Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Kanal Bilgileri
 Kasyopya Celseleri (Son Yıllardaki Celseler)
 12 Kasım 2016
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Sonraki Sayfa
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 2

bozadi

8919 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/11/2016 :  19:49:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Celse tarihi: 12 Kasım 2016

Tabla başındakiler Laura, Andromeda ve Galatea

Pierre, Niall, Joe, Arky, Chu, Data, Possibility of Being, Prodigal Son, dugdeep, Windmill knight, A Jay, Itellsya, Fabric, Mr. Cyan, Scottie, Alana, Timótheos, Harika Köpek Noko, The Lunar Module, Muhteşem Kedi Opal

S: (L) Merhaba, merhaba. Bugün 12 Kasım 2016. [Celsede mevcut bulunanların incelenmesi]

(Andromeda) Bu Opal'in ilk celsesi.

(L) Pekala. Merhaba!

C: Kasyopya'dan iyi akşamlar!

S: (L) İncil'deki 2 bölüme dikkatimi çektiler bugün. Bunlardan biri, Vahiy Kitabı'nda geçen, kırmızı ve mor giysili Babil fahişesi hakkında ve tabi Hillary Clinton da Donald Trump'ın zaferini kabul ettiği konuşmasında mor bir giysi giymişti. Ve şimdi de Joe bana Havari Pavlus'tan harika bir ayeti hatırlattı. Ne diyor ayette?

(Joe) "Bir anda, göz açıp kapayıncaya dek, son boru öttüğünde. Çünkü boru ötecek ve ölüler çürümez durumda dirilecek; biz de değiştirileceğiz." (1 Korintliler 15:52)

(L) Bu ayette "son boru" (last trump) ifadesi geçiyor ve son zamanlarda gözden geçirdiğim transkriptler açısından çok ilginç bir durum bu. Joe'nun da belirttiği gibi, bu ayette Trump, zombiler ve ani değişikliklerden bahsediliyor... Yani tam da şu sıralarda olmakta olan şeyler. Çok iyi haberler! Pekala, ne soracağız? Seçimle ilgili bir şeyler sormak istiyoruz. Öncelikle, şu anda iddia edilmekte olduğu gibi halk oyunu aslında Hillary mi kazandı?

C: Yakın bile değil!

S: (L) Peki neden böyle söylüyorlar?

C: Olay sonrası oy manipülasyonu.

S: (Joe) Trump'ın aldığı halk oyunun gerçek yüzdesi neydi?

C: Yüzde 63.

S: (Niall) Oy verme hakkına sahip olanların yüzde kaçı oy verdi?

C: 58

S: (Joe) Hillary'nin seçimi kazanması için mi halk oylarını manipüle ettiler?

C: İsyan çıkarmaya çalışıyorlar.

S: (Joe) Yani insanlar "Halk oyunu Hillary kazandı. Trump benim başkanım değil!" diyebilsinler diye bu manipülasyonu yaptılar. Ve tam şu anda da insanlar sokaklarda bu manipülasyonu kullanıyorlar.

C: Evet

S: (L) Pekala. Kafamı kurcalayan bir mesele var. İki kişi bana Jeffrey Epstein denen şahısla ilişkisi olduğu için Trump'ın pedofil olduğunu söyledi. Elbette kimse Trump'ın melek olduğunu iddia etmiyor. Trump'ın kendisi de öyle birşey söylemiyor. Ama bu beni rahatsız ediyor. Trump hiç bilinçli olarak... bunu nasıl sorsam?

(Pierre) Reşit olmayan biriyle bilerek cinsel ilişkiye girdi mi hiç?

C: Hayır

S: (L) Yani bu iddiaları veya suçlamaları yapan her kimse... Bu ya bir tuzak ya da...

(Joe) Bu iddiayı öne sürenlerin gerçek lideri kim biliyor musun? Reşit olmayan bir kızla cinsel ilişkiye girmekten suçlanıyor ve kız "Jerry Springer Show"un önceki prodüktörlerinden biri tarafından "korunuyor".

(L) Şaka yapıyorsun!

(Joe) Trump'a ölümüne karşı olan tiplerden biri. "Jerry Springer Show" işte!?

C: Kaynağı düşünün.

S: (Joe) Seçmen Kurulu görevlileri 19 Aralık'ta Trump'ı başkan olarak onaylamak için buluştuğunda, bazı Cumhuriyetçilerin Trump'a değil de Hillary'ye oy vermesi mümkün mü?

C: Muhtemel değil çünkü bu Trump ve ekibinin iddialarının araştırılmasına neden olacaktır ve bu araştırmanın yapılması istenmiyor.

S: (Joe) Seçimde hile dönmesi... Kendi "demokrasilerine" gölge düşüremezler.

(L) Bu çılgın seçimle ilgili soracak başka birşey var mı?

(Chu) Bu gerçekten bir yanlış hesaplama mıydı?

C: Kesinlikle!

S: (Chu) Aslında Hillary'yi mi istiyorlardı?

S: (Pierre) Bu seçimde kafama takılan hususlardan biri FBI görevlisi Comey'nin tavır değişikliğiydi. Kapanmış davayı seçimden 11 gün önce yeniden açtı ve seçime 2 gün kala suçlayacak birşey olmadığı gerekçesiyle dava tekrar kapatıldı. FBI içindeki bu tavır değişikliğinin temel sebebi nedir?

C: Kurum içinden baskı.

S: (L) Yani bizim kabaca tahmin ettiğimiz gibi oldu sanırım: Davayı yeniden açma baskısı altında kaldı ve bunu yaptı. Sonra davayı kapatmak için daha da büyük bir baskı altında kaldı, doğru mu?

S: (L) Bazen olaylar son derece basittir.

(Pierre) FBI tek parça değil. Çeşitli hiziplerden oluşuyor.

(L) Evet.

(Niall) Hillary'nin Demokratik partiden aday gösterilmesiyle ilgili sızıntılar gibi oldu belki de. İçeriden biri bu FBI dosyalarını ifşa edip üsttekilerin...

S: (L) Seçim hakkında başka soru? Şimdiye kadar verilen yanıtlar benim diğer sorularıma gerek bırakmadı.

(Joe) Hillary'nin arkasındaki güçlerin çıkarmaya çalıştığı isyanın başarı olasılığı nedir?

C: Orta ama muhtemelen başarısız olacak.

S: (Joe) Mevcut rakamlara bakacak olursak, nüfusun en fazla %27'sini bu isyana sevk edebilirler. Ve Hillary'ye oy verenlerin çoğunluğu hanımevladı y kuşağı ilericileri.

{NOT: Eğer nüfusun yalnızca %58'i oy kullandıysa ve onların %63'ü Trump'a oy verdiyse, oy veren diğer herkesin, yani %58'in %37'sinin Hillary'ye oy verdiğini düşünecek olursak, Hillary'ye oy verenler en fazla %21 düzeyinde demektir.}

(L) Çoğu böyle bir isyana cesaret edemez.

(Niall) Kendilerini tarihin yanlış tarafında buldular. İsyanlarında başarılı olabilmek için silahlı güçleri ayaklandırmaları gerekir.

(L) Evet ama silahlı güçleri ayaklandıramazlar çünkü onlar Trump'ın arkasında!

S: (Joe) İsyanlarının başarılı olmasının tek yolu bu.

(L) Evet ama durumu zorlarlarsa kendi kellelerini kaybedebilirler.

(Joe) Doğru.

C: Aynen öyle! Sert bir zeminle bir kaya arasında!

S: (Joe) Başlarını belaya sokuyorlar.

(L) Hillary'nin nasıl şeytani bir kaltak olduğunu zaten görmüştük. Wikileaks epostaları bunu yalnızca doğrulamış oldu. Hillary ile Bill arasında bir tür kara büyü faaliyeti olduğuna ve "Ruh Pişirme" olayında Podesta'yla bağlantıları olduğuna dair iddiaların herhangi bir geçerliliği var mı?

S: (Joe) Bu meselenin Güney Kore'deki benzer bir olayla aynı zamanda ortaya çıkması ilginç. Bugün Güney Kore sokaklarında yüz binlerce protestocu cumhurbaşkanını istifa çağırıyor çünkü kara büyüyle ilgilenen en iyi arkadaşlarından birinin ulusal politika meselelerinde kararlar almasına izin veriyor. Basına yansıyan bir olay.

C: Clinton grubu içinde de benzer faaliyetler var!

S: (Pierre) Son zamanlarda tekrarlanan bir kalıp var. Rusya'da Putin'in seçilmesine izin vermekle yaptıkları hata, Brexit konusunda yaptıkları hata ve şimdi de Trump konusunda yaptıkları hata... Bu hatalar dizisinin nedeni ne?

C: Arzuya dayalı düşünüş.

S: (Pierre) Son zamanlarda daha fazla oluyor gibi. Yaklaşan Dalgadan dolayı mı, yoksa...?

C: Baskı ve ümitsizlik aceleciliğe ve dikkatsizliğe neden oluyor.

S: (L) Sanırım tek bir sorum var: Son derece egotik bir tip olduğu düşünüldüğünde, Trump'tan iyi bir başkan olur mu acaba?

C: Bekle ve gör!

S: (L) Son derece şüpheli olduğunu düşündüğüm bazı kişileri yanına çekiyor şu anda. İsrail ve Filistin meselesine yaklaşımı tamamen yanlış.

C: Evet... Öyle görünüyor...

S: (Galatea) Bence herkesle oynuyor. Benim izlenimime göre sergilediği herşey bir rol. Gizlice iyi şeyler yapıyor. Kötü gözükerek iyilik yapıyor.

C: Yakın. Karşısında ne olduğunu biliyor!

S: (Joe) Son derece yerleşik olan bir sisteme öylece girip herşeyi deviremezsin, insanları sağa-sola fırlatamazsın. Birşey yapmak istiyorsan kendini sevdirmen ve onlardan biriymiş gibi görünmem gerekir. SONRA tüm gücünü toplayıp...

S: (Joe) O zaman birşeyler yapabilirsin.

(Pierre) Akıllıca bir hamle. Henüz başkan bile değil ve tüm gücüyle İsrail'in üzerine giremez. İsrail çok güçlü. Görünüşe göre Trump'ın aklında planlar var ama henüz çok erken olduğu için bunları ifşa edemiyor. Yani ümit var.

(Data) Nasıl iş yapıldığını iyi öğrenmiş.

(Pierre) Evet. Bilgini ifşa etmezsin.

(Joe) İşadamı olmasına rağmen politik çevrelerde de bulunageldi. Washington'da işlerin nasıl yürüdüğünü biliyor olmalı.

(Pierre) Trump'ın son 30 yılını gösteren bir videoda dikkat çeken şey, bu adamın fikirlerine çok bağlı olması.

C: Acemi olmadığını aklınızda bulundurun.

S: (Pierre) Tüm o videolarda sürekli olarak sıradan insanların acı çekmesinden, Amerikalıların işlerini kaybetmelerinden bahsediyor. Başarısına ve parasına rağmen bu adam acaba gerçekten empatiyle mi hareket ediyor veya Amerikalıların hayatını daha iyi hale getirmeye yönelik derin bir arzusu mu var?

C: İnsan kaynaklarının israf edilmesini ciddi bir sorun olarak görüyor.

S: (Joe) Bu konuda çok somut. Mevcut siyasi elitler arasında kötülük ve yozlaşmışlık seviyesi o kadar yüksek ki, bir şeyleri daha iyi hale getirmek için ille de kutsal bir aziz falan gerekmiyor. Nispeten normal bir insana ihtiyacın var yalnızca.

(L) Nispeten düzgün, normal bir insan. Herkes gibi bir geçmişi var. Herkes gibi hatalar yaptı ve bunu biliyor. Kabul ediyor.

(Joe) İnsan kaynakları israfını hoş görmüyor haklı olarak. Herhangi bir normal insan bunu görebilir. Aziz olman gerekmiyor. Ama şu anda gücü elinde bulunduranlar...

(L) TAM bir balonlar...

(Joe) Zıvanadan çıkmış durumdalar. Parayı, kaynakları, herşeyi kasten israf ediyorlar. Zerre kadar umurlarında değil.

(L) Peggy Noonan'ın yazısını okudum bugün. Hepiniz okudunuz mu? Haber odasındayken AP seçimi Trump'ın kazandığını haber vermiş. Noonan ve oradaki diğer herkes resmen şok olmuşlar. Yazısında bunun tam saatini ve söylenenleri anlatıyor. Meslektaşları ve sosyal çevresi içinde kimse bu sonucu beklemiyormuş. Birkaç ay önce sıkça önünden geçtiği bir dükkandaki yaşlı bir adama seçimi kimin kazanacağını düşündüğünü sormuş. Adam "Trump" demiş. Ayakkabı tamircisi gibi birşey olan bu adamın sonucu görebildiğini ama kendisinin ve yakın çevresindekilerin ise göremediğini anlatıyor.

(Joe) Yankı odasındalarmış, desene.

(L) Evet, kendi yankı odalarındaydılar ve kendi propagandalarına inanıyorlardı. Ama sonra şöyle diyor, "Pekala, Trump artık başkanımız olduğuna göre ona yardım edelim."

(Pierre) Gayet makul. Ama onlardan bazıları öyle düşünmüyor.

(L) Onun gibi propagandaya inanan pek çokları var. Kendi propagandalarının yankı odasında oldular hep.

(Joe) Somut bazı gerçeklikleri hiç umursamıyorlar. Varsa yoksa ideoloji. Vakitlerini ideolojiyle israf ediyorlar. Gerçek dünyayla temas halinde değiller. Trump'a oy verenler gerçek dünyada üç ayrı işte çalıştıkları halde iki yakalarını bir araya getiremeyen insanlar.

(L) Trump insan kaynaklı global ısınma fikrini desteklemediği için çok eleştiriliyor. Biz de o fikri desteklemiyoruz. Tamamen saçmalık. Elbette iklim değişikliği oluyor. Ama bu insanların gezegeni mahvetmesiyle ilgili birşey değil.

(Joe) Öyle olsaydı bile ne yapacaksın ki? Fosil yakıtları kullanmayı bırakıp küresel ekonomiyi mi mahvedeceksin? Tamamen imkansız.

(L) Pekala, seçimle ilgili sorular bitti mi? Bu gece başka hangi konuda birşeyler sormak istiyoruz?

(Chu) Alana'nın Reiki ile ilgili bir sorusu vardı.

(L) Reiki ile ilgili güzel deneyimlerimiz oluyor. Reiki yapmaya başladığımızdan beri bacağımda %80 yerleşme oldu. Elbette masaj ve hacamat da kullanıyorum ama Reiki'nin de gerçekten yardımcı olduğunu düşünüyorum. Her neyse, Alana?

(Alana) Dün düşünüyordum da, 2. seviye uyumlanmalar sırasında aldığımız üç sembol var. Vücudumuzdaki parazitlere veya virüslere karşı kullanabileceğimiz bir sembol var mı acaba?

(L) Parazitlere ve virüslere karşı kullanılacak bir sembol mü?

(Alana) Evet...

(Chu) Farklı canlı türlerini birbirinden ayırt edebilecek?

C: Daha önce verilmiş olan An-nu-ki sembolünü kullanın.

S: (L) K'lar bize iki başka sembol daha vermişti. Daire içinde bir üçgen. Data, nerede olduğunu biliyor musun? Bulabilecek misin, bir baksana. {yeni sembollerle ilgili tartışma ve nasıl çizilecekleriyle ilgili denemeler} Alana veya başka biri, Reiki hakkında sormak istediğiniz başka birşey?

(Pierre) Merak ettiğim birşey var. Bazı insanlar ayaklarında birşeyler hissediyorlar. Ayakkabılarını çıkarıyorlar. Belki de topraktan geliyor. Bazı insanlar ise başlarında, örneğin taç çakralarında birşeyler hissediyorlar. Bu Reiki enerjisi nereden geliyor?

C: Topraklama en iyisi. Ama "yukarıdan" veya "aşağıdan" ziyade, "bitişikteki" bilgi alanıyla bağlantı yoluyla çekiliyor.

S: (Chu) Yani temel olarak tüm çevremizde bulunuyor.

(L) Evet. Ama kendi yapına bağlı olarak onu belirli bir yerde veya yönde daha fazla veya daha az hissedebiliyorsun anladığım kadarıyla?

[Kısa mola]

S: (Fabric) Reiki için topraklamalı bir minderin faydası olup olmayacağını merak ediyorum?

(L) Onu yapmak istediğini sanmıyorum. Bazı insanlara faydası olurken başkalarına olmayabilir. {Data An-nu-ki Reiki sembolünün bir çıktısıyla dönüyor} Evet, işte bu.

(Niall) An-nu-ki, yeni bir anahtar!

(Data) Nasıl çizileceğini biliyor muyuz?

{An-nu-ki sembolünün nasıl çizildiği ile ilgili tartışma}

(L) Çok hapşırıyorum. {Andromeda'ya} Çok hapşırdıktan sonra mı hasta olmuştun sen de?

(Andromeda) Evet

(L) Hastalığın bana geçiyor!

(Joe) Çabuk! An-nu-ki!

(L) An-nuk'layalım şunu! {kahkaha}

(Chu) A-şok-ki sembolü nerede? Havuzda onu kullanabiliriz. Şoklayalım!

(Andromeda) An-nu-ki sembolünü çizmenin doğru yolu bu mu?

S: (Data) Havuzun altına bir sembol koyabilir miyiz etkiyi artırmak için?

C: Su için bir spiral önermiştik.

S: (L) Fi spirali gibi birşey mi demişlerdi? Hatırlamıyorum. Sonra bakabiliriz. Andromeda'nın hastalığı bana mı geçiyor?

S: (L) Demek o yüzden bu öğleden sonra kendimi o kadar berbat hissettim. Kendimi çok iyi hissetmediğim için bu celseye çok devam etmeyeceğiz. Mutlaka sormak istediği birşey olanlar? Trump'ın seçilmesi herşeyi allak bullak etti. Onun başkanlığı döneminde herhangi bir kozmik olay yaşayacak mıyız?

C: Açık!

S: (L) Söylemeyecek misiniz yani?

C: Doğru!

S: (Niall) Hiç eğlenceli değil!

(L) Onun başkanlığı sırasında kozmik bir olay yaşayacağımızı biliyorum. Kıyamet Borusu! Daha ne kadar bariz olabilir ki?

C: Yakın!

S: (Pierre) Oo, hayır... {kahkaha} Bir resim vardı... Trump'ın Dünya'ya doğru gelen bir komet olarak betimlendiği resmi gördünüz mü? Mizahi bir resim olarak düşünülmüş.

(L) İstedikleri seçenek masada olmadığı için dev bir komete oy vermeyi tercih edebileceklerini söyleyen insanlar vardı. Belki de Trump'a oy vererek dev bir kometi de kendimize çekmiş olduk! Bir taşla iki kuş! {kahkaha}

C: Çok komik!

S: (Joe) Oy kullananların %16'sı Hillary veya Trump yerine dev bir kometi tercih ederlermiş. Düşünsenize, gerçekten bir kuyrukluyıldız düşüyormuş ve bunun suçu o insanlara atılıyormuş? {kahkaha}

C: Kitle bilincinin düşündükleri ilginç, değil mi? Peki bu neyi çeker?

S: (Pierre) Uzun zamandır söylediğimiz şeye yakın. Herşey giderek kötüleşiyor...

(L) İnsanlar bu şekilde devam etmektense üzerlerine dev bir kuyrukluyıldız düşmesini tercih ediyorlar. Ve çekilen acının sona erdiğini sanmıyorum...

C: Yakın bile değil!

S: (Joe) Trump'ın ve iktidara gelen diğer tüm başkanların hemen gidip İsrail'e şirin görünmesinin nedenlerinden biri, herkese şantaj yapan Epstein gibiler mi acaba? İsrail şantaj yoluyla mı kontrol sağlıyor?

C: Yakın. "Perdenin arkasındaki adamı" ortaya çıkaracak olaylara dikkat edin.

S: (L) Yöneticilere, neredeyse herkese şantaj yapıyorlar.

(Joe) Ellerinde Trump'a karşı kullanabilecekleri herhangi birşey var mı?

C: Fazla değil.

S: (Joe) Bu da ona avantaj sağlıyor.

(L) Burnum hızla tıkanıyor. Sana da öyle mi olmuştu?

(Andromeda) Evet ama rahatsızlık büyük ölçüde başınla sınırlı kalıyor.

(Arky) Senden de bana mı geçecek?

(L) Burada kanepede uyuyabilirim... {kahkaha}

(Arky) Hayır!

(L) Benden sana bulaşır mı? Belki bulaşır, belki bulaşmaz. Benim bu tür tüm rahatsızlıklarım sana bulaşmıyor ve seninkilerin de tümü bana bulaşmıyor.

(Niall) Havuzda yüzersen bulaşmaz.

(Chu) Evet, doğru!

(Andromeda) Hastalandığım için gitmeyi bıraktım.

(Chu) Hayır, yüzmeyi bıraktığımızdan sonraki gün hastalandın.

(Andromeda) Hayııııırr...

(Chu) Eveeeett.... {kahkaha}

(L) Soğuk suda yüzmekten bahsetmişken, geçen gün okuduğum bir makalede, çok soğuk bir atmosferde bulunmanın, ki sanırım bu çok soğuk bir suda bulunmayı da kapsıyor, kanı yoğunlaştırıp yapışkanlaştırdığı ve kan pıhtılarına neden olduğu anlatılıyordu. Kanımın katılaşmasını istemiyorum. {kahkaha} Çok soğuk suda yüzmem halinde kanın pıhtılaşma tehlikesi var mı?

C: Çok değil.

S: (L) Hainler! Hainler! {kahkaha}

(Pierre) Zatürreyi sor. Evet diyeceklerinden eminim.

(Joe) Soğuk sudan zatürre olabilir misin?

S: (Andromeda) Üşüttüğüm halde soğuk suya girmemi tavsiye eder misiniz peki?

S: (Andromeda) Teşekkürler! {kahkaha}

(Pierre) Şimdi herkes üşütecek! "Soğuk suya girmeyi çok istiyorum, ama..." {kahkaha}

(Joe) Soğuk suya girmenin tüm damar sistemini güçlendirdiğini ve canlandırdığını okudum.

S: (L) Bana bir mendil lazım. Burada sümkürmem gerekiyor gerçekten. {Kıyamet Borusu kilometrelerce uzaklıktan duyuluyor}

(Joe) Nasıl yazılıyor bu? {kahkaha}

(L) Pekala, son sorular? Bitirmek istiyorum çünkü kendimi iyi hissetmiyorum. Trump konusunu ele aldık, ki aklımızdaki temel mesele de oydu.

(Pierre) Kişisel bir sorum var. Elimin motor işlevini nasıl geri kazanabilirim?

C: Aynayı kullan ve daha fazla masaj yap. Bu faaliyetin daha fazla kontrol sağladığını gördün.

S: (L) Doğru mu?

(Joe) "Daha fazla masaj" ne anlama geliyor? Başkalarına masaj yapmak mı?

C: Evet.

S: (Pierre) Ben de tam öyle düşünüyordum. Bu çok ilginç bir gözlemdi. Elimle pek çok faaliyet yaptım ama masaj yaptığımda ilginç bir şekilde daha iyi çalışıyor.

(Niall) Belki de verme eylemiyle ilgilidir.

(Pierre) Evet, öyle düşündüm ben de. Belki de ihtiyaç duyulan şey bu yardım etme, verme eylemidir.

(Joe) Ama aynı zamanda ayna kutusu.

(Chu) Yani senden masaj istediğimiz her defasında sana yardımcı oluyor olacağız! {kahkaha}

(L) Başka birşey?

C: Herşey güzelce gelişiyor. Yardım yakın.

(Herkes) Oo!

(Pierre) Yani yardım artık yolda değil. Durdu.

C: Ve heryerde! Hoşçakalın.

(Galatea) Burada ve heryerde...

(L) Evet.

CELSE SONU

Orijinal celse metni: https://cassiopaea.org/forum/index.php/topic,43069.0.html

mep

19 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/11/2016 :  20:21:50  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler Bozadi.
Go to Top of Page

yucelulu

111 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/11/2016 :  21:11:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler.
Go to Top of Page

Scyth

1072 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/11/2016 :  21:58:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Güzel bir celse belki süper ayın etkileriyle ilgili sorularda olsa daha doyurucu olurdu. Çeviri için teşekkürler.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

bozadi

8919 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/11/2016 :  22:05:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler arkadaşlar.

Siz belki zaten biliyorsunuzdur, ben ilk kez bu seçimde biraz araştırma isteği duydum Amerikan seçim sistemini (halkın seçtiği üst seçmenler, her eyaletin kendine özgü sabit üst seçmen sayısı, daha fazla oy alan partinin tüm eyaletin oylarını kazanmış sayılması vs). Sonuç olarak Trump meşru bir şekilde başkan seçilmiş durumda.

"Trump" sözcüğünün çeşitli manaları var İngilizce'de ve onlardan biri de "boru" veya diğer bir ifadeyle "sur" ("kıyameti haber veren sur sesi").

Trump'ın seçilmesinde, tıpkı Brexit oylamasının tartışıldığı celsede yapılan açıklamada olduğu gibi, Trump'a zaten fazla oy çıkmayacağı, Hillary'nin zaten kazanacağı varsayımıyla (yanlış hesaplamasıyla), egemen güçlerin seçimde "yeterince hile" yapmadıkları ve böylece şok edici sonuçla karşılaştıkları anlaşılıyor. Bir de karanlık zümrenin kendi aralarında birbirlerini yiyen hiziplerinin de Trump'ın seçilmesine yardımcı oldukları anlaşılıyor.

Trump'ın komet / kuyrukluyıldız olarak temsil edildiği mizahi resim Alman "Der Spiegel"in son sayısının kapağındanmış anladığım kadarıyla:

(Dergi kapağında resmin altındaki yazı "Bildiğimiz şekliyle dünyanın sonu" anlamına geliyor sanırım, bir yerde o şekilde İngilizce bi çevirisi vardı.

Celsede geçen "ayna kutusuna" dair Kasyopya forumda celseden sonraki tartışmalarda şöyle bir resim yayınlanmış:

Forumda bu resmin altında yapılan açıklamadan anladığım kadarıyla, eğer şahsın sol elinin motor işlevinde bir sorun varsa, şahıs sağ elini bu aynalı kutunun içine sokuyor ve böylece kutunun açık olan üstünden hem sağ elini, hem de onun aynadaki yansımasını görüyor ve aynadaki yansıma "sol elmiş" gibi oluyor doğal olarak. Ve şahıs sağ eliyle çeşitli hareketler yaparken, aynı zamanda aynadaki sanal sol elin de aynı hareketleri yaptığını görüyor. Burada "beyni kandırma" prensibinden yararlanılmaya çalışılıyormuş. Şahıs aynadaki sol elin de aynı işlevleri yerine getirebildiğini sanal olarak bile olsa görünce, beyin gerçek sol elin sorunlu olan sinirlerine iyileştirici bazı sinyaller gönderebiliyormuş anladığım kadarıyla. Merak eden olursa Türkçe ve İngilizce kaynaklardan biraz daha araştırabiliriz konuyu.

Şu Reiki sembolleriyle ve kullanımlarıyla ilgili açıklamalara rastlarsam burada paylaşırım.

Celsede geçen diğer hususlarla ilgili belirsizlik varsa, inceleyelim, anlamaya, netleştirmeye çalışalım.
Go to Top of Page

bozadi

8919 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/11/2016 :  22:09:01  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Scyth

Güzel bir celse belki süper ayın etkileriyle ilgili sorularda olsa daha doyurucu olurdu. Çeviri için teşekkürler.

Hakikaten Scyth, celsede "süper ay" konusuna da kısaca bile olsa bi girseler çok iyi olurmuş.
Go to Top of Page

bozadi

8919 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/11/2016 :  22:33:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu celsede sözü geçen "anuki" denen Reiki sembolü ilk kez 3 Aralık 1994 celsesinde geçmiş.

Eklenti:
S: (L) Ama eğer reiki üzerinde çalışırsak bize daha fazla güç sembolü öğretir misiniz?
C: Pekala, bir tanesini gösteriyoruz. [sembolü çiziyor.]

S: (L) Bu sembolün adı ne?
C: Anuki.

S: (V) Peki reikide ne işe yarıyor? Neyi temsil ediyor?
C: Enerjinin en fazla gereksinim duyulan yerde tutulması.

S: (V) Peki biri üzerinde çalışırken bu sembolü başlangıçta mı yoksa en sonda mı kullanacağız?
C: Şimdiye kadar reikide öğrendiğiniz herşey şifa enerjisinin akışı ile ilgiliydi; bu ise daha fazla güç için enerjinin belirli bir yerde daha uzun süre tutulmasıyla ilgili.

S: (L) Bu bilgiyi nereden alıyorsunuz?
C: Erişim evrenseldir.

S: (L) Dr. Usui bu bilgiyi aldı ama sonradan unuttu mu?
C: Usui bildiği herşeyi Takata'ya açıklamadı.

S: (L) Neden?
C: Ona bilginin paha biçilmez olduğu ve özellikle de gerçeği öğrenme yolunda yakıcı bir ateş duymayanlara çok fazla verilmemesi gerektiği söylendi. Sizin gibi bu ateşi duyanlar ise nasılsa bilgiye erişimin yolunu bir şekilde bulacaktı.

S: (V) Bu bilgileri diğerleriyle paylaşmamızı önermiyor musunuz?
C: Her zaman olduğu gibi, dikkatli olun.

S: (L) Bu bilgiyi ___'yle ve ___'yle paylaşabilir miyiz?
C: Açık.

S: (L) Noktaları ve yükselen çizgiyi geometrik bir kesinlikle mi oluşturmamız gerekiyor?

S: (L) Sonra da daire uzuyor, yoksa tam bir daire mi oluyor?
C: [Sembolün daire bölümünün çizimi gösteriliyor.]

S: (V) Hiç görünümü bu şekilde olan bir ekin çemberi oldu mu? Gördüğüm bir tanesine çok benziyor.
C: Aynen öyle. Herşey birbiriyle ilişkili.

S: (L) Ekin çemberlerinin dünyaya verilen büyük bir tür reiki olduğu doğru mu?
C: Ama aynı zamanda mesajlar ve dersler.

S: (L) Peki bedene uygulanan reiki sembollerinin de eterik bedene yönelik eterik mesajlar olduğu söylenebilir mi?

S: (L) Yani eterik alanımıza bilgi mi aktarıyor?
C: Tüm seviyelerde varolan herşey sadece birer derstir.

S: (L) Reiki konusunda özellikle öğrenmek istediğim şey şu; eğer bir kişi psişik olarak, ruhsal olarak, karmik olarak veya diğer bir şekilde yaralıysa, reiki uygulaması kişinin elektromanyetik alanına orijinal sağlıklı kalıbın tekrar düzenlenmesi yönünde mesajlar mı veriyor?

S: (L) Peki bunun tekrarlanarak uygulanması sadece fiziksel değil, aynı zamanda eterik (ruhsal) şeylerin de iyileşmesini sağlayabilir, değil mi? Yani karma falan...

S: (L) Yani kendimize ve diğerlerine sürekli reiki uygulaması yapmamız bizi karmik yüklerimizden, anılarımızdan veya ruhsal yaralarımızdan arındırır, öyle mi?

Laura Wave kitap serisinde o celsenin o bölümünden alıntı yaparken bu sefer söz konusu şekli de eklemiş (aslında bu linkini verdiğim sayfada alttaki resim dahil bazı resimler görünmüyor ama resmin görünmesi gereken boşluğa tıklayınca yeni bir sayfada açılıyor):

Bu Reiki sembollerinin nasıl kullanıldığı konusunda hiçbir somut bilgim yok, çünkü hayatımda Reiki ile ilgilenmedim hiç. Bundan sonra ilgilenir miyim, onu da bilmiyorum.
Go to Top of Page

giray

18 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/11/2016 :  22:42:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
teşekkürler bozadi ellerine sağlık
Go to Top of Page

bozadi

8919 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/11/2016 :  23:05:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen giray

teşekkürler bozadi ellerine sağlık
İlginiz, desteğiniz için ben de sizlere teşekkür ederim arkadaşlar.
Go to Top of Page

Scyth

1072 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/11/2016 :  23:22:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Şeklin nasıl olduğunu gerçekten merak etmiştim. Çizimi çok zor değil elinizi hiç kaldırmadan üçgenin sağ alt köşesinden başlayıp sağdan sola iç içe üç üçgeni çizip aşağa doğru inen düz çizginin etrafında ki yumurtayı kolayca çizebiliyorsunuz.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

Scyth

1072 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/11/2016 :  23:24:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Acaba bu sembolü kristallerin üzerine çizsek daha güçlü taşlarımız mı olurdu.

Go to Top of Page

believer planet

199 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/11/2016 :  23:33:31  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
çeviri için çok teşekkürler

herşey mümkün
Go to Top of Page

Gaia

97 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/11/2016 :  00:18:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler :)
Go to Top of Page

bozadi

8919 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/11/2016 :  10:17:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler arkadaşlar :)
Go to Top of Page

bozadi

8919 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/11/2016 :  10:55:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"Hillary'ye oy verenlerin çoğu pısırık y kuşağı ilericileri" ifadesindeki "y kuşağı" hakkında özet bilgi için bkz. vikipedi y nesli maddesi. Bu arada orijinal metindeki "wussy" terimine daha uygun bir karşılık olacağını tahmin ettiğim için "pısırık" terimini "hanımevladı" şeklinde değişirdim az önce.
Go to Top of Page

bozadi

8919 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/11/2016 :  12:11:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu arada, Laura aslında epeyce bir süredir 2000'li yıllara kadar olan eski celselere birkaç açıklayıcı not ekleyerek yeniden yayınlamakta olduğu için, elimizdeki çevrilmemiş birkaç celsenin çevirisi de bittikten sonra, 2000'li yıllar öncesindeki tüm celseleri, Laura'nın sonradan eklediği bu birkaç açıklayıcı notla birlikte tekrar yayınlamanın faydalı olacağını düşünüyorum. Bu süreçte ilgili celse çevirilerini baştan sona bir gözden geçirip hem çeşitli yazım hatalarını, hem de muhtemel çeviri hatalarını tespit edip düzeltme şansım da olacak. Birlikte o celseleri yeniden okuyup çeşitli bilgi parçalarını birleştirme olanağımız da olur diye düşünüyorum.
Go to Top of Page

Olcay

71 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/11/2016 :  14:52:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi çeviri için teşekkürler.
Reiki uyumlanma gereken ve belli süreleri olan bir süreç. Sembollerde ona göre belli seviyelerde kullanılabiliyor.
Etrafımızda bulunan mevcut enerjiye kanallık yaparak istek yapan kişiye yada kullanım alanına göre kullanılıyor.
(Aynı Bh kavramında olduğu gibi istemeyen kişiye enerji yollanamaz yoksa geri dönüşü pek iyi olmuyor.)

Çeşitli semboller var ve bazıları çok gizli yada kullanılması tehlikeli de diyebiliriz.
Go to Top of Page

bigsenfoni

1057 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/11/2016 :  18:24:18  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Ceviri icin tesekkürler dostum...:-)

KENDİ DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO

Kalbiniz temiz,gözünüz Osho'nunki gibi acik olsun.
Go to Top of Page

Tgur

1043 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/11/2016 :  18:48:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Emeklerin için sonsuz teşekkürler Bozadi.

Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

630 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/11/2016 :  19:52:05  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eline sağlık bozadi teşekkür ederim
Go to Top of Page

bozadi

8919 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/11/2016 :  21:09:25  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler arkadaşlar :)
Go to Top of Page

beyrutkapı

441 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/11/2016 :  00:27:22  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
teşekkürler bozadi. emeğine sağlık
Go to Top of Page

zeytin

35 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/11/2016 :  03:59:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Zaman ayırıp celseleri bizimle paylaştığın için teşekkür ederim bozadi.
(Alana) Dün düşünüyordum da, 2. seviye uyumlanmalar sırasında aldığımız üç sembol var. Vücudumuzdaki parazitlere veya virüslere karşı kullanabileceğimiz bir sembol var mı acaba?
2.seviye deki üç sembolden bahsediliyor , benim bildiğim her üç seviyenin birer sembolü var bilmediğim semboller hakkında bilgisi olan beni aydınlatırsa sevinirim :)

Go to Top of Page

bozadi

8919 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/11/2016 :  14:52:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler arkadaşlar.

Umarım birlikte bu reiki konularında gerekli keşifleri yaparız.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

630 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/11/2016 :  00:13:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu semboller merak uyandırdı çizsem üstüme başıma olur mu acaba :)
Go to Top of Page

arinmak

212 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/11/2016 :  17:17:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
çeviri için teşekkürler bozadi
Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 2 Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
Sonraki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,22 saniyede oluşturuldu.