Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 ÜYELİK İŞLEMLERİ VE DUYURULAR
 Duyurular
 Foruma erişimde bu sabah yaşanan bir sorun
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi

8507 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/01/2016 :  09:33:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Arkadaşlar, bu sabah foruma baktığımda düzgün görüntülenemediğini ve giriş yapılamadığını fark ettim. Sunucu / hosting şirketi görevlisiyle görüşerek bazı ayarları kontrol edip bazı düzeltmeler yaptığımızda, bir otomatik reklam yazılımının forum altyapısına sızıp forumda ilk kayıtlı kullanıcı olan rahmetli Tiversonus'un şifresini ele geçirip onun adıyla çeşitli yabancı sitelere reklam mesajları yayınladığını gördüm. Foruma tekrar erişim sağlar sağlamaz bu reklam mesajlarını sildim ama forumun veritabanına erişim sağlamayı başaran bu saldırgan reklam yazılımının bunu tekrar yapması söz konusu olabilir. Sunucu şirketle görüşüp bu sorunun tekrarlanmasının nasıl önüne geçilebileceğine dair bilgi almaya çalışacağım.

Foruma erişimle ilgili bir sorun yaşarsanız veya kullanıcı adınız veya şifrenizi kullanamama gibi bir sorun yaşarsanız baskalarinahizmet@gmail.com üzerinden haber verebilirsiniz. İnceleyip ne yapabileceğimize bakalım.

believer planet

198 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/01/2016 :  21:51:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
ciddi bir sorun bozadi

uyardığın için teşekkürler

mail adresini kaydettim

herşey mümkün
Go to Top of Page

bigsenfoni

1009 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/01/2016 :  01:59:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Bütün sayfanin bir yedegi olmasi iyi olur bence...

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka
Go to Top of Page

bozadi

8507 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/12/2017 :  19:08:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Arkadaşlar bugün uzun bir süre boyunca foruma erişimle ilgili sorunlar oldu sanırım, şu anda erişimde sorun yok gibi ama tekrarlanır mı emin değilim. Ben son birkaç saattir bu sorunu fark ettim.

2 saat kadar önce hosting şirketi olan Markum.net'i arayıp durumu sorduğumda, güya Türk Telekom'un tüm Türkiye'deki internet bağlantılarıyla ilgili bazı sorunlardan kaynaklı bir sorun olduğunu söylediler ama bu açıklama içime hiç sinmedi. Tekrarlandığını fark ettiğim ölçüde durumu tekrar daha ciddi bir şekilde sorgulayıp gerekirse hemen başka bir hosting firmasına geçiş yapacağım.
Go to Top of Page

bigsenfoni

1009 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/12/2017 :  22:07:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Bu su daha kayniyacak;Bize her yer matrix..!

icimden sende mi? markum.net diyesim geldi...

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka

Edited by - bigsenfoni on 06/12/2017 23:24:48
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

576 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/12/2017 :  14:31:18  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
hemen hemen her hosting firmasında ara sıra kesintiler olabiliyor kısa süreli olduktan sonra forum hızımızın fena olmadığını düşünüyorum. çok büyük bir kesinti söz konusu değil heralde.
Go to Top of Page

bozadi

8507 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/12/2017 :  15:16:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
:)

Evet GTP, bence de şu an için hosting firmasını değiştirme yönünde bir karar almak için erken sayılır. Genel olarak hız performansında bir sorun yok gibi ama nadir denebilecek kesintiler veya yavaşlama durumları giderek sıklaşırsa da öyle bir çözüme gideriz elbette.
Go to Top of Page

Astre

279 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/12/2017 :  16:13:51  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Türk Telekom kaynaklı bir sıkıntı olmadı (olsaydı benim sitede göçerdi), zaten host firması duyulmuş bir firma değil. Size önerim Vargonen'e geçin, diğerlerinden daha pahalı olsada şimdiye kadar hiç sıkıntı çıkarmadılar.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

576 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/12/2017 :  14:30:05  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
TT bir çok altyapıya ve server a sahip bir yer etkilenirken başka bir yerin etkilenmemesi mümkün. Ben forumda kesintilerin etkileyici boyutta olduğunu düşünmüyorum. Kullanıcıları rahatsız ederse bozadi halleder.
Go to Top of Page

bozadi

8507 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/12/2017 :  16:49:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Aynen GTP, kesintiler o boyuta ulaşırsa gereğini yaparız mutlaka. Astre'nin belirttiği Vargonen fena bir sunucuya benzemiyor, bu ve diğer alternatif bazı sunucuları inceleyeceğim. Öneri için teşekkür ediyorum.
Go to Top of Page

bozadi

8507 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/02/2018 :  11:44:31  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu sabah foruma erişimde bir sorun oldu sanırım. Yeni domain/hosting şirketi "eposta doğrulama/onaylama" mesajı göndermiş, ama bu mesaj spam/gereksiz kutusuna düştüğü için görmemişim. Doğrulama geciktiği için bugün alan adını askıya almışlar. Sorunu öğrenince gerekli doğrulama işlemini yaptırdım, birkaç saat içinde erişimin tekrar aktifleşeceğini söylediler, sanırım aktifleşti.

Go to Top of Page

tealc

1 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/02/2018 :  09:48:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
merhaba Herkese.. Gruba benide eklediğin için tşk ederim.BOZADİ
Go to Top of Page

bozadi

8507 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/02/2018 :  10:32:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen tealc

Foruma hoşgeldin tealc
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

576 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/02/2018 :  13:36:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
tealc merhaba hoş geldin.
Go to Top of Page

bigsenfoni

1009 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/02/2018 :  02:31:38  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Hosgeldin teac

Go to Top of Page

JCA

330 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/02/2018 :  23:17:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen tealc

Stargate çok güzeldi ya.

Nickini görünce aklıma geldi.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,58 saniyede oluşturuldu.