Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Gezegensel Dönüşüm Süreci (Earth Changes)
 Obruklar
 Ankara'da otomobil çöken yoldaki çukura düştü
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

macka


225 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/05/2016 :  10:25:06  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Su borusu opatlaması ile mi çukur oluştu yoksa tersi mi?
Sinkhohe gibi duruyor.

"Başkent’te park halindeki otomobil, yolda patlayan su borusu nedeniyle oluşan çukura düştü.

Olay, saat 05.30 sularında Çankaya’da meydana geldi. Çiğdem Mahallesi 1588. Sokak'ta bulunan Ortadoğu Konutları’nın önünde patlayan su borusu yolun çökmesine neden oldu.

Park halindeki bir otomobil oluşan çukura düştü. Çöken yolun çıkardığı sese uyanan apartman sakinleri, durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, bölgeye güvenlik şeridi çekti.

Bir itfaiye eri beline bağlanan ipin yardımıyla göçüğe girdi. Biriken su nedeniyle sadece üst kısmı görünen otomobilde incelemelerde bulunan itfaiye eri, patlayan borudan akan suyun kesilememesi nedeniyle geri çıkmak zorunda kaldı.

Bunun üzerine belediye ekiplerine haber verildi. Belediyeye ait vidanjörle göçükteki su çekilmeye çalışıldı. Aracın göçükten çıkarılması için de çekici çağrıldı. Yola düşen aracın içinde insan bulunması ihtimaline karşı olay yerinde ambulans hazır bekletildi.

Polis ekipleri, yolun tekrar çökme tehlikesine karşı güvenlik önlemleri aldı. Aracın göçüğe düşme anları ise, bölgedeki bir marketin güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntüleri inceleyen polis ekipleri, aracın sahibine ulaşmak için çalışma başlattı. İtfaiye ve belediye ekiplerinin otomobili çıkarma çalışmaları devam ediyor. "
kaynak:
http://www.hurriyet.com.tr/ankarada-otomobil-coken-yoldaki-cukura-dustu-40100036?utm_source=facebook.com&utm_medium=post&utm_term=post&utm_content=ankarada-otomobil-coken-yoldaki-cukura-dustu&utm_campaign=ankarada-otomobil-coken-yoldaki-cukura-dustu_sondakikahaberleri_ankarayerelhaberler

beyrutkapı


493 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/05/2016 :  12:04:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ülkemiz için kh nin merkezi Ankara mı oldu acaba? Hali hazırda kh enerjisinin yoğunlaştığı kaçak saray da ordayken. Ak saray, beyaz saray, beyaz ev... Çağrışım gücü yüksek bir metafor. Aracın koca çukur tarafından yutulması gibi.
Go to Top of Page

bozadi


12438 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/05/2016 :  12:18:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Haber için teşekkürler maçka. Bariz bir obruk/sinkhole haberi gibi görünüyor gerçekten. Videoya alınabilmesi de güzel olmuş. Obruk haberlerinin önemli bir bölümünde bir su borusu/kaynağı faktörü dikkati çekiyor gibi geldi bana. Obrukların oluşumunda su faktörü hemen her zaman var anladığım kadarıyla ve obruk oluşumları yeni bir fenomen değil; şu anda tek farklı olan şey bu obrukların oluşum hızında meydana gelen ciddi artış. Ve bunda da dünyanın katmanlarındaki hareketlilik artışının önemli bir rol oynadığı söyleniyor. Biliyorsunuz, K'lar "dünyanız açılıyor" gibi birşey söylemişti. Dünyanın büyüdüğüne/genişlediğine dair de bazı iddialar var. Bu konudaki bilgilerimizi giderek netleştirebiliriz umarım. Ama sonuç olarak depremlerde, toprak kaymalarında, obruk oluşumlarında, toprak katmanı kırılmalarında/çökmelerinde ciddi bir artış var gibi görünüyor. Doğalgaz ve elektrik gibi bazı altyapı hizmetlerinde de ciddi sorunlara neden olabiliyor bu. Çökmeler, kırılmalar, patlamalar vs.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,1 saniyede oluşturuldu.