Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Kanal Bilgileri
 Kasyopya Celseleri (Son Yıllardaki Celseler)
 7 Mayıs 2016
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 5

bigsenfoni

1028 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/06/2016 :  17:30:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Kaskopya celselerinde ahit sandigi konusunda aciklamalar yapilmisti...Ahit sandigi bir cesit arac, yapabildikleri;boyutlar arasi yolculuk,zamanda yolculuk,mekan - zamanda yolculuk,madde yaratma/olusturma ve buna benzer seyler.Kantek gezegeninden bh gücleri tarafindan getirilmis ve hatta gezegen yok olmadan önce kanteklileri buraya tasiyabilmek icin kullanilmis.Celsede Kh güclerinin onu bulmaya calistiklarini da geciyordu ayrica hanina kötü niyette yaklasildiginda varligi sivilastirdigida gecmiti...

Kara sovalye uydusu hakkinda internette bir cok video ve yazilmis teori bulunuyor benim kanatim önceki medeniyetlerden kalan bir sey ...neden yok edilmedigi ve hala orada bulunmasi büyük bir sir gibi, bir de yeraltinda yasayan ariler/kanteklier/keltler tarafindan oraya yerlestirilmis olabilir ve yok edilse bile aynisini bir daha koyuyor olabilirler...

KENDİ DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO

Kalbiniz temiz,gözünüz Osho'nunki gibi acik olsun.

Edited by - bigsenfoni on 07/06/2016 17:34:28
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/06/2016 :  21:56:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ne yazık ki celselerde Kara Şövalye Uydusu veya Yerebatan Sarnıcı'ndaki lahitle ilgili bir tartışma olmadı diye biliyorum. Uyduyla ilgili gizem Kasyopya forumda kısaca tartışılmış ve Laura bir celseden "4KH'nin güneş sisteminin pek çok yerinde sabit uzay araçları olduğu" yönünde verilen bir bilgiye referansta bulunmuş ama uydu konusuyla ilgili pek çok olasılık olduğuna değinmiş, fazla üzerinde durmamış.

Geçen yılın sonlarında olmuş ama yerli medyada bugünlerde birkaç haberine rastladığım şu videoda görünen cisim (sahte veya gerçek) aklıma geldiği Kara Şövalye Uydusu deyince:

(video ekranının sağ altındaki YouTube düğmesine tıklayarak YouTube'da büyük ekranda izleyebilirsiniz)
Go to Top of Page

blossom_bonnie

33 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/06/2016 :  21:57:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bigsenfoni kara şövalye uydusu çok enteresan. Belki celselerde bahsedilmiştir diye aradım ama yoktu. İçime ilk doğan his eski medeniyetlerin eseri oldu ama bilemem tabii.
Ahit sandığı değil yalnız benim bahsettiğim, Yerebatan sarnıcında bir lahit varmış ve içinde de Medusa'nin mumyalanmış cesedi olduğu iddia ediliyor. Fatih Sultan Mehmet zamanın da bulunmuş. İçindeki acaba Medusa mı yoksa başka birşey mi bilemiyorum.

Merak kediyi öldürdü, tatmin duygusu onu diriltti
Go to Top of Page

blossom_bonnie

33 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/06/2016 :  22:04:50  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bozadi video çok ilginç hatta aynen sizin dediğiniz gibi kara şövalye uydusunun temsili resimlerine benziyor :) ama sizin paylaştığınız video sanki hoax gibi.
Medusa lahiti ile ilgili bugün baya bir video izledim iyice meraklandim konu hakkında. Sizin fikirlerinizi de dinlemek isterim.

Edited by - blossom_bonnie on 07/06/2016 22:27:33
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/06/2016 :  17:28:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu son "Ufo" videosunda, cismin ekranda görünmeye başladığı andan itibaren çeken kişide hiçbir heyecana ve şaşkınlığa yol açmamış gibi görünmesi bende şüphe uyandırdı. Veya cisim giderek uçağın kanat hizasında kaybolurken, çeken kişinin cismi kameranın görüş alanında tutmak için hiçbir hareket yapmamış olması da aynı şekilde. Tabi bu şüpheler kesin bir anlama gelmiyor ama ciddi şüpheler benim açımdan.

Medusa lahiti konusundaki iddialar bana çok inandırıcı gelmedi ama yine de incelemeye değer olabilir. Sonuçta Medusa mitolojik bir şahsiyet. Bir mezarda yılandan saçları olan bir kadının bulunmuş olması ihtimali pek gerçekçi görünmüyor. Bir de Masonlar bu konuyla yakından ilgilenmişler anladığım kadarıyla ki bu da bana pek hoş şeyler çağrıştırmıyor nedense.
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/06/2016 :  17:43:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Konuyla ilgili somutlaşmalar olması ve derin meraklar uyanması durumunda Kasyopya forumda tartışmaya açabiliriz ve gerekirse Kasyopyalılara bununla ilgili soru sorulmasını isteyebiliriz, her ne kadar K forumda K'lara sorulması niyetiyle paylaşılan şeylerin çoğu celselerde sorulmasa da.
Go to Top of Page

blossom_bonnie

33 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/06/2016 :  22:43:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bozadi ufo videosunun gerçek olmamasına ilişkin şüphelerinize aynen katılıyorum ve ayrıca bu kadar net görüntü çoğu zaman olmuyor. Benimde Paris'den Ankara 'ya dönerken Alper üzerinde çektiğim o an gözle farketmedigim ama incelerken farkettigim fotoğraflar var. Haktan Akdoğan'a gönderdim. Cevap bekliyorum ondan hala.
Yerebatan sarnıcı 'ndaki lahit çok ilgimi çekiyor. Bir arkadaş ile konuştuğumuzda lahitteki mumyanın reptilian olup olmadığını merak ettik. Masonların ilgisini çektigi ve içindekini bu kadar istedikleri için daha da merak ediyorum. Bunu keşke Kasyopyalilara sorsalar.

Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/06/2016 :  08:54:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Benim açımdan, konunun Kasyopya foruma taşınması için, öncelikle burada mümkün olduğunca incelenmesi ve tartışılması önemli. Konuyla ilgili neler biliniyor, neler bilinmiyor, gizem faktörleri nelerdir, konunun kimin açısından ne gibi bir önemi veya faydası var vb.

Tabi bu benim açımdan böyle. Yeterli İngilizce bilgisiyle (Almanca, Fransızca, İspanyolca ve Rusça dillerinde de bölümleri var forumun) isteyen herkes istediği zaman kasyopya foruma üye olup sorularını, görüşlerini paylaşabilir.
Go to Top of Page

blossom_bonnie

33 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/06/2016 :  09:12:18  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bozadi günaydın.
Bu durumda yeni bir başlık mı açalım bu forumda? İsterseniz ben yeni bir konu başlığı açabilirim bunun için.
Kasyopya forumuna da üye olayım bu durumda :)

Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/06/2016 :  11:43:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Günaydın bb. Elbette, yeni bir başlık açabilirsin, çok iyi olur. Böylece konuyla ilgili alıntıları ve görüş paylaşımlarını daha düzenli bir şekilde yapabiliriz.

Ve Kasyopya forumuna üyelik fikrini de sevindirici buldum. Sanıyorum ki yeterli İngilizce bilgin var. Belki de konu dikkat çeker ve celselerde sormayı da düşünebilirler ama yine de bu hususta çok beklentili olmamakta fayda var derim.
Go to Top of Page

blossom_bonnie

33 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/06/2016 :  14:21:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bozadi lahit hakkında yeni konu açacağım ve önce hangi bilgileri koyabileceğime bakmam lazım sanırım. Yalnız forum kullanmayı unutmuşum, videoları nasıl ekleyeceğimi keşfetmem lazım :) Ama hallederim sanırım.
Kasyopya'ya aynı isimle üye oldum. İngilizce bilgim yeterli. Konu hakkında iyi bir araştırma yaptıktan sonra sormayı düşünüyorum ama dikkate alınacak mı hep birlikte göreceğiz :)
Sevgilerimle.

Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/06/2016 :  16:35:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Forumun site içi iletişim bölümünde youtube videolarının görüntülenmesi için kullanılan basit kodu bulabilirsin.

Kasyopya foruma üye olmana sevindim.
Go to Top of Page

blossom_bonnie

33 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/06/2016 :  19:01:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkür ederim bozadi :) Aktif olmaya çalışacağım burada da orada da.
Video linkini en kısa zamanda kontrol edip lahit ile ilgili konuyu açacağım çok teşekkür ediyorum o^_^o

Go to Top of Page

Anhora

45 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/07/2016 :  19:02:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Daha gelmiyor galiba celseler, yazmasam da takip ediyordum özledik valla :)

Ad vitam æternam
Go to Top of Page

bigsenfoni

1028 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/07/2016 :  04:35:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Ben celselere hep göz attigim icin pek özlem cekmiyorum... :-D saka maka su anda bütün celseleri 6 defa okudum ve yedincinin sonlarindayim.Ra bilgilerini 6 ay önce falan 7. seferi bitirmistim...ve hala celselerde hoplatici bilgilerle karsilasiyorum/farkina variyorum.Ve giderek büyük resim dahada netlesiyor.

Isin en güzel ( gözlerimi fildir fildir Eden ve costuran) tarafi bilincin sonsuza kadar gelistirilebilir/yükseltilebilir olmasi...BAK yine sevindirik oldum... :-)))

KENDİ DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO

Edited by - bigsenfoni on 12/07/2016 04:45:10
Go to Top of Page

Ka

118 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/07/2016 :  10:36:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
mesleğim gereği VFX le uğraştığımdan video bana sahte gözüktü, o uzaklıktaki alan derinliği ile pixelizasyon uyuşmuyor ve o mesafede oluşan atmosferik perspektiften kaynaklanacak ton kaybı olmalı. Yani belli bir mesafedeki cisim ne kadar koyu olursa olsun (parlak bir nesne olmadığı sürece) o kadar koyu renk taşıyamaz. Bunun referansınıda uzay gemisi haricinde daha kontrast bir cisim göremediğimizden anlıyoruz. Bir diğer konu ise Track motion. nesneyi oraya sabitlemek için uçağın bir yerinden referans noktası almışlar ama uçak sürekli titrediğinden bu tireşim konu olan cismede geçmiş. Son olarakta kanadın altından kaçarken maskelenmesi lazım o mask çok keskin bana göre, gerçek dünyada bir cismin arkasına geçen nesne alan derinliğine göre ayrıntıda pixelleri birbirne blend olması lazım.
Kısaca eğer "Hoax video yapacaksanız" dikkat etmeniz gereken husular şunlar:) Alan derinliği pixelizasyonu,alan derinliği Color Palette, Generel Contrast,Track motion ve MASKING.
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/07/2016 :  21:02:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Merhaba zna :) Senden yeniden haber almak güzel.

Bu taşlar konusunda bilgim, deneyimim sıfır noktasında. Celselerde tekrar konusu geçti geçeli biraz daha ilgilenmeye çalışıyorum. Çok yakın zamanda bir parça ametist edindim ama taşı "programlama" konusunda pek girişimde bulunamadım.

İngilizce kaynaklara şöyle genel bir gözattığımda oltu taşı (İngilizce'de "jet" diye geçiyormuş) için senin de belirttiğin gibi "yarı değerli" gibi bir ifade geçiyor. Tam olarak bir kristal değilmiş. Kristallerin belirli bir kimyasal formülü olan, inorganik, mineral, sabit/tektip bir moleküler dizilimi olan taşlar veya maddeler olduğuna vurgu yapılmış (hm, bilgimi yavaş yavaş artırıyorum sanırım). Oltu taşı ise kömüre benzer bir şekilde ağaçların binlerce, belki milyonlarca yıl fosilleşmesi sonucu oluştuğu ve "organik" sayılabilecek bir yapısı olduğu, dolayısıyla yapısının tek tip değil değişken nitelikte olduğu, dolayısıyla "mineral" olmadığı ve tam olarak bir "kristal" sayılamayacağına vurgu yapılmış.

Ama çok eski zamanlardan beri kıymet verilen, ilgi duyulan bir taş olagelmiş. "Saflaştırıcılık" ve "koruma" gibi özellikleri olduğuna, endişeyi/tasayı azaltabileceğine değinilmiş. Bir de geçmiş yaşamlarla ve geçmiş yeteneklerle bağlantı kuran bir niteliği olduğu vurgulanmış başka bir kaynakta. Tabi bu yorumların son derece "subjektif", yoruma dayalı şeyler olduğu açık. Objektif/kesin denebilecek bilgiler değil bunlar. Ama bu genel tanımlar veya özellikler kabul edilmiş gibi görünüyor.

Eğer sende olumsuz etkilere neden olduğundan şüpheleniyorsan, elbette ki bence bir süre (belki birkaç hafta, belki birkaç ay) onu takmadan yaşayıp belirli bir fark hissedip hissetmediğine bakman faydalı olacaktır. "Deney" yapman gerekiyor muhtemelen.

Bu taşın geçmişin enerjileriyle etkileşime girdiğine dair yorumları göz önünde bulundurursak, artık geçmişte bırakman gereken şeylerden kopamamana neden oluyor olabilir bilinçaltı bir düzeyde. Aslında sadece bir yüzükteki taşın kişinin hayatını çok aşırı bir şekilde etkileyebileceğini, belirleyebileceğini düşünmem şahsen ama yine de kişinin şüphelendiği böyle bir konuda bir değişiklik yapması, olumlu/yapıcı niyetle bir deneyde bulunması (bir süre onu takmayarak veya neden oluyor olabileceği potansiyel olumsuz etkilere karşı dikkatli olarak, gözlem yaparak vs) kendi bilinçaltındaki potansiyel bazı olumsuz etkileri değiştirmesi için ve kendi zihnini olumlu bir şekilde tekrar programlaması için her halükarda faydalı olur bence.

Altının biz kendimizi olumsuz yönde şartlandırmadığımız sürece (belirli bir eşyayla ilgili olarak örneğin) herhangi bir olumsuz etkisi olacağını sanmıyorum.

Gelişmeleri anlatırsın artık :) Taşlarla veya başka herhangi bir konuda deneyimlerini paylaşmak istersen çekinme lütfen.
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/07/2016 :  23:54:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
zna, yaşadığın şey çok üzücü ve bir yandan da çok ilginç. Yani yüzükle ilgili yaşadıkların. Ama belki de yüzüğün kendisinden ziyade senin yüzükle ilgili duygu ve düşüncelerin, zihinsel bağların bu yaşadıklarında daha büyük rol oynuyor olabilir, bunu da göz önünde bulundur. Böyle sembolik ve özellikle de "manevi" değeri, hatırası olan şeyler tabi insan bilincinde ciddi bir etki yapıyor olabilir. Yüzüğün ille de negatif bir etkiye sahip olduğunu iddia etmiyorum kesinlikle. Ama senin ona farkında olarak veya olmayarak atfettiğin bir değer veya güç, onunla ilgili yaşadığın şeylerin enerjilerini şekillendiriyor olabilir. Yüzüğe veya herhangi bir dışsal faktöre "mecburi bir bağımlılığın" olmadığını kendine hatırlatman faydalı olabilir. Bu demek değil ki böyle şeylerin, cisimlerin vs olumlu bir etkisi veya faydası olmaz, elbette olabilir ve bundan yararlanmak da son derece olumlu olabilir. Ama olumsuz bir durumdan şüpheleniyorsak ve bu kkadar ciddi olumsuzluklar yaşıyorsak ve o cisim bizim üzerimizde sürekli ve "baskın" (ister olumlu, ister olumsuz) bir güce sahip hale geliyorsa, burada ciddi ciddi düşünülmesi gereken birşeyler olabilir gibi geliyor bana.
Go to Top of Page

bigsenfoni

1028 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/07/2016 :  04:28:25  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Yüzügün babanla "simdi" de baglantisi var gibi geldi bana!Ve bu olumlu ve koruyucu bir durum gibi sanki...hatta negatif enerjilere karsi koruyucu bir tilsim gibi...!

Edited by - bigsenfoni on 29/07/2016 04:34:19
Go to Top of Page

bigsenfoni

1028 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/07/2016 :  04:50:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Programlama aslinda cok basit yaninizda tasidiginiz herhangi bir metali bile programlayabirsiniz yada niyetinizi yükleye bilirsiniz.Dogal olsun yeter hatta yoldan buldugunuz herhangi bir tas bile !

İlk önce en az bir gün arindirin topraga gömün evdeki saksiniza bile gömebilirsiniz.Ben gömdükten sonra saksiyi suluyorum.Sonra 3-5 gün,bir hafta kadar hep (24 saat) yanimda tasiyorum.Ve sonra ona siki siki tutarak niyetimi söylüyorum hergün aklima geldikce ona hatirlatiyorum.Ve o ögrenmeye basliyor!

Edited by - bigsenfoni on 29/07/2016 04:54:29
Go to Top of Page

Tgur

937 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/07/2016 :  10:50:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Tesadüf diye bir şey yoktur her olay bir yerlere doğru akar ve farkındalık faaliyetlerine maya olur,
Arkadaşların kristal üzerindeki yorumlarını okurken ve bilgilenmeye çalışırken (Ben de Bozadi gibi kristal cahiliyim) aşağıda RA bilgilerinden bir tutam sunuyorum ,bana ilginç geldi..
----------------------------
SORU: Peki taş bloklar nasıl yerlerinden oynatılmışlardı?
RA: Yaratılmış her şeyin yapısında bulunan faaliyeti gözünüzde
canlandırmalısınız. Bu içsel enerji, sonlu olmakla birlikte, insanların
idrak/sapmalarının anlayabileceğine kıyasla çok büyüktür. Bu,
insanlarınızın da çok iyi bildikleri ama üzerinde çok az düşündükleri bir
gerçektir.
Bu enerji akıllıdır. Hiyerarşiktir (Nasıl sıra takip edileceğini bilir). Nasıl
sizin akıl/beden/ruh bileşiminiz hiyerarşi sırasına göre araçlara
(bedenlere) yerleşiyor ve böylece içinde bulunduğu ve zekâ ya da denge
düzeyleri giderek yükselen bu bedenlerin şeklini ya da enerji alanını ve
zekâsını aynen alıyorsa, kaya gibi malzemelerin her bir atomu da aynı
yolu izler. Eğer bu zekâ ile konuşabiliyorsanız, kaya/bedene ait bu sınırlı
fiziksel ya da kimyasal enerji, daha uyumlu bedenlerde yerleşmiş
bulunan sonsuz enerjiyle temasa geçer.
Bu bağlantı kurulduğunda artık isteğinizi bildirebilirsiniz. Kaya-olmadurumu’nun
(bu sınırsızlığın) zekâsı, kendi maddesel aracı ile (içinde
bulunduğu fiziksel biçim ile) iletişim kurar ve istenilen parçalanma ve
hareket, kaya-olma-durumunun enerji alanının, sonluluktan, bizim
sonsuzluk dediğimiz bir boyuta doğru yer değiştirmesiyle elde edilir.
Bu yolla, istenen şey, canlı kayada bulunan Yaratan’ın sonsuz idrakinin
işbirliği ile elde edilmiş olur. Bu birçok şeyin yapılabilmesini sağlayan bir
mekanizmadır ve sizin şu anda, “uzaktan harekete geçirme olgusu”
üzerinde yapabileceğiniz mevcut inceleme olanaklarınızla anlaşılabilecek
bir konu değildir.
SORU: Bu bana, benzer bir deyimi hatırlattı; eğer dağları
devirebileceğinize inanırsanız, dağlar devrilir. (İman dağları devirir.) Bu
aşağı yukarı sizin söylediğinizle aynı şeyi söylüyor. Yani eğer Bir’in
Yasası’nı hakkıyla biliyorsanız, bunları yapabilirsiniz. Doğru mu?
RA: İman ile sonsuz zekâ arasındaki uyumla ilgili düşünceniz kesinlikle
doğrudur. Ancak, bir tanesi ruhsal bir terimdir; öteki ise her şeyi ölçü ve
tartıya vurmak isteyenlerin kavramsal sistemleri için belki daha kabul
edilebilir bir terimdir.
SORU: O halde eğer bir insan, Bir’in Yasası konusunda bütünüyle bilgi
sahibiyse ve bu yasaya uyarak yaşıyorsa, piramitler inşa etmek gibi
şeyleri sırf zihinsel güçle gerçekleştirmesi olağan sayılır. Böyle mi
anlamam gerekiyor?
CELSE 3 - 21 Ocak 1981
80
RA: Bir noktada yanılıyorsunuz. Bir’in Yasası’na uygun olarak elde
edilebilecek bireysel güç ile, Bir’in Yasası’nın, birleşmiş akıl/beden/ruhlar
(ya da bir toplumsal bellek bileşimi) tarafından idraki arasında fark vardır.
İlkini ele alırsak, bütün kusurlardan arınmış olan bir birey dağları
devirebilir. Kütlenin birlik idrakinde ise her bireyin kabul edilebilir oranda
sapmaları olması halinde bile, kütle zihni yine de dağları devirebilir.
Tekâmül, sizin şimdi peşinde olduğunuz idrak düzeyinden sevgi
yasalarının yönettiği ve ışık yasalarını arayan bir idrak düzeyine
doğrudur. Işık Yasası’yla titreşenler, Bir’in Yasası’nı ararlar. Bir’in
Yasası’yla titreşenler ise Sonsuzluk Yasası’na erişmeye çalışırlar.
Bireysel benliğin var olan her şeyle birleşip bu birlik içinde erimesinden
sonra ne olduğunu söyleyemeyiz; çünkü biz hâlâ Ra’yız ve var olan her
şey olmayı arıyoruz. Böylece yolumuz ileriye doğru gitmektedir.
SORU: Piramitler, birçok kişinin ortak faaliyeti, ortak etki gücüyle mi inşa
edildiler?
RA: Bizim düşündüğümüz/inşa ettiğimiz piramitler toplumsal bellek
bileşimimiz tarafından oluşturulan düşünce-formlarıyla inşa edilmişlerdir.
SORU: O halde kayalar bulundukları yerde meydana getirildiler, başka
yerden oraya taşınmadılar, doğru mu?
RA: Sizin deyiminizle Büyük Piramit’i biz ölümsüz kayadan yaptık. Diğer
piramitler ise bir yerden diğerine götürülen kayalardan yapıldılar

Go to Top of Page

macka

195 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2016 :  10:21:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bilgiler için çok teşekkürler sevgili Tgür.
Anladığım kadarıyla bireysel olarak bu güce ulaşmak için tam iman ve tekamülünü tamamlamak gerekiyor.Ancak grup ya da toplumsal bellek bileşimi olarak hareket edilen eylemlerde bireylerin tek tek eksikleri de olsa aynı güce ulaşılabiliyor anlıyorum.Bu da K lerin sürekli vurguladığı ağ çalışmasının, özellikle 4 .yoğunluk ve öncesinde,neden çok önemli olduğunu doğruluyor.
1964 yılından beri yapılan Dr.Refet Kayserilioğlu nun yönettiği Beyti Dost celselerinde de buna sıkça vurgu yapılmıştır.
..
Bir olan her şeyi yapar
Bir olan yıkılmaz
Bir olan O'nun birliğinden alacağından
Öylesine güçlü olur ki
Bileği Bükülmez
..

ve

..
Gerçek her zaman gönlünüzün dilediği değildir.
Ancak gönlünüz arındıkça O'nu bulacaksınız şüphesiz.
Sevgiyle bakmasını bilen gerçek ibadeti bulandır.
Çünkü o her baktığı yerde yalnız O'nu görür.
..

Gerçek her zaman gönlünüzün dilediği değildir.Ancak gönlünüz arındıkça onu bulacaksınız,şüphesiz

Edited by - macka on 30/07/2016 10:23:21
Go to Top of Page

Tgur

937 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/07/2016 :  13:55:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben de teşekkür ederim Maçka dostum ,yaptığımız sadece bir aktarma,yalnız isabetli olsun diye çok düşünürüm.

Edited by - Tgur on 30/07/2016 19:05:29
Go to Top of Page

Scyth

1068 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/07/2016 :  21:02:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Kişi bir yalanı yaşamak için ısrarcılığını devam ettirdikçe sorunun içinde daha çok boğulur.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

bigsenfoni

1028 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/08/2016 :  22:53:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Duygusal reaksionlara hic mi hic gerek yok!!!Ögrenme ve gelisme yolunda böyle duygusal blokajlar\programlar asilamazssa ilerlemek cok zorlasiyor kardeslerim...

Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 5 Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
Önceki Sayfa | Sonraki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,58 saniyede oluşturuldu.