Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Kanal Bilgileri
 Kasyopya Celseleri (Son Yıllardaki Celseler)
 19 Kasım 2005
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/10/2016 :  20:36:22  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

19 Kasım 2005

Laura, Ark, Andromeda, Perceval, Mr. Scott, Atriedes, DW, Galahad

S: Merhaba

C: Merhaba biraz eğlence!

S: Bu gece kimleyiz?

C: Aorya

S: Nereden iletişim kuruyorsunuz?

C: Kasyopya

S: [Grup kurabiye ve çikolata yiyor] (S) Kurabiye veya çikolata ister misiniz?

C: Bir Kasyokurabiye lütfen.

S: (L) Şirket yapımızla ilgili olarak konuşmamız gerekiyor. Son günlerde SD ile konuşuyoruz. SD bizi korumasını umduğumuz bir şirket yapısı oluşturmada öncü rolde ve onun planladığı yöntemin arzu edilir olup olmadığını, bu konuda yapmamız gereken birşey olup olmadığını sormak istiyoruz. Yani sanırım sorumuz şu: SD'nin şirket yapısını oluşturma şekli bizim için uygun mu?

C: Vücudunu terk etmek istiyorsa.

S: (L) "Vücudunu terk etmek istiyorsa" derken?

C: Şimdiye kadar öğrenmiş olmanız gerektiği gibi size "ihtiyaç duyuluyor". SD yalnızca "faydalı bir aptal".

S: (L) Bir yanıt aldığımıza göre konuyu daha da aydınlatacak bir soru sormak isteyen var mı? (Galahad) Önerdiği yapıya baktığımızda, SD'nin kendisi bu yapının içinde yer almazsa, o yapı bizim için faydalı olur mu?

C: Çok kötü değil. Sorun şu ki SD'nin "saldırıyla" ilgili hiçbir gerçek fikri yok. Bir tam vuruş altında ezilmesinin kesin olduğu bir pozisyona sokuyor kendisini.

S: (L) Ona göre, bizi koruyabileceği bir durum yaratmaya çalışıyor. (Atreides) K'lar SD'nin sizi koruyamayacağını, çünkü meseleye vakıf olmadığını söylüyorlar. (L) Evet, yani niyeti ne kadar iyi olursa olsun, kullanılıyor.

C: Evet.

S: (A) Ne tür bir saldırıdan bahsediyoruz?

C: Şu an için kesin olan birşey varsa, o da SD'nin halledebileceğini varsaydığı seviyeye uygun bir pozisyonda olmadığıdır.

S: (A) Anlamıyorum çünkü onun ajan olduğunu söylüyorsunuz ve benim bildiğim kadarıyla ajanlar sadece kendilerine söylenenleri söylerler ve kendi başlarına herhangi birşey yapma özgürlükleri yoktur. Yani eğer ajansa ve birinden emir oluyorsa nasıl olur da iyi niyetli olabilir? Ajan dediğin sürekli kontrol altındadır.

C: SD harcanabilir nitelikte ve niyet de "harcamak".

S: (A) Hmm. (Perceval) Yani SD'yi kontrol edenlerin bir amacı var ve o bunu bilmiyor. Kendisine her şeyin söylendiğini sanıyor ama aslında söylenmiyor. Ve nihai amaç ondan kurtulmak. (A) Hmm. (Perceval) Peki SD'nin kendini bu durumdan kurtarmasının herhangi bir yolu var mı? Eğer bize karşı niyeti iyiyse, bizimle herhangi bir geleceği var mı? Grubun bir üyesi olmaya devam edebilir mi?

C: SD bu evin dinamiklerini gözlemleyerek buranın hem kendisi hem de yapabileceği herhangi bir katkı için en emniyetli yer olduğunu görmeli. Samimi olursa, hayal ettiğinden çok daha fazlasını başarabilir, ama olmazsa hiçbir şey başaramaz. Hepiniz çeşitli testlerden geçtiniz. SD geçmedi. Ve kesinlikle test edilecek. Koşulları karşılayabilirse, "karşılığını" alacak.

S: (A) Bu celse SD'nin "yöneticileri" tarafından izleniyor mu?

C: Hayır, onun "yöneticilerinin" burada bir gücü yok.

S: (Perceval) Konusu açılmışken, bu evde herhangi bir dinleme aygıtı olup olmadığını sormak istiyorum.

C: İhtiyaç duyulmuyor.

S: [kahkaha] (Atreides) 80'lerin televizyonları gibi. (A) "İhtiyaç duyulmuyor." (Mr. Scott) Eğer düşünceler ışınlayan bir Ari orduları varsa, o zaman sanırım bunu oturdukları yerden rahatça yapabilirler.

C: Scotty yakın.

S: (Mr. Scott) Bu benim resmi adım olmalı. (A) Scotty ne dedi? (Mr. Scott) Dedim ki eğer malum güçlerin yaratıcı insanlar tarafından alınan düşünceler ışınlayan bir Ari psişik projektörler ordusu varsa... (L) Ve durugörü... (Mr. Scott) Celseyi uzaktan izleyebilirler veya buna benzer şeyler yapabilirler. (L) Ve belki de dışarıdaki bir ağaçta görüntü veya ses alabilen çok küçük cihazları var, bilmiyorum. (A) Şu anda izlenmediğimizi söylediler... (Galahad) SD'nin yöneticileri tarafından. (L) Şirketin yapısı konusuna dönelim. Bu konuda takip edebileceğimiz en iyi yol nedir?

C: Ark'tan Scotty'ye kadar hepiniz için en emniyetli şey, işinizle ilgili herhangi bir şirketin hisselerinin çoğunluğunu veya önemli kısmını elinizde bulundurmak. Bunun başlıca nedeni psişik blokajın özellikleriyle ilgili. SD henüz camlarını temizlemedi ve henüz sizinle eşgüdümlü bir amaç takip etmiyor.

S: (L) Evet. Bu konuyu çözümlemek için birşeyler düşündüm ve bugün bunu yazdım. Yazdığım şey yapmamız gereken şeyler açısından uygun mu?

C: Yakın.

S: (L) Peki ya SD'nin oluşturduğu şirket?

C: Eğer SD kendi mevcut blokajını aşabilirse, o konu da bir şekilde çözümlenecek.

S: (L) SD'nin blokajı nedir?

C: Gerçekten güvenememe diye tanımlanabilecek şeyle desteklenen korku. Kontrol ettiği ipler onu boğabilecek halatlara dönüşebilir.

S: (L) [plastik ambalajdan alınan kurabiyelerin hışırtılı sesleri.] Bu kaset bu hışırtı sesleriyle dolacak. (A) Oo, nerede bu hışırtılı şeyler?! (Perceval) Yani burada ilginç bir denge var. Eğer SD güvensizliğini aşamazsa, onu yönetenlere yapışacak. Eğer güvensizliğini aşabilirse... (L) Sınırsız seçenekleri olacak. (Perceval) Ama o bağlı olduğu çevreden kurtulabilecek mi? [Çok hışırtı sesi.] (Mr. Scott) Veya nasıl...

C: Bekleyin ve görün. Sadece şunu soralım, "İnsan bütün dünyayı kazanıp da canından olursa, bunun kendisine ne yararı olur?"

S: (Perceval) İsa. (L) İsa'yı kanallıyoruz! [kahkaha] (Perceval) Haleluya! Muhafazakar okurlarımız küplere binecek. (Galahad) Bizi kazıkta yakmak için dışarı çıkacaklar.

C: Bunu ifade etmenin bir diğer yolu, "eğer kendini eski yaşayış şekline sabitlersen, o yaşayış şeklinin sonuna geldiğinde o yolla birlikte çukura gidersin."

S: (A) Bunu bize mi söylediler, SD'ye mi? (L) SD'ye. (A) Bunu ona söyleyebiliriz. (L) Bu konu üzerinde yeterince durduk mu? Bir sonraki konuya geçelim. (Atriedes) Yeni Signs sayfasını beğendiniz mi?

C: Harika kan!

S: (Atriedes) Güzel. (Perceval) Bu son celseye bir referanstı sanırım. (L) "Yeni kan". (Atriedes) Seksi bir Signs sayfası. (Perceval) İsrail'deki yeni ABD üssünün amacı nedir? İsrail'deki 65 km2'lik ABD üssü?

C: Hangisiyle ilgili sorduğuna bağlı: İsrail veya ABD.

S: (Perceval) İsrail için soracak olursak?

C: Çıkarları korumak.

S: (Perceval) Peki ABD açısından sorarsak?

C: Çıkarları korumak.

S: (Kahkaha) (L) Bunun geldiğini biliyordum. (Galahad) Peki SİZE sorsak, kendi açınızdan ne derdiniz? (L) Bir saniye. "Çıkarları korumak" dediler. (Perceval) Görünüşe göre ABD'nin çıkarları İsrail'in çıkarları değil. İkisinin de farkında olmadığı başka, üçüncü bir neden var mı?

C: Elbette.

S: (Perceval) Peki o ne olabilir?

C: Bilmek istemezsin.

S: (Perceval) Evet, isterim!!! [kahkaha] Böyle şeyleri her zaman bilmek isterim.

C: Hayal gücünü kullan ve makul bir tahmin yürüt.

S: (Perceval) Armagedon'u başlatmaya yönelik karanlık operasyonlar için kullanacaklar bunu. (Galahad) Pazartesi günü Signs'ın ön sayfasını görebiliyorum. [kahkaha] (Atriedes) Bir filtre oluşturmamız gerekecek! (L) Kehanetlerdeki kitlesel inişleri düşünsenize. Ya Bubbles'ın soruları? (Perceval) Bubbles hafıza kaybının neyden kaynaklandığını bilmek istiyor.

C: Çok fazla TV ve beyni jelleştirici sinyallerle kodlanmış çok fazla müzik. Düzgün uyumayı öğren ve müziği iyice azalt. O tip müziği yalnızca fiziksel olarak aktifken dinlemek daha iyi.

S: [Bubbles odaya giriyor] (Mr. Scott) Tam senden bahsediliyordu. (Bubbles) Ne? (Atriedes) Gerçekten. Bir yanıt aldık. (Bubbles) Yanıt mı aldınız? Ne? (Galahad) Hoşuna gitmeyecek. (Perceval) İkinci sorusunu sormam gerekiyor. Kendi ifadesiyle, uyandığında odasında algıladığı "yeşil canavarsı şey" ve korkutucu hisler nedir?

C: Daha önce belirtilen sorunun yan ürünleri.

S: (Perceval) Sebebi şuymuş: "Çok fazla TV ve beyni jelleştirici sinyallerle kodlanmış çok fazla müzik. Düzgün uyumayı öğren ve müziği iyice azalt. O tip müziği yalnızca fiziksel olarak aktifken dinlemek daha iyi." Ve gördüğün korkutucu canavarlar da bu sorunun neticeleri. (L) Dinlediğin müzik yoluyla beynine gönderilen sinyaller var ve bunlar beyninin jelleşmesine ve böylece harici güçlerin senin gerçekliğine girip canını sıkmasına neden oluyor. (Mr. Scott) O müziği egzersiz yaparken dinleyebilirmişsin. (Perceval) Ama muhtemelen doğrudan kulağının içinde dinlememen daha iyi.

C: Özet!

S: (Perceval) Beynini pişiriyor ve birşeyler görmene neden oluyor. (Ar) Hepsi 2 yıl önce belirli bir süreçte başladı. (Perceval) Yıllardır beynini kızartıyorsun. Beynin çalışmaya devam ediyor ama onu fazla kızarttığında, biftek kızartmak gibi. Bir süre aynı görünüyor ama sonunda... (L) Beynin etki altında. (Andromeda) Çok fazla müzik dinliyorsun. (Bubbles) Çok fazla müzik dinlemiyorum. Sadece uyurken dinliyorum. (L) Bu uyurken yapabileceğin belki de en kötü şey çünkü beynine bir sürü şey giriyor ve sen uyurken bu devam ediyor. (Galahad) "Düzgün uyumayı öğren ve müziği iyice azalt" demelerinin nedeni bu olmalı. Müzik dinlemenle düzgün uyumaman arasında bir ilişki var. (Bubbles) Evet böyle birşey var. Müzik dinliyorum ve uykuya dalıyorum. (Perceval) Uyurken dinlediğin müziğin türünü değiştirebilirsin. Sinyallerle kodlanmamış belirli müzik türleri var. (L) Uyurken klasik müzik dinle. (Bubbles) Bazen dinliyorum! (Perceval) Bunu daha fazla yapman ve mesajlarla dolu çıldırmış müzikleri dinlemeyi azaltman gerekiyor. (Atriedes) Eminem malum güçlerin tam bir kuklası mı? Bazen iyi bir yönü varmış gibi görünüyor, bazense öyle görünmüyor.

C: Eğer popülerse ve/veya çok satıyorsa, "programın" parçasıdır.

S: (S) Yani hepimizin garip Galahad müziği dinlememiz gerekiyor. (DW) Teksas'ın Tyler şehriyle ilgili önemli birşey var mı? Orada olan birşey?

C: Araştırdın mı?

S: (Bubbles) Dünyanın herhangi bir yerinde bir cin bulmak mümkün mü? İstekleri yerine getiren bir cin?

C: Elbette.

S: (Bubbles) Nasıl?

C: Ter.

S: (Galahad) Yani bunun için çalışman gerekiyor.

C: %10 ilham, %90 sıkı çalışma.

S: (Ark) Konsantrasyon konusunda zorluk yaşıyorum, çözmem gereken sorunlar veya hesap yapmam gereken şeyler olduğunda sonuca varmakta gerçekten, gerçekten çok sorun yaşıyorum. Beynime birşey olmuş gibi hissediyorum. Önceden yapabildiğim şeyi yapmakta şimdi zorluk çekiyorum. Yaptığımı hatırlamakta ve anlamakta zorlanıyorum. Düşünüşümü geliştirmek için ne yapabilirim?

C: Kan şekerini istikrarlı hale getir.

S: (A) Daha fazla kurabiye yiyerek mi örneğin? [Kurabiye poşetinde bir elin hışırdatma sesleri.]

C: "Kötü yiyecekler" almayarak. Egzersiz programına daha hafif bir şekilde tekrar başlamanın da faydası olur.

S: [kahkaha] (A) Ne tür yiyeceklerden bahsediyorsunuz? "Kötü yiyecek" derken, hangi tür yiyecekler benim için kötü?

C: [kahkaha] Andromeda'ya sor.

S: (A) Andromeda, benim için "kötü yiyecekler" hangileri? (Andromeda) Kırmızı et, domuz eti, patates. (Perceval) Sosis ve patates. (Bubbles) Şeker alabilir miyiz? (Andromeda) Şeker çok sınırlı miktarda. (Galahad) Tavuk sosisi yiyebilir ama daha fazla patates püresi yememeli. (Andromeda) Çoğunlukla sebze meyveler. (Ark) Tüm hayatım boyunca patates ve domuz eti yedim ve bir sorun yaşamadım. (Andromeda) Bubbles'ın müzikle yaşadığı şey gibi. Bazı durumlarda zararlı olabiliyor.

C: Tarihi kontrol et.

S: [Genel kahkaha] (Atriedes) Oo, Arki! (Perceval) Yaşlandığında daha dikkatli olman gerekiyor. Genç gibi davranamazsın. Tavuk sosisi ve tatlı patates püresi yiyebilirsin. Bunların ikisi de senin için iyi. (L) Diyetini değiştirmen gerekiyor. (Ark) Dinlediğim müzik türünü de değiştirmem gerekiyor mu?

C: Hayır ama biraz rock'ın zararı olmaz.

S: [Genel kahkaha] (L) Pink Floyd hayranları, biliyorsun. (Bubbles) Bush müzik grubunun kötü mesajlar gönderip göndermediklerini sor. (Atriedes) Onu yanıtladılar zaten. (Bubbles) Ama Bush grubu artık o kadar popüler değil. (Atriedes) Önemi yok. (Ark) 1967'de ne yaptığıma bakarken "mekanın nicelenmesi" terimini buldum. Bu da beni bir web sitesine ve cebir ve rakamlarla ilgileniyor gibi görünen D*** diye ilginç bir şahısla yazışmaya yöneltti. Bu "mekanın nicelenmesi" konusu gerçekten önemli mi? Bana bu konuyu işaret ederken aklınızdaki bu muydu?

C: Oldukça eşzamanlı görünüyor, değil mi?

S: (Bubbles) Benim hava durumu üzerinde herhangi bir etkim olup olmadığını sor. Veya birşey istediğimde onun olması sadece bir tesadüf mü?

C: Birşeyin olmasını istemenin nedeni bir "biliş" mi yoksa? Hmm...

S: (Bubbles) Bu ne anlama geliyor? (L) Sanırım sen birşeyin olmasını isteyip de onun olduğunu sandığında aslında onun olacağını bildiğin için istiyorsun. Olacak olan birşeyi kendine bu şekilse sinyallemiş oluyorsun. Bilinçli zihnine doğuveriyor. Yağmur yağacağını biliyorsun, bu yüzden de yağmur yağmasını istiyorsun. Ama yağmur zaten yağacaktı ve sen bunu sezdin ve kendine bu şekilde sinyal gönderdin. (A) Medyumsun. (Perceval) Sigara içmenin benim için herhangi bir faydası var mı?

C: Muhtemelen yok.

S: (Perceval) Peki olumsuz etkisi?

C: Hafif.

S: (Andromeda) Peki ya ben?

C: Annesi gibi.

S: (Andromeda) O zaman faydalı. (Atriedes) Peki ya ben? (Mr. Scott) Tek tek herkesle ilgili söyleyebilirler mi? (L) Atriedes kendi durumunu soruyor.

C: Aynı.

S: Bubbles?

C: Aynı.

S: (A) Yakın zamanda bir deney yaptım. Pipo aldım ve sigara da denedim... [Laura'da şok ifadesi!] Evet, deneyler yaptım, bilimsel deneyler. [kahkaha] (Atriedes) Tütüne tekrar başlamıyordu, deney yapıyordu! (A) Sonuç olarak içime temiz hava çekmeyi çok daha fazla tercih ediyorum, bu şekilde çok daha iyi ve çok daha berrak düşünebiliyorum... (L) Sigara içmeyi denediğine inanamıyorum! (A) Evet! Denedim! Ama bu yalnızca bir deneydi. (L) Kimin sigarasıydı peki? (A) Tabii ki senin! (L) Bunu ne zaman yaptın? (A) Dün gibi. [kahkaha] (Perceval) Arkadaki kulübelerin orda! (A) Dışarı çıkıyordum. (Perceval) Ağaçların arkasındaki bahçede! (A) Sonuç olarak... (L) Senin için çok negatif. (A) Evet, doğru. Vardığım sonuç buydu. Sigarasız çok daha berrak düşünebiliyorum ve hafızamda çok daha iyi oluyor. (Perceval) Galahad ve sigara için ne söylersiniz?

C: Gerekli.

S: (Mr. Scott) Peki ya ben?

C: Yarı yarıya.

S: (Galahad) Yarım sigara içmen lazım o zaman. (Mr. Scott) Sigara içtiğim zaman daha iyi, çok daha berrak düşünebildiğimi hissediyorum. Ama bazen çok fazla içiyorum ve o zaman kendimi çok kötü hissediyorum. Bunu yaptığımın farkına varıyorum çünkü bunu alışkanlık gibi tekrarlıyorum. (L) Peki ya DW?

C: Gerekli değil.

S: (L) DW'nin bilgisayarındaki sorun nedir? Parçaları değiştiriyoruz, onarıyoruz ama hard disk hata verip duruyor.

C: Belki yeniden formatlamanın faydası olur.

S: (Atriedes) George A. Dillman ve Jean-Paul Bindal ve o grubu sormak istiyorum. (L) Kim onlar? (Atriedes) Dövüş sanatı ustaları. Öğrendiklerimden anladığım kadarıyla kendine hizmet eden, egzoterik, piramit-tipi bir kurumları var. Bu konuda herhangi bir yorumunuz var mı?

C: Dikkatli olun. O saha mayınlarla dolu.

S: (Perceval) Elinde patlayabilir. (L) Başka son sorular? (Andromeda) Charlie W ve onun sağlık sorunlarını sormak istiyorum. Sallanmaları doğuştan mı veya bu bir hastalık mı?

C: En iyi olarak derin doku çalışmasıyla çözülebilecek çeşitli sorunları var.

S: (L) Akupunktur faydalı olur mu?

C: Evet.

S: (L) Sanırım akupunktur Charlie için daha iyi olur, eğer bu onu yeterince rahatsız ederse, belki sorunun ne olduğunu bulmaya çalışır çünkü rahatsız olmadığı sürece bu konuda birşey yapmaz. Ciddi bir fiziksel sıkıntım olduğunda doktora giderim ve sorunun çözülmesini sağlarım. Acı çekmek istemem. Çözüm isterim. Bu arada, ağrım geçmiş olsa da kolumun neden ağrıdığını öğrenmek istiyorum.

C: Sinirler incindi.

S: (A) Egzersizin faydası olur mu?

C: Bir miktar.

S: (L) Bana egzersiz yaptırmadan rahat etmeyeceksin sanırım... (A) Benim de patates ve sosisi bırakmam gerekiyormuş... (L) Benim de seninle birlikte acı çekmem mi gerekiyor? [kahkaha] Burayı bir acı çekme evine çevirelim, hepimiz birlikte acı çekelim. (Andromeda) Yaptığımız şey bu değil mi zaten? [kahkaha] (Atriedes) Bruce Lee'ye ne oldu? Fiziksel anlamda değil. Birşey mi keşfetti? Birşeye mi ulaştı, yoksa öylesine öldü mü? (A) Kim? (Perceval) Bruce Lee. (A) Presley mi? (Perceval) Bruce Lee. Acaba çalışmaları yoluyla önemli bir sonuca, ruhsal bir duruma falan mı ulaştı yoksa doğal bir şekilde mi öldü?

C: İkincisi.

S: (Perceval) Mortu çekti yani. Fiziksel açıdan çok iyiydi. Fizik anlamında ulaşılabilecek sınırlara yakındı belki de. (DW) Ne? Iıı... hayır, bu soruyla bant genişliğini harcamak istemiyorum. (Perceval) Sınırımız nedir? Şaka yapıyorum. (L) Bilmek istediği nedir? (DW) Hayır, sormayacağım... (L) Soru nedir? (DW) Şeyi soracaktım... hayır... (L) Lanet olası soruyu soracak mısın? [kahkaha] (DW) S___'nin arabası yoldan çıkınca öldüğü kazayı soracaktım... Sürücü hatası mıydı yoksa arabada mı sorun vardı? (L) O kim? (Perceval) Formüla 1 yarış arabası sürücüsü. (L) Bir yarış arabası sürücüsünü mü soruyoruz? (Atriedes) Günümüz dünyasındaki önemli insanları soruyoruz. (Perceval) Sürücü hatası mıydı yoksa arabayla uğraşıldı mı, yani kirli birşeyler mi dönüyordu? (DW) Arabasına ne oldu? (Perceval) Doğal ölüm müydü, yoksa...

C: Sürücü. Kibir.

S: (Bubbles) En Laurenc'da arazide koştuğunu gördüğüm garip, küçük, siyah şeyler neydi?

C: Poltergeist olaylarını incele.

S: (Bubbles) Poltergeist olaylarını incelemek istemiyorum. (L) Nasıl görünüyorlardı? (Bubbles) Etrafta koşan küçük siyah şeylerdi. (Bubbles) Hmm. Buğday boyundaydılar hemen hemen. (Perceval) Öyleyse poltergeist olaylarını araştır, o zaman bununla ilgili birşeyler öğrenebilirsin belki. (Bubbles) Neden söylemiyorlar? (Galahad) Yaptıkları şey bu Bubbles. Bize gidip kendimiz öğrenmemizi söylüyorlar. En azından sana belirli bir yön gösterdiler! (Perceval) Hayatta da bu böyledir hep, zorlu kısmını kendimiz yapmamız gerekir. (Mr. Scott) Yüzde 10 ilham, yüzde 90 ter. (L) Belirli yeteneklerin var. O yeteneklerle ne yapacağın ise tamamen sana kalmış. Ben bitkinim. İyi geceler demek istiyorum.

C: Bubbles'ı öpün. Hoşçakalın.

[Celse katılımcıları Bubbles'ı öpmeye başlıyor. Kaset sona ererken Bubbles'ın çığlığı duyuluyor.]

Celse Sonu

Orijinal celse metni: https://cassiopaea.org/forum/index.php?topic=20999.0

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/10/2016 :  20:38:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Geçmiş eksik celselerden birine başlayıp yarım bıraktığımı hatırladım bugün, bu celseymiş. Kalanını da bitirdim. Sanırım böylece eksik celse sayısını 5'e indirmiş olduk.
Go to Top of Page

bigsenfoni

1028 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/10/2016 :  03:27:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Ceviri icin tesekkürler sevgili bozadi...:-)

KENDİ DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO

Kalbiniz temiz,gözünüz Osho'nunki gibi acik olsun.
Go to Top of Page

arinmak

209 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/10/2016 :  10:22:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
çeviri için teşekkürler.
Go to Top of Page

Tgur

937 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/10/2016 :  14:21:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"C: Bekleyin ve görün. Sadece şunu soralım, "İnsan bütün dünyayı kazanıp da canından olursa, bunun kendisine ne yararı olur?"

S: (Perceval) İsa. (L) İsa'yı kanallıyoruz! [kahkaha] (Perceval) Haleluya! Muhafazakar okurlarımız küplere binecek. (Galahad) Bizi kazıkta yakmak için dışarı çıkacaklar.

C: Bunu ifade etmenin bir diğer yolu, "eğer kendini eski yaşayış şekline sabitlersen, o yaşayış şeklinin sonuna geldiğinde o yolla birlikte çukura gidersin."

------------
Çok sağ ol gayretlerin için Bozadi,

Birinci cümleyi hiç anlamadım ,yahut yarım anladım diyebilirim, BH olmaya çalışmak, isteyene vermekle birlikte biraz da kendini heba edercesine vermek olarak algılıyordum ,birinci cümlede bu halin hatalı gibi bir davranış olduğunu belli belirsiz yorumluyorum,

Daha sonraki açıklayıcı cümle ise her şeyi daha değişik ve belirgin kılıyor "bu günü dün gibi olan kayıptadır" ifadesini tekrarlıyor,yaratılışın ve varoluşun özünde daima ileriye hamle yapan bir karakterin olması durumu insanı çukurlardan koruyan bir hale sokar olarak anladım.

Edited by - Tgur on 27/10/2016 16:45:16
Go to Top of Page

Gaia

92 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/10/2016 :  16:04:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Üretmek ve her gün yeni bir bakış açısıyla hayata bakmak bütün monoton,tek düze ve sabit hayatı yıkıp atıyor. Her günü yeni bir anlayışla,yeni bir empati ile yaşamak o kadar arındırıcı ki,gerçek şifa bu gibi bir şey bana göre. Korkularımızı bırakıp,hata yapmaktan korkmadan özgürce karar verdiğimizde hissediyoruz varoluşun titreşimini içimizde.

Fransız bir rapçi var Keny Arkana adında. Onun bir parçası var türkçe alt yazılı olarak şuraya koyuyorum. Gerçekten süreci çok güzel özetleyen ve hayata pozitif bir perspektif açıcı etkisi var.

https://www.youtube.com/watch?v=dZ0rGh80YkM

Edited by - Gaia on 27/10/2016 16:30:53
Go to Top of Page

Scyth

1068 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/10/2016 :  19:17:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/10/2016 :  19:52:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler arkadaşlar.

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Tgur

"C: Bekleyin ve görün. Sadece şunu soralım, "İnsan bütün dünyayı kazanıp da canından olursa, bunun kendisine ne yararı olur?"

------------
Çok sağ ol gayretlerin için Bozadi,

Birinci cümleyi hiç anlamadım ,yahut yarım anladım diyebilirim, BH olmaya çalışmak, isteyene vermekle birlikte biraz da kendini heba edercesine vermek olarak algılıyordum ,birinci cümlede bu halin hatalı gibi bir davranış olduğunu belli belirsiz yorumluyorum,

Daha sonraki açıklayıcı cümle ise her şeyi daha değişik ve belirgin kılıyor "bu günü dün gibi olan kayıptadır" ifadesini tekrarlıyor,yaratılışın ve varoluşun özünde daima ileriye hamle yapan bir karakterin olması durumu insanı çukurlardan koruyan bir hale sokar olarak anladım.
Sevgili Tgur, İsa'ya atfedilen sözün geçtiği cevap ve bir sonraki cevap, celsede SD adıyla verilen kişiye yönelik bir eleştiri gibi görünüyor, çünkü o şahısla ilgili tartışmanın üzerine söylenmiş. Celsenin en başında SD konusunda yapılan eleştirilerin bir devamı. O ilk cevaplarda "faydalı aptal" diye bir tanım geçti. "Kullanışlı aptal" diye de geçebiliyor bu deyim. İyi niyetli denebilecek bir durumda olduğu halde, BH'ye değil, KH'ye kritik bir "fayda" sağlayan bir tür aptallığa yapılan bir referans. Yani bu deyim o anlamda kullanılan bir deyim. İçinde bulunduğu gruba değil, rakip bir tarafa hizmet eden ama bunun farkında olmayan kişiler veya durumlar için kullanılıyor. Yani SD Laura ve ekibi için kötü bir niyet beslemiyor ama KH güçlerinin ileride Laura ve ekibine ciddi bir zarar vermesine neden olabilecek bazı aptallıkları olduğuna dikkat çekiliyor. O aptallıklar da tesadüfi değil, yüzleşmekten kaçtığı sorunları veya egosuyla ilgili SD denen şahsın.

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Gaia

Üretmek ve her gün yeni bir bakış açısıyla hayata bakmak bütün monoton,tek düze ve sabit hayatı yıkıp atıyor. Her günü yeni bir anlayışla,yeni bir empati ile yaşamak o kadar arındırıcı ki,gerçek şifa bu gibi bir şey bana göre. Korkularımızı bırakıp,hata yapmaktan korkmadan özgürce karar verdiğimizde hissediyoruz varoluşun titreşimini içimizde.

Fransız bir rapçi var Keny Arkana adında. Onun bir parçası var türkçe alt yazılı olarak şuraya koyuyorum. Gerçekten süreci çok güzel özetleyen ve hayata pozitif bir perspektif açıcı etkisi var.

https://www.youtube.com/watch?v=dZ0rGh80YkM
Yorumlarına katılıyorum Gaia. Bu arada sayende ilk kez dinlediğim Keny Arkana kardeşimize hayran kaldığımı söylemek isterim.
Go to Top of Page

beyrutkapı

433 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/10/2016 :  20:08:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çok iyi bir celse. Emeklerin için teşekkürler bozadi
Go to Top of Page

beyrutkapı

433 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/10/2016 :  20:57:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Özellikle müzikle ilgili bölüm çok dikkatimi çekti. Ayrıca 11 yıl önce kurabiye ve çikolata yiyebilen grubun şuan ki geldiği nokta bilgiyle artan farkındalığın önemini göstermesi açısından enteresan.
Go to Top of Page

arinmak

209 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/10/2016 :  22:22:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
bilgisayar veya cep telefonu vs vs ... oynanan oyunlarıda dahil edebiliriz.
zamanla kendini farkettirmeye başladı.
Go to Top of Page

Majisyen

286 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/10/2016 :  16:15:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Emeğine sağlık bozadi. Yine oldukça mühim bilgiler ihtiva eden bir celse. Ekseriyetle müzikle alakalı kısımlar kendimi şöyle bir tekrardan gözden geçirmeme sebep oldu.

Karanlık, ışığın olmadığı yerde vardır.
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/10/2016 :  21:50:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler arkadaşlar :)
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

584 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/10/2016 :  21:33:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bende aynı Kasyopyalılar gibi hep Rockn Roll yani :) helal be!

şaka bir yana eline sağlık bozadi teşekkür ederim.
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/10/2016 :  09:41:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen gerçek tosun paşa

Bende aynı Kasyopyalılar gibi hep Rockn Roll yani :) helal be!

şaka bir yana eline sağlık bozadi teşekkür ederim.

:)
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/10/2016 :  10:34:18  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen beyrutkapı

Özellikle müzikle ilgili bölüm çok dikkatimi çekti. Ayrıca 11 yıl önce kurabiye ve çikolata yiyebilen grubun şuan ki geldiği nokta bilgiyle artan farkındalığın önemini göstermesi açısından enteresan.

Aslında hamurişi ve tatlı "benzeri" şeyler yapmaya ve yemeye devam ediyorlar anladığım kadarıyla. Ama buğdaysız/glutensiz malzemeler kullanıyorlar. Örneğin karabuğday denen ve aslında bir tahıl çeşidi olmayan bir bitki vs. Hatta "çikolata" bahsi bile geçmiş K forumda. "sott radyo" programlarından birinde ne konuşulmuşsa artık, K forumda bir kullanıcı Laura'dan o programda bahsettiği çikolatanın formülünü vermesini istemiş. Anladığım kadarıyla "kakaonun" bazı faydaları var ve tatlandırıcı olarak da bir şeker alternatifi olan "ksilitol" kullanımının makul olabileceğine dair de tartışmalara rastladım K forumda. Ksilitolün diş sağlığı için faydalı olduğu, çürümelere karşı engelleyici işlevi olduğu ve vücutta başka bazı olumlu etkilerinin olduğuna değinilmiş forumdaki bir başlıkta. Bu hususu yeni fark ettiğim için, bugünlerde müsait vakitlerimde daha ayrıntılı inceleyip, anladığım hususları bizim forumda paylaşmak isterim.

Ksilitolün üretim biçimiyle ilgili dikkat edilmesi gereken şeyler var sanırım. Mısır ürünlerinin kullanıldığı ksilitoller de varmış anladığım kadarıyla, onlar tavsiye edilmiyor.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,61 saniyede oluşturuldu.