Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Diğer
 Bilim İnsanları, Sperm ve Yumurta Hücreleri Olmadan Embriyo Oluşturmay
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bona fide

332 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/05/2018 :  04:52:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
türkçe detay
http://www.bizsiziz.com/bilim-insanlari-sperm-ve-yumurta-hucreleri-olmadan-embriyo-olusturmayi-basardilar/

engılış detay hatta universitenin kendi yayınından. hala inanamı-yörüm asparagas gibi geliyor bana. yinede okuyun siz gogılın translatesiyle
https://www.maastrichtuniversity.nl/news/forming-model-embryos-stem-cells-lab

Tgur

1003 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/05/2018 :  09:37:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
İlginç ve etkin bir konu ,insanların büyük kısmı tıp konularına yabancı olduğundan bundan evvel gerçekleştirilen "Dolly koyun klonlama" hadisesinin bir çok gerçeği aştırıp değiştirdiğini ve evrensel olarak üzerinde durduğumuz bir çok konuyu vurguladığını seneler evvel belirtmiştim ,bu vesile ile bazı şeyleri tekrar edeceğim,

Dolly koyun klonlamasının çok kısa şematik gibi uygulama şöyle olmaktadır,

*Anne sütüne eşdeğer gibi bir süt üreten Dolly tipi ingiliz koyun cinsinin çoğaltılması ve elde edilecek sütten çocuk maması yaparak çok para kazanmak istenmesi bu araştırmayı başlattırır,
*Doly tipi koyunun herhangi bir bölgesinden (üreme organlarından değil kolundan falan)bir miktar doku parçası alınır labaratuarda bir petri kutusuna konur
*Bu organ kısmına başka bir koyunun yumurta hücresi alınır yanına konur ,yalnız bu yumurtadaki DNA özel bir usülle tahrip edilmiştir karakterler geçmesin diye yumurta hücresinin herhalde diğer embriyolaşma özelliklerinden faydalanmak için
*Bu karışıma dışarıdan özel bir ölçüde elektrik verilir
*Embriyo oluşmuştur
*Bu embriyo başka bir herhangi koyunun rahmine yerleştirilir
*Bekleme süresi sonunda Dolly oluşmuştur

Bundan sonra bu dollylerin çoğaltılması faaliyetlerine geçilir daha sonra neler oldu bilemiyorum ama burada gerçekleşen hadiseden bazı neticeler çıkarabiliriz,

*Bu olayda sperm yok yani olaya erkek cins girmemiş ,dişinin var oluşta önemini ve bununla beraber cinsiyetin önemi olmadığı ortaya çıkmakta
*Dolly nın herhangi bir bölgesinden alınan doku parçası içerisinde olan kök hücreler vasıtası ile aynen Dolly karakterini ortaya çıkarmakta ,sonuç,

Biraz da insanlara doğru olayı yakıştırma yapalım ,her kök hücremizde biz varız ,
Yaradan bizde ise her kök hücremiz yaradan ,ancak KH unsurları tarafından DNA nın yüzde seksen sekizi özel usüllerle kapatılmış biz şu anda yüzde 1,2 ile yaşamaktayız..O da cinsiyet ve açlık fenomeninin baştacı edilmesi şeklinde bir yaşam şekli

Bilincinizi bilgi ile açmaya çalıştığınızda o kapatılmış DNA iplikleri yeniden bağlantı yapıyor ve bir bilinç parçası olan ruhunuz farkındalığını arttırdıkça yeni yoğunluklara adapte olabilecek aday haline geliyor

Bu konuları bilen hem de çok iyi bilen dostları bu tekrarlarımdan dolayı tenzih ederim ama bize kulak verip ilgi gösteren taze bilinçler de var..

Yukarıdaki şematik Dolly klonlama anlatımında başka bir koyunun DNA sı tahrip edilmiş yumurta hücresinden bahsetmiştim ,işte onu kaldırın, alınmış olan o doku parçalarının üzerinde deneyi tekrarlamaya çalışıyorlar ,yani kendi kök hücrelerinin üzerinde çalışma yaparak embriyo elde etmeye uzanıyorlar yeni konu bu bence..

Kurgu bilim dünyasının nasıl gerçeğe dönüştüğünü görüyoruz ama biz bütün bunlardan aldığımız bilgilerin de gerçek olduğunu yavaş yavaş idrak edebiliyoruz,

K.ların bahsettiği " Boyutötesi atomik remolekülerizasyon" gibi.
Ne alaka diyecek bilinçler için her kök hücremizde biz varsak kolayca bir nevi ışınlanmaya tabi olabiliriz..

Edited by - Tgur on 12/05/2018 14:07:08
Go to Top of Page

bona fide

332 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/05/2018 :  22:05:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tgur olayın etik tarfı dehşet verici gelmiyormu insan üretip organ nakillerinde kullanmak. sonuçta cinsiyeti ne olursa olsun bütün bir insan yaratıp organlarından faydalanmak amacı korkunç geliyor bana. beni asla bırakma diye bi roman okumuştum öyle inandırıcıydı ki acaba ingiltere de bu olay yapılmış mı araştırmasına girişmiştim konusu,Hailsham adında bir bölge diyeyim kapalı etrafı çevrili bir alanda okulu yurdu içinde olan bir yetimhanede dışarıya çıkması yasak olan yetimlerin dünyadan bi haber birey olduğunun farkettirmeden organlarından faydalanmak üzere yetiştirilmesini anlatıyordu. çocukları öyle motive ediyorlardıki bu olaya hazır var olma amaçları buymuş gibi yaşıyorlardı. Üstteki konuda bu tür insanları da aynen romandaki gibi hazırlayacaklardır. insanların hayvanları yemek için tüketmesi gibi. canlı bir organizma bütünüyle insan ve tedavi amaçlı her an kesilip organları alınmaya hazır kan grubuna göre üretimler. korkunç.
Go to Top of Page

Tgur

1003 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/05/2018 :  08:30:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Klonloma olayı Atlantislilerde çok daha korkunç uygulanıyordu ,ağır hizmetleri yürütmek için insan başlı katır ayaklı ve buna benzer bir çok hayvan geni ile insan genini karıştırarak "şey"diyebeleceğimiz yaratıklar yarattılar ve bunlar kendi içlerinde çoğalınca mağaralara doldurup liser silahları ile yok etme yoluna gittiler ,bu korkunç faaliyetlere durun diyenlere "birin oğulları" dinlemeyip devam edenlere "belial oğulları"denmişti,sonuçta belial oğulları hakim oldu ve yapılan uyumsuzluklar dolayısıyla Atlantis üç defa batırıldı çeşitli sene aralıklarında ,Kasyopyada bir ara geçti daha sonraki dinler programı ve monoteist uygulamalarda bu ayırım KH tarafından kullanılıp iyice mantıksallaştırıldı,

Edited by - Tgur on 13/05/2018 08:38:22
Go to Top of Page

Tgur

1003 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/05/2018 :  08:37:18  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Devam ediyorum ,Atlantislilerin buradan yani batırılmaktan kaçanlar aztek, inka,firavun medeniyetlerini doğurdular ve bildiklerini öğreten inisiye programlarını sürdürdüler ,bunlar batırılmadan evvel uyarılan birin oğulları mensupları idi ama daha sonra bunların halisane davranışları da KH unsurları tarafından yozlaştırılırak monoteizm ve dinler halinde kısmen doğrular ve kısmende KH unsurlarını ortaya döken karışık bir davranış içinde insanları bıraktı..Yani Belial oğulları ve yandaşları da sahnede oldu,
Go to Top of Page

Tgur

1003 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 13/05/2018 :  08:59:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Yine devam,
İkinci dünya harbi esnasında malüm Hitler de bu KH uygulamalarını Nazizm programı adı altıda ve yeni saf bir Alman ırkı diye KH nin değişik bir deneyini uygulamaya çalıştı bunlar yahudileri çingeneleri hatta sakatları yaşlıları çeşitli metotlarla yok etme yoluna gittiler,

Ben de bununla ilgili dün yeni bir film izledim sakatlar ve delileri yok etmek için ve bunu kilisede yaparak etraf uyanmasın diye özelliğini yitirmiş besinleri gıda diye vererek insanları bu yolla zayıflatıp öldürerek (zira ilaçla itlaf etmek masraflı olmaktaymış,)işi yürütmüşler ,
Diğer yandan bu filimleri çekmekte büyük masumiyet uğraşıları veren yahudiler de mazlum değil ,biliyoruz ki soykırıma uğrayıp fazla bir direnç göstermeyen yahudiler de bir zamanlar Atlantis de olan Belial oğulların idarecileri imiş,yani yaptıklarını bu enkarnede gelip ödemeyi seçenler,

Ve şu anda da biliyor ve görüyoruz yaptıklarını..

Velhasıl bu KH çukurunda yapılanları görüp K.ların söylediği gibi olan biteni eğlence diye seyredecek bilince gelmenin zorluğunu anlamaya çalışıyoruz ama öyle bir bilinç te hedefimizde durmakta onu da inkar etmeden konuların nötr olanları peşine doğru gitmemiz gerekiyor demekki..

Edited by - Tgur on 13/05/2018 09:00:54
Go to Top of Page

ogeday

142 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/05/2018 :  19:06:27  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Emin CAPA TalksTURKEY konusmasinda guney danimarka universitesinin bir tozdan canli uretmeyi basarsigini soylemisti.Cin Halk Cumhuriyetinde de bir tazi kopegine pittbull kaslarinin DNA sini ekleyerek dunyaya getirmislerdi.Hatta Putin in ozel dna ya sahip rus askeri yetistirme calismalari yaptiklarini duymustum.Sunuda unutmayalim ki biz insanlikta farkli gezegenlerden uretilipte dunyaya getirildik bu yuzden farkli irklara sahibiz.Yalniz TGUR un bahsettigi yari insan yari hayvan canli turu ile ilgili K Larin birsey bahsettigini hatirlamiyorum.Ve Atlantis in ben bir kere batirildigini biliyordum..Konu ile ilgili kaynak verirsen zevkle okumak isterim.
Go to Top of Page

Tgur

1003 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/05/2018 :  09:33:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Ogeday ,Atlantis hakkında anlatılan çok yayın var ineternetten kolayca yakalayabilirsin ,bu kitaplarda anlatılanları çoğu geçmiş hayatlarında Atlantis yaşamı sürmüş kişilerin vizyon halinde gördükleri ile ilgili bilgilerdir ama daha net malümatı Kahin Edgar Cayce sözleri ve alıntıları ve onun ölümünden sonra kurulan vakıf tarafından yapılan araştırmaları içeren ve türkçeye de çevrilen kitaplardan elde edebilirsin ,
İlaveten K.ların Atlantis hakkında bazı alıntıları aşağıda sunuyorum,(3 afete dikkat)
--------------------------------------------------

C: Atlantis sizin ölçümünüzle 100.000 yıldan uzun bir süreçte 3 enkarnasyon geçiren dev bir ada
imparatorluğunun farklı bölümlerinde yaşayan 3 insan ırkının oluşturduğu gelişmiş bir medeniyetin
merkez üssüydü yalnızca.
S: (L) Bu üç ırk Keltler...
C: Veya Kantekliler.
S: (L) Kantekliler Keltlerden farklı mı?
C: Yalnızca uzunvadeli ırksal ve genetik karışım bakımından.
S: (L) Demek Atlantis'te Keltler vardı. Başka kim vardı?
C: "Amerikan yerlileri" dediğiniz ırk ve artık mevcut olmayan, Avustralya ya da Gine aborjinlerine benzeyen
ama cilt renkleri biraz daha açık olan üçüncü bir ırk. (ç.n.: "amerikan yerlileri" derken "kızılderililer" mi,
yoksa aztek-maya gibi unsurlar mı kastediliyor acaba?)
S: (L) Bu üçüncü ırkı diğer iki ırk mı yok etti?
C: 3 afetten biri.
-----------------------------------------------
(L) Kantekliler veya Keltler Kanarya Adalarına ne zaman vardılar?
C: 12.000 yıl önce.
S: (L) Atlantis'ten direkt olarak mı geldiler?
C: Yakın.
S: (L) Nereden...
C: Travmayla kafaları karışmış bir şekilde.
S: (L) Bu ne anlama geliyor?
C: Tahmin et.
S: (L) Yeraltından mı geldiler?
C: Bazıları.
S: (L) Yeraltı ırkının bir parçası mıydılar?
C: Hayır Laura. "Travma" derken neyi kastediyor olabiliriz?
S: (L) Komet kümesi mi? Nuh Tufanı mı?
C: Yeterince yakın.
S: (L) Keltler veya Kantekliler Britanya adalarına ilk olarak ne zaman yerleştiler?
C: Aynı. 12.000 yıl önce.
S: (L) Piktler de mi Keltlerdi?
C: Hayır, Atlantisli. Hatırla, "Kelt" sonradan konan bir isim.
S: (L) Piktler de Kantekiler miydi?
C: Köken olarak.
S: (L) İbrahim de Kantekli miydi? İbrahim'in hikayesi Kantekliler tarafından mı Dünya'ya getirildi?
C: Hayır.
S: (L) İbrahim Kantekli veya türevlerinden miydi?
C: İkincisi. Ama siz de öyle.
S: (L) Yahudilerin genetik mühendislikle oluşturulup Orta Doğu'ya yerleştirilmesi hangi yıl oldu?
C: 130.000 yıl önce.
S: (L) Vay be! Bu kadar süre boyunca herhangi ırksal bir saflığı korumayı başardılar mı?
C: Hayır.
S: (L) Cayce Atlantis'te "Bir'in Oğulları" ve "Belial'ın Oğulları" ayrımından bahsediyor. Bu ırksal bir ayrım
mıydı yoksa felsefi/dini bir ayrım mı?
C: Son ikisi, ve ondan önce, ırksal.
S: (L) Irksal bir ayrımken kim kimdi?
C: Belial'ın Oğulları Kanteklilerdi.
S: (L) Oo! Bu iyi değil.
C: Subjektif... Beden değilsiniz, ruhsunuz.
------------------------------------------------------------------------
Go to Top of Page

ogeday

142 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/05/2018 :  18:38:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tesekkurler Bilgiler icin TGUR.Bi sey daha sorucam K lar olan biteni izlemeyi eglence olarak tanimlamalari sence dogru mu?Belki 6.yogunlukta oyle gorunuyor olabilir ama bence bunun eglenilecek tarafi yok.Evet 2.dunya savasinda Atlantisliler karmalarinin borcunu odemis olabilir ama bu gun Filistin de ve bir cok yerde mazlum insan aci cekerken herkesin karmasini yasiyor oldugunu dusunmemi beklemesinler..Kendileri defalarca dememismiydi gelecek her zaman ACIK diye.O halde yasanan her zulmun gecmiste alinamayan bir dersin devami olarak dusunmemiz ne kadar mantikli..
Go to Top of Page

Tgur

1003 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/05/2018 :  20:08:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Haklısınız bu zulümü bağlı olduğumuz yoğunluktaki mantık ile katiyetle kabul edemeyiz zira kaynayan kazanın içindeyiz ,

Yalnız bu kazanın buharlarına doğru yükselebilirsek yani bedeni terk edip ruhsallığımızla bir olursak mantık efendimiz değil hizmetkarımız olur ,zira bu yoğunluk donelerinin üzerine çıkıp olanı karma programı üzerinden inceleyebiliriz ,

Evet insanların ,insan guruplarının, milletlerin de karması vardır biz olanı geniş perspektiften göremediğimizden bunların ne olduğunu şimdi tam açamıyoruz ama 6 yoğunluk bunu görebiliyor ve şimdi burada biz siziz diyemiyorlar ,yani o zaman ayrı kamplardayız ,ızdırap acı bize ,eğlence onlara oluyor ,

Bilmem ne demek istediğimi anlatabildim mi.

Go to Top of Page

ogeday

142 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/05/2018 :  21:51:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Daha önce K ların aynı tip DNA ya sahip olanların daha iyi anlaştığını söylemişti hatta kardeşler arası iletişimi örnek vermişlerdi.Buna kesinlikle katılıyorum ben devlet başkanı olsaydım ülkede sorun yaratan kişilerin ve grupların DNA yapısını değiştirirdim.Bi belgeselde izlemiştim adamın birinin bütün sülalesi katil ama kendisi çok mülayim bi hayat yaşıyor sakin biri.Sonra adamın DNA yapısını incelediklerinde katil olan babasıyla aynı DNA yapısında olmasına rağmen hayatında hiç büyük bi sorunla karşılaşmadığından sicili temiz bi şekilde yaşamını sürdürüyor yani hiç tepesi atacak bi olay yaşamamış.
Go to Top of Page

Astre

300 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/05/2018 :  22:18:29  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
@Tgur çok iyi anlattın, birde K'lar gelecekteki siziz derken üst benlik olarak mı diyorlar acaba? Yani onlar üst benliklerimiz olabilir mi? Ek olarak hepimizin dersleri vardır, o insanların ölmesi bireysel olmasa bile toplumsal ders/karma kaynaklı olabilir. K'larında dediği gibi "Akışına bırakın" bunları fazla takmamak en iyisi, yoksa insan zamanla -düşünce kalıpları vb. sebepler nedeniyle- negatife kutuplaşıp pozitif kutbiyetini azaltabilir/kaybedebilir. Sonuç olarak bazı şeyler vardır değiştirilebilir, bazı şeyler ise değiştirilemez. @ogeday dediklerin bireysel olarak nihai etkide bulunamayacağın şeyler olduğu için fazla takma ve akışına bırak, sonuçta insanlık -çoğunluğu- 3 seviye KH.. Rahatlayınca ve fazla takmayınca daha iyi olacağına inanıyorum -bende öyle oldu en azından-.
Go to Top of Page

Tgur

1003 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/05/2018 :  09:46:09  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Astre K.lar da daha yedinciyle buluşamadıklarından üst benliğimiz olarak kabul edebiliriz ama 3 KH da olan biz 3B düşünsel özelliklerinden sıyrılamazsak yani mantığı efendimiz olarak görürsek olanları bu görüş ile değerlendirmeye kalkarsak aramızda hala uçurumlar vardır demek biraz düşünce üzerine çıkarsak (ki o zaman 3B bilincinde kalanlar bize uçuk diyorlar) bu siz biz haline doğru dönüşebiliriz..

Yeri gelmişken benim sözlerdeki manzumelerim pek okunmuyor kabul edip bir çıkış yapacağım,mazur görün,

Özüm zihnim bir ben birden görüntüyüm
Parçada değil birdedir benim bütünlüğüm
Ayrılık rüzgarına kapılmış ey rengarenk iplikler
Gelin siz de atın bu birlik kilimine okkalı bir düğüm

Edited by - Tgur on 24/05/2018 11:35:35
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,22 saniyede oluşturuldu.