Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Olağandışı Olaylar
 Diğer
 Komadan çıkıp rusça konuşan türk kadın
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

ogeday

23 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/10/2017 :  12:17:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Osmaniye’de güzellik salonu işleten 27 yaşındaki Hatice Tatlıer geçirdiği kaza nedeniyle 10 gün komada kaldı. Komadan çıkan Tatlıer Rusça konuştuğunu iddia etti.

http://www.sonsayfa.com.tr/yasam/komadan-cikti-rusca-konustu-h4499.html

ogeday

23 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/10/2017 :  12:20:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Buna benzer bir olay amerikada kafasini kale diregine carptiktan sonra ispanyolca konusmaya baslayan ve daha once hic ispanyolca bilmeyen siyahi bir kalec vardi.
Go to Top of Page

Neron

29 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/10/2017 :  12:55:31  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Doktorlar kadının rusça konuşmadığını söylüyor ama kadın rusçaya benzeyen bir iki cümle de sanki sarfetti.
Go to Top of Page

bozadi

7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/10/2017 :  14:27:47  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Paylaşım için teşekkürler.

Evet, doktorlar her ne kadar inkar etseler de, bu yabancı aksan sendromu denen olay sadece aksan değil, bazı durumlarda bizzat yabancı bir dilin konuşulmasını da kapsıyor. Nitekim Hatice Tatlıer de sadece Rus aksanıyla konuşmaktan bahsetmiyor, komadan uyandıktan sonra bizzat "Rusça dilini" konuştuğunu söylüyor. Zaten örnek birkaç cümle de sarfediyor Neron'un belirttiği gibi. Ameliyattan sonra kimsenin kendisini anlamadığını çünkü normalde hiç bilmediği Rusça konuştuğunu ve yazılarını da kimsenin anlamadığını çünkü Rusça (muhtemele Kiril alfabesiyle) yazdığını söylüyor ve yalan söylemesi veya durumu çarpıtması için bir neden varmış gibi görünmüyor.

Ama doktorlar kadının açıklamalarının bir kısmına tamamen körlük taslayarak kadının sadece bazı konuşma kaslarını etkileyen sinir zedelenmeleri nedeniyle "bozuk" konuştuğunu iddia ediyorlar. Tamam, bazen bizzat bu nedenle bir insanın konuşma biçimi bozulabilir ama bu kaslar nasıl oluyor da son derece tutarlı bir "aksan" konuşacak kadar isabetli bir şekilde bozuluyor, bunu açıklayamıyorlar gibi.

Doktorluk da pek çok başka bilim alanı gibi "materyalizmin" şiddetli etkisi altında kaldığından, doktorlar "spiritüel" konulara dair açıklamalara ve olasılıklara çok kapalı kalıyorlar. Bazıları da meslektaşları tarafından aşağılanma korkusuyla konuşamıyorlar bu tür konularda.

Bir ihtimal olarak, kadın muhtemelen Rusça veya benzer bir dil konuştuğu bir enkarnasyonla bir tür özdeşleşme yaşamış halde uyanıyor bir sebepten dolayı. O dilde konuşuyor bir süre, sonra bu enkarnasyona ait veritabanıyla bağlantılar tekrar kuruldukça, bu enkarnasyondaki dili aksanlı bir şekilde konuşmaya başlıyor veritabanları arasındaki geçiş sürecinin etkisiyle. Bir diğer olasılık olarak ilginç bir "ruh yapışması" vakası olabilir. Bedeni komple başka bir ruhun devralması şeklindeki bir "walk-in" olayı olduğunu sanmıyorum çünkü kadın kuaförlük (yoksa sadece makyaj mı?) mesleğine devam ediyor gibi görünüyor ve kaza öncesi hayata tamamen yabancıymış gibi görünmüyor.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

393 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/10/2017 :  14:37:05  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet baya enteresan. Ruh yapışması da olabilir geçmiş yaşamla ilgili bir durum da. Asıl önemli nokta gerçekten bilimin çok fazla eleştirilecek yanı olması. Kişisel egolar insanın yararına olacak her şeyi kapıyabiliyor.
Go to Top of Page

Neron

29 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/10/2017 :  20:36:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu olaydaki bir başka ilginç husus da şu, kazâdan sonra degil, kadın iyileşme süreci içindeyken, bir gün uyandığında bu olay ortaya çıkıyor.
Go to Top of Page

bigsenfoni

891 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/10/2017 :  11:27:49  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka
Go to Top of Page

bozadi

7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/10/2017 :  13:58:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Video için teşekkürler bigsenfoni. Anladığım kadarıyla, eğer önceki bir reenkarnasyonun veritabanıyla karışma tahmini doğruysa, bu kadın muhtemelen Rus değil Özbek'ti önceki yaşamda. O taraflardaki pek çok ülkede Rusça zaten doğal ikinci dil gibi sanırım. Bu anlamda kadının Rusçayla karışık Özbekçe konuşuyor olması daha anlamlı oluyor.

Kadın yalan söylüyor gibi görünmüyor, tüm bunları şöhret vb için uyduruyor gibi görünmüyor. Gayet ciddi bir mesele var gibi.

Ve "yabancı aksan sendromu" ile açıklanabilecek birşey olmadığı da ortada. Çünkü söz konusu sendrom yalnızca konuşma kaslarındaki sorunlar nedeniyle meydana gelen basit bir konuşma bozukluğu durumu. Elbette bu tür vakaların bazılarında bozulan konuşma yabancı bir aksanla benzeşebilir ama bu kadının durumundaki kadar da değil yani! :)
Go to Top of Page

bigsenfoni

891 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/10/2017 :  17:22:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Belki de rus ajanidir,yada robot insandir yani kazada öldü ve yeniden canlandirma konsepinde (programlama)bir hata yapildi,Önceki hayatlarından hatirlamada olabilir,yada ruh yapismasi (musallat)vardi öz gidince o kaldi ve koma esnasinda vücudu yeniden yapilandirdi.

Komadan ilk uyandigindi zamanlarda cekilen bir videoda son derece normal konusuyormus ve sonradan durum gelismeye baslamis gibi.

O kadar cok olasilik var ki...Tek emin oldugum ortada anormal bir durum var.Nedeni,nasılı,sebepleri sadece profesyonel bir ruhsal(hipnoz)ve fiziksel arastirmadan sonra teshis edilebililinir oda biraz zor.Gerisini Allah bilir...

Kazanin olus sebebi de ilginc arka koltukta kapi acilmis ve kadin arabadan kafasinin üzerine düsmüş!Böyle kazalar kolay kolay olmaz!Ya bir intehar yada cinayetten kaynaklana bilir.Karanlik varliklarin/güclerin bedenleri ele gecirmek icin yapabilecekleri operasyonlari az cok biliyoruz...Bu vaka bir varligin hatatinin calinmasina/ele gecirilmesine örnek de olabilir.Alin size yeni bir matrix ajani...Size bir kizdan bahsetmistim bir yerlerde piknik yaparken arkadasinin robot olusu ve kizi öldürüsü ve kizin tek hatirladigi kabolan bir zaman hatti ve arkasinin kanlar icin de agaclarin arasindan/ormandan cikisi ve hic bir sey hatirlamasi ve bu sekilde iki tane olay onlatmisti bana birincisi arkadasini kizin arkadasi tarafindan öldürülüp robot yapilmasi, sonra kizin baska bir arkadasinin öldürüp robot yapmasi ve böyle sekilde dünyaya robot ajanlarin yerlestirilmesi, konusu, ne kadar cilgin bir teori oldugunun farkindayim ama teorinin gercek olma olasikigi 100% 0,001 bile olsa üzerinde düsünülmesi gerekir bence ki celselerde bu konuda bir sürü örnek var hatta kuranda bile...Biz yarattik onlari ve kuvvetli yaptik baglarini eklemlerini,diledigimizde degistiririz onlari,iste bu hatirlatici ve düsündürücüdür!(insan suresi)birde hatirlayamadigim bir sürede "biz istersek insanlari yok edip onarin yerine baskalarini yerlestiririz ve onlar(yeni yerlestirilen varlik)hic insanlar gibi olmazlar"diye bir sey geciyordu...Kuran'da dedigi gibi bunlar hatirlatici ve ne kadar azbir olasilik olsada düsünülmesi gereken seyler diye düsünüyorum

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka

Edited by - bigsenfoni on 12/10/2017 19:01:42
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

393 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/10/2017 :  18:14:47  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bigsenfoni

Belki de rus ajanidir,yada robot insandir yani kazada öldü ve yeniden canlandirma konsepinde (programlama)bir hata yapildi,Önceki hayatlarından hatirlamada olabilir,yada ruh yapismasi (musallat)vardi öz gidince o kaldi ve koma esnasinda vücudu yeniden yapilandirdi.

Komadan ilk uyandigindi zamanlarda cekilen bir videoda son derece normal konusuyormus ve sonradan durum gelismeye baslamis gibi.

O kadar cok olasilik var ki...Tek emin oldugum ortada anormal bir durum var.Nedeni,nasılı,sebepleri sadece profesyonel bir ruhsal(hipnoz)ve fiziksel arastirmadan sonra teshis edilebililinir oda biraz zor.Gerisini Allah bilir...

Ben uzman bir hipnoterapistin bir kaç saat içerisinde durumu çözebileceğine inanıyorum.
Go to Top of Page

ogeday

23 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/10/2017 :  20:12:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Peki bu hastaya kasitli olarak yanlis tehsis koyan doktora ne demeli.Tum Turkiyeye rezil oldugu icin kendinden utanmayacak mi
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

393 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/10/2017 :  21:11:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu işler öyle işlemez. Rezil de olunmaz bu ülkede. Bilim üniversitelerde en iyi yalayıcılar seçilerek yapılır. Sisteme en güzel ayak uyduran koyunlar bir yerlere getirilir. Ben eğitim ve bilime çok itibar etmem. Belirli ekollerin peşine takılır dogmatik saplantılar gibi onları savunurlar. İnsanlığın yararı için kendini geliştirmeyi göze almamış adamların yapacağı bilim işte bu kadar olur. Ego böyle bir şey. Ayrıca ülkemizde ve dünyanın bir çok yerinde hipnoterapi şarlatanlık olarak görülür, bir çok ekole terstir. bu tarz durumlar ata dna sı denen ispatlanmamış sallamasyon bir tespitle savuşturulur. çok zor da kalınırsa da allahın işi denir konu kapanır.

Edited by - gerçek tosun paşa on 12/10/2017 21:12:42
Go to Top of Page

fidelista

95 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/10/2017 :  22:11:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bilim adamları ve doktorlara bu kadar saldırmanız doğru değil,yanlış tanı konulması her zaman olabilir hemde ekstrem durumalarda.Beğenmediğiniz her türlü teknoljik alet yada diğer şeyler bu bilimadamlarının çabaları ile olmuştur.Milyonlarca insanın hayatını kurtarmışalardır ,sınırları vardır yanlışları olabilir,bağnaz olanalr çok olabilir ama bir kesimi toptan karalamak önyargıdır.Babanız akşam kalp krizi geçirse soluğu acilde alırsınız biraz insaf.Akıl ve bilim rehber olmalıdır.
Kadının durumu en mentıklısı geçmiş yaşamalrla ilgili olabilir hipnoz yapmak lazım.

Edited by - fidelista on 12/10/2017 22:12:31
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

393 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/10/2017 :  23:24:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sen niye konuyu el insafa çekiyorsun? Sanki geldik bilime ve doktorlara karşıyız dedik. Sen ne dediği mi anladın mı? Akıl ve bilim bak ne güzel yazmışsın yan yana. Bilimin ve bilimle ön plana çıkan insanların -bak burada işinde gücünde doktorlarımızı, üniversitelerde canıyla başıyla çalışan hocaları zaten kast etmiyorum- statü uğruna potansiyeli aşağı çekip dezanformasyonlara alet edildiğini olması gereken bilim ve teknoloji anlayışının bu olmaması gerektiğini uzun süredir düşünüyorum. Bir de babam kalp krizi geçirdiğinde hastane aciline gittik evet.
Go to Top of Page

ogeday

23 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/10/2017 :  14:09:21  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Kadin evet yerine da kelimesini kullaniyor ve bir cok rusca cumle kuruyor israrla ben rusca konusuyorum diyor.En azindan Rusca bilen birine danisip hic sormak aklina gelmemismi bu kadin gercekten bu dili konusuyormu bi bak demek.Oyle cikip ukala ukala bu kadin yabanci dil bilme sendromu yasiyor diye iskembeden sallamis.Zahide nin programindaki hocayla rusca muhabbet etti kadin ve hoca bildigini onayladi.Fidelista sen belli ki hic yanlis tehsis koyup hastayi olduren sakat birakan birini gormemissin.Ben yanlis muayneden dolayi sag gozunu kaybeden birini taniyorum bu isler cocuk oyuncagi degil.
Go to Top of Page

bozadi

7033 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/10/2017 :  14:52:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
fidelista, elbette ki bilimden herkes yararlanıyor. Buradaki kimsenin bilimle, bilim insanlarıyla veya tıp insanlarıyla genel bir sorunu olduğunu sanmıyorum. Ama bilim adıyla epeyce önyargı ve hatta düpedüz bilim-karşıtı faaliyet de yürütülüyor. Ben yukarıdaki olayda, kadının durumunu "yabancı aksan sendromu veya fiziksel kaynaklı bir konuşma bozukluğu" olarak tanımlayan herhangi bir doktorun da ille de kötü niyetli veya negatif amaçlı olduğunu düşünmem otomatik olarak, onu ayrıca araştırmak, sorgulamak gerekir duruma göre ama bu olayda bu teşhise itiraz ederim kendimce, çünkü kadının anlattıklarının/konuştuklarının bir kısmına tamamen körlük taslanıyor. Açıklayamadıkları kısımları yok sayıyorlar, kadını aptal yerine koyuyorlar. Burada bilimle çelişen bir durum var. Ama elbette ben o doktorun o teşhisine kızsam da, aynı doktorun yeterince ehil olduğu bir alandaki bilinçli ve başarılı hizmetini alırsam veya başkalarının aldığını bilirsem bundan mutlu olur minnet duyarım.

Bilimin olduğu yerde ahlak da olması gerekir ve ne yazık ki bilim ve tıp dünyasında materyalist egemen güçlerin baskısı nedeniyle, çevrilen sayısız karanlık işlere karşı korkunç bir sessizlik ve itirazsızlık durumu var genel itibariyle. Örneğin tıp dünyasında, özellikle ilaç endüstrisinde korkunç karanlık işler çevriliyor sürekli olarak (para amaçlı ve bazen de bizzat insanları zehirleme, aptallaştırma, kontrol altına alma amaçlı) ama ne genel olarak bilim dünyasında, ne de tıp dünyasında vicdanın sesi olup da, çevrilen karanlıklara karşı sistematik, organize bir itiraz göremiyoruz, duyamıyoruz. Veya çok cılız kalıyor bu tür sesler. O yüzden de, bilim ve tıp dünyasının karanlık yönleriyle ilgili ifşaların, itirazların, eleştirilerin güçlenmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Ve bir de şu var: Bilimciler veya tıpçılar da bize sundukları hizmeti bedavaya sunmuyorlar. Nasıl onlar kendi hayatlarını idame ettirmek için para harcayıp çeşitli hizmetler satın almak zorundalarsa, elbette insanlar da para harcayıp (veya vergi verip) onların hizmetlerini satın almak durumunda. Burada bir dengesizlik yok, insanların bilimcilere veya tıpçılara özel veya ayrı bir borcu yok. Ve belirttiğim gibi, tüm mesleklerde ve alanlarda olduğu gibi, tıp ve bilim dünyasının da oldukça karanlık bir yüzü var ve aslına bakarsanız, bu konuda belki de en çok utanması gerekenler de onlardır çünkü bilim ve tıp cehaletle, karanlıkla, kötülükle mücadelenin bayraktarı olması gereken alanlardır. Halbuki insanlığın bilim ve tıp konusunda aldığı hizmetlerin düzeyi, olması gerekenin çok çok altında olduğu gibi, insanlara bu konularda hizmet yerine işkence edilmesi olaylarına da sık rastlanıyor. Elbette tüm bilimciler veya tıpçılar buna bile isteye iştirak ediyorlar demiyorum ama ne yazık ki bu alanlarda haksızlığa, dolandırıcılığa, işkenceye örgütlü ve güçlü bir şekilde itiraz edildiğine şahitlik etmek zor. Yok değil ama inanılmaz düzeyde yetersiz. Çünkü bilimciler ve tıpçılar da ekmeğinin derdinde öncelikle. Ve sistem onları da ciddi oranda baskı ve kontrol altında tutuyor. Ve belki de başka alanlarla karşılaştırıldığında, bu alanlardaki insanların genel sessizliği ve itaatkarlığı, diğer tüm alanlardakinden daha çirkincedir, daha utanç vericidir ve daha pahalıya patlamaktadır insanlık için.

Ama elbette kim işini ahlaklı, doğru-dürüst yapıyorsa, tüm baskılara, işkencelere rağmen insanlar için daha iyi çözümleri daha kolay ve etkili şekillerde sunmak için çaba harcıyorsa, sağolsunlar, varolsunlar, onlara şükran duyarız. Bu sadece bilimciler veya tıpçılar için değil, tüm meslekler veya kesimler için de geçerli tabi.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

393 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/10/2017 :  15:12:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi

fidelista, elbette ki bilimden herkes yararlanıyor. Buradaki kimsenin bilimle, bilim insanlarıyla veya tıp insanlarıyla genel bir sorunu olduğunu sanmıyorum. Ama bilim adıyla epeyce önyargı ve hatta düpedüz bilim-karşıtı faaliyet de yürütülüyor. Ben yukarıdaki olayda, kadının durumunu "yabancı aksan sendromu veya fiziksel kaynaklı bir konuşma bozukluğu" olarak tanımlayan herhangi bir doktorun da ille de kötü niyetli veya negatif amaçlı olduğunu düşünmem otomatik olarak, onu ayrıca araştırmak, sorgulamak gerekir duruma göre ama bu olayda bu teşhise itiraz ederim kendimce, çünkü kadının anlattıklarının/konuştuklarının bir kısmına tamamen körlük taslanıyor. Açıklayamadıkları kısımları yok sayıyorlar, kadını aptal yerine koyuyorlar. Burada bilimle çelişen bir durum var. Ama elbette ben o doktorun o teşhisine kızsam da, aynı doktorun yeterince ehil olduğu bir alandaki bilinçli ve başarılı hizmetini alırsam veya başkalarının aldığını bilirsem bundan mutlu olur minnet duyarım.

Bilimin olduğu yerde ahlak da olması gerekir ve ne yazık ki bilim ve tıp dünyasında materyalist egemen güçlerin baskısı nedeniyle, çevrilen sayısız karanlık işlere karşı korkunç bir sessizlik ve itirazsızlık durumu var genel itibariyle. Örneğin tıp dünyasında, özellikle ilaç endüstrisinde korkunç karanlık işler çevriliyor sürekli olarak (para amaçlı ve bazen de bizzat insanları zehirleme, aptallaştırma, kontrol altına alma amaçlı) ama ne genel olarak bilim dünyasında, ne de tıp dünyasında vicdanın sesi olup da, çevrilen karanlıklara karşı sistematik, organize bir itiraz göremiyoruz, duyamıyoruz. Veya çok cılız kalıyor bu tür sesler. O yüzden de, bilim ve tıp dünyasının karanlık yönleriyle ilgili ifşaların, itirazların, eleştirilerin güçlenmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Ve bir de şu var: Bilimciler veya tıpçılar da bize sundukları hizmeti bedavaya sunmuyorlar. Nasıl onlar kendi hayatlarını idame ettirmek için para harcayıp çeşitli hizmetler satın almak zorundalarsa, elbette insanlar da para harcayıp (veya vergi verip) onların hizmetlerini satın almak durumunda. Burada bir dengesizlik yok, insanların bilimcilere veya tıpçılara özel veya ayrı bir borcu yok. Ve belirttiğim gibi, tüm mesleklerde ve alanlarda olduğu gibi, tıp ve bilim dünyasının da oldukça karanlık bir yüzü var ve aslına bakarsanız, bu konuda belki de en çok utanması gerekenler de onlardır çünkü bilim ve tıp cehaletle, karanlıkla, kötülükle mücadelenin bayraktarı olması gereken alanlardır. Halbuki insanlığın bilim ve tıp konusunda aldığı hizmetlerin düzeyi, olması gerekenin çok çok altında olduğu gibi, insanlara bu konularda hizmet yerine işkence edilmesi olaylarına da sık rastlanıyor. Elbette tüm bilimciler veya tıpçılar buna bile isteye iştirak ediyorlar demiyorum ama ne yazık ki bu alanlarda haksızlığa, dolandırıcılığa, işkenceye örgütlü ve güçlü bir şekilde itiraz edildiğine şahitlik etmek zor. Yok değil ama inanılmaz düzeyde yetersiz. Çünkü bilimciler ve tıpçılar da ekmeğinin derdinde öncelikle. Ve sistem onları da ciddi oranda baskı ve kontrol altında tutuyor. Ve belki de başka alanlarla karşılaştırıldığında, bu alanlardaki insanların genel sessizliği ve itaatkarlığı, diğer tüm alanlardakinden daha çirkincedir, daha utanç vericidir ve daha pahalıya patlamaktadır insanlık için.

Ama elbette kim işini ahlaklı, doğru-dürüst yapıyorsa, tüm baskılara, işkencelere rağmen insanlar için daha iyi çözümleri daha kolay ve etkili şekillerde sunmak için çaba harcıyorsa, sağolsunlar, varolsunlar, onlara şükran duyarız. Bu sadece bilimciler veya tıpçılar için değil, tüm meslekler veya kesimler için de geçerli tabi.

Müthiş bir sosyal çözümleme olmuş aynı zamanda noktası virgülüne katılıyorum.

Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: [email protected] Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,2 saniyede oluşturuldu.