Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Diğer
 Sabah Yazarı: "Yeni tehlike: İçimizdeki Rusçular" (12.04.2018)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi


8693 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/04/2018 :  11:27:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
12 Nisan 2018

Yeni tehlike: içimizdeki Rusçular

Hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Fahrettin Altun, Suriye’deki ABD-Rusya krizi sürerken dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.


Hükümete yakın Sabah gazetesi yazarı Fahrettin Altun, Suriye’deki ABD-Rusya krizi sürerken dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Fahrettin Altun, “Amerikancılık gibi Rusçuluk da bir mandacılık türüdür” başlıklı yazısında, “Gayrı milliliğin tek biçimi Batıcılık değil. Elbette Amerikancılık bu ülkedeki gayrı milli unsurların kahir ekseriyetinin benimsediği bir pozisyon. Fakat içimizde başka gayrı milli unsurlar da var. Rusçular var mesela. Kendilerini Avrasyacı diye adlandırıyorlar. Türkiye için önerdikleri gelecek ne? Rusya'yla birlikte hareket etmek. Daha doğrusu Rusya'nın uydusuna dönüşmek. Türkiye'nin Batı'yla ilişkilerini de, Türkiye içindeki gelişmeleri de bu çerçevede yorumluyorlar” ifadelerini kullandı.

“RUSÇULAR YANINDA BİR DE TAMAMEN ŞÖVENİST REFLEKSLERLE…”

“Bugün Türkiye-Rusya ilişkilerinde atılan her somut adım Türkiye'nin geleceği için atılan adımlardır” diyen Fahrettin Altun, şöyle devam etti:

“Yoksa bu adımlar Türkiye'yi Rusya'nın uydusu haline getirmeye, Türkiye'yi Batı'dan koparmaya dönük adımlar değildir.

Türkiye'nin başarısı son dönemde Batı'yla tek taraflı bağımlılık ilişkisini sonlandırmış olmasıdır.

Ezcümle mandacılığın her versiyonuna karşıyız. Türkiye bir bağımlılıktan kurtuluyorken yeni bir bağımlılık ilişkisi geliştiremez, geliştirmemeli.

Rusçular yanında bir de tamamen şövenist reflekslerle bir de Esed'e destek verenler var. Esed'in her yaptığı katliamdan sonra sahne alıp sözüm ona anti-emperyalist söylemlerle hedef şaşırtmaya çalışıyorlar.

Evet, ABD bugün Irak'ta ve Suriye'de akan kandan sorumludur. Ancak Suriye'de rejimin akıttığı kanın ABD'nin Irak'ta ve Suriye'de akıttığı kandan geri kalır yanı yoktur.

Defalarca söyledim, bir kere daha söylemekten geri durmayacağım. Türkiye'nin en büyük sermayesi içerideki güçlü liderliği, istikrarı, birliği, dirliği. Bunu koruyalım, yeter!”


Kaynak: OdaTV

bozadi


8693 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/04/2018 :  11:30:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Herhangi bir ırka, millete veya ideolojiye özel bir ilgim, sevgim yok. Yaşadığım yerde çevremde kim varsa hayatımın ve deneyimlerimin bir parçası olur doğal olarak. Önemli olan insanlıktır. Irklar, dinler, ideolojiler hepsi geçicidir. Vicdan, sevgi, insani dayanışma ve çözüm, kalıcı ve gerçek değerlerdir. Şu süreçte Putin Rusyası’nı farklı kılan da onun insaniyet namına ortaya koyduğu cesur ve “içi dopdolu” tavırlardır. Bugün Rusya ve müttefikleri ABD ve müttefikleri ekseninde boy gösteren global faşistlere bu güçlü ve dolu tavırları koymuyor olsaydı, Erdoğan global şeytan ABD’ye son dönemlerde koyduğu tavırların 10’da 1’ini koyamazdı. Cumhurbaşkanı sözcüsü daha yeni açıkladı, “Rusya izin vermeseydi boş ver Afrin’e girmeyi, İHA bile uçuramazdık orada” diye, hiçbiriniz de meydana çıkıp aksini söyleyemediniz çünkü gerçek bu. Rus uçağı düşürüldüğü zaman Erdoğan’ın “bizi koruyun” diyerek soluğu NATO’nun kucağında aldığını, ekonomimizin iyice batağa döndüğünü, Suriye'de uçak uçurmamızın "yasaklandığını" unuttunuz mu? Dünyada en çok İslam ülkelerinde kan döken faşist global terör örgütü NATO! ABD öncülüğünde bir kuduz köpek sürüsü gibi toplaşıp ağızlarından saçtıkları köpüklerle dünya insanlığına korku saldıkları halde, kuyruklarına feci şekilde, tekrar tekrar basan Rusya ve müttefiklerine saldırma yüreğini bulamayan aşağılık, korkak, kuduz devletler topluluğu NATO!!! Utanmazlar! Rusya o şerefsizlere haddini bildirerek senin yerlerde süründürmeye alışık olduğun şerefini de yerden kaldırmana yardımcı oluyor! O NATO, o ABD on yıllardır hem ülkemize, hem bölgemize, hem de tüm dünyaya işkence ve tecavüz ediyor, buna karşı gelmek, itiraz etmek için ne yaptın? Ne yaptınız? Erdoğan Rusya’yla arayı düzeltip işbirliğini yoğunlaştırdıktan sonra faşist ABD ve müttefiklerine karşı gerçekten büyük saygı duyulacak tepkiler koymaya başladı, ki ülkemiz, milletimiz adına tarifsiz sevinç duyuyorum Erdoğan bunları yapma cesaretini, iradesini gösterdiği için, çünkü göstermeyebilirdi de, her zaman olduğu gibi ve dincilerin genelinin eğilim gösterdiği gibi ABD ve müttefikleriyle adı konmamış metreslik ilişkisine devam etmeyi de seçebilirdi, öylesi çok daha "zahmetsiz/alışılmış" olurdu, ki Fethullah’la bağlantılı çeşitli partidaşlarınızın hala iradesinin o yönde olduğunu çok iyi biliyoruz: Gül, Arınç, Davutoğlu vs.

Sen yıllardır ABD ve müttefiklerine gerekli tepkiyi göstermediğin, başta yandaşların olmak üzere bazı çürük domatesleri “İçimizdeki Amerikancılar, içimizdeki NATO’cular” diye eleştiremediğin halde, şimdi kalkmış yurttaşlarını “İçimizdeki Rusçular” diye suçlama, hedef gösterme cüretini nereden bulabiliyorsun?! Anca utanmazlığından ve aşağılık ve üstünlük komplekslerinin hastalıklı karışımından bulabilirsin. Bugün Putin Rusyası’nın yaptığını hangi devlet, hangi millet, hangi güç yaparsa yapsın, hayranlığım ve desteğim aynı şekilde olacaktır. Ben belirli bir devlete, millete ve hiçbir ideolojiye tapmıyorum. İnsanlığa, insanlığın onuruna, gücüne, sevgisine tapıyorum! Ancak gerçeğe, hakka, sevgiye taparım ve onunla birliğime inanırım!

Yüzsüzler!!! Rusya ve müttefikleri sayesinde uluslararası arenada bulabildiği söz söyleme, meydan okuma özgürlüğünü ilk Rusya’ya karşı kullanıyor! Teşekkür edeceğine, bok atıyor! Rusya o şerefsiz ABD gibi seni kendisine “köpeklik” etmeye mi zorluyor? Sömürüyor mu? Öldürüyor mu? Suriye’yi bahane ederek Rusya’ya arsızca, utanmazca bok atıp duruyorsunuz. Orada dönen tüm pisliğin sebebi de Ortadoğu’nun ve dünyanın geri kalanında olduğu gibi ABD ve İsrail ve müttefikleridir, İlüminati’dir. Esad o şerefsizlere boyun eğmediği, onlara karşı Arap dayanışmasına ve Filistin davasına sahip çıktığı, faşistlerin bölgedeki planlarına köpeklik etmeyi reddettiği ve karşı koyduğu için hedef haline getirildi apaçık bir şekilde; bir dünya dolusu İslamcı (!) cihatçı terörist bir araya getirilip o adamın üzerine salındı, ülkesi cehennem yerine çevrildi ve siz dindaşınız Esad'a yardıma koşacağınız yere azgın mezhepçi kininiz, kompleksiniz yüzünden ve ABD ve müttefiklerine “yenilmez Allah” muamelesi yapmaya alıştığınızdan, Esad’a yapılan şerefsiz saldırıya en önden destek verme ahlaksızlığını büyük bir iştahla sergilediniz ve nihayetinde sonuna hak ettiğiniz yenilginin rezaletiyle karşılaştınız. Rusya'ya kininizin ciddi bir bölümü de bununla ilgili belli ki. Hala da bu riyakarlığınızla, ahlaksızlığınızla yüzleşmemek için kıvranıp duruyorsunuz; alışageldiğiniz kokuşmuş düzeninizi sarstığı, sizi uyanmaya ve insanlık onuru için işbirliği yapmaya teşvik ettiği için Putin Rusyası’na nefret kusuyorsunuz!

Sadece siz sözde dinciler, sözde İslamcılar değil, sözde Atatürkçülerin de bu ABD-NATO-İsrail yandaşlığı konusunda suçu-günahı ağırdır. Erdoğan son dönemde Rusya ve müttefiklerinden gördüğü destek sayesinde Türkiye'nin onurunu düştüğü yerden kaldırıyor ve ülkenin birbirini yiyen çatışmalı kesimlerini ortak düşman karşısında işbirliğine, dayanışmaya teşvik eden bir yolu açıyor, şükürler olsun!!!! Ve siz Erdoğan'ın o yönde ilerlemesi konusunda nedense olağanüstü bir korkuya, komplekse kapılmış görünüyorsunuz!!!
Go to Top of Page

bozadi


8693 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/04/2018 :  12:25:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
12 Nisan 2018

"Ankara'daki havayı kokladım" diyen yandaş yazar: ABD'nin Suriye'yi vurması Ankara'da memnuniyetle karşılanacak

Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, ABD ile Rusya arasındaki Suriye geriliminde Türkiye’nin nasıl konum alacağına dair bir yazı kaleme aldı.


Hükümete yakın Yeni Şafak gazetesi yazarı Mehmet Acet, ABD ile Rusya arasındaki Suriye geriliminde Türkiye’nin nasıl konum alacağına dair bir yazı kaleme aldı.

Acet “Geçen yıl 6 Nisan’da referanduma gidilirken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la İstanbul Mabeyn Köşkü’nde bir yayın yaptık. Tam da o günlerde Suriye’den yine bir kimyasal saldırı haberi gelmiş, 100’den fazla insan zehirlenerek can vermişti” dedi.

ERDOĞAN: BİZE NE DÜŞÜYORSA YAPMAYA HAZIRIZ

Acet, konuyla ilgili Erdoğan’a soru sorduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:

“Yine tam da o günlerde, ABD Başkanı Trump Suriye için askeri müdahale sinyali veriyor, ‘Esad’ı cezalandıracağız’ diyordu.

Erdoğan’a sordum:

‘Trump’ın bu sözlerini nasıl karşılıyorsunuz? Suriye’ye askeri bir müdahale geliyor mu’ diye.

Cumhurbaşkanı, ‘Eğer hakikaten icraat ortaya konulursa, biz de Türkiye olarak, bize ne düşüyorsa, bunu yapmaya hazırız, ama lafta kalmasın’ cevabını verdi.

Bizim programı bitirdiğimiz akşamın gecesinde, Amerika gerçekten harekete geçti, Akdeniz açıklarından fırlatılan füzelerle Esad rejimine ait bir hava üssünü vurdu. Ama o kadar… Tomahawk füzelerinin bir savaş gemisinden fırlatılmasıyla ortaya çıkan görsel ışıltı, kurbağanın ürkütülmesine değmeyecek kadar sınırlı kalmıştı.”

“Bir yıl sonrasından geriye bakıp o günleri değerlendirdiğimizde, o füzelerin ne Esad’ın iktidarını etkileyecek, ne de kimyasal saldırı tehdidini bertaraf edecek bir etki üretmediği sonucu karşımıza çıktı” diyen Acet, Trump’ın dün yaptığı açıklamalara değindi.

“ABD’NİN SURİYE’DE ESAD REJİMİNİ VURMASI, ANKARA’DA MEMNUNİYETLE KARŞILANACAKTIR”

ABD’nin Suriye ve Rusya’ya karşı yaptırım ihtimallerine değinen Acet şunları kaydetti:

“Daha geçen haftaya kadar Suriye’den çekileceğiz, biraz da başkaları uğraşsın diyen Trump, bir sabah aniden fikrini değiştirmiş olabilir mi?

Yukarıdaki soruları biraz da Ankara’daki havayı kokladıktan sonra sıraladığımı söyleyebilirim. Ankara, geçen seneye göre, daha ihtiyatlı bir yerde duruyor. Hiç kuşkusuz ABD’nin Suriye’de Esad rejimini vurması, Ankara’da memnuniyetle karşılanacaktır.

Ama hükümet bu defa ‘sevincini içine atarak’ daha temkinli bir söylemle karşımıza çıkabilir.

Ayrıca, Suriye’de söylemleriyle eylemleri çoğu zaman birbiriyle çarpışan Amerika’ya güven olmaz.

Daha önce yaptığı gibi insanı suya götürüp susuz getirebilir.”


Kaynak: OdaTV

Go to Top of Page

bozadi


8693 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/04/2018 :  12:27:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Erdoğan çok yanlışlardan döndü, çok rezilliklerden sıyrılıp arındı. Onunla birlikte onu destekleyenlerin önemli bir bölümüne de rehberlik etmiş oldu. Çok değerli birşey bu. Erdoğan Esad konusundaki hatasından da eninde sonunda dönecektir. Sizin mahalledekilerin ne kadarı da bu yanlıştan dönerse, onlar adına sevinirim, dönmeyenin sonu kötü olacak çünkü.
Go to Top of Page

fidelista


252 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/04/2018 :  23:51:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bu güruh hemen fabrika ayarlarına döndüler , emperyalislere uşaklık genlerine işlemiş.Bunlardan bir b. olmaz.
Go to Top of Page

Astre


300 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/04/2018 :  14:15:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
@bozadi, erdoğanın amacı para bozadiciğim, forumda hep derim nefret ederim ondan..
Go to Top of Page

bozadi


8693 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/04/2018 :  17:45:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Astre

@bozadi, erdoğanın amacı para bozadiciğim, forumda hep derim nefret ederim ondan..
Ben ümitsiz değilim Erdoğan'dan :)
Go to Top of Page

Astre


300 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/04/2018 :  18:15:56  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi anlıyorum bir umut bir yol arıyorsun ancak o umutta o yolda erdogan değil, ülkenin hali ortada..
Go to Top of Page

bona fide


331 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/04/2018 :  23:35:57  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
seçime kadar bi aksilik olmazda seçim sonrası ekonomiyi tehdit eden batı işbirlikçileri ayıklanmaz bankalar ve merkez bankası emperyalleri zengin etmeye devam ederse çıkacak iç savaşla ki şuanda sermayeden geçinen akp yandaşları başı çekecek birbirimizi yok ederiz. umarım dilerim tersi ve herkesin beklediği ayıklama ve bağımsızlık gerçekleşir. seçimin öne alınmasıda ekonomik tehditlere dur diyebilmesi için tek adam olmak zorundalığı düşünülen. ona güvenenlerin beklentisi bu yönde. halkın huzuru ve refahı için doğru yere doğru adam ve sıkı denetimle yapılamaycak iş yok. hayırlısı olsun. belki zor olacak bi kaç yıl fakat rusya iran çin türk devletleri yanında yanımızda çok daha fazla ülke olacağından eminim.pozitif düşünelim sağlık ve iyilik olsun.

Edited by - bona fide on 18/04/2018 23:37:18
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,34 saniyede oluşturuldu.