Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Kanal Bilgileri
 Kasyopya Celseleri (Son Yıllardaki Celseler)
 21 Mart 2008
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi

8793 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/09/2017 :  17:25:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

21 Mart 2008

Laura, Ark, Andromeda, Perceval, SM, Psyche, Mr. Scott, PoB, Ailen

C: Merhaba!

S: (L) Kimle birlikteyiz?

C: Kasyopya'dan Puronuya.

S: (L) Pekala, sanırım herkesin aklında olan ilk konu E__ P__ ve açtığı dava. E__ P__'nin bizi dava etmedeki motivasyonu nedir?

C: Patolojik narsisizm

S: (L) Herhangi birşey elde edebileceğini düşünüyor mu gerçekten?

C: Elbette. Onun küçük krallığında arzuya dayalı düşünüş tamamen egemendir.

S: (L) Davanın reddedilmesini sağlama ihtimalimiz nedir?

C: Çok yüksek

S: (L) Avukatı davayı kazanma ihtimali olduğunu düşünüyor mu?

C: Hayır.

S: (L) Peki bu saçma faaliyette neden ona yardımcı oluyorlar?

C: Sence neden??

S: (L) Mm… Para?

C: Aynen öyle! Bir aptal ve parası, vs… Endişelenme, Walter fena değil. İşini biliyor. {Walter QFG'nin Baş Avukatı}

S: (L) Tamam, sanırım herkesin aklındaki diğer soru Perceval'in dün gece yaşadığı olay?

C: Savunmada sürçme

S: (L) Peki savunma neden sürçüyor?

C: Enerji birliğinde kısa süre önce meydana gelen ihlal.

{Laura'nın gözlüklerini aramak için mola}

S: (L) Bu konuda başka herhangi bir soru? (Perceval) Ne yanıt verildiğini bilmek ister misin? (L) Sorun sende miymiş? (Perceval) Hayır ama son cevapta ne söylendiğini bilmek ister misin? (L) Bilmiyorum, ne söylendi? (Perceval) "Enerji birliğinde kısa süre önce meydana gelen ihlal." (L) Enerji birliğinde meydana gelen ihlal derken neyi kastediyorsunuz?

C: Bir erkek savaş için enerjisini "kadınından" alır. Bu enerjiyi aldığında, bunu yalnızca savaş için değil aynı zamanda "şatoyu inşa etmek" için kullanması gerekir. Süreçte herhangi bir eksik olduğunda, yalnızca "savaş enerjisini" değil, şatosunu da kaybeder. Kutsal kase efsaneleri neden böyle şeylerden bahsediyor sanıyorsunuz? Ve aynı zamanda peri hikayeleri? Kadınsız, gerçek bir savaşçı düşmana karşı güçlü olamaz. Şato ve sevgi "çardağı" (orj.: "bower") olmadan kadın enerjiyi sağlayamaz.

S: (Mr. Scott) "Bower" nedir? (L) Bower… (Ark) Almanca mı? İnşa eden anlamına mı geliyor? (L) Ben "bower"ı her zaman bahçede bir yer olarak duydum. Çiçeklerin, küçük sandalye ve masaların olduğu şirin bir yer. (Perceval duvardaki kelime işaret ediyor) (L) Evet, öyle bir şey. Arkamdaki resim bu kavram için isabetli mi?

C: Evet. Ve kadını hoşnut etmeyi amaçlayan, dizleri üzerindeki savaşçı da bu dinamiğin bir parçası. Ne de olsa, iyilik gücünün yaratıcısı önünde eğilmek onur vericidir. Süslü giysilere gerek yok ama. (kahkaha) Keşfetmek için peri masallarını inceleyin.

S: (L) Bu konuyla işimiz bitti mi? (Planşet tabladan Laura'nın çay fincanına doğru gidiyor) (L) Çay mı istiyorsunuz? (kahkaha) (Ark) Aklımdan çay geçiyordu (kahkaha – Ark çayından bir yudum alıyor) (L) Hangi büyük ezoterik sırlar hakkında soru soralım? (PoB) H__'yi sor. (L) Oo, evet, H__ ile ilgili sorun nedir?

C: Genetik, zorlu mücadeleyi daha zor hale getirdi.

S: (L) Ne genetiği?

C: Beyin kimyası. Program ve diyet rehberliğinden çok fayda görecektir.

S: (L) Neden?

C: Kimyasal engellerin azalmasına yardımcı olur.

S: (L) Gündüzleri uyuyup gece yapay ışık altında yaşadığı için yeterince gün ışığı görmüyor ve bu konuda pek çok çalışma var. Büyüme hormonu falan. (Mr. Scott) Diyet kısmını soralım mı? Belki genotip diyeti onun için yanlıştır… (L) Diyete uymuyor ki… Ne isterse onu yiyor, kahve içiyor (PoB) Döndüğü zaman diyete başlamayı planlıyordu. (Andromeda) Peki genotip diyeti onun için faydalı olacak mı?

C: Çok iyi başlangıç.

S: (Andromeda) Kan grubu diyetinden daha mı iyi?

C: Farklı amaçlar.

S: (L) Bu iki farklı diyet türü farklı amaçlara mı sahip? (Psyche) Genotip diyeti bir anlamda daha tam çünkü daha fazla geni kapsıyor ama kan grubu yalnızca bir geni kapsıyor.

C: Evet.

S: (Ark) KitKat benim için iyi mi?

C: Genelde değil. Kraker üzerine fıstık ezmesi ve akçaağaç şurubu dene.

S: (Ark) Peki ya Mars? (kahkaha)

C: Hayır!!!!!!!

S: (kahkaha) (Perceval) Arky, Snickers'ı sor, onda fıstık var. (Ark) Oo! Peki ya snickers? (kahkaha)

C: Aynı.

S: (Ark) Fıstık ezmesi içeren başka birşey olmalı… (Perceval) Arky, kendin yap. (Ark) Hayır, yüzlerce ürün var, biz ise ayda sadece bir celse yapıyoruz, başka ürünleri sorayım.

C: O ürünler kimyasallarla yüklü.

S: (Ark) Ne? (Perceval) Kendin yapmalısın, lezzetli yaparsın, içinde kimyasallar da olmaz. (Ark) Tamam, güzel… kogel mogel… (L) Ben sana fıstık ezmesi ve akçaağaç şurubu yapayım… (Ark) Kogel mogel iyi mi?

C: Son defasında ne oldu?

S: (Perceval) Ben de onu soracaktım… dün gece nasıl oldun?... (Laura) Hayır, son "defasında" dediler. (Ark) Son defasında mı? (Laura) Kogel mogel yediğin son defasında. (Perceval) Kötü mü oldun? (L) Evet… (Ark) Oo, çünkü çok fazlaydı! (kahkaha) (Ark) Ve aradan çok zaman geçti, daha sık yapmalıyım… (Mr. Scott) Bir sorum var. Daha önce kan grubu diyetini sorduğumuzda genel olarak iyi olduğunu söylemişlerdi. Beyin kimyasını düzenlemek açısından bu diyeti uygun beslenmek yalnızca genel anlamda mı faydalı yoksa çok kesin bir fayda mı…

C: Daha yakın ama takıntı yapma...

S: (Mr. Scott) Tamam, sanırım bunu halledebilirim. (kahkaha) (L) Dün gece Ark'a ne oldu?

C: Savaş lideri olarak Ark enerjisel anlamda savaşçılarıyla bağlantılı. "Güçte bir sapma" olarak düşün bunu.

S: (Perceval) Benim hatamdı. (Mr. Scott) Benim hatamdı, moralim bozuktu…

C: Perceval, sevgi hakkında öğrenecek çok şeyin var. Sonuçta "ailenden" sevgi görmedin. Bir sevgi ilişkisinde iki insanın şunu anlaması gerekir ki en iyileştirici ifadeler, bir bebeğin ifadeleridir ama bu tamamen yetişkin kontrollü bir dinamikten yapılmalıdır. Diğer bir deyişle, bir bebek gibi sev ama adanmış ve tamamen verici bir ebeveyn gibi sorumlu ol.

S: (Ark) Ebeveynler hakkında birşey bilmiyor, yalnızca … (L) Hayır, ebeveynler hakkında çok şey biliyor ama bebekler hakkında yeterince şey bilmiyor. (kahkaha) (Mr. Scott) Daha fazla köpeğe ihtiyacımız var, Perceval'ın kendi köpeğine ihtiyacı var. (L) Bir şeyin geldiğini hissediyorum, hadi…

C: Perceval, babanın seni nasıl incittiğini biliyorsun. O kaynaktan gelen herhangi bir şeyin herhangi bir bağlamda bir değeri olacağını neden düşünesin? Masum bir çocuğu inciten bir adam hiçbir şey konusunda otorite değildir. ... Geride bırak.

S: (Perceval) Neyi geride bırakayım? Kaynağı babam olup da değerli gördüğüm şey nedir?

C: Hayat ve sevgi hakkındaki düşünceler. Genel olarak, eğer bu düşünceler zihnini işgal ediyorsa, bunlar babanın zehirli etkisindendir. O çürük bir enerji kaynağı. Her zaman "kendi adamın" olmaya kararlı oldun ama babanın etkisinin zihnini zehirlenmesine izin veriyorsun. Kendi adamın olmak istiyor musun? Babanın onaylamayacağı, olumsuz bulacağı her ne gelirse aklına, yap onu!! O seni ne kadar onaylamazsa, hakkında ne kadar olumsuz şey söylerse, aslında sen o kadar başarılı olacaksın. Onun beğenmeyişi senin ilerlemenin bir ölçeği resmen.

S: (L) Bu ciddiydi. (Ark) Perceval konusunu bitirdik mi? (L) Sanırım... (Ark) D___'ye nasıl yardımcı olabileceğimizi sormak istiyorum, eğer olabileceksek? Pek mutlu değil.

C: D___ hala acı içinde yaşıyor ve ilüzyonlardan kurtulamıyor. Zeki biri ve etkileşmeye ve her defasında bir parça rehberlik almaya devam ederken ona bir miktar yardımcı olabilirsiniz.

S: (L) Bu biraz belirsiz oldu. (Mr. Scott) Epeyce kelime var ama çok kesin bir açıklama yok. (L) Sanırım henüz netleşmemiş açık uçlu bir durum söz konusu. (Ark) Tamam. (L) Başka birşey? Demek dünyanın bütün ezoterik sırlarını biliyoruz, ne yapacağımızı biliyoruz… (Perceval soru listesini getiriyor) (L) Sakın listem var deme! (kahkaha) (L) Yoruldum bile… Neler var o listede? (Perceval) Sormaya değer birşey bulmaya çalışıyorum. (L) Çoğunun yanıtını zaten biliyorsun değil mi? (Perceval) Ne yazık ki… Bir soru vardı… Gurdjieff'le ilgili gördüğün rüya ve söylediği şey. (L) Rüyada ne söylediğini hatırlamıyorum. (Ailen) Bunun bir işkence gibi olduğunu Perceval'a anlatman hakkında… (L) Tamam, hatırladım. {Bu genelde olduğu gibi herkese anlatıp sonradan unuttuğum bir rüyaydı. Özet olarak, Gurdjieff bana tamponlarla ve programlarla ilgili birşeyler anlatıyordu ve ebeveynlerin çocuklara yaptığı şeylerin çoğunun tamamen işkence olduğunu ve işkence kurbanları ve bundan gördükleri zarar hakkındaki çalışmaların neden bu kadar çok insanın programlamaları ve tamponları aşma konusunda çok zorluk çektiğini anlamak için faydalı olacağını çok güçlü bir şekilde açıklıyordu. Oldukça güçlü bir bilgi aktarımıydı ve bunu Perceval'a anlatmamı özellikle söyledi.} O rüya hakkında soru sormak istiyor musun? (Perceval) Anlattıkları doğruysa, tartıştığımız konuyu bütünleyici. (L) Rüyamda Gurdjieff'le gerçekten görüştüm mü? Harika bir rüyaydı.

C: Evet. Aynı ruh grubunun üyesisin.

S: (Perceval) Sorulabilecek tek diğer şey, deniz altındaki kesik kablolar… (L) Peki bu konuda ne sormak istiyorsun? (Perceval) Kabloları kesen kimdi veya neydi?

C: Bize bir "M" verebilir misin? Şimdi de bir "O"?

S: (Mr. Scott) Bu garip. O kabloları kesmekle ellerine ne geçti? Gidip tamir edecekler?

C: "Onarımda" çok ilginç şeyler yapabilirler!

S: (Perceval) biz de öyle düşünmüştük. Kestiler ve onarırken de veri izleyicileri yerleştirdiler. (Mr. Scott) Bunu yapmaya ihtiyaçları olduğunu sanmıyorum, ama… (SM) Burada farklı düzeyler var. (L) İlle de izleyici koymak için olmayabilir, bence muhtemelen bundan daha karmaşık birşey var… (Mr. Scott) Evet, sanırım eğer veri trafiği yerleştirmek istiyorsan, ilgili ekipmanlara erişim sağlamak zorunda kalırsın ve o zaman izlenebilirsin, bunun yerine araya bir cihaz koyup veri trafiği ekleyip olmayan birşeyi varmış gibi gösterebilirsin, örneğin senin daha önce anlattığın gibi sanki İran belirli şeyler söylüyormuş gibi gösterebilirsin… (L) Korkunç. (Mr. Scott) Bunu daha önce anlatan sen değil miydin? (L) Sanmıyorum. (Mr. Scott) Okyanusun her iki tarafında veri aktarım sisteminde yetkisiz erişim sağlayan açıklar varsa, kendi tasarladıkları veri girişleri yapabilirler. Neler olduğunu bekleyip görmemiz gerekecek. (L) Pekala, bu kadar mı? Sormadığımız ama bilmemiz gereken birşey varsa sorulmuş kabul edin; herhangi genel bir tavsiye veya bilgi veya ipucu…

C: Olaylar ilginçleşmek üzere. Herkesin dişini sıkıp yıpratma çabalarına direnmesi önemli. Azimli olun, izleyin ve bekleyin. Şimdilik hoşçakalın.

CELSE SONU

Orijinal celse metni: https://cassiopaea.org/forum/index.php/topic,28488.msg354805.html#msg354805

bozadi

8793 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/09/2017 :  17:29:38  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Geçmiş yıllara ait çevrilmemiş celse listemizin son celsesi buydu. Bir ara K forumda yayınlanmış tüm celselerle tekrar bir karşılaştırma yapıp bundan emin olmaya çalışacağım.
Go to Top of Page

Scyth

1069 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/09/2017 :  19:08:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
çeviri için teşekkürler

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

Majisyen

288 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/09/2017 :  23:47:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler. Rüyada Gurdjieff görme kısmı ilginçmiş :)

Karanlık, ışığın olmadığı yerde vardır.
Go to Top of Page

Tgur

1003 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/09/2017 :  12:01:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Teşekkürler emeği geçen dostumuza..
Bu arada Kogel Mogelin bir Polonya tatlısı olduğunu öğrendik.

Go to Top of Page

bigsenfoni

1042 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/09/2017 :  12:57:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Ceviri icin teşekkürler dostum...

KENDİ DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO

Kalbiniz temiz,gözünüz Osho'nunki gibi acik olsun.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

617 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/09/2017 :  13:17:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi

Geçmiş yıllara ait çevrilmemiş celse listemizin son celsesi buydu. Bir ara K forumda yayınlanmış tüm celselerle tekrar bir karşılaştırma yapıp bundan emin olmaya çalışacağım.

Eline sağlık bozadi. Görünen o ki tüm celseler bitti :)
Go to Top of Page

Astre

300 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/09/2017 :  17:42:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tüm celseleri bitirmek büyük başarı, ellerinize sağlık :)
Go to Top of Page

beyrutkapı

434 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/09/2017 :  20:07:00  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Güzel celse. Emeği geçen herkese teşekkürler
Go to Top of Page

Scyth

1069 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/09/2017 :  18:32:06  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
16 Eylül celsesi yayınlandı.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

617 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/09/2017 :  19:12:50  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Scyth

Go to Top of Page

bozadi

8793 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/09/2017 :  11:17:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Scyth

Bu güzel haberi yeni fark edebildim. Bu akşam çevirisini paylaşmış olurum.
Go to Top of Page

Tgur

1003 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 19/09/2017 :  11:23:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sevgili Bozadinin "rezonans "oluşturucu çabalarını görüyor musunuz ,bir anda yoğunluk değiştirip (ölerek değil) bizi yalnız bırakacağından korkuyorum ,sahi ne yaparız o zaman biz..

Edited by - Tgur on 19/09/2017 11:25:11
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,36 saniyede oluşturuldu.