlatarak Hıristiyanlara, Suriyelilere, Kürtlere, ılımlı Müslümanlara, Şii Müslümanlara ve aradaki herkese karşı kanlı bir teröre girişti. Muhtemelen herkesin bildiği gibi IŞİD Suriye'deki Esad rejimini dolaylı bir yoldan devirmeye yönelik olarak ABD ve İsrail tarafından finanse edilip silahlandırılıyor.

ABD ve müttefikleri sanki IŞİD'in sorumluları kendileri değilmiş gibi ve sanki isteseler IŞİD'i durdurma gücüne sahip değillermiş gibi davranırken, Putin sakince ve gayet anlaşılır bir şekilde Batı'nın Suriye'yi tamamen paramparça eden, yüzbinlerce belki milyonlarca insan öldüren, planlanmış mülteci krizini Avrupa'da şu an itibariyle Makedonya'ya kadar yayan IŞİD'e ve diğer paralı asker gruplarına desteğiyle ilgili gerçeği söyledi.

Bu videoda Vladimir Putin Suriye’deki durumu şaşırtıcı bir berraklıkla ve ikna edici bir şekilde açıklıyor:Rusya IŞİD'in mühimmat depolarını ve tedarik hatlarını imha ederek IŞİD'i hızla durdurdu, ki bu yıllardır IŞİD'i bombalayan ABD'nin isteksiz olduğu basit bir askeri başarıydı. ABD'li Demokrat Kongre Üyesi Temsilcisi Tulsi Gabbard bile başkana "Rusya'nın IŞİD'i bombalaması neden kötü birşey olsun ki?" diye sordu.

Rusya'nın Ruhsal Gelişimi ve Liderliği

2. Dünya Savaşından önce bile, Cayce Rusya'nın ruhsal olarak gelişerek kapitalist Batı'nın çürüyen ahlaki değerlerine karşı gelmesine ve dünyanın büyük ümidi olmasına duyulan ihtiyacı öngörmüş gibidir.

Eklenti:
Cayce'ye "Kapitalist milletlerin Rusya'ya karşı tavrı nasıl olmalıdır?" diye soruldu.

Dünyanın büyük ümidi Rusya'nın dini gelişiminden doğacak. Sonra ilişkilerinde daha yakın olan biri veya grup, kademeli değişiklikler ve dünyanın yönetimi için nihai koşulların ayarlanması konusunda başarılı olabilir. (3976-10)

6 ay sonra bu ilk kehanetin berraklaşmasına yardımcı olan ek bir bilgi sunuldu.

Anlıyorsunuz ya, dünya genelinde daha dini bir düşünce veya eğilimin temeli olabilecek olan şey gelebilir Rusya'dan... (3976-12)

Haziran 1938'de Hugh Lynn Cayce Rusya'nın durumunu sorduğunda şu cevabı aldı:

Sıkıntı içindeki halka yeni bir anlayış geldi ve gelecek. Burada baskı boyunduruğundan dolayı, bencilliklerden dolayı bir başka aşırılık ortaya çıktı. Yalnızca konuşma özgürlüğü olduğunda ibadet etme hakkı vicdanın emirlerine uygun olarak yapılabilir – Bunlar olana kadar içte karmaşa devam edecek. (3976-19) [Kaynak]Cayce Sovyet yönetimi altında yaşanan zorluklara ve Sovyetler Birliği'nin çöküşünden sonraki Rusya'ya referansta bulunuyor gibi görünüyor ve aynı zamanda yüzyıllardır insanoğluna karşı organize olan Siyonist kartellerin baskısından kendini kurtarabilmesi için dünyanın insani değerlere dönme ihtiyacına.

Cayce bu süreçte Rusya'dan çok ihtiyaç duyulan bir türde ruhsal liderlik doğacağını söylüyor; herhangi bir Üçüncü Dünya Savaşı'nın kesin yıkımını deneyimlemek zorunda kalmadan, bu nitelikte bir dönüşümün meydana gelmesini mümkün kılacak bir tür tutum.Putin bir aziz değil ve herhangi bir milliyetçi oluşumun yanıltıcılık potansiyelini de dikkate almak gerek fakat insan ırkının keskin bir bıçak sırtında salındığı günümüzde sahnedeki büyük oyuncular hakkında yapılan bir ankete göre, Putin masaya diğer dünya liderlerinin getirmediği birşey getiriyor gibi görünüyor... sağduyu.

Çıldırmış bir dünyada ruhsal liderlik nasıl görünürdü? Öncelikle sağduyu olarak görülürdü elbette.

Eklenti:
Hatta Aristo sağduyunun vicdanın kaynağı olduğunu söyleyecek kadar ileri gider. Yani eğer bir toplumda sağduyu yoksa ve vicdan, ahlak, empati, bilinç, yaratıcılık, zevk, muhakeme yeteneği veya sevgi çok azsa veya yoksa, böyle bir kitle nasıl yönetilir? [Kaynak]


Putin'in Suriye'deki faaliyetleri mevcut seçenekler arasında en sağduyulu olanı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Suriye sınırında durdurarak muhtemelen Suriye'nin Türkiye tarafından işgal edilmesini önledi ve IŞİD'in faaliyetlerini ciddi şekilde engelledi. Bir ihanet sahasında, bu adımların her ikisi de sağduyu açısından birer zafer.

Edgar Cayce bir yanda ruhsal liderlik ile diğer yanda Batının planladığı garantili 3. Dünya Savaşı yıkımı arasındaki sağduyu boşluğunu Rusya'nın dolduracağını bir şekilde görmüş müydü?

Yakın bir zamanda düzenlenen bir zirvede ABD-Rusya ilişkilerinin mevcut durumu hakkında konuşan Putin Amerika'yla ilgili olarak şöyle dedi:

Eklenti:
Hükmetmeye yönelik sonsuz arzunuzu yenmelisiniz. Emperyalist hırslarla hareket etmeye son vermelisiniz. Sanki emperyalist siyasetten başka bir yol mevcut değilmiş gibi milyonlarca insanın aklını zehirlemeyin. –Vladimir Putin


Putin başka hiç kimsenin hakkında konuşmaya istekli görünmediği bariz soruna çekiyor dikkatimizi: Amerika'nın ve Batı'nın artık dünyada herhangi ahlaki bir üstünlüğü yok.

Cayce Amerika'nın gelecekteki ahlaki çöküşü ile ilgili yorumlarda da bulundu:

Eklenti:
Ölümünden 6 aydan kısa bir süre önce, 22 Haziran 1944'teki son Dünya Olayları okumasında, Edgar ruhtan ve "Amerika'nın günahından" bahsetti.

Amerika'nın ruhu nedir? Çoğu Amerikalı gururlu bir şekilde "özgürlük" der. Neyin özgürlüğü? Çeşitli yollarla insanların kalplerini ve zihinlerini bağladığında, bu o insanlara konuşma özgürlüğü verir mi? İbadet özgürlüğü? Refah özgürlüğü? ... Bu ilkelerin uygulamasında... Amerika kendiyle gurur duyabilir ama aslında o ilke unutuluyor... Ve bu Amerika'nın günahı. (3976-29) Okuma 3975-15Sonuç

Edgar Cayce Putin’in Batılı malum güçlerin ekonomik boyunduruk, siyasi istikrarsızlık, dünya savaşı ve kaostan düzen yoluyla dünyayı ele geçirme planlarını engelleyici rolünü gördü mü?

Eklenti:
Cayce ayrıca bir ÜÇÜNCÜ Dünya Savaşı olasılığı kehanetinde de bulundu. "Libya'da ve Mısır'da, Ankara'da ve Suriye'de; İran Körfezi üzerindeki alanları çevreleyen boğazlarda" arbedelerden bahsetti. [Kaynak]


İnsan zihninin Kaynakla iletişim kurup gelecekle ilgili bilgi edinme gücüne inanın veya inanmayın, herşey öylesine bir portre oluşturuyor ki, Cayce'nin Rusya'yla ilgili kehanetleri şu anda müthiş isabetli görünüyor ve önümüzdeki yıllarda ne olacağıyla ilgili herhangi kesin bir kalıba yapışıp kalmamamız gerektiğine dair bir ipucu sağlıyor.

Malum egemen güçlerde sağduyu ve insancıl liderlik olmadığına göre, rehberlik için neden saygın bir medyuma bakmıyorsunuz? Ama nihayetinde Cayce'den tüm aldığımız, ipuçları için onun geçmişine bakıp geleceğimiz için ümit besleme konusunda bir eylem ilhamıdır. Olayların gidişatı konusunda endişeliyseniz, Cayce'nin sözleri eylemlerinize ilham olsun.


Kaynak: wakingtimes.com

Majisyen


290 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/12/2015 :  05:41:05  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çok güzel bir yazı. Gördüğüm kadarıyla yabancı bir siteden çeviri yapmışsın. Çok teşekkür ederim bu yazıyı buraya koyduğun için. Edgar Cayce daha önceden duyduğum bir isimdi, ama bu kadar isabetli tahminler yaptığını bilmezdim.
Go to Top of Page

bozadi


11213 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/12/2015 :  09:21:39  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Beğenmene sevindim Majisyen :) Hem Ra hem de K'lar medyum Edgar Cayce'ye olumlu referansta bulunuyorlar. Ve yukarıdaki makaleye rastlayınca ve Cayce'nin Rusya hakkında böyle bir kehaneti olduğunu fark edince hemen çevirip paylaşmak istedim.

Rusya Nazilerin tüm dünyaya yönelik tehdidinin durdurulmasında çok önemli bir rol oynadığı gibi, şimdi de Global Faşist Ağalarının şeytani planlarını ve faaliyetlerini bozuyor.

Bu arada Cayce'nin Rusya kehanetlerinde "din/inanç/ahlak" konusuna yapılan vurguya dikkat çekmek istiyorum. Gerçek din, gerçek inanç, gerçek ahlak budur. İyilik için çalışmak ve mücadele etmektir (bkz. "inanıp hayırlı işler yapmak"). Bunun dışında bir insanın vay efendim ben Müslümanım, vay ben Hıristiyanım, yok ben Ateistim, şuyum-buyum demesinin beş paralık bir değeri yok. Şu anda Rusya'nın/Putin'in global şeytanlar karşısında yürüttüğü mücadele gerçeğin nazarında en güzel din, en güzel inanç, en güzel ahlaktır. Gerçeği hatırlamalı ve ona uyum sağlamalıyız.
Go to Top of Page

macka


224 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/12/2015 :  14:18:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler çok faydalı oldu sevgili bozadi,izninle diğer platformlarda da paylaşabilir miyim? diğer insanların da bence değerlendirmesi gereken bir bilgi.
Go to Top of Page

xenophon


14 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/12/2015 :  16:41:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ellerine Kollarına Zihnine Sağlık..
Go to Top of Page

bozadi


11213 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/12/2015 :  17:08:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen macka

Teşekkürler çok faydalı oldu sevgili bozadi,izninle diğer platformlarda da paylaşabilir miyim? diğer insanların da bence değerlendirmesi gereken bir bilgi.

Elbette macka.
Go to Top of Page

bozadi


11213 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/12/2015 :  17:10:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen xenophon

Ellerine Kollarına Zihnine Sağlık..

Beğenmenize çok sevindim arkadaşlar.
Go to Top of Page

bigsenfoni


1267 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/12/2015 :  20:40:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Bende begendim...:-)
Go to Top of Page

bozadi


11213 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/12/2015 :  11:37:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bigsenfoni

Bende begendim...:-)

:)
Go to Top of Page

arinmak


222 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/01/2016 :  08:28:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
çeviri için teşkkürler. Ra , Edgar Cayce nin sonsuz zekanın 8.boyutuna ulaşabiliyormuş. Gelecekle ilgili bilgileri ordan almış.
Go to Top of Page

ağaçkakan


64 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/03/2016 :  18:58:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"Cayce ayrıca bir ÜÇÜNCÜ Dünya Savaşı olasılığı kehanetinde de bulundu. "Libya'da ve Mısır'da, Ankara'da ve Suriye'de; İran Körfezi üzerindeki alanları çevreleyen boğazlarda" arbedelerden bahsetti. [Kaynak]"

Burası kafama takıldı. "Olasılık kehaneti" olmaz bence. Olasılık bir kehanet olamaz. Kehanette kesin ifadeler olmalı.
Go to Top of Page

arinmak


222 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/03/2016 :  12:58:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen ağaçkakan

"Cayce ayrıca bir ÜÇÜNCÜ Dünya Savaşı olasılığı kehanetinde de bulundu. "Libya'da ve Mısır'da, Ankara'da ve Suriye'de; İran Körfezi üzerindeki alanları çevreleyen boğazlarda" arbedelerden bahsetti. [Kaynak]"

Burası kafama takıldı. "Olasılık kehaneti" olmaz bence. Olasılık bir kehanet olamaz. Kehanette kesin ifadeler olmalı.hangi celse olduğunu hatırlayamadım. diana ile ilgili bir bölüm geçiyordu. diana ölmeden öncesi ve sonrası farklı gerçeklik ve kehanetteki değişimle ilgiliydi. sanırım 2016 celselerinden biriydi.

belki aradığınız cevap ordadır ( geciştirici bir açıklama oldu. yetişmem gereken bir yer var. )
Go to Top of Page

ağaçkakan


64 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/03/2016 :  14:57:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
evet sayın arınmak, öyle bir yer vardı galiba. ben de hatırlıyorum. ama tam anlamış değilim, nasıl oluyor farklı gerçeklik?

ama yine de "farklı gerçeklik" ile "olasılık" farklı kavramlar olmalı. olasılık bir tahmindir, öngörüdür. buna hepimiz işaret edebiliriz. ama kehanet kesin bir ifade içermeli.

google aramasında edgar cayce'in 3. dünya savaşının çıkmayacağını söylediğini okumuştum. ama burada "olasılık"dan söz ediyor.
Go to Top of Page

bozadi


11213 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/03/2016 :  18:24:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Cayce'nin şöyle bir sözü var: "Kehanette bulunmanın tek amacı uyarıda bulunmaktır. Dolayısıyla başarılı kehanet önlenen, yani gerçekleşmeyen kehanettir." (Prophecy is never given for any other purpose than as a warning. For this reason, a successful prophecy is one that has been averted and therefore does not happen.)

Kasyopyalılar da aynı şeyi vurguladılar. Belirli olaylar anlamında, gelecekle ilgili kesinleşmiş kaderlerden bahsetmek isabetli bir yaklaşım değil. Tüm gerçeklik bir ölçüde "akışkan" ve sürekli değişim ve gelişim halinde. Şu anda yapılacak değişiklikler, görünen geleceği de değiştirebilir şu veya bu ölçüde. Bazen de ihtimali çok çok yüksek olan durumlar olabilir elbete.
Go to Top of Page

arinmak


222 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/03/2016 :  20:58:13  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
23 ocak 2016 ve 6 şubat 2016 celselerinde sorunun cevabı var.

bazı yerleri alıntı yapmamdansa sizin 2 celseyi tekrar okumanız daha iyi olur ( 1.basamkta olduğum için yanlış bilgi ve yönlendirme yapmak istemiyorum )

K ların cevabı ;
C: O olası zaman hattında Prenses Diana’nın bahsinin geçtiğine de dikkat edin.

geçmiş celselerde gelecekle ilgili bir çok ihtimalin olduğu söylenmişti. Ek olarak zaman kavramının olmadığını belirmişlerdi.

Oyun sahası çok büyük , birşey değiştimi herşey değişiyor. Az yada çok , bh veya kh yönü ... bir şekilde birşeyler değişiyor.

açıklamamda mutlaka eksiklikler vardır.
yanlışlık varsa , mutlaka uyarı ve düzeltme gelir.
Go to Top of Page

bigsenfoni


1267 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/03/2016 :  21:32:56  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Tartisilan konuyu derinlemesine aciklayabilirim ama benim vardigim bilgi farkindalik boyutuna "büyük resim" icin ve gelisiminiz icin kendiniz varmanizin/kesvetmeniz/''ulasmaniz" gerekiyor.

Edited by - bigsenfoni on 22/03/2016 21:40:36
Go to Top of Page

JCA


390 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/02/2017 :  16:19:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Libya, Mısır ve Suriyedeki karışıklıkları bilmiş. Bahsi geçen Ankara'daki karışıklıklar ise temmuz darbesidir umarım. Eğer bahis buysa başarılı olma olasılığı yüksek bir girişim engellenip tarih değiştirilmiş oldu. Değilse referandum sonrası daha yüksek bir risk bizi bekliyor olacak. :(


Go to Top of Page

bozadi


11213 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/02/2017 :  17:48:38  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet, referandum sonucu ne olursa olsun, gerilimli bir süreç olması kaçınılmaz görünüyor. Böyle bir süreçte insanların çatışma eğilimlerini azaltıp işbirliği ilham edebilecek tek şey dünya siyasi gündeminde meydana gelebilecek ciddi gelişme veya büyük bir doğal afet olabilir herhalde. Öyle birşey olsun veya olmasın, toplumun ortak insani değerler ve çıkarlar bağlamında işbirliği yapmada, ideolojik zıtlıkları ikinci plana atmada ilerleme kaydetmesi gerekiyor.

Go to Top of Page

JCA


390 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/07/2019 :  17:33:51  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Son olarak ta cayce'in bahsettiği İran körfezindeki çekişmeler de bu yıl itibarıyla başladı. Bundan sonra ne olur? Cayce bunları savaşın belirtileri olarak mı söylemiş? Yoksa yeni bir dünyaya mı işaret ediyor? İngilizcem kötü, dolayısıyla anlayamadım bu kısmı.


Go to Top of Page

JCA


390 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/08/2019 :  01:33:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
"Later on, when asked in June 1943 whether it would be feasible to work towards an equitable international world currency or a stabilization of international exchange levels when the war (WW II) had ended, Cayce replied that it would be a long, long time before this would happen. Indeed, he said, "there may be another war (WW III) over just such conditions."


Bu kısmı çevirebilecek bir hayırsever aranıyor. Help please. :)

Edited by - JCA on 13/08/2019 01:36:16
Go to Top of Page

bozadi


11213 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/08/2019 :  13:17:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen JCA

Eklenti:
"Later on, when asked in June 1943 whether it would be feasible to work towards an equitable international world currency or a stabilization of international exchange levels when the war (WW II) had ended, Cayce replied that it would be a long, long time before this would happen. Indeed, he said, "there may be another war (WW III) over just such conditions."


Bu kısmı çevirebilecek bir hayırsever aranıyor. Help please. :)
Söylenenin bazı kısımlarında kastedilen şeyden emin olmak için biraz araştırma yapmam gerekecek olsa da, söylenen şu sanırım JCA:

Eklenti:

Haziran 1943'te Cayce'ye şu soru soruldu: "Savaş (2. Dünya Savaşı) sona erdiğinde adil bir uluslararası para birimi veya uluslararası döviz kurlarının dengelenmesi yönünde çalışmak mümkün olacak mı?"

Cayce şu cevabı verdi: "Bunun olmasından önce çok uzun bir zaman geçecek. Tam da bu koşulların üzerine bir başka savaş (3. Dünya Savaşı) olabilir."


"bu koşulların üzerine" derken, o koşullar (ekonomik hususlar) sağlandıktan sonra mı yoksa öncesi mi kastediliyor, emin olamadım.

https://rense.com/general82/hope.htm sayfasında (Laura ve ekibi bu sitenin ve sahibinin de pek güvenilir olmadığını düşünüyor) şahıs, Cayce'nin bu kehaneti hakkında şu yorumda bulunmuş:

Eklenti:

Bundan daha net anlatılamaz. 1943'teki kehanetin son paragrafına göre, dünya ekonomik suç çetesi (şüphesiz Londra bankacılık ve finans kontrolörleri), 3. dünya savaşı sona erdikten sonra dünya ekonomisinin gerçek ve adil bir şekilde dengelenmesini önlüyor. Bugünün 'döviz seviyeleri' dünyanın para birimi efendileri (petrol ve enerji ve bankacılık kartelleri) tarafından belirleniyor ve tüm bunların kontrolü ve manipülasyonu, bu pek de 'görünmez' olmayan güç tarafından yapılıyor.

Cayce'nin vizyonları eşsizdi ve görünüşe göre Bay Putin ve Rusya, 'görünmeyen gücün' (dünya Siyonizmi) Batı'nın tam kontrolünü ele geçirmesini şimdilik önlüyor.

Rusya bunun önündeki tek engel ('dünyanın ümidi') ve Bush/Cheney/Siyonist çetesi, Doğu Avrupa'daki mevzilenme çabalarında Bush'un güya Avrupa'yı İran'a karşı koruma amaçlı gibi görünen 'füze kalkanı' ile savaşa girmeye zorluyor Rusya’yı apaçık bir şekilde.

Görünüşe göre, Cayce'nin 60 yıl önce, hayatının son yılında 'gördüğü' sınırlardayız. - Jeff RenseGo to Top of Page

JCA


390 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/08/2019 :  02:36:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
@bozadi

Çeviri için çok teşekkür ederim bozadi.

Benim anladığıma göre adil bir para biriminin uygulamaya geçmesi savaş sebebi.Yani savaşın koşulları tam da bunun arefesinde olgunlaşmış olacak.


Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,18 saniyede oluşturuldu.