Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Karalama Defteri
 Elixa Probiyotik
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

Scyth

1069 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/03/2017 :  17:58:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Kasyopya forumda bu probiyotikten bahsediliyordu. Bağırsaklar için çok iyiymiş. Sitesine girdim ama paypal kısmında Türkiye kısmı yok. Belkide ben göremedim.

Yurtdışında yaşayan forum üyemiz var mı?

Probiyotiğin sitesini: http://www.elixa-probiotic.com/

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.

gerçek tosun paşa

611 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/03/2017 :  20:30:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
paypal Türkiye de resmi olarak sona erdi başka ödeme yöntemleri vardır da önemli olan gönderiyorlar mı ülkeye :) ayrıca bu konu hakkında bilgim yok ama doğal maya bulup çiğ süt satın alıp yoğurt mayalansa kefir içilse çok büyük bir fark yaratacağını sanmam. Laktoz sıkıntım var diyene bişey diyemem..
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

611 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/03/2017 :  20:31:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
tüm dünyaya ücretsiz kargo diyor sitede ayrıca ödeme yöntemiyle ilgili konuşulabilir siteyle ama ben düzenlü süt ve süt ürünleri tüketen insanların böyle şeylere gerek duyacağına inanmıyorum hele ki çiğ süt satın alma imkanınız varsa bundan çok daha yararlı olucaktır.

Edited by - gerçek tosun paşa on 16/03/2017 20:35:24
Go to Top of Page

Scyth

1069 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/03/2017 :  20:41:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Kefir çok içtim ama bende pek işe yaramadı. Çiğ sütü bilmiyorum.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

Astre

300 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2017 :  20:49:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu zamana kadar alıp kullanan oldu mu?

Ek olarak GTP sitelerini kontrol ettiğimde Türkiye'ye gönderim mevcut olarak görünmekte.
Go to Top of Page

fidelista

252 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/12/2017 :  22:56:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İlaç olarak görünürse gümrükten geçmekte sıkıntısı olabilir,doktor reçetesiz gümrüğe takılma ihtimali var.
Go to Top of Page

Astre

300 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/12/2017 :  00:02:41  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen fidelista

İlaç olarak görünürse gümrükten geçmekte sıkıntısı olabilir,doktor reçetesiz gümrüğe takılma ihtimali var.

Vitamin olarak girilirse sorun çıkacağını sanmıyorum, sonuçta engel olsaydı satıcı sitesinde gönderilmeyecekler listesine Türkiye'yi eklerdi.
Go to Top of Page

s_erkam

8 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/03/2018 :  18:53:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Scyth

Kasyopya forumda bu probiyotikten bahsediliyordu. Bağırsaklar için çok iyiymiş. Sitesine girdim ama paypal kısmında Türkiye kısmı yok. Belkide ben göremedim.

Konuyu hortlatmış olacağım ama, bu probiyotik ürünü alabildiniz mi ya da alan buldunuz mu? Bende almaya uğraşıyorum ama.. :/ maalesef nereden nasıl alacağım bilemiyorum
Go to Top of Page

bozadi

8693 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/03/2018 :  20:40:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen s_erkam

Eklenti:

Konuyu hortlatmış olacağım ama, bu probiyotik ürünü alabildiniz mi ya da alan buldunuz mu? Bende almaya uğraşıyorum ama.. :/ maalesef nereden nasıl alacağım bilemiyorum
Foruma hoşgeldin s_erkam

Umarım konuyla ilgisi olan arkadaşlardan bilgisi olan varsa gerekli açıklamayı yaparlar.

Şirketin yukarıda verilen linkindeki bilgilere göre Türkiye dahil hemen hemen tüm ülkelere ücretsiz kargoyla satışı devam ediyor gibi görünüyor. İlaç statüsünde değilmiş sitede yapılan açıklamalara göre (gümrük anlamında sorun olmaz herhalde). Ama sadece PayPal yoluyla ödeme kabul ediyorlar gibi görünüyor ve ne yazık ki PayPal Türkiye'de hala devredışı.

Yabancı ülkeler üzerinden PayPal hesabı açmış ve kullanan insanlar olduğu anlaşılıyor web'deki çeşitli açıklamalara göre. Çevrende PayPal hesabı olan veya bu hesabı açabilecek biri varsa, o yolla ücretini, gerekirse komisyonunu vererek ürünü satın almaya çalışmanı öneririm. Veya yurtdışından Türkiye'ye gelecek bir tanıdık varsa ısmarlayabilirsin belki.

Yabancı bir yerin adres/telefon bilgilerini girerek, yani sanki PayPal'ın kullanıldığı bir ülkede yaşıyormuşsun gibi bilgiler girerek paypal hesabı açılabileceğine ve bu yolla Türkiye'ye sipariş de verilebileceğine dair iddialar/açıklamalar da var ama denemek lazım tabi. Örneğin, yabancı bir ülkede bir otelde kalan biriymiş gibi o otelin adres ve telefon bilgilerini girip paypal hesabı açıp o hesap üzerinden Türkiye'deki banka hesabını kullanarak ödeme yapılabildiğini iddia eden videolar var. Ama bu tür yöntemlerin en güncelini bulup denemek gerekir denenecekse.
Go to Top of Page

Scyth

1069 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/03/2018 :  23:24:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben iki kutu kullandım fakat pek faydası olmadı. Forumlarda arattığımda 6 ay kadar kullanıp olumlu sonuç alan olmuş; ben sadece 2 hafta kullanmıştım. Ayrıca oldukça pahalı. Daha etkili yöntem gaita nakli İstanbul, Ankara ve Antalya'da yapan üç doktor var. Ben İstanbul'da yaptırdım. İlk nakil için 2300 tl alıyorlar. Sonraki iki nakil için eğer ihtiyaç olursa 1300 tl .Antalya'daki doktor iki nakil arka arkaya yapıp 3000 tl alıyor. Bu yöntem aslında probiyotik haplardan daha ucuz ve etkili.

Birinci nakli geçen ay yaptırdım biraz etkisi oldu; fakat doktor bağırsaklarımda bir sorun olmadığını söyledi. Bende geçen hafta kurşun, civa ve alüminyum ağır metal testini yaptırdım sonucu bu hafta sonu alacağım. Rahatsızlığın ne bilmiyorum ama öncelikle ağır metal testi yaptırmanı tavsiye ederim. Bu testi devlet hastahanesinde yaptıramazsın. Ben Avcılar'da 3 tip metal testi için 210 tl ödedim.

Go to Top of Page

s_erkam

8 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/03/2018 :  01:34:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen s_erkam

Eklenti:

Foruma hoşgeldin s_erkam

Umarım konuyla ilgisi olan arkadaşlardan bilgisi olan varsa gerekli açıklamayı yaparlar.

Şirketin yukarıda verilen linkindeki bilgilere göre Türkiye dahil hemen hemen tüm ülkelere ücretsiz kargoyla satışı devam ediyor gibi görünüyor. İlaç statüsünde değilmiş sitede yapılan açıklamalara göre (gümrük anlamında sorun olmaz herhalde). Ama sadece PayPal yoluyla ödeme kabul ediyorlar gibi görünüyor ve ne yazık ki PayPal Türkiye'de hala devredışı.

Yabancı ülkeler üzerinden PayPal hesabı açmış ve kullanan insanlar olduğu anlaşılıyor web'deki çeşitli açıklamalara göre. Çevrende PayPal hesabı olan veya bu hesabı açabilecek biri varsa, o yolla ücretini, gerekirse komisyonunu vererek ürünü satın almaya çalışmanı öneririm. Veya yurtdışından Türkiye'ye gelecek bir tanıdık varsa ısmarlayabilirsin belki.

Yabancı bir yerin adres/telefon bilgilerini girerek, yani sanki PayPal'ın kullanıldığı bir ülkede yaşıyormuşsun gibi bilgiler girerek paypal hesabı açılabileceğine ve bu yolla Türkiye'ye sipariş de verilebileceğine dair iddialar/açıklamalar da var ama denemek lazım tabi. Örneğin, yabancı bir ülkede bir otelde kalan biriymiş gibi o otelin adres ve telefon bilgilerini girip paypal hesabı açıp o hesap üzerinden Türkiye'deki banka hesabını kullanarak ödeme yapılabildiğini iddia eden videolar var. Ama bu tür yöntemlerin en güncelini bulup denemek gerekir denenecekse.

Teşekkür ederim, hoş buldum. İlginiz için ayrıca çok teşekkür ederim.
http://www.elixa-probiotic.com/ sitesindeki iletişim adresinden ulaştım ve Türkiye'ye gönderim sağladıklarını ve PayPal'ın durumunu da bildiklerini söylediler. O yüzden de ödemeyi ingiltere'de bir bankadaki hesaplarına aktarmam söylendi ama bu seferde yurt dışında ki bir bankaya para gönderimi(mümkünse makûl bir şekilde) nasıl yaparım bilmiyorum:(
bilen/ler varsa yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.
Go to Top of Page

s_erkam

8 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/03/2018 :  01:41:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

Ben iki kutu kullandım fakat pek faydası olmadı. Forumlarda arattığımda 6 ay kadar kullanıp olumlu sonuç alan olmuş; ben sadece 2 hafta kullanmıştım. Ayrıca oldukça pahalı. Daha etkili yöntem gaita nakli İstanbul, Ankara ve Antalya'da yapan üç doktor var. Ben İstanbul'da yaptırdım. İlk nakil için 2300 tl alıyorlar. Sonraki iki nakil için eğer ihtiyaç olursa 1300 tl .Antalya'daki doktor iki nakil arka arkaya yapıp 3000 tl alıyor. Bu yöntem aslında probiyotik haplardan daha ucuz ve etkili.

Birinci nakli geçen ay yaptırdım biraz etkisi oldu; fakat doktor bağırsaklarımda bir sorun olmadığını söyledi. Bende geçen hafta kurşun, civa ve alüminyum ağır metal testini yaptırdım sonucu bu hafta sonu alacağım. Rahatsızlığın ne bilmiyorum ama öncelikle ağır metal testi yaptırmanı tavsiye ederim. Bu testi devlet hastahanesinde yaptıramazsın. Ben Avcılar'da 3 tip metal testi için 210 tl ödedim.

Nakil imkanı benim için şimdilik gerçekten çok zor. Doktorum önerdiği için alacağım bu "Elixa" denen mereti :) Rahatsızlığım ise; bağırsaklarımda "candida albicans" mıydı ne adı, Türkçesi maya bakterisi varmış galiba(!), onun için kullanacağım, tabii alabilirsem:/
Siz nereden nasıl temin ettiniz bu ürünü?
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

611 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/03/2018 :  13:54:49  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İnternet kullanımını açık ve yurt dışı alışverişine açık bir kredi kartıyla paypal hesabına sahip olmadan kredi kartıyla ödeme yapabiliyorsunuz. Kur farkı adı altında bankanızın bir kaç lira fazladan çekebileceğini hatırlatmak isterim. Paypalla ödeme yapabilirsiniz ülke içinde alamazsınız diye biliyorum, bir denemekte fayda var olmazsa zaten bir ücret ödemeyeceksiniz.

IBAN numaraları uluslararası para transferi için oluşturulmuşlardır. Bankalardan yurt dışına para göndermek için bilgi alabilirsiniz, zor olmayacaktır ama çok fazla işlem ücreti alabileceklerini söylemeden geçemeyeceğim.

Edited by - gerçek tosun paşa on 29/03/2018 14:00:10
Go to Top of Page

Scyth

1069 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/03/2018 :  18:29:13  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben bu şirketle temasa geçtiğimde paypal üzerinden şirketin İngiltere'de ki adresiyle ödeme yapmamı ve gerçek adresimi onlara göndermemi söylemişlerdi. Lahana turşusu, ev yoğurdu ve kefir de çok iyi birer probiyotik kaynağı, turp,soğan, keten tohumu ise prebiyotik bunları da diyetine mutlaka ekle ve her gün yemeye çalış.

Go to Top of Page

Astre

300 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/03/2018 :  20:32:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
@s_erkam, İngiltere ise mutlaka Skrill'i kabul ediyorlardır (PayPal alternatifi), kendilerini sorun kabul ediliyor ise parayı Skrill'e aktarıp yollayın.
Go to Top of Page

s_erkam

8 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/03/2018 :  23:23:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

Ben bu şirketle temasa geçtiğimde paypal üzerinden şirketin İngiltere'de ki adresiyle ödeme yapmamı ve gerçek adresimi onlara göndermemi söylemişlerdi. Lahana turşusu, ev yoğurdu ve kefir de çok iyi birer probiyotik kaynağı, turp,soğan, keten tohumu ise prebiyotik bunları da diyetine mutlaka ekle ve her gün yemeye çalış.

Evet bende ona benzer bir şekilde yaptım ödemeyi çok şükür ve ürünü gönderdiklerini söylediler. İnşaallah gelir...
Onları tüketiyorum ve onların haricinde daha neler neler :) bunu doktorum önermişti, ille bu marka diye değil, bakteri içeriği oldukça fazla olan ürün/ler, demişti.
Sizlerin başka önerebileceğiniz probiyotikler var mı?
Go to Top of Page

s_erkam

8 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/03/2018 :  23:25:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Astre

@s_erkam, İngiltere ise mutlaka Skrill'i kabul ediyorlardır (PayPal alternatifi), kendilerini sorun kabul ediliyor ise parayı Skrill'e aktarıp yollayın.

Teşekkür ederim, bu da aklımda bulunsun. Bir daha bir sorunla karşılaşırsam, tabii inşaallah karşılaşmam, bu yöntemi denerim. Tekrar ilginiz için ve yardımcı olan herkese çok teşekkürler...
Go to Top of Page

Scyth

1069 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/03/2018 :  23:29:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben bu konuyla ilgili bir kaç bilimsel makalede okumuştum; elixa'dan kuvvetli probiyotikler bile bozulan bağırsak florasını düzeltemeyebiliyor. Gaita naklinde ise %60 başarı şansı var.

Go to Top of Page

s_erkam

8 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/03/2018 :  01:17:31  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
@Scyth Başka kuvvetli olan probiyotik ürünleri neler, bilginiz varsa rica etsem söyleyebilir misiniz?
Go to Top of Page

Scyth

1069 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/03/2018 :  20:45:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Uzun zaman önce okuduğum bir makalede karşıma çıkmıştı yüksek miktarda organizma içeren probiyotikler; fakat ismini hatırlayamıyorum erkam.

Go to Top of Page

s_erkam

8 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/03/2018 :  00:58:39  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:

Uzun zaman önce okuduğum bir makalede karşıma çıkmıştı yüksek miktarda organizma içeren probiyotikler; fakat ismini hatırlayamıyorum erkam.

Valla bende uzun zamandır araştırıyorum; yüksek miktarda organizma içeren probiyotikleri ama bir türlü bulamadım, benim şanssızlığım heralde:/ yurtdışında var, daha doğrusu amazon sitesinde vs ama hangisinin ne olduğunu anlamak zor ve zaten çoğunun Türkiye’ye gönderimi yok ne yazıkki.. Eğer o makaleyi tekrar bulabilir ve paylaşırsanız çok sevinirim, ilginiz ve yardımınız için tekrar çok teşekkürler
Go to Top of Page

Astre

300 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/03/2018 :  12:36:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Amazon ile iletişime geçin ve doktor raporu olursa gönderip gönderemeyeceklerini sorun. Daha önce ülkemize gönderilmeyen bir ürünü (Vitamin) doktor raporunu Amazon'a ileterek sipariş vermiştim.
Go to Top of Page

s_erkam

8 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/04/2018 :  16:03:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Astre

Amazon ile iletişime geçin ve doktor raporu olursa gönderip gönderemeyeceklerini sorun. Daha önce ülkemize gönderilmeyen bir ürünü (Vitamin) doktor raporunu Amazon'a ileterek sipariş vermiştim.

Teşekkür ederim..
Go to Top of Page

Dionysos

74 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/04/2018 :  21:14:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Hocam gaps-turkiye, gaps-destek ve gapskitap com adreslerinden en iyi ev işi probiyotik yapımını öğrenebilirsiniz. Kitabı edinerek sanırım daha çok yol katedebilirsiniz.

Bu GAPS protokolü bağırsak florasının ve bağırsak duvarının, bağırsak geçirgenliğinin en hızlı biçimde tamiri için geliştirilmiş bir protokol ve binlerce hasta deneyimiyle perçinlenmiş.
Kökü taa Hipokrat a, o üstüne insan iyileştirmek için yemin ettikleri tıp bilginine. Hipokrat ın ruhu arkasında diyorum ben o yüzden. GAPS yolcuları korkmasınlar sıkı dursunlar. Gerçek tıp onların elinde ve tıp onurunu er-geç temizleyip onların olacaktır ve GAPS ilaçları bir gün hastanelerde ve eczanelerde devlet destekli sağlık prtokolü olacaktır eğer yalanlara kanmayacaksak. öyle inanıyoruz..

Ayrıca okumalardan öğrendik ki Propolis olarak geçen arısakızı bu konu da bir devrim olabilir. Bunu bilmiyoruz ancak. Bu kitabın ya da protokolün bir tavsiyesi değil ancak bunu da araştırabilirsiniz..

Benim GAPS diyeti yapmam şu an pek mümkün gözükmediği için düşük karbonhidrat diyetleri yapıyorum ve açlık sürelerini oldukça uzun tutuyorum..Tam değilse de yaklaşık olarak ketojenik bir diyet. Yaklaşık yedi sekiz haftadır diyetteyim.. Karbonhidartarı da çok çok az bazen basit sebze ve genellikle yağlık tohum ve kuruyemişgillerden alıyorum.. Gluten yok tahıl bakliyat yok ancak az az bazen zorlandıkça bazen süt ürünleri ve peynir yoğurt tükettim zaman zaman. Bazen kessemde.. Ayrıca hindistan cevizi yağı sanırım ilk fırsatta bakalım temin edeceğim.. Çörekotu yağının da faydalarını okuduk ancak ben onu iyice çğneyerek ve ağızda öğüterek kullanıyorum..kantaron yağı bir yenileyici deniliyor. Bacağımda iki geniş leke var ve bunlar üzerinden kendimi ve iyileşmemi eğer olursa kontrol edeceğim..

GAPS in sanırım ayrıca morina balık yağı, gibi ve başka tavsiyeleri de olacaktır..
Magnezyum yağı denilen bir şey var örneğin sanırım..
Ama çok açlık ve uzun aralıklı açlık ve açlıklar hepsine bedel eğer sabredilirse benim anladığım.. Bu bence probiyotik sorununu da halledecektir. Ama bu çok kişisel bir fikir. Ama GAPS bir probiyotik uzmanı ve bağırsak protokolü, bağırsak işlevzelleştirme ve yenileme uzmanı ve gerçekten uzman...

Face grupları var. Kimi ürünler satın alınabiliyor..
Henüz iki-üçbin üye felan var bunlarda ancak büyüyecektir. Bizlerin de desteğiyle..

Bu arada sanırım Rusya da bir yerde sadece çiğ etle beslenen bir topluluk varmış...

Biz GAPS profilinin etçil yatkınlığını da artık sorguluyoruz
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,14 saniyede oluşturuldu.