Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Spiritüalizm Konuları
 Spiritüalizm
 Ruhsal bir Rehberin Ruhsal Bır Oyunu...
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

ruhsalplan

7 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/01/2016 :  08:24:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ruhsal bir Rehberin Ruhsal Bır Oyunu...

Ruhsal alemden insaların yönetimi ile ilgili ruhsal planlara (RİM e ) bir şikayet, yardım çağrısı gibi...

Bu yazının asıl amacı ruhsal planlardan bir insan varlığına yardım etmelerini istemekle ilgili,
RİM adı ile bildiğimiz ruhsal idare mekanizmasından birilerini konu hakkında incelemeye davet
etmektir. Okuyan insanlar bu makamları düşünmekle bu varlıkların konuyu incelemelerine sebep olabilir, nihayetin de
her insan varlığının bir rehber varlığı var ve insanların içleri bu rehber varlıklarla direk ilgili ve bu
varlıklarda ruhsal idare mekaizmasının bir görevlisi olduğu gerçeği onlara daha kolay ulaşmama sebep olabilir, sanıyorum.
Senin ruhsal rehberin neden çare olmadı ki? sorusuna, sorunumun rehberimle ilgili olduğu cevabını vermek istiyorum.
Şimdiden teşekkür ediyorum okuyan herkese...

Yazı ruhsal bilgisi olmayan insanlara çok tuhaf gelebilir ama zaten insanlar birgün bu gerçeklerle karşılaşacaklar.
Ve benim anlatmak istediğim bedensiz ruhsal bir varlığın, hemde rehber ruhsal bir varlığın bir insan ile arasında
geçen olaylar, sorunlar ve beklediğim yardımlar ile ilgili...

Şimdilik kısaca bir yazı yazmak, konuyu açıklayıp kendi dermanımı bulmak istiyorum, tek derdim bu, insanlara bilgi vermek
amaçlı yada her hangi başka amacın peşinde değilim, insanların yönetimi ile ilgili ruhsal planların( RİM )in dikkatini
çekerek yardım bulmak...
Çünkü ortada yaşanan ruhsal bir tecavüz var...
Bu tecavüz; hem zihisel, hem bedensel, hem yaşadığım alanlarla ilgili, hemde cinsel amaçları
olabilen ruhsal bir iradeyi yok sayarak, yani varlıksal ilkeleri umursamadan davranılan, karşısıdakine
zoraki yaşatılan olayların tümüne verilen isimle ilgili bir tecavüz hali...
Aralarında psikolojik ve zihinsel olanı en dayanılmazları...

Bir şamanım, ruhsallıkla ilgiliyim, Ergün Arıkdal söylemişti rüyamda, bir şaman olduğumu, konu hakkında yeterince
tecrübeliyim, olayın sıradan bir olay gibi anlatılıyor olması benim konu hakkındaki alışkanlığımdan ileri
gelmektedir, aşina olduğum konu Ruhsallık, ürkütücü gelebiliyor bilmeyen için tabi. Hepimizin ruh olduğu gerçeği de
insanların ürkmesinin ne kadar saçma olduğunu ispatlıyor aslında, kendinden ürkmek gibi...
Sonuçta hepimiz ruh değil miyiz?
Biz şimdilik sadece insanız...
Bir çok astral olay, bir çok varlıklarla temas, bazı psişik yetenekler, bunlar benim
Şaman olmamla ilgili yaşadığım artık alışılagelmiş olaylar olarak yaşanıyor ve yaşandı çevremde...
Hayat bir ders, herkesin konusu, yolu farklı ve kişiler öğrenmesi gerekeni öyle yada böyle öğreniyorlar
haliyle, mecburen, istese de istemese de... İşte bende bu zorunluluklar çevremi sarmış haldeyken
hayat amacım hakkında bazı şeyleri artık öğrenmiş bulunmaktayım...

9, 10 sene boyunca Ruhsallıkla ilgilendim, ve ruhlar konusu benim konumdu, ve yaşanan tatlı ve
tatsız bazı olaylardan sonra yerleştiğim yeni evimde başıma çok ilginç şeyler gelmeye başladı.

Size anlatmak istediğim konuda burada başlıyor, lakin Ruh, varlık, temas vs. gibi konuları
işlemek isteseydim çok öncelerinde bir çok olay yaşamıştım, benim konum Ruhsal bir rahatsız ediş hali ve
yaşanan olaylar konu hakkında tecrübe sahibi olmama sebep olabildi..

Uzatmadan...

Yeni bir eve yerleşmiştim kısa bir zaman önce, ve evimde ruhsal bir varlıkla tanışmak zorunda kaldım.
Bu varlık uzun zamandır hayatımdaymış lakin sonradan rehberim olduğunu öğredim... Buna inanmama
sebepte rüyalar ve astral olaylarda yaşadıklarımdı tabi. Aralıksız rüyalar ve astral plan
da yaşanan olaylarla, benimle konuşup görüşen bir rehberim olduğunu öğrendim ve kendisi ile vazife edindiği konuyu
bende uygularken tanışmak zorunda kaldık. Vazifesi bitince olayları kendi açıkladı ve biz bu zamandan sonra aramızdaki
ilişkiyi daha da yakınlaştırdık, buna sebep onun beni kandırması, yalan yanlış şeylerle aldatması ile ilgiliydi, kısaca
mesela bana gerçek karakterini saklamış, olmadığı birini oynamıştı, yalacının mumu yatsıya kadar yandı.

Ve onu tanıdım, ve son bir ayı aşkın zamandır bu ılışkıyı bıtırmenin derdindeyim, ama o bitirmiyor, gitmiyor, gitmediği
gibi de onunla istediği şekilde olmadığım için beni rahatsız ediyor, hem zıhınsel, hem bedensel, hem cinsel, hemde
yaşadıgım ortamlarla ilgili taciz etmeye göz göre göre, bile bile, isteyerek, ve planlar yaparak devam ediyor...

Bir ayı aşkın zamandır bır rehber varlık tarafıdan hayatım gasp misali taciz ediliyor...

Rehber varlıklarında yanlışa düşebileceği, onlarında hatalar yapabileceği hakkında bir tebliğ okuduğumu hatırlıyorum
ve bu varlığın elındekı tek kozu, yani kulladıgı sey; ruhsal imkanları. İşitsel, görsel halisinasyolar, zihnimde yaptığı
oyunlar, bedenimde yaptıkları, sinirlerimlede ilgili ve oyuncak gibi kullanıyor bedenimi sanki, cinsel bölgelerimde yaptıkları,
rüyalarım, astral olaylar hep onun kontrolünde ve arkadaşlarımın rüyalarına bile kaç kere onları istediği gibi yönledirmek
için girdiğini hatırlıyorum... Bilgisayarım, evim, arabam herşeyimle her an ilgili bir yanı olduğunu görüyorum ve bu varlık
onun istediği gibi davramadığımda hayatıma, sevdiğim ve haz aldığım şeylere zarar vererek kendini tatmin ediyor...
Hiç bir şey yapamıyorum dua etmekten başka ama dualarımıza da rehberlerimizin baktıgını biliyor ve dualarıma itimad edemiyorum...

Tanrı görüyor, tamam ama o zaman polisler neden var değil mi? Ruhsal olanın, ruhsal alemin polıslık bır vakası yaşanıyor
şuan ve benim başımdakı görevini kötüye kullanan kötü bir polis misali, polisi polise şikayet etme zorluğu içindeyim, nitekim
benden sorumlu polis aynı zamanda suçlu polis... mesela... Ruhsal planında haber alma yolu insanlara bu rehber varlıklar
sayesinde açılmış durumda, aracılar onlar ve aralarında dengesizce davrananların olduğunu yaşayarak öğrendim,
ki ilk zamanlar ne kadar dengeli olabildiklerine inanırdım, demek ki herkes dört dörtlük değil kavramı onlar içinde
geçerli...

Ve haliyle rehber varlık olunca dogumdan bu yana senınle ilgili bütün bilgilerden haberdar olması da kaçınılmaz oluyor..
İlk başlarda beni korkutarak, beni rahatsız ederek hayatıma girdi, ve bu korkutma ve rahatsızlıkları nefsani bir ders ile
ilgili olduğunu sonradan bana anlattı, yani nefsi rahatsız etmek gerekiyormuş onu eğitmek, adam etmek için, yani
sessiz bir deniz kenarında güneşlenirken birden kızgın kumların üzerinize dökülmesi gibi, odanızda uykuya hazırlanırken
sizi uyutmamaya çalışması, argodan nefret ediyorsanız size olur olmaz seslerle argo kelimelerle hitap
etmesi gibi kişiden kişiye değişen ders mantığı ile aylarca beni hayatımda hiç olmadığım kadar rahatsız
etti, başıma gelen bir çok olumsuz olayın sorumlusu oymuş, bunları kendi anlattı ve bende görebildim nihayetinde
bana olanları... Aldıklarını vermekle ilgili müfredat bilgileri gibi uygulanan her hangi bir rehberinde yapabileceği
türden görevler gibi....

Zamanla bu rehberim olduğunu söyleyen varlığın nefsimi adam etme dersleri bitti ve sonrasında bana beni şaşkınlığa
uğratan başka bir gerçeği açıkladı, biz onunla ruhsal eşmişiz ve benimle evlemek gibi bir ilişkide olmak istediğini
sahte, oyunlar içindeki kişiliği halideyken söyledi, eş olmak istediğini, ve benim için başka bir çarpıcı olanı
bu varlığın çok ünlü tarihi bir kişilik olmasıydı ve bu benı çok etkilemişti, öyle bir varlık olmasıdan dolayı ona çok güvendim,
ve rüyalar ve astral olaylarda da onun şekli ile hep bana göründü, astral de sesini de duymuştum, yani bu varlık
o tarihi kişiliğin hayatını yaşamış ruhtu ve aynı zamanda benım rehber varlığımdı, bunlara benı ınandırdı.
Durum boyle olunca bende guvemekle ilgili butun kapılarımı ona actım... Hergun ruyamda onu goruyordum
inanmamam mümkün degıldı, rüyalar rehberlerin kontrolündeydi, o rehberim değilse benim rehberim nerede peki?
hani bilgilendirici rüyası? Şamanlar için en degerli bılgı kaynagı ruyalarıdır, ve cok ıtımad gosterırler rüyalara,
bu gercek benım ıcınde gecerlıydı...

Ve ben bir şekilde bunun kader olduğu yalanı ile bana gelmesi sonucu gibi kendımı zorunlu hıssetttıren sebepler neticesi ile
onunla birlikteliği kabul etmek durumunda kaldım. Bunu istedim de, çünkü oda bana benım hayallerimdeki kişi rolunü oynuyordu,
sevdigim şeyleri yapan, sevmedıklerımı yapmayan biri gıbı bana oynadıgı role inandım, etkilendim, bir kaç hafta ısteyerek
oldugum bırlıktelık sonucunda degerlerım, duygularım, inanclarım, o kadar rencıde edıldı ve uzerınde umarsızca oynandı sarsıldı kı,
o kadar kısa bır surede buna nasıl dayadıgıma şimdi inanamıyorum... Hergun işitsel ve gorsel halisinasyolar ve ruyalar,
ve astral olaylar bızım ıletısım yolumuzdu ve sorun bunlar oldugu gibi aynı zamada bu araçlarla işlediği konuların sarsıcılığıydı,
abestti, onu tanımak hiç iyi degıldı. Tanıdıktan sonra kararımı verıp onunla birlikte olmayı ıstemedıgımı soylesemde o bunu anlamadı,
kabul etmedı, ve son bır aydır hayatımı olumsuz etkılemekle ilgili sürekli uğraşlar içinde ve bana ruhsal merkezler ( rım )
gıbı topluluklarından varlıklar ancak yardım edebılır cunku bu varlıkta aynı topluluktan,yani insaların yönetimi ile
ilgilenen topluluklar, korkusu ve yapabildiklerine güveni arkasında boyle bır durumun olmasııle ılgılı...
Oysakı ne kadar utac verıcı...

Pekı gitmedi de ne yaptı?
Hiç gitmedi; defalarca belirttiğim halde; Zihnimden, hayatımdan, evimden, en özel zamanlarımdan....
Gitmedi;
1 Cinsel hayatım sureklı tacız içinde ve cınsel bölgelerim, cınselliğimle uğraşları yuzuden yaşadıgım cınsellıgı engelliyor ve
kendını böyle tatmın edıyor, cınsellıgıme savaş açmış durumda, sevdıgım ve haz aldıgım seylerı ozellıkle yok edıyor ıcımde,
dusuncemde...ve bencıl ısteklerını tatmın etmek ıcın benı acımasızca kullamayı normal gorebılıyor, en ozel anımda o anı zehır etmek
en buyuk hobısı... ve sebebı kendısı ıle paylaşmadıgım cınsellıgım...

2 Evım de hıc huzurum kalmadı... Sabah gozumu actıgımda onun sesı ıle uyanıyor ve sesını, goruntulerını goruyorum
cunku benım zınhımle ılgılı, yani duvarın uzerınde bırsey gorursem onu ben görürüm çünkü bana gösterdıgı halisınasyonlarla
ılgıli şey bu, başkası goremez ve gun boyunca her yerde arkadaşlarımın, aılemın yanında, banyoda, tuvalette her yerde senınle
ve cogu halı olumsuz kotu varlıkların kı gıbı, tehdıtkar, kufuraz hallerıni evımde duymaktan bıktım... Gorulmeyen bır ınsanın
hemde edepsız bır ınsanın hergun evınızde gezmesı ve sızın bır sey yapamamanız gıbı...

3 Çevremden benı uzaklastırıyor, dostlarımın arkadaslarımın benı aramasını, bana ulaşmasını engelleye biliyor.

4 Ruyalarımla ılgılı ve sırf bana gıcık oldu dıye ıgrenc ruyalar gosterıyor ve bu benım psıkolojımı olumsuz etkılıyor.
Sırf gıcık oldu dıye, rehberlıgı ıle ılgılı bır durum degıl oysakı... Bir arkadaşımın benım için dua etmesini istemiştim,
sorunumu anlatıp, ertesi günlerde onun rüyasını düzenleyip benım hasta olduğumu tedavi edilmem gerektiğini belirten bir rüya
göstermiş, dua etmesini engellemek için, güya rüyasında rim arkadaşıma bunu söylemiş, bilmiyor ki bizimki düzenlemiş, işte ruhsal
imkanları var ve bu imkanlar rehber olduğunu ispatlıyor... Sırf dua etmesini bıraksın diye.

5 Sız hergun sızın zıhnınızde sızın ıradenız olmadan konusan edepsız, kufurbaz, saygısız, bır varlık ıle uyamanmanın ne
demek oldugunu bılır mısınız? Ve sızde cok cok ınce dusunen ve davranan bır varlık ısenız, hanı azınıza hıc kufur almayan
bırı ısenız mesela... İşlerinden kalan bir alışkanlık olarak kulladıgını söylüyor ama bu benım problemım neden olsun ki!
Bu varlık yuzunden o kadar cok kufur etmeye başladım kı kendıme ınanamıyorum, o kadar nefret ederken bundan...

6 Varlıksal ılkelerı yok sayan bır varlık sızınle bırlıkte ıse sızde yakında bu ılkelere tezat yaşayan bır duruma gelmez mısınız?
Varlıksal ılkelerden habersiz yasıyor gıbı.. Beddua ve lanetten baska bırsey etmez oldum ne zamandır.

7 Resımlerımı sılıyor, vıdeolarımı sılıyor, sıgaramı saklıyor, paramı bazen yok edıyor, eşyalarımı kayıp etmek ve belkıde
bozmak onun eglencesı halıne geldı.

8 Onun kadar yalancı bır varlık tanımadıgım ve bu kadar yalancı bır varlıkla bırlıkte zaman gecıren bırılerı heralde bundan
olumsuz etkılenecektır.

9 Kulladıgı tabırler ve konular ıle ılgılı o konulara saygımı guvenımı yıtırmıs durumdayım, ruhsal en onemlı kıtaplarımı
yırtıp attım bır gun sınırden, ruhsallıga guvenım gıttı cunku son bır aydır dua edıyorum ve donen yok, bu varlık kedını tatmın
etmek ıcın her gun yanımda bulunuyor. Bır ara kendısı ıle olmayı kabul etmedıgım ıcın astral planda bana şiddetli bir olay ıle
tepkı gosterdı ve amacı korkutmak ıcındi, korkuttu da, yıldırmak ıcın bunları yapıyor ve bu ımkanlar ondayken ben ne yapaılırım kı,
uyanıkken karsı duran ıradem uyudugumda yok oluyor ve onun eline geçiyor...

10 En acı olanıda kendısı ıle gecen zaman benım en kotu zamalarım olarak oldugu ıcın, yanı o olmasa yasayacağım seyın o varken
oldugunda cok cok daha kötü geçmesi gercegı, yalnızlığımı ve zamanımı çaldı ve bunları istediğim gibi yönetemiyorum artık...
En acı olanı da işte bu... Zamanım bu varlık ıle ölüyor...

11 Zıhnımde oyle oyunlar yapabılıyor kı, mesela sıze sız dusunmus gıbı bır sey dusunduruyor, ve arkasından kendı sesı ıle
onu neden dusundugunuz ıle ılgılı sızı ya yargılıyor, yada konusuyor, ama bu ıste son bır aydır ıstedıklerını alamadıkları
zamalarda tamamen kavgacı yargılayıcı ve asagılayıcı seyler oluyor ve olanlar sızın zıhnınızde oldugu ıcın yasanılanlar
sizin enerjınızde alıyor. Mesela baska bır tanesı, unutturma oyunu, yanı sızın ıcın onemlı bırsey varsa kı bu genelde onun
çıkarına olan şeyler oluyor, mesela bu yazıyı yazarken de bunu yapıyor yazmak ıstedıklerımı unutturmak gıbı, ve baska bırı mesela
sız bırsey hıssedersınız, bu dusucelı bir hıs gıbı ama adını koydugunuz bir histir ve o sırada bu varlık baska bırsey anlatıyor
olur sıze, ve ıkısı de ondandır ve sız farkına varmazsanız ne ıstıyorsa onu sıze daha carpıcı gelıyor sekle sokup inandırabilir.
Bunlar için savaş vermek zorunda olmak öyle kötü ki... Sızın ağzınıdan sızın sesınızle konusması en dayanılmaz olanı,
dusunsenıze sız soylemıyorsunuz ama azınızda bırılerı konusuyor...

Daha bunlar gıbı benı ılerı derece olumsuz etkıleyen bır suru olayı olan bu varlıgı, insaların yönetimi ile ilgili
ruhsal planlara ( rım e ) sıkayet edıyorum lutfen bu varlığı benden ayırsınlar, rıca edıyorum...

Kendısıne defalarca anlatmama ragmen anlamıyor...

Sıze aşık'ım derse, inanmayın, cunku asık askını bıle bıle ısteye ısteye rencıde eder mı? Sırf tatmıni ugruna çabası...
Bana sürekli kullandığı bahanelerinden biridir aşk, bu ask degıl, bencıl ıhtıraslarını tatmın sadece.

vazife derse, kendısı soylemıstı bıttıgını de, yani rahatsız ederek ruhsal gelişim vazifesi, bu bitmişti,
reddedilince yeniden başladı nedense, herseyı acıklamıştı reddedilmeden önce, onunkı kendısını reddeden bırıne cektırmek
ıstedıklerı rahatsızlıklarla ılgıli, onun ıstedıgı gıbı olursam rahatsız etmeyecektı kı, sadece oyucak olacaktım elınde ve bu
durum farklı...

Ve sebep her olursa olsun, bu önemli bir tarihi kişilik olduğunu söyleyen ruh ( belki de yalan ) rehber varlıgımın değişmesını
ıstıyorum...Çünkü bu varlıgı benım rehber varlığım olduguna inanıyorum, yok bu rehber varlık degılse de bu varlıktan
kurtarılmayı beklıyorum, ve rehber varlıgımın bu durumda ne yaptıgını merak edıyorum? Ama ılk secenegın agırlıgına
inanıyorum ve rehberımle ılgılı sıkayetımın bılımesını ıstıyorum, artık bana zarar verıyor...
Ve bunu oda kabul edıyor... Ve son olarak 'ruhların tatmın edılmesı herseyden onemlıdır' dıye kendı soylemıstı
ve ne yazık kı bu varlıgın kendıni tatmın yolu benım hayatımdan, benım zihnimden,benim cinselliğimden geçiyor,
o tatmin olurken ben uzuluyorum... ve ruhsal ımkanları bunun tek sebebı, bu varlık ayrılık sonrası ıle ılgılı
eger ıle baslayan tehdıtlerıde edıyor ve yaptıgı rahatsızlıkları vazifeden göstermesi en buyuk yalanı, inanmamalısınız...
Ve yuksek varlıkların yardımlarını, bu yazıyı okuyan insanlarında benım ıcın mınık bır dua etmelerini rica ediyorum,
düşünsenize evinizde görünmeyen, edepsiz bir varlık var ve siz hiç bir sey yapamıyorsunuz. En özel anlarınızı
mahv ve rahatsız eden, zihninizi ve yalnızlığınızı çalmış bir varlık... Sizce değmez mi?

RİM den varlıkların yardımlarını beklıyorum...
*** benım maıl adresım ve varlık kemal kod ısmını kullanıyor...
Önemlı bır tarıhı kısılık olduğunu söylüyor, onu görüntüleri ile rüyalarıma giriyor.
Adını zıkretmek ıstemıyorum, turkıyeden biriyim, bende isimimi vermek istemiyorum,
amacım ruhsal planların bılmesı oldugu ıcın zamanında spiritualizm.com isimli
web sitesinin editörü tasarımcısı bir medyom, şaman oldugumu belırtmemın yeterlı
olacağını dusunuyorum.

Sizin rehberinizden haberiniz var mı?
Ruhsal yöneten merkezlerden yardım bekliyor ve diliyorum, okuyan insanlara da teşekkür ediyorum.
Biliyorsanız sizin de bir rehber varlığınız var sizin ile ilgili herşeyi bilip
sizin haberiniz olmadan yönlendiren, bilgilediren... Şuan O'nu düşünür müsünüz!
İşte bu yazı sizin rehberinize sizin aracılığınızla ulaşacaktır.
ve, ve bu yazıyı okuyan inançlı insanların duasına ihtiyacım var, bu sorunum için küçük bir dua edebilir misiniz?
yazının sahibine konuyla ilgili yardım niyetiyle, çünkü her varlığın duası asıl şifa kaynağıdır...
Teşekkürler...
RİM den yardım beklıyorum...

Yalnızlığınızın kıymetini bilmelisiniz, onu sizden çalabilirler... ( 30 aralık 2015)

Scyth

1075 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/01/2016 :  16:07:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Rehberler aşina olunan şekliyle 5. yoğunluk; bu varlıkların sizlere müdahale etmesi oldukça zor sınırlı bir iletşim ağı üzerinden rüyalar yoluyla şifreli bir biçimde iletişim kurabilirler. Bunu yaparkende özgür iradeye dikkat etmeleri gerelir. Hele rehberin sizin hayatınıza yön vermesi ise çok uçuk bir durum olurdu. Kh için durum tam tersi.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

ruhsalplan

7 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/01/2016 :  16:08:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ruhsal bir Rehberin Ruhsal Oyunları... 2

Hepimizin Ruhsal Rehberleri olmakla birlikte çoğu kişi farkında değildir.
Özellikle ruhsallığa kapalı kişiler rehberlerinin farkında olmazlar.
Bazen ruhsal konularla ilgilenen kişiler de rehberleriyle iletişim içinde olmayabiliyor.
"Ben kendimi biliyorum, ben bana yeterim, başkasına ihtiyacım yok" diyen kişiler de rehberlerine kapalı olabiliyorlar.

İnsanlık deneyimini yaşarken; hepimiz zorlu dönemeçlere, seçmesi zor yol ayrımlarına geliriz.
Hangi seçim ruhsal gelişim yolunda bizim için en iyi olan yoldur, bunu sorar dururuz.
Bizim için zorlu olan bir dönemde, peki bize düşen pay nedir? Nerede hata yapıyor, neyi atlıyor,
neyi görmezden geliyor olabiliriz?
Tüm bu sorular, biz o durumun içinde kaybolmuş durumdayken cevaplanması imkansız gibidir.
Oysa rehberlerimiz, tüm hikayemizi bildikleri ve bizleri çok boyutlu olarak algıladıkları için
o "karmaşık" durumdan çıkış yolunu bir kaç cümleyle anlatıverirler.

Onlara en çok, önemli karar aşamalarında, hayatımızdaki dönüm noktalarında ihtiyaç duyarız.
Bazen bizi sakinleştirir, çoğu zaman da sevgi göndererek, varlıklarını bize hatırlatırlar.
Özellikle zorlu dönemlerde çıkış yolu ararken bir Rehbere ihtiyaç duyarız.
Bizler çok karmaşık ve özgün varlıklarız. Rehberlerimiz daha geniş bir bakış açısıyla bizlere
baktıkları için, bugüne kadar olan yaşantılarımızı biliyor ve daha derin seviyede bizleri
algılıyorlar. Dolayısıyla içinde bulunduğumuz durumun nereden kaynaklandığını biz
bilincimizle kavrayamayabiliriz.

Varoluşu kendi belirlediğimiz çerçeveden algıladığımız için bazen rehberimizin bize
tuttuğu aynaya bakmaktan hoşlanmayız. Ve çoğu zaman bu sebeple rehberimizi duymaz, algılamayız.
Oysa sadece gerçek bizi dönüştürür! Rehberlerimizin farkında olursak bu müthiş desteğin ve
yol göstericiliğin varoluşu ne kadar kolaylaştırdığını anlarız.

Bu yolda yürürken Rehberlerimize şükran borçluyuz! ( alıntı)

Ruhsal rehberlik hakkında harika bir tanım, bildiğimde benim böyleydi, oysaki benim başıma gelen şey
böyle bir rehbere hasret bırakıyor beni...

''Ruhsal bir Rehberin Ruhsal Oyunları 1'' Önceki bu yazıyı bir rehber ile aramızda geçenleri insanların
yönetimi ile ilgili ruhsal merkezlere şikayet edip,
yardım gelmesi umudu ile yazıp yayılanlamıştım... Konuyu baştan anlamak isteyenler okuyabilirler..
Henüz beklemedeyim, varlık hala bütün arsızlığı ile zihnimde, evimde, hayatımda bulunmaya, ısrarlı ve zoraki
tacizine devam ediyor...
Deşifre etmemi umursamıyor bile... Bakalım hayırlısı...

Bende o zaman onunla ilgili detayları anlatan ikinci yazıyı yazmaya karar verdim, ki hakkında
bir kitap bile yazılabilir... Birde buna benzer olaylar mutlaka başka insalarında başına
geliyordur yada gelecektir, bu yüzden daha detaylarıyla bahsetmek istiyorum, ruhsallık ile
ilgilenenlerin birgün işine yarayabilir...

Birgün bir ruhsal varlık hemde rehber özellikleri taşıyan bir varlık sizin karşısınıza çıkıp,
rüyalar ve astral yollarla iletişimi kurup, ardından işitsel ve görsel halisinasyolarla
size mesajlar gönderip sizinle bir ilişki kurmaya başlarsa, lütfen dediklerime dikkat edin;

1 - Bedensiz bir varlık ile bedenli bir varlık arasında bir ilişki yaşanırsa, bedensiz varlık
yani insan çok zor günler görecektir... Kesinlikle birkere hemen güvenmemelisiniz, yani
diyelim ki zat ben
Atatürk'üm dedi ( sadece örnek ), size bunu rüyalarla da ispatladı, astral planda yine Atatürk
şekli ile sizinle görüştü, savaşlarından devrimlerinden gibi şeylerden size bahsetti
( haliyle etkilenirsiniz ) gibi... böyle yollar ve şeylerle size böyle bir kişi olduğunu ispatlasa bile ,
lütfen hemen güvenmeyin, çünkü bilmediğiniz şey yeryüzündeki
hayatları ile ruhsal plandakı hayatlarının arasında dağlar kadar fark olduğu... Ruhlar
özgürken dünya ahlak ve yaşam tarzı ile ilgili son derece kayıtsız ve umursamazlar,
çünkü yapıları ve sistemi farklı bir ortamdalar, onlar da bizim gibi yemek içmek olmadığı gibi
anladığımız ahlak ve namus kavramları da yok. Bırde zeka ve tekamül seviyesinin farklı sevıyelerde olması bu
abest gözüken ayrılığı onaylıyor zaten. Bu kavramları umursamamaları normal olabilir fakat zaten normal olmayan
başka bir şeyde böyle iki ilişki. Çünkü biz insanız ve beklediğimiz bu tür varlıkların çok çok daha
ahlaki, namuslu davranması... Biz insanız, biz ruh olarak kaldığımızda yani ölünce bize de öyle gelecektir fakat
insanken ahlak kavramlarına önem vermeden yaşayamıyoruz, yaşayamayız... mesela; yalan söylemek bizimki için
çok önemli değildi, şaka yaptım diyebiliyor ve gülebiliyor sizin için çok çok önemli bir konuda
ve yalanını yakaladıktan sonra, yada senden habersiz seninle ilgili şeyleri seyretmesi onun için çok normaldi...
mesela sen elinde imkanlar olsa bir insanı banyo yaparken çıplak izler misin, izlemenin doğru
olduğunu düşür müsün? Ahlaki yanımız buna izin vermez, işte bu onun için bir sorun teşkil
etmiyordu. Kaç kere yanımda bulunması nedeniyle tuvalalet ihtiyacımı yapamadığımı bilirim ve
ısrarlarıma rağmen ayrılmıyordu, niyetini de sorsan şakaydı...gibi bizim ahlaki hallerimize
tamamen zıt varlıklar oluveriyorlar ruhsal planda varlıklar ve önceden tahmin ettiğiniz şekilde o varlığın kutsi bir
varlık olduğuna inanıp, güvenip kapılarınızı açarsanız, sonradan karşılaştığınız şeylerden
ileri derece de rahatsız olabilirsiniz...Takip etme niyetindeyken kaçmayı isteyebilir siniz.

Bir kere onlar ( astral bedenleri var ama bizimki gibi hayatlarını etkiler
mahiyette değil, acıkmıyor, susamıyorlar...) bedensiz bir varlık, siz
bedenli bir varlıksınız (insan bedeni; bir sürü sorunu var, uyumak, acıkmak, hastanlamak, üşümesi,
incinmesi dikkat edilmesi gerektiği vs.)yani iki ayrı yapı da şey gibi, ihtiyaçları farklı yapıları da...
Bir insan ile bir ruh arasında ancak vazifeler söz konusu olduğu zaman zorunlu olarak ilişkiler
olmalı, bu benim fikrim, çünkü ruh dünyasından geldik zaten, e o zaman ben neden geldim oradan, seninle görüşebilmek
varken değil mi ve ölünce zaten ruh düyasına girecekken dünya hayatımdan sana vermenin ne anlamı var peki,
burada bedenli varlıklarla
ilişki içinde bulunabilmek için varım ve onlarla iletişim için daha uygun yapım, imkanlarım, hayatım, ötesi
bana zarar verir. Çünkü bir kere ruhsal plan görümeyenin görüldüğü yer bizler için ve imkanlar bakımından bu kadar
yoksunken nasıl rahat olabiliriz ki, durum çok zor oluyor insan için ve şartlar eşit değil demiştik, bunun dışında ben
böyle bir birlikteliğin şahsen çok zor olacağını düşünüyorum...

Güven kapılarınızı hemen açmayın, kişiliğine itimad etmekle ilgili güven mesela, iyice tanıyın, huyu suyu
hiç hemde hiç hoşunuza gitmeyebilir, bizimkinin öyle tuhaf ve sınır bozucu hatta ondan beni cok çok sogutan öyle olayları
oldu ki, bunlardan biridir bu anlatacağım mesela; Yalız yaşıyorsunuz, sevgılınızde yok, orgazm ıcın masturbasyon
yapıyorsunuz, kendınıze göre belırledığıniz
zamanlarınız var bunun ıcın, bu varlık rehber oldugu ıcın sizin bu zamanlarınızı, neler dusledıklerınızı hatta,
ısteklerınızı yada sıze haz veren şeyleri bedenen ve hıssıyen tamamen bıldıgı ıcın her hangi bir özel durumunuz
kalamıyor karşısında,
kendısı ıle bırlıkte olmaya basladıkta sonra,
kendısı ile ilişkide bulundugu insalara yada sadece bana yapıyordu bılemıyorum, yapmaktan hoslandıgı seyin ´´bu
ozel anlarda kişileri rahatsız etmek ´´ olduguydu, bundan hoşlanıyor ve kaç defa benı bunu yapmaya teşvik edip, ısrar
edip olay yaşanırken anın sakinliği ile , duygularımla, arzularımla, bana çekici gelen şeylerle teker teker
alay, rahatsız hatta bedenen müdehale edip, sonucun da, zihnimde yaşadıklarımında kendi istediği şekilde olmaması halinde
olayı yarıda bırakmama sebep olacak şekilde cinselliğime, bana yaptığı haksızlık beni bu varlığın ´´bencil isteklerini
tatmin etmekten hoşlanan bir varlık´´ olduğu sonucuna ulaştırdı.

Nitekim bu durumun ´´nefsi yok etmek´´ile ilgili bir
ders olan nefsi rahatsız etmek { bunu insanlar üzerinde vazife anlayışıyla uyguluyorlar mış, bizim öncemiz
böyle bir rahatsız ediş haliyle başladı ve bu zamana kadar geldi } vazifesini insanlara yapa yapa alıştığını, sevdiğini
söylüyor du...

En özel zamanlarınızı zehir etmekten tatmin olabilen bir ruhsal rehber nasıl olabilir?

Bir yere olaydan sonra aldığım not kısaca herşeyi açıklıyor;
''Seni zevkini yaşaman için teşvik etmesi, ısrarla hemde, ardından orada buna engel olması, rahatsız edici
şeyler yapması nasıl açıklanabilir?''

Ben böyle bir varlIk olduğunu bilemezdim ve erken güvenmenin zorluğunu yaşıyorum şimdi. Sizede
tavsiye niteliğinde olsun bu örnek çünkü gerçek kişiliğini saklamak durumunda
kalabilir kimileri, bana yaptığı gibi, sizinle sizi korkutmadan, rahatsız etmeden ilişkiyi kurabilmek için tabi...
Sonra gerçek varlık halini tanıdığınızda çok pişman olabilirsiniz ve çok geç olabilir....
Bizimki gibi dünya, beden derdi olmayan varlıkların haliyle bizim dertlerimizi umursamaları
beklenemez ve bu durum sizin için çok ağır gelebilir... Sizin ağladıklarınız onların güldüğü
şeyler olabilir. Dünyanın en ıyı, en başarılı insanı olmuş olsa da enkarne olduğunda bu size çekici gelmesin,
uzun zamandan sonra ancak güvenmeyi düşünün...

2 - Bir insanın peşinde olan bir ruhsal varlık sadece geri varlıklar olabilir diye bilirdim önceden,
ama bu yaşadıklarımdan sonra rehber dediğimiz varlıklarında insanların peşlerine takılabileceğine
şahit oldum. İstediğini elde edemeyince rahatsız eden rehber varlık hemde; bu ne anlama gelir?
Geri varlık adı üstünde geridir, bilgileri eksiktir, ama rehberler bilgililer ve imkanları
çok fazla sizinle ilgili... mesela evinizde bir labaratuar gibi ortam kurabilir ve sizinle
ilgili bütün hakları rehber oldugu ıcın elınde bulundurabilir, rahattır da, bedenızı ıstedıgı
gıbı yonlendırebilir, sınır sıstemınızle ılgılı olabilir, sızı sınırlendırır, uzer, aglatır,
ıcınıze korku verebilir, bilgisayarınızdan dosyaları sılebılır, sıgaranızı ve paranızı
saklayabilir, sevdığıniz seylerı yok edebilir, arkadaslarınızın zıhınlerı ıle ılgılı olabilir,
ruyalarınız zaten onların elınde, sıze ıyı veya kotu her ruyayı gosterebılır, astral planda
sızınle gorusebilir, sıze ıstedıgı sekılle gorunebılır, sızı istediği konuda etkılemesı,
sıze hayatı zehır etmesı onun ıcın cok cok kolay olur...

Gerı bır varlık ıse ınsanı rahatsız eder ancak bu saydıklarımı yapamaz, onceden butun ınsanlara bulasan
varlıkların gerı varlık
olduguna ınanırdım ve onları bılgı ıle yola getırmenın kolay oldugunu dusundugum için sevınırdım, fakat
varlık rehber olunca yapabildikleri, bildikleri senın elını kolunu baglıyor... O degıl dualarımıza
bıle rehber varlıklar bakıyor. Allah var ama polisler neden var o zaman degıl mı? Orada da
durum bır nevı dunyada kı gıbı. Onlar RİM dedıgımız ruhsal ıdare ıle ılgılıler ve bızım
ısteklerımız once rehberlerımıze ulasıyor oradan da gerekirse yönetenlere belkı de.... Yanı varlık rehber ıse
sız karsısında gerı bır varlıga nazaran cok cok daha caresızsıznız...Bır teblıg rehberlerınde
yanlısa dusebılecegınden hatalar yapabılecegınden zaten bahsedıyordu... Umarım sızın rehberınız
dengelı bır varlıktır ve sızın hayatınızı kendı malı gibi, hayatı gıbı görup uygulamaya geçmez,
nitekim benım rehberımın bana yaptıgı buydu, benım hayatımı, benim bedenimi sanki kendı hayatı gibi sanıp
benım butun ozellerimı saygısızca, kustahça ve zorla paylaşmak istiyor du, paylaşıyor du da,..

Yalnızlığımı çaldı, daha ne olabilir ki...

3 - Zihinsel tacizi en ağır olanı zaten bu ilişkide ki. Çünkü varlık direk sizin zihninizde bir yer ediniyor ve sizinle
oradan konuşmaya başlıyor. Bu bir insan seside olabiliyor, iki ayrı insan seside olabiliyor, üçte, dörtte... Beni
çok oynatmıştı
bizimki, bir ara evde bir sürü ruhsal varlık var sanıyordum, çünkü içimde bana ait olmayan bir çok ses ile benımle
konuşmaya başlamıştı, ben rahatsız olup şaşırırken o eğleniyordu... zihninizin bir yanını gasp etmiş gibi, sizi hiç bir
şekilde dinlemeden, istediği zaman istediği sesi görüntüyü imajı size gösteriyor, duyuruyordu.

En sevmediğiniz seslerin görüntülerin zihninizde canlandırıldığını düşünsenize...

Ve zihni oyunları vardı bizimkinin.
Mesela biri işine gelmeyen şeyleri unutturmak. Bir şey yazacaksınız mesela, yazmadan önce cümleyi zihninizde toparlıyorsunuz
tam yazmaya başlarken unutuyorsunuz, içinizde işine gelmeyen şeyleri unutturması gibi bir oyunu vardı.

Diğeri size aniden bir düşünce gönderiyor zihninize ve ardıdan sanki onu siz düşünmüşsünüz gibi sizi yargılıyor yada
hakaret edıyordu, bunu nasıl düşünebilirsin diye... oysaki düşünende siz degılsınız yargılayanda... eger bu olayın
farkına varmazsanız siz bile öyle şeyleri nasıl düşündüğünüz için kendinizi kötü hissedebilirsiniz.
Bu onun umrunda olmaz tabi..

Başka biride, size sizi sevdiğiniz imajlarla konuşması... Bizimki beni kandırmak için hep çocuk yada mahçup
insanların resimlerini kullanıyordu oysaki arkadan bunu yapan varlık ne mahçup gibi pişman nede çocuk kadar masumdu,
( yukarıda bahsettiğim bencil tatmikar ruhun, zihninize, hayatınıza öyle acımasızca davranan bir ruhun öyle masum imajları
çok sahteydi ) ama öyle konuşunca, ilk zamanlar özellikle, çocuk sesiyle, siz ister istemez duygusal bir varlık olduğunuz için
üzülüyorsunuz ve duvarlarınızı yıkıyorsunuz, çünkü duygularımız var ve en çok kulladığı şeydi duygularım. Komık ımajlar,
uzgun imajlar hep kurguladıgı seylerın eserı, dogal hali degıldi...

Başka biride mesela, birsey hıssedersınız bu onunla ılgılı de olabilir, olmayada bilir. Siz hıssı dusunurken
o sıze o sırada konusarak hıtap edıp, hem hıslerle, hemde cumlelerle olayı yaşatıp sizde konu ile ilgili derınlemesıne
etkı yaratabilir, duygularımız oldugu ıcın hısler bızım ıcın onemlıdır ve bu varlıklar
bunları bızım gıbı yaşamazlar...

Halisinasyolar... En çok kullandığı oyularındandı, hem işitsel hem gorsel... Ruhsal varlıkların ınsanlarla
iletişim yoludur halisinasyolar ve yerlı yersız, zamanlı zamansız her yerde bunu yapabılırler... Bır ara
gokyuzundekı bulutların bıle onun seklını aldıgını, o tarihi kişilik şeklinde ve nereye baksam onun resmını gordugumu
hatırlıyorum gökyüzünde ve bunları sadece ben goruyordum, bu görsel olanıydı mesela.... İşitsel olanları var bırde, bu zaten
en çılgınlarından biri , içinizde size ait olmayan, yönetimide sizin elinizde olmayan seslerin sürekli zihninizde konuştuğunu düşünsenize...
Susmak bilmez, seni dinlemez ve anlamazda, onun için eğlence sizin için kabus olur artık geçen zaman...

Siz sizin ağzınızdan sizin sesinizle konuşan başka bir varlığın farkına varırsanız ne yaparsınız ?

Olayın farkında degılsenız sız kendınız soyledınız sanarsınız ve buda başka bir cılgınlığı. İnsana herseyı
yaptırabılırler ve ınsan kendı yaptı sanabılır bunu, farkında bıle olmadan... Oysakı o konusuyor,
konusturuyor... Sınır sıstemınıze kadar bedenınizın bır cok yerı bu varlıkların kontrolunde...Zıhınden
zaten butun beden yonledırılebılıyor...

Ve bırde hayallerınıze karısması var, mesela hayalınızde dans edıyorsunuz dıyelım, hareketlerınızın
bazılarını o yapar ve bunu sız nasıl oldugunu anlamazsınız, sızın bıldıgınızi sızin hayallerınızı kullanarak
şaşırtır sizi... Eğer rehberınız dengesız ise sızın ıcın yaşam zor geçecek bir sınav yeri olacaktır.

Dua etsene; etmez miyim, bir aydır hergün ediyorum...

Varlıklarla temas ve etkileri ( obsesyon )hakkında şöyle bir açıklama var; ´´diğer bir yöntem de, kendi çıkarınızı
hiç düşünmeden obsede olan kişinin iyiliği için yüksek varlıkların yardımını çağıran duadır'' bu açıklamayı bildiğimden
arkadaşıma benim içi dua etmesini istemiştim, oda dua ettiği günlerde bir rüya görmüş, dua ettiği yer ona benim için
olumsuz bir şey söyleyip dua etmesini engellemiş, ettirdiğim duanın son bulması için rüyayı bizim ki göstermiş,
sırf duasını sona erdirmek için...

O zaman arkadaşımın rehberi ne yapıyor ?
Olaylar nasıl uygulanıyor arka tarafta ? açıkcası beni şu düşünceye sevk ediyor, olanlar; haddim değil belki ama
sanki yönetiminde bir sorun olan kadro gibi insaların yönetimi ile ilgilenen varlıkların bulunduğu kadro...
Yaşanan çok çirkin olaylar var ve bu bir rehber ve rehberler bu kadrolarda görevliler.
Aksine peşinden koşturan özellikleri olan varlıklar gibi bize görünmeleri gerekirken bense birgün bir varlıktan bu kadar
uzak kalmak isteyebileceğimi, ve bu varlığın benim rehber varlığım olabileceğını bilemezdim, diye bakıyorum ona şuan.

Bu durum normal mi?

Ve sürekli dua ediyorum son bir aydır, dualarımıza rehberlerimiz bakıyor ve rehberlerimiz yönetim ile aramızda ki
aracılar ve rehber dengesizleşirse bu durumda yönetimin bu durumdan nasıl haberi olabilir?
Tamam Tanrı herşeyi görüyor fakat buradaki polisler neden var o zaman değil mi?... Polisler gibi
bir sistem orada da var ve varlıkları bu tarz sorumlu varlıklar aracılığı ile koruyorlar, gözetliyorlar, denetliyorlar
buradaki polislerın bulunmasına benzetiyorum ben durumu... Yani yöneten varlıklar, vazifeli
kadrolar vs. gibi herşey insan toplum hayatına bazı açılardan benziyor zaten, rehberler dengesizleşirse olaydan
başkalarının nasıl haberi olabilir? Arkadaşımın rüyasına girip olayı değiştirdiğine
göre, durum bizim buradaki bir resmi evrağı değiştirmek gibi birşey olsa gerek... İşte ruhsal yönetim; rehberlerin
varlıklarla arasıdaki ilişkide bütün imkanların rehberde bu kadar özel bırakılması konusunda belkide yeniden düşünmeliler.

Herşeyimle o ilgilenirken, dualarımızla bile, hayallerimiz onlara gözükürken biz onlarla ilgili bir sorun yaşadığımızda
bizi kim nasıl dinleyecek? Hadi ben açıklama yapıp yazı ile deşifre etme imkanına sahibim, ya olmayanlar?
Bir kere açıklama yapabilmesi için kendine yapılanları anlayabilmesi gerekir, ki varlığın zihniyle, bedeniyle, hayatıyla
nasıl oynandığını açıkladım yeterince, bundan kurtulmalı, bunları anlamalı ki önce, açıklama yapabilsin.
Ne kadar doğru ne kadar yalancı bilemiyorum, çünkü iki sözünden biri yalandı bizim rehberin, daha önce bir çok kişiye
aynı şeyleri yaptığını hatta onların ne derse boyun eğdiklerini, hemen yaptıklarını fakat
benim çok sorun çıkardığımı belirtmişti, doğru yada değil ben bilemiyorum sadece bahsetti, çünkü
saçma sapanda olsa şaka niyetiyle yalan söyleme huyları da vardı, ruhsal yönetenler belki de araştırmalılar,
durum öyle ise rehberlerin arasında da dünyadaki sapık profesörler misali varlıklar bulunuyor olabilir...
Tüm bunlar dünya gözüyle bir insanın algıladıklarının sonucu, ruh dünyasından olay nasıl gözükür bilemiyorum ama bence normal olan
gerekli olan rehberlerin insanlara aşağıdaki tanımda yazan rehberler gibi gelmesidir, benimki tamamen zıt gibi...

´´Ruhsal rehberlerimiz; yol göstericilerimiz, bize her zaman kendimizi hatırlatırlar.
Hayatımızın değişik dönemlerinde, farklı alanlarda bize destek olur ve kendimizin en yüksek hayrına
hangi yolu tercih etmemiz gerektiğini bize hatırlatırlar. "İçimden bir ses öyle dedi", "niye bilmiyorum,
sanki oraya yöneldim", "sanki bir şey böyle yapmamın daha iyi olacağını söyledi" gibi anlatımlarla kişi
rehberiyle etkileşimini anlatıyordur. Rehberlerimiz çoğu zaman insanlık deneyimini tamamlamış ve bizlere
ruhsal seviyede destek olan öğretmenlerimizdir. Nadiren de olsa bedenlenebiliyorlar. Ve bazen, bir dostumuz,
yakınımız hatta hiç tanımadığımız ve ummadığımız biri aracılığıyla rehberimizden mesaj gelir!

Amaçları; ruhsal yolculuğumuzda gelişerek ilerlememizi kolaylaştırmak ve yoldan uzaklaşırsak bize
yolu hatırlatmaktır. Bu sebeple onları ayırt etmek kolaydır, zira sadece sevgi ve destek içeren
mesajlar verir ve yargılamadan bize kendi yolumuzu hatırlatırlar. Yaptıkları çoğunlukla bize
ayna tutmak ve kendi "en iyi" yolumuzu göstermektir.´´

Rehberler hakkında böyle bir açıklama varken benim rehberim ki sanki obsede etmeye çalıştığı bir insana
davranan, tatmin peşindeki varlıklara benziyordu... Hayır o rehber değilse bu kadar yetenek, imkan, sürekli rüyalarımda;
rüyalar okulun idarecileri ile ilgili değil mi? Ya da rehberlerle. Astralde yeteneklerini görüyorum,
halisünatif yetenekleri var , bedenimle ilgili yaptıkları, zihnimle ilgili sürü ile oyun, hadi geçtim bunları
peki benim rehberim nerede o zaman ben bu yazıyı yazıyorum şuan rehberlerle ilgili?
Açıklayıcı bir rüya bile yeterdi!
Geçmişte nasıl ardı ardına rüyalar gösterdiğini de bilirim şimdiki dengesini yitirmiş rehber varlığımın..
Birde şamanım ben, herkesten daha fazla ruhsal rehberlik konusunda ihtiyaç duyan bir hayatım söz konusu
, ruhsal rehberler şamanlar, medyomlar için daha da önemli kavramlardır... En çok güvendiğimiz şeydir rüyalar
ve ruhsallık benim yaşam biçimim...

Dengesini kaybettiğini düşünüyorum benim rehberimin çünkü geçmişimiz de yaptığımız işlerde hiç bir sorun yoktu, sanıyorum...
Kendi içimde beni kasıtlı olarak üzdüğü halde, {sebepsiz üzüntü hissi veriyor alttan, üsttende kendi
istediği konuyu veriyor ve sen sanmalısın ki o konu yüzünden üzülüyorum, hatta baktı yutmuyosun sesini de duyabilirsin
ardıdan, çok üzdü bu konu seni yada neden bu kadar üzülüyosun bu konuya? gibi sorularla üzmek eğlencesiydi,
oysaki üzüntüde ondan, sebepte ondan, ve soran da o, siz eğer olan biteni anlamazsanız sadece oyuncaksınız,} üzülüyorum
onun için, oysaki sessiz üzüntülerimin sahibidir kendisi...Şu halleri özellikle; bir insanın peşinde ve bir astral ortam varlığı, hemde
dünyaya enkarne olmak zorunluluğundan kurtulmuş bir ruhsal varlık, çok şaşırtıcı ve üzücü...
İnsan bedeni, insan sorunları, insan eşyaları, hayatı, sesi, konuşması, fikirleri, ahlakı, bizim ortamlarımızdaki
maddesel gerilik ve bunlardan elde edeceği tatminsel hazların peşinde.. İşte bu çok üzücü...

Obsesif durumlardaki varlıklarla ilgili de şöyle bir açıklama var ve benim rehberin benimle olan
ilişkisi obsede etmeye çalışan bir varlığın etkisi ile aynı neredeyse, zorlayıcı, saygısız, küstah,
küfürbaz, varlıksal ilkelerden bir haber yaşıyor ve bu tanımla neredeyse aynı; ´´Varlık hemen harekete geçer ve dünyada
bu olaya uygun birisini bularak, etkisi altına alır. Burada her iki kişinin hem kazançları hem de kayıpları olabilir. ´´
Benim irademe göz dikmiş gibi, bedenimde olmasını istemediğim şeylerin olmasını zoraki istiyor ve yapıyor,
obsede etmek isteyen varlıklar gibi, ilk zamanlar hemen olsun bitsin hali çok şaşırtmıştı beni...

Ki beni en çok etkileyen; kendisi ile kısa bir sürede de olsa isteyerek ilişkide bulunmama sebep olan şey ,
ki onu gerçekten tanımam için bu gerekliymiş, o şey, önemli bir tarihi kişilik
olmasıyla ilgiliydi, çünkü ben o kişiye hayrandım, ve çok sevdiğim saygı ile kendisine baktığım biriydi bahsettiği
o tarihi kişilik. Rüyalar da ve astral planda onun şekli ile bana sürekli göründü, konuştu ve ben bundan çok etkilenip
kişilik olarak pürüzsüzlüğü, ileri derecede namuslu bir varlık ( namus;insanın söylediklerini yapabilmesi ile
ilgili bir kavram, sözlerinin adamı olması ile yani..) sanarken bir o kadar namus anlayışı ile uzaktan yakından
alakasının olmadığını gördüm, buna en büyük sebepte yukarıda bahsettiğim ruh olmak, insan olmak diye ayırdığım
yaşam biçimleri ile ilgili, yalan söylemek pek umrunda değil mesela , şaka diyebiliyor, yada yapmadığı şeyleri yaptı göstermek,
oysaki bunlar düzgün bir varlıkta olmaması gereken şeyler, hele rehberse, öyle değil mi?

Hiç normal değildi.

Tehdit etmeyi dünyada iken yargılamış, ayıplamış sözleri var, oysaki beni tehdit ettiği sözleri o kadar fazla ki!
rahatsız ederek nefsi dersleri biliyorum ve verdiği rahatsızlıkları bunların üzerine atmak en büyük kaçış yolu, ki
bunun incelenmesi gerek anlayan varlıklar tarafıdan, söylediği ile bırakılmamalı, bu varlıkta bir sorun olduğu kesin ...
Açıkcası ruhsal rehberimin artık dengesini yitirmiş durumda olduğunu düşünüyorum ...
Ne yaptıgının kendısıninde farkında olmadığını da...
Ve yuksek varlıkların yardımlarını, bu yazıyı okuyan insanlarında benım ıcın mınık bır dua etmelerini rica ediyorum,
düşünsenize evinizde görünmeyen, edepsiz bir varlık var ve siz hiç bir sey yapamıyorsunuz. En özel anlarınızı
mahveden ve rahatsız eden, zihninizi ve yalnızlığınızı çalmış bir varlık...
Sizce değmez mi?

Okuyan herkese teşekkürler.

Benim rehberim istisna örnek, gerçek rehberlerimizden bazı mesajlar (alıntı )

"Kendi içinde mutlu olmak yeterli değil, başkalarına zarar vermemek de önemli".
"İçimizdeki zayıflığı bilmeden güçlenemeyiz!"
"Dayanıklı ol, duygusal olarak güçlen!"
"Yaşadığın olayları kendine dert etmek yerine yaşamayı öğren, çünkü en önemli vazifeniz yaşamayı öğrenmek.
Yaşamak kelimesinin ötesine geçin.
Yaşamak verilmiş en önemli hediye!
Ölüp ruhsal aleme geçince bu deneyim, orada da ihtiyacınız olan şeyleri size verecek."

Go to Top of Page

ruhsalplan

7 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/01/2016 :  16:18:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
yazının ikicisini yayınladım, arkadaşım bende uçuk bir durum yaşıyorum zaten.. son derece şaşkınım rehberimin benimle ilgili bu yaptıklarından dolayı, hiç muhattap olmayan rehberlerin varlığına alışmışken bu başıma gelen son derece tuhaf ve yetkisini varlık olarak yani imkalarını beni engellemek için kullanıyor, aslında tek ihtiyacım olan benim için rehbelerinizin dikkatine şekliyle bir dua yada haber.. Bizde zaten genelde astral planda detaylı, rüyalarda detaylı görüşüyorduk, zihinsel bağları istenirse oluşturulabiliyorlar. Doğadaki seslerden yansıma halisinasyoları kullanıyorlar. mesela akvaryum olan bır ev ve o motor ve su sesı onlar ıcın cok guzel bır ıletişim aracıdır. neyse, okudugunuz için teşekkürler, okuyanların yorumlarını okumak isterdim.
Go to Top of Page

bozadi

9488 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/01/2016 :  17:05:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen ruhsalplan

yazının ikicisini yayınladım, arkadaşım bende uçuk bir durum yaşıyorum zaten.. son derece şaşkınım rehberimin benimle ilgili bu yaptıklarından dolayı, hiç muhattap olmayan rehberlerin varlığına alışmışken bu başıma gelen son derece tuhaf ve yetkisini varlık olarak yani imkalarını beni engellemek için kullanıyor, aslında tek ihtiyacım olan benim için rehbelerinizin dikkatine şekliyle bir dua yada haber.. Bizde zaten genelde astral planda detaylı, rüyalarda detaylı görüşüyorduk, zihinsel bağları istenirse oluşturulabiliyorlar. Doğadaki seslerden yansıma halisinasyoları kullanıyorlar. mesela akvaryum olan bır ev ve o motor ve su sesı onlar ıcın cok guzel bır ıletişim aracıdır. neyse, okudugunuz için teşekkürler, okuyanların yorumlarını okumak isterdim.

Foruma hoşgeldin ruhsalplan. Bizim forumda "rehberleriyle" günlük hayat bilinciyle iletişim kuran biri oldu mu bilmiyorum ama konusu geçmedi hatırladığım kadarıyla. Yani sen şimdi "rehberlerimden biriyle böyle bir sorun yaşıyorum" diyince, inan bu bizim için çok da normal bir durum değil aslında. Ama böyle birşeyin imkansız olduğunu da iddia edecek değiliz otomatik olarak. Ruhsal bazı rehberlerimiz olduğundan bir şüphe duymuyuyoruz en azından forumda sıkça ele aldığımız bazı kaynaklarda açıklandığı şekliyle. Örneğin Kasyopya celselerinde çok sınırlı bir şekilde de olsa geçti sanırım böyle bir tema. Michael Newton'un Ruhların Yolculuğu ve Ruhların Kaderi adlı eserlerinde ise fazlasıyla yoğun bir şekilde referansta bulunuluyor rehberler kavramına. Scyth arkadaşımızın belirttiği gibi bunlar daha çok 5. yoğunlukta, yani spatyomda açıkça gördüğümüz ve etkileşim kurduğumuz varlıklar. Enkarne haldeyken sanırım çok daha nadiren bilinçli etkileşim kuruluyor ve yine çok nadir bir şekilde bu rehber varlıklar hayatımızdaki biri olarak da enkarne olabiliyorlar.

Ama senin betimlediğin rahatsız edici varlığın rehber bir varlık olmadığı ortada bence. Negatif bir rehber varlık olsaydı bile, anlattığın davranışlar yine bence rehber bir varlığın davranışları değil. Bildiğin rahatsız edici, obsedör, suistimal edici, düşük seviyeli bir enerji betimliyorsun anlayabildiğim kadarıyla. Ölmüş birinin spatyoma gitmek yerine dünyada takılan ruhu da olabilir ayrıca.

Sonuçta madem böyle sorunlar yaşıyorsun, madem yardıma ihtiyacın var, dilerim gerçek rehberlerinden veya gerçekten yardımcı olabilecek başka varlıklardan bilgi ve rehberlik alırsın bu konuda.

Lakin bu meseleyi inceleyip anlayabilecek ve nihayetinde çözebilecek başlıca kişi sensin. Böyle rahatsız edici bir enerjinin sana musallat olmasına müsaade eden açığın veya açıkların olmalı. Hele ki, rehber diye tanımladığın bu rahatsız edici varlığa benzer başka varlıklarla da düzenli denebilecek iletişim ve etkileşimlerin olduğunu ima ediyor veya açıkça söylüyorsun, günlük yaşam bilinciyle hem de. Bence bu çok normal bir durum değil. İlla "kötü" bir durum da demiyorum ama kesinlikle alışık olunduk veya olağan bir durum değil.

Bu tür deneyimleri ne zamandan beri yaşamakta olduğun, böyle iletişim ve etkileşimlere bilinçli olarak ilk ne zaman başladığın ve bu sürecin nasıl gelişip bugünkü noktasına geldiği hakkında bilgi verebilirsen çok sevinirim kendi adıma. Çok ilginç buluyorum durumunu ve sonuçta spiritüalizm bu forumun temel bir konusu veya alanı olduğu için de deneyimlerinin hepimiz için öğretici yönleri olabileceğini tahmin ediyorum. Zorlamak gibi olmasın tabi, sen de istiyorsan. Belki şu anda yaşadığın sorunun olası çözüm yollarıyla ilgili de somut birşeyler ortaya çıkar tartışma sürecinde.
Go to Top of Page

ruhsalplan

7 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/01/2016 :  18:17:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tabiki olumlu sonuçları olur sohbetin, elimden geldiğince cevap verebilirim, bir kere asıl amacım size rehber olan varlıkların dikkatini çekmek çünkü hepimizin sorunları rehberlerimiz tarafından incelenir ve dualarımız bile ilk onlara ulaşır, niteliğine göre gerekli yerlere duyururlar, şimdi kendisi ile ilgili sorun olunca dualarıma geri dönüş olmuyor. Ben senelerce ruhsallıkla ilgilendim
ve şaman olduğumu rüyalarımda, astral plan denemelerimde bana bildirip ruhlar, vazifeli ruhlarla 7 sene çalıştım, bundan önceside yaşadığım çok fazla ruhsal deneyim ve temas, karşılaşma gibi olaylar oldu fakat bu durum hiç birine benzemiyor... rehber varlığınız isterse sizinle istediği şekliyle iletişim kurabilir, rüyalar, astral olaylar, halisinasyolar hem işitsel hemde görsel olanları, işte normal olan benımde bıldıgım rehberler hiç bizim gibi insan
varlıklarına bu denlı yaklasmadığıydı, hayatına mudehale etmezler diye bilirdim ama benım kı etti işte , rehberim oldugundan emınım,

Çünkü;

1 Biz rehber olduğunu bilerek belirli bir zaman ilişki içindeydik, yetenekleri, yaptıkları, geri bir varlığın yapabileceği türden şeyler değil, hergün rüyalarımda önemli bir tarihi kişilik olarak görünen, astral planda yaşamakla ilgili oldukça becerikli olan ve benim gibi konu hakkında bilgi sahibi bir insan için zaman zaman daha bilgili görülen geri bir varlık olamaz. Hani dengesini kaybetmiş profesörler misali benim rehber sanki...

2 Şaman ım demiştim ve konu bu yüzden daha normal gibi geliyor bana, sizlere göre ama rehberimin davranışları ile ilgili şaşkınlık içindeyim... ve sorum şu olur rehber değilse mesela; yıllarca belirli işleri beraber yaptığımız rehberim küçük bir kitabı almam için bile bana rüyalar gösterir ken şimdi nerede acaba? Rehberimden şikayet ediyorum da, aksine olumsuz rüyalar gösteriyor kendisi.

Sorun şu ki rehber varlıkları sorunsuz hatasız varlıklar olarak görmemiz. Bi ruhsal tebliğde ''onların da yanlışlar yapabileceği hataları bile bile işleyebileceğinden bahsediyor du.'' sorunsuz varlıklar değiller demek ki diyorum artık, önceden bende sizin gibi düşünürdüm çünkü .

Beni kurtaracak en kolay şey ise; başka insanların rehberlerinin dikkatini bu yazıya yada bana çekecek duası..

Bir insan bir rehber demek ve hepsi benimki gibi değil..
Duaya ihtiyaç duyacağım aklma gelmezdi kendiminkine öyle güvenirdim ki, oysa şimdi engelli gibi...
Hayat..
teşekkürler
Go to Top of Page

ruhsalplan

7 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/01/2016 :  18:57:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Soru sormak isteyen arkadaşlar varsa sorularını sorabilirler.
Go to Top of Page

bozadi

9488 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/01/2016 :  19:14:00  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

Tabiki olumlu sonuçları olur sohbetin, elimden geldiğince cevap verebilirim, bir kere asıl amacım size rehber olan varlıkların dikkatini çekmek çünkü hepimizin sorunları rehberlerimiz tarafından incelenir ve dualarımız bile ilk onlara ulaşır, niteliğine göre gerekli yerlere duyururlar, şimdi kendisi ile ilgili sorun olunca dualarıma geri dönüş olmuyor. Ben senelerce ruhsallıkla ilgilendim
ve şaman olduğumu rüyalarımda, astral plan denemelerimde bana bildirip ruhlar, vazifeli ruhlarla 7 sene çalıştım, bundan önceside yaşadığım çok fazla ruhsal deneyim ve temas, karşılaşma gibi olaylar oldu fakat bu durum hiç birine benzemiyor... rehber varlığınız isterse sizinle istediği şekliyle iletişim kurabilir, rüyalar, astral olaylar, halisinasyolar hem işitsel hemde görsel olanları, işte normal olan benımde bıldıgım rehberler hiç bizim gibi insan
varlıklarına bu denlı yaklasmadığıydı, hayatına mudehale etmezler diye bilirdim ama benım kı etti işte , rehberim oldugundan emınım,

Çünkü;

1 Biz rehber olduğunu bilerek belirli bir zaman ilişki içindeydik, yetenekleri, yaptıkları, geri bir varlığın yapabileceği türden şeyler değil, hergün rüyalarımda önemli bir tarihi kişilik olarak görünen, astral planda yaşamakla ilgili oldukça becerikli olan ve benim gibi konu hakkında bilgi sahibi bir insan için zaman zaman daha bilgili görülen geri bir varlık olamaz. Hani dengesini kaybetmiş profesörler misali benim rehber sanki...

2 Şaman ım demiştim ve konu bu yüzden daha normal gibi geliyor bana, sizlere göre ama rehberimin davranışları ile ilgili şaşkınlık içindeyim... ve sorum şu olur rehber değilse mesela; yıllarca belirli işleri beraber yaptığımız rehberim küçük bir kitabı almam için bile bana rüyalar gösterir ken şimdi nerede acaba? Rehberimden şikayet ediyorum da, aksine olumsuz rüyalar gösteriyor kendisi.

Sorun şu ki rehber varlıkları sorunsuz hatasız varlıklar olarak görmemiz. Bi ruhsal tebliğde ''onların da yanlışlar yapabileceği hataları bile bile işleyebileceğinden bahsediyor du.'' sorunsuz varlıklar değiller demek ki diyorum artık, önceden bende sizin gibi düşünürdüm çünkü .

Beni kurtaracak en kolay şey ise; başka insanların rehberlerinin dikkatini bu yazıya yada bana çekecek duası..

Bir insan bir rehber demek ve hepsi benimki gibi değil..
Duaya ihtiyaç duyacağım aklma gelmezdi kendiminkine öyle güvenirdim ki, oysa şimdi engelli gibi...
Hayat..
teşekkürler

Sevgili ruhsalplan, dilerim dikkatlerini çekmeye çalıştığın rehberlerimizden ihtiyaç duyduğun rehberliği alırsın.

Newton'un kitabından hatırladığım kadarıyla birden fazla rehberimiz var farklı hiyerarşik bilinç seviyelerinden. Ve tahmin ediyorum ki sen de bu tür konularda deneyimli ve hatta görevli bir birey olduğunu söylediğine göre, tek bir rehberden ziyade çeşitli rehber varlıklarla veya bilge varlıklarla iletişim kurabilmiş, destek/yardım/bilgi bağlantıları oluşturabilmişsindir. Yoksa yanılıyor muyum? Rehberin olduğundan emin olduğun varlık senin tek rehberin miydi veya en birincil rehberin miydi? O varlığın sana karşı davranışlarının kötüleşmesiyle ve hatta sana işkence etmesiyle ilgili olarak başka hiçbir varlıkla veya ruhsal idare mekanizmasıyla iletişim kuramadığını, cevap alamadığını söylüyorsun sanırım. Peki bu durumu nasıl yorumluyorsun? Daha doğrusu şu andaki sorularımı şu şekilde sıralayayım:

1- Ruhsal/medyumik iletişim kurma gücü insanların çoğundan yüksek ve hatta görevli denebilecek bir birey olduğuna göre, sana işkence etmeye başlayan rehberin durumuyla ilgili sana bilgi veren veya bu konuda ne yapman gerektiğine dair sana rehberlik sunan başka hiçbir rehber varlıkla veya yardımcı herhangi bir varlıkla iletişim kuramıyor musun?

2- İçinde bulunduğunu anlattığın durumu nasıl yorumluyorsun? Örneğin ruhsal idare mekanizması tarafından bir haksızlığa maruz bırakıldığını düşünüyor musun? Neden böyle birşey yaşıyor olabileceğinle ilgili bir sezgin var mı?

3-Reenkarnasyona inanıyor musun? İnanıyorsan, reenkarnasyon yoluyla tekamülün amacının / nihayetinin ne olduğunu düşünüyorsun? Tanrı’yla birlik/özdeşlik konusunda fikirlerin nedir?

4-Sahip olduğun ruhsal yetenekleri günlük yaşamına ve başka insanlarla ilişkilerine nasıl yansıtıyorsun? Hayat amacını ne olarak görüyorsun ve bu konuda ne yapıyorsun veya yapmaya gayret ediyorsun?

5-Ra, Pleiades ve Kasyopya gibi kanal bilgilerinden herhangi birini okudun mu? BH-KH kutupsallıkları, 7 yoğunluk seviyesi gibi kavramlar hakkında bilgin varsa, bu konuda fikrin nedir?
Go to Top of Page

Ka

118 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/01/2016 :  00:27:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi üstat 'dın dediği gibi Micheal Newton un kitapları rehberliğin tanımı konusunda yardımcı olacaktır özellikle rehberlerin hiyerarşisini anlamak için okumak gerekli.
Sanırım Ruhların Yolculuğu kitabında seviyeleri renklerle belirtilmişti.
Sorununuz tipik bir obsesyon vakasına benziyor ve sizin en yakın alakanızın olduğu yerden yakalayarak bilgilerinizi çarpıtarak kullanıyor. Rehberlik okuduğum kadarıyla bir polislik durumu değil rehberlerinde rehberlerinin olduğu usta çırak ilişkisinin tümüdür. Rehberlerde öğretirken öğrenir.
Bana sorarsanız öz iradenizi çok fazla rehbersel varlığa yaklaştırarak bu konu üzerinde bir egosal zafiyet kazandırmış olabilirsiniz. KH varlıkları size yakın egonun; sizi en kolay ve farketmeden kavrayacak duygunun peşine saklanırlar.RA,pleidas ve kasyopya celselerine göz atmanızı öneririm bende.
Geri bir varlık olduğunu kabul etmemenizde ki ısrar da bana obsesif bir davranış gibi geliyor. Daha açık fikirli ve farklı açılardan konuyu inceleyebilmeniz için daha çok kaynaktan yararlanmalısınız diye düşünüyorum. Burada size verilecek her cevap sizin deniyimleyeceğiniz bilgiden daha değerli olmayacaktır.
Şu kesinlikle şudur şu şöyledir gibi anlatımlar bizi herzaman yanıltabilir çünkü gerçeği farklı algılatabilen (teknolojiik, hormonal..vb) kendine hizmet eden varlıklar olabiliyor. Bedri Ruhselmanın anı kitaplarından birinde 10 yıl boyunca kendini çok iyi ermiiş bir dede olarak tanıtan bir zatın kitabını şiirsel olarak yazan bir adamın incelemesi vardı.
10.cu yıldan sonra ki şiirlerinde ara ara dezonformatik bilgiler ve egolar çıkmaya başladı ve medyuma dahada etkisi altına aldı. Bu geri varlıkların planı bazen daha uzun vadede de iş görebiliyor.
Bazen kendimize en güvendiğimiz konu en çok hataya açık olduğumuz ve en çok egolarımızı besleyen bir canavara dönüşebileceğini unutmamak lazım.
Burda arkadaşların ve mesajların da dediği gibi sizi sadece bilgi koruyacaktır.
Geçmiş olsun
Go to Top of Page

ruhsalplan

7 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/01/2016 :  03:20:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
1- Ruhsal/medyumik iletişim kurma gücü insanların çoğundan yüksek ve hatta görevli denebilecek bir birey olduğuna göre, sana işkence etmeye başlayan rehberin durumuyla ilgili sana bilgi veren veya bu konuda ne yapman gerektiğine dair sana rehberlik sunan başka hiçbir rehber varlıkla veya yardımcı herhangi bir varlıkla iletişim kuramıyor musun?

Aslında vazife yaptıgım zamalar bir cok varlıkla ruyalar ve astral plan kanalı ile iletişimde bulunmuştum yada o varlıklar olduğunu düşünüyorum çünkü o varlık şeklinde benimle iletişim de bulunması o varlık olduğu anlamına gelmez, mesela birgün A kişisini, birgün B kişisini birgün C kişisi ile iletişim içinde olsamda rüyalar ve astral kanallar yoluyla, bi varlık hepsinin şeklinde sana görünebilir ve fiziksel şekilleri ve kişilikleri senin sempati duyacağın yönde seçiyorlar, bunu belirleyemeyiz fakat varlığın rehber olması gerçeği dualarıma, hayallerime, isteklerime diğer varlıklara ulaşabilmemle ilgili önüne set koyabilme imkanını veriyor ona, her varlıgı kendı rehberı varken dığer
rehber varlıklara ulaşmak sanıldığı kadar kolay değil, kolay olsa herkes iletişim kurardı. Onların istemesi gerek iletişim için ve benim yazılarımın amacıda bu, onlardan birine ulaşmak sizi sayenizde..

Bir insan bir rehber varlık demek!

ve evet ede onlarında hami varlıklarının oldugunu düşünüyordum fakat bir varlık yanlış şeyler yaptıgında kafasına o an sopa ile vurulsa o zaman hiç bir varlık hataya düşmezdi, ve onun da hami varlığı var dıyerek bekleyemem.

Rehber olduguna son ıkı aya kadar kendisi ile işler yaptığımız ve yeteneklerini bildiğimden eminim. Astral planda çok görüştük rehberdi ve öncesinde bir sorun yoktu sonradan dengesini yitirdi sanıyorum ve mesela bilgisayar konusunda ki bilgisi bir yanım web tasarımcısı olmasına rağmen senden benden
fazla, o yetenekte bir varlık, keşke bana mum ışıklarının gölgeleriyle yaptığı resmi görebilseydiniz çok
etkilenirdiniz, en iyi ressam ve tasarımcılar bile belki yapamayabilir, çiçeklerin yapraklarını öyle
ince hareketle düzenlemişki o gü sehadaki mumu yaktım ve duvara çıçekleri arkasıda duvara düşen gölge bana
anlatmak istediği konunun açıklamasını resmetmişti. Büyüleyiciydi ve mum sönene kadar izlemiştim,
mesela telekinezi yapabiliyor, arkaaşlarımın rüyasına girip bana mesaj gönderebiliyor, geri varlıklar
bu kadar yetenekli nasıl olabilir? ki benim için artık mahiyeti değil sorunumun çaresi önemli, ben elimden geleni yapmam gerektiğini düşünüyorum ve yardım için yazıları yazıyorum.

Bir tebliğ; rehberlerinde hatalar yapıp yanlışlar yapabileceğini yazıyordu.

Aynı zamanda ; şimdi siz, yarın başka biri bu yazıları okuyup o varlığın olumsuz hallerini düşünüyor ve okuyup zihnimizde olumsuz düşünüp onunla ilgili olumsuz bir alan oluşturuyoruz ve zamanla bu onu rahatsız eder diye düşünüyorum. okundukça, bu açıdanda amacı olan yazılar.

2- İçinde bulunduğunu anlattığın durumu nasıl yorumluyorsun? Örneğin ruhsal idare mekanizması tarafından bir
haksızlığa maruz bırakıldığını düşünüyor musun? Neden böyle birşey yaşıyor olabileceğinle ilgili bir sezgin var mı?

Rim in uyguladığı haksızlık degıl de, yonetiminde bir eksiklik oldugunu dusunmeye basladım, sadece rehberlerin ilgilenmesi insanlarla, rehberle ilgili sorun yaşandıgı zaman insan kime nasıl ulaşacak peki?, rehber sorunlu ise hayatı ona zindan edebılır ve yalan sözlerle olayları kendine göre duzenleyebilir. Bana haksızlık degıl ama rehberlere insanların yönetimi ile ilgili çok fazla imkan verilmesi, haber alma yollarının sadece bu varlıklara bırakmalarının dogru olmadıgını dusunmeye başladım...

Neden bunu yaşadığımla ilgili?

Varlık beni o kadar yordu ki, nefsime vazifesi olan yorgunluğu vermenin dışında da kendi özel ilişkimiz esnasında da zaten yorucuydu, küfür kullanan bir rehberdi ve ben nefret ederim küfürbaz usluptan, çok hızlı bir yapısı olması bazen 4 yada 5 ayrı sesle konuşuyor du mesela, sen arasından hepsine cevap vermekle uğraşıyosun, zihinsel oyunları, cinsel arsızlıkları, vb bir ruh varlığının insanı oyuncak gibi nasıl kullandığını oyuncağın kendisi olarak yaşadım, bir ay dayanabidim buna ve yaklaşık 2 aydır kurtulmak için mücadele ediyorum ve baksanıza bir ruhsal rehber hakkında neler yazıyorum.

Ve şu sonuç aklıma geliyor; yazılanlar hatalar yapan bir ruhsal rehberi deşifre etmek ile ilgili olduğu için galiba rehber ile bu tecrübeleri yaşamam gerekiyor muş onu deşifre edebilmek için, daha önce de başka insanlara da aynı şeyleri yaptıklarını, rehberlerin olumsuz neler neler yaptığını söylediğini hatırlıyorum. ( bu ne kadar doğru bimiyorum yalan onun için şaka demek ti ) ruhsal
merkezler incelemeli belki de bu durumu .. iki sebepli hem beni bu kadar yorarak ruhsal gelişimimle ilgili bir sonucu ve hatalar yapan bir rehberi deşifre etmemle ilgili bir sonucu olması gerektiği için bunların başıma geldiğini düşünmeye başladım. Bu varlıktan sağ salim kurtulmak büyük bir
sınavım olsa gerek..

3-Reenkarnasyona inanıyor musun? İnanıyorsan, reenkarnasyon yoluyla tekamülün amacının / nihayetinin ne olduğunu düşünüyorsun? Tanrı’yla birlik/özdeşlik konusunda fikirlerin nedir?

Tabıkı ınanıyorum, o bir yasa ve o yasa olmadan hayatı amacını açıklayamayız, ki rehberler dunyaya enkare olma zorunlulugunu halletmiş varlıklardır. Mesela Ataturk, mesela Mevlana, mesela Yunus Emre bu varlıkların bu yaşamları dunyadakı son enkarnasyolarıydı ve ınsanlar bu yeterlı ruhsal olgunlugu elde edene kadar dunyada doğmaktan kurtulamazlar... Reenkarnasyon kaderı açıklamakla ilgili anahtardır açıklamaları olan bir yasadır...

Tanrı fikri ile ilgili bu boyutta neyi kadar anlayabiliriz, açıklamasını yapamayacağım çok büyük bir konu, ağzım, kelimelerim, bilgim ve anlayışım yetmez ki.

4-Sahip olduğun ruhsal yetenekleri günlük yaşamına ve başka insanlarla ilişkilerine nasıl yansıtıyorsun?
Hayat amacını ne olarak görüyorsun ve bu konuda ne yapıyorsun veya yapmaya gayret ediyorsun?

İnsalarla ilişkilerimde psişik yeteneklerimi kullanmaya gerek duyduğumu hatırlamıyorum, şuan kendisi ile papaz olduğum rehberin uyarı rüyaları oluyordu. bi ara mesela bana kötü niyetleri olan insanları rüyamda göstermişti, bende sakınmıştım, astral çıkışlar ruhsal bilgi için çok önemlidir, kitap tan daha etkili bilgi kaynağı bence, eşzamanlılık teorisini kullanarak işlerimi yapardım, reiki çok kullanırım hayvanlarıma, arabaya bile, vs gibi şeyler

5-Ra, Pleiades ve Kasyopya gibi kanal bilgilerinden herhangi birini okudun mu?
BH-KH kutupsallıkları, 7 yoğunluk seviyesi gibi kavramlar hakkında bilgin varsa, bu konuda fikrin nedir?
Ben o kaynaklara güvenmeyi bilgilerini detaylı incedikten sonra doğru buluyorum, açıkcası ruhsal hoca
gibi tanıdığım, bilgi ve tecrübelerine güvendiğim insanların yorumuda bu kaynakların güvensiz olduğuydu.

Bence piyasada ki en doğru kaynaklar Bedri Ruhselman, Ergün Arıkdal kitapları, Allan Kardec, Leon Denis, Gurdjief, Michael dı dimi Newton onun kitaplarıda öyle, Krishnamurti, Mevlananın eserleri, Charls T.Tart, Albert Pauchard (kesinlikle tavsiye ederim )gibi yazarları önerebilirim. Son olarak da İlahi Nizam ve Kainat Bedri Ruhselman nın...

O terimleri bilmiyorum yazdığınız kaynaklar dan ise okumadım...

Herkese tşk
Go to Top of Page

beyrutkapı

463 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/01/2016 :  08:58:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Arkadaşım kusura bakma ama açık konuşmanın sana faydalı olduğunu düşünüyorum. Var olan durum, bir inşaat işçisinin kendini öğretmen olarak tanıtmasına benziyor. Bence açık bir şekilde yapışık ruh sendromu yaşıyorsun. Kendini özel hissetme güdünü anlıyorum fakat mevcut durumla yüzleşebilmen için cesurca dışarıdan gelen objektif yorumlara değer verebilmen gerekir. İşin ilginç yanı, bahsettiğin ve ruhsal hocalarının güvenilmez olarak gösterdiği kaynaklar üzerine kurulu bu forum. Eğer ruhsal hocalarına bu kadar güveniyorsan, adına rehber dediğin varlıkla yaşadığın deneyimleri bu hocalarla paylaşabilirsin. Zira bu forum tam da güvenilmez olduğunu düşündüğün kaynaklar üzerine kurulu. Diğer bir ihtimal de bu kaynaklarla ilgili on yargını bir kenara bırakarak, sabırla bilgini arttırmaya çalışmak olabilir. Kuşkusuz ki bunun faydalarını uzun vadede mutlaka görürsün.
Go to Top of Page

bozadi

9488 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/01/2016 :  11:19:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

Aslında vazife yaptıgım zamalar bir cok varlıkla ruyalar ve astral plan kanalı ile iletişimde bulunmuştum yada o varlıklar olduğunu düşünüyorum çünkü o varlık şeklinde benimle iletişim de bulunması o varlık olduğu anlamına gelmez, mesela birgün A kişisini, birgün B kişisini birgün C kişisi ile iletişim içinde olsamda rüyalar ve astral kanallar yoluyla, bi varlık hepsinin şeklinde sana görünebilir ve fiziksel şekilleri ve kişilikleri senin sempati duyacağın yönde seçiyorlar, bunu belirleyemeyiz fakat varlığın rehber olması gerçeği dualarıma, hayallerime, isteklerime diğer varlıklara ulaşabilmemle ilgili önüne set koyabilme imkanını veriyor ona, her varlıgı kendı rehberı varken dığer
rehber varlıklara ulaşmak sanıldığı kadar kolay değil, kolay olsa herkes iletişim kurardı. Onların istemesi gerek iletişim için ve benim yazılarımın amacıda bu, onlardan birine ulaşmak sizi sayenizde..

Bir insan bir rehber varlık demek!

ve evet ede onlarında hami varlıklarının oldugunu düşünüyordum fakat bir varlık yanlış şeyler yaptıgında kafasına o an sopa ile vurulsa o zaman hiç bir varlık hataya düşmezdi, ve onun da hami varlığı var dıyerek bekleyemem.

Rehber olduguna son ıkı aya kadar kendisi ile işler yaptığımız ve yeteneklerini bildiğimden eminim. Astral planda çok görüştük rehberdi ve öncesinde bir sorun yoktu sonradan dengesini yitirdi sanıyorum ve mesela bilgisayar konusunda ki bilgisi bir yanım web tasarımcısı olmasına rağmen senden benden
fazla, o yetenekte bir varlık, keşke bana mum ışıklarının gölgeleriyle yaptığı resmi görebilseydiniz çok
etkilenirdiniz, en iyi ressam ve tasarımcılar bile belki yapamayabilir, çiçeklerin yapraklarını öyle
ince hareketle düzenlemişki o gü sehadaki mumu yaktım ve duvara çıçekleri arkasıda duvara düşen gölge bana
anlatmak istediği konunun açıklamasını resmetmişti. Büyüleyiciydi ve mum sönene kadar izlemiştim,
mesela telekinezi yapabiliyor, arkaaşlarımın rüyasına girip bana mesaj gönderebiliyor, geri varlıklar
bu kadar yetenekli nasıl olabilir? ki benim için artık mahiyeti değil sorunumun çaresi önemli, ben elimden geleni yapmam gerektiğini düşünüyorum ve yardım için yazıları yazıyorum.

Bir tebliğ; rehberlerinde hatalar yapıp yanlışlar yapabileceğini yazıyordu.

Aynı zamanda ; şimdi siz, yarın başka biri bu yazıları okuyup o varlığın olumsuz hallerini düşünüyor ve okuyup zihnimizde olumsuz düşünüp onunla ilgili olumsuz bir alan oluşturuyoruz ve zamanla bu onu rahatsız eder diye düşünüyorum. okundukça, bu açıdanda amacı olan yazılar.

2- İçinde bulunduğunu anlattığın durumu nasıl yorumluyorsun? Örneğin ruhsal idare mekanizması tarafından bir
haksızlığa maruz bırakıldığını düşünüyor musun? Neden böyle birşey yaşıyor olabileceğinle ilgili bir sezgin var mı?

Rim in uyguladığı haksızlık degıl de, yonetiminde bir eksiklik oldugunu dusunmeye basladım, sadece rehberlerin ilgilenmesi insanlarla, rehberle ilgili sorun yaşandıgı zaman insan kime nasıl ulaşacak peki?, rehber sorunlu ise hayatı ona zindan edebılır ve yalan sözlerle olayları kendine göre duzenleyebilir. Bana haksızlık degıl ama rehberlere insanların yönetimi ile ilgili çok fazla imkan verilmesi, haber alma yollarının sadece bu varlıklara bırakmalarının dogru olmadıgını dusunmeye başladım...

Neden bunu yaşadığımla ilgili?

Varlık beni o kadar yordu ki, nefsime vazifesi olan yorgunluğu vermenin dışında da kendi özel ilişkimiz esnasında da zaten yorucuydu, küfür kullanan bir rehberdi ve ben nefret ederim küfürbaz usluptan, çok hızlı bir yapısı olması bazen 4 yada 5 ayrı sesle konuşuyor du mesela, sen arasından hepsine cevap vermekle uğraşıyosun, zihinsel oyunları, cinsel arsızlıkları, vb bir ruh varlığının insanı oyuncak gibi nasıl kullandığını oyuncağın kendisi olarak yaşadım, bir ay dayanabidim buna ve yaklaşık 2 aydır kurtulmak için mücadele ediyorum ve baksanıza bir ruhsal rehber hakkında neler yazıyorum.

Ve şu sonuç aklıma geliyor; yazılanlar hatalar yapan bir ruhsal rehberi deşifre etmek ile ilgili olduğu için galiba rehber ile bu tecrübeleri yaşamam gerekiyor muş onu deşifre edebilmek için, daha önce de başka insanlara da aynı şeyleri yaptıklarını, rehberlerin olumsuz neler neler yaptığını söylediğini hatırlıyorum. ( bu ne kadar doğru bimiyorum yalan onun için şaka demek ti ) ruhsal
merkezler incelemeli belki de bu durumu .. iki sebepli hem beni bu kadar yorarak ruhsal gelişimimle ilgili bir sonucu ve hatalar yapan bir rehberi deşifre etmemle ilgili bir sonucu olması gerektiği için bunların başıma geldiğini düşünmeye başladım. Bu varlıktan sağ salim kurtulmak büyük bir
sınavım olsa gerek..

Tabıkı ınanıyorum, o bir yasa ve o yasa olmadan hayatı amacını açıklayamayız, ki rehberler dunyaya enkare olma zorunlulugunu halletmiş varlıklardır. Mesela Ataturk, mesela Mevlana, mesela Yunus Emre bu varlıkların bu yaşamları dunyadakı son enkarnasyolarıydı ve ınsanlar bu yeterlı ruhsal olgunlugu elde edene kadar dunyada doğmaktan kurtulamazlar... Reenkarnasyon kaderı açıklamakla ilgili anahtardır açıklamaları olan bir yasadır...

Tanrı fikri ile ilgili bu boyutta neyi kadar anlayabiliriz, açıklamasını yapamayacağım çok büyük bir konu, ağzım, kelimelerim, bilgim ve anlayışım yetmez ki.

4-Sahip olduğun ruhsal yetenekleri günlük yaşamına ve başka insanlarla ilişkilerine nasıl yansıtıyorsun?
Hayat amacını ne olarak görüyorsun ve bu konuda ne yapıyorsun veya yapmaya gayret ediyorsun?

İnsalarla ilişkilerimde psişik yeteneklerimi kullanmaya gerek duyduğumu hatırlamıyorum, şuan kendisi ile papaz olduğum rehberin uyarı rüyaları oluyordu. bi ara mesela bana kötü niyetleri olan insanları rüyamda göstermişti, bende sakınmıştım, astral çıkışlar ruhsal bilgi için çok önemlidir, kitap tan daha etkili bilgi kaynağı bence, eşzamanlılık teorisini kullanarak işlerimi yapardım, reiki çok kullanırım hayvanlarıma, arabaya bile, vs gibi şeyler

5-Ra, Pleiades ve Kasyopya gibi kanal bilgilerinden herhangi birini okudun mu?
BH-KH kutupsallıkları, 7 yoğunluk seviyesi gibi kavramlar hakkında bilgin varsa, bu konuda fikrin nedir?
Ben o kaynaklara güvenmeyi bilgilerini detaylı incedikten sonra doğru buluyorum, açıkcası ruhsal hoca
gibi tanıdığım, bilgi ve tecrübelerine güvendiğim insanların yorumuda bu kaynakların güvensiz olduğuydu.

Bence piyasada ki en doğru kaynaklar Bedri Ruhselman, Ergün Arıkdal kitapları, Allan Kardec, Leon Denis, Gurdjief, Michael dı dimi Newton onun kitaplarıda öyle, Krishnamurti, Mevlananın eserleri, Charls T.Tart, Albert Pauchard (kesinlikle tavsiye ederim )gibi yazarları önerebilirim. Son olarak da İlahi Nizam ve Kainat Bedri Ruhselman nın...

O terimleri bilmiyorum yazdığınız kaynaklar dan ise okumadım...

Herkese tşk

beyrutkapı'nın eleştirilerinde hakkı var bence ruhsalplan.

Bir de şu teşhisi yapmanın mümkün olduğunu düşünüyorum: Sana musallat olan varlık bilgi bakımından gerçekten senden, benden, hepimizden daha üst bir seviyede de olabilir belki. Örneğin bizler 3. yoğunluk varlıklarıyken, sana saldırmakta olan varlık 4. veya daha muhtemel olarak bir 5. yoğunluk KH varlığı olabilir. Özellikle Ra Bilgileri'nde 5KH varlıklarının alıcı ekibe nasıl saldırdığıyla ilgili pek çok tasvir vardı. bigsenfoni arkadaşımız bu tasvirleri epeyce alıntılamıştı. Gerçekten ibretli bilgiler.

Yani seninle uğraşmakta olan, amiyane tabirle "cin" dediğimiz 3. yoğunluk seviyesi eterik bir asalak değildir de, 5. yoğunluk seviyesinden negatif eğilimli bir varlıktır. İstemen durumunda onu "hocan" olarak kabul etmen yanlış olmaz ama pozitif değil de negatif yolda ilerlemeye karar vermiş olman gerekir bunun için. Ruhsal alemdeki gezintilerin sırasında hem pozitif hem de negatif varlıklarla etkileşime giriyorsun kaçınılmaz olarak. Ve pozitif eğilimli rehber denebilecek varlıklarla kurduğun iletişimlerin bir noktasında, bilinçli olarak farkında bile olmadan kendini 4KH veya 5KH varlıklarıyla iletişim ve etkileşim içinde bulabilirsin, ki senin yaşadığın da bu bence. Buna neden olan şey kendi KH (negatif) potansiyelin ve eğilimlerin. Bunu sana yönelik bir suçlama olarak düşünme; 3. varoluş seviyesinde içinde bulunduğumuz deneyim ortamında hepimizin KH eğilimleri olması kaçınılmazdır, bir ölçüde doğaldır. Önemli olan hangi doğrultuda samimi tekamül isteği ve çabası gösterdiğimizdir. Ve BH eğilimli bile olsak, maruz kaldığımız zorlu veya aldatıcı koşulların da etkisiyle hepimiz zaman zaman ciddi KH sapmaları sergileyebiliriz ve üst seviye KH varlıkları da bu süreçleri çok iyi takip edip "değerlendirebiliyorlar".

BİLYAY vakfına, Bedri Ruhselman ve Ergün Arıkdal gibi merhum üstatlara derin bir saygı duyarım. Türkiye'de spiritüalizmin kısıtlı da olsa saygın bir konum elde etmesi onlar sayesinde olmuştur. Ayrıca İlahi Nizam ve Kainat adlı eseri de forumumuzda parça parça irdelemeye ve temel aldığımız diğer kaynaklarla karşılaştırmaya çalışıyoruz. Şaşırtıcı derecede uyumlu yönleri olduğu gibi, ciddi uyuşmazlıklara da rastlıyorum. En temel uyuşmazlık veya potansiyel uyuşmazlık, tam da senin şu anda yaşadığın durumla ilgili önemli bir açıklayıcılığı olduğunu düşündüğüm bir uyuşmazlık, çok ilginç bir şekilde.

Gerçekten büyük saygı duyduğum, yararlandığım, ilham bulduğum bu anaakım yerli ruhçu üstatların verdikleri bilgilerde, bizim içinde bulunduğumuz seviyenin üstündeki tüm varoluş seviyelerinde sanki sadece BH (pozitif) eğilimler mevcutmuş gibi bir resim çiziliyor, veya ben öyle gördüm şimdiye kadar. Bu konuda yanıldığımı bilen biri varsa, fikirlerini, örneklerini paylaşırsa sevinirim. Yani tekamül seviyesi olarak dünya insanlığının üstündeki seviyelerde bulunan tüm varlıklar ille de pozitif eğilimli olmalıymış gibi bir tasvir yapıldığını ve bu tasvirin hatalı ve hatta çok tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Bu tıpkı insanüstü bir teknolojiye sahip tüm dünyadışı varlıkların (UFO'lar, kaçırılmalar vs) pozitif eğilimli oldukları ve insanlığa pozitif yönde yardımcı olmaya çalıştığı şeklinde son derece tehlikeli bir tasvirde bulunan SİRİUS UFO kurumunun tavrına benziyor. Çok şükür onlar da dünya genelindeki ufoloji camiasıyla olan etkileşimlerinin yardımıyla, negatif eğilimli dünyadışı varlıkların mevcudiyetiyle ilgili açıklamalar ve tasvirler de yapıyorlar zaman zaman ama aksi yönde o kadar çok tasvirde bulundular ve bulunmaya devam ediyorlar ki, insanlara belki gerçekten yardımcı olma niyetiyle hareket ettikleri halde ciddi bir dezenformasyon yayma tehtidi de yaratıyorlar. Sevgi saygı duyduğum yerli anaakım ruhçu camianın da ne yazık ki bizden daha mütekamil varlıkların ille de pozitif eğilimli olduğu yönünde genel bir tasviri var ve bu son derece yanıltıcı ve tehlikeli olabilecek bir tasvirdir. Çok şükür ki biz bu gerçeği Ra, Pleiades ve Kasyopya gibi bilgi menbaaları sayesinde ciddi ölçüde kavramış bulunuyoruz. Bu durum yerli ruhçu öğretmenleri ve kaynaklarını veya örneğin dünyadışı yaşam hakkında bilgi vermeye çalışan SİRİUS UFO gibi kurumları otomatikmen "kötü/yanlış" diye etiketlememize neden olmuyor ama evet, potansiyel bir eksik veya yanlışın eleştirisinin de yapılabilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Sen tam da bu anlayış farklılığı alanında bir çıkmaza düşmüş durumdasın bence. Senden daha akıllı, senden, benden, tüm insanlardan çok daha bilge olan bir varlığın ille de pozitif eğilimli olması gerektiğini düşünüyorsun ve onların herhangi birini rehberin olarak kabullenme eğilimindesin veya o eğilimdeydin. Söz konusu mütecaviz varlığın "düşük seviyeli" bir varlık olmadığının kanıtlarını betimliyorsun, onun ne kadar bilge olduğunu anlatıyorsun. Eyvallah, hiç şüphem yok öyle olduğundan. Bizden yukarıda 4. ve 5. seviyelerde sayısız negatif birey ve varlık grupları mevcut bizim benimsediğimiz kaynaklara göre. Ve onlar da pekala "rehber" olabilirler. Yeter ki onların öğrencisi ve hizmetçisi olmak iste. Sen belli ki temelde öyle bir niyette değilsin. Yani senden daha mütekamil olduğunu bildiğin ve bundan memnun olduğun halde sana zarar vermeye başladığını açıkça teşhis etmiş bulunduğun varlığın "pozitif" eğilimli bir varlık olmadığının çok iyi farkındasın ve onu rehberin olarak kabul etmen durumunda seni nerelere götürebileceğini sezdiğin için ve bu hoşuna gitmediği için ona direnç göstermeye başladın ve o da bu tepkinden hiç hoşlanmadı tabi ve seni cezalandırıyor imkan bulduğu ölçüde. Bu cezalandırmayı her zaman kendi başına da yapmaz. Bizler bir 5KH varlığına iğrenç bir böcek gibi görünüyoruzdur herhalde. O yüzden bazen bizzat ilgilenmek yerine bir sürü alt seviye parazit varlığı da musallat edebilirler.

İşte senin geleneksel ruhçu bilgilerin ve hocaların rehberliği bağlamında tıkanıp kaldığın nokta da bununla ilgili. Pozitif olması "gerektiği" halde yoldan sapan bir "rehberle" karşı karşıya olduğunu sanıyorsun. Halbuki o sapmış bir varlık değil. Tam da olması gerektiği gibi bir varlık. Hiçbir zaman pozitif olmadı. Sadece sen gerçek pozitif rehberlerle olan iletişiminin ve etkileşiminin bir noktasında kendi KH eğilimlerinin etkisi nedeniyle kendi farkındalığını sınırladığın ve kendini kandırdığın (kandırılmayı bilinçaltından kabul ettiğin) bir süreçte o pozitif rehberin veya rehberlerin etki alanından negatif bir rehberin/varlığın etki alanına girdin ve durumun ve potansiyel sonuçlarının ciddi bir şekilde farkına vardıktan ve bu durumu düzeltmeye çalıştıktan itibaren de o negatif varlığın tacizlerine maruz kalıyorsun. Ve şimdiye kadar benimsediğin ruhsal bilgilere göre bir rehber varlığın, yani bizden daha üst tekamül seviyelerindeki bir varlığın "negatif" olmaması gerekiyordu. Ve bu durumda o varlığın yolundan sapmış, hataya düşmüş bir rehber olduğu sonucuna varıyorsun ama nedense gerçek pozitif rehber varlıkların veya ruhsal idare mekanizmasının bu yolundan sapmış rehber varlık tarafından sana verilmekte olan zarar ve işkence konusunda son derece duyarsız davranmakta olduklarını, yani ruhsal idare merkezinin adaletinin bozuk olduğunu düşünüyorsun. Öyle mi gerçekten? Durum gerçekten bu mu? Hiç sanmıyorum. Seni o negatif varlığın etki alanında tutan tek şey kendi KH/bencil eğilimlerin, beklentilerin, arzuların. Sana bu eleştiriyi yönelttiğimde senin pozitiften ziyade negatif eğilimli bir varlık olduğunu iddia ettiğimi düşünme lütfen, iddiam o değil burada. Ama kendini yukarıda tasvir ettiğin kadar berbat bir durumun içine soktuğuna göre, bunların olmasını sağlayacak kadar KH sapmalar sergilemiş olduğundan eminim kendi adıma. Çarşıya pazara gider gibi ruhsal / eterik alemlere / boyutlara gidebildiğini anlatan bireylerin, yeterince bilgi ve irade sahibi olmadan o alemlerde ne kadar tehlikeli mecralara kayabileceklerini örnekliyorsun. Ra, Pleiades ve Kasyopya gibi paha biçilmez bilgi kaynaklarından yeterince yararlanan bir birey, üst alemlerle ilgili hayati öneme sahip bu bilgilerden mahrum kalmaz.

İçine düştüğün başlıca çelişki üzerinde tefekkür etmeni tavsiye ediyorum kardeşim: Ruhsal olarak en ve tek güvenli bilgi kaynakları olduğunu düşündüğün kaynakların rehberliğine dayalı olarak hareket ettiğini söylüyorsun, sonra o bilgilerin açıklamalarıyla tamamen çelişen çok şiddetli bir negatif sonucun içinde buluyorsun kendini, sonra o kaynakların anlattığı ruhsal idare merkezinin sana yanlış yaptığı sonucuna varıyorsun ama hala o kaynakların en güvenilir kaynaklar olduğunu söylüyorsun. Burada yaman bir çelişki var. Ve tekrar vurgulamam gerekirse, ben yerli ruhçu camiamızın ve o camianın kaynaklarının kötü veya yanlış kaynaklar olduklarını düşünmüyorum, aksine çok değerli olduklarını düşünüyorum. Ama kimse mükemmel değil. Tıpkı Atatürk'ün veya Mevlana'nın veya Muhammed'in de mükemmel veya hatasız olmadıkları gibi. Yerli ruhçu camiamızın ve üstatlarımızın da bazı konularda ciddi eksikleri ve bu ciddi eksiklerden kaynaklanan dolaylı yanlışları olabilir. Ve senin şimdi maruz kaldığın üzüntü verici durum tam da o eksik ve dolayısıyla yanlış bilginin sonuçlarından biri bence.
Go to Top of Page

Arulnool

182 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/01/2016 :  11:37:06  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sevgili ruhsalplan öncelikle aramıza hoş geldin.

Ben sorunun "kavramsal" bazda yapılacak bir takım değişiklikle düzeltilebileceğine inanıyorum. Öncelikle rehber diye tanımladığın şey, kendi gerçek doğasına uymamakta.

Rehber,

1. Kılavuz

2.Birinin doğruyu bulmasına yardımcı olan, yol gösteren kimse veya şey, delil.

Tanım, yaşanılan şeyi ifade etmiyorsa, öncelikle kavramı değiştirmelisin. Pozitif olan bir tanıma, negatif anlamlar yüklemek karmaşa ve kaos yaratır.

Bence öncelikle yapman gereken ilk şey, o varlığa "Rehber" demeyi bırakmandır. Ona uygun tanıma gelebilecek bir kavramı bulabilirsen eğer, kendi kişisel mücadelende en doğru adımı atmış olacaksın. Bundan sonraki adımların, o varlığa karşı kullanacağın kavrama göre şekillenip yol alacak, böyleliklede kaostan bir çıkış yolu bulabileceksin. Bazen en başa dönüle bilinmeli ve bu cesaret gösterilmeli ruhsalplan.

Sevgiler, saygılar.

Anlamak isterken, hoş gördüm yargıları...
Go to Top of Page

ruhsalplan

7 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/01/2016 :  14:21:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
merhabalar, ben sorunumu hallettim, konuyu silebilir misiniz mümkünse, herkese
okuduğu içi teşekkür ederim.
Go to Top of Page

Ka

118 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/01/2016 :  20:51:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Böyle ani bir bitirişle negatif bir duruma yardımcı olmak isteyenlere karşı biraz kaba bir davranış biçimi oldu bana göre.
En azından sorununu nasıl çözdüğüne dair bir paylaşım yapsaydın bizde bilgiden istifade edebilirdik, başkalarına bu bilgilerle daha yardımcı olabilirdik.
İnsanların belkide bazen istedikleri şey yardımcı olunması değil egolarının desteklenmesidir.

Bu arada bozadi dostumun üst planların illaki pozitif görünmeli imajı hakkındaki söylediklerine kesinlikle katılıyorum. Özellikle Ergun Beyin oğlu Tarık Beyin workshopunda bu konuyu ciddi tartışmıştık ve sonuç alamamıştık.
Çünkü kendisiyle gerçekten tartışmayı geçtim konuşmak zor bir iletişim yolu, belki o gün gününde değildi yada benim algılarım kapalıydı onuda suçlamak istemem.
O dönemin bilgileri için Ruhsal Plan nezlinde herşeyi açıklıyorlar buda içine kötü negatif varlıkların tanımı katılamıyor. Her bilgiyi kendi döneminin anlayış kalıbına göre değerlendirmeliyiz. Tebliğlerin alındığı yıllarda
ve aracının( medyumun) referans çerçevesi ve entellektüel durumu ve grubun durumu bilgiyi böyle yorumlanmasına neden olmuş olabilir. Ra bilgilerindeki üslup farkında olduğu gibi çünkü celselerde incil bir kenarda duruyordu ve inançlı insanlardı diye hatırlıyorum.
Kasyopya daha farklı bir zamanın ve daha farklı bir enttellektuel gurubun çalışması. Kısaca güzel bir konuya parmak basıldı bence tartışmaya ve paylaşmaya bu konudan devam edebiliriz.

Edited by - Ka on 02/01/2016 20:53:28
Go to Top of Page

arinmak

212 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/01/2016 :  03:21:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
ruhsalplan son mesajından sonra , konuya rahatça yazı yazabilirim.

herkeze verdikleri bilgilerden dolayı teşekkür ederim.
bozadi size iki defa teşekkür ederim . Son iletinizde ; Farkında olupta , açıklayamadığım (ifade edemediğim) bazı şeyleri çok güzel anlatmıssınız.

Üst boyutların bizden farkı nedir ? Neden hepsi pozitif varlık olacak ?
1.000 yıl öncede pozitif negatif var , bugüne geldik bilgimiz ,farkındalığımız arttı hala pozitif negatif var.

4.boyuta geçsekte olacak. Tek fark bilgi ve farkındalığımız çok daha ilerde olacak.

niyet iyi olabilir , değerli bilgide olabilir ama ; içinde acı gerçekler eksik. Orion grubunun tam istediği şey.

haktan akdoğan insanları uyandırıyorum diyor , ama yanlış yönlendiriyor. grileri ima ederek televizyonda defalarca olumlu şeyler söyledi.

birde emolar için ; farklı ,uyumsuz , iyi ruhlar , değişiimi sağlamakta yardımcı olacaklar ( tam olarak söyleneni hatırlamıyorum ) yıllar önce nette okumuştum. Yabancı bir kanal çalışmasından alıntılanan bir bilgiydi , başta şaşırdım , biraz düşündüm , bir dahada bakmadım.

new age yanlışınıda unutmamak gerek.

Laura hafta 1 celse yayınlasan nolurdu ????

Edited by - arinmak on 03/01/2016 03:23:12
Go to Top of Page

Tgur

1161 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/01/2016 :  09:57:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"S: (L) Mozaik bilinç nedir?
C: Lineer yaklaşımdan ziyade içsel olarak küresel biçimde düşünüş. Tüm sahneyi görme yoluyla tüm resim görülebilir.

S: (L) Sanırım çok sayıda düşünce kalıbım olmasının nedeni de bu...
C: Kendini bir mozaiğin ortasında düşün.

S: (MM) [Bir yerlerdeki mozaiklerin onarımıyla ilgili tam olarak duyulmayan bir yorum.] (L) Tamam, söylediğiniz şeyi biliyorum ama sanırım bunu yapabilmemin hiçbir yolu yok!
C: Evet, yapabilirsin!

S: (L) Tamam, tamam. Tüm bu durum, bu Polonya bağlantısı, bu Alman bağlantısı, Amerika ve dünyadışı varlıklar, askerler/Nefilim, tüm bunlar Yoğunluk Sınırı Geçişi'nin yansımaları, doğru mu?
C: Yakın.

S: (L) Ve Yoğunluk Sınır Geçişi'nin tezahürlerine dayalı olarak bazı insanlar 4'üncü yoğunluğa mezun oluyor veya geçiş yapıyor, farkındalıkları değişiyor, herşey değişiyor, oyun sahası dengeleniyor. Demek Almanya'da olan şey bir provaydı ama asıl olacak olan şey oyun sahasının eşdüzeyli hale gelmesi... yani aslında tam olarak aynı senaryo olmayacak. Bu doğru bir değerlendirme mi?
C: Belki. Tamam canım, gerçekleri istiyorsun ve biz de vereceğiz ve kavramanızı ümit ediyoruz. Şimdi değilse bile belki gerekli olduğu zaman... Gerçek bir: Varolan herşey / tek şey derslerdir. Gerçek iki: Varoluş büyük bir okul. Gerçek üç: Sizin algıladığınız şekliyle zamanlama ASLA kesin değildir. Gerçek dört: Olacak olan şey, senin deyişinle, öğrenme döngünde o noktaya ulaşana kadar gerçekleşmeyecek ve şu anda henüz yakın bile değilsiniz. Daha fazla gerçek verilmeden önce bunlar üzerinde düşünün!!

S: (L) Tamam sonsuz bir okulun içindeyiz ve hepimiz karanlıkta dolanıyor gibi görünüyoruz...
C: Gerçek beş: Öğrenme döngüsü değişkendir ve öğrenme döngüsündeki ilerleyiş meydana gelen olaylar ve koşullar ile belirlenir.

S: (L) Yani bireysel ve kolektif olarak yaşamlarımızdaki olaylar ve koşullar bu öğrenme döngüsünde nerede olduğumuzu gösterebilir, öyle mi? Ve bunların deneyimlenmesi gerektiği için de bunlardan sadece bahsetmenin hiçbir anlamı yok?
C: Kısmen doğru. İpuçları istiyorsan vereceğiz. Ama eğer bir "yol haritası" istiyorsan, bunu unut!!

S: (L) Pekala birkaç ipucu istiyoruz. Ve Ark da ipuçları istiyor! Ark özgür iradeyi geliştirecek bir alet icat edip edemeyeceğimizi öğrenmek istiyor.
C: Gerçek 3, 4 ve 5'ten dolayı alete gerek yok.

S: (L) Hmmm... Yani insanlar hipnotize edildiği ve dışarıdan kontrol edildiği zaman, ki celseden önce tartıştığımız konu da buydu, bunu durdurmayı öğrenene kadar hipnoz altında olurlar ve kontrol edilirler, öyle mi?
C: Evet.

S: (L) Yani domuz ağılı benzetmesini kullanacak olursak, bunu yeterince deneyimleyene kadar o ağılda debelenmeleri ve acı çekmeleri mi gerekir?
c:evet"
--------------------------
Bakınız ruhsalplanın yerdiği bilgi neyi nasıl anlatıyor ,fazla yorum yapmadan aktarıyorum.

Go to Top of Page

bozadi

9488 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/01/2016 :  11:30:25  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu güzel yorumlarınız ve alıntılarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Bu arada, Bilyay vakfının Farah Yurdözü'yle yaptığı Kertişler hakkındaki bir semineri tartışmıştık bir süre önce: http://www.baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=1443

Vakfın geçmişten beri getirdiği ve ciddi bir eleştiri konusu olduğunu düşündüğüm bir tutumunun değişmekte olduğuna dair güçlü ve güzel bir işaret olarak değerlendiriyorum bunu.
Go to Top of Page

arinmak

212 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/01/2016 :  16:37:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Farah yurdözünün videolara geçmişte bakmıştım. Yanlız kasyopya celseleriyle karşılaştırdığımda bazı farklılıklar vardı. bende celselerde geçenleri doğru kabul etmeyi seçtim. Bilyay üzeriden izlediğim bir vidosu vardı (4.boyut kh hakkında bilgiler veriyordu ).

Gerçek dört: Olacak olan şey, senin deyişinle, öğrenme döngünde o noktaya ulaşana kadar gerçekleşmeyecek ve şu anda henüz yakın bile değilsiniz. Daha fazla gerçek verilmeden önce bunlar üzerinde düşünün!! ( gerçek dörte anlatılmak istenen nedir ?

Go to Top of Page

Majisyen

290 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/01/2016 :  17:39:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi

Bu güzel yorumlarınız ve alıntılarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Bu arada, Bilyay vakfının Farah Yurdözü'yle yaptığı Kertişler hakkındaki bir semineri tartışmıştık bir süre önce: http://www.baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=1443

Vakfın geçmişten beri getirdiği ve ciddi bir eleştiri konusu olduğunu düşündüğüm bir tutumunun değişmekte olduğuna dair güçlü ve güzel bir işaret olarak değerlendiriyorum bunu.

Fena değil ama kendisi bence fazlasıyla dogmatik. Durumu kutsal kitaplar üzerinden yorumlamaya çalışıyor bazen. Bu da bilgi olarak ilerlemek için ciddi bir engel.

Karanlık, ışığın olmadığı yerde vardır.
Go to Top of Page

beyrutkapı

463 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/01/2016 :  20:18:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çok güzel bir alıntı sevgili tgur. Çok doğru. Biz neyi ne kadar bilirsek bilelim, kişi öğrenme döngüsünde o noktaya gelene kadar hiçbir şey anlatamıyoruz. Başkalarını bir üst basamağa çıkarmaya yönelik tüm çabamız, duvara çarpıp geri dönebiliyor. Sanırım bu da dersin bir parçası. Gözlemlerime göre bazen duygular, çoğu zamansa verili paradigmalardan ibaret mantık engel oluyor yeni bilginin alınmasına.
Go to Top of Page

arinmak

212 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/01/2016 :  23:04:49  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen beyrutkapı

Çok güzel bir alıntı sevgili tgur. Çok doğru. Biz neyi ne kadar bilirsek bilelim, kişi öğrenme döngüsünde o noktaya gelene kadar hiçbir şey anlatamıyoruz. Başkalarını bir üst basamağa çıkarmaya yönelik tüm çabamız, duvara çarpıp geri dönebiliyor. Sanırım bu da dersin bir parçası. Gözlemlerime göre bazen duygular, çoğu zamansa verili paradigmalardan ibaret mantık engel oluyor yeni bilginin alınmasına.

... teşekkür ederim. iyi akşamlar ...
Go to Top of Page

beyrutkapı

463 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/01/2016 :  00:27:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sanırım burada bir yanlış anlaşılma oldu arınmak. Yukarıdaki yazıyı bu aralar yakın çevremdeki insanlarla olan diyaloğum nedeniyle yazdım. Zira onları celselerle ve bu bilgi hazinesi ile tüm tanıştırma çabalarıma rağmen çok başarılı olduğumu söyleyemem. Bu da, kişinin öğrenme döngüsünde o noktaya gelmeden ona bir şey verilemiyeceği ile ilgili bir durum. Seninle uzaktan yakından ilgisi yok. Bir yanlış anlamaya sebebiyet vermek istemem. Zira senin kendi çabanla kendi uyanışını başlattığın aşikar. Hepimiz gibi bilgini arttırıyorsun. Hep beraber öğrenmeye çalışıyoruz.
Go to Top of Page

arinmak

212 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/01/2016 :  02:13:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
cevabınızdan küçük bir alıntı ; kişi öğrenme döngüsünde o noktaya gelene kadar hiçbir şey anlatamıyoruz.

bir kaç gün öncesine kadar ; anlamaya hazır olmadığım bilgileride öğrenmek istiyordum.
Hazır olmadığım için ; anlayabilirmiydim veya ne kadar anlardım ? Anlamadığım bilgilerle kime nasıl yardımcı olabilirdim.
Bana öğretmeye çalışanlarında zamanını , enerjisini boşa harcayacaktım.
Sizler uyarmasaydınız öğrenme sürecimde çok yavaş olacaktı.

yazınız , gidiş yolumun yanlışlığını anlatmanın farklı bir şekli. ( Kimi kastettiğinizin ne önemi var ? )

aynı şeyleri tekrarlayıp , sizleri sıkmadan , vaktinizi harcamadan , yazılanı anladığımı , en kısa nasıl anlatırım diye düşündüm. Banada garip gelsede ;
... teşekkür ederim. iyi akşamlar ... cevap olarak bunu yazdım.

eksik anlatımımdan dolayı özürdilerim.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 1,28 saniyede oluşturuldu.