Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Bilim ve Teknoloji
 HAARP / High Frequency Active Auroral Research Pro
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

Tiversonus


3343 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/06/2009 :  20:19:00  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
HAARP


HAARP / High Frequency Active Auroral Research Program
HAARP sisteminin bir parçası, Sanford Dağı'nın doğu etekleri

Kısa adı HAARP (High Frequency Active Auroral Research Program) olan ve ABD tarafından İyonosfer'in özelliklerini ve davranışlarını araştırmak üzere Alaska'da sürdürülen çalışmadır. İlk kez Sırp asıllı Amerikalı bilimadamı Nikola Tesla tarafından ortaya atılmış bir fikirdir. Bu projenin hayata geçirilmemesi için birçok ülkede kampanyalar olmuştur. Çünkü HAARP projesi iklim kontrol ve yapay deprem silahı olarak kullanılabilme iddialarından dolayı çok tartışmalı bir konu halini almıştır. HAARP, Pentagon'un kontrolünde ve ABD ordusunun hizmetinde olan önemli bir projedir. Alaska'daki merkezde şu anda, yüksek frekansta radyo sinyali yayımlayabilen toplam 48 adet anten bulunmaktadır. Bunların yanısıra, çok yüksek frekanstaki sinyallerle ilgili çalışmalarda kullanılacak olan bir radarın yapılması da planlanmaktadır. HAARP projesi kapsamında, iyonosferin ısıtılması yoluyla ELF (çok düşük frekans) dalgaları da üretilmektedir. Elektromanyetik dalgalar üzerine birçok deneyin yapıldığı bu alan uçaklar için çok tehlikelidir. Bu yüzden HAARP tesislerinde, uçak kontrol sistemi kurulmuştur. Herhangi bir uçağın yaklaşması durumunda antenlerin faaliyetleri otomatik olarak durdurulmaktadırlar. H.A.A.R.P / High Frequency Active Auroral Research Program
Bu harfler, ABD’nin en gizli askeri projelerinden biri olan “High Frequency Active Auroral Research Program” isminin baş harfleri... Adından görüldüğü gibi yüksek frekansla ilgili bir program.

Bu proje 6 yıldan beri, Alaska’da Gakona askeri üssü yakınlarında, ABD Hava ve Deniz Kuvvetleri’nce gerçekleştiriliyor. Resmi amacı, İyonosfer’de araştırma yapmak. Bu projenin gerçekleşmesinde üç Amerikan şirketi ARCO, Raytheon ve E-Sistemleri, önemli rol oynadı ve hâlâ oynuyor..

Amerikalı askeri yetkililere göre, HAARP şunları gerçekleştirecek:

1-Atmosferdeki termonükleer araçların elektromanyetik vuruşlarını değiştirmek,

2-Denizaltılarla haberleşmeyi kolaylaştırmak,

3-Radar sistemlerini son derece geliştirmek,

4-Çok büyük bir bölgede, ABD ordusu dışında tüm haberleşmeyi durdurmak,

5-EMass ve Cray bilgisayarları ile ortaklaşa, toprağın altını çok derinlere kadar incelemek,

6-Büyük alanlarda petrol, doğalgaz ve mineralleri tespit etmek,

7-Cruise füzeleri gibi her türlü saldırı silahı ve uçağı havada imha etmek.

Bu projeye karşıt olan Amerikalı bilimadamları da var. Bunun son derece tehlikeli olduğunu savunuyorlar. Çünkü, onlara göre, HAARP öylesine bir güç haline gelebilir ki, elinde tutan dünyanın tartışmasız hakimi olur.

Projenin karşıtlarından biri olan, ülkenin en ünlü jeofizikçilerinden Prof.Gordon J.F.MacDonald’e göre, elektromanyetik teknoloji bakın daha neler yapabilir:

1-İklimleri değiştirebilir,

2-Kutupları eritebilir veya yerinden oynatabilir,

3-Ozon tabakası ile oynayabilir,

4-Deprem yaratabilir,

5-Okyanus dalgalarını kontrol edebilir,

6-Dünyanın enerji alanları ile oynayarak, insan beynini kontrol altına alabilir,

7-Radyasyon yaymayan termonükleer patlama oluşturabilir...

Bunlar yapabildiklerinin sadece bir kısmı.. Dehşet değil mi?

Ancak, Amerika Hava Kuvvetleri, iklimlerin kontrolünü amaçlayan “Spacecast 2020” projesi ile ilgili olarak “Çevreyi değiştirme teknikleri ile bir başka ülkeyi yok etmek veya zarara uğratmak yasaktır” açıklamasını da yapmış durumda...

Bu proje çok küçük sinyallerle çok büyük enerjileri kontrol etme mantığı üzerine kurulduğuna göre, Zbigniev Brezinski’nin 1970’lerde sözünü ettiği “İlerki yıllarda teknolojiye bağlı daha kontrollü bir toplum olacağı ve elitlerin bu imkanı kullanacağı” cümlesi sanki gerçek oluyor...

ABD eski Başkanı George Bush, “Yeni Dünya Düzeni” cümlesini kullanırken, acaba sadece, siyasi anlamda mı bunu söyledi?

Sizce HAARP ile ilgili bir başka ilginç şeyi anlatalım... Bu konuda Web’de açılan sayfalar, buradaki konuşmalar, gelen bilgiler, tartışılan konular sık sık esrarengiz eller tarafından silinip yok ediliyor. HAARP, bu konuyu inceleyenlere göre, 1994 yılından bu yana, en çok sansüre uğrayan konu durumunda...

Bir de bu konuda yazılmış olan ve adını çok ilginç bulduğumuz bir kitaptan söz edelim:

“Angels D’ont with HAARP..”

HAARP tartışması ABD’de daha çok uzun süreceğe benziyor. HAARP / High Frequency Active Auroral Research Program

HAARP Nedir? HAARP, HF’da yüksek enerji çıkışları ile iyonosferin ısıtılması ve burada bir takım değişimler yapılarak etkilerinin incelenmesi için başlatılmış bir projedir. Kullanılan frekans aralığı 2.8-10MHz arasıdır, çıkış gücü ise resmi kaynaklarda 3.6 Gigawatt olarak belirtilmesine karşılık 10 Gigawatt’a çıkarılabileceği açıklanmaktadır. Bu enerji dünyadaki en büyük radyo vericisi ünvanını kazandırmaktadır. Merkezin 1 saat boyunca çalıştırılması durumunda Hiroşima atılan atom bombası kadar enerji ortaya çıkaracağı hesaplanmıştır. Fakat bu merkezin yılda 4-5 kere ve sürekli olmayıp vuruş modunda (seri ve güçlü atışlar üretme) ile çalışacağı bildirilmektedir.(Bahse konu enerjinin aslında ne kadar tehlikeli boyutlara ulaşabileceğini göstermek için bu örnek verilmiştir)

HAARP’ın Yeri ve Projeyi Gerçekleştirenler Kimler? HAARP, çok ilginç bir yerde konuşlanmıştır, Alaska Gakona. Gakona’da askeri üstün yakınlarında ve kimsenin girmediği özel bir alanda tesis kurulmuştur. Niçin burası seçilmiştir? İki temel amacı vardır. Birincisi Alaska dünyadaki elektromanyetik kuşakların özel bir kesişim bölgesinde bulunmaktadır. Dünyanın elektromanyetik alanlarına müdahale edebilmek için en iyi yerdir. İkincisi ise insanlardan uzak, korunması kolay ve gözlerden mümkün olduğunca uzak bir yer olmasıdır.


http://tr.wikipedia.org/wiki/HAARP

Tiversonus


3343 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/06/2009 :  20:23:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
HAARP TeknolojisiHAARP'in gerçek amaçlari söyle özetlenebilir: Atmosferi manipüle etmek ve modifikasyon saglamak, genis kitlelerin düsüncelerini ve ruhsal durumlarini kontrol edebilmek, istenilen ülkelerin iletisim sistemlerini çökertmek. Temel prensipleri, Tesla'nin 100 yil önce gelistirdigi fikirlere dayaniyor,

ikinci Dünya Savasi'ndan sonra, bugünlere kadar gelen süre içerisinde, çesitli çevrelerde en çok tartisilan konulardan biri "kara bilim" oldu. "Kara bilim" basta ABD olmak üzere büyük devletlerin, dünyayi kendi hegemonyalari altinda tutabilmek için yaptiklari bilimsel-teknik arastirmalara ve üzerinde çalistiklari çesitli projelerin toplamina verilen ad. Bu projeler büyük ölçekli ve büyük bütçelerle yürütülen, gizli veya yan gizli projelerdir. Saldin/savunma silahlari üretimi, gözetim sistemleri ve düsünce kontrolü üzerine yapilan çalismalar, dogayi manipüle etme amaçli arastirmalar, bu projelerin içerigini olusturur.

Söz konusu projeler gizli oldugu için, ortalikta pek çok rivayet dolasmaktadir ve elimizde bu projeler hakkinda çok da fazla bilgi yoktur. Buna karsin, bu projeler içinde çalisan bazi insanlarini çalismalarini desifre etmesi, insanlik disi bir bilimi kabul etmeyen arastirmacilarin ve bilim insanlarinin çabalari, devletler arasindaki çelismeler ve nihayet bu projelerin bazilarinin gizli kalamayip ister istemez su yüzüne çikmasi sonucu, söz konusu projeler hakkinda az da olsa bilgi sahibiyiz.

Bu projelerin ilki, 2. Dünya Savasi sirasinda gerçeklestirilen Manhattan Projesi'ydi. 1941 yilinda çalismalarina baslanan Manhattan Projesi'nin konusu atom bombasinin üretimiydi. Bu projenin gerçekligi Hirosima ve Nagazaki'de aci bir biçimde kanitlandi.

Gerçek oldugu en son kanitlanan girisim ise ECHELON Projesi oldu. 2. Dünya Savasi'ndan sonra ABD önderliginde, ingiltere, Yeni Zelanda, Avustralya ve Kanada arasinda yapilan Ukusa Antlasmasi'nin uygulamalarinin 1980'lere yansimasi olan ECHELON sistemiyle; tüm e-postalar, "chat" tipin-de iletisim biçimleri, faks, teleks, tele-fon haberlesmeleri gözlenebiliyor. ABD ve digerleri yillardir bunun bir komplo teorisi oldugunu, ECHELON Projesi diye bir proje olmadigini iddia ediyorlardi. Geçtigimiz Şubat ayinda yasanan gelismeler ise ECHELON'un gerçekligini ortaya koydu. Basinda ve internette çikan haberlere göre, ABD'nin yukarida adi sayili diger devletler ile birlikte casusluk yapmasi ortaligi karistirdi. Fransa, ABD ve ingiltere'ye karsi hukuki islemlere basvurmaya hazirlaniyor. Alman ve italyan parlamentolari ise konu hakkinda arastirma baslatti. Avrupa Parlamentosu, Bilimsel ve Teknolojik Seçenek Degerlendirme Dairesi (STAO), konu ile ilgili özel bir rapor hazirladi. Avrupa Parlamentosu'nun konuyla ilgili raporu 22 Şubat'ta Özgürlükler Komitesi'nde ele alinacakti. Şimdiye kadar varligi kabul edilmeyen ECHELON'un adi, Amerikan Savunma Bakanligi'nin (Pentagon) Şubat ayinda internete verdigi, gizlilik derecesi olmayan belgelerden bazilarinda da geçiyor.

iste HAARP (High-Fre-quency Active Auroral Re-search Program) Projesi'nin de bu tip bir kara proje olduguna dair ciddi iddialar ve çalismalar var.


Go to Top of Page

Konstantin


6 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/02/2011 :  21:25:51  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu arada Google Earth üzerinden yaptığım araştırmada birşey dikkatimi çekti. Bu tip bilimsel ve askeri üsler ile devlet kurumları zaten havadan ayrıntısı tespit edilemeyecek stilde mimariye sahiptir. Ancak HAARP üssünü siz de incelerseniz, bu süper gücün gizlenmesinde Google Earth'ün de katkısı olduğunu göreceksiniz. Üssün ana binası ve bir kısım antenleri görünebilirken, anten sahasının yaklaşık ortasında itibaren görüntü yoktur.
Go to Top of Page

ogeday


355 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/02/2023 :  12:21:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://www.youtube.com/watch?v=vTIRgE-Tf-k

Ali Selman Demirbağ adlı yazar yıllardır Üniversitede Haarp üzerine araştırmalar yapmış ve kitap çıkarmış birisi.Maraş depremi,Gölcük depremi ve Haiti depremlerindeki benzer olayları ele almış.Celselerde hatırlarsanız Haiti depreminin yapay bir deprem olduğu söylenmişti.1.40 tan itibaren izlemenizi tavsiye ediyorum.Ondan öncesinde herşeyden komplo teorisi üretmeye çalışan beyaz tv tarzı yayınları eleştiriyorlar

Edited by - ogeday on 24/02/2023 12:24:07
Go to Top of Page

fidelista


769 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/02/2023 :  18:48:25  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
6 şubattaki depremde Haarp kullanılmış olabilirmi ? (bu depremde inandırıcı gelmiyor) bir takım iktidar yanlısı youtube kanallarında da işi dış güçlere getirip içerdeki sorumsuzlukların faturasını azaltmaya çalışıyorlar.Kesin bir kanıt sunmadan haarp deyip işin içinden çıkamazsın,K.lar gibi kanal bilgisi olursa o ayrı,bu direkt bilgidir kanalı kabul edenler için.


Edited by - fidelista on 24/02/2023 18:49:38
Go to Top of Page

bozadi


12286 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/02/2023 :  21:03:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

HAARP'ın bu son büyük depremde kullanılıp kullanılmadığını tahmin etmeye çalışıyorum ama emin bir tahmin yürütemiyorum. Bir yandan zaten epeyce deprem beklentisi olan, çok uyarı yapılmış bir bölge ama tam da ABD'nin tehditlerinin tırmandığı bir süreçte meydana gelmesi dikkat çekici. Seçime çok az bir vakit kala. Şaşırtıcı olmaz HAARP veya benzer başka bir teknoloji kullanılarak tetiklenmiş olması. Sanırım bundan sonra yapılacak ilk celsede sorarlar bunu.

K'lar kıyamet sürecinde yoğun aşamalara girmiş olduğumuza dair şeyler söylemişti. Dolayısıyla, işin siyasi tarafı bir yana, yıkım ve dönüşüm süreci bundan sonra hep tırmanacak gibi görünüyor. Dileyen siyasi aksiyon anlamında bir katalizör olarak da görebilir bu gelişmeleri ama bence, şu devre sonu sürecinde daha ruhsal (uyanışla ilgili) hususlar üzerinde odaklansak daha faydalı olur gibi geliyor bana. Duruma göre, siyasi gelişmeler de gerçek ruhsal/bilinçsel uyanışlara neden olabilir elbette. Ben bu bağlamda mevcut iktidarı da muhalefeti de aşan insani, vicdani bir uyanış, hareketlenme olmasını dilerim.
Go to Top of Page

Dionysos


3054 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/02/2023 :  22:07:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Çözümleme şudur. Bunda yanılgı var mı bilmiyorum. Deprem Haarpsa bile Haarp depremi yoktan var etmez yani Haarp olmayacak bir depremi yapmıyor. Kırıksız toprağı kayayı kırmıyor yeni fay açmıyor oradaki mevcut gerilimile kırılmayı tetikliyor ... Yoktan deprem yaratmıyor. Güç eklemiyor. Önümüzdeki yıllar içinde yaklaşık bu güçte olacak bir kırılmayı tetikliyor. Oraya gerilim eklemiyor.
Bu yaklaşık doğruysa Maraş-Hatay hattında 7+ birikmiş bir gerilim ve deprem olmayı bekleyen taban var. 2023 ya da daha ilerisi herhangi bir gün ve zamanda zaten olacaktı.

Doğru yanlış bilmiyorum ama öyle anlıyorum ve eğer öyleyse bunu ortaya koyduktan sonra isteyen Haarp tartışması yapsın.
Bu söylenmeden yapılan her tartışma bana göre eksik ve kusurlu

...
Şimdi eğer öyleyse hadi Japonya da ve Şili de Haarpla deprem yapın ve bunu tartışalım. Aslında neyi tartışıyoruz. Bilgi korur.
Sorumsuzluğu tartışıyoruz. Eğer Haarpla vurulduysak bile bir nükleer silahla vurulmadık doğanın beklettiği bir depremi o zamana -o tarihe- almakla vurulduk. Aynı evler yıkılacaktı. Eğer Haarp varsa buna inanıyorlarsa şu an bugün Türkiye de deprem hattı olan her yerde can-hıraş bina kontrol ediyor olmalılardı, ev yıkıyor boşaltılıyor olmalılardı. Eğer iktidar olsam buna inansam ??

Ali Ağaoğlu İstanbul da deprem olsa ordu bile giremez dedi. Bir bayram günü 5 saatlik trafik kuyruğu oluyor

Sanırım 100 yıl da yaklaşık 3 tane 7+ deprem kotamız var.
Yok eğer Haarpsa ve ADB amcaya yakıdan kafa tutacaksak_?

Edited by - Dionysos on 24/02/2023 22:10:05
Go to Top of Page

fidelista


769 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/02/2023 :  22:18:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Deprem sonrası halkımızın hatta dünyanın göstediği yardımlaşma seferberliği BH açısından çok değerli bir kutuplaşma fırsatı sundu,canla başla çalışan ya da nasıl yardım edebilirim diye kendine soru soran,evinde deprem olmuşcasına depremzedelerin acısın hissedden birçoklarımız gerçekten göz yaşartıyor,bu süreçte sona gelinirken son sorular soruluyor gibi.

Edited by - fidelista on 24/02/2023 22:19:15
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,09 saniyede oluşturuldu.