Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Bilim ve Teknoloji
 BITCOIN
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

ogeday

23 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/08/2017 :  18:12:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu para birimi gelecekte sanirim tum dunyanin kendi para biriminden daha cok kullanacagi bir para olacak.Arkasinda herangi bir devlet veya kurulus,kisi yok.Bu sebeple artik haber kanallarinin gozunu kirpmadan FED baskaninin ne soyleyecegini umursamasina hic ama hic gerek kalmadi.Artik oyle ben su devlet baskanini devirmek istiyorum dur faiz arttirayim yok kur farkini arttirayim alim gucleri dussunde ekonomik kriz olsun yok kredi notunu BB- vereyim falangecti artik.Mesela yakin donemde ulkemizde kasitli olarak arttirilan doviz kuruna karsilik hepimiz Bitcoine gecseydik alim gucumuz azalmaz aksine artardi.(Grafiklerden bakabilirsiniz BTC TURK)Hicbir araci kurum ve banka olmadan tum islemler gerceklestigi icin bundan sonra yok ben ekonomik kriz cikartayimda Lehman Brothers batsin Citibank batsin sonra bunlari baska bankaya devredeyim benim zararimida devlet karsilasin yok bilmemne gecti artik.Cunku faizdende altindanda daha fazla degerleniyor bu sebeple IMF acik acik desteklemedigini belirtti.Sebebinide uyusturucu ticareti icin uygun bi ortam oldugunu acikladi.Cunku bunlar cok namuslu insanlar bilirsiniz..

https://www.youtube.com/watch?v=3aTxroOx49E&t=347s

https://www.youtube.com/watch?v=WnEYakUxsHU

Edited by - ogeday on 31/08/2017 16:47:11

bozadi

7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/08/2017 :  21:35:39  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Paylaşım için teşekkürler ogeday. Bu bitcoin olayının ciddiyetini pek bilmiyordum. Geçen haftalarda K forumda senin yukarıda belirttiğine benzer olumlu birkaç görüş okuyunca şaşırmıştım. Daha yakından incelemek üzere not alıyorum.
Go to Top of Page

ogeday

23 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/08/2017 :  22:46:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Rica ederim bende ilk 2014 kasim ayinda bir bitcoin almayi dusunuyordum ama Ramazan Kurtoglu tv de cikip sakin almayin bunlarin hepsi balon dedi diye vazmecmistim o gunden bu gune degeri tam 16 kat artmis.Keske insanlar bilmedigi konular hakkinda bu kadar kesin konusmasa.2008 senesinde bir Japon nicknameli adam bu sistemi kurdugundan gunumuze kadar degeri tam 3.5 milyon artmis.Dahada artmasi bekleniyor cunku kullanim alani daha cok genisleyecek ve ayni zamandada sinirli bir uretim plani var 2139 da uretilmesi durdurulacakmis.Tabi o zamana kadar neler olur bilemeyiz.Konu ile ilgili sorusu olan arkadaslarimiz varsa yardimci olmaya calisirim.
Go to Top of Page

fidelista

95 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/08/2017 :  00:03:01  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Genellikle yasadışı alımlarda kullanılıyor ,iz bırakmadan alış veriş yapmak için.Madde yada siah vs almazsanıız gereksiz bence.
Go to Top of Page

Astre

86 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/08/2017 :  15:00:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
@fidelista, o tür konular için kullanılabilir (normal para gibi..), ancak avantajları çok fazla. Bir kere arada banka yok, herkese açık işlemler. Ödemeler geri alınamıyor (fraud sorunu yaşayan işletmeler için çok iyi), ek olarak gönderim işlemi saniyeler sürüyor, BTC sayesinde banka işlem ücretleri ile uğraşmadan yurt dışından sipariş veriyorum, zamanında 1700TL iken 10BTC almıştım. Şu anda 15BTC'ye sahibim ve BTC ponzi değildir, mutlaka sizde alın zamanında alın dediklerim şu anda kafalarını duvarlara vuruyor.
Go to Top of Page

Scyth

1035 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/08/2017 :  15:33:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Celselerden birinde bitcoinle ilgili soru sorulmuştu yanlış hatırlamıyorsam K'lar arkasında kötü güçlerin olduğu gibi bir şeyler söylemişti yanıltmıyim sizleri o şekilde aklımda kalmış.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

bigsenfoni

891 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/08/2017 :  21:28:38  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Celselerde bu konuyu hatirlamiyorum ama bana karanlik islerde kullanildigi icin bitcoin parasi pek güvenir gelmiyor.

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka

Edited by - bigsenfoni on 29/08/2017 21:30:09
Go to Top of Page

Astre

86 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/09/2017 :  17:36:22  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
@bigsenfoni, normal para dahi negatif amaç için kullanılabiliyor, insanlığın geliştirdiği her teknoloji negatif/pozitif olarak kullanım alanlarına sahip. Bitcoin'i bazıları kötüledi diye kullananların "kötü adamlar" olduğu anlamına gelmez (celselerde bulunan kısmı ben de hatırlayamadım). Örneğin Estonya bitcoin'e geçti. Önerim satın alıp yatırım yapmaktır.
Go to Top of Page

bigsenfoni

891 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/09/2017 :  21:08:21  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Sende haklısın kardeşim... benim bildiğim bu kadar,para konusunda dikkatli olmak gerek etrafta gözü dönmüş cakal çok!

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka
Go to Top of Page

bozadi

7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/09/2017 :  13:12:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeşitli internet kaynaklarında okuduklarımdan çıkardığım sonuca göre, Astre'nin de dikkat çektiği gibi Bitcon'in karanlık işlerde kullanılması ile normal paranın karanlık işlerde kullanılması arasında fazla bir fark yok. Anlatılanlara göre Bitcoin oldukça "şeffaf" bir mekanizmaya sahip ama Tor gibi bazı gizlilik (takip edilememe) uygulamaları kullanılarak karanlık işlerde de kullanılıyormuş gerçekten.

Şeffaflığı ve güvenliği sağlayan unsurlardan başlıcası, yapılan tüm işlemlerin başka Bitcoin kullanıcıları tarafından onaylanmasının gerekmesiymiş. Biraz karmaşık bir süreç ama bu işlem doğrulama süreci, güvenlik açısından bilgisayarlar tarafından çok karmaşık matematik problemlerinin çözümünü de gerektiriyor ve bu işe yönelik özel bilgisayar donanımları üretilmiş. Bu zorlu aritmetik işlemler havuzuna üye olan kişiler, bilgisayarlarını bu hesap havuzunun hizmetine sunup birer onay noktası görevini gördükçe bu işten bitcoin/para da kazanıyorlarmış. Buna bitcoin madenciliği (bitcoin mining) deniyormuş. Bitcoin piyasasının nispeten küçük olduğu ilk zamanlarda sıradan basit bilgisayarlarla büyük paralar kazanmak mümkünmüş ama piyasa büyüdükçe, yapılan doğrulama işlemlerinin karmaşıklığı da artmış ve bunun için giderek daha büyük işlem gücüne sahip bilgisayarlar gerekmiş. O yüzden şimdi bu işten para kazanmak için sıradan bir bilgisayar yetmiyor, özel donanımlar alınıyor. İlginç bir şekilde özellikle belirli bazı marka ve model ekran kartlarının işlemcileri bu hesaplamalara uygun olduğu için, o ekran kartlarını piyasada bulmak zorlaşmış. Bu iş için, yani bitcoin madenciliği için bina boyutunda tesisler kullanan gruplar/şirketler varmış.

Bu arada bitcoin'in alternatiflerinden biri olan (yüzlerce alternatif sanal para varmış) ve bir Rus genç tarafından geliştirilen Ethereum adlı sanal para Putin'in ilgisini çekmiş. (https://www.google.com.tr/search?q=rusya+ethereum)

"Sanal para" konusu aslında bir yönüyle İlüminati'nin işlerini kolaylaştıracak birşeye benziyor çünkü özellikle devlet veya derin devlet gücüyle teknolojik sanal şeyler üzerinde oynamak, bununla ilgili vurgunlar, operasyonlar yapıp insanların hayatına negatif ve/veya manipülatif şekillerde müdahale etmek kolay olur gibi görünüyor. Ama Bitcoin'de yapılan işlemlerin şeffaflık ve çok sayıda kullanıcı tarafından doğrulanma/onay mecburiyeti nedeniyle, normal paradan bile daha güvenli olabilecek bir potansiyele sahip olduğu iddia ediliyor. Ama yine de bu paranın internete bağımlı olduğuna dikkat etmek gerekiyor. İnternet geniş çaplı bir şekilde çökerse veya buna benzer bir teknolojik altyapı sorunu olursa bu sanal paranın güvenliği de bundan ciddi zarar görecektir.

Bir de bu bitcoin işine öncülük eden Çin'deki bazı büyük bitcoin sahibi gruplar bu işten elde edilen gelirin dünya genelinde yayılmasını istemedikleri, en büyük kazancı kendileri elde etmeye devam etmek için bazı kötü niyetli işlem sınırlamaları falan yapmışlar anladığım kadarıyla. O süreçte bitcoin'in değerinde yarı yarıya azalma olmuş. Yani bazı bakımlardan çok güvenli olmakla birlikte bazı bakımlardan çok değişken/oynak bir yönü var. Bitcoin topluluğu bu sorunlara çözüm arayışı içindeymiş. Benim şu an için çok ilgimi çeken bir husus değil bu sanal para konusu ama gelişmeleri takip etmeye çalışacağım.
Go to Top of Page

bozadi

7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/09/2017 :  13:28:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Estonya 'estcoin' adını verdiği kendi kripto parasını çıkaracak (27 Ağustos 2017)

Rusya kendi Bitcoin’ini çıkartıyor (1 Eylül 2017)

Bitcoin 4800 Dolar’ı Aştı, Litecoin Arkasından Geliyor! (2 Eylül 2017)
Go to Top of Page

ogeday

23 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/09/2017 :  15:17:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Amerikan Dolari 1971 den beri altina oranli bir sekilde artmiyor tamamen ortada gercek bir degeri olmadan kullanimda hatta en son celselerde soylendigi gibi abd merkez bankasinin altin rezevleri bilinen miktarin daha da altindaymis.2005 yilinda Meksika,Amerika ve Kanada bir anlasma imzalamislar bu anlasmaya gore kendi para birimlerini ortadan kaldiracaklar ve kuzey amerikada tek bir para birimine gecilecek ismide Amero olacak.Bu sayede Cin Halk Cumhuriyetine olan borclarini cok kolay bi sekilde odemeyi planliyorlarmis.Mesela 1 Amero esittir 1000$..iste dunyada en cok kullanilan para biriminin kontrolu tamamen ozel bir merkez bankasi tarafindan yonetiliyor ve karsiligi olmayan bir sekilde basilarak bir takim vurgunlara imkan sagliyor.Ancak en azindan Bitcoin ozelinde konusursak uretiminin bir siniri var.2139 senesinde basimi bitirilecek.Toplamda 21 milyon Bitcoine ulasinca durdurulacak.Suan halihazirda 12 milyon Bitcoin uretilmis durumda.Bu demektirki buyuk cogu yatirim amacli olarak saklaniyor.Sunuda belirtmem gerek Bitcoin tamamen sanal bir para degil.istenirse 1 Bitcoin madeni para seklinde fiziksel olarak saklanabiliyor.Ayrica tamamen internet uzerinde saklamanizada gerek yok,bilgisayarinizin islemcisi icersinde saklayabilir veya uygun bir flash bellek icersindede saklayabiliyorsunuz.Bende bu isin icersine bir takim maniplatorlerin girmesinden endise ediyorum.Ama coin borsasinda o kadar cok altcoin cikti ve cikiyorki hangi birini manipule etsinler.Birde bu isin icine ulkelerde kendi coinlerini cikardiginda ve bunlar madeni karsiligi falan olursa dunya para piyasasi geri donulmez bir degisime girer gibi geliyor.
Go to Top of Page

Astre

86 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/09/2017 :  15:29:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
BTC (bitcoin) sınırlamaları kaldırmak için bölünmüştü. 21M sınırına ulaşılınca diğerleri ile devam edilir veya yenisi çıkarılır. BTC'nin en güzel kısmı şeffaf olması, internet göçse bile sizde ağ dosyaları var ise (sanırsam 230GB civarıydı en son) ağ üzerinden işlem yapılabilir, dünyada ki son bilgisayar sizinki bile olsa o dosyalar ve program olduktan sonra sorun yok (bitcoin core'u inceleyin). BTC için Bitstat adında uydu yollanması düşünülüyor, BTC milyar düzeyinde değere sahip, ülkeler bunu çökertse bile rahatlıkla yenisi çıkar. Diyelim ki, Dolar,Euro gitti ruble,sterlin var, bu durumda aynısı. BTC'ye bir şey olursa diğerlerine geçilir/yenisi çıkar. Bir çok kurum sistemini Blockchain altyapısına uygun hazırlıyor. Sanal paralar bir devrimdir.

Edited by - Astre on 02/09/2017 15:29:52
Go to Top of Page

bozadi

7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/09/2017 :  16:57:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bilgiler için teşekkürler arkadaşlar. Yani bu sanal para konusunun en büyük getirilerinden biri, Amerikan Merkez Bankasının dünya ekonomisi üzerindeki belirleyiciliğini ve bu bankanın ardındaki Global Ağaların dünya piyasalarını dilediği gibi manipüle etme yeteneğini giderek ortadan kaldırıyor olması. Para konusu hayatımızın en belirleyici konusu neredeyse ve bu konudaki global şeytani kontrolün azalması elbette çok güzel birşey, umarım sürecin sabote edilmesini önlemek üzere gerekli tedbirler alınır.

Go to Top of Page

bigsenfoni

891 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/09/2017 :  20:35:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Acıma yok... Ve bunlar sadece minikleri!
http://www.milliyet.com.tr/Milliyet-Tv/nevidyo/video-izle/3-genc-adami-boyle-gasp-etti-9Co0qH2yns6V.html

Edited by - bigsenfoni on 02/09/2017 20:37:35
Go to Top of Page

Astre

86 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/09/2017 :  22:29:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
@bigsenfoni, maalesef.
Go to Top of Page

arinmak

208 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/09/2017 :  23:15:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
herşey zıttıyla var ... Amerikan Merkez Bankasının ardındaki güç bununda arkasındaysa , kayıt dışılığı , denetimsizliği dahada arttırırsa , yada yüzde kaçına hükmedebiliyor veya ne kadar sürede , nekadarına hükmedecek ... herşeyin pozitif ve negatif yönü var ... kh geezegeniyiz negatif yön ağır basıyor , şimdilik ... adamların amacı zaten dijitale geçmek , bir nevi çip ...

ka lar bu konuya benzer birşey söylemişlerdi ama tembel ben aylardır celseleri baştan okumayı erteliyorum ( son kısım kendime eleştiriydi , konuyu dağıtmadan kaçıyorum )
Go to Top of Page

fidelista

95 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/09/2017 :  20:01:31  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bitcoin vb küresel konsorsiyuma karşı olabilirmi ? Değilse değişen bir şey yok.
Go to Top of Page

ogeday

23 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/10/2017 :  20:28:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
http://bigpara.hurriyet.com.tr/haberler/bitcoin-haberleri/rusyadan-flas-bitcoin-hamlesi_ID1441196/
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

393 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/10/2017 :  15:38:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
zamanında bedava bitcoin dağıtılırken almadık bak ne oldu şimdi :)
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: [email protected] Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,17 saniyede oluşturuldu.