Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 ÜYELİK İŞLEMLERİ VE DUYURULAR
 Duyurular
 Ünlülerden 1 Mayıs Mesajları (01.05.2018)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 01/05/2018 :  11:47:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
01 Mayıs 2018

"Sırtımızdan geçinen kenelere karşı..."

Ünlü isimlerinden 1 Mayıs mesajları...

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde, tüm dünya emekçileri haklı taleplerini seslendiriyorlar. Türkiye’de birçok kentte 1 Mayıs için işçiler alanlara çıktı. Ünlü isimler ve kurumlarda sosyal medya hesapları üzerinden 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde mesajlar yayımladılar. Ünlü isimlerin verdiği 1 Mayıs mesajlarındaki dayanışma ve mücadele ifadeleri dikkat çekti.

İşte o mesajlardan bazıları:

Kaynak: OdaTV

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/05/2018 :  09:51:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
02 Mayıs 2018

Bakın anarşizmin A'sını neden kullanmışlar

Saadet Partisi üyelerinin kortejde açtığı anarşizm sembollü “İşçiyi Yaşat ki Devlet Yaşasın” pankartı dikkat çekmişti. Partinin Zonguldak yönetiminden pankartla ilgili açıklama geldi.

Saadet Partisi Zonguldak İl Başkanlığı, dün Zonguldak'ta gerçekleştirilen 1 Mayıs kutlamalarına katılmıştı.

Saadet Partisi üyelerinin kortejde açtığı anarşizm sembollü “İşçiyi Yaşat ki Devlet Yaşasın” pankartı dikkat çekmişti.

SAADET’TEN AÇIKLAMA

Saadet Partisi Zonguldak İl Tanıtım Başkanı Mehmet Püren, yıllardır kutlamalara katıldıklarını, ancak bu yıl ilk defa pankart açtıklarını söyledi. Bu yıl daha geniş bir katılım gösterdiklerini ve pankartlarının çok ilgi çektiğini ifade eden Püren, şöyle dedi:

"Pankartımız çok dikkat çekti. Sağ cenahtan 1 Mayıs'a katılımlar az olduğu için Saadet Partisi olarak geniş katılımımız dikkat çekti. Pankarttaki 'A'yı aykırılığın 'A'sı olarak kullandık. Sıradan olmamasını istedik. Bizim için sol ve sağ diye bir şey yok. Biz toplumu bölmek ve ötekileştirmek taraftarı değiliz. Emekse eğer biz emeğin yanında zaten hep var olduk. Eski Başbakanımız Sayın Erbakan emeğin hakkını bu millete fazlasıyla vermişti. Biz her zaman emekçinin yanındayız. Biz sol ve sağ gibi kavramlar gözetmiyoruz bazı arkadaşlar gibi."

Kaynak: OdaTV

Go to Top of Page

bozadi

9835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/05/2018 :  10:07:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Karamollaoğlu daha önce de, ziyaret ettiği Burdur'dan ayrılırken, makam arabasından dışarıdaki coşkulu kalabalığa "solcu yumruğu" kaldırarak selam vermiş, sonradan bu hareketi sorulduğunda "gaza geldim" ifadesini kullanmıştı.

Milli Görüş hareketinin sola (solda makul/güzel gördükleri şeylere) küçük ama değerli birer selamı olarak görüyorum bu hareketleri.

Ve daha önce de ifade ettiğim gibi, dindar bir akım olan Haydar Baş (Bağımsız Türkiye Partisi) hareketinin Atatürkçü ve Alevi/Şii kesimlere dostane yaklaşımlarını ve ittifak eğilimini çok değerli buluyorum. Bunlar, global şeytani güçlerin uzun süredir başarıyla suistimal ettikleri ve derinleştirmeye çalıştırdıkları ideolojik bölücü nifak tuzaklarını bozucu, paha biçilmez tavırlardır hepimizin geleceği için.

Aynı şekilde solcuların ve ilgili/bağlantılı diğer kesimlerin de, söylemlerine uygun olarak, katı ideolojik ayrıma meyletmeyen, hoşgörülü, geniş tabanlı işbirliği ve ittifak ihtimallerine ve olanaklarına duyarsız kalmaması gerektiğine inanıyorum.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,11 saniyede oluşturuldu.