Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Polis Devletine "HAYIR"! / Siyasi Gündem
 PESCO antlasmasi AB Savunma Birligi kuruluyor
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

ogeday

193 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/11/2017 :  19:24:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://www.evrensel.net/haber/337871/pesco-anlasmasi-ab-natosu-icin-ilk-adim

bozadi

9388 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/11/2017 :  20:40:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Paylaşım için teşekkürler. PESCO'yu ilk defa duyuyorum. ABD'nin NATO yoluyla Avrupa ülkelerine yaptığı baskılara karşı Fransa ve Almanya'nın bir alternatif arayışı gibi bir sonuç çıkardım haberden. Bakalım ne kadar ciddileşecek ve haberde söylendiği gibi "emperyalist çelişkileri derinleştirecek" mi?
Go to Top of Page

Astre

312 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/11/2017 :  16:15:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Böyle bir şey olursa yer yerinden oynar, demedi demeyin..
Go to Top of Page

bona fide

410 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/04/2019 :  04:28:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
plan tıkır tıkır işliyor görünmeye başladı. türkiye bu projeye konumu itibariyle dahil görünüyor sınır bütünlüğünü koruyarak çatışmalardan uzak kalarak ve kazançlı çıkacak anlaşmalarla ve pazar olarak afrikayı çin ve rusyaya kaptırmadan dahil olsa iyi olur. üretim var mı ki dahil olsun sorusuna, neden olmasın umut ve hayaller dünyasındayız. ayrıca biraz var gibi.
Go to Top of Page

bona fide

410 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/05/2019 :  09:19:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://www.youtube.com/watch?v=xMg3Oa7ccj0

pesco yu resmen Türkiyeye karşı kurmuşlar durumu var. nato üyesi bir ülkeye saldırı yapamayacak olması yunanistan almanya ve fransadan aldığı cesaretle tehdit ediyor. biz içerde seçim yüzünden halkın sanalda parti savaşlarıyla oyalanalım. hala savaşı omzuna tüfek alıp cepheye koşarak savaşı durdururuz tesellisinde kafalar orduyu methediyor. seçim kavgası ve hükümet adına ömer çeliğin açıklaması halkı koyun yerine koymaları yönetimde omurgalı birisi kalmış olabilir mi diye düşünüyorum yok

mete yararda 2018de durumu anlatan bi video hazırlamış
https://www.youtube.com/watch?v=Ex1bh82MsoQ

yine mete yararın biraz daha geniş değerlendirmelerle
https://www.youtube.com/watch?v=vQeVPiU4k8E

Edited by - bona fide on 26/05/2019 09:47:42
Go to Top of Page

bozadi

9388 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/05/2019 :  13:13:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bona fide

https://www.youtube.com/watch?v=xMg3Oa7ccj0

pesco yu resmen Türkiyeye karşı kurmuşlar durumu var. nato üyesi bir ülkeye saldırı yapamayacak olması yunanistan almanya ve fransadan aldığı cesaretle tehdit ediyor. biz içerde seçim yüzünden halkın sanalda parti savaşlarıyla oyalanalım. hala savaşı omzuna tüfek alıp cepheye koşarak savaşı durdururuz tesellisinde kafalar orduyu methediyor. seçim kavgası ve hükümet adına ömer çeliğin açıklaması halkı koyun yerine koymaları yönetimde omurgalı birisi kalmış olabilir mi diye düşünüyorum yok

mete yararda 2018de durumu anlatan bi video hazırlamış
https://www.youtube.com/watch?v=Ex1bh82MsoQ

yine mete yararın biraz daha geniş değerlendirmelerle
https://www.youtube.com/watch?v=vQeVPiU4k8E
Teşekkürler bona fide. "Video Eğitim" youtube kanalı ilginç, faydalı bir kanala benziyor, videolarını inceleyeceğim.

Linkini verdiğin videolardan ilk ikisini izledim. Şimdiye kadar bu Doğu Akdeniz'deki petrol/gaz arama meselesini doğru dürüst hiç araştırmamıştım, bu iki videoyla ilk defa somut denebilecek bazı bilgiler edinmiş oldum sanırım.

Ben hala AKP'nin son yıllarda Ege'deki adaların Yunan'a bu kadar kolay bırakılmasına neden ve nasıl göz yumduğunu anlamaya çalışıyorum. Bir çıkar ilişkisi olmuş olması lazım, aptalca da olsa AKP'nin orada Yunanistan'la bir pazarlığı olmuş olması lazım gibi geliyor bana, bu derecede ucuz bir görmezden gelme olmuş olması için. AKP'nin komuşlarla ilişkilerde yıllardır içinde debelendiği aptallık çukurunun en vurucu parçalarından biri de bu adalar meselesi gibi görünüyor. Elbette Feto'nun AKP'deki uzantılarının da bu aptallıkların meydana gelmesinde büyük rolü olmuştur diye düşünüyorum ama yine de sonuç ortada.

Bahçeli'nin bazı görüşlerini, tutumlarını çok beğeniyorum daha önce de ifade etmeye çalıştığım gibi. Lakin AKP dış politikada hangi dipsiz aptallıkları yapmışsa, MHP de özellikle AKP'yle ortaklık sürecinde aynı aptallıkların bir parçası olmuş gibi görünüyor. AKP dincilik adına hangi din/ahlak düşmanlıklarını yaptıysa, MHP de milliyetçilik adına Türk milletinin çok önemli pek çok çıkarını ayaklar altına almak anlamına gelen şeyler yapmıştır. Bu iki partiyi suçlayıp diğer belirli birini veya genelini aklamaya çalışmak niyetinde değilim. CHP'nin en büyük Atatürk düşmanlığı anlamına gelen şeyler yaptığına dair görüşlerimi de paylaştım. HDP'nin PKK bağı üzerinden Kürt halkına verdiği zararlar vs.

Sonuç olarak özellikle belli başlı siyasi partiler bağlamında, kendi ideolojisiyle özdeşleştirdiği başlıca erdemlere tecavüz etmeyen parti yok gibi birşey sanırım.

Meis (Yunan) adasından habersizdim, bunun gibi ilginç, vurucu bilgiler vardı ilk videoda. Dediğim gibi, kanalda pek çok benzer, faydalı özel ve genel içerikler var gibi görünüyor, incelemek niyetindeyim.

Yalnız, şahsın veya şahısların bu videoda Rusya'ya yaklaşımı bana çok "çiğ" geldi. Rusya'yı ABD ve müttefikleriyle tamamen aynı nitelikte emperyalist bir kan emici gibi tasvir etmesi doğru ve etik bir yaklaşım değil bence. Sanki S400 olayında Rusya Türkiye'yi tehdit edip bu füzeleri zorla satan bir pozisyondaymış gibi bir görüş paylaştı şahıs.

Atatürkçülük oynayan bazı çevrelerde sıkça karşılaşılabilen ve Osmanlıcılık oynayan AKP ve benzer bazı çevrelerin bu konudaki tarzını çağrıştıran, "tüm dünya düşman ve kötü, biz tek başımıza çok mağdur ama mağrur, aslında tüm dünyaya hakim olabilecek ve olacak bir gücüz" havaları... İttifaksız-müttefiksiz çişini yapmaya bile gidemeyeceğin bir devirde böyle "tek tabanca"cılık oynamak abesle iştigal. Aç tavuk kendini buğday ambarında sanıyor. Tüm dünya insanlığının ümidi haline gelmeye başlamış bir Rusya'yı ABD'yle aynı kefeye koymak, ahlaken kötü kokan egosal bir gaflet bence.

Bununla birlikte, bu şahsın veya şahısların temelde veya uzunvadede kötü niyetle hareket eden kişiler olduklarını düşünmüyorum. Olumlu bir ilk izlenim edindiğimi bile söyleyebilirim ama doğru yolda devam edebilmek için eninde sonunda yapmaları gerekeceğini tahmin ettiğim bazı bilinçsel ve ahlaki rota düzeltmelerine dair görüşlerimi de paylaşmış olmak isterim.

Go to Top of Page

ogeday

193 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/05/2019 :  22:19:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
video yu bende izledim çok bilgilendirici olmakla birlikte birazda fazla pembe tablo çizmiş.doğalgaz ihtiyacımızı karşılayıp bide üzerine ihraç etmemizle 100 milyar dolar gelirden bahsediyor ancak bu teoride mümkün bile olsa pratikte ikinci bir iran vakası olmamız demek.Amborgo ve bu uğurda ödenecek bedeller bizim için çok ağır olacaktır.Kıbrıs ta bir barış harekatı yapmak Ecevit e ve Türkiye ye 99 depremine mal oldu..
Go to Top of Page

bona fide

410 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/05/2019 :  05:27:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
merhaba bozadi adalar konusunda kıta sahanlığını zora sokan mais adası 12 adalardan biri ve 1947 de 12 adalar italyanlardan yunanlılara geçmiş inönü hükümeti konferansa katılmama kararı almış davet edildiği halde sonrasında kararı onaylamış. https://www.dunyabulteni.net/tarih-dosyasi/12-ada-nasil-kaybedildi-h196669.html

erdoğanın zamanında verilen adalar fetöyle piştilik oynadıkları dönem diyeceğim lakin 2017 ye kadar taciz durumu var ab ye girme tavizleri ya da dostluk hediyesi mi ne için yapıldı bu namussuzluk bilmiyorum ki yunanistana yalakalık yaparak ne kazanmayı düşünüyordu acep https://www.ulusal.com.tr/gundem/erdogan-yonetiminde-turkiye-17-ada-ve-135-kayaligi-kaybetti-h122859.html erdoğan zamanında giden adaların konum görselihttp://analysisandconspiracies.blogspot.com/2017/

şahsın rusya görüşü ve mais adası yeni verilmiş ağzıyla konuşması sanırım hükümete olan eleştilerinin izleyenlere bu haritadann hükümet sorumluymuş izlenimi vermek taraflı aynı zamanda neyse rusya suriyede tarfu limanını 49 yıllığına kiraladı idlipte güneye bir koridor açıldı çatışmaçıkarsa sivil bu koridordan güneye insin ki indiler ve sadece örgütler ve aileleri kaldı şimdi erdoğan rejimden mi yoksa hala abd den yanamı bunu netleştirecek s400 ler alındı erdoğan tarafını seçmişse eveleyip gevelemeden esadla görüşecek ve rusya iran suriye stratejik bir ş birlii yapacak ki hızla bağımsız kendi savunma alt yapısını oluşturmaya çalışmalı deniz kara ve hava savunmalarında. natoya girmemizin sebebinin rusyanın boğazları ve doğu anadoluda toprak tlep etmesi yüzünden olduğu natoya kabulumuzunse koreye asker gönderilmesi sayesinde gerçekleştiği bilgisi vardı. dış siyaesette omurgalı durmak için kimseye bağımlı olmamamk gerektiği politikacılarda pek işlemiyor yaptırımlarmı olacak biz zaten üretmediğimiz için avrupaın pazarı durumundayız ki çin rusya iran suriye asya ülkeleri hem üretip hemde pazar sıkıntısı yaşamayacağımız ortada. hala ab ya da abd diyenlermi oyalıyor nedir bu milleti huzursuz etmesinin sebebi oy kaybettiriyor kendisi görmüyor sanırım suriyeli 4 milyon mülteci aylık alıyor ücretsiz telefon hatları var sınasız universitede hepsine karşılıksız burs hemde kendi genci 400 tl alırken onlara 800 dü geçen sene ee hastane operasyon bedava 2016 afad raporunda sadece türkiye 25 milyar dolar harcamış dış yardımlar hariç milletin vergisiyle bu oyalama yeter artık suriyede istikrarı abd kadar erdoğanın oradaki örgütleri desteklemesi geciktiriyor resmen kuzey suriye insandan arındırılıyor abd için pyd için amacı esadı göndermek mi hala değilse neden oyalanılıyor neyse güneş doğdu kuşlar cıvılcıvıl sağlıklı ve huzurlu kalmanız dileğimle
Go to Top of Page

bona fide

410 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/05/2019 :  12:12:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
aklıma iğrenç bir senaryo geldi. güneydoğu bölgemizdeki kampların boşaltıldığı bilgisi var soylu geçenlerde demecinde 1.5 aydır işidin eyleme dair hareketlilik içersinde olduğunu söylemişti http://www.gundeminicinden.net/suleyman-soylu-dan-isid-itirafi/835/ geldik mi yeniden sıkışık anlarda pazarlanan beka sorununa erdoğan seçimleri iptal etmek için pkk pyd işid ile işbirliği yapıp sınırımızı bombalama ve çatışma çıkarmalarını istemiş olabilir mi davutoğlu zamanında işlemişti bu akıl sırf istanbulu elde tutmak için yaparmı yapar beka sorunu gündemiyle yeniden milliyetçilik palazlandırılır doğu akdeniz sorunu gündeme dahi gelmez varsa yoksa istanbula odaklanmış bir cumhur reisi onun kafasında itibar meselesi herşeyden önce gelir yanlışlarından şuanda dönse yine herkes ona oy verecektir nedir tarımda planlı reformlar ab almasa dahi halkın sağlık ve huzuru herşeyden önemli kişi ideoloji inanç ayırt etmeden gdo suz üretim kalite standarları ağır yasakların olduğu meslekten men etmeye kadar giden denetimler kamudan özel sektöre oyu küçük esnaftan alıyor yatırım için hibeleri 5-10 firmaya veriyor devlet olarak sen yap yatırımı ve istihdam sağla adaltte insanların sana güvenmesini sağla ve partilin olan yalakalarını kayırmayı kes onların seni terkedeceğini düşünüyorsun fakat türk milleti arkanda olacaktır gibi mikrofon tutlunca ordünalyüs kesilen vatandaş modunda tavsiyeler vermek isterdim kendisine hala fırsatı varken kurnazlık dalavere rant usulsuzlukleri okudukça ççıldırıyor insan, semirttiğin vakıflara bu milletin vergisini vermek suriyelilere keza beediyelerinden kamudaki tüm birimlerine kadar ve soygun vurgun neredeyse fetöyü devreden çıkarıp abd ile kendi iş tutup tüm aferinleri kendine almak için ülkede satılacak ne varsa satıp kışkırtılacak hangi ideoloji varsa onu hortlatıp safahat sürmek nereye kadar seçimle yatıp seçimle kalkan ve birbirine düşman cepheler oluşturan sayın lider sen halkı birleştir emperyallerin oyunlarını halk öğrendi senin yapman gereken adil olmak adalet kalmadı tecavüzcüler tutuksuz yargılanıyor hayvanlar işkence görüyor çıkardığın beka sorunlarından gençler ölüyor ve sen hala sana oyvermeyenleri suçluyorsun çaldıklarında kul ve yetim hakkı var hemde binlerce yetim. zaten besili yandaşlarına iftar çadırları düzenlemekle itibar sağladığını mı düşünmektesin inandığın ALLAH razı olurmu senden bilmiyorum benim inandığım yüce varlık olmazdı diyeceğim yüce varlık kendi adına konuş filan der sonuçta adil bir düzen için bir yerde senkronize olmamız gerekiyor kıymetli vatandaşlarım ve olacağızda
Go to Top of Page

bona fide

410 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/05/2019 :  02:56:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
DERHAL SAVAŞ DAHİL HER TÜRLÜ KARAR İÇİN YETKİ VERİLMELİ - CEM GÜRDENİZ
https://www.youtube.com/watch?v=A6hAPx3uf4k

insana oldukça moral veren bir sohbet akademik askeri alanda yetkin hitabeti oldukça güçlü Cem Gürdeniz,Kendisindeki güven kararlılık ve başarıya olan inancının hükümet ve tüm parti mensuplarına bulaşmasını dilerim. dinleme hızı 1.75 tavsiyesiyle
Go to Top of Page

bozadi

9388 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/05/2019 :  11:47:13  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet, bölgesel meseleler bu kadar ciddiyken İstanbul seçimine odaklanılması biraz aptalca veya aptallaştırma amaçlı gibi ama bu mesele iktidar-muhalefet ilişkisinin geleceği açısından önemli görünüyor ve bu da tüm ülkenin geleceğini ilgilendiren bir husus bence. AKP meclis çoğunluğuna sahip olduğu halde CHP'nin veya muhalefetin İstanbul özellikle dahil olmak üzere üç büyük şehir ve pek çok başka kritik şehirde yönetime gelmesinin AKP'nin karanlık taraflarının baskı altına alınıp azaltılmasına hizmet edeceğini düşünüyorum. Aslında muhalefet, örneğin CHP tek başına iktidar falan olsa, çok insani, gerçek demokratik bir yönetim kuracağı falan yok büyük ihtimalle. Elbette olumlu birşeyler olur ama nasıl AKP'nin karanlık tarafları var ve güçlüyse, CHP'nin de öyle ve belli başlı diğer partilerin de öyle. Ama AKP meclis çoğunluğuna sahipken CHP'nin ve diğer muhalif unsurların önemli merkezleri kazanması, tıpkı İmamoğlu'nun kısacık İBB başkanlığı döneminde olduğu gibi potansiyel olarak çok ümit verici bazı demokratik icraatlerin gerçekleştirilmesine hizmet edebilir. Yani hem rantçılık/yiyicilik azalır, hem de toplumun önemli bir kesiminin iyi bir geleceğe dair ümidi artar. Muhalefet unsurları için de kendilerini temize çekmelerini, ortak pozitif çıkarlar doğrultusunda dayanışmalarını destekleyici bir etki yapar.

İmamoğlu kaybetse bile muhalefet partileri ve kesimleri "birşeyler" yapmak için ille resmi yönetime gelmek gerekmediğini görmek ve birşeyler yapmak zorunda. Siyasi iktidar bir yalan, bir oyun neticede. Hakkın-hukukun tarafında olanlar birleşir, işbirliği yapar, yaptıklarıyla kitleleri etkiler, örgütler ve isterlerse yapamayacakları hiçbir şey yoktur bence. Dolayısıyla muhalefet unsurlarının (hem kuruluşlar hem de taban) ağlaşmaları ve kızgınlıkları aslında biraz da kendi içsel çelişkilerinden, samimiyetsizliklerinden, yeterince temiz olmamalarından kaynaklanıyor. Gerçekten doğru olan, Hakkın yanında ve Hakkın kendisi olan asla güçsüz veya aciz değildir, sürekli sızlanıp durmaz.

İmamoğlu'nun kazanmasının uzunvadede ülkeye, millete ne kadar hayırlı olacağından emin olmadığım halde kazanmasını arzu ediyorum. Belirttiğim şekilde muhalefet ve toplum adına iyi, dengeleyici, umut verici bir etki yapacağını ümit ediyorum ama eğer bir İBB zaferi Erdoğan AKP'sinin ABD karşıtı cephedeki onurlu ilerleyişine zarar verecek şekilde kullanılırsa, yani eğer CHP bu olası zaferini ABD'nin Erdoğan'ı cezalandırma amacı doğrultusunda "kullandırmaya" yönelirse ve üstelik İmamoğlu da böyle olası bir kötülüğü şahsen desteklerse veya karşı çıkmazsa, İmamoğlu'nun tüm demokrasi ve ahlak eylem-söylemlerinin temelde sahte olduğu sonucu çıkar bence. CHP ve diğer muhalefet unsurları, Erdoğan AKP'sinin ABD faşizmi karşısında artan direnç ve karşı koyuş politikasını desteklemek zorunda, yoksa ABD faşizminin doğrudan veya dolaylı olarak uşaklığını yapmış olurlar ve hem Atatürk'e hem de en başta kendi insanlık onurlarına ve vicdanlarına ihanet etmiş olurlar.

"Türkiye ittifakı" ümidi henüz güçlü değilse bile potansiyeli var gibi görünüyor. Çeşitli iktidar ve muhalefet parti liderlerinin 19 Mayıs'ta Samsun'da çektirdikleri fotoğraf bu anlamda olumlu görünüyor. Kılıçdaroğlu henüz Erdoğan'ın ABD karşısındaki tutumu konusunda nasıl bir politika izleyeceğinden emin gibi görünmese ve hatta ABD'nin ekonomik yaptırımlarını bahane ederek Erdoğan'ı ve AKP'yi bu konuda karalayabilecek gibi görünse de, işler ciddiye bindikçe bu konuda doğru yolda yürüyeceğini düşünüyor, ümit ediyorum. CHP'nin durumunu da çok yapıcı etkileyecektir bu. CHP içinde hala ABD uşaklığı politikasına hizmet etme eğiliminde olanlar bulunduğu açık. Örneğin son günlerde NATO ve S400 konularında Atatürk mirasına ihanet anlamına gelecek utanç verici açıklamalar yapan genel başkan yardımcısı Çeviköz çok açık bir şekilde bir kölelik ve ahlaksızlık politikasının sözcülüğünü yapıyor. Türkiye'nin "ekonomik" olarak daha fazla zarar görmemesi için, ülkenin hayrı için bu tavrı gösteriyor hesapta ama bu maske o kadar ince, o kadar dayanıksız, o kadar ucuz ki, asıl niyet fazlasıyla belli: "Amerikan köpekliğini bırakmamalıyız, sahiplerimden gelen komut bu yönde." Kılıçdaroğlu'nun elini-kolunu bağlayan hususlardan biri de CHP'de en ateşli Atatürkçülük maskesi ardında Amerikan köpekliği politikasını destekleyen güçlü bir damarın mevcut olması. Atatürk'ü öldürenler kimse, bunlar da onlar, onların adamları. CHP'nin Fethullah'la bağlantısı da aynı damar, şüphesiz. Ve CHP tabanı üzerinde de kısmen baskıyla, kısmen de yalanlar ve beyin yıkama yoluyla güçlü tesirleri var.

Cem Gürdeniz'in açıklamalarını ve/veya kendisini beğendim doğrusu. ABD'yle önemli bağlantıları olsa da ABD'nin "adamı" değil. Üstelik ordudaki Avrasyacı çizgiyle az-çok uyumlu görünüyor. CHP genel başkan yardımcısı Çeviköz'ün görüşlerine katılmadığını da ima etti yanlış anlamadıysam.

AKP'nin adeta mucizevi bir şekilde başardığı en önemli gelişmelerden biri, TSK'da Avrasyacılar (özellikle Rusya konusu) başta olmak üzere Atatürk'ün emperyalizmle mücadele mirasına sadık gruplarla arasında güzel bir ilişki geliştirmesi ve TSK'nın darbe yapma potansiyelini ciddi oranda azaltması oldu gibi geliyor bana.

TSK'daki Atatürk maskeli Amerikan-mandacılarının gücü önemli oranda kırılmış gibi görünüyor. İşte, TSK'da sağlanan gelişme CHP'de de sağlanınca bu gerçekten önemli bir dönüm noktası olacak bence. Ki, Kılıçdaroğlu'nun CHP'ye bu olumlu yönde epeyce etkisi olduğunu düşünüyorum. Yani CHP'yi halka tepeden bakan, elitistlerin egemen olduğu bir parti olmaktan uzaklaştırıp gerçek bir halk partisi haline getirmeye gayret ediyor. Bunu da en çok AKP'nin karanlık yönlerinin üzerine gitmek suretiyle yaptı. CHP üzerinde güçlü bir kontrolü bulunan Atatürkçü maskeli elitist kripto-ABD-mandacılarının Kılıçdaroğlu konusunda kafalarının çok karışık olduğunu sanıyorum. Bir yandan Kılıçdaroğlu'nun partiyi halkla organik ve vicdani ilişkiler geliştiren bir parti haline getirmesine çok gıcık oluyorlar ama bir yandan da Erdoğan'a yönelik güçlü muhalefeti (Erdoğan'ı devirme) konusunda ümit besliyorlar. Bu konuda CHP içindeki farklı kesimler arasında epeyce bir zihin ve vicdan jimnastiği yapıldı. Kılıçdaroğlu'ndan ölesiye nefret edenler, olumsuz bazı yönleri olmakla birlikte partiye önemli faydaları da olduğunu düşünenler, CHP'nin başına gelmiş en iyi şey olduğunu düşünenler...

Belirttiğim gibi ben Kılıçdaroğlu'nu genel itibariyle beğeniyorum. Diğer muhalefet unsurlarıyla işbirliği ve hatta dayanışma halinde AKP'nin karanlık yönlerinin üzerine var gücüyle gitmesini çok önemli ve değerli buluyorum. İnşallah uzunvadede Erdoğan'ın ABD karşısındaki politikasına körü körüne karşı çıkmaz ve hatta destekler. Daha doğrusu bu politikanın en başta CHP'nin Atatürkçü anti-emperyalizm ve ulusal bağımsızlık politikasının bir gereği olduğunu CHP tabanına hatırlatır, CHP'deki Amerikan mandacılarının kontrolünü bu yolla zayıflatır ve inşallah o süreçte zaten ülkemizde ABD karşısında partiler üstü topyekün bir insani/vicdani direniş ve uyanış da başlamış olur.

Bu mücadele partilerin, insanların, kitlelerin kendi egosal karanlıklarından, gafletlerinden, kirlerinden arınmalarına hizmet eder.
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,14 saniyede oluşturuldu.