Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Kanal Bilgileri
 Sorguluyoruz
 Mu var mı?
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

Neron

82 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/01/2018 :  23:04:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Mu ve Atlantis kıtaları ile ilgili efsaneler biliniyor. Bir doğal afet sonrası sulara gömüldüğü iddia edilen iki kıta. Buralarda yaşayan milyonlarca, milyarlarca insandan kurtulabilenler başka yerlere göçüp oralarda çoğalıyorlar. Günümüze gelen veya antik dònemde var olan çeşitli uygarlıkların ardında Mu ve Atlantis'deki çok ileri iki uygarlığın izleri olduğu ileri sürülüyor.

K delselerinde Atlantis'den söz ediliyor ama Mu ile ilgili bir bilgiye rastlamadım. Ra'daki ve Ple'deki durumu bilmiyorum. İNK'de ise Mu'dan söz edildiğini biliyorum ama Atlantis de var mı, bilmiyorum.

Aklımı kurcalayan husus şu: batan bu kıtalardan göç eden insanlardan geriye nasıl olur da gelişmiş uygarlıklarının izleri günümüze dek kalmaz? Bir tane olsun mesela bir pusula bile neden günümüze ulaşmamış? Bizim şimdiki uygarlığımızdan daha ileri bir uygarlıktan söz ediyoruz. Batan kıtalardan gö#378; eden insanlar gelişmiş aletlerden biraz olsun yanlarında getirmiş olmalılardır. Ama günümüze dek gelen böyle bir aletin je kendisi var, ne söylentisi.

Yani aletler asırlar içinde yok olmuş olsa bile öyküleri kalmış olurdu. Ama yok...

Mesela diyelim ki İNK'de sözü edilen kehanet 2070'lerde gerçekleşse, az sayıda insan kurtulsa ve hayatta kalsa, dünyanın jeolojik yapısı, ıklim durumu kökten değişse, günümüz dünyasındaki mevcut teknolojik yapılar, tesisler, aletler, vb tamamen kaybolup gider mi? Birkaç tane olsun görünürde kalmaz mı?

Diyelim ki Avrupa, Amerika battı, ama Afrika'da bile uygarlık izleri var. Hiç yoksa televizyon antenleri var, cep telefinları var, barajlar var, vb. Mu ve Atlantis kıtaları batsa bile o uygarlıkların diğer kıtalarda kurduğu tesisler olsa gerek. Düşünün ki Ay'da bile üs kurmuşlar deniliyor.

Antik Mısır uygarlığında Atlantis uygarlığının izleri olduğundan söz ediliyor. Ama antik Mısır uygarlığı bizden çok ileride olduğu söylenen Atlantis uygarlığından gelen kişilerin etkisiyle oluşmuş gibi görünmüyor. Yani bizim şimdiki uygarlığımızdan daha ileri hiç bir âlet, teknolojik icad, vb yok orada. Sadece nasıl ve niye yapıldığı hakkında çeşitli rivayetler bulunan bazı piramitler var.

Bunları yazmamın nedeni sizlerin görüşlerini öğrenmek. İleri seviyeden varlıkların doğruladığı bir durum söz konusu. Ama günümüze gelen bir iz, bir ipucu yok. Bu bana tuhaf geliyor. Böyle bir iz olmaması nedeniyle Mu ve Atlantis iddialarına şüpheyle bakmamız gerekiyor bilimsel açıdan.

Varsa itirazlarınızı dikkate almaya hazırım.

Edited by - Neron on 28/01/2018 23:05:27

fidelista

244 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/01/2018 :  23:18:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Mu uygarlığı ruhsal olarak çok ileri ama teknoloji olarak ilkel bir grupmus,Atlantis son dönemlerde teknoloji hamlesi yapmış, tüm dünya coğrafyasında değişme olmuş dağlar oluşmuş dağlar batmış tabiki her şey toprağın vede denizin dibinde kalmış olması mümkün.spt kaynakların hepsi var diyor.
Go to Top of Page

bozadi

8596 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/01/2018 :  16:39:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Kasyopya celselerinde Mu kıtası "Lemurya" (Lemuria) olarak geçiyor.

Mu'dan emin değilim ama Atlantis'in varlığı ile ilgili kanıtlar (veya kanıta ilişkin şeyler) çokça konu ediliyor: https://www.google.com.tr/search?q=atlantis+kanit

Atlantislilerin "piramidal" yapılardan teknolojik olarak çokça yararlandıkları tartışılıyor ve Mısır'daki piramit geleneğinin de batan Atlantis kıtasından kaçan/kurtulan gruplardan biri tarafından kurulduğuna dair ipuçları güçlü görünüyor. Meşhur Abydos tapınağının duvarlarının birindeki helikopter/uçak/ufo gibi kabartmalar da Atlantislilerin kullandıkları yüksek teknolojilerle bağlantılı görünüyor. Konunun sözde uzmanları bu şekillerin zaman içindeki bozulmalardan kaynaklanan bir algı yanılgısı olduğunu söylüyorlarmış; materyalistlerin at gözlükleriyle savaşmak zor. Çok eski zamanlardan kalma yüksek teknolojiye işaret eden kalıntılara dünyanın başka yerlerinde de rastlanıyor. Egemen güçler Atlantis konusunun gündeme gelmesinden pek hoşlanmıyorlar çünkü K'ların dediği gibi şu anda yaşanan pek çok bela, Atlantis karmasından kaynaklanıyor. İnsanların Atlantis'in neden battığını anlamalarını, hatırlamalarını, "ders almalarını" istemiyorlar. Yine K'ların dediği gibi, Atlanstis kabaca ve basitçe bugün ABD'nin temsil ettiği şeydi.

Edgar Cayce'nin Atlantis'in kanıtlarının ortaya çıkacağını söylediği yıllarda deniz/okyanus tabanlarına çökmüş piramit şekilli tapınaklar, şehirler bulunmuştu, hala da bulunuyor.

İlüminati'nin/Masonların kullandıkları meşhur piramit simgesi (Fethullah operasyonlarında da gündeme gelen 1 dolarlık banknotların arkasında resmedilen piramit) "batık" kıta Atlantis'ten yadigar diye biliyorum.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

591 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/01/2018 :  16:54:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Mu çok büyük ve çok eski bir kıta. Dünya da bilinen ulusların çoğunun çıkış ve dağılış noktası.

S: (L) Atlantis ve Lemurya'nın kalıntıları mevcut mu?
C: Evet.
S: (L) Bilimadamları bunu da biliyor mu?
S: (L) Bu bilgileri kasıtlı olarak mı bizden saklıyorlar?
S: (L) Bize söyleme gibi bir niyetleri var mı?
C: Hayır.
S: (L) Ellerinde bu kalıntılardan var mı?
----------

S: (L) Oryon KH, şu kötü şöhretli kırmızı kafalı Nordik dünyadışılar mı?
C: Evet, ve diğer tüm hümanoit kombinasyonlar.
S: (L) Eğer bu, Nordik tiplerle başladıysa ve diğer hümanoit kombinasyonların kaynağı da buysa, insan varlıkları için hangi genetik kombinasyonlar kullanıldı? Örneğin Zenciler / Siyah insanlar "Nordiklere" hiç benzemiyor.
C: Nordik genler Neandertal olarak bilinen, Dünya'da zaten mevcut olan gen havuzuyla karıştırıldı.
S: (L) Doğu ırklarını elde etmek için hangi genetik kombinasyon kullanıldı?
C: Doğulular efsanelerinizde "Lemurya" olarak bilinen bir bölgeden getirildiler. Dünya'nın o zamanki iklim ve kozmik ışın koşullarına iyi uyum sağlayacak şekilde Oryon Birliği içindeki 7 genetik kod yapısının önceki bir melezlemesi yoluyla tasarlandılar.
S: (L) Pekala, ya Sami ve Akdeniz halkları?
C: Yeni bir topluluğun "yerleştirildiği" her defasında, ilgili topluluklar yerleştirildikleri ortama en iyi uyumu sağlayacakları şekilde tasarlandılar. Ariler tek istisnadır çünkü Dünya'ya acil bir durumla getirilmeleri gerekti.
S: (L) Irklar Dünya'ya en iyi uyumu sağlayacak şekilde tasarlanıyorlarsa, Sami ırkıyla ilgili olarak hangi faktörler dikkate alındı?
C: Diğer hepsi gibi onlar da Dünya'da değil, Oryon laboratuarında tasarlandılar. Orta Doğu'ya "yerleştirildiler".
S: (L) Atlantisliler hangi genetik tipteydi?
C: Kızılderililerinkiyle aynı.
S: (L) Kızılderili tipinin kökleri nedir? Gezegende mevcut olan ve Oryon laboratuarına götürülüp genetik olarak değiştirilerek tekrar Dünya'ya yerleştirilen temel bir tür mü vardı?
C: Hayır!!! Söylediklerimize dikkat ediyor musun?!?!
S: (L) Neyi kaçırdım? Neden bazı Kızılderililer Pleyades'ten geldiklerine inanıyor?
C: Pleyades nerede?
S: (L) Oryon yakınında. (RC) Aa tamam, Pleyades'i Oryon'un bir parçası olarak kabul ediyorlar. Peki ya Siryus?
C: Bir yer olarak Siryus karıştırılıyor çünkü kuzey yarımküre göğündeki benzer bir yere benzetiliyor. Kızılderililer gözlem noktları itibariyle benzer görünüşteki bir yer nedeniyle yorumlamada karışıklık yaşadılar.

..................

S: (L) Paskalya Adasındaki taştan başları kim yaptı?
C: Lemuryalıların torunları.
S: (L) Yerliler o taşların oraya yürüyerek geldiğini söylüyor. Bu doğru mu?
S: (L) Peki nasıl geldiler?
C: Tonal titreşim.
S: (L) Peki o taşlar neyi temsil ediyor?
C: Nefalim.
S: (L) Nefilim'in görünüşü böyle miydi?
C: Yakın.
S: (L) Bu Lemurya'da Nefilim'in mevcut olduğu anlamına mı geliyor?
S: (L) Lemurya neredeydi?
C: Güney Amerika Pasifik açıkları.
S: (L) Yani Paskalya Adası yerlileri atalarından bahsederken, Güney Amerika yönünden gelen insanlardan mı bahsediyorlar?
C: Hayır. Hemen her yönden geliyorlardı. Paskalya Adası Lemurya'nın bir kalıntısı.
S: (L) Lemurya'ya ne oldu?
C: Sizin Cennetten Düşüş dediğiniz olaya yakın bir zamanda suya gömüldü.
S: (L) Eğer Nefilim grubu buraya 9-12 bin yıl önce getirildiyse...
C: Son ziyaretleri. 5 kez geldiler. Dönecekler.
S: (L) Nefilim dönecek mi? Şu anda nerede yaşıyorlar?
C: Oryon.
S: (L) Oryon takımyıldızında mı yaşıyorlar? Gezegenleri hangisi?
C: Gezegenleri yok. Hareket halindeler.

----------

S: (T) Eğer 3'üncü yoğunluktaki uzmanlar şu anda DNA'mızı inceleseler bunu görebilirler miydi?
C: Çöp DNA derlerdi.
S: (T) Gene de daha önce olmayan birşeyleri fark ederler miydi?
C: Belki.
S: (F) Sıradan bir DNA'yla karşılaştırmaları gerekir. (L) Atlantis ve Lemurya dünyanın en eski medeniyetleri mi?
S: (L) Atlantis ve Lemurya'dan önce de gelişmiş medeniyetler var mıydı?
C: Pek çok.
S: (L) Şu anda Antartika olarak isimlendirdiğimiz bölgede eski bir gelişmiş medeniyet var mıydı?
S: (L) Bu medeniyetin adı neydi?
C: Gor.
S: (L) Gor'da ne tür bireyler yaşıyordu?
C: 5 buçuk metre boyunda.
S: (L) Peki hümanoitler miydi, bize benziyorlar mıydı?
S: (L) Bizim gibi erkek ve dişi miydiler?

Go to Top of Page

Neron

82 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/01/2018 :  17:53:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet, kasyopya celselerindeki bu alıntıları biliyordum, lemurya'nın mu ile aynı yeri ifade ettiğini de biliyordum, ama yine de dalgınlığıma gelmiş, unutmuşum.

Bir ara celselerde "mu" diye yazarak aramıştım ve bulamayınca da yok sanmıştım. Hatamın kaynağı bu.

Yani bir seferlik eksik aramanın hatalı izlenimi bendeki bilginin önüne geçmiş, onu unutturmuş. :)

Konuya dònersem, neden bu uygarlıklarla ilgili somut maddî kanıt ve bulgu sahibi olamadığımız sorusu hâlâ benim için bir şüphe sebebi. Bu uygarlıklar diğer kıtalarda bir tane bile tesis kurmadılar mı? Göçenlerin ellerinde bir tane pusula veya altlarında bir yelkenli, motorlu tekne vb yok muydu? Karbon ölçümüyle tarihlenen bir âlet olması yeterliydi.

Bulundu da bizden mi saklıyorlar? K'ler öyle demiş. Öyle de ikna edici tarzda söylüyorlar ki inanası geliyor insanın. :) Ama buna inanmak bile aslında pek kolay değil. Bizden saklayabileceklerine yani...

Mesela sözü edilen Paskalya adasına ilişkin karbon ölçümü, Lemuryalıların torunlarına gidecek kadar çok eskiyi göstermiyormuş.
Go to Top of Page

bozadi

8596 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/01/2018 :  18:57:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Amerika kıtasından Bosna Hersek'e, oradan Çin'e kadar dünyanın pek çok yerinde devasa piramitler bulunuyor. Egemen güçlerin gizlemeyi başaramadığı Atlantis kalıntıları bence bunlar. Atlantis'in varlığından şüphelenmek de bilimselliğin, objektifliğin gereğidir ama ben eldeki çeşitli bilgilere, iddialara, kalıntılara bakarak, Atlantis'in varlığından şüphe duymak için bir neden görmüyorum. Ama "kefili" değilim. Olsa ne olur, olmasa ne olur? Bunun nihai bir önemi yok. Ama varlığı ve özellikle de K'ların anlattığı şekildeki varlığı, dünya üzerindeki hikayemizin bazı yönlerine ışık tutuyor gibi geliyor bana. Ama Atlantis diye bir kıtanın varlığı veya yokluğuyla ilgili mutlak doğru bir bilgiye veya kanıta ihtiyacımız yok yolumuzda ilerlemek için.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

591 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/01/2018 :  19:30:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Neron şimdi yaklaşımın kısmen doğru ama aynı zamanda yanlış. Karbon testleri MÖ 15000 yıllara gelince bilim adamları birden sesi soluğu kesiyor MU dönemi için artık nasıl bir geriye bakmak gerekiyor bilmiyorum. Bu arada bulunan çok çok eski kalıntılar var çok merak ediyorsan zaten bulursun internette. Ben deli gibi saklandığına eminim bu kalıntıların zaten bulması da çok zor olduğu için 3-5 akademisyenin yapabileceği işler değil.

Örnek vermek gerekirse önce şu haberi bir inceleyelim

https://tr.sputniknews.com/bilim/201801261031981661-homo-sapiens-afrika-disinda-en-eski-fosil/

Şimdi bu buluşu yapan kişi neron olsun. Tam bir örnek idealist akademisyen olsun. GTP ise tam bir ekol adamı ve güç unsuru olsun. Lobiler beni desteklesin ve koltuk sevdalısı olayım.

Çıkar bu neron aptal mı ne biçim konuşuyosun sen derim ve buluşunun önü kapanır. Akademik çevrelerin çoğunda herşey bu kadar kolaydır. :)
Go to Top of Page

Tgur

950 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/01/2018 :  11:46:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Her durum bir düşünsel rezonansı ortaya çıkarıyor ,dün GTP dostumuzun çıkarımları hakkında faaliyete geçtim aynı alıntılarla sonra bir sebeple vaz geçtim ,isabet olmuş .

Karbon testi doğruluğu yanlışlığı üzerine bir alıntı K. lardan

------------------------------
"S: (L) Tamam. Yaparız. (A) Karbon testi, L'nin tahmin ettiği gibi bir ya da iki faktör sebebiyle 10.000 yıl öncesinden kalma şeyler için yanlış bir yöntem mi ? Sizlerin verdiği tarihlerle bilimsel verilerin ortaya koyduğu tarihler arasında 2 varyasyonlu bir faktör gözlemliyoruz. Bu durum neredeyse vermiş olduğunuz tüm tarihlerde ortaya çıkıyor.
C: "Onlar" antik felaketlerin sebep olduğu manyetik sapmaların etkilerini dikkate almayarak hataya düşüyorlar.
S: (L) Bu manyetik sapmalar radio karbon tarihlemelerini ne şekilde etkiliyor ?
C: Maddenin izotop yapısını değişime uğratarak.
S: (L) Yani M.Ö. 1500 civarlarındaki felaket...
C: Hepsi oluşan manyetik dalgalar sebebiyle radyolojik veriyi karıştırıyor"
-------------------------------

Edited by - Tgur on 30/01/2018 11:47:17
Go to Top of Page

Tgur

950 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/01/2018 :  12:51:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İlave tamamlayıcı bilgi,
-------------------------
Çekirdeklerindeki proton sayıları eşit olan ancak farklı sayıda nötron içeren atomlar İzotop atomlardır.
İzotop atomların atom numaraları aynı, kütle numaraları farklıdır. Bu nedenle İzotop atomlar aynı elementin farklı nötron taşıyan atomlarıdır.
İzotop atomların kimyasal özellikleri aynı, fiziksel özellikleri farklıdır.
Aynı elementin çok sayıda izotopu olabilmektedir.

Edited by - Tgur on 30/01/2018 12:52:06
Go to Top of Page

Neron

82 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/01/2018 :  13:04:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bir video izledim bugün. Insanlığın birdenbire ortadan kalkması hâlinde dünyanın zaman içinde nasıl değişeceğini anlatıyor. Buna göre 200 yıl sonra yüksek binalar yıkılıyor ve ağaçlarla kaplanıyor.

Bunu benim sorularıma uyarladım. Belki diğer kıtalarda yapılmış olan, Mu ve Atlantis uygarlıklarına ait binalar ve tesisler de zamanla yıkılmış, çürümüş ve bitki örtüsü altında kalmış olabilir.

Edited by - Neron on 31/01/2018 13:07:39
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

591 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/01/2018 :  22:33:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Daha fazlası komet hareketleri, tufanlar, kıtasal boyutta tektonik hareketler, kutup-eksen değişimleri gibi çok büyük çaplı gezegensel olaylar var Neron.
Go to Top of Page

Neron

82 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/01/2018 :  23:28:38  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Yine de şunun gibi aletlere batık gemi enkazlarında veya arkeolojik kazılarda çok daha fazla rastlayabilirdik gibime geliyor:

http://www.elektrikport.com/haber-roportaj/karanlik-cag-bilgisayari-antikythera/14701#ad-image-0
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

591 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/02/2018 :  00:21:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
kozmik olarak farklı evreler var. bu besin sağlık gündelik teknoloji vs. bir çok dinamiği etkiliyor.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,11 saniyede oluşturuldu.