Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Kendine Hizmet Menfaat Grubu Aldatmacaları
 Diğer
 Bu İcatla 320 KM’yi Sadece 7,5 LT Benzinle Gitmişti ama…
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

bigsenfoni

1001 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/01/2018 :  05:45:21  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının Kişisel sitesini Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Dünya kaderini değiştiren birçok buluş vardır. Bazı buluşlar ise hayata geçemedikleri için dünyamınızın kaderini değiştirmiştir.
Kendi halinde bir oto tamircisi olan Tom Ogle, 1970’li yıllarda arabanın yakıt verimliliğini arttıran bir alet icat ettiğini söyledi.
Siyah bir kutu içerisindeki bu alet, geleneksel yakıt pompası ve karbüratörle, gaz halindeki yakıta yüksek basınç uygulama prensibiyle çalışıyordu.

Ogle, medyaya yaptığı bir gösteride 320 km mesafeyi yalnızca 7,5 lt yakıtla tamamladı. Bu gelişmeden sonra petrol şirketleri Ogle’ye bu aletten üretip satmaması için milyonlarca dolar teklif etti. Ancak Ogle idealleri doğrultusunda tüm teklifleri reddetti çünkü Ogle’ın en büyük hayali kendi arabasını üretmekti.

Tom Ogle, 1981 yılında faili meçhul bir cinyate kurban gitti. Vurularak öldürülen Ogle’ın icat ettiği siyah kutuya ise ne olduğu bilinmiyor.

1885 yılından buyana, dünya üzerinde kullanılan motor teknolojisinin hala aynı yakıt üzerine kurulu olması sizce de tesadüf mü?

https://korkubilimi.com/komplo/ogle_karburator.html

https://www.youtube.com/watch?v=_pXG12Fbdhc

Belkide bu icat dünyanın kaderini degistirecekti!

Kalbinde cözülmeden kalan herşey icin sabırlı ol.Cevapları şimdi arama.Şu anda cevaplar sana verilmez,cünkü sen henüz onlarla yaşayamazsın.Bu,herşeyi o an yaşama meselesidir.Şu anda soruyu yaşaman gerekiyor.Belki daha ileride,farkına bile varmadan,günün birinde kendini cevabı yaşarken bulacaksın.(Rayner Maria Rilke)

Kalbiniz temiz,gözleriniz acik olsun kardeslerim!!!Bize heryer matrix...!Hasaki Osaka

Astre

258 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/01/2018 :  19:44:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu tarz çok vaka mevcut ne yazık ki, ancak sonunda bu düzen kırılacak. Umudumuzu kaybetmeyelim.
Go to Top of Page

ogeday

101 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 31/01/2018 :  22:44:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Dünya yı değiştirecek bir buluş falan değil.Elektrikli otomobillerin arkasında kimlerin olduğunu biliyoruz.Bunlar Rusya nın dünyanın en büyük petrol üreticisi olduğunu bildiği için benzinle çalışan arabaları yok etmeye çalışıyorlar
Go to Top of Page

Astre

258 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/02/2018 :  15:30:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen ogeday

Dünya yı değiştirecek bir buluş falan değil.Elektrikli otomobillerin arkasında kimlerin olduğunu biliyoruz.Bunlar Rusya nın dünyanın en büyük petrol üreticisi olduğunu bildiği için benzinle çalışan arabaları yok etmeye çalışıyorlar

Eski tarihlerde bu devrim niteliğinde bir buluş sayılırdı diye düşünüyorum, şu anda kanseri araştıran doktorların ölmesi gibi bir durum söz konusu (yanlışım varsa düzeltin). Elektrikli arabaların zaten bu denli hızlı yaygınlaşması garipti, sebebi şimdi belli oldu. Ek olarak bu kararlar alınırken suudilerin uzay araştırmalarına ve yapay zekaya yatırım yapmalarının sebebi anlaşıldı, bu arabalar Rusya'yı etkilediği gibi diğerlerini (özellikle suudları) ciddi şekilde sarsacak, kişisel görüşüm tam bir küresel yenilenmenin (benzil ile çalışan araçlar,makineler vs. nin değiştirilip elektrikli hale getirilmesinin) ortalama olarak 2060-2070 yıllarına kadar süreceğidir.
Go to Top of Page

bozadi

8411 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/02/2018 :  15:50:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Dünyayı değiştirecek bir buluş muydu, değil miydi bilmiyorum ama bu tür buluşları yapmaya çalışanların önünün kapatıldığı, rüşvetle ve tehditle yozlaştırılmaya çalışıldığı ve bazı durumlarda öldürüldüklerine dair güçlü ipuçları var gibi görünüyor.

Yalnız elektrikli araba konusunun Rusya'yla bağlantısı meselesine ilk defa rastlıyorum ve çok ilginç buluyorum. Paylaştığın için teşekkürler.

Bu arada ben dünyanın en büyük petrol üreticisini Suudi Arabistan sanıyordum ama az önce wikipedia'da (chrome tarayıcıda ZeroWiki diye bir eklentiyle ulaşıyorum wikipedia'ya) 2016 verilerine göre Rusya'nın az bir farkla Suudi Arabistan'ı geçerek dünyanın en büyük petrol üreticisi haline geldiğini de şaşırarak ve biraz da sevinçle görüyorum:

Go to Top of Page

bozadi

8411 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/02/2018 :  15:53:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
20 Şubat 2017

Dünyanın en büyük petrol üreticisi Rusya oldu

Enerji Günlüğü - Rusya, Aralık ayında Suudi Arabistan'ı geride bırakarak dünyanın en büyük petrol üreticisi ünvanını aldı.

Riyad merkezli Joint Organisations Data verilerine göre, Rusya petrol üretiminde Mart 2016'dan bu yana ilk kez Suudi Arabistan'ı geriledi bıraktı.

Aralık ayında Rusya'nın üretimi Kasım ayına göre 29 bin varil/gün azalarak 10,49 milyon varil/gün olurken, Suudi Arabistan'ın üretimi de 10,72 milyon varil/günden 10,46 milyon varil/güne indi. ABD'de 8,8 milyon varil/günlük üretimi ile üçüncü büyük üretici oldu.

Aralık ayında Suudi Arabistan'ın ihracatı da 8.26 milyon varil/günden 8 milyon varil/güne geriledi.

Kaynak: Enerji Günlüğü

Go to Top of Page

bozadi

8411 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/02/2018 :  15:56:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ama ilginç bir şekilde şöyle bir haber de mevcut elektrikli arabalar konusunda:
Go to Top of Page

bozadi

8411 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/02/2018 :  15:56:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
01 Eylül 2015

Rusya'da elektrikli araçları yaygınlaştırmak için gaza basıldı

Rosseti Genel Müdür Yardımcısı Berdnikov, akaryakıt istasyonlarına elektrikli araçlar için şarj üniteleri eklenmesi ile ilgili kararnamenin, Rusya'daki ulaşım sektöründe köklü değişikliklerin önünü açacağı görüşünde.

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, ülke genelindeki akaryakıt istasyonlarının elektrikli araçlar için şarj üniteleriyle donatılması hakkındaki kararnameyi imzaladı.
Rusya Bakanlar Kurulu Kabinesi'nden yapılan açıklamada, elektrik otomobiller için şarj üniteleri, akaryakıt istasyonlarında verilen temel hizmetler listesine dahil edildi. Bu kararın, Rusya'da sürdürülebilir ulaşımın gelişimi için önemli bir etken olması bekleniyor.

'ELEKTRİKLİ OTOMOBİLLERE TALEP ARTACAK'

Rosseti şirketinin Genel Müdür Yardımcısı Roman Berdnikov, kararı takdirle karşıladıklarını söyledi. 2013'ten bu yana elektrikli ulaşım araçları için altyapının geliştirilmesi programını hayata geçirmek için çalıştıklarını hatırlatan Berdnikov, konuyla ilgili şu değerlendirmede bulundu:

"Bu karar, tüketicilerin ihtiyaçlarına yönelik önemli bir adım. Yakıtı akaryakıt istasyonlarında almaya alışık otomobil sahipleri, elektrikli araçlarını da sıradan benzin istasyonunda şarj etmek istiyor. Uluslararası deneyim de, özellikle de 15 dakikada otomobiller şarj eden ünitelerin akaryakıt istasyonlarına kurulmasının etkili olduğunu gösteriyor. Karar, Rusya'daki akaryakıt istasyonu sahipleri için de olumlu bir gelişme. Bu sayede faaliyetlerini çeşitlendirebilir ve işletmeleri için uzun vadeli gelişme planları kurabilirler. Bence hızlı şarj, öncelikle Moskova çıkışındaki ekspres yollar üzerindeki akaryakıt istasyonlarında talep görecek. Bu faktörün Rusya'da elektrikli ulaşımın gelişiminde olumlu rol oynayacağını düşünüyorum."

KUŞKULAR NASIL AŞILABİLİR?

Halihazırda Rusya'da elektrikli araçlar, ağırlıkla görece küçük mesafelerde taşımacılık yapan ticari şirketler tarafından kullanılıyor. Özel tüketici henüz elektrikli otomobillere kuşkuyla yaklaşıyor. Kuşkuların ana nedeni, yeterince gelişmeyen şarj istasyonu ağları. Berdnikov, bu kuşkulara ilişkin olarak şunları söyledi:

"Evet, Ruslar halen, elektrikli araçların ülkemize uygun olmadığı önyargısına sahip. Soğuklarda daha çabuk deşarj olma ve şarj edecek yer bulma sorunundan dert yanılıyor. Çevre bilincine gelince, bu felsefi bir konu. Ancak elektrikli otomobillerin yayılmasını frenleyen en önemli faktör, tüketicilerin benzin motorlarına alışmış olması ve elektrikli ulaşım araçlarının sunduğu olanaklar hakkında yeterli bilgiye sahip olmaması. Bunun için reklama ihtiyaç var. Hafif ticari araçlar kullanan şirketler de bu tür ulaşım araçlarını kullanarak, tanıtımına katkıda bulunabilir. Bu kategoriye taksi de dahil edilebilir. Belirli teşvikler, taksilerin elektrikli araçlara geçmesine yardımcı olabilir. Bunlar, gelişimi teşvik eder."

Elektrikli ulaşım araçlarının Rusların hayatına girmesi için en aktif çalışmalar, Mitsubishi Motors tarafından yürütülüyor. Şirket, sadece elektrikli motorlu ve hibrit modeller sunuyor. Kompakt Mitsubishi i-MiEV ağırlıklı olarak şirketler edinirken, güçlü hibrit otomobiller özel araç sahipleri tarafından talep görüyor.

Rus otomobil üreticisi AvtoVAZ da elektrikli araba tasarlıyor. Şirketin bu formattaki yeni nesil El Lada otomobilinin bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Kaynak: Sputnik

Go to Top of Page

bozadi

8411 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/02/2018 :  15:58:01  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Yani Rusya'ya karşı bu konuda öyle bir komplo var mı, yok mu bilmiyorum ama Rusya elektrikli arabaların yaygınlaşması konusunda endişeli görünmüyor bu habere göre.
Go to Top of Page

Astre

258 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/02/2018 :  22:36:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bozadi

Yani Rusya'ya karşı bu konuda öyle bir komplo var mı, yok mu bilmiyorum ama Rusya elektrikli arabaların yaygınlaşması konusunda endişeli görünmüyor bu habere göre.

ABD petrol sahibi & petrol üreten ülkeler arasında lider durumuna gelmek istiyor, acaba Trump bundan dolayı mı Paris İklim Antlaşması'nı reddetti? Rusya'nın bu hamlesi ABD'ye zarar vermek için olabilir (petrolü yavaş yavaş değersizleştirmek). Umarım bu kararlar hepimiz için olumlu olur.
Go to Top of Page

JCA

325 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/02/2018 :  13:32:30  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Yaygınlaşması tamamen maliyetlerinin düşmesi ve li-po pil teknolojisinden kurtulmasına bağlı. Yoksa sıradan bir insanın tercih etmesi için ortada hala bir sebep yok. 30+ yıldan daha az sürmezse şaşırmam. Şimdilik meraklı üst-orta sınıf ve zenginler alıyor.

Haberde halkın ön yargısı var demişler ama bence yok. Kuşkuyla yaklaşılmasının sebebi;

-Klasik araçlara göre herhangi bir maliyet avantajı yok. En az %50 daha pahalılar.
-Depo menzili düşük. Dolumu saatler alabiliyor.
-Pil performansının dayanımı ve stabilitesi az. 100k km'de aracın neredeyse aracın yarı fiyatına olan pilleri değiştirmeniz gerekiyor.
-Kendi kendine deşarj olması. Aracı garajınıza çektiniz ve 1 ay yoksunuz diyelim. Döndüğünüzde piller epey boşalmış oluyor. Ayrıca piller sıcak soğuk havalardan oldukça etkilenirler. Akaryakıtta böyle bir durum yok.

Konvansiyonel araçların yerini alsa bile endüstriyel üretimde akaryakıt tüketimi hala vazgeçilmez durumda. Özellikle ısı enerjisine ihtiyaç duyulan sektörlerde. Elektrikle aynı ısıyı sağlamak mümkün değil.

Edited by - JCA on 02/02/2018 13:32:54
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

574 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/02/2018 :  20:36:46  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Elektrik üretimi çok boş bir mesele bence. Elektrik üretilirken doğaya verilen zararın, bilinçli petrol çıkarım ve tüketim işlemiyle asla verilmeyeceğini düşünüyorum. Pillerin nasıl tehlikeli atıklar olduğunu da hesaptan çıkarmamak lazım.
Go to Top of Page

ogeday

101 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/03/2018 :  14:27:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://tr.sputniknews.com/yasam/201803301032840862-geri-sayim-tesla-iflasin-esiginde/?utm_source=https://t.co/9bFGQc0Voh&utm_medium=short_url&utm_content=hfut&utm_campaign=URL_shortening

en başından size bunun bir şirket değil derin devletin siyasi girişimi olduğunu söylemiştim.Bütün bu emisyon skandalı,küresel ısınma,2030 da benzinle çalışan arabalara ek vergi getirme planı bunlar içindi ama taşıma suyu ile değirmen dönmedi

Edited by - ogeday on 30/03/2018 14:41:11
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,22 saniyede oluşturuldu.