Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Kanal Bilgileri
 Kasyopya Celseleri (Son Yıllardaki Celseler)
 15 Ekim 2016
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Sonraki Sayfa
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 3

bozadi

8793 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/10/2016 :  19:37:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Celse Tarihi: 15 Ekim 2016

Tabla başındakiler Laura, Andromeda ve Galatea

Pierre, Joe, Chu, Data, Scottie, Timótheos, Alana, Niall, Arky, Possibility of Being, Prodigal Son, Fabric, Gaby, Itellsya, Windmill knight, Odyssey, Nancy2feathers, Beau

S: (L) Tarih nedir?

(Galatea) 15 Ekim 2016.

(L) Galatea tarihi söyledi, tekrarlamama gerek yok. [Celsede hazır bulunanların gözden geçirilmesi.] Başlayalım... Orada kimse var mı?

C: Kasyopyalı Fliminya'dan herkese selamlar!!!

S: (L) Sanırım hemen sorulara geçebiliriz. Herkesin aklında olduğunu tahmin ettiğim ilk şey, kısa bir süre önce yaşadığımız çok üzücü bir olay. Timótheos ve Alana'nın yeni yavru köpeği trajik bir şekilde öldü. Gözlüklerimi takayım. Gözlüklerim olmadan K'lar nasıl görebilirler? Bunun tamamen bir kaza olup olmadığını bilmek istiyorum. Sanırım ilk soru bu.

C: Hayır

S: (L) Sembolik miydi?

S: (L) Tamam. Sanırım... Olayın ardındaki faktör neydi?

C: Geçmişte, 2Y varlıkların bu zamanlarda parazit yapışmalara daha eğilimli hale geleceğini belirtmiştik. Bu olayda enerji profilleri arasındaki şiddetli bir uyumsuzluk yavru köpeği etkiye açık hale getirdi.

S: (L) Enerji profilleri arasındaki şiddetli bir uyumsuzluğun yavru köpeği etkiye açık hale getirdiğini söylüyorsunuz. Yani enerji profillerinin uyuşması durumunda yavru köpeklerin veya köpeklerin veya 2Y varlıkların veya genel olarak evcil hayvanların etkiye daha az açık olacakları anlamına mı geliyor bu?

C: Genel olarak, evet.

S: (L) Tamam. Yani eğer evcil hayvanlar ile insanlar arasındaki enerji profili uyumluysa, bu her iki taraf için de koruyucu oluyor anladığım kadarıyla?

C: Evet

S: (L) Bu olayda uyum...

(Andromeda) Demek bir çeşit uyumsuzluk vardı ve bu da hayvanı yapışkan bir varlığa açık hale getirdi. Söyledikleri bu mu?

S: (L) Peki bu nasıl anlaşılır? Yani...

C: Timótheos çok ilerleme kaydetti ve artık o köpek türünün profiliyle uyumlu değil.

S: (L) Demek burada göze görünenden fazlası var...

C: Evet. Konum enerjisi profili de var.

S: (L) Yani yaşadıkları yerin de mi... Anlamadım.

(Pierre) Sanırım şunu söylüyor olabilirler: Eniğin enerji profili Timótheos'un enerji profiliyle uyuşmadı çünkü Timótheos evrim geçirdi ve artık Pepe'ninki gibi profillerle uyuşmuyor. Ayrıca eniğin enerji profili lokasyonun enerji profiliyle de uyuşmadı. Yani çifte uyuşmazlık vardı.

C: Kısmen ama daha da etkili olan faktör konum ve konumun 3Y profiliyle harmanlanışı.

S: (L) Yani lokasyon Timótheos'u ilerletti, ve sanırım Alana'nın da etkisi oldu?

C: Aynen!

S: (L) Yani Alana'nın profili Timótheos'un profilini değiştirdi, yaşadıkları yer her ikisinin enerji profilini değiştirdi ve dolayısıyla da eniğin profiliyle bir uyuşmazlık meydana geldi. Anlatmaya çalıştığınız şey bu mu?

C: Evet!

S: (L) Ve bu da eniği ona yapışan varlığa açık hale getirdi ve o varlık da köpeğin bir arabanın önüne atlamasına neden oldu? Bu mu?

S: (L) Herhangi negatif bir niyet söz konusu muydu?

C: Evet, kısmen.

S: (L) O kötü niyet Timótheos ve Alana'yı üzmeye yönelik miydi?

S: (L) Ve çevrelerinde kaosa neden olmak?

S: (Alana) Bu enerji uyuşmazlığının ne anlama geldiğini anlamıyorum.

(Joe) Söylediğiniz şey bu değildi sanırım ama konum enerjisi profiliyle ilgili kötü birşey var mı?

S: (Andromeda) Sanırım konum yalnızca farklı.

(Joe) Yani sonuç olarak sorun köpeğin cinsi miydi? Timótheos veya Alana'yla ilgili yanlış birşey yoktu, evle ilgili yanlış birşey yoktu, lokasyonla ilgili yanlış birşey yoktu. Tüm bu iyi şeylere rağmen, köpeğin kendisi uyuşmazlığa neden oldu.

S: (Joe) Çok iyi bir soydan gelmeyen, huysuz bir av köpeğiydi temel olarak. İkiniz de Fransa'nın seçkin bir bölgesinde yaşıyorsunuz, yükseldiniz ve sonra da melez ve uyuz bir köpek aldınız...

(L) Uyuz değildi! Çok ŞİRİNDİ!!!

(Joe) Uyuzdu veya kötüydü demiyorum. Fransa'nın güzel bir yerinde, ilerleme kaydeden arkadaşlarınızla karşılaştırıldığında...

(L) Bunun hoşlukla veya nahoşlukla bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Bence bu başka bir şeyle alakalı. Haklı mıyım?

S: (L) Neyle alakalı?

C: Amaç!

S: (L) Anlamadım.

(Alana) Ben de.

(Chu) Kimin amacı?

(Data) Yeni bir köpek almanın amacı Pepe'yi "geri getirmek" miydi?

(Andromeda) Bence enerjisel amacı kastediyorlar. Köpek daha çok av köpeği tipindeydi, bir anlamda fazla enerjikti ve belki de siz ikiniz için doğru şey olmayan türde bir ilgi gerektiriyordu.

C: Yakın.

S: (L) Ne tür bir köpeğe sahip olman gerektiğini nasıl anlarsın?

C: Düşünün!

S: (Niall) Siz hangi cins köpek alacağınızı nasıl belirlediniz?

(L) Benim köpeğimin benim profilime uygun olduğundan da emin değilim! [kahkaha] Bunu henüz sormadık. Köpeklerimiz profilimize uygun mu?

S: (L) Köpeklerimizin hepsi bizim gibi nevrotik! [kahkaha]

(Alana) Bizimle olduğu ilk birkaç gün, ikimiz de bir noktada "Onu geri götürelim" dedik.

(L) Gerçekten mi?

(Alana) Evet.

(Timótheos) Ama ben bir süre sonra ona bağlandım. Ondan çok hoşlandım.

(Alana) Yavaş yavaş ona adapte olduk, o da bize adapte oldu. Muhtemelen biz ona daha fazla adapte olduk. Güçlü bir kişiliği vardı. Sonunda onunla epeyce vakit geçirmeye başladık.

(Galatea) Köpeğin kaderi daha erken veya daha geç ölmek miydi?

S: (Joe) "Uyuz" derken kast ettiğim şey genetikti. Melez bir köpekti.

(L) Şakayla karışık, köpeklerimizin de bizim gibi nevrotik olduğunu söyledik. İnsanlar kendilerine benzeyen köpekler mi seçmeli?

C: Bazen...

S: (L) Tamamlayıcı nitelikte köpekler mi seçmeliler? Örneğin bazen kendilerinin zıddı olan?

S: (Joe) Neden köpekle ilgili sorunun ne olduğunu sormuyoruz?

(L) Pekala, bahsettiğiniz uyuşmazlık tam olarak neydi?

C: Enik Timótheos'un and Alana'nın özellikle uzun vadede ona veremeyeceği birşeye ihtiyaç duyuyordu.

S: (L) Peki neydi o? Veremeyecekleri şey neydi?

C: Güçlü hakimiyet ve yoğun enerji.

S: (L) Geçen hafta kawika ve Awapuhi ve onların köpeği ile ilgili konuştuğumuz şeye benziyor.

(Joe) Burada bahsettiğimiz olayla kawika ve Awapuhi's köpeği arasında herhangi bir bağlantı var mıydı?

(L) Evet, çünkü bu biraz garip görünüyor.

(Joe) Aşağı yukarı aynı zamanda oldu.

C: Çok benzer ama doğrudan değil.

S: (L) Pekala şunu sorayım... Yo, sormayayım.

(Galatea) Bizi böyle bir merakta bırakamazsın...

(L) Bence bir Bişon Firize Timótheos ve Alana için ideal köpek olur. Haklı mıyım? [kahkaha]

C: Veya kaniş.

S: [kahkaha] (Galatea) Çok şirin olurdu! Ve onu süsleyebilirsiniz!

(Timótheos) Onun için küçük elbiseler dikebiliriz... [kahkaha]

(Joe) Fransa'da bir Fransız kanişi iyi olur.

(Andromeda) Çok zekiler.

(L) Standart kanişler en akıllı ikinci köpek cinsi, biliyor musunuz?

(Andromeda) Ve tüy de dökmüyorlar.

(L) Alerjiye neden olmuyorlar. Ama sanırım standart bir kaniş fazla enerjik olur. Bence o küçük Bişon Firizelerden bir tane almalısınız.

(Galatea) Bişon Firize istiyor! [kahkaha]

(L) Oyuncak ayıya benziyorlar.

(Alana) Bir daha asla köpek almayacağız.

(Galatea) Alana karar versin.

(L) Pekala, kawika ve Awapuhi'nin olayına gelecek olursak: Kuzey Karolina'daki topluluğa geldiklerinde yaşlı köpeklerini ve bir de genç köpek getirdiler. Yaşlı köpeği başından beri biliyordum ama o genç köpeği edindikerinden haberim yoktu. Topluluğa taşınmadan önce ikinci ve genç bir köpek edinmelerinin biraz garip olduğunu düşünmüştüm. Bu beni biraz ürkütümüştü. Sonuç olarak bunlar konuşuldu ve makul olduğuna karar verildi. Köpeği getirdiler ama köpeğin herkes için bir felaket olduğu ortaya çıktı çünkü evdeki pek çok kişiyi mutsuz ediyordu. Gürültücü ve yüksek enerjili. Catahoula ve Rottweiler kırması. Rottweiler bir sığır çobanı köpeği olmak için yetiştirilmiş. Catahoula'lar ise domuz avı için.

(Andromeda) Yani bir çoban köpeği ile bir av köpeğinin karışımı.

(L) Ve burada agresif bir çoban köpeğinden bahsediyoruz çünkü küçükbaş değil büyükbaş sürülerini yönlendiriyorlar. Sonuç olarak son derece nahoş bir durum. Bu yüzden de köpeğin gitmesi gerektiğini söyledik onlara. Sonuç olarak kawika ve Awapuhi topluluğa uyum sağlayamadıkları için gitmeleri gerektiğini düşünüyorlar. Gitmek istiyorlarsa giderler. Köpeği getirmek kötü bir fikirdi. Bir anlamda... Bu da benim favori teorime geliyor: Melez bir köpek aldığında, bunların yüzde biri veya binde biri veya daha azı dünyadaki en harika köpeklerden biri oluyor. Harika melez köpeklerle ilgili pekçok haber var. Hemen her durumda kahraman köpekler melez. Haberler öyle, değil mi? Ama gerçek şu ki bu yalnızca 1.000'de veya 10.000'de biri için geçerli. Çok sayıda melez var ve bunların çok azı kahramanca özelliklere sahip. Sorun çıkaran, saldıran, ısıran köpeklerle ilgili haberlerin çoğunda yarı-melezler var. Çoklu melezlerden bahsetmiyorum, çünkü onlarda genlerin dengelenmesi ihtimali var. Ama yarı melezlerde genetik bir rulet oynamış oluyorsun. Belki de iki ebeveynin de en kötü yönlerini alıyorsun? Bir ebeveynin en iyi özelliği, diğerinin en kötü özelliğini iptal edecek mi? Gerçekten şüpheli bir durum. Haklı mıyım bu konuda?

S: (L) Elbette haklıyım. Ve elbette bana katılıyorsunuz çünkü siz gelecekteki bensiniz, değil mi? [kahkaha]

(Galatea) Ama Bişon konusunda aynı fikirde değillerdi...

(L) Ne demek aynı fikirde değillerdi?! "VEYA" dediler! [kahkaha]

(Timótheos) Jack Russell Teriyerine ne dersiniz? Uygun olur mu?

C: Daha yakın.

S: (Timótheos) Belki daha küçük bir köpek...

(L) Bişon çok küçük. [kahkaha] Aklınızda bulunsun diye söyleyeyim dedim... Tüy de dökmüyorlar, biliyor musunuz?

(Alana) Yani büyük köpek edinmememiz lazım?

S: (Joe) Büyük köpekler daha fazla hakimiyet anlamına geliyor.

(Alana) Peki ya kediler? Miss Pearls de uyumsuzluk nedeniyle ölecek mi?

C: Hayır!

S: (L) Miss Pearls uyumsuz değil bence. O harika bir kedi.

(Chu) kawika ve Awapuhi ile ilgili birşey sormak istiyor muydunuz?

(Beau) Şunu merak ediyorum, topluluktan ayrılacaklarını söylemelerinin nedeni tamamen veya kısmen köpeklerinden kurtulmalarını istememiz mi?

S: [Pierre beyaz, pofuduk, harika bir Bişon Firize resmi getiriyor] (L) ÇOK ŞİRİN! AMAN TANRIM!! [kahkaha]

(Galatea) Ne kadar küçük!

(Timótheos) Adını Kartopu koyacağım! [kahkaha]

(L) O mesele konusunda sen ne düşünüyorsun Beau?

(Beau) Bana köpekten kurtulmaya istekli oldukları söylendi. Ama şimdi bunun ayrılma sebepleri olduğunu öğreniyorum...

C: Küçük düşmemeye yönelik bir meydan okumaydı.

S: (L) Yani küçük düşmemek için başta iddialı konuştular.

(Beau) İzlenim yönetimi.

C: Yakında kendilerini benzer bir durumun içinde bulabilirler.

S: (L) Nasıl benzer bir durumda? Köpekle ilgili bir uyumsuzluk mu? Köpeğe bir varlık falan mı yapışacak?

C: Evet. Ama onların durumunda daha tehlikeli.

S: (Beau) Neden?

C: Köpek fiziksel ve içgüdüsel olarak güçlü.

S: (Niall) Birine saldırabilir.

S: (L) Bu tamamen mümkün. Hatta, SOTT'a koyduğumuz pek çok haberde bunu görüyoruz. İnsanlara saldıran köpekler. Yapışkan varlıklar bu hayvanlara ilişiyor. Birşey onları buna daha açık hale getiriyor.

(Galatea) Ya da hayvanat bahçelerinde bakıcılarına saldıran hayvanlar.

C: Evet. Bu konuda sizi uyardık.

S: (L) Yani eğer bir köpek edinecekseniz, öncelikle güçlü insancıl içgüdüleri olan bir tane almak en iyisi, böylece hayvana negatif bir varlık yapışmasına karşı bir tür koruma olur bu, öyle mi?

S: (Scottie) Ve bu SÜPER insancıl bir köpek.

(L) Ne?

(Scottie) Timótheos'a ben de Bişon Firize'yi tavsiye ediyordum yalnızca. Çok şirin.

(Timótheos) "İnsan Hayatı Önemlidir" hareketinin bir üyesi, desenize.

(Pierre) Birini öldürmek istese bile bu uzun sürer... [kahkaha]

(L) Başka soru?

(Prodigal Son) Çiftlik için ne tür bir köpek iyi olur?

(L) Bekle bir saniye...

(Galatea) Aklında birşey var. Bir Bişon daha! [kahkaha]

(Niall) Önce çitleri yapmak gerek.

(Beau) Konuyu biraz değiştirecek bir sorum var. Hillary Clinton'ı çok kötü gösteren Podesta e-posta sızıntılarının ardında kim olduğunu merak ediyorum.

C: Clinton'ın ekibinden biri.

S: (Pierre) Clinton'ın ekibinden ama onunla aynı fikirde olmayan ve onu indirmek isteyen biri mi?

(Galatea) Casus gibi?

(Beau) Bu işin ardında Rusya mı var?

S: (Niall) Kendi ekibinden biri ona çok kızmış.

(L) Kesinlikle.

(Pierre) Kendi çalışanlarına davranış şeklini görüyorsunuz, birinin onu indirmeye çalışmasına şaşırmam. Birini intihara sürükledi ve neredeyse birini daha sürüklüyordu.

(Niall) Olabilir... Demokrat başkan adaylığını elde etme biçimiyle ilgili bir intikam mı bu?

C: Kişisel kötü davranışların intikamı.

S: (L) Kendi ekibinde kim ondan nefret ETMİYOR ki?

C: Çok az.

S: (L) Yani.

(Beau) Sorunu nedir? Hastalığı nedir?

C: Bunama.

S: (Joe) Etrafındaki kişiler onun bunak olduğunu biliyor sanırım. Kendi ekibi, kampanyalarını yürüten kişiler, Demokrat parti vs. Bunak olmasına rağmen başkan olmasının uygun olduğunu mu düşünüyorlar?

C: Hayır. Onu indirmeye çalışma nedenlerinden biri de bu.

S: (L) Kampanyaya ve örtbaslara çok fazla para harcadı ve eğer indirilirse hiç arkadaşı kalmayacak. Fakirleşecek. Kendi etkisi kalmadığı için etrafında onun etkisini artırmaya çalışan kimse de olmayacak.

(Joe) Biri onu başkan olduktan sonra indirmek mi istiyor?

C: Önce!

S: (Joe) Acele etseler iyi olacak! 3 haftaları kaldı.

(Pierre) Yalnızca büyük bir skandala ihtiyaçları var.

(L) Tüm yapmaları gereken yeteri kadar insanı üzmek, böylece Trump başkanlığı elde edecek.

(Joe) Medya şu anda tamamen Trump karşıtı.

(L) Farketmez. İnsanlar Trump'tan çok Hillary'den nefret ediyorlar.

(Joe) Onu bilmiyoruz. Şu anda Trump'ın kazanma olasılığı nedir?

C: Yüksek.

S: (Pierre) Şikeli olmayan tüm anketler Trump'ı lider gösteriyor. Yani Clinton'ın kazanmasını istemiyorlarsa birşey yapmalarına gerek yok.

(L) Eğer Trump kazanırsa bazı sürprizleri olacak gibi geliyor bana...

S: (L) Pekala. Sorular?

(Pierre) Bir sorum var. Fransız yetkilileriyle geçmişteki etkileşimlerimize ilişkin bazı materyalleri gözden geçiriyoruz. Bölge İdare Müdürlüğü, yerel polis, Toulouse polisi, Toulouse vergi kurumları, Moissac vergi kurumları ve bankalar, hepsi bize aksi davranışlar sergiliyorlar. İlk soru: Bu kurumlar arasında herhangi bir koordinasyon var mı?

C: Perde arkasından.

S: (L) Yani takip edebileceğimiz hiçbir şey yok.

(Pierre) Gizli bir grup veya kişi. Bize bu kişi veya grup hakkında başka herhangi birşey söyleyebilirler mi? Nitelikleri? Amaçları?

C: Pedofiller.

S: (Pierre) Yani tüm bu saldırıları tetikleyen şey geçmişte Laura'nın Gers'te olan biteni ifşa etme çabası mı? "Fransız Bağlantısı" yazı dizisi mi?

C: Kısmen.

S: (Pierre) Başka hangi faktörler var?

(Joe) AB nedeniyle mi?

S: (L) G_ P_ ve bağlantılı pedofillerle ilgili bir ifşa yaptığım zamanı hatırlıyor musunuz? İşte o zaman tehditler almaya başladık, çitler kesildi, arabanın bijonları gevşetildi ve biri beni takip edip pazarda resimlerimi çekti. Tüm bunlar bu konuyla alakalı mı?

S: (Pierre) Nedenin kısmen bu olduğunu söylediler. Başka hangi sebepler var?

C: Bu kadarı yeterli!

S: (Pierre) Tamam.

(Chu) {Komiser}'in J_ ile irtibata geçmesi tesadüf değildi belki de. Biri onu buna yönlendirdi.

(L) Evet, ilginç bir temastı. Hatta bunu yaparak kendilerini neredeyse ifşa ettiler. {İlgili tüm belgeler güvenlik için ABD'deki avukatlarımıza teslim edildi.}

S: (Chu) İrtibata geçebileceği pek çok insan varken, senin geçmişinden biriyle ve davalık olup kaybetmiş biriyle irtibata geçmeye karar vermişti. Biri ona bunu söylemedikçe böyle birşey yapması pek anlamlı değil.

(L) J_ iftira nedeniyle bize tazminat ödemeye mahkum edilmiş olsa da biri komiserden onu kullanmasını istedi. Ve o davayla ilgili tek bir kelime edilmiyor.

(Pierre) {Komiser}ve {Fisc Denetçisi} bu pedofili meselesinden habersizler mi yoksa buna bizzat yardımcı mı oluyorlar?

C: Kendi istekleriyle manipüle ediliyorlar.

S: (L) Yani manipüle ediliyorlar çünkü kendi çıkarları da var işin içinde... Kendi küçük oyunlarını oynamak istiyorlar. Güçlerini artırmak istiyorlar. Kendi üstlerindeki yetkililerin onları desteklemelerini istiyorlar ve çok kötü bazı insanlara hizmet ediyor olduklarını ya bilmiyorlar ya da umursamıyorlar.

(Joe) Bu işler böyle işliyor. Biri ona yaklaşıp şöyle dedi, "Bak, eğer bu insanları indirmek istiyorsan, şöyle yap..."

(L) Evet, "Başüstüne efendim!"

S: (Pierre) Biliyorsunuz, 15 yıl kadar önce Toulouse'da belediye başkanı dahil olmak üzere yüksek bazı yetkilileri de kapsayan büyük bir pedofili zincirini ifşa etmek üzereydi medya.

C: İlişkili.

S: (L) Çünkü o süreçte "Fransız Bağlantısı" yazı dizisinde J_ ve Gers'i ifşa ediyordum.

(Pierre) Ve işin ucu çok yüksek yerlere uzanıyordu. Başsavcı ve bir bakan işin içindeydi... Çok yüksek seviyeler.

(Chu) Ama bu ifşayı yapmayı çok uzun bir zaman önce bıraktın.

(L) Evet, Grubu korumak için bu yazı dizisini indirdim ve tamam dedim, iyi bir kız olacağım. Ama yine de beni rahat bırakmıyorlar. {O yüzden şu anda bütün belgeler ABD'deki avukatlarımızın elinde.}

(Pierre) Ama Laura'nın bir tehdit olduğunu biliyorlar. Herhangi bir zamanda gerçekleri paylaşabilir.

(Scottie) Ne bildiğini bilmeleri faydalı da olabilir.

(Pierre) Ama çok yüksek seviyelerdeler.

(Scottie) Doğru. Ama Laura'yı devre dışı bırakamadıkları da açık, yoksa bunu zaten yapmış olurlardı.

(Fabric) Uyandığımda birinin adımı iki kez söylediğini duydum, o olayda ne oldu? Evdeki biri değildi.

(L) Ne zaman oldu bu?

(Fabric) Yaklaşık 3 hafta önce.

C: Genişleyen farkındalık.

S: (Galatea) Yani bu bir anlamda onun yüksek benliği miydi?

(L) Bilmem... Bu onun yüksek benliği miydi?

S: (L) Yani genişleyen farkındalık iki dünya arasında yürümek, alternatif gerçeklerin farkında olmak gibi birşey mi?

S: (Galatea) Yani o sesi alternatif bir gerçeklikte mi duydu?

S: (Andromeda) Sızıntı.

(L) Şükürler olsun ki çupakabralar değildi. Köpeğimin yatağıma sıçradığını düşündüğüm gece, bunu yapan Sebastian mıydı?

S: (L) Peki ne yapıyordu?

C: Eterik tacizcilerden koruyordu.

S: (L) Eterik tacizciler neden oradaydı? O sırada etrafta mevcut enerjiden dolayı mı?

C: Yakın.

S: (L) Yani enerji uyuşmazlığı gibi birşey vardı ve bu da birşeylere kapı araladı, öyle mi?

S: (L) Hmm. Fikir yürüttüğümüz gibi, dövmeler yapışkan varlıkları çekebilir mi?

C: Evet!

S: (Data) Dışarıda öndeki giriş kapısında meydana gelen zarara neden olan neydi?

C: Farkında olmayanlar üzerinden etki yapan varlık.

S: (Joe) Farkında olmayanlar derken, bu...

(L) Bizden biri mi?

S: (L) Biri ne yaptığının farkında değildi çünkü etki altındaydı. Pekala. Bu kadarı yeterli. Yorgunum. Başka soru var mı? Hızlı?

(Gaby) benim bir sorum var. Eğer Rusya'ya gidersem, kalabileceğim bir bölgeyle ilgili tavsiye alabilir miyim?

(L) Nereye gitmek istiyorsun?

(Gaby) Sibirya'yı düşünüyordum.

(L) Sibirya'da neresi?

(Gaby) Sibirya'nın güney sınırı.

S: (L) Sanırım Buz Çağında daha ılık olur orası.

S: [kahkaha] (L) Doğru! Buz Çağı sırasında Sibirya'nın bazı bölümleri daha ılıktı. Tamamen buzla kaplı değildi.

(Pierre) Birkaç hafta önce uzaya gönderilmek üzereyken SpaceX Falcon 9 roketini patlatan şey neydi?

(Joe) Evet, tam fırlatılmak üzereyken 2 siyah nokta giriyor görüntüye ve o sırada roket de fırlatılma rampasında patlıyor. Elon Musk'ın "kafası karışıkmış" bu konuda. Yaklaşık bir buçuk kilometre uzaklıkta, roketi doğrudan gören bir konumdaki rakip bir roket fırlatma şirketinden şüpheleniyorlar.

C: Sabotaj.

S: (Joe) Rakip tarafından sabotaj. Saatte 3000 km hızla oradan geçen o küçük siyah şey neydi?

C: Dron tipi bir araç.

S: (L) Başka sorusu olan?

(Beau) Bitişiğimizdeki mülkle ilgili birşey sorabilir miyim? Onu almak iyi bir fikir mi?

C: Bunun üzerinde çalışın!!!

S: (Galatea) Scottie'nin ve benim duyduğum uluma neydi?

(L) Uluma mı duydunuz? Nerede?

(Galatea) Dışarıdaki uluma. Sana bundan bahsettiğimi hatırlıyor musun?

(L) Oo, evet. Scottie de mi duydu?

(Possibility of Being) Ben geçen gece duydum onu. Havlamayla başladı, sonra ulumaya geçti.

(Galatea) Bizim duyduğumuz o değildi.

(Scottie) Ben yalnızca uluma duydum.

(Galatea) Ulumaya neden olan şey neydi?

C: Mothman tipi küçük bir yaratık.

S: (Galatea) Yavru mothman! [kahkaha]

S: (Data) Çok şirin!!

(Scottie) O zaman dışarı çıkıp el feneriyle araştırma YAPMAMA kararım muhtemelen doğruydu.

(Galatea) Dışarı çıkıp bakmak istedim ama bunu yapmamam gerektiğini hissettim.

(L) Açık alanda değil de ağaçlarda mıydı?

(Galatea) Peki ya benim duyduğum tırmalama sesi?

S: (Galatea) Tırnaklarını ağaca mı sürtüyordu?

S: (Galatea) Tırnakları uzun, pençe gibi miydi?

S: (Galatea) AMAN TANRIM!! [kahkaha]

S: (Andromeda) Kırmızı gözleri var mıydı?

S: (Pierre) Hala orada mı?

C: Hayır. Aralıklı.

S: (Joe) Ses nereden geliyordu?

(Galatea) Üst kattaki bayanlar tuvaleti penceresinin dışındaki büyük ağaçta.

(Scottie) Hayır, hayır, benim duyduğum beyaz banyo penceresinin dışındaydı ve evden epeyce uzaktaydı.

(Galatea) Birden fazlalar mıydı, yoksa sadece bir tane mi?

C: Bir.

S: (L) Bu şeyi bizim mekanımıza çeken şey neydi?

(Galatea) AMAN TANRIM!

C: Sadece "geçiyor".

S: (L) Yoğunluklar arasında geçiş yapıyor yalnızca sanırım.

(Galatea) İnsanları katil palyaço olmaya sevk eden şeyin ne olduğunu sormak istiyor muyuz? Bu insanlara neler oluyor?

C: Yapışmalar ve zihin programlaması.

S: (L) Programlanan atıcılar var, şimdi bir de programlanan palyaçolar ve taklitçileri var, hepsi kaosu tırmandırmak için mi?

S: (L) Buna ne diyorlar, MK Ultra mı? Bu muydu?

S: (L) Kaldırabildiğim haberler bu kadar.

(Galatea) Güzel bir cadılar bayramı celsesi.

(Timótheos) Ve bu gece dolunay var.

(L) Bacağım müsaade eder etmez periyodik aralıklarla kristallerimiz üzerinde çalışmaya devam ediyoruz. Bu konudaki yardımınız için teşekkür etmek istiyoruz. Aynı zamanda şunu sormak istiyorum: Dizim daha iyi olacak mı?

S: (L) Tüm bu sefalete neden olan şey nedir?

C: Biliyorsun!

S: (L) Evet, biliyorum. Cipro.

S: (L) Ama nihayetinde onu bünyemden atacak mıyım?

S: (Galatea) Soğuk terapisi en iyi seçenek mi?

C: Faydalı.

S: (Gaby) Rus banyası.

(L) Evet, doğru mu...

(Pierre) HAYIR diyorlar! Çok kötü! [kahkaha]

(L) Soğuk tedavisi çözümün yalnızca bir kısmı dediniz. Diğer kısmı nedir?

C: Sauna.

S: [Herkes gelen harfleri söylüyor] (Pierre) Sauna ve soğuk tedavisi dışında iyileşme sürecini hızlandırmak için yapabileceğimiz herhangi birşey var mı?

(Chu) Evet, saunayı daha hızlı inşa etmek!

C: Huzur!

S: (L) Huzura ihtiyacım var. Çok hızlı bir şekilde sormak istediğim başka birşey daha vardı... Oo, evet! Eski celseleri gözden geçirirken çok garip deneyimlerim oluyor. {Notlar eklenmiş versiyonların hazırlanması} Birden herşey çok netleşiyor. Eski celselere notlar ekleme çalışması sırasında edindiğim sezgiler beni doğru yönde ilerletiyor mu? 20 yıldır aklımda dolaşan bilmeceleri nihayet çözüyor muyum?

C: Zamanı yaklaşıyor!

S: [kahkaha] (L) Ama bütün parçalar yerine oturmadan onları çözemeyeceğim sanırım?

C: Aynen. O yüzden zaman meselesi!

S: (L) Doğru bir zamanı var.

S: (Andromeda) Bu konuya girmişken, geçen birkaç hafta boyunca zamanın akışkanlığıyla ilgili bazı hislerim oldu. Anılar, eski rüyalar sebepsizce yüzeye çıktı... Bu alakalı bir konu mu, bambaşka birşey mi?

C: Döngüler üzerinde çalışma.

S: (Andromeda) Bu ne anlama geliyor?

C: Zaman, geçmiş yaşamlar, travma, vs.

S: (Andromeda) Hatırladığım, birinin öldüğü belirli bir rüya var ve bu rüya şimdiyle bağlantılı görünüyor. Bu geçmiş yaşamlardaki veya şu andaki herhangi bir şeyle bağlantılı mı?

C: Yeni başlangıçların sinyali genellikle bu şekilde veriliyor.

S: (Galatea) Benim son birkaç aydır hissettiğim ölüm duygusu için de geçerli mi bu?

S: (L) Benim deneyimim de öyle oldu. Rüyamda insanların öldüğünü falan gördüğüm her defasında, Sandra hariç diyelim, birşeyler çok ciddi şekilde değişti. Garip.

S: (L) Bakalım senin rüyandan ne çıkacak.

(Galatea) Umarım iyi başlangıçlardır?

S: (Galatea) EVET! Değişim için biraz mutluluk.

(L) Pekala, sanırım iyi geceler diyebiliriz. Sormak için can attığı sorusu olan?

(Joe) Ya şimdi konuş ya da sonsuza kadar sus.

(Windmill knight) Suriye'deki durum bazı insanların düşündüğü gibi bir üçüncü dünya savaşına mı dönüşecek?

C: Hayır. Ama bir-iki büyük terörist bombalama olabilir!

S: (L) Ve "terörist" derken, sanırım bunun tırnak içinde olduğunu düşünebiliriz?

S: (Beau) Eğer Trump seçilirse, Amerikan dış politikasını gerçekten değiştirecek mi?

C: Deneyecek.

S: (Pierre) Başaracağı anlamına gelmiyor bu.

(Joe) Denersen...

(Pierre) Nispeten...

C: Çok fazla sayıda değişken var.

S: (L) Yani bu konuda net bir tahmin yürütmeye imkan vermeyecek kadar çok değişken var.

(Beau) Evet.

(L) Pekala, daha fazla siyasi soru sormak istemiyorum, yorgunum, bu yüzden iyi geceler diyeceğiz. Sormamız gereken ama sormadığımız herhangi birşey varsa lütfen sorduğumuz varsayın.

(Galatea) Herhangi bir yorum?

C: Hoşçakalın.

CELSE SONU

Orijinal celse metni: https://cassiopaea.org/forum/index.php?topic=42910.0

macka

203 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/10/2016 :  20:11:47  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
çok teşekkürler bozadi :) merakla bekliyorduk

Gerçek her zaman gönlünüzün dilediği değildir.Ancak gönlünüz arındıkça onu bulacaksınız,şüphesiz
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

617 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/10/2016 :  21:21:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İşte bu! Harika zaman! Eline koluna sağlık bozadi teşekkür ederim.
Go to Top of Page

Scyth

1069 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/10/2016 :  21:32:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler. Dövme yaptırmamak konusu ilgimi çekti. Cipro geniş spekturumlu bir antibyotikmiş. Birde orjinal metinde teröristlerin nükleer bomba kullanabileceği ifadesi vardı.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

Arulnool

182 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/10/2016 :  22:26:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Paylaşım için teşekkürler. Dövme konusu tamda düşündüğüm gibi.

Anlamak isterken, hoş gördüm yargıları...
Go to Top of Page

bozadi

8793 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/10/2016 :  22:48:13  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler arkadaşlar. Bu da böyle bir celseydi.

Scyth, evet bahsettiğin kısmın orijinalinde "nuke" terimi geçiyor. "Nükleer" sözcüğünden türetilmiş bir sözcük ama sadece nükleer silahla yapılan bir saldırı için değil, "nükleer silahla yapılmış gibi" güçlü (veya miktar olarak büyük) herhangi bir bombalı saldırı için de kullanılabiliyormuş. Bu yüzden, yani kastedilen şey konusunda şüphede kaldığım için "büyük bombalı saldırı" diye bir karşılık vermenin daha uygun olacağını düşündüm. Belki de doğrudan nükleer saldırıyı kastediyor olabilirler gerçekten.

Bunun dışında, "2Y" tahmin edebileceğiniz gibi "2. yoğunluk" anlamında.
Go to Top of Page

bozadi

8793 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/10/2016 :  23:01:30  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"Dövme" konusunda... Açıkçası ben şimdiye kadar hiç dövme yaptırmadım, bundan sonra da yaptırmayı düşünmüyorum, çünkü çekici bulmuyorum. Özellikle de vücudun büyük bir bölümünü kaplayan dövmeleri hemen her durumda antipatik buluyorum. Lakin, celsede söylenen şey dövme yaptırmanın her halükarda negatif ilişik/yapışık varlıkları çekeceği anlamında değildir diye tahmin ediyorum.

Tamamen şov/gösteriş amaçlı dövmelerin ve büyük ölçüde egosal ve hatta belki açıkça negatif, agresif, tehditkar nitelikli imgeler içeren dövmelerin negatif enerjilerle etkileşime girmesinin daha muhtemel olduğunu düşünüyorum.

Başkalarına yönelik bir gösterişten ziyade kişinin kendi kendisiyle yapıcı iletişiminin bir katalizörü olarak pozitif etkiler de yapabileceğini tahmin ediyorum. Kristal konusuyla çok değilse de kısmi benzerliği olan birşey bu anlamda belki. Eğer kişiye hatırlamaya gerçekten ihtiyacı olan şeyleri hatırlatmanın uygun bir yoluysa, kişi dövmeyi bu amaçla gerçekten kullanıyorsa, faydası olur illa ki. Belirttiğim gibi, bana çekici gelen bir yöntem değil.
Go to Top of Page

beyrutkapı

434 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/10/2016 :  01:20:21  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler bozadi. Emeğine sağlık
Go to Top of Page

bigsenfoni

1042 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/10/2016 :  04:57:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Emeğin icin teşekkürler sevgili bozadi...:-)

KENDİ DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO

Kalbiniz temiz,gözünüz Osho'nunki gibi acik olsun.

Edited by - bigsenfoni on 19/10/2016 03:48:50
Go to Top of Page

glise.2020

7 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/10/2016 :  11:05:00  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler sevgili bozadi.Truöp konusu dikkatimi çekiyor.Nedendir bilinmez Hilarry'e karşı içimde merhamet var.Başkan olacağını düşünmüyorum. Trump partisinden dışlanmış görünüyor.Sanırım küresel mafya Hillary hiç yoktaniyidir diyor.En azından kukla olması daha kolay.Trump'ı da çözebilmiş değilim.Neyse izleyelim bakalım
Go to Top of Page

bozadi

8793 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/10/2016 :  13:41:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler arkadaşlar.

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen glise.2020

Truöp konusu dikkatimi çekiyor.Nedendir bilinmez Hilarry'e karşı içimde merhamet var.Başkan olacağını düşünmüyorum. Trump partisinden dışlanmış görünüyor.Sanırım küresel mafya Hillary hiç yoktaniyidir diyor.En azından kukla olması daha kolay.Trump'ı da çözebilmiş değilim.Neyse izleyelim bakalım

Ben Hillary'nin "ruhsuz" olduğunu düşünüyorum. Vicdansızlığı bir kenara koyacak olursak, akıldan ve derinlikten de eser yok. Son derece sığ. Biliyorsun sanırım, "ruhsuz" (veya organik portal) denilen tipler hayvanımsı veya bebeksi/çocuksu ilkellikteler ruhsal evrim seviyesi anlamında. Hillary'ye karşı duyduğun merhamet de bir hayvana veya bebeğe, küçük bir çocuğa duyabileceğin türde bir merhamet olabilir belki. Bazen OP'ler için bu tür hislerim oluyor benim de. Yine de bu merhametin dozajına çok dikkat etmek gerektiğini düşünüyorum ;)

Trump hakkında ben de pek birşey bilmiyorum. Derin KH şebekesinden değil sanırım. Sadece ileri düzeyde kapitalist ve egotik bir geçmişten geliyor gibi görünüyor. Müslümanlar da dahil olmak üzere azınlıklara veya yabancılara karşı aşırı sert söylemleri var ama bu adam ömrü boyunca Müslümanlara ve başka azınlıklara Obama'dan veya Clinton'dan daha fazla zarar vermemiştir ve veremez bence. Adamın kendisi her ne kadar gayet egotik tavırlar sergilese de, Amerikan derin devletinin bir kuklası olmak da istemiyor gibi göründü bana ve hatta o yapıya karşı birşeyler yapmak isteyebilecek derecede vicdanı olabileceğinden şüpheleniyorum.

Go to Top of Page

Tgur

1003 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/10/2016 :  14:22:01  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Ellerine sağlık Bozadi,
Cipro geniş spektrumlu bir antibiotiktir ve yan tesirleri içerisinde eklem ağrıları,tendinit vardır.
Sauna faydaları yanında uzun kalınması (10 dakikadan fazla )damar sisteminde arızalar yaratabilir ,benim damar sistemimde tansiyon varis gibi problemlerim olmasına rağmen saunayı kullanma alışkanlığım var ve memnunum.. K.ların tavsiyesi meseleyi daha önemli hale getirdi.

Go to Top of Page

Scyth

1069 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/10/2016 :  15:38:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Hillary'e boşu boşuna Killary demiyorlar. Trumb çok daha iyi bir alternatif. Nuke açıklaması için teşekkür ederim Bozadi; bana nükleer bomba gibi geliyor genede.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

617 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/10/2016 :  16:57:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Bozadi müsadenle sana iki soru sormak istiyorum.
Merhamet seviyesinin acımaya gidebilecek şekillere girmesine yönelik mi "dozajına dikkat etmek" diye bir ifade kullandın?
Diğer sorumda organik portallarla ilgili. Ayrım yapmanın çok ama çok zor olduğundan bahsedilmişti. "Ruhsuz" ifaden bu noktada bende merak uyandırdı. Bu konuyla ilgili olarak organik portallardan biraz daha behsetmeni yada araştıracağım celselere beni yönlendirmen için tavsiye vermeni rica edeceğim.

Edited by - gerçek tosun paşa on 18/10/2016 16:59:18
Go to Top of Page

bozadi

8793 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/10/2016 :  17:47:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen gerçek tosun paşa

Merhamet seviyesinin acımaya gidebilecek şekillere girmesine yönelik mi "dozajına dikkat etmek" diye bir ifade kullandın?
Aynen.

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen gerçek tosun paşa

Diğer sorumda organik portallarla ilgili. Ayrım yapmanın çok ama çok zor olduğundan bahsedilmişti. "Ruhsuz" ifaden bu noktada bende merak uyandırdı. Bu konuyla ilgili olarak organik portallardan biraz daha behsetmeni yada araştıracağım celselere beni yönlendirmen için tavsiye vermeni rica edeceğim.

Öncelikle Majisyen arkadaşımızın çevirerek forumumuza kazandırdığı makaleyi henüz okumadıysan mutlaka okuman gerektiğine inanıyorum:

http://www.baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=1979 (1. Bölüm)
http://www.baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=1996 (2. Bölüm)
Go to Top of Page

Gaia

93 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/10/2016 :  22:26:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler bozadi.
Go to Top of Page

Majisyen

288 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/10/2016 :  23:39:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler. Yeni okuma fırsatı bulabildim. Trump, seçilirse değişik şeylere sebebiyet verebilir.

Karanlık, ışığın olmadığı yerde vardır.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

617 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/10/2016 :  14:20:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi teşekkür ederim. Bu celseleri okumuştum ama makaleleri okumamıştım süper olmuş.
Go to Top of Page

arinmak

211 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/10/2016 :  14:34:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
çeviri için teşekkürler
Go to Top of Page

bozadi

8793 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/10/2016 :  17:59:51  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben de ilginiz, desteğiniz için sizlere teşekkür ederim arkadaşlar.
Go to Top of Page

Anhora

45 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/10/2016 :  23:14:49  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler bozadi.

Son zamanlarda, ben biraz sıkılmaya başladım bu celselerden. 1 saat boyunca köpekle ilgili konuşuyorlar. Sorulacak o kadar şey varken, ondan bundan, kendilerinden, yanlarındaki araziyi alıp almamaktan vs bahsediyorlar. Bana biraz dalga geçiyorlar gibi geliyor. Bağlantı kurduklarını iddia ettikleri kasyopyalıların cevapları da bir o kadar bilgi(kesinlik) içermekten uzak ve her yere çekilebilir cevaplar.

Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz ama benim hevesim kırıldı.

Ad vitam æternam

Edited by - Anhora on 19/10/2016 23:17:13
Go to Top of Page

bozadi

8793 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/10/2016 :  23:55:46  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Anhora

Teşekkürler bozadi.

Son zamanlarda, ben biraz sıkılmaya başladım bu celselerden. 1 saat boyunca köpekle ilgili konuşuyorlar. Sorulacak o kadar şey varken, ondan bundan, kendilerinden, yanlarındaki araziyi alıp almamaktan vs bahsediyorlar. Bana biraz dalga geçiyorlar gibi geliyor. Bağlantı kurduklarını iddia ettikleri kasyopyalıların cevapları da bir o kadar bilgi(kesinlik) içermekten uzak ve her yere çekilebilir cevaplar.

Bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz ama benim hevesim kırıldı.

Eleştirine kısmen katılıyorum Anhora. Bilgi anlamında çok yüklü veya doyurucu bir celse değildi. Laura ve ekibi bu sıralar bir yandan "taş yükleme" işleriyle, bir yandan başka işleriyle çok yoğun oldukları için celselere pek odaklanamıyorlar gibi görünüyor, buna daha önce de değinilmişti. Nihayet bu celseyi yapmışlar ama soru anlamında pek hazırlık yapmamışlar gibi görünüyor. Biraz zoraki bir celse olmuş sanki.

Yine de hiçbir celse tamamen boş, tamamen önemsiz veya değersiz değil.

Eleştirine katılmadığım kısım şununla ilgili: Tüm celseler böyle değil ve zaten son 1-2 yıldaki celselerden bazılarında harika bilgiler, tahminler, ilhamlar, ipuçları paylaşıldı. Özellikle Putin'in öngörülememiş yükselişinin ve global şeytani güç düzenine meydan okuyuşunun önceden açıklanmış olması ve sonradan da önemli ayrıntıların paylaşılmaya devam edilmesi son derece önemli bence. Bunun gibi, dünyanın gidişatıyla ilgili bence olağanüstü değerli bilgi ve rehberlikler paylaşılıyor.

Bu son celsede çok vurucu, şok edici yeni bir bilgi verilmemiş olması bile kendi içinde bir bilgi ve ipucu sayılabilir, çünkü siyasi/politik gündemde bugünlerde veya bu sıralarda olağanüstü yeni bir değişiklik olmadığına veya olmayacağına dair dolaylı bir bilgilendirme sayılabilir bir yönüyle. Yine de celsede siyaset dışında konularda da ilgi çekici olabilecek pek çok konuya girilebilirdi ama girilememiş. Ama şimdiye kadarki tüm Kasyopya celselerini bu insanlar paylaştı bizimle, başkası değil. Bu insanlar kendi konforları veya keyifleri için yaşamıyorlar, tüm dünya insanlığının geleceğini çok yakından ilgilendiren meselelerde hayatlarını ve sağlıklarını da çok ciddi bir riske atarak "başkalarına hizmet" yolunda ilerleyişi en güzel şekilde örneklendiriyorlar bence. Binlerce sayfalık celse kayıtlarında hem siyaset hem de varoluşun yapısı hakkında paha biçilmez bilgiler duruyor hala istediğimiz zaman yararlanabilmemiz için.

Durum buyken, bir veya birkaç celse senin istediğin gibi olmadı diye yönelttiğin bu şikayetlerin şekli ve dozajı bence son derece egosal kaçmış. Kimse seni celseleri okumaya veya celselerden birşey beklemeye zorlamıyor. Bu forumun temel kuruluş ilhamı olan ve bu forumun üyesi ve takipçisi olan çok sayıda insan için çok özel bir yere sahip olan Laura ve ekibinin faaliyetlerine bu şiddetli eleştirileri yöneltme hakkını kendinde bulabiliyorsan, senin insanlığa onlardan daha fazla hizmet ediyor olman gerekmez mi?

Yaşadığın tüm sorun senin kendinle ilgili. Kasyopyalılarla veya Laura ve ekibiyle değil. "Ego". O nedenle bu tartışmanın gerçek öznesi veya konusu K'lar veya Laura ve ekibi değil. Senin, benim, hepimizin egosu. Tartışılması gereken bu bence. Mutsuzluğumuzu, korkumuzu, acizlik duygumuzu sorgulamamız, anlamamız, seçeneklerimizi hatırlamamız veya keşfetmemiz ve buna dayalı olarak da sorunlarımızı çözmemiz gerek, öyle değil mi?
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

617 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/10/2016 :  00:31:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Anhora bu sıralarda başka işleri olabilir ve hayatlarının belirli bir rutini illa vardır.(kişisel uğraşları, bu grubun yapması gereken işler vs.) Sonuçta çok uzun yıllardır yapılan bir temas onlar için, seninle aynı şekilde celse sürelerine ve içeriğe bakmama ihtimalleri de çok yüksek. Son celselerin hepsinin kötü olduğunu da düşünmüyorum hatta tam aksine oldukça ilgi çekici bulmuştum. Dolayısıyla senin beklentilerinle uyuşmayan noktalar olabilir ama celseler olması gerektiği gibi ilerliyor şahsi fikrime göre.
Go to Top of Page

Arulnool

182 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/10/2016 :  01:14:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"Organik Portal" kavramı, varlık ailesi içerisinde çeşit çeşit canlılar arasındaki bir sınıf olan "insan" kavramının bir yönünü nitelemesi açısından önemli. Çünkü "insan" kavramı çok boyutludur. Zihinsel kavrayışa göre insan tanımı çeşitlilik arzede bilmektedir. Bu nedenle Organik portal kavramını insanın bir boyutunu ifşaa etmesi ve açıklaması açısından olumlu bulmakla birlikte, zihinsel manada yol açabileceği bazı olumsuzluklarda mevcut. Bir çok kavramda olacağı gibi bu kavramı doğru algılamak açısından da zihinsel idrak çok önemli. İnsanların bir bölümü organik portal yada kimi nitelemelere göre ruhsuz demek, zihinlerde şok etkisi yapar. Bu etki gerçeği ifşaat açısından olumlu görünsede, bazı zihinler için öteleyici, kutuplaştırıcı, yargılayıcı bir yöne doğru evrilebilmekte. Zira herşey birdir ve herşey yaradanın eseridir. Organik portallarda değerlidir, gereklidir, ve öğrenilesidir. Nasıl ki doğadaki hayvanları, bitkileri, taşı toprağı ötelemiyor ve bir sayıyorsak, insan kavramı içindeki organik portallarıda bir saymalıyız. Bu cümleleri yazmamdaki en temel amaç, bu kavramın yarattığı bazı olumsuz tesirlere şahit olmamdır. Varlığı öğrenmek iyidir, ancak varlığı bölüp, yargılamak doğru değildir. Casyopya celseleri bir tür inanç ekolü ise ve zihinlerde inanç yaratıyorsa, bana göre bu inancın en sıkıntılı bölümü "organik portal" kavramıdır. Ben bu durumu şuna benzetiyorum; belki biraz ağır bir benzetme olacak ama bana hissetirdiği şey aynen budur. Örneğin dinlerde " Kafir" kavramı vardır. Gerçekte kafir kavramı insanın bir yönünü niteler ve zihinsel idrak eksikliğine vurgu yapar. Zihinsel idrak eksikliğine vurgu yapması ve inanç denilen şeyin insandaki bir yönünü ifşaa etmesi, ortaya koyması açısından olumludur. Yönünü bulmak isteyen zihinlere yol göstericidir. Ancak, o inancın idrak seviyesi düşük varlıklarında bu kavram feci şekilde öteleyici ve yok edilmesi gereken ruhsuz canlılar olarak görülür. Aynı şekilde organik portal kavramıda bazı zihinler için yol gösterici olurken, bazı zihinler için ise hedef ve ordadan kaldırılması gereken ruhsuz canlılar olarak görülür. Bu minvalde bu kavramı ciddi manada idrak etmek, tefekkür etmek ve asla ve asla kişileri yargılamamak esas olmalıdır. zira her canlı gereklidir. Herşey birdir. Herşey değerlidir.

Go to Top of Page

bozadi

8793 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/10/2016 :  09:15:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Arulnool

"Organik Portal" kavramı, varlık ailesi içerisinde çeşit çeşit canlılar arasındaki bir sınıf olan "insan" kavramının bir yönünü nitelemesi açısından önemli. Çünkü "insan" kavramı çok boyutludur. Zihinsel kavrayışa göre insan tanımı çeşitlilik arzede bilmektedir. Bu nedenle Organik portal kavramını insanın bir boyutunu ifşaa etmesi ve açıklaması açısından olumlu bulmakla birlikte, zihinsel manada yol açabileceği bazı olumsuzluklarda mevcut. Bir çok kavramda olacağı gibi bu kavramı doğru algılamak açısından da zihinsel idrak çok önemli. İnsanların bir bölümü organik portal yada kimi nitelemelere göre ruhsuz demek, zihinlerde şok etkisi yapar. Bu etki gerçeği ifşaat açısından olumlu görünsede, bazı zihinler için öteleyici, kutuplaştırıcı, yargılayıcı bir yöne doğru evrilebilmekte. Zira herşey birdir ve herşey yaradanın eseridir. Organik portallarda değerlidir, gereklidir, ve öğrenilesidir. Nasıl ki doğadaki hayvanları, bitkileri, taşı toprağı ötelemiyor ve bir sayıyorsak, insan kavramı içindeki organik portallarıda bir saymalıyız. Bu cümleleri yazmamdaki en temel amaç, bu kavramın yarattığı bazı olumsuz tesirlere şahit olmamdır. Varlığı öğrenmek iyidir, ancak varlığı bölüp, yargılamak doğru değildir. Casyopya celseleri bir tür inanç ekolü ise ve zihinlerde inanç yaratıyorsa, bana göre bu inancın en sıkıntılı bölümü "organik portal" kavramıdır. Ben bu durumu şuna benzetiyorum; belki biraz ağır bir benzetme olacak ama bana hissetirdiği şey aynen budur. Örneğin dinlerde " Kafir" kavramı vardır. Gerçekte kafir kavramı insanın bir yönünü niteler ve zihinsel idrak eksikliğine vurgu yapar. Zihinsel idrak eksikliğine vurgu yapması ve inanç denilen şeyin insandaki bir yönünü ifşaa etmesi, ortaya koyması açısından olumludur. Yönünü bulmak isteyen zihinlere yol göstericidir. Ancak, o inancın idrak seviyesi düşük varlıklarında bu kavram feci şekilde öteleyici ve yok edilmesi gereken ruhsuz canlılar olarak görülür. Aynı şekilde organik portal kavramıda bazı zihinler için yol gösterici olurken, bazı zihinler için ise hedef ve ordadan kaldırılması gereken ruhsuz canlılar olarak görülür. Bu minvalde bu kavramı ciddi manada idrak etmek, tefekkür etmek ve asla ve asla kişileri yargılamamak esas olmalıdır. zira her canlı gereklidir. Herşey birdir. Herşey değerlidir.

Söylediğin şeylere genel olarak katılıyorum Arulnool. Katılmadığım veya belki tartışılması, netleştirilmesi gerektiğini düşündüğüm en önemli husus ise "asla ve asla kişileri yargılamamak esas olmalıdır" şeklindeki beyanın. Kişiler neden asla yargılanmamalı? Yargıdan kastın nedir?
Go to Top of Page

Arulnool

182 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 20/10/2016 :  12:17:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"Yargı" bir düşünme biçimidir. Yargı yapmak yada yargılamak kişinin önceden belirlediği kurallar yada doğrular bütününe göre hareket etmesidir. Örneğin, "Cehalet" kavramı insanın bir halini anlatması açısından bir "Tespit"tir. kişi cehalet kavramına yönelik yaptığı tespite göre bağlı bulunduğu varlığın hallerini tanır, yönünü bulur. Ancak "Cahilden uzak dur" kelimesi bir yargıdır. Önceden belirlenmiş doğruların ürünüdür. Birini cahil diye nitelemek, ondan uzak durulması gereken bir varlığı işaret eder. Dikkatinizi çekerse burada 2 farklı hal ortaya çıkmakta. Yargılamak, kişinin düşünsel süreçlerini darlaştırması açısından negatif etkiye sahiptir. Her tür yargı, doğrular ve kuralların dayatılmasıdır. Yargı yapılınca, bir düşünce dayatılır. Bir örnek daha vermek gerekirse, Organik Portal kavramını öğrendik, insanlık aleminin neredeyse yarısının organik portal olduğu tespit edildi. kişi bu kavramla yolunu daha netleştirip, insanın evrimsel süreçleri içindeki bir halini öğrenip, kendini tanımasına olanak sağlayacaktır. Ancak, "organik portallardan uzak duralım" gibi yaklaşımlar yargılayıcıdır. Yargılamak, birliğe götürmez. İdraki daraltır. Bakış açısı başkasına hizmet etmek olan biri asla ve asla bir şeyleri yargılamaz. Çünkü bütün var edilmişi bir olarak görür ve değerli kılar. Burada zihinsel bir süreç söz konusudur.

Edited by - Arulnool on 20/10/2016 12:40:05
Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 3 Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
Sonraki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,8 saniyede oluşturuldu.