Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Kanal Bilgileri
 Kasyopya Celseleri (Son Yıllardaki Celseler)
 10 Aralık 2016
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Sonraki Sayfa
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu
Sayfa: Toplam Sayfa 3

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/12/2016 :  19:17:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Celse Tarihi: 10 Aralık 2016

Tabla başındakiler Laura, Andromeda ve Galatea

Pierre, Joe, Niall, Data, Possibility of Being, Chu, Scottie, Timótheos, Alana, Arky, Prodigal Son, dugdeep, Itellsya, fabric, Windmill knight, Harika Köpek Noko, Ay Modülü, Muhteşem Kedi Opal

S: (L) Bugün 10 Aralık 2016. {Mevcut olanların gözden geçirilmesi} Merhaba!

C: Herkese merhaba! Heyecanlı zamanlar geliyor! Hareket zamanı!

S: (L) Tamam, bu akşam kimle birlikteyiz?

C: Kasyopya'dan Fillona hizmetinizde!

S: (L) Sen bayağı canlı bir Kasyopyalısın. {kahkaha}

(Pierre) Kasyopya'dan François Fillona!

(L) Fillona. Pekala. Sanırım bazı sorularımız var. Siyasi sorular daha sonra. Biliyorum, ilginç bir giriş yaptınız ve siyasi sorular sormama yönelik bir ipucu bu sanırım. Fakat o konuya geçmeden önce aradan çıkarmak istediğimiz küçük bir sorular listemiz var. İlk olarak, düzenli Reiki Geceleri yapıyoruz. Bunun sonucunda korkunç bacak ağrımdan neredeyse tamamen kurtuldum. Biraz masaj, hacamat ve yuvarlama ve benzer birkaç şeyin de faydası oldu. Fakat iyileşmede BÜYÜK sıçrayışı Reiki'ye başladığımızda yapmıştım. Dolayısıyla Reiki faaliyetlerimize devam ediyoruz. Ve bu konuda birkaç sorumuz var. İlk olarak, semboller insanların onlara atfettikleri dışında, kendi içinde veya kendiliğinden herhangi bir güce sahip midir?

C: Evet, fakat sembollerle bağlantı kurup kullanmak uyumlanma gerektirir.

S: (L) O halde sembolleri bir yerde duran ve çeşitli yerlere gitme ve birşeyler taşıma potansiyeline sahip bir araba olarak düşünebilir miyiz? Araba sürücü olmadan işe yaramaz, bunu mu kastediyorsunuz?

C: Yakın.

S: (L) Pekala, bir sonraki sorumuz ilk sorunun devamı sayılır: Semboller bilinçaltı seviyede herhangi bir anlam taşır mı veya iletir mi?

C: Evet ama ÖCB.

S: (Galatea) Önceki cevaba bak.

S: (L) Tamam, yıllar önce bize verdiğiniz "on tu şayti sunen" adlı ikinci sembol... Soruyu parçalara ayırayım: Bu sembolü nasıl kullanmalıyız?

C: Kalp çakrası üzerine 4 defa çizin.

S: (L) Tamam. Kullanımı o şekilde. Peki ne zaman kullanılacak?

C: İleri dersler ve sezgiler almaya hazır olanlar için. Dikkatli kullanın.

S: (L) Sanırım burada kilit husus "ileri dersler" çünkü ileri dersler bazen son derece sancılı olabilir. Bunu mu kastediyorsunuz?

C: Evet

S: (L) Tabi bu bir bakış açısı meselesi.

S: (L) Ama yine de...

(Joe) Peki bu tespiti nasıl yapabiliriz?

C: Seçenek.

S: (L) Sanırım bunu yeterince istiyorsan, yaşaman gerekeni yaşamaya hazırsın demektir. Kendim için bunu bir süre beklemede tutacağım sanırım. Belki de yalnızca ölüm döşeğinde falan yapman gereken bir şeydir. {kahkaha}

C: Hahaha! Konsolamentum gibi mi?!

S: (Pierre) Katarlar yapıyorlardı onu.

(L) Evet, ölüm döşeklerinde yapıyorlardı!

(Pierre) Gerçeği bulmak, ışığı bulmak gibi... Dini bir törendi.

(L) Fakat sanırım eğer kişi doğru enerjilere sahip değilse...

(Pierre) İstemen gerekiyor.

(L) İstemen ve hazır olman gerekiyor. Sanırım bunun birden fazla seviyede anlamı var. İstediğini söylediğin birşey her zaman gerçekten istediğin şey değildir. Gurdjieff, cevabını öğrenmeyi çok istediğin sorular olmadıkça İş yapılamayacağını söylüyor. Pek çok kişi soruları olduğunu söylüyor ama aslında yok. Doğru anlıyor muyum?

C: Aşağı yukarı.

S: (Joe) Sembollerin kendi içlerinde veya kendiliğinden bir gücü olup olmadığı sorusuna "evet" yanıtını verdiniz. Peki bu güç nedir?

(L) Onu biliyoruz. Araba sürmek gibi ama sürmek için bağlantı kurman gerekiyor.

(Joe) Ama bu sadece bir benzetme. Sembollerin sahip olduğu güç nasıl birşey?

(Data) Arabanın gücü var fakat kontak kapalı.

C: Semboller bilgiyle bağlantı kuruyor.

S: (Pierre) Bu bana birşey hatırlattı. O sembollerin anlamlarını düşünüyordum. En azından o birkaç sembolün ve belki başka bazı sembollerin evrensel bir anlamı var gibi görünüyor. Bilgi alanıyla bağlantı kurma veya etkileşime girme biçimleri evrensel. Subjektif veya tesadüfi değil.

(L) Doğru.

(Pierre) Eğer bu gerçekten evrenselse, bu bilgi alanının temel dili geometrik şekiller mi?

S: (Pierre) Bunu ben bulmadım. Yıllar önce Laura'nın tahmin ettiği birşeydi, aklıma geldi.

(Joe) Sembollerin bu geometrik şekilleri belirli bir bilgi akışını veya paketini mi tanımlıyor?

(L) Arketipik paketler gibi bence.

(Joe) Bir spiral örneğin enerji hareketini tanımlıyor olabilir, değil mi?

(L) Çiçek örneğini düşünecek olursak, çiçek pek çok farklı türde çiçeği ifade edebilecek bir kavram. Ama çiçek fikri bütünsel bir tanım. Sanırım semboller de bunun gibi.

S: (Pierre) Örneğin Satanist hareketlerde çeşitli semboller kullanıyorlar ve bazen bu semboller varolan sembollerin ters çevrilmiş hali. Sembol ters çevrildiği zaman işlevi de ters çevrilmiş oluyor diye düşünebiliriz sanırım.

(L) Evet. Pekala, bir sonraki soru: Pozitif bir değişiklik meydana getirmek için ne tür bir inanca ihtiyaç var?

C: Var olan herşeyle olan bağlantınızın doğasına dair tam bir kavrayış sizi oraya götürecektir.

S: (L) Zormuş. Peki bu nasıl yapılır, yani her şeyle olan bağlantını kavramak?

C: Meditasyon.

S: (L) Meditasyonla ilgili önceki tartışmaları inceleyebiliriz, ki tohumlu meditasyon da onlardan biriydi. Pekala, ilginç bir soru: Neden insanlar kısa ilham tırmanışları yaşadıktan sonra depresyon ve ümitsizlik geri dönüyor?

C: Hepsi dengeyle ilgili. Yaratıcılığın ölçüsü, dalışın derinliğiyle ve süresiyle tahmin edilebilir. Fakat şu anda gezegeniniz etrafında negatif enerjilerin yoğunlaşması nedeniyle ilham çekmek yüksek efor gerektiriyor.

S: (L) Yani ulaşmaya çalıştığına ulaşmak için gereken eforu artırmak gerekiyor ve dalışı dengeleme gerekliliği yetmezmiş gibi bir de gezegen etrafında negatif enerji yoğunlaşması var. Doğru anlıyor muyum?

C: Yakın

S: (L) Pekala. Bir sonraki soru: O enerji titreşimini nasıl daha uzun tutabiliriz?

C: Ağ çalışması olağanüstü sonuç veriyor.

S: (L) Yani bir ağın olması, deneyimlerinden bahsedebilmek, ifade edebilmek, görüş alışverişi yapmak ve moralin bozulduğunda destek almak... Bunu mu kastediyorsunuz?

S: (L) Şimdi hızlıca bir sağlık sorusu sormak istiyoruz çünkü forumda ve burada çeşitli bireyler çeşitli antibiyotik tedavilerinden sonra dengeli bir biyom sahibi olmaya çalışıyorlar. Sorumuz şu: Dışkı nakli denen şeyin alıcıların bağırsak florasını iyileştirme şansı yüksek midir?

C: Hem de çok!

S: (L) Aklımdaki diğer bir soruyu da hızla sormak istiyorum... Grubumuzun üyesi olan ve forumda yazan bir üye görünüşe göre bir tür bedava enerji meselesine takmış kafayı. Öyle değil mi Data?

(Data) Evet, Keshe teknolojisi.

(L) Okuyucular için biraz açıklama yapabilir misin?

(Data) Girdi olmadan enerji ürettiği iddia edilen cihazlarla ilgili. Soru şu: Bu cihazlar gerçekten bir girdi olmadan enerji üretiyor mu?

C: Hayır

S: (Data) Bunun yanında, bu cihazların elektrik enerjisini insanlar ve doğa için daha uyumlu hale getirdiği iddia ediliyor. Bu doğru mu?

C: Hayır.

S: (L) Sahtekarlık mı?

S: (Data) Bir sorum daha var. O videoları izleyen ve o cihazlardan yapan pek çok kişi var. Bu teknoloji bu kadar insanı bu tuzağa düşürebilecek cazibeyi nasıl yarattı?

C: Programlama, kısmen.

S: (L) Yani bu o insanların programlarının bir parçası mı?

S: (L) Yasadışı, bastırılmış veya devrimsel denen bu şeylerin cazibesine kapılmışlar veya çok para tasarrufu yapacaklarını veya çok para kazanacaklarını veya mucize bir tedavi falan bulacaklarını mı sanıyorlar? Bu aldatıcı beyanlara kanıyorlar mı?

(Pierre) Bu Keshe olayı çok güçlü bir çekim. Nihai olarak teklif ettiği şey sınırsız güç. Güçlü bir arketip.

(L) Güç çekimi mi bu?

(Pierre) Bedava, sınırsız güç.

(L) Evet.

(Pierre) Bizim kültürümüzde medyada bile görebiliyorsun bunu, güç övülüyor ve insanlar buna ilgi duyuyor.

(L) İnsanlar farkında olarak veya olmayarak güç cazibesine mi kapılıyorlar?

S: (Data) Simyacıların yanlış anlaşılma biçimine de benzemiyor mu? Simyacılar birşey yaptılar ama tüm eğitimsiz insanlar bunu olmayan bir şeye yorarak amacın altın yapmak olduğunu sandılar. Halbuki simyacılar "altını" yalnızca bir mecaz olarak kullandılar.

S: (L) Tamam, siyasi sorulara geçelim... Hawaii senatörü Tulsi Gabbard'ın teröristlere silah satışını, hibesini veya yardımları yasaklamak için bir yasa teklifi verdiğine dair bir makale gördüm. Başka okuyan oldu mu?

(Pierre) Silah satışını "ılımlı muhaliflerle" sınırlamaya yönelik.

(L) Evet, yasak veya sınırlama. Senatör Gabbard bu teklifi sunar sunmaz Obama teröristlere silah ve başka şeylerin satışı ve verilmesi önündeki tüm sınırlamaları kaldırdı! "Devlet dışı aktörler" diyorlar bunlara. Obama bunu Senatör Gabbard'ın yasa teklifini boşa çıkarmak için kasten mi yaptı?

S: (L) Suriye'deki son durum itibariyle ne kurtarabileceklerine mi bakıyorlar şimdi, çünkü Rusya tam bir temizlik operasyonu yapıyor orada. Kendi teröristlerini kurtarmaya mı çalışıyorlar?

S: (L) Elbette Lavrov yaptıkları şeyin sonucu değiştirmeyeceğini söyledi. "Onlara hangi silahları verirseniz verin, hepsini silip süpüreceğiz!" diyor sanırım.

(Pierre) Verebilecekleri herşey çok yetersiz ve çok geç.

(L) Neyin peşinde bunlar?

C: Para arzusuyla hareket ediyorlar, ki para da sizin dünyanızda güç demek. Tabi 4KH de kozmik değişimlerden önce tam kontrol sağlamak istiyor.

S: (L) Önlerine tüm o paranın dökülmesi, yaptıkları işler, bu tam bir çılgınlık! Bugünlerde olan biten şeyleri göreceğim aklımın ucundan geçmezdi! Söyledikleri yalanların seviyesi... ve hemen herkes yalan söylediklerini biliyor! Ama yine de söylüyorlar sanki söylemeleri o yalanları gerçek yapabilirmiş gibi. Mantık dışı!

(Pierre) Arzulu düşünüş.

(L) Peki bunun nihai sonucu nedir?

C: Bunu daha önce konuşmuştuk.

S: (L) İran'la savaşmak istiyorlar. İran'ı ele geçirmek mi istiyorlar?

C: Bekleyip önünüzdeki yaklaşık 40 gün içinde neler olacağını gözleyin. İliklerinize kadar donacaksınız.

S: (Joe) Sence neden İran?

(L) İsrail İran'ı istiyor. İsrail İran'ı yok edip kendi... Ne istediklerini bilmiyorum!

(Joe) Bence İran şu noktada tartışma dışı.

(L) Ama bazıları İran'ı tekrar tartışma odağı yapmaya çalışıyor. Trump bile. Yıllar önce tüm bunların nihai sonucunun ne olacağını sormuştuk, İsrail'in yok olacağı cevabını vermişlerdi. İsrail yaptığı tüm bu manipülasyonlarla ve manevralarla sonunda kendini yok edecek.

(Joe) Rusya'nın müdahalesi sayesinde, 26 milyon nüfuslu Suriye'de istediklerini elde etmeye yaklaşamadılar bile. İran'ın nüfusu yaklaşık 80 milyon ve çok daha güçlü.

(L) Ama bu onların İran'ı ezmek istemekten alıkoymuyor. Suriye'de istediklerini elde edebileceklerini, sonra da İran'ın icabına bakabileceklerini düşündüler herhalde.

(Joe) Ama Suriye'yi ele geçiremediler.

(L) Ama hala bunu başarabileceklerini sanıyorlar! O yüzden Obama 200 kişi gönderiyor, Türkiye 300 kişi gönderiyor, para ve mühimmat veriyorlar...

(Andromeda) Akıllarını kaçırmışlar!

(PoB) İran'la olan nükleer anlaşmayı sorgulamak istiyorlar.

(L) Tamamen delilik. Pekala.

(Andromeda) 40 gün mü??

(Chu) Bu Trump'ın başkanlık başlangıcına denk geliyor.

(Data) Ve bir keresinde verdikleri "Noel'den sonra" cevabına.

(Joe) 40 gün sonrası Trump'ın resmi görev başlangıcının hemen öncesine denk geliyor. Obama çetesinin teröristlere silah kısıtlamasını kaldırmış olmasıyla alakalı. Şanslarını zorlamaya devam edecekler gibi görünüyor....

(L) Evet, diledikleri gibi oynayabilecekleri 40 günleri var ve ellerinden geleni yapacaklar!

(Pierre) Gözleri kararmış durumda, o yüzden 40 günde herşeyi deneyecekler.

(Joe) Tam bir enkaz yaratıp Trump'ın kucağına bırakacaklar.

(L) Evet...

(Joe) Trump'ın engelleyebileceği birşey değil bu. Cihatçı kaçıklara MANPAD gibi silahlar gönderiyorlar ve eğer Rus ve Suriye uçaklarını düşürmeye başlarlarsa...

(L) O durumda Rusya'nın ne yapacağını şimdiden tahmin etmek mümkün değil. Pekala, konuyu değiştirelim: Kristal Projesi için kristal seçiminde yaklaşık 7 günümüz daha var. O zamana kadar tüm kristalleri ambalajlayıp göndermiş olacağız. O zaman Kristal Bağlantı Ağımızı başlatmayı planlıyoruz; etkileşimli bir radyo programı / görüş alışverişi gibi birşey olacak bu. Kristalleri kullanarak, insanların bu ağ yoluyla uzaktan Reiki yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmayı ümit ediyorum. Eğer ağa bağlanabilirsen ve Reiki uyumlanmaların ve kristallerin varsa, uzaktan Reiki yeteneklerini geliştirebileceksin. Bu ağı kullanarak, herhangi bir şifa ihtiyacı olan herhangi ağ üyesine şifa enerjileri gönderebiliriz. Yapmayı planladığımız şeylerden biri bu. Bu iyi bir plan mı?

C: Harika ve pek çok başka gelişmenin önü de açılacak.

S: (L) Kristaller konusunda çalışırken aklımıza gelen bir diğer fikir, kristalleri alıp mülkümüzün çevresine gömmekle kalmayıp aynı zamanda küçük torbalara da kristaller koyup bunları koruma amaçlı olarak bisikletlerimize iliştirmek veya arabalarımıza asmak. Bu başkaları için yapabileceğimiz birşey mi? Eğer bir arabada veya bisiklette veya onun gibi birşeyde koruma için yüklenmiş birkaç kristal olursa, özel bir seçim gerekliliği olmadan insanlara faydası olabilecek birşey mi bu? Ki bunu kendimiz zaten yapıyoruz.

C: Evet, kesinlikle. Koruyucu alan ve dikkat için genel yükleme işe yarayacaktır!

S: (L) Diğer bir ilginç şey, Kuzey Karolayna'daki Caesarea tesisimizdeki insanların, dağları kaplayan zorlu kırsal yangınlarla karşı karşıya kalmış olması. Yangına karşı koruma ve yağmur sağlamak üzere bazı kristalleri özel olarak yükleme fikrimiz vardı. Reiki sembollerini kullandık ve mülklerinin çevresine gömmeleri için bazı kristalleri özel olarak yükledik.

(Chu) Ve şarkı söyledik.

(L) Yağmur çekmelerine yardımcı olmak için bu kristallere belirli şarkılar söyledik. Sonra bunları aceleyle ambalajlayıp acele postayla Kuzey Karolayna'ya gönderdik. İşe bakın ki kristallerin vardığı gün yağmur yağdı! Tam vardığı gün, veya gece! Bunun biraz eşzamanlı olduğunu düşünüyoruz. Herhangi bir bağlantısı var mı?

C: Açık

S: (Andromeda) Oooo! {kahkaha}

(L) Arada bir bağlantı olduğundan eminim çünkü bu FAZLASIYLA eşzamanlı.

(Joe) Tekrarlaman lazım. Deneyi tekrarla.

(L) Özel bir durum olması lazım.

(Galatea) Burada kar yağdırabilir miyiz?

(L) Sanırım bunu deneyebiliriz...

(Galatea) Kardanadamlar ve kardan melekler yapabiliriz!

(PoB) Ya kar hiç durmazsa? {Herkes karlı şarkılar söylüyor - Kahkaha}

(L) Sanırım başka sorumuz yok. Aklına herhangi birşey gelen?

(Andromeda) Hareketli zamana hazırlanmayla ilgili açılış cümleleri konusunda daha fazla açıklama isteyelim mi?

C: Olaylar ÇOK ilginçleşmek üzere. Daha fazla birşey söyleyemeyiz!

S: (L) Yani tam olarak nasıl olacağını bilmesek de en azından herşeyin "Çok ilginç" hale geleceğini biliyoruz...

(Timótheos) Gezegensel Değişimler açısından, depremler zaten dünyayı sallıyor.

(Andromeda) Ve ateştopları.

(Pierre) Göktaşları.

C: Gerilim ve donma.

S: (Timótheos) Donma derken "soğuk" anlamında mı yoksa?

(Galatea) Kelime oyunu olabilir. İliklerinize kadar donacaksınız dediler. Buz çağı gelecek...

(L) Onu düşünmemiştim. Belki de kelime oyunu değildir... {kahkaha} Sanırım sevinmeliyiz, en azından birşey olduğunu biliyoruz.

C: Yardım tekrar yolda!! Hoşçakalın.

(Pierre) Bu bir şakaydı. Son celsede yardımın yakın olduğunu söylemişlerdi. Ben de "Evet, durdu!" demiştim. Sanırım o şakaya bir göndermeydi bu.

{CELSE SONU DEĞİL}

{celse hakkında çok sayıda eşzamanlı konuşma... ve sonra...}

S: (L) Geri gel! Kasyopya'dan Fillona?

S: (L) Sanskritçe şarkılar içeren Samadi adlı çok sevdiğimiz küçük CD'miz hakkında birşey sormak istiyoruz. Bu şeyi ne zamandan beri dinliyoruz, 20 yıldır mı?

(Galatea) İlk duyduğumda 4-5 yaşlarındaydım.

(L) Bu CD'yi çok seviyoruz ve Sanskritçe sözlerin çevirilerini de yaptırdık. Toplantıları veya seansları sırasında falan kullanmaları için grubumuza da benzer şarkılar hazırlamak istiyoruz. Bu elimizdekiler Reiki sırasında kullanmak için özellikle uygun mu?

C: İçgüdülerin seni yanıltmadı!

S: (L) Neden bana yalnızca evet veya hayır demiyorsunuz? {kahkaha}

(Galatea) İçgüdülerin yanıltmıyor genç Skywalker!

(L) Pekala, Sanskritçe olsa mı daha iyi, yoksa İngilizce mi?

C: Herkesin anlayabilmesi için İngilizce.

S: (Chu) Şükürler olsun! Melodiyi çok değiştirmemiz gerekir mi?

C: Melodiler çok iyi, o yüzden çok az değiştirin. Çevrilmiş sözler rehberlik sağlayacaktır.

S: (L) Bu projede çalışması için Chu'yu seçtim. Bu, ı...

(Galatea) {kahkaha} Bu kararında K'ların seni desteklemelerini mi sağlıyorsun?

C: Ek tonlar konusunda Galatea ve Itellsya katkıda bulunabilir. Ve sen tabi ki!

S: (L) Yani ilk şarkıyı Chu hazırlayacak ve sonra biz de başka şarkılar ekleyeceğiz.

(Chu) Muhaha! Planım buydu!

(L) Tamam o zaman. Peki karıştırma projesinin sorumlusu kim olacak?

C: Timótheos!

S: {kahkaha} (Timótheos) Aaaa.

(L) Pekala, çok teşekkürler. İyi geceler!

C: Hoşçakalın.

S: (L) Pekala. Önümüzdeki 40 gün boyunca dünya yıkılırken ne yapacağımızı biliyoruz, şarkı söyleyeceğiz! {kahkaha}

CELSE SONU

Orijinal celse metni: https://cassiopaea.org/forum/index.php/topic,43250.0.html

Scyth

1068 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/12/2016 :  20:20:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Hızlı çeviri için teşekkürler.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

beyrutkapı

433 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/12/2016 :  20:24:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
40 gün çok da beklemek gerekmeyecek. Teşekkürler bozadi.
Go to Top of Page

xenophon

14 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/12/2016 :  20:35:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Emegine saglik bozadi
Bakalim 40 miz nasil cikacak
Go to Top of Page

zeytin

34 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/12/2016 :  22:12:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için çok teşekkür ederim Bozadi, emeğine sağlık.
Go to Top of Page

macka

195 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/12/2016 :  22:18:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çok teşekkürler bozadi

Gerçek her zaman gönlünüzün dilediği değildir.Ancak gönlünüz arındıkça onu bulacaksınız,şüphesiz
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/12/2016 :  22:25:01  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler arkadaşlar :)

"on tu şayti sunen" denen reiki sembolü hiç paylaşılmış mı diye bir taradım K forumu ama ne yazık ki ne forumda ne de başka kaynaklarda bununla ilgili bir çizime rastlamadım.

"Konsolamentum" (Consolamentum) hakkındaki İngilizce vikipedi maddesindeki özet tanımın çevirisi:

Eklenti:
Katarlara özgü bir dini tören. Hıristiyanlarla ortak olarak, Katarlar ilk günaha (düşüş) inanıyorlardı ve tıpkı Gnostikler gibi geçici zevkin günah ve akılsızca olduğunu düşünüyorlardı. Dolayısıyla yaşam süreci kaçınılmaz olarak bir üzüntü/pişmanlık meydana getiriyordu ve Tanrı'ya veya cennete yaklaşmak için bir "teselli" (consolation) gerektiriyordu. Bu bir ömürde yalnızca iki kere oluyordu: inanca kabul edilirken ve ölüm döşeğinde. İnanca adanışta bulunan hem erkek hem de kadınlar için yapılabilen bir dini törendi. Tören sonrası, teselli edilen birey bir "Mükemmel Katar" oluyordu.

Arap ülkesi Katar'la hiçbir alakaları olmayan, Fransa bölgesinde yaşamış sıradışı gnostik bir grup olarak Katarlar (Cathars) hakkındaki Türkçe vikipedi maddesine bakmak isteyebilirsiniz. Aslında Laura ve ekibinin Fransa'da olmasıyla ruhsal olarak bir bağlantıları olabilir Katarların.

"Tohumlu meditasyon" (Seeded meditation) kavramı konusunda: Tohum (Seed) kavramı, meditasyonda konsantrasyonu derinleştirmek için yararlanılan, odaklanılan herhangi bir imge, fikir, cisim, düşünce olabilir. Tohumlu ve tohumsuz meditasyon kavramları varmış.

"Dışkı nakli" (fecal transplant) kavramı için google sonuçlarına bakmak isteyebilirsiniz.

"Kristal projesinden" daha önceki celselerde de biraz bahsedilmişti. Açıkçası şahsen henüz çok güçlü bir istek duymadığım için ben de celselerde verilen bilgilerden fazla pek birşey bilmiyorum. Alacakları sonuçlara bağlı olarak biraz daha yakından araştırmak, katılma olasılıklarını keşfetmek makul olabilir diye düşünüyorum.
Go to Top of Page

bigsenfoni

1028 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/12/2016 :  22:27:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Ceviri icin tesekkürler sevgili bozadi...:-)

KENDİ DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO

Kalbiniz temiz,gözünüz Osho'nunki gibi acik olsun.
Go to Top of Page

yucelulu

106 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/12/2016 :  22:41:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler.
Go to Top of Page

JCA

331 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/12/2016 :  23:34:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Kasyopya ile beraber bazi kanallarin bahsettigi dondurucu soguklar filandir herhalde. Aksini dusunmek bile istemiyorum cunku subatta askere gidecegim. Tam 48 gunum kaldi.
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/12/2016 :  23:45:06  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sağolun arkadaşlar :)

Bu Keshe sınırsız enerji kurumu meselesinden birkaç ay önce haberdar olmuştum. Çok ilginç bir konu gibi göründü, biraz araştırmaya çalıştım. Türkiye de dahil çeşitli ülkelerin devlet yetkilileriyle görüşüp insan hayatında enerjinin ticaretten sağlığa kadar her alandaki kullanımında devrim yapma iddiaları var ama bu kadar gürültüye ve şova rağmen ortada herkesin kolayca şahitlik edebileceği somut bir netice olmaması, ciddi şüpheler yaratıyor gerçekten. Ki, K'lar doğrudan "sahtekarlık" demişler zaten. Ben, celselerde de sık sık konusu geçen elektromanyetizma kullanılarak verimli enerji üretiminin mümkün olduğundan şüphe duymuyorum ama İran kökenli Mehran Keshe adlı şahıs epeyce sansasyon yaratmış olmasına rağmen, bu gürültüden pozitif bir sonuç çıkma ihtimali pek yok gibi görünüyor.
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/12/2016 :  23:51:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen JCA

Kasyopya ile beraber bazi kanallarin bahsettigi dondurucu soguklar filandir herhalde. Aksini dusunmek bile istemiyorum cunku subatta askere gidecegim. Tam 48 gunum kaldi.
Sevgili JCA, bu "kanınız/iliğiniz donacak" meselesiyle ilgili ayrıntılı bir bilgi vermediler, belki hem iklimle hem de gerçekten terör ve belki doğal afet olaylarıyla, yani hepsiyle birden ilgili olabilir.

Bence için rahat olsun. Kaderine güven. (söylemesi ne kadar kolay geliyor).

Ne yıkım olursa olsun, dünya insanlığının binlerce yıldır yaşamakta olduğu sefaletin, gafletin, ataletin, işkencenin bitişini yaklaştıracak gibi görünüyor. Tabi her an hepimizin başına herşeyin gelebileceği koşullar içindeyiz ama forumda ele almaya çalıştığımız ruhsal bakış açılarının önemi de bununla ilgili, her ne kadar bu da söylemesi fazla basite indirgeyici birşey olsa da.
Go to Top of Page

JCA

331 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/12/2016 :  23:56:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Kendilerinin bizzat sattiklari magrav jeneratorunu adamin biri alip test etmis ve youtubeda gun gun test etmis. Giris cikisa koydugu watt olcerler arasinda hic fark cikmamis. Yani ise yaramamis.
Go to Top of Page

JCA

331 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/12/2016 :  00:01:25  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
@bozadi

Bir karmasa durumunda elime silah verip git oldur denilecek olmasi beni epey strese sokuyor. Biri bana silah dogrultsa bile yapabilecegim bir sey degil. Olmeyi yeglerim. Moral desteginiz icin tesekkur ederim. Su sira cok ihtiyacim var buna.

Edited by - JCA on 13/12/2016 00:01:55
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/12/2016 :  00:06:56  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

Kendilerinin bizzat sattiklari magrav jeneratorunu adamin biri alip test etmis ve youtubeda gun gun test etmis. Giris cikisa koydugu watt olcerler arasinda hic fark cikmamis. Yani ise yaramamis.

Yani... Ya, iddialarının yarısı doğru olsa bu bile milyonlarca kişinin şahitlik edebileceği devrimler yaratırdı zaten. Çok fazla karanlık, çok fazla belirsizlik var, ki bu da hiç iyi sinyaller vermiyor gerçekten. Belki bu veya benzer konularla ilgili samimi, gerçekçi çalışmaları olabilecek insanların itibarını da düşürüyorlar. Ki bir ara ciddi ciddi bunların pek çok youtube videosunu izlemiştim, anlatılan cihazlardan basit bir tanesini yapabilir miyim diye merak ediyordum ama pek çok başka konuda olduğu gibi bu da çıktı gitti aklımdan, belki de sevinmeliyim bunun için!
Go to Top of Page

Majisyen

286 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/12/2016 :  00:07:01  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler.

https://tr.sputniknews.com/ortadogu/201612121026277785-suriye-ordu-halep-zafer/

Olaylar ısınıyor. Kırk gün sürmeyecek bile belki.

Karanlık, ışığın olmadığı yerde vardır.
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/12/2016 :  00:20:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

@bozadi

Bir karmasa durumunda elime silah verip git oldur denilecek olmasi beni epey strese sokuyor. Biri bana silah dogrultsa bile yapabilecegim bir sey degil. Olmeyi yeglerim. Moral desteginiz icin tesekkur ederim. Su sira cok ihtiyacim var buna.

Bu tür konularda kadere güvenme eğilimindeyimdir ama yapacağın yer belli mi? Kısa dönem mi, uzun dönem mi? Ben üniversite terkim ve uzun dönem yaptım. Şu anda 38 yaşındayım, 2005-2006 arasında Kırıkkale Mühimmat Komutanlığında yapmıştım uzmanlığı. (Acemilik Manisa Batıkışla). Bizimkisi askerlik değil hammallıktı. Bizim birlik Ankara'dan Kırıkkale'ye benim zamanımda taşınıyordu ve eski bir topçu birliğinin kışlasını devralmışlar. Oranın temizlenmesi, düzenlenmesi, toprak çalışmaları, taş taşımaları vs gibi işlerde çok çalıştırdılar. Bi de Mühimmat Komutanlığında görev yapan askerlerle dalga geçiliyormuş zaten, "savaş çıksa sizi hamile kadınlardan sonra gönderirler cepheye" diye! :))) Kolay geçmedi açıkçası askerlik, pek basit, kolay bir psikoloji değil benim gibi biri için. Ya, sevmediğin bir işte çalışsan, akşam yine de evine geri dönüyorsun ama askerde akşam dönecek bir evin, yerin olmamasına alışmak zaman alıyor.

Ama sana birşey söyleyeyim mi, mümkün olsa sivile dönmek yerine askerlikte kalmak isteyen insanlar vardı. Artık sivildeki hayatları nasıldıysa?!

Ben moral vereyim diye yazmaya niyetlenmiştim birşeyler, inşallah moralini daha da bozmam.

Askerlikte şans faktörü önemli diye düşünüyorum. Yani görev yapacağın yer, oradaki arkadaş ortamı, özellikle de "komutan ortamı" belirliyor psikolojik durumu. Ne olursa olsun kadere güvenmek lazım diye düşünüyorum.
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/12/2016 :  00:30:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ne kadar stresli yönleri olursa olsun, hayatının en güzel, en değerli zamanını da geçirebilirsin askerde, gerçekten bu hiç belli olmaz! Bu ihtimali kesinlikle yok sayma ve stresli koşullar çok da olsa, her halükarda mutlaka çok sayıda güçlü pozitif deneyimin de olacağından şüphe duymamalısın bence.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

584 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/12/2016 :  00:37:56  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi celse çevirisi için teşekkür ederim. Celse harikaydı! 40 gün! çok fazla böyle net olmuyorlar haliyle fazla bir merak uyandı :) ağ çalışmalarının öneminin çok büyük olduğundan bahsedilmesi bu yönde yapılan teşvik oldukça önemliydi. Bakalım neler göreceğiz.
Go to Top of Page

JCA

331 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/12/2016 :  00:45:50  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
@bozadi
Kısa dönem yapicam. Ben de üniversite terkim, bıraktıktan sonra sırf tecil için aof lisans yaptım o da 2016 da anca bitti. Yerim ocak sonunda belli olacakmış. Yaş ta 29 bu arada. İs güç düzen fena bozuldu.

Moralimi bozmadınız. Aksine gerçeklere uyum sağlayıp strateji geliştirmek benim için daha iyi olacak. Sudan çıkmış balığa dönmek daha kötü.

Edited by - JCA on 13/12/2016 00:47:57
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/12/2016 :  00:49:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Majisyen

Çeviri için teşekkürler.

https://tr.sputniknews.com/ortadogu/201612121026277785-suriye-ordu-halep-zafer/

Olaylar ısınıyor. Kırk gün sürmeyecek bile belki.

Evet Majisyen. Halep yenilgisi Batılı şeytanların moralini çok kötü bozdu gibi görünüyor. Bu yüzden bayağı çirkin şeylere kalkışabilirler gibi görünüyor :(
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/12/2016 :  00:49:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen gerçek tosun paşa

Bozadi celse çevirisi için teşekkür ederim. Celse harikaydı! 40 gün! çok fazla böyle net olmuyorlar haliyle fazla bir merak uyandı :) ağ çalışmalarının öneminin çok büyük olduğundan bahsedilmesi bu yönde yapılan teşvik oldukça önemliydi. Bakalım neler göreceğiz.

Aslında her türlü kehanete mesafeli yaklaşmak lazım ama evet, her halükarda heyecanlı oluyor :)
Go to Top of Page

JCA

331 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/12/2016 :  00:50:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
@bozadi
Evet hocam haklisiniz. İçtenlikle söyleyebilirim ki şimdiki düzenimden de memnun değilim. Şansın da yardımı ile askerlik deneyimi bakış acımı değiştirip ilerlemek için bir fırsat doğurabilir.
Go to Top of Page

bozadi

8550 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/12/2016 :  01:11:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

@bozadi
Kısa dönem yapicam. Ben de üniversite terkim, bıraktıktan sonra sırf tecil için aof lisans yaptım o da 2016 da anca bitti. Yerim ocak sonunda belli olacakmış. Yaş ta 29 bu arada. İs güç düzen fena bozuldu.

Moralimi bozmadınız. Aksine gerçeklere uyum sağlayıp strateji geliştirmek benim için daha iyi olacak. Sudan çıkmış balığa dönmek daha kötü.
Kısa dönem, süper. Neresi çıkarsa çıksın, hem avantajlı hem de dezavantajlı özellikleri olacaktır illa ki. İş-güç-düzen bozulması konusu, evet, maalesef pek çok insan bu konuda ciddi sorunlar yaşıyor doğal olarak.

Terör tehdidinin, çatışmaların olduğu bir doğu görevi çıkması ihtimali de seni kara kara düşündürüyor anladığım kadarıyla. İnşallah öyle birşey çıkmaz diyelim ama öyle birşey olması durumunda, o süreçte şu andaki duygu ve düşüncelerinde değişmeler olur, emin ol. Koşullar insanı gerçekten hiç alışamayacağını sandığı şeylere alıştırabiliyor. Ne yaşayacağını, nelerle karşılaşacağını, bunların seni nasıl etkileyeceğini önceden bilmek pek mümkün değildir diye düşünüyorum ben. Yani görünen köyle gidilen köy arasında ciddi farklar olabiliyor çoğu durumda.

Hani, "elle gelen düğün bayram" diye bi laf vardır ya, bence bunun en çok geçerli olduğu yerlerden biri askerliktir. Yani senin gibi pek çok insanla beraber yaşıyor olacaksın her ne yaşayacaksan. Bu gerçekten stresi azaltıcı, dengeleyici bir faktör. Hatta güçlü dostluklar gelişmesi durumunda herşeye adaptasyon çok hızlanır.

Uzun dönemlerle birlikte yapacak olman durumunda zaten onbaşılık, çavuşluk yaparsın onlara, bu da havalıdır, prestijlidir :)

Bi de tabi askerlik yapacağın ortama, koşullara, ihtiyaca da bağlı olarak, sivildeki uzmanlık alanına göre bir görevlendirme olması da mümkün, o da adaptasyonu kolaylaştırıyor. Ama askerliğe özgü spor/beden eğitimleri, silah eğitimi vs oluyor her halükarda ama onun dışında sivildeki uzmanlığa göre verilen sabit denebilecek bazı görevler de oluyor ve günlük mesainin önemli bir bölümünü onla geçirmen gerekebiliyor.

Önceden birşey kestirmeye çalışmak aslında pek anlamlı değil muhtemelen askerlik konusunda. Kadere güvenmek önemlidir. En güzel şekilde yapıp döneceksin inşallah :)
Go to Top of Page

arinmak

209 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/12/2016 :  12:20:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler bozadi. 40 gün çabuk geçer :)

Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

584 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/12/2016 :  13:33:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

@bozadi
Evet hocam haklisiniz. İçtenlikle söyleyebilirim ki şimdiki düzenimden de memnun değilim. Şansın da yardımı ile askerlik deneyimi bakış acımı değiştirip ilerlemek için bir fırsat doğurabilir.

JCA hayırlısıyla başlayıp bitirmen dileğiyle. Beklentiye girmeden olacakları görmeye bak zaten oldukça olumlu şeyler çıkarabileceğini düşünüyorum.
Go to Top of Page
Sayfa: Toplam Sayfa 3 Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
Sonraki Sayfa
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,72 saniyede oluşturuldu.