Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Alıntılar
 Mehmet Alperen'den güzel öğütler
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bigsenfoni

1009 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/10/2017 :  02:08:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının Kişisel sitesini Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Anladigim kadariyla karanlik tarafa girmis ve bunun aslinda kalbinin istemedigi yol olduguna karar vermis ve sinirdan dönerek bh adaylik yolunda devam ediyor.Baktigim bazi videolarindan karanlik yolda iken zamaninda yaptiklarina/uyduklarina karsi kendisini cezalandirma ve iyilestirme sürecinde olarak algiladim.Isin icinde birde standart 4 kh saldiri programi mevcut.

Güzel öğütlerini gecmisini yargılamadan izlemenizi tavsiye ederim.

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka

Edited by - bigsenfoni on 13/10/2017 02:35:21

bozadi

8507 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/10/2017 :  11:26:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Paylaşım için teşekkürler bigsenfoni. İlk defa rastlıyorum bu isme. Diğer videolarından birkaçına da baktım. Abi boş değil gibi görünüyor, yani en azından zır-cahil değil, belli bir bilgi birikimi, okumuşluğu var gibi görünüyor. Niyeti de kötü değil gibi. Ama bu forumda ele aldığımız veya okuduğumuz konular itibariyle bilgi düzeyinin çok yeterli olduğunu düşünmüyorum. Siyaseten de sorunlu bazı yönleri var gibi. Darbe öncesine kadar Fethullah'ı epeyce savunmuş. Bir yandan Amerika'ya, İsrail'e karşı anti-emperyalist bir tavrı var ama bir yandan da darbeye kadar Fethullah'ın CIA maşası olduğunu anlayamamış. Ayrıca Atatürk'e karşı eleştiri sınırlarını aşan bazı şiddetli yargılamaları var. Kısacası, kötü niyetli olduğunu sanmadığım halde, kısmen bilgi eksikliğinden, kısmen de dini/siyasi önyargılardan kaynaklandığını sandığım problemli görüşleri var. Buna rağmen, yani bazı bilgi yetersizliklerine ve önyargılarına rağmen, elinden geldiğince dengeli, hakkaniyetli olma çabası var gibi görünüyor ve bunu takdir ettim. Yani eleştiri konusu olabilecek herkesle ilgili hem olumlu yönlerini övmek, hem de olumsuz yönlerini yermek şeklinde bir söylemi ve çabası var ama kendisi bu söyleminin hakkını gerçekten verebiliyor mu yeterince?

Cin meselesinde yararlanılabilecek görüşleri olduğundan şüphe etmiyorum ama bir yandan "cin çıkarma / egzorsizm" meselesini tamamen batı kaynaklı ve uydurma bir fenomen gibi tanımlayıp diğer yandan da cinlerin gayet insanlara musallat olabileceğini ve kendisinin bu tür varlıkları uzaklaştırma konusunda çok yetenekli/güçlü olduğunu anlatması biraz çelişkili ve egotik görünmüş.

Cinlerin normalde insanlara musallat olabilecek kadar güçlü olmadığını, söz konusu vakaların insanların kendilerindeki zayıflıklardan kaynaklandığı konusundaki vurgusunu ise isabetli buluyorum.

Tabi bu arada bu genel "cin" tanımlaması, bu konuyu ele almada son derece yetersiz ve kaba bir kavram gibi geliyor bana. Elbette cinlerin türleri hakkında çeşitli tanımlar var ama örneğin ölüp de dünya düzleminden ayrılmamış insanların meydana getirdiği ilişme durumları var, insan olmayan bedensiz çeşitli varlıklar, dünyadışı varlıklar vs. Bu koskoca bilgi sahasının "cinler" diye çok kaba bir kategorizasyonla, aşırı basitleyici bir şekilde betimlenmesi karşısında üzüntü duyuyorum. Bu ülkenin bu konularda okumuşluğu, deneyimi yüksek hipnoterapi uzmanlarına çok ihtiyacı var.
Go to Top of Page

bigsenfoni

1009 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/10/2017 :  14:35:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Benim dikkatime ceken, enerjilere yada metafizik aleme karsi hassas olusu ve bunlarla ilgili güzel yorumlar/öğütlerde bulunması.Buna dayanarak kendisinin videolarindaki sohbetlerini dinleyerek bilincinin hangi düzeyde olusunu,önyargilarini,yaptigi hatalari,ego yapisini,takintilarini (Atatürk ,Kur'an,cinler,kendini yargilayip cezalandirmasi...)gibi kisisel özellikkerini kavramak ve bunun üzerinde düsünmemin bana/bize faydali olacagina inaniyorum.Karsimizda karanlik güclerin eline gecmis yada cift tarafli olarak isbirliginde bulunulmus ve sonra yoldan dönerek -ki güclerinin elinden alinmasiyla sonuclanmis-kendisini diger kutuba yogunlasmaya cakisan fakat kafasi allak bullak olan bir varlik var.

Tecrubelerini/gördüklerini/bilgilerini paylasmaya hazir ve herseyi anlatamiyacaginin farkindaliginada sahip!Kisi agir bir baski ve saldiri altinda bunuda cinler seytanlar yoluyla anlatmaya calisiyor.3-4 sene önce gördüğüm videosunda (bir televizyon programinda ve bundan belki 10-15 sene cekilmis bir program)derin devletler,ilimunati,karanlik istihbaratlarin yaptiklari şerliklerden bahsediyordu ki bunlar hem Ra hem de kas celselerinde okuduklarimizla ayni bilgilerdi.Cift tarafli ajan olarakta görüne bilir ,bilinc alti ne durumda Allah bilir.

Dedigim gibi incelemeye deger bir kisi...en azindan benim icin.

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

576 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/10/2017 :  15:36:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet size bu videonun yapıcı olabileceği noktasında katılıyorum. Bilgi nasıl koruyabilir ve bilginin öneminin ne olduğuyla ilgili bir örnek bence. Bilgi yarattığı farkındalık ile müthiş bir etki yaratıyor. Adam açıkçası bana çok dengeli biri gibi gelmedi ama dengeyi kurmak için uğraşıyor. İyi niyetli olduğunu düşünüyorum ama. Cin konusunu Kur'an da geçtiği şekilde ikiye ayırıyorum. 1- Cin kelime anlamıyla gözle görülemeyen canlı varlık anlamına geliyor. 2- Cin İnsanlar gibi yaratılmış farklı özelliklere sahip belirli türde bir varlık grubu, ırk, soy. Bunun açıklaması da zor değil Kur'an ın Medineye göçle çokça farklı açıklamalara yer vermesiyle aynı. 2. verdiğim tanım çok daha monoteist dezenformasyona uyuyor. Saygıdeğer Abinin dediği gibi "insan büyük yaratılmıştır korkma, sen yücesin ve güçlü olansın cin zayıf olan" vs. Aslında yıllarca tanıdığım tanımadığım bir çok insandan benzer hikayeler dinledim hepsinde ezberletilmiş gibi aynı noktalar var. Kolektif bilince atılan tabular bunlar bence, kodlama görevi görüyor.

Edited by - gerçek tosun paşa on 13/10/2017 15:38:29
Go to Top of Page

bigsenfoni

1009 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/10/2017 :  16:48:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Metafizik/eterik varliklari herhangi bir ideoloji kalibina takilip kalmadan, en az önyargisiz bir sekilde aciklamaya calisan kaynaklardan biri Renan Seckin hanım olduguna inaniyorum.Kitaplarini okumanizi tavsiye ederim...Bir cok güzel...

Edited by - bigsenfoni on 13/10/2017 17:26:39
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,36 saniyede oluşturuldu.