Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Bilim ve Teknoloji
 Uzaktan Zihin Kontrolü
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

bigsenfoni


1273 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/05/2017 :  21:50:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının Kişisel sitesini Ziyaret edin  Alıntı Ekle

Uzaktan Zihin Kontrolü

Boğaziçi Üniversitesi Elektromanyetik Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Selim Şeker: "İnsan beynindeki noktalar arasında öyle yerler var ki, bunların uyarılması durumunda kişi, adam bile öldürebilir. Yine aynı yöntemle kişiye uzak bir mesafeden kalp krizi geçirtilebilir."

ABD ve Rusya'nın, 1950'den bu yana üzerinde çalıştığı, insanları istendiği gibi yönlendirmeye yarayan beyin kontrol silahının, 1970'li yıllarda Türkiye üzerinde kullandığı iddia edildi.

Bu iddiaya göre, 5.000 insanımızı kaybettiğimiz, insanın ideolojisi uğruna annesini, kardeşini veya en yakınını öldürmekten çekinmediği sağ-sol çatışmasının arkasında, beyin kontrol silahı olduğu ileri sürülüyor.

Çip veya beyne sokulmuş elektrotlara ihtiyaç duyulmadan insan beyninin kontrol altına alınması anlamına gelen beyin kontrol silahı, uzmanlara göre, verilen telkinlerle İstenildiğinde insanı terörist haline sokabiliyor. İnsana, ruhsal ve bedensel acı yaşatabilen bu sistemin, 1980 öncesi Türkiye üzerinde kullanıldığı iddiası ise dehşet verici...

Ciddiye alınması gereken bu kuramı ileri süren isim ise, bu alanda uzmanlaşmış Emekli Kurmay.Albay Baha Kadıoğlu... Kadıoğlu, Silahlı Kuvvetler Dergisi'nde yayımlanan bir makalesinde, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullanıyor: "Türkiye, 1970'li yıllar içinde beyin kontrol yöntemlerinin harp şeklinde uygulandığı ve bunun korkunç kâbusunun yaşandığı bir ülke olmuştur."

Bu görünmez harbin gelecek yıllarda da devam edeceğine dikkat çeken Kadıoğlu, "Bu harbin yalnızca fizikî tedbirlerle önlenmesi mümkün görülmemektedir. Alınacak tedbirleri öğrenmek için en kısa zamanda parapsikolojik çalışmalara girmek mecburiyetindeyiz." uyarısında bulunuyor. Aksi halde, bu tür müdahalelere maruz kalınabileceğini söylüyor.


CIA ve MOSSAD, Beyin Kontrolüne Büyük Önem Veriyor
Memory Center Neropsikiyatri Merkezi öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Nevzat Tarhan da istihbarat örgütlerinin - özellikle CIA ve MOSSAD'ın - bu konuya büyük önem vermekte olduğunu söylüyor:

"Bu konularda CIA, NSA, Alman İstihbaratı, MOSSAD, KGB çok detaylı çalışmalar yapmışlardır. Hangi noktada oldukları belirsizdir. Fakat Zihin Kontrolü psikolojik savaş için de kullanılmaktadır"
Rusya sistemine uygun insan yetiştirmek için beyin kontrol silahına önem verdi. CIA eski başkanlarından Richard Helms, Watergate soruşturmalarında Warren Komisyonu'na verdiği bilgilerde şöyle demiştir:

"Yapılan araştırma göstermiştir ki SSCB, kendi sisteminin isteklerine uygun politik görüşe bağlı olacak şekilde, halkının davranışlarını düzenleyebileceği bir kontrol teknolojisi geliştirmeye çalışmaktadır. Bundan böyle aynı teknolojiyi daha karışık bir yaklaşımla, bilgiler kodlanarak insan hedeflerine yöneltilebilecektir. Bu, insan zihinleri harbi olacaktır."Elektromanyetik Dalgayla Kalp Krizi Geçirtilebilir

Bilim adamlarına göre, insanların zihinleri kontrol altına alınabilir. Boğaziçi Üniversitesi Elektromanyetik Bölümü Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Selim Şeker, İnsan beyni, elektronik bir cihaza benziyor. Şeker, "İnsan beynindeki noktalar arasında öyle yerler var ki, bunların uyarılması durumunda kişinin adam bile öldürmesi mümkün." diyor.


Yine aynı, elektromanyetik dalga yöntemi ile kişiye uzak bir mesafeden kalp krizi geçirilebileceğini ileri süren Şeker, şöyle devam ediyor: "Bu durum, devlet başkanları için bile geçerli. Ülkelerin, yeni teknolojiden haberdar olmaları ve konu ile ilgili araştırma yapmaları gerekiyor. Türkiye, bu konuda çok geride kalmıştır. Bizler, bilim araştırmalarına bütçe ayıramıyoruz. Zaten bu alanda yapılan araştırmalar, oldukça pahalı. Biz daha bir profesöre bilgisayar dahi tahsis edemiyoruz. "Zihin Kontrol" teknolojisi, dünya için oldukça önemli ve yeniçağın silahı. Bu konuda Türkiye de gerekli önlemi bir an önce almalı"Başbakanlara Bile Suikast Düzenlenebilir

Prof. Dr. Şeker, parapsikoloji olaylarının gerçek olduğunu ve insan beyninin çözülemeyen yapısı ile ilgili olduğunu belirterek, ABD'nin bu alanda yüklü miktarda paralar ayırdığına değiniyor."Özellikle NATO görevi yapan subaylara veya yurtdışındaki istihbaratçı personele, ya da bazı kilit noktalardaki bürokratlara özel bir eğitim ve operasyondan geçirdikten sonra istediklerini yapabilirler" diyen Selim Şeker, şu dikkat çekici ifadeleri kullanıyor: "Başbakanlara bile operasyon yapabilecek durumdalar ve Türkiye bu konuları bilmiyor, kendini savunamıyor. Sonuçta Türkiye mutlaka bu operasyonlara maruz kalmaktadır. İntihar bombacılarının veya PKK militanlarının ilaçlanmış olma olasılıkları çok güçlü. Pek çok İnançlı militanı El-Kaide militanı gibi servis etmek tabii ki mümkündür. Fakat sorun, CIA ve yabancı istihbarat örgütlerinin hangi noktada olduklarının bilinmemesinden kaynaklanıyor"


Uzaktan Kontrol, Uydurmadan mı İbaret?

Örneğin Elektromanyetik dalgalarla uzaktan insan beyninin etkileneceği konusu uydurmadan ibarettir, böyle bir teknoloji yoktur. Ama insan beyni kimyasal maddelerle ve diğer psikoloji veya nörobilim teknikleri ile etkilenebilir, istenilen doğrultuda yönlendirilebilir. Zihin kontrolü ile ilgili anlatılan her şeye inanmamak gerekir; çünkü zihin kontrolü konusunda gerek literatürde, gerekse İnternet'te çok fazla dezenformasyon vardır

Konu Buradan Kopyalanmıştır: http://www.spiritueller.com/konu-uzaktan-zihin-kontrolu.html#ixzz4iabjCTgK
Daha Fazlası İçin! http://www.spiritueller.com Adresini Ziyaret Ediniz!

bigsenfoni


1273 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/04/2018 :  22:41:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
ABD Terörle Mücadele Merkezi Kazara ‘Uzaktan Zihin Kontrolü’ belgelerini yayınladı.

Belgenin Çevirisi:

Çeviri; Büşra Gün

Çok ajanslı bir terörle mücadele merkezi olan Washington Eyaleti Füzyon Merkezi bu hafta hükümet tarafından “yanlışlıkla” ortaya çıkartılan bazı şaşırtıcı belgeler yayınladı: Uzaktan Zihin Kontrolünün etkileri üzerine bir dosya.

Araştırmacı gazeteci bir site olan Muckrock, merkezin beyaz ırkçı gruplar ve solcu aktivist Antifa’ya yönelik araştırmalarını incelemeyi bilgiye erişim özgürlüğü yasası gereğince talep etti. Belge hazineleri arasında “Elektromanyetik dalgaların insan vücudu üzerine etkileri” başlıklı bir dosya da vardı.

Dosya, elektromanyetik dalgaların insan vücudu üzerine etkilerinin net bir açıklamasını içeriyordu. Bir belgede açıklandığına göre, bu dalgalar, bir insanın düşüncelerini okuyabiliyor ve saçabiliyordu, insanların uzuvlarını manipüle edebiliyor, rüyalarını kontrol edebiliyor ve bütün bir vücudu acıdan kıvrandıran hislerden, istemeden orgazma sebep olmaya kadar çeşitli hisler yaratabiliyordu.


*Bir sebepten dolayı, belgelerde de görüldüğü üzere insan beyin dalgaları hükümet tarafından kayıt altında tutuluyor.

Bir diğer belge elektromanyetik zihin kontrol silahlarının uydular ve cep telefonları aracılığıyla veya şeytani gözüken bir siyah kamyonetin arkasına kurulan gizli ekipmanlarla nasıl yayılabildiğini açıklıyor gibi görünüyor.Dosyada bahsedilen bu teknoloji üzerine araştırma yapan hiçbir yerden bahsedilmiyor, aynı zamanda görüntülerin kaynağı da açıklanmıyor. Görüntülerde hiçbir ajansın logosu mevcut değil, ve başka sızmalara niyetli olup olmadıkları da belli değil. Keza, onlar kadronun üyeleri de olabilirler ve kazayla sızmaya sebep olmuş olabilirler. “Popular Mechanic” e göre, görüntülerin bazıları komplo teorileri ve paranormal olaylar hakkında yazan bir Avustralya yayını olan Nexus Magazindeki bir makaleden alınmış. Sözkonusu makale John St. Clair Agnew tarafından 1992 yılında NSA (Ulusal Güvenlik Teşkilatı)’e açılan bir davadan bahsediyor. Agnew’in iddia ettiğine göre, Ulusal Güvenlik Teşkilatı Amerikan vatandaşlarına gizlice suikastte bulunmak veya zihin sağlığının yerinde olmadığı yönünde teşhisler konulmasına sebep olan gizli psikolojik kontrol operasyonları düzenlemek için elektromanyetik teknolojiyi kullandı.

Agnew davasının sonucu bilinmiyor. Tarihsel açıdan bakıldığında, CIA soğuk savaş dönemi boyunca MK-Ultra projesinin bir parçası olarak zihin kontrol denemeleri yaptı. 1977 yılındaki Senato sorgularına göre, bu deneyler halusinojenik ilaç kullanımı, hipnoz ve duyusal yoksunluğu da içeriyordu.

http://akademyadergisi.com/abd-terorle-mucadele-merkezi-kazara-uzaktan-zihin-kontrolu-belgelerini-yayinladi/

https://www.rt.com/news/424734-us-counterterrorism-center-mind-control/

https://www.popularmechanics.com/military/weapons/a19855256/muckrock-foia-psycho-electric-weapons/


Go to Top of Page

fidelista


638 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/04/2018 :  00:48:05  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sizin üzerinizde de bunlar yapılıyor,sadece kritik siyasi, askeri, bilimsel kişilere değil,bir çok spritüel potansiyeli olan kisilerede bunlar uygulanıyor,baş ağrısı,baş dönmesi,kulak çınlaması, intihar düşünceleri, tansiyon, çarpıntı lar ,gece uyuyamama nedenleriniz olabilirler.
Go to Top of Page

Astre


312 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/04/2018 :  14:19:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Nedensiz yere bu tarz durumlar yaşıyorum bende @fidelista, fiziksel hiç bir sorunum yok (onlarca test yaptırdım), ancak belirttiğiniz sorunların tamamını yaşıyorum. Özellikle telefonu yanıma alınca resmen bayılacak/ölecek gibi oluyorum, PC,Telefon ve Modem üçlüsünü kapatınca rahatlıyorum, eskiden olmuyordu (yada farkındalığım gelişmediği için farketmiyor/önemsemiyordum), ancak son zamanlarda aşırı arttı. Forumda bulunan herkes bu konuda özellikle dikkatli olmalı ve düşüncelerini incelemeli. Kitap okurken nedensizce takılmalar, aşırı derecede takıntılar, paranoya yaşıyorsanızda sebebi elektromanyetik vb. saldırılar olabilir, bir sitede görmüştüm piramit şekilli bir şey enerjileri filtreleyip kötü olanları absorde ediyordu, bulursam yazarım adını. Fikirlerinizi ve korunma yolları hakkında önerilerinizi bekliyorum.
Go to Top of Page

bozadi


11472 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/04/2018 :  15:19:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Paylaşımlar, katkılar için teşekkürler arkadaşlar. Hemen her konuda olduğu gibi bu konuda da farkındalık artırıcı çabaların çok değerli olduğuna inanıyorum.

Üzerimizde bu tür çok sayıda açık ve gizli, doğrudan ve dolaylı elektromanyetik, radyoaktif, vb. etkiler olabilir, vardır. Ama tek başına bu tür etkiler çoğu durumda iradenizi ve kaderinizi etkilese de, belirlemez. İstisnalar olabilir, ben genel kaide olduğuna inandığım şeyi tasvir etmeye çalışıyorum.

Farkına varıp alabileceğimiz tedbirleri almak tabi ki faydalı olacaktır. Bilinçli olarak görmemizin, farkına varmamızın çok zor olduğu tesirleri, meydana gelen anormalliklerden, etkilerden dolayı bilinçaltından seziyoruzdur mutlaka. Ve bilinçli ve bilinçaltından bu tür etkilerin farkına varabildiğimiz ölçüde, bunların olumsuz etkilerinde de otomatik olarak bazı azalmalar olacaktır, çünkü otomatik olarak psişik savunmada bazı artırmalar yapma iradesi geliştireceksinizdir. Bilinçli veya bilinçaltından bu konuda samimi yardım alma talebinize de mutlaka cevap verileceğine inanabilir, güvenelebilirsiniz (bunu ölçmek, biçmek, kesinleştirmek pek kolay olmasa da). Ayrıca gelen yardımların bir kısmı, alabileceğiniz bazı tedbirlere dair de olabilir. Her zaman olduğu gibi, meditasyon çalışmaları, derin sezgilerinizin ve rehberlik alma kanallarınızın berraklaşmasına, işlev göstermesine, sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Ve aslında ilginç bir şekilde, psişik savunmayı ve çeşitli karşı tedbirler almayı, adımlar atmayı teşvik etmesi bakımından, doğrudan ve dolaylı tüm saldırıların veya bu nitelikteki olumsuz etkilerin faydalı sonuçları da vardır veya olacaktır. Siz pozitif eğiliminizi güçlendirdikçe, negatif saldırılar sizi negatife çekmekten ziyade pozitife yönelik iradenizi güçlendirme etkisi yapacaktır. Yani pozitiflikle negatiflik arasındaki iradenin güçlendirilmesi, berraklaştırılması, her türlü saldırının sizin işinize yarama, işinizi kolaylaştırma derecesini artıracaktır. Pozitif irade güçlendikçe, üst düzey BH varlıklarıyla olan çeşitli bilinç ve rehberlik bağlantıları da güçlenecek ve bu da korunma düzeyinizi artıracaktır (meşru/makul talepleriniz ölçüsünde).

K'lar yanlış hatırlamıyorsam cep telefonları veya benzer elektromanyetik kirliliklerle ilgili olarak, bunların düşünce gücünü kabalaştırıcı, yani incelikli, detaylı, dikkatli düşünme gücünü bir ölçüde azalttığını söylemişlerdi. Yani bu tür kirliliklerin ve saldırıların genel olumsuz etkisi, "dikkatsizleştiricilik" şeklindedir. Ayrıntıları okuma ve yorumlama gücünde azalma da denebilir. Yine, meditasyon bu tür etkilerin en faydalı panzehirlerinden biri. Ayrıca tükettiğimiz gıdalar, soluma şeklimiz ve pek çok başka konu da bu tür olumsuz etkileri duruma göre artırır ve azaltır. Ne kadar çok sayıda yönden dikkatsizleşirsek, hatalar yapma ihtimalimiz ve dolayısıyla da maruz kaldığımız saldırıların etkili olma düzeyi de o kadar yüksek olacaktır.

İyimserlik, pozitif inanç, ümitlilik, sevgi alışverişleri, sevinç... Bunlar da dengeleyici şifa etkileri yapacaktır. Ve tabi belki de en önemli şifa kaynaklarından biri yeni şeyler öğrenmektir. İnsan öğrenme çabası sırasında ayrıntıları seçme/yorumlama gücünde bir ölçüde artış deneyimler. Bu nedenle, öğrenme, bilgisini artırma eğilimi (hangi konuda olursa olsun ama tabi özellikle samimi ilgi/merak gösterilen konularda), maruz kaldığımız doğrudan ve dolaylı pek çok saldırının veya olumsuzluğun dikkat gücümüzü azaltıcı veya saptırıcı etkilerine karşı en güçlü panzehirlerden biridir.
Go to Top of Page

Gaia


237 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/03/2022 :  17:57:51  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Değerli bir konu. Zaman zaman hatırlamak gerek bence.

Şu 5g muhabbetleri de bu sistemin level atlamış hali olabilir. Bir keresinde Arap yada başka bir çöl ile ilgili vizyonlar, rüyalar vs görmüştüm. Bir sürü frekans yayıcı kule, verici vs. içeren bir tesis ile ilgili görüntülerdi. Şu covid olayı patlak vermeden önce görmüştüm. O zamanlar çok sık rüya görürdüm ve tüm bunların 2 3 senelik olacaklar listesi olabileceği ozaman aklımın ucundan geçmiyordu tabi..

Bana kalırsa bu frekans yönlendirme olayı aktif bir şekilde kamuoyundan gizli olarak kullanılıyor.

Bir insanın ruhsal bütünlüğünü, dengesini bozabilen, hatta sağlıklı birini hasta edip yatağa düşürebilen ciddi bir olay olduğunu tahmin ediyorum.

Düşünsenize frekansınızı yükseltiyorsunuz herşey gözünüze HD kalitesinde geliyor, içinizde bir huzur sevinç hali, sonra hop bir bakmışsınız öfke topuna dönüşmüşsünüz.

Merak ediyorum da bu frekans mevzusu acaba insanı daha da düşünmeye bağımlı hale getiriyor olabilir mi? Yani açacak olursam susmak bilmeyen bir iç ses, iç dialog oluşturulabilir mi yapay olarak insan içinde?

Saçma bir fikir ise de konu hakkındaki amatörlüğüme verin.

Go to Top of Page

bigsenfoni


1273 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/03/2022 :  21:10:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Merak ediyorum da bu frekans mevzusu acaba insanı daha da düşünmeye bağımlı hale getiriyor olabilir mi? Yani açacak olursam susmak bilmeyen bir iç ses, iç dialog oluşturulabilir mi yapay olarak insan içinde?

Evet oluyor Gaia!Programlamalar,yönlendirmeler,saptirmalar bu yolla yapiliyor.Hem alt kat negatif astral varliklar,hem ücüncü yogunluk negatif varliklar hemde, üst yogunluk negatif varliklar bu tür telepatik telkinleri,vizyonlari programlamalari kullaniyor.

Bu tür saldirilardan korunma yollarida var.ilk olarak kendini farkindalik cok önemli, her zaman sormalisin bu düsünceler bana mi ait,karakterime uyuyyor mu?Bu yaptigim yada yapacagim sey,uzun vadade bana zarar verebilir mi?(risk aliyormuyum?Bazen cok güclü olumlama yapabiliyorlar,beyin sinyallerini pozitif/cok dogru bir sey yapiyormus gibi manipule edebiliyorlar )Bunlar pisisik saldirilar ...

Teknolojik saldiriliar ise elektro manyetik dalgalar ,titresim/ses dalgalari,radoaktif dalgalar ve cesitli isik dalgalari ile oluyor.Vücudumuzun frekansini düsürebilirler,degistirebilirler,,dengesizlestrebilirler.Bu olursa kisi dikkat daginikligi,kafa kariskligi,farkindalik azalmasi vb. yasar ve saldiriya yadanegatif programlamaya acik hale gelir!!!

Korunma yöntemleri ise; kendimizin ve varligimizi cevreleyen frekansin farkinda olursak ve manyetik alani olan kristallleri kullanirsak bu tür saldirilardan korunabiliriz.

Kabaca anlatmaya calistim. :)

Go to Top of Page

Gaia


237 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/03/2022 :  21:40:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Valla bigsenfoni şu bahsettiğin programlamalar bende durdurak bilmeden sürüyor. Kendimi koruyacak yeni yöntemler buluyorum, bunlar açık,gedik bulmada profesyoneller. Hatta bir keresinde iki tanesini gece yarısı enerji alanıma girerken hissedip kovdum, 4y negatif varlığı olduğunu düşündüğüm varlığın yanına gidip rapor verdiler. Varlığın yüzündeki öfke krizini bile gördüm vizyonda. Tamamen organize çalışıyorlar. Öfke krizine girdirip olmadık insanlara kurulmama kadar giden takıntı halleri yaratıyorlar hiç yoktan. Farkındalık üzerine özellikle durum farkındalığı, 5 duyunun keskinleşmesi üzerine meditasyonlar vs. yapıyorum bir nebze işe yarıyor ama yine yolunu bulup geliyorlar. Komple kaçış yok galiba bunlardan? Sen enerji alanını nasıl koruyorsun?
Go to Top of Page

bigsenfoni


1273 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/03/2022 :  20:31:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Yillardan beri ametist ve pembe kuarz ile calisma yapiyorum.artik kayatimin parcasi olsular.Bunun disinda arada bir evde tütsü de yakarim,Su yada göl kenarinda yürüyüs yaparim.arada bir Günese bakip sarz olurum.Özellikle suyun negatif enerjiyi/parazitleri temizledigini de unutmamak gerekir.Ayda bir kere muhakkak yikanirim :)))) Asiri negatif kisi/kisiler ile karsilasiram isik kalkani ile korunurum.Ayna kalkani da uygularim.Bilgi güctür ve nerjiyi yükseltir,cakralari da acar,cakralar minimum/standar bir sekilde aktive olmussa negatiflilerden de korur. Yeni bilgiler ile farkindaligimi genisletirim.Bazen ne kadar yükseldigimi anlamak icin asagiya atlarim.(Bunu pek tavsiye etmem, keninizin farkindaligi cok yüksek olmali, tehlikesi asagi boyutlarin/Cakralarin kaba frekanslarina kapilip kaybolabilirsiniz!Derin konular...)

Negatif düsüncelerden ,takitilardan,stresten...uzak durmaya calisirim.Bunlar enerji emerler!Negatif kisilerden, negatif ortamlardan,negatif müziklerden,filimlerden ...sakinirim.kabaca böyle korurum kendimi :)


Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,12 saniyede oluşturuldu.