Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Kanal Bilgileri
 Kasyopya Celseleri (Son Yıllardaki Celseler)
 6 Ağustos 2005
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

Majisyen

286 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/09/2016 :  11:08:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
6 Ağustos 2005 Celsesi

S: (L) Bu akşam kim bizimle?

C: Lonomiah

S: Ve nereden aktarım yapıyorsunuz?

C: Kasyopya, uzun süredir K’lar yok.

S: Bunun gelecekteki Galahad olmadığına emin misiniz?

C: Belki!

S: (L) Evet biliyoruz K’lar uzun süredir yok ama yoğunduk.

C: Hep iş ve oyun yokluğu Laura’yı sıkıcı bir kız yapıyor.

S: (L) Pekala, çok sıkıcı olmamaya çalışacağım.

C: Çalışma, yap.

S: (L) İsminin usta Yoda olmadığına emin misin?

C. Hayır, usta Yoda “burada” değil.

S: (L) Tamam, Rus arkadaşlarımızdan bir sorumuz var ve onların gerçekten bizim dostlarımız olduklarını bilmek isterim?

C: Olmaya çalışıyorlar.

S: (L) Aktif olarak 4. yoğunlukta bir şey yapmaya çalıştıklarını söylüyorlar. Bu mümkün mü?

C: Mümkün olduğunda, mümkündür. Ama dikkat edebileceğiniz bir husus var: manipülatif türden değilsen, yani KH değilsen, genelde geri gelmezsin.

S: (A) Tarihte kaç kişi 3. yoğunluktan kurtulmayı başardı?

C: Çok çok nadir Gece!!!

S: (L) Gece ne anlama geliyor?

C: Henry’nin şakaları.

S: (A) Gerçekten yaklaşık bir sayı bilmek istiyorum.

C: Bu döngüde 3000’den az.

S: (L) Bu, oldukça iç karartıcı.

C: Dalgayı hatırla. Ağ çalışması işe yarar.

S: (A) Arkadaşımız A****(K’lara ilgi duyan DST adlı Fransız şahıs) hakkında sormak istiyorum. Özel bir görev için mi buraya gönderildi? Desarab Nicolescu, Jakob Bohm vs.yi tartışıyorduk.

C: Elbette. İlgililer.

S: (H) Bize dostlar mı?

C: Genel olarak.

S: (Perceval) Marketteki kameralı adamdan ve araba tekeri somunlarıyla ilgili olaydan sonra çitin kesilmesi üçüncü uyarı mıydı?

C: Muhtemelen. Ama onları izleyen başkaları var. Fransa, Amerika’yı korkutan şeye epey ilgi duyuyor.

S: (L) Yani, Amerika’yı korkutuyor muyuz?

C: Tam olarak “korkutma” sayılmaz, güçleri rahatsız ediyorsunuz diyelim, Galahad!

S: (A) Yani, izleyenleri izleyenler, A*** ile mi alakalı?

C: Büyük olasılıkla.

S: (Perceval) Irak savaşının başlangıcından bu yana gerçekte kaç asker öldürüldü?

C: 7500.

S: (H) Bush’u destekleyenler ABD nüfusunun yüzde kaçı?

C: %36.

S: (H) Amerikan hükümetinin 11 Eylül olayında suç ortağı olduğunu düşünenler ABD nüfusunun yüzde kaçı?

C: %47.

S: (H) ABD nüfusunun yüzde kaçı gerçekten düşünüyor?

C: Katı bir tanımla %12. (Grubun bu orana şaşırması)

C: HAARP beyinleri tapyokaya çevirirken başka ne bekliyorsunuz?

(Perceval) O zaman bu, bir zombi ulusu?

C: Ağzımızdan aldın.

S: (Perceval) Peki HAARP sadece ABD nüfusunu mu etkiliyor?

C: Çoğunlukla.

S: (Perceval) Grup üyeleri açısından, tek çözüm, ABD dışına çıkmak mı? Bu, doğru mu?

C: Veya farkında olmak ve ağ çalışması.

S: (Mr. Scott) Sormalıyım; şu ana kadar Pentagon videomuzu kaç kişi seyretti?

C: 500.000’e ilerliyor.

S: (Perceval) Madrid tren bombalamasını kim gerçekleştirdi?

C: Favori sahte bayrak çetemiz.

S: (Galahad) Londra tren bombalamasının ardında da mı onlar vardı?

C: Orada MI5’in parmağı var. Profesyonellik eksikliği de bunu gösteriyor.

S: (Galahad) John Kaminski düşündüğü gibi Fransa’ya gelmiş olsa, gerçek bir tehlike mevcut mu?

C: Hayır.

S: (Galahad) O zaman birisi onu gelmekten alıkoymaya çalışıyor?

C: Amerikan CoIntelPro vs.

S: (Konuk JM) Romanya gizli servisi üyeleri ABD’ye gidip uzmanlıklarını sundular mı?

C: Muhtemel değil.

S: (Perceval) Dünya’nın petrol kaynakları, tehlikeli bir düzeyde tükendi mi?

C: Yakın bile değil.

S: (Galahad) Yani, kuşkulandığımız gibi, petrol üretiminin zirveye ulaşıp artık düşmeye başlaması meselesi insanları dikta altına almak için politik bir manipülasyon?

C: Dikkati dağıt ve fethet.

S: (JM) Tony Blair, kendi inançlarına göre mi hareket ediyor yoksa şantaj mı yapıldı?

C: “Mest Özel”de ona bir yer vaat edildi.

S: (IR) Neden Fransızlar, Uluslararası Termonükleer Deneysel Reaktör için bu kadar çok çaba harcıyorlar? Güya petrol tükenecekmiş?

C: İnsanları meşgul tutuyor ve Bush’un çetesini mutlu tutuyor. Fransa’nın tüm bu saçmalığı yuttuğunu düşünmüyorsunuz, değil mi? Manevra yapmak için zaman ve mekan kazanması gerekiyor.

S: (Perceval) “Dünya’nın sonu” meselesinde aptalı oynuyorlar yani?

C: Tilki kadar aptal!

S: (IR) Yani iki grup var, biri Fransa’da ve biri ABD’de ve müttefik değiller?

C: Şu an değiller. Ama herkes şu eğlenceli Yahova yardakçıları çetesini düşünmek zorunda. Nazik oynamıyorlar.

S: (Perceval) Bir tür mikrop yayma olasılığı konusunda herhangi bir güncelleme var mı veya bunun gibi eli kulağında olan bir şey?

C: Bu sonbahar ciddi bir faaliyet bekleyin.

S: Hazırlanmak için yapmamız gereken herhangi bir şey?

C: Sağlıklı kalın

S: Biyolojik savaş sadece ABD’de mi olacak?

C: Başlıyor bile.

S: (Perceval) Dünya çapında mı olacak?

C: Aynı derecede değil.

S: (Perceval) Gribin ölümcül bir biçiminden mi bahsediyoruz?

C: Nihai olarak öyle olacak.

S: (Perceval) 587 sefer sayılı uçağın düşmesinin sebebi neydi?

C: Örtbas edildi. MOSSAD’ı heceleyebilir misin? Buna bir “hatırlatıcı” de.

S: (Perceval) Sahte bayraklı terör saldırıları konusunda piyasada tekel olmuş gibi görünüyorlar.

C: Bu, onların uzmanlık alanı.

S: (IR) Fransızların “Hayır” oyunun arkasındaki etki nedir?

C: Çoğunlukla özgür düşünce.

S: (Perceval) Peki Fransa’da gerçekten düşünebilen insanların oranı nedir?

C: %59.

S: (IR) Sarkozy, herhangi bir okült grupla ilişkili mi?

C: Kesinlikle.

S: (IR) Detaylandırabilir misiniz?

C: Kabala’dan çok etkilendiğini söyleyelim yalnızca.

S: (Perceval) Barbara Olsen’den başka 77 sefer sayılı uçuştan sağ çıkan oldu mu?

C: 2

S: Rummy’nin Pentagon’daki departmanı için bir web sitesi yapan eski IDF görevlisi onlardan birisi miydi?

C: Yüksek olasılık.

S: (Galahad) Çeşitli internet sitelerinde özel savcı Fitzgerald’ın Bush çetesine karşı olan suçlamaları geri çekeceği yönünde dedikodular var. Bu sadece daha fazla dezenformasyon mu?

C: Şu an bir sürü pazarlık devam ediyor. Büyük olasılıkla Bush ağır basacak.

S: (Perceval) 24. kattaki itfaiyecilerin ve bodrum kattaki sivillerin bildirdiği gibi Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekten patlamalar var mıydı?

C: Evet, ama doğrudan yıkım için değil, sadece “şekillendirilmiş” elektomanyetik darbeye yardımcı olması için.

(Bu belirtilenlerin ne olabileceğine ve önceki celsede bahsettikleri “konturlanan” doğal dalga ile devrilen kuleler hakkında tartışma)

S: (A) Uzun bir süre önce bilincin matematiksel olarak modellenmesi hakkında bir soru sormuştum ve cevap “çekim geometrik modelinin ters temsilini gözünde canlandır” idi ve bu beni bilincin geometrik modeline yönlendirecekti. Ama ters temsilin ne anlama geldiğini bulamadım. Peki nedir bu?

C: O çekim modeli için bir denklemin var mı?

S: Hayır, herhangi bir denklemim yok. Model bir model ve çok farklı denklemlere sahip olabilir. Denklem, modelin bir şekilde veya başka bir şekilde çalışmasını sağlayan ilave bir şeydir.

C: Denklemi bul ve sonra “ters çevir”.

S: (A) Tamam, diyelim ki denklemi buldum; hala denklemi nasıl ters çevireceğimi bilmiyorum. Geriye mi okumalı? Alt-üst olarak ters çevirmek mi?

C: Çekim, “ifade edilen” bilinçtir.

(Ark, cevap yardımcı olmadığı için memnun değil. “İfade edilenin” ne anlama gelebileceği hakkında grup tartışması.)

S: (A) Dan Winter’dan ne “almalıyım?” Uzun zaman önce Dan Winter’den birşey çıkarmam gerektiğini söylediniz.

C: Bir yirmi yaş dişi (grup gülüşmesi) Dan çıldırmış durumda, onun ve çetesinin Laura’nın çalışmasıyla ilgili çarpıtmalar yapmaya başlamalarını bekleyin.

S: (IR) Grup, grubun çalışması, Dünya’nın durumuna nasıl bir etki yapıyor, eğer yapıyorsa?

C: Görebilirseniz, “yanıtları” fark edeceksiniz.

S: (IR) Yani etkimiz var ama tezahürlerini göremeyebiliriz?

C: Kesinlikle ve bazı etkileri görebilirsiniz.

S: (L) Ben bunu şöyle anlıyorum; biz birşeyler yaptıkça… (Perceval) herşey daha da kötüleşiyor(gülüşmeler), Armageddon’u bile getirebiliriz! Bizim yüzümüzden mekanı mahvedecekler! (gülüşmeler) Bana öyle geliyor ki, pozitif veya faydalı bir doğası olan bir şeyle öne çıktığımızda, onlar sadece yalanları artırıyorlar ve daha çok çirkinleşiyorlar ve şiddetleniyorlar. Yani horoz dövüşü gibi birşey bu!

S: (Galahad) Hiçbir sıkıntı olmaksızın Kanada’ya girip çıkabilecek miyim?

C: Muhtemelen, ama şansını zorlama.

S: Tamam. Yapmamam gereken herhangi bir şey var mı?

C: Asla güvende olduğunu varsayma. Paranoyak da olma.

S: (A) Rus arkadaşlarım 1998-2001 sürecinde sizinle bağlantımızın özellikle sorunlu olduğunu düşündüklerini söylediler ve tabi ki arada sırada bağlantının bozulduğu oldu ama demek istiyorlar ki, bunun söz konusu olduğu belirli süreçler var. Şimdi elbette celselerimize bakabiliriz, ama aradığımız şey net değil. (L) Frank’ten çok fazla parazit vardı ve çok muhtemel ki, dışarıdan buraya yönlendirilen ışınlar vardı.

S: (Perceval) John K zamanda bu noktada gelme veya gelmeme konusunda bir karar veriyor mu?

C: Evet.

S: (L) Gruptaki Kathy O’nun sorunu ne?

C: Bazı insanlar hizmet etmek için doğar, diğerleri de hizmet edilmek için.

S: (Laura Ark’a) Başka bir şey sormak istiyor musun, mızmızlık yapmak istiyor musun? (Ark) Evet mızmız olmak istiyorum…

C: Bu gece bir rüya göreceksin!!! Devreleri aç!!! Cevabı biliyorsun!!!

S: (Ark) Evet bunu yapacağım. Bir anahtara ihtiyacım var.

C: 1969.

S: (Ark) İlk önce 1967’ydi, şimdi 1969 oldu.

S: (Laura) Tamam, iyi geceler demek istiyorum. İyi geceler diyin hepiniz. (Hepsi) İyi geceler!

Celsenin Sonu

Orijinal celse metni: http://cassiopaea.org/forum/index.php?topic=20998.msg216920#msg216920

Karanlık, ışığın olmadığı yerde vardır.

Majisyen

286 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/09/2016 :  11:09:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Kontrol okuması yaparak celseyi daha okunabilir bir hale getiren bozadi dostumuza en içten teşekkürlerimi sunarım.

Karanlık, ışığın olmadığı yerde vardır.
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/09/2016 :  11:24:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler Majisyen.

Celsede "Pentagon videosu" diye geçen şey, Kasyopya ekibinin hazırladığı ve dünya kamuoyuna sunduğu bir videoydu. 11 Eylül 2001 tarihinde ABD'deki Dünya Ticaret Merkezine yapılan saldırı sürecinde Pentagon'a saldırı amaçlı kamikaze dalışı yaptığı iddia edilen uçakla ilgili olarak ABD devletinin büyük bir yalan söylediğini ortaya koyuyordu bu video.

O videoyu şimdi tespit etmeye çalışırken, sırf bu video için ta 2004'te http://www.pentagonstrike.co.uk/ şeklinde bir web sitesi açılmış olduğunu fark ettim. Sitenin ana sayfasında "Signs of the Times" (SOTT) linkinin verildiğini görebilirsiniz. Videonun Türkçe yazılı versiyonunu da yapmışlar üstelik. Ana sayfadan Türk bayrağına tıklayıp izleyebilirsiniz.
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/09/2016 :  12:53:38  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İngilizce'de son zamanlarda giderek daha fazla kullanılan "false flag attack" deyimini Türkçe'ye doğrudan "sahte bayrak saldırısı" veya "sahte bayraklı saldırı" diye çevirmek mümkün. Ama bu karşılık sözlüklerde pek bulunmuyor. "Yanıltma harekatı" şeklinde yaygın bir karşılığı var ama sanki bu karşılık orijinal terimin anlamını tam olarak yansıtmıyormuş, o anlamda bir bilinirliği ve kullanımı yokmuş gibi geliyor bana. Orijinal terimdeki mananın özü şu: Biri bir hedefe saldırıyor ama saldırırken kendini olduğundan farklı bir kişi/grup/taraf olarak göstererek ("bayrak" temsiliyle) saldırının suçunun o ilgili tarafa atılmasını sağlamaya çalışıyor. "Yanıltma harekatı" her ne kadar bir anlamda isabetli bir karşılık olsa da, toplum genelinde yukarıda belirttiğim manada yaygın bir benimsenmişliği ve kullanımı yok diye biliyorum. Ve harekat kelimesi çoğul anlamlı olduğu için çok isabetli değil gibi. "Yanıltma saldırısı", "yanıltıcı saldırı" veya "yanıltıcı operasyon" gibi karşılıklar da düşünülebilir ama şu an "sahte bayrak saldırısı" ifadesi bana en makul seçenek gibi görünüyor. Saldırıyı yapan, suçun atılmasını istediği tarafın "bayrağını" taşıyor saldırı sırasında.

"Mest Özel" ifadesinin orijinalinde "Rupture Special" var. "Rupture" kelimesinin çok çeşitli anlamları var, burada kesin olarak hangisinin kastedildiğini anlamak pek kolay değil. Özellikle büyük ve uzun vadeli bir çaba sonucu ulaşılan yeni bir seviyeyle veya başarılan büyük bir amaçla ilgili büyük bir coşku duymayı temsil ediyor olabilir dini/spiritüel bağlamda. Ama K'lar sözcüğün farklı anlamlarının bir karışımı yoluyla daha komplike birşeyi de kastetmiş olabilirler.

Rummy kısaltması sanırım eski ABD savunma bakanlarından Rumsfeld'i ifade ediyor. ABD'nin 1 milyondan fazla Iraklının ölümüne ve IŞİD'in doğum koşullarının oluşmasına neden olan Irak işgalinin mimarı olarak kabul ediliyor.

Dan Winter ile ilgili bölümde, "alma" ve "çıkarma" şeklinde ifade edilen şeyin orijinali "extract". Çekme, çıkarma, özütleme gibi bazı anlamlara sahip. K'lar daha önce Laura'nın Dan Winter'ın bilgilerinden bazılarından yararlanabileceğini ima etmiş anladığım kadarıyla. "Extract" sözcüğü aynı zamanda diş "çekme" anlamında da kullanıldığı için, "Dan Winter'dan ne alınması, çekilmesi gerektiği" ile ilgili soruya K'lar esprili bir şekilde "20 yaş dişi" diyorlar. 20 yaş dişinin İngilizce karşılığı "Wisdom Tooth" ("Akıl Dişi" veya Bilgelik Dişi). Yani espriyle karışık, daha önce kastettikleri şeyi vurgulamışlar: Dan Winter'ın bazı bilgilerinden faydalanılabileceğini. Ama bir yandan da onun KH-güdülü olduğunu söylüyorlar veya ima ediyorlar.
Go to Top of Page

Scyth

1068 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/09/2016 :  14:55:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

arinmak

209 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/09/2016 :  04:03:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
çeviri için çok teşekkürler.
Go to Top of Page

bigsenfoni

1028 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/09/2016 :  05:04:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler arkadaşlar... :-)

Çekim konusunu okuyunca aklıma geldi, geçenlerde uyurken zannedersem eterik bir boyutta bir kişi ile beraberdim.Gecmis veya geleceteki bir dünya mekan zaman hattıda olabilir... bir anda negatif birgüc beni o boyuttan yukarı kaldırdı yada cekti!o anda aslında vücudum evde ve uyumakta olduğumu anımsadım. Ama vücudumu hissetmiyordum daha doğrusu sadece kök cakram haricinde herhangi bir çekim yada enerji hissetmiyordum! Yerçekimi yoktu vücudum yoktu sadece farkındalığım ve kök cakramdaki enerji vardı yada nasıl anlatacağımı bilmiyorum ama cakramda bir enerji çekimi vardı gibi birseydi... tamamen boşluk,farkındalık ve kök cakramdaki vakum/cekim!

Bir kac gün sonra göbeğimin altında yanma,kabartı vardı ve daha sonra da yara olustu...

Gerçi yanımdaki olmasaydı ben ne yapacağımı biliyordum ama...onun varlığına da zarar verebileceği icin sadece geçmesini beklemek zorunda kaldım.

O anda ne Allah vardı ne peygamber ne melek yada rehber melek ne İsa ne Musa ne evrensel akıl ne Buda.... sadece ne olmakta olduğunun farkındalığı ve yapabileceklerimin bilgisi/gücü/farkındalıgı!

İşte böyle birsey...

KENDİ DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO

Kalbiniz temiz,gözünüz Osho'nunki gibi acik olsun.

Edited by - bigsenfoni on 28/09/2016 06:23:20
Go to Top of Page

Olcay

69 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/09/2016 :  15:06:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Mahonun yoluna hosgeldin bigsenfoni #128521;
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/09/2016 :  15:19:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bana da Maharaj'ın (Maho) betimlemeye çalıştığı şeyi çağrıştırdı bigsenfoni'nin tanımladığı şey
Go to Top of Page

bigsenfoni

1028 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/09/2016 :  21:06:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Maho ağa kim loooo...

Bir araştırayım bakim şu Maho'yu....

KENDİ DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO

Edited by - bigsenfoni on 28/09/2016 21:10:54
Go to Top of Page

bigsenfoni

1028 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/09/2016 :  21:38:50  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Maho ağanın düsünceleri bana makul geldi...https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Nisargadatta_Maharaj

Hiçlik yolunda ilerlemeye calışırken olduk bir guru...bakalım daha nelere dönüşeceğim!

Yola devam... :-D

Go to Top of Page

bigsenfoni

1028 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/09/2016 :  21:51:06  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Googlede araştırırken ''bizim forum''da (bizim falan)çıktı ...

Şöyle yönlendireyim...

http://www.baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=167

Edited by - bigsenfoni on 28/09/2016 21:58:03
Go to Top of Page

sağanak yağmur

15 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/09/2016 :  14:36:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviriniz için çok teşekkürler sevgili Bozadi.
Celse aralarının birz fazla açılmasından dolayı, K. Lar da sitem ediyorlar ki, bu beni de etkiliyor.
Acaba, bir quija tablası yapsam, benim ile beraber celse yapmaya gönüllü dostlar varmıdır içimizde? Biraz tehlikeleri olduğunu biliyorum gerçi ama, bilgisel yönden güçlü kişi grupları tarafından yapıldığında tehlikeli olmuyor. K.lara ulaşabilirmiyiz bilemiyorum ama, mutlaka bir yüksek seviye ile irtibata geçebilir ve bizlere özgü sorularımızı bizzat sorabiliriz düşüncesindeyim. Forumda dostların sotulmasını istediği sorular olduğunu, bunları Laura ya iletme ve cevaplanmasının yayınlanması istekleri olduğunu okumuştum. Ama olamadı galiba.
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/09/2016 :  16:29:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Daha önce birkaç kez bu tür girişimlerde bulunduk birkaç arkadaşla ama maalesef hiçbir aksiyon olmadı tablada. Ben açıkçası artık pek heves de etmiyorum. Yine de herhangi birimiz veya ülkemizde herhangi biri tabla yoluyla bu tür yüksek bağlantılar kurarsa, elde ettikleri neticelere bakmak isterdim ama şahsen tabla bağlantısı kurma gibi bir ihtiyacım olmadığını düşünüyorum. Sanırım bunun başlıca sebeplerinden biri de Maharaj'ın mesajlarından çok etkilenmiş olmam. Kim/ne olduğumuza dair olağanüstü sade ve etkili sorgulamaları, telkinleri var. Onu okurken bir bakıyorum ki gerçekten de yapmam gereken şey kim/ne olduğuma dair bir sorgulama ve niyet. Maho (Maharaj) kim/ne olduğumuzla ve olmadığımızla ilgili son derece etkileyici önerilerde bulunuyor ve söylediklerinin gerçek, doğru olduğundan şüphem kalmıyor okudukça. Ve bir bakıyorum ki, hayatım boyunca en çok yapmam gerektiği halde yapmadığım şey, aslen kim/ne olduğumla ilgili basit bir yüzleşmeymiş. Ama aksi yönde o kadar programlandık ki, o basit olan şeyi yapmak dünyanın en zor işi gibi geliyor, şelaleye tırmanan balıkların durumu gibi... Ama gerçekten yapılacak başka hiçbir şey yok bir bakıma. Israrla, her imkan bulduğumuzda mutlak varlıkla özdeşliğe dönmek gerektiğine inanıyorum. Ama bu demek değil ki dünyadan tamamen el-etek çekelim. Aksine. Kendimize ve etkileşim halinde olduklarımıza şifa vermek, kabustan uyandırmak ve içinde bulunduğumuz durumların gereğini en etkili şekilde yapmak için gerekli bu. En doğal, en basit şey... Ama aynı zamanda en zor şey, çünkü hayatımızın neredeyse tüm düzeni bizi esas yapmamız gereken şeyden saptırmaya yönelik çalışıyor.
Go to Top of Page

Olcay

69 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/09/2016 :  17:21:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ne kadar doğru söyledin Bozadi. En başta yapılması gereken en önemli, en basit, en sade şey, kendimizin yani tüm isimlerin, herşeyin yokluğundan sonra kalan şeyin kabulü.
Ondan sonra illüzyonun yani hayatın farkına varmak ondan alınacakları almak ve yola devam etmek.

Mahonun düşünce yapısına uyumlandıktan sonra herşey o kadar boş ve değersiz geliyor ki.

Bu arada aklıma gelmişken ne kadar bireysel soru sorulursa o kadar Kh enerjisi yaratırız. K lar da bu konuda durmadan uyarıda bulunuyorlar.
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/09/2016 :  19:11:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sen de çok güzel ifade ettin Olcay.

Maho arzu-korku düalitesinden kurtulmayı çok vurguluyor. K'lar meditasyon yaparken "beklentisizce beklemek" gibi birşeyler söylemişlerdi diye hatırlıyorum. Maharaj K'ların çok sık vurguladığı "beklentisizlik" konusunu çok ayrıntılı ve güzel bir şekilde açıklıyor. Arzulardan ve korkulardan arınıp, tüm varoluşun en yüce hakikati olduğum gerçeğinin (birey ötesi veya ego ötesi bir şekilde) o sade, sonsuz, sessiz ve doyurucu huzuruna girdiğimde, bunun bir gerçeklikten kaçış veya korkaklık veya aptallık veya saçmalık olmadığını defalarca gözlemledim. Aksine, hayatımız dediğimiz şey aslında büyük ölçüde yalanlardan, sahteliklerden, sahteliğe gerçeklik muamemelesi yapmaktan ibaret görünüyor. Sanırım sevgi dediğimiz şeyin hayatımızda güçlü bir şekilde kök salmaya başlaması da bununla yakından ilişkili...

Aslında Maharaj'ı okumak bazen çok zor oluyor, insanı çileden çıkaran meydan okumalar, yargılar savuruyor, sorucuların görüşlerini ve itirazlarını kesip atıyor, çok abartılı ve saçma laflar ediyormuş gibi görünüyor ama aslında yalnızca karşısındaki bireyin duvarlarını yıkmak için gereken şeyi yapıyor o anda sanırım. Nereden ve ne şekilde yaklaşması ve meydan okuması gerekiyorsa, o şekilde yapıyor. "Ben O'yum" kitabı Maho'nun farklı zamanlarda kendisini ziyaret eden çok sayıda farklı kişiyle olan diyaloglarının bir araya getirilmiş hali. Bazen bir bireye söylediği şeyle bir başkasına söylediği şey çok çelişkili veya uçuk, abartılı gibi görünebiliyor, hatta az önce söylediği birşeyle bile çelişiyor gibi görünebiliyor. Bazen de çıldırtıcı derecede anlaşılmaz ve aşkın tavırlar/laflar sergiliyor. Ama bunlara fazla takılmayıp okumaya devam ettikçe insan kendisini ilgilendiren, ilham veren, cevapları sağlayan açıklamalara da rastlıyor. Okudukça, daha önce çelişkili gelen şeylerle ilgili daha derin açıklamalara rastlayabiliyorum.

Ve belirttiğim gibi, Maho'nun mesajlarıyla K'ların mesajları arasında çok sayıda ve bazıları son derecede şaşırtıcı olan müthiş benzerlikler buluyorum ve bunları not almaktayım. Birkaç haftaya kadar bunları özenle paylaşmak istiyorum.
Go to Top of Page

JCA

331 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/09/2016 :  21:13:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Rahat ve huzurlu yaşam size de battı mı? Maho'yu okuyun. Kimi bölümler sinir krizi garantili.

Tamamen doğru ama çok da kasvetli.
Go to Top of Page

Olcay

69 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/09/2016 :  21:58:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Merhaba JCA o kasvetin nedeni kabullenmedeki zorluk. Mahoyu okurken diger yapilanlarin tam tersi yapilmali yani hicbirsey olmaya bile calisilmamali. Sadece kosulsuz mutlak guven gerisi kendi gelecektir.
Birsey dikkatimi cekti ne kadar negatif inkar olursa ciddi tepkiler meydana geliyor. Sanki benden olmayanlar beni birakmak istemiyor.
Go to Top of Page

JCA

331 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/09/2016 :  23:23:01  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Haklısın. Kasvetin sebebi egonun tepkisi.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

584 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/10/2016 :  14:53:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi

Sen de çok güzel ifade ettin Olcay.

Maho arzu-korku düalitesinden kurtulmayı çok vurguluyor. K'lar meditasyon yaparken "beklentisizce beklemek" gibi birşeyler söylemişlerdi diye hatırlıyorum. Maharaj K'ların çok sık vurguladığı "beklentisizlik" konusunu çok ayrıntılı ve güzel bir şekilde açıklıyor. Arzulardan ve korkulardan arınıp, tüm varoluşun en yüce hakikati olduğum gerçeğinin (birey ötesi veya ego ötesi bir şekilde) o sade, sonsuz, sessiz ve doyurucu huzuruna girdiğimde, bunun bir gerçeklikten kaçış veya korkaklık veya aptallık veya saçmalık olmadığını defalarca gözlemledim. Aksine, hayatımız dediğimiz şey aslında büyük ölçüde yalanlardan, sahteliklerden, sahteliğe gerçeklik muamemelesi yapmaktan ibaret görünüyor. Sanırım sevgi dediğimiz şeyin hayatımızda güçlü bir şekilde kök salmaya başlaması da bununla yakından ilişkili...

Aslında Maharaj'ı okumak bazen çok zor oluyor, insanı çileden çıkaran meydan okumalar, yargılar savuruyor, sorucuların görüşlerini ve itirazlarını kesip atıyor, çok abartılı ve saçma laflar ediyormuş gibi görünüyor ama aslında yalnızca karşısındaki bireyin duvarlarını yıkmak için gereken şeyi yapıyor o anda sanırım. Nereden ve ne şekilde yaklaşması ve meydan okuması gerekiyorsa, o şekilde yapıyor. "Ben O'yum" kitabı Maho'nun farklı zamanlarda kendisini ziyaret eden çok sayıda farklı kişiyle olan diyaloglarının bir araya getirilmiş hali. Bazen bir bireye söylediği şeyle bir başkasına söylediği şey çok çelişkili veya uçuk, abartılı gibi görünebiliyor, hatta az önce söylediği birşeyle bile çelişiyor gibi görünebiliyor. Bazen de çıldırtıcı derecede anlaşılmaz ve aşkın tavırlar/laflar sergiliyor. Ama bunlara fazla takılmayıp okumaya devam ettikçe insan kendisini ilgilendiren, ilham veren, cevapları sağlayan açıklamalara da rastlıyor. Okudukça, daha önce çelişkili gelen şeylerle ilgili daha derin açıklamalara rastlayabiliyorum.

Ve belirttiğim gibi, Maho'nun mesajlarıyla K'ların mesajları arasında çok sayıda ve bazıları son derecede şaşırtıcı olan müthiş benzerlikler buluyorum ve bunları not almaktayım. Birkaç haftaya kadar bunları özenle paylaşmak istiyorum.

bekler ve merakla okurum bozadi
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,19 saniyede oluşturuldu.