Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Spiritüalizm Konuları
 Tütünün Sağlığa Faydaları
 Kenevir neden yasaklandi?
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bigsenfoni

1009 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/06/2016 :  17:50:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının Kişisel sitesini Ziyaret edin  Alıntı Ekle
https://m.youtube.com/watch?v=kDswnW7MSkc

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka

bozadi

8507 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/06/2016 :  00:00:46  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Hayatımda ilk defa kenevirle ilgili bir "odaklanma" şansım oldu bu video sayesinde. Teşekkürler Bigsenfoni. Anlatılanlar doğruysa, gerçekten "şok edici". Araştırmak isterim.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

576 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/09/2016 :  17:53:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
celselerde bu konuyla ilgili bir konuşma yok sanırım.
Go to Top of Page

bozadi

8507 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/09/2016 :  22:10:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Foruma hoşgeldin gerçek tosun paşa :)

Evet, sanırım celselerde kenevirle veya marihuananın faydalı kullanımlarıyla ilgili birşey geçmedi. Ama Laura ve ekibinin haber sitesi olan sott.net'te bu konuda epeyce haber alıntısı var. Aslında son aylarda bu konuda ilginç gelişmeler olduğunu anlıyorum bu haberlerin başlıklarından:

4 Mayıs 2016
Yasallaşma sonrası Washington eyaletinde marihuana fiyatları önemli oranda düştü
(https://www.sott.net/article/317670-Prices-of-marijuana-drop-considerably-in-Washington-state-after-legalization)

4 Mayıs 2016
Almanya tıbbi marihuanayı yasallaştırmayı düşünüyor
(https://www.sott.net/article/317629-Germany-considering-legalization-of-medical-marijuana)

9 Haziran 2016
Ohio tıbbi marihuanayı yasallaştırdı
(https://www.sott.net/article/320003-House-Bill-523-Ohio-approves-medical-marijuana)

7 Temmuz 2016
Büyük ecza şirketleri korku içinde: Tıbbi marihuana yasallaşınca hap satışları hızla düştü
(https://www.sott.net/article/321935-Big-Pharma-terrified-Pill-sales-plummet-as-medicinal-marijuana-is-legalized)

14 Temmuz 2016
Tıbbi marihuananın reçete ilaçları maliyetlerinde bir milyar doların üzerinde tasarruf sağlayacağı araştırmayla belirlendi
(https://www.sott.net/article/322186-Research-finds-medical-marijuana-would-cut-over-a-billion-dollars-from-prescription-medication-costs)

Türkiye ile ilgili olarak ise şu habere rastladım, ki bu da bayağı ilginç görünüyor:

12 Şubat 2016
(http://www.cokiiya.com/medikal-esrar-turkiyede-yasallasti/)

Ve facebook'ta Türkçe "tıbbi kenevir" sayfası varmış:
(https://www.facebook.com/tibbikenevir/)

Kenevirin "uyuşturucuya" dönüştürülmüş hali olduğunu sandığım marihuananın (tıbbi kullanım dışında) kullanımının "teşvik edildiğini" sanmıyorum bu haberlerde. K'lar uyuşturucuların bazı durumlarda kısmi bir faydası olabileceğine değinmişti ama yine de ne K'lar ne de Laura ve ekibi uyuşturucu kullanımını teşvik etmiyorlar.

bigsenfoni'nin alıntıladığı videoda kenevirin tıp dışında da sayısız önemli kullanım potansiyelleri vurgulanıyor.

Bu arada hemen her alanda olduğu gibi tıp/ecza sektöründeki şeytani vurgunlar gerçekten büyük bir oha dedirtecek cinstenmiş anladığım kadarıyla. En büyük para vurgunlarının yapıldığı alanlardan biri ve üstüne üstlük insanları bile bile hasta ederek veya tedavilerini geciktirerek, yani olabilecek en şeytani yollardan biriyle yapılıyor anladığım kadarıyla bu vurgunlar.

Zeitgeist benzeri şu Türkçe altyazılı belgeselin (Thrive/Gelişmek) bir kısmında bu konu işlenmiş, başka pek çok vurucu konuyla birlikte:

Forumda youtube'un tam ekran özelliği çalışmıyor ne yazık ki. Videonun sağ alt köşesindeki "YouTube" simgesine tıklanarak YouTube.com'da tam ekran izlenebilir.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

576 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/09/2016 :  17:08:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
hoşbulduk karşılama için teşekkürler.
bilgiler güzel derlenmiş ilaç pazarı dünyanın en gelişmiş sektörü. içinde çok büyük oyunlar dönmemesi imkan dahilinde değil. bu konuda buna benzer bir noktada.
Go to Top of Page

arinmak

209 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/10/2016 :  11:11:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
19 ilde kenevir üretimi yasallaştı.

Harika basınımızda esrar yasallaştı ... şeklinde geçmekte

http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2016/09/20160929-3.htm

Edited by - arinmak on 15/10/2016 11:12:21
Go to Top of Page

bigsenfoni

1009 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/10/2016 :  06:00:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Gazetenin tarihide manidarmis :-) paylasim icin tesekkürler dostum.

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka
Go to Top of Page

bozadi

8507 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/12/2017 :  10:45:22  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
02 Aralık 2017

Gürcistan’da esrar kullanmak artık suç değil

Gürcistan’da esrar kullanımı yargı kararıyla serbest, esrarın bireysel kullanımı artık hapisle cezalandırılmayacak.

Gürcistan Anayasa Mahkemesi, esrar kullanımını suç olmaktan çıkardı.

Bireysel esrar kullanımının hapisle cezalandırılmaması gerektiğine ilişkin geçen yıl açılan bir davayı karara bağlayan mahkeme, bireysel esrar tüketiminin suç sayılmayacağına hükmetti.

Anayasa Mahkemesi’nden yapılan açıklamada, “Mahkeme, esrarın münferit kullanımının cezalandırılmasının kamu düzeninin sağlanması için doğru bir uygulama olmadığını tespit etmiştir” denildi.

Esrarın serbest bırakılması için aktif bir kampanya yürüten Girçi Partisi’nin avukatı Iago Kiviçia kararın ardından “Esrar kullanımı artık suç olmaktan çıkarıldı. Yakında esrar kullanımının yasal olup olmadığına karar verilecek” dedi.

Bu konudaki kararı ise parlamento verecek.

Gürcistan Anayasa Mahkemesi, 14 Temmuz’da da kişisel kullanım için 151 grama kadar marihuana yetiştirilmesini suç olmaktan çıkarmıştı.

Türkiyeli turistlerin uğrak yeri

Gürcistan, Türkiye vatandaşı turistlerin en fazla rağbet ettiği ülkelerin başında geliyor.

Türkiye vatandaşları Gürcistan’a pasaportsuz ve vizesiz gidebiliyor.

Kaynak: Gazete Karınca

Go to Top of Page

bozadi

8507 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/12/2017 :  10:55:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eğer zamanında bu tür doğal ve hafif nitelikli bir uyuşturucu maddenin kontrollü bir şekilde bir tür sağlık malzemesi olarak edinilmesine izin verilseydi, belki de bugün ölümcül sentetik uyuşturucuların kullanılma yaşı ilkokul seviyesine inmez, bu tür maddeler adeta sakız gibi satılmazdı.
Go to Top of Page

bozadi

8507 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/12/2017 :  10:59:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
27 Kasım 2017

Sentetik uyuşturucu ölümünde birinciyiz

BM Uyuşturucu ve Suç ile Mücadele Dairesi’ne göre Türkiye sentetik uyuşturucu kullanımı nedeniyle ölümlerde ilk sırada.

BM’nin raporuna göre dünyada 29.5 milyon kişi uyuşturucu bağımlısı. 250 milyon kişi ise hayatında bir kere uyuşturucu kullanmış. Türkiye’de 2015 yılında aşırı dozdan 590 kişi öldü. Bu rakam 2016’da 611’e çıktı. Ülkemizde en yaygın kullanılan sentetik uyuşturucu temin kolaylığı ve ucuzluğu nedeniyle bonzai. Belirleyici unsur eğitim. Bonzai kullanıcılarının yüzde 64’ü ilkokul mezunu.

Başlama yaşı 11’e düştü

TUBİM’in verilerine göre; Türkiye’deki uyuşturucu bağımlılarının yüzde 49.31’i işsiz, yüzde 2.26’sı ise öğrenci. Uyuşturucu ile Mücadele Daire Başkanlığı’nın verilerine göre uyuşturucu kullanımı bir önceki yıla göre yüzde 28 arttı, uyuşturucu-madde bağımlısı 200 bine ulaştı. Devlet kuruluşları ve tedavi eden kurum raporlarına göre en korkutucu uyuşturucu kullanma yaşının 11’e düşmesi.

Tedavi için 147 milyon TL

Başbakanlık ve TBMM; Adalet Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın olduğu 8 bakanlığın çalışmalarının yer aldığı ‘Uyuşturucu ile Mücadele Raporu 2017’ye göre, Türkiye’de 2007’den bu yana 2 bin 148 kişi uyuşturucu madde kullanımından öldü. 2014-2016 yıllarında 680 bin 575 kişi uyuşturucu tedavisi gördü, ALO 191 Uyuşturucu ile Mücadele Danışma ve Destek Hattı’na ise 2,5 yılda toplam 106 bin 112 çağrı geldi. Son 2,5 yılda ilaç ve tedavi masrafları için 147 milyon 346 bin 531 TL harcandı.

Kaynak: Gazete Vatan

Go to Top of Page

fidelista

216 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/12/2017 :  21:18:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Kanser tedavisinde kullanılıyor tıbta yeri var.Bir kişi tanıyorum yıllarca kullandığını söyledi izmir de tepecikten gider alıp içerdim demişti , çokda iyi efendi birisi şimdi parkinson iki adım atamıyor ilgisi varmı bilmem .? Beyin kimsallarını tükettiğini düşünmüştüm o zaman.
Go to Top of Page

bozadi

8507 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/12/2017 :  18:56:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen fidelista

Kanser tedavisinde kullanılıyor tıbta yeri var.Bir kişi tanıyorum yıllarca kullandığını söyledi izmir de tepecikten gider alıp içerdim demişti , çokda iyi efendi birisi şimdi parkinson iki adım atamıyor ilgisi varmı bilmem .? Beyin kimsallarını tükettiğini düşünmüştüm o zaman.
Esrarın beyin hücrelerine zarar verdiğine dair iddialar ve bu iddialara dayanak gösterilen belirli bir veya birkaç araştırma var anladığım kadarıyla. Ama o araştırma veya araştırmaların önyargılı olduğu, ortalamanın çok daha üzerinde ve çok daha uzun süreli kullanım durumunda söz konusu olumsuz etkilerin meydana geldiğine dair de makaleler var. Beyne zararının alkolden daha fazla olmadığı vurgulanmış. Tabi ki burada ölçüt "miktar".

Bu arada hem esrarın ve hem de tıbbi kenevir uygulamalarının beyne faydalarına dair de çalışma sonuçları var.

Önümüzdeki zamanlarda konuyla ilgili bilgilerimizi artırma şansımız olacağını sanıyorum.
Go to Top of Page

fidelista

216 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/12/2017 :  20:01:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet fazla kullanmış ölçüsüzce kullanmış olabilir.
Go to Top of Page

bona fide

308 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/12/2017 :  03:49:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
kenevir yetiştirildiği bölgeye ve tohum kalitesine göre değişik etkileri vardır.kaliteli tohum dediklerinde thc oranı yüksektir kafa yapan. cbd bi nevi uyuşukluk veiryor. rick simson kendini tedavi etme haberlerinden sonra ben cbd oil getirtmiştim yurt dışından. tr deki kenevir tohumu yağı içerik oranları belirtilmediğinden burdan almamıştım. thc barındırmadığı için yurt dışından alınabiliniyor cbd oil. işe yaradımı derseniz hayır diyeceğim.
bağımlılık yapmaz demek için insanın hayatının bir döneminde içip birdaha içmemesi lazım öyle on gün yirmi gün iki ay 6 ay arayla içmedim ara boşlukları kastedip bağımlı değilim diyen kendini kandırır. tribe giren insana tecavüz etseler kimin yaptığını bilemez kendini savunamaz marketten sigara alsa bin tl sayar kaç lira ödediğini bilmez. şantaj için soyup resimlerini çekseler itiraz etmez tiribe girdiğinde beden kontrolünü kaybediyor.bazısında kalp çarpıntısı yapar.her bünyede farklıdır bunun bilinçsiz ellerde tüketilmesi ülkemizde dahil çok fazla katkı maddelerini katp esrar diye satılması oldukça tehlikeli sonuçlar doğuruyor.ilk ve son kez -5-6 nefes ot çektiğimde kalbim öyle hızlı çarpmaya başlamıştı öleceğim sandım. kimseye çaktırmadan dışarı çıkıp temiz hava soluyarak düzelmiştim. bi bardak su içmeyi öneriyorlar etkisini azaltması için. diyeceğim o ki kalitesinden ve temin edenden emin değilseniz o malı asla denemeyin. harman yapacaksanız miktarı abartmayın. olay aslında şu hani alkol alanlar ağzıyla içmeyi bilmez. bu da onun gibi. ortam miktar ve nerde durman gerektiğini bilmek. haşhaslı ekmekler satılıyor kimseye bişey oluyor mu. esrar kesmiyor lsd almalıyım onuda bunuda denemeliyim demeye başladıysa o insanı kurtaramazsınız. yine herkesin ucundan kıyısından bildiklerini derledim gözünüze gözünüze. yine neden yaptın bunu!... diyecek olursanız sevgili sayın kıymetli arkadaşlar kötü düşünceli aç gözlü insanların bağımlılıkları artırmak için yaptıkları görsel yazılı yayınlar reklamlar olduçka etkilidir. bu tuzaklara düşmeyelim. vay efendim şu hastalığa iyi geldi vay efendim perdeyi araladık vay efendim uçtuk zihni açtık. beden yerlerde sürünürken zihin nasıl açılıyor şahsen içenlerin o an ki hallerini an be an izledim.bırakın uçmayı kıçını kaldırmaya hali kalmıyor. beyin yanıyor halbuki. köleleşmek savunmasız ve savunamaz duruma gelmek.bitti.hepimize hayal edemeyeceğimiz kadar güzel yaşam dilerim. sevgiler sevgiler ve sevgiyle kalın.
not: cbd oil ayrıca metabolizmayı yavaşlatıyor.

Edited by - bona fide on 22/12/2017 04:02:16
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

576 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/12/2017 :  20:32:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bona fide çok kesin yargılısın anlattıkların bana kenevir değil bonzai içmişsin gibi algılattı :) ayrıca o yağların gerçek olanlarında thc bulunur thc kafa yapmasının yanında bir çok yarara sahiptir. fiyatları türk lirasına çevrilince fahiş olur. tabi bir tek bu yağın kullanımıyla mucizevi bir iyileşme beklemek saçma olur ama yağın işe yaramadığını söyleyenler kadar işe yaradığını söyleyenlerde var. gerçek rick simpson yağının ben kesinlikle üst düzey bir fayda sağlayabileceğini düşünüyorum tabi burada üst düzey kavramı göreceli olacaktır. yaratıcı tüm hastalara şifa yakınlarına sabır versin.
Go to Top of Page

fidelista

216 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/12/2017 :  00:20:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Kasyopyalılar uyuşturucuların ruhsal gelişimde yeri olmadığını söylemişlerdi ,sadece melatonin öneriyorlar. Bu yeterli bence.
Go to Top of Page

bona fide

308 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/12/2017 :  12:39:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
gerçek tosun paşa,tedavide için kullanılan thc ve cbd elde edilirken teknik işlem gerekiyor. sıvı halde israilde bir doktorun uygulama videosu vardı beyin tümömörü için. rick simpson nette anlatmış kitabıda var aldığım ürün uyusukluk veriyor ve yaşam kalitemi düşürüyorsa bundan sonuç almam beklenemez.

çektiğimin bonzai olmadığını biliyorum ilkkez görmüş değilim. tanıdığım ve yıllardır bu mereti kullanan bağımlılar var. yaşam kaliteleri sıfır. bu insanların sorumluluk adına ne kendilerine ne çevrelerine bir faydaları mümkün değil. hatta güdülmek kontrol edilmek zorundalar.çocukları perişan durumda. cinsel hastalıklar cabası evlilikler yıkılmış durumda.kullanan gençler var görüyorum hallerini. artık lüks mekanlarda özel okullarda paralı müsteri bulmak için kullandıkları kişiler öyle zibidi perişan değil bilakis entel düzgün tipler seçiliyor onun avantajı malı ücretsiz içmek ne kadar kişiyi alıştırısa o kadar avantajlı hizbe yerlere değil villalarda ot kafası yapmaya davetler ücretsiz ilk kullanımlar dost sohbetleri ilgili arkadaş canlısı tavırlar. kişi bağımlı hale geldimi işlem tamam. bikac kez ikram edilen sarmalar artık paralı olmaya başlıyor. sativa ve indica, tribe girip mallaşanlar indica kulananlar bunlar uyuşuyor resmen. sativa kullananlar soyunup balkona çıkar ortamda seks yapmaya kalkar yapar.bana neden öyle bakıyorsun diye saldırmaya kalkar nabzı yükselir bayılır her türlü tehlike her iki esrar cinsi içicisi için geçerli satıcının sizi tehdit edeceği durumlar oluşmaması için onun mekanında onun oldğu ortamda değil evinizde kendi başınıza deneyin. bi video var https://www.youtube.com/watch?v=f2to6lxIWBI bağımlı ama sorsanız asla bağımlılık yapmaz elinden esrar hiç düşmüyor yorumlarda herhes adamın davranışlarına hayran. işidde kafa kesenler insan yakanlar sözlemi motive ediliyordu uyuşturucu verip kendilerini ilah sanmaları sağlanıyordu organ mafyası tecavüzler oto kontrolu yerinde olan birey yapamaz bunları uyuşturucuyu ver yürü koçum dünyadaki herşey senin kral sensin de yahu adamlara cenneteki huri resimlerini göstermişler çıplak uçan kadınlar ödülünüz bunlar cennette seni bekliyor diye.bu insana değil çocuğunuzu kedinizi dahi emanet edemezssiniz.gelecek nesillere bunumu önerelim bilim teknoloji tarımda ilerlemek ve doğayla barışık yaşam için bu duruma düşmek ki münferit diyecekseniz buna katılmamda mümkün değil. bizler kendi dünyamızı yaşamak için değil etkileşerek iyi ve doğru olanı içten gerçek sevgiyi yaratılmışlarda deneyimlemek bütüne varmaksa amaç uyuşturulmuş bilinçle kendi hayallaerinde kontrolsüz iradeyle etrafındaki insanı hayvanı rahatsız ederekmi bunu sağlarız bu insanların yaptığı bu. bağımlılık ne kadar artarsa para o kadar akar neden videolar yayından hemen kaldırılmıyor neden insanlarca cazip bulunacak yazılar yayınlanıyor esarar kullanıcının dişlerine bakın sarı ve çürük olur kemik erimesi başlar. kendi kızlarıma şunu yaptım orta sonda sigara içmeyi öğrettim nasıl içine çekileceğini gidip gizli saklı bi yerde denemeye çalışıp kendilerini zor duruma sokmasınlar diye. alkol bira şarap kokteyl hepsini deneyimlesinler diye içirdirm zorla değil bira varsa masada bi yudum al bak bu kokteyl margarita yok bu kırmızı şarap liseye gelmeden hepsine vakıflardı ikinci kez istemediler önlerindeydi hepsi yasaksız özenerek peşine düşmesinler dedim hiç birini kullanmıyorlar. ha daha sonra alırlarmı bilemem fakat yasak yok. esrar ot kafası davetlerine gitmek istediklerinde söz verdim kendierine ben size temin edeceğim onu deneyeceksiniz bilmediğiniz ortamda bulaşıcı hastalık sizi tehdit edecek durumlar olur diye ve tek denemeden sonra bir daha o davetin adını anmadılar alan arkadaşlarını görüyorum her gün gözlerin altı mpsmor vuct esrar istemeye başlayınca surekli kavga evde okulda sorunlar veli çaresiz okul değiştirmeler işe yaramıyor.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

576 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/12/2017 :  17:06:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen fidelista

Kasyopyalılar uyuşturucuların ruhsal gelişimde yeri olmadığını söylemişlerdi ,sadece melatonin öneriyorlar. Bu yeterli bence.

Kaslar birine başka şeyi derken aynı konuda başkasına bambaşka birşey diyebiliyorlar. Olay ruhsal gelişime faydası olup olmaması değildir kesin cevaplar yerine insanın kendini rahat ve yapıcı hissettiği durumlara yönelmesi daha doğru gibi geliyor bana.

10 Adımda ruhsal gelişim klavuzu olmadığı gibi süreç herkes için aynı işlemeyecektir. Ben şahsen uyuşturucu maddelerin gelişime doğrudan bir yararı olduğunu düşünmesem bile okuduğunuz celselerin ortaya çıkmasının çok önemli maddi sebeplerinden biridir.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

576 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/12/2017 :  17:10:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
<blockquote id="quote"><font size="2" face="Trebuchet MS, Verdana" id="quote">Eklenti:<hr height="1" noshade id="quote">Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide

gerçek tosun paşa,tedavide için kullanılan thc ve cbd elde edilirken teknik işlem gerekiyor. sıvı halde israilde bir doktorun uygulama videosu vardı beyin tümömörü için. rick simpson nette anlatmış kitabıda var aldığım ürün uyusukluk veriyor ve yaşam kalitemi düşürüyorsa bundan sonuç almam beklenemez.

çektiğimin bonzai olmadığını biliyorum ilkkez görmüş değilim. tanıdığım ve yıllardır bu mereti kullanan bağımlılar var. yaşam kaliteleri sıfır. bu insanların sorumluluk adına ne kendilerine ne çevrelerine bir faydaları mümkün değil. hatta güdülmek kontrol edilmek zorundalar.çocukları perişan durumda. cinsel hastalıklar cabası evlilikler yıkılmış durumda.kullanan gençler var görüyorum hallerini. artık lüks mekanlarda özel okullarda paralı müsteri bulmak için kullandıkları kişiler öyle zibidi perişan değil bilakis entel düzgün tipler seçiliyor onun avantajı malı ücretsiz içmek ne kadar kişiyi alıştırısa o kadar avantajlı hizbe yerlere değil villalarda ot kafası yapmaya davetler ücretsiz ilk kullanımlar dost sohbetleri ilgili arkadaş canlısı tavırlar. kişi bağımlı hale geldimi işlem tamam. bikac kez ikram edilen sarmalar artık paralı olmaya başlıyor. sativa ve indica, tribe girip mallaşanlar indica kulananlar bunlar uyuşuyor resmen. sativa kullananlar soyunup balkona çıkar ortamda seks yapmaya kalkar yapar.bana neden öyle bakıyorsun diye saldırmaya kalkar nabzı yükselir bayılır her türlü tehlike her iki esrar cinsi içicisi için geçerli satıcının sizi tehdit edeceği durumlar oluşmaması için onun mekanında onun oldğu ortamda değil evinizde kendi başınıza deneyin. bi video var https://www.youtube.com/watch?v=f2to6lxIWBI bağımlı ama sorsanız asla bağımlılık yapmaz elinden esrar hiç düşmüyor yorumlarda herhes adamın davranışlarına hayran. işidde kafa kesenler insan yakanlar sözlemi motive ediliyordu uyuşturucu verip kendilerini ilah sanmaları sağlanıyordu organ mafyası tecavüzler oto kontrolu yerinde olan birey yapamaz bunları uyuşturucuyu ver yürü koçum dünyadaki herşey senin kral sensin de yahu adamlara cenneteki huri resimlerini göstermişler çıplak uçan kadınlar ödülünüz bunlar cennette seni bekliyor diye.bu insana değil çocuğunuzu kedinizi dahi emanet edemezssiniz.gelecek nesillere bunumu önerelim bilim teknoloji tarımda ilerlemek ve doğayla barışık yaşam için bu duruma düşmek ki münferit diyecekseniz buna katılmamda mümkün değil. bizler kendi dünyamızı yaşamak için değil etkileşerek iyi ve doğru olanı içten gerçek sevgiyi yaratılmışlarda deneyimlemek bütüne varmaksa amaç uyuşturulmuş bilinçle kendi hayallaerinde kontrolsüz iradeyle etrafındaki insanı hayvanı rahatsız ederekmi bunu sağlarız bu insanların yaptığı bu. bağımlılık ne kadar artarsa para o kadar akar neden videolar yayından hemen kaldırılmıyor neden insanlarca cazip bulunacak yazılar yayınlanıyor esarar kullanıcının dişlerine bakın sarı ve çürük olur kemik erimesi başlar. kendi kızlarıma şunu yaptım orta sonda sigara içmeyi öğrettim nasıl içine çekileceğini gidip gizli saklı bi yerde denemeye çalışıp kendilerini zor duruma sokmasınlar diye. alkol bira şarap kokteyl hepsini deneyimlesinler diye içirdirm zorla değil bira varsa masada bi yudum al bak bu kokteyl margarita yok bu kırmızı şarap liseye gelmeden hepsine vakıflardı ikinci kez istemediler önlerindeydi hepsi yasaksız özenerek peşine düşmesinler dedim hiç birini kullanmıyorlar. ha daha sonra alırlarmı bilemem fakat yasak yok. esrar ot kafası davetlerine gitmek istediklerinde söz verdim kendierine ben size temin edeceğim onu deneyeceksiniz bilmediğiniz ortamda bulaşıcı hastalık sizi tehdit edecek durumlar olur diye ve tek denemeden sonra bir daha o davetin adını anmadılar alan arkadaşlarını görüyorum her gün gözlerin altı mpsmor vuct esrar istemeye başlayınca surekli kavga evde okulda sorunlar veli çaresiz okul değiştirmeler işe yaramıyor.
[/quote]

evet fox dizisi gibi maşallah. ben sana katılmıyorum bona fide. kendimi güne gidip kısır yiyip çay içme ortamında hissettim okurken. yolsuzluk cinsellik yozlaşmışlık içeride olan şeyler. kimse bana alkol aldım uyuşturucu kullandım şaşırdım demesin. adamın insanlığa hizmet edecek değerli bir bireyken ot içip balkonda sex yapan birine dönüşmesi fenomenleri bana saçma geliyor. sapkınlık yapmak isteyen fesleğen saksısıyla bile sapkınlığa başlayabilir.

Edited by - gerçek tosun paşa on 24/12/2017 17:11:26
Go to Top of Page

bona fide

308 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/12/2017 :  12:28:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
gerçek tosun paşa neden kendinle kıyasladın. sen başkalarının yaşamına dair sorumluluk riski olmayan-ayağının altında 3 yaşında bir çocuk olmadan, blok betonu 15. katta inşaata vinçle yerleştirmeyeceksen, 20 kişilik servis minübüsü sürmeyeceksen hatta tek başına araç kullanmayacan dikkat gerektiren tüm faaliyetlerde bulunmayacaksan kimsenin seni rahatsız etmeyeceği kendine ayırdığın zaman dilimde esrarını bi kadeh viskini alıp müziğini açıp herhangi bir konuya odaklanmak rahatlamak için alırsan esrar ve alkol tu kaka olmaz. saçma olan şey senin bilinç yapında olmayan insanların düştüğü durumlar. baktığın yerden küçümsemeden yazmanı beklerdim. bu benim alınganlığımdan ya da bana karşı bir tavır olduğunu düşündüğümden değil fox tv dizisinin içinde yaşayanların vahşileştirdiği dünyadayım ben hala ve hepsiylede etkileşim halindeyim esrarın yasallaştırılmasını savunmak başka ki bende savunuyorum. bunun bilinçli tüketilmesi başka. nerde durması gerektiğini bilmek -aldığı miktar.- ilk iletimde de yazdım ağzıyla içmeyi bilmeyen alkol alanlar gibi dedim. ve özendirilen, insanlara bağımlı olması sürekli alması için yapılan yaklaşımlar hafta üç gün alıp sabah okula işe gitmesi gereken insanın evden çıkamayacak duruma gelmesi mal bulamadığı için evde terör estirmesi mal bulmak için daha doğrusu onu alacak para bulmak için herşeyi yapması aldıktan sonrada sızıp kalması ya da farklı etkiler göstermesi başkalarının güvenliğini tehlikeye atması saçma hmm tüm sorumluluklarını bilen başkasına bağımlı yaşamayan esrar alıp şiir yazan beste yapan buluş proje üzerinde kafasını dağıtmak rahatlamak isteyen yüzde 1'in banal arabesk sığ bulacağı davranışlar hakikatende dizye jenerik müziğide ekleyelim, lorke lorke lorke lorke hanımey looooooorrke.

not: tedavi amaçlı kullanımı ta eski çin tıbbında hint kaynaklarında anlatılmaktadır. şamanlar ve kızılderililerden daha önce hindistanda yaygın kullanımından bahsedilir.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

576 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/12/2017 :  13:13:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bona fide ben kendimle kıyaslamıyorum ki. ben uyuşturucu ve alkolün özgür kullanımda olması gerektiğini düşünsem bile insanların bu maddelere yönelmesini istemiyorum. olayı küçümsemiyorum olanı söylüyorum. olanı söylerken küçümsercesine takındığım bir tavır yok. bu bahsettiğin tarzda bir çok insanı ben de tanıdım aynı ortamlarda bulundum ve bazılarının hayatlarını nasıl batırdığını seyrettim. açıkçası çokta fazla yapılacak birşey olmadığına kanaat getirdim çünkü kişi kendi tutumlarının kurbanı oluyor. yani demek istediğim içinde olanı ortaya çıkarmaktan başka bir şey yapmıyor maddeler. hea tabi gerçekten çok ağır madde bağımlıları ölüm döşeğine yatıyor fakat onları kastetmiyorum.

dediğin gibi belirli bilinç yapısında olmayan ve yapıcı tutumları benimsemeyen kişiler zaten illa bir şeyin bağımlısı oluyor. kumar oynuyor, meyhaneye gidiyor , fuhuş yapıyor. yapmak isteyen adam asansörde damacanayla cinsel ilişkiye giriyor. Bu maddelere sürekli suç atılması reşit olmayan kızlara tecavüz edilip benim suçum yok şeytanın vesvesesine uydum diyip işin içinden çıkmak gibi geliyor bana. Şimdi bu kişilerin zayıflık ve iradesini ben dile getiririm. Küçümsemek olarak algılanırsa bu benim problemim değil. Herkes aynı bilinç ve bilgi birikimine sahip olamaz ama yapıcı bir tutumu olan herkes kısa sürede doğru olan şeylerin peşinden gidecek cesareti kazanabilir. Benim açımdan en büyük erdem de budur. Ağzıyla içmeyi bilmeyenleri kimin küçümsediğinin önemi de benim açımdan yoktur çünkü o kişiler kadar kendini küçük gören başka biri de olmayacaktır.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,59 saniyede oluşturuldu.