Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Diğer
 ABD tarihinin en kanlı silahlı saldırısı: En az 50 ölü (2.10.17)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi

7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/10/2017 :  15:15:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
2 Ekim 2017

ABD tarihinin en kanlı silahlı saldırısı: Ölü sayısı 50'ye yükseldi

ABD'nin Las Vegas kentinde Route 91 Harvest müzik festivalindeki bir konsere düzenlenen silahlı saldırıda en az 50 kişinin öldüğü, 200'ün üzerinde yaralı olduğu kaydedildi. Saldırganın bir otelde etkisiz hale getirildiği açıklandı. Saldırganın Las Vegas'ta yaşayan Stephen Paddock adlı bir kişi olduğu bildirildi.

Las Vegas'ta bir country müzik festivali sırasında bir saldırganın ateş açması sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 50'ye yükselirken, 200'ün üzerinde yaralı olduğu kaydedildi.

Polis, ölenlerin arasında o sırada izinli olan 2 polis memurunun da bulunduğu açıkladı.

Saldırının, bir otelin balkonundan kalabalığın üstüne ateş açılarak gerçekleştirildiği sanılıyor.

Olay, ABD tarihinin en ölümcül silahlı saldırısı oldu.

Geçen sene Orlando'daki bir gece kulübüne düzenlenen silahlı saldırıda 49 kişi hayatını kaybetmişti.

Las Vegas Metropolitan Polis Departmanı, olayın ardından bir şüpheliyi etkisiz hale getirdiğini duyurdu.

Nevada şerifi, saldırganın Las Vegas'ta yaşayan Stephen Paddock olduğunu açıkladı.

Şüphelinin, Mandalay Bay Oteli'nin 32. katında etkisiz hale getirildiği belirtildi. Bazı soruşturma kaynaklarına göre saldırgan 64 yaşındaki Stephen Paddock.

Polis, şüphelinin herhangi bir örgüte üye olmadığını ve başka bir saldırgan olmadığını düşündüğünü aktardı.

SALDIRIYLA BAĞLANTILI BİR KADIN ARANIYOR

Las Vegas Polis Departmanı Şerifi Joseph Lombardo, saldırıyla bağlantılı bir kadının sorgulanmak üzere arandığını duyurdu.

Lombardo, "(Saldırganla) seyahat eden bir arkadaşını arıyoruz. İsmi Marilou Danley. Asyalı bir kadın, 1.50 boylarında, yaklaşık 50 kilo" dedi.

Kaynak: Sputnik

bozadi

7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/10/2017 :  15:18:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Saldırının derin devletle bir bağlantısı olup olmadığı belli değil sanırım henüz ama ABD'de kaosun çok süratli bir şekilde tırmanmakta olduğu görülüyor. ABD'de eninde sonunda derin devlete karşı büyük bir devrim hareketi başlayacağına dair kehanetleri aklıma getiriyor bu durum.
Go to Top of Page

bozadi

7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/10/2017 :  15:24:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
2 Ekim 2017

ABD'de ikinci silahlı saldırı: Ölü haberleri var

ABD'nin Kansas eyaletinde, yeni basketbol sezonu kutlamaları sırasında Kansas Üniversitesi'ne silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı

ABD'nin Kansas eyaletinde gerçekleşen silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybederken, iki kişi de yaralandı.

Kalabalık ve popüler bir öğrenci mekanına yapıldığı belirtilen silahlı saldırı yerel saatle 01:45'te gerçekleşti.

Güvenlik güçleri saldırının sebebinin henüz bilinmediğini ve şimdiye kadar herhangi bir tutuklama gerçekleşmediğini açıkladı.

Kaynak: ABC Gazetesi

Go to Top of Page

bigsenfoni

891 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/10/2017 :  23:32:05  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Haber icin teşekkürler bozadı.Bügün rüyamda 15 kasımla ilgili birsey gösterdiler, eğer kolektif ile alakalı bir rüya ise isin icinde dikkat edilmesi gereken ölüm haberleri vardı,ücüncü cümlenin sadece ünlem isaretini hatırlıyorum ve ardından osmanlıca bir şiïr (4 lük)okudum.Ne yazıkki osmankıca bilmediğim icin okuduğum şiiride hatırlamıyorum.Tek bildiğim osmanlıca (yada eski bir türk dili)bir dil olduğu ve ne anlama geldiğini düşünürken uyandım.

Rüyamdaki analizim;Kisisel olsun yada kolektif eğer öfke yenilebilirse yada kontrol altına alınabilirse daha hayırlı olacaktır!İnsallah....

Rüyadan başlamısken 1 hafta önce gördüm rüyamıda anlatayımda tam osun;Yeni bir araba ile dolasırken dikkatim arabanın (kız arkadasım ile)fark etmeden yanlış yola giriyorum.Yola girerken diğer sürücünün uyarısını pek anlamıyorum ve kız arkadasıma adamın ne dediğini sorduğumda adamın cok güzel diye bağırdığını anlatıyor.(ama aslında adam beni alman usulu uyarıyor)Ben/biz yola devam ederken bir anda yol bitiyor ve ben kendime aşırı güvenim ve kibirimden dolayı geri dönmek yerine arabayı barıyerlerin üstünden gecerek yola cikarmaya calisiyorum.Ve hic beklemedigimbir anda arac kayiyor ve su kanalina düsüyoruz.Dibe doğru batarken ben son anda yanimdaki kapıyı acıyorum ve elimi kız arkadasıma uzatıyorum ve oda benimle göz göze geldikten sonra elini bana uzatıyor ve onuda arabanın icinden cekerek kurtariyorum,arabada karanlık sularda kaybolup gidiyor.Sonra su üstüne cikiyoruz ve ben kanalın karsısı doğru yüzüyorum oradada bir askerin daha doğrusu fransız askerinin nöbet tuttuğunu görüyorum ona durumu anlatıyorun hic umrunda oluyor,ve basindan savmaya calisıyor.Bunun disinda fransada olduğumu anliyorum.Sonrada kanalın arabayla uctugumuz yöna doğru yüzüyorum ve uyanmaya baslıyorum.

Rüya eski bir hayat anısı da olabilir.ilginc olan ise rüyamı gördüm gün yada bir gün sonra milli motor sürücümüz olan kisinin Fransada ağır motor kazası yapmis olması hatta ağir kazanin bir kac gün öncesi motorunun kayarak düsürmesi;ilk önce kayıyor hafif kaza yapiyor onu dikkate almiyor ve ağir kaza yapiyor.Bende arabayı bariyerlerin üstünden gecirneye calişirken kaydıgini farketniş ama hırsından ötürü görmezden geldim sonra aniden kanala ucmustuk....iste böyle birşey dostlarım.

Bir rüyam daha aklıma geldi 10-15 gün önce görmüştüm.Kocaman bir cadırın icindeydim,Hani şu eski tarihte seferlere giderken kurdukları kocaman cadırlar gibi,rüyada cadırın benim cadırım olduğunu biliyordum ve e onu düzenliyorum özellikle aklımda kalan ısığın kablosunu ayarlarken (ne alaka deyilmi o zaman elektrik mi vardı!ama su andaki aklım o zamanki lambayı/kandili böyle yorumladı zannedersem)Hayranlıkla cadırımın görkemi ile gururlanırken uyanıyorum.Hissettiğim diğer seyde savaş ortaminda olduğum ve dısarıdakilerin de arkadaşlarım olması...cadıra girmeden önce onlarla konuşnuştum.

bitti galiba :)))

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka

Edited by - bigsenfoni on 03/10/2017 00:43:33
Go to Top of Page

bigsenfoni

891 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/10/2017 :  00:50:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Etkisiz hale getirişler!Bu vahseti yapan kisi kacış pilanınıda yapar.Eğer geri zekalı değilse yada aklı başında ise...işin içinde başka işler var gibi geliyor.

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka
Go to Top of Page

bozadi

7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/10/2017 :  18:52:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Rüya paylaşımların için teşekkürler bigsenfoni. İlginçtiler.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

393 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/10/2017 :  20:07:56  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bigsenfoni

Haber icin teşekkürler bozadı.Bügün rüyamda 15 kasımla ilgili birsey gösterdiler, eğer kolektif ile alakalı bir rüya ise isin icinde dikkat edilmesi gereken ölüm haberleri vardı,ücüncü cümlenin sadece ünlem isaretini hatırlıyorum ve ardından osmanlıca bir şiïr (4 lük)okudum.Ne yazıkki osmankıca bilmediğim icin okuduğum şiiride hatırlamıyorum.Tek bildiğim osmanlıca (yada eski bir türk dili)bir dil olduğu ve ne anlama geldiğini düşünürken uyandım.

Rüyamdaki analizim;Kisisel olsun yada kolektif eğer öfke yenilebilirse yada kontrol altına alınabilirse daha hayırlı olacaktır!İnsallah....

Rüyadan başlamısken 1 hafta önce gördüm rüyamıda anlatayımda tam osun;Yeni bir araba ile dolasırken dikkatim arabanın (kız arkadasım ile)fark etmeden yanlış yola giriyorum.Yola girerken diğer sürücünün uyarısını pek anlamıyorum ve kız arkadasıma adamın ne dediğini sorduğumda adamın cok güzel diye bağırdığını anlatıyor.(ama aslında adam beni alman usulu uyarıyor)Ben/biz yola devam ederken bir anda yol bitiyor ve ben kendime aşırı güvenim ve kibirimden dolayı geri dönmek yerine arabayı barıyerlerin üstünden gecerek yola cikarmaya calisiyorum.Ve hic beklemedigimbir anda arac kayiyor ve su kanalina düsüyoruz.Dibe doğru batarken ben son anda yanimdaki kapıyı acıyorum ve elimi kız arkadasıma uzatıyorum ve oda benimle göz göze geldikten sonra elini bana uzatıyor ve onuda arabanın icinden cekerek kurtariyorum,arabada karanlık sularda kaybolup gidiyor.Sonra su üstüne cikiyoruz ve ben kanalın karsısı doğru yüzüyorum oradada bir askerin daha doğrusu fransız askerinin nöbet tuttuğunu görüyorum ona durumu anlatıyorun hic umrunda oluyor,ve basindan savmaya calisıyor.Bunun disinda fransada olduğumu anliyorum.Sonrada kanalın arabayla uctugumuz yöna doğru yüzüyorum ve uyanmaya baslıyorum.

Rüya eski bir hayat anısı da olabilir.ilginc olan ise rüyamı gördüm gün yada bir gün sonra milli motor sürücümüz olan kisinin Fransada ağır motor kazası yapmis olması hatta ağir kazanin bir kac gün öncesi motorunun kayarak düsürmesi;ilk önce kayıyor hafif kaza yapiyor onu dikkate almiyor ve ağir kaza yapiyor.Bende arabayı bariyerlerin üstünden gecirneye calişirken kaydıgini farketniş ama hırsından ötürü görmezden geldim sonra aniden kanala ucmustuk....iste böyle birşey dostlarım.

Bir rüyam daha aklıma geldi 10-15 gün önce görmüştüm.Kocaman bir cadırın icindeydim,Hani şu eski tarihte seferlere giderken kurdukları kocaman cadırlar gibi,rüyada cadırın benim cadırım olduğunu biliyordum ve e onu düzenliyorum özellikle aklımda kalan ısığın kablosunu ayarlarken (ne alaka deyilmi o zaman elektrik mi vardı!ama su andaki aklım o zamanki lambayı/kandili böyle yorumladı zannedersem)Hayranlıkla cadırımın görkemi ile gururlanırken uyanıyorum.Hissettiğim diğer seyde savaş ortaminda olduğum ve dısarıdakilerin de arkadaşlarım olması...cadıra girmeden önce onlarla konuşnuştum.

bitti galiba :)))

Rüyalar bazen ok mantıklı çıkarımlar yaptırabiliyor ama rüyayı en iyi anlayabilecek gören kişi oluyor, anlattığın için teşekkürler umalım ki hayırlısı olsun..
Go to Top of Page

bigsenfoni

891 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/10/2017 :  00:04:39  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Rica ederim ... Katlimi yapan kisinin 4 kattan (ortalarda bir yerde)ates ettigine dair youtube da bazi video/filmler (iki film var)var.Ilginc olan ise yakaladiklari ve öldürdükleri adamin (yada intahar eden adam) odasi üst katlarda sag tarafta bir yerde olmasi.Bunun disinda adamin babasinin Amerika da taninan ün yapmis bir hirsiz ve adamin kendisisin milyoner olmasi...

Belkide birkac kisi yapmistir.

https://www.youtube.com/watch?v=jMDNtboxEBo

https://www.youtube.com/watch?v=pgWU2FjZonQ

Edited by - bigsenfoni on 05/10/2017 00:10:47
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: [email protected] Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,34 saniyede oluşturuldu.