Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Karalama Defteri
 Kimlik Paylaştırma İstemi/İstenci
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

Dionysos


74 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/05/2018 :  11:32:25  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Arkadaşlar Merhabalar

Dionysos (isiklidusler) yazımcı kimlikleri;
İzin verirseniz bu yazımcı kinliklerini paylaşacağız. Ve kimlikleri kamulaştıracağız. Beş altı ayrı forumda yazımcı kimliğimiz var. Ayrıca da bir sanal facebook hesabımız var. bunların alt tabanları var. üste de çıkabilir bunlar. Arkasında daha çok kişi olursa mutlaka ve eminim de çıkabilecektir.

Kimlikleri paylaştırıyoruz. Şifrelerimizi isteyenlerize (istedikleri ve hazır hissedecekleri ve kullanmak istedikleri,isteyecekleri herhangi bir zamanda) vermeye ve eşzamanlı bunları birlikte kullanmak fikrine de açığız.. yeni bloglar ve forumlar kurmaya hazırım. Hazır değil miyiz?. Her yere de dalmaya daha çok hazırız- hazır hissediyoruz..

Buradan bu kimliklerden istediğinizi yazabilirsiniz. Geçmişte bu kimlik, her yerde çok saçma sapan deneyimler ve yazımlar sürdürdü. Demediği yazım ve saçmalıkta kalmadı gibi. Yani bu taban üstüne ekleyeceğiniz bir şey varsa ve olursa da.. Onun ağzından saçmalamak çok daha kolay olacaktır… Onun ağzından herşeyi yazabilirdiniz. Bu kolay olurdu çok kolay. Hiç bir yerde oturmuş bir kimliği yok. Çoklu kişilik bozukluğu ve OKB si ve paranoyası ve Bipoları ve yarıbuçuk Şizofrenisi (kişilik dağılması) olan bir kimlik. Bunun yanında ve fazlasında parçalanmış kişilik karmaşasını her yerde zaten yansıttı.. Atıp tutan, demeç veren, bildiren, herşeyi yazdı. İstediğini istediği şekilde bir biçimde yazdı -sözetti. Her şekilde kabul ve uyum gördü.. ağzına ne gelirse yazan ,bir günü bir gününü ve bir anı bir anını tutmayan bu kimlik, herşeyi yazabilen, herkesi olabilen bir yedi-sekiz kişiymiş (ayrı ayrı kişilermiş) sanılan, yeri geldi translate kullanıyormuş sanılan ve Türkçeyi sonradan öğrenmiş sanılan bir izlenim veriyor ve verdi. Kah materyalist olsun kah bilmemeneyist. Tanrıya ister inansın-ister inanmasın. Bazen inanıyor bazen inanmıyor bu ona da uyuyor.. Herşey ona uyar. bunların hepsini de uydurdu ve içerdi.kanıksattık-yer ettik az çok.. Burdan bir başkası yazarsa asla tuhaf görülmeyecek ve kim olduğu bilinmeyecek ve de fazla dikkatte çekmeyecektir. hiç çekmeyecek... Ne yazarsa yazsın-kim olursa olsun...

Bu ne saçma bir şey demenizi de duyar gibiyiz

Arkadaşlar bu yazımcı kimliğinin arkasında dünyanın bir çok yerinden eşzamanlı yazan bir çok kimlik bulunmasını/olunmasını ve olmasını istiyorduk.. Bu organize edilebilir. İyi organize olabilir/edilebilir..

---

Az öne sosyalist3 forumdan kişisel tanışma alanımızdan Kasyopya gerçeğini yarı buçukta olsa foruma sunmuş ve iletmiş bulunuyoruz. Bu alan, bu kimlik yapı bizim önemsediğimiz (yardım almak istediğimiz) bir yardımcı.. Ne kadar okunacak bilmiyorum. Dahası beni kaç kişi okuyordu. Ama alan alandır. Özgürlük özgürlüktür… Bu yazının bir bölümünü buraya da ekleyeceğiz.

2013 te ateistforum’a ulaşma çabası yönünde oldukça başarısız bir girişimimiz olmuştu. Hala arada girip çıkıp duruyoruz..

Daha sonra ruhsal platform forumlar, psişik platfromlar forumları, gizlimabet forum, bozadi nın kurduğu post üzerinden gonostik.net forum gibi yerlere de uğraşıyışlarımız/uğraşlarımız oldu.
Felsefe.net e bir girdik-denedik. Felsefe.net te konuyu kötü de olsa, bozukta olsa işledik ve dile getirdik..

Eski.sonsuz.us forumda bunu denedik. Forum kapandı ve kimlik berbat bir hal almıştı. Duygusla dağınıktı/yazımları savrulmuştu.

Şimdi ise; Turan Dursun forum da foruma oldukça açıldık. Orada sevgili Neron’un bir çabası olmuştu ve buradan da size yazmıştı sanırım. Onun üzerine de oraya gittik. O alanda bir karmaşa ve tepki var-olmuş ancak umarım oldukça çözümlemişizdir..

"Tanrı var mı" blog altından çok yorum yazdık-sözettik.

Sirius Ufo forumuna başarısız ve ilgisiz bir kimlik denememiz oldu. Sanırım başlık yerinde duruyor olmalı. Kötü bir başlıktı kabul…

Metni bağımsız olarak mailler ve mesajlarla ilettiğimiz kişi ve kurumlar da oldu. Bunların kimi internette karşılaşılan kişiler, blog yazarları, tarih araştırmacıları vb. kişiler. Cumhurbaşkanlığından siyasal partilere kadar kötü maillerle bu konuları az çok iletmeyi denedik. Çok duyulduğunu ve anlaşıldğını ya da okunduğunu ve kaale alındığını da sanmıyoruz ama bundan sonra neden olmasın ki?. Özgürlükler artıyor…

Ve haber gruplarına ve internet haber sitelerine mailler attık. Bunları birlikte yapıp çoğaltabilirdik…

İlk etapta;
bir çok dış ortamda ve yerde Kasyopya konusunda bu foruma okunma linklemesi yapmamız nedeniyle forum alanında bulunan, 11 sayfalık özgün eski giriş içeriğinin ve okumaya başlangıç alanının başındaki melekli yazının ve yanlış anlamaya yol açan giriş bölümünün ya hep kaldırılması ya da oraya ilk gelen için daha çekici bir tanıtım yazılmasını savlayacağız. ve rica edeceğiz...

Ayrıca o konu başlığının Kanal Bilgileri Atında alınarak belki forum üst yüzeyine çekilmesi önerisini sunacağız… Gerçi şimdi artık kitaplaştırma var ve o alanın linkini de sunabiliyoruz ya da bu forum bağlantısı kurmadan indirme linki de sanırım sunabilirdik.. . ama bence 11 sayfalık forum alanı gibi tüm celseler alt alta ya da içeçe bir düzende okunabilse nasıl olurdu? Ya da cassiopaea forum gibi tarih indeksi olsa?

Ben bir ara bir blog düzeniyle ilk celseden son celseye kadar okunabilecek uygun bir düzenle ya da ayıklanmış iyi bir özetle bunu bir blog ve açık kitap haline getirmeyi düşünmüştüm. Hala aklımın bir yerinde de bu var. Bir çok kez yormayan kısa net özet denenem oldu ancak hayat koşulları bunu bitiremiyorum.

Bunu Kutsal İncil Konsili gibi yeniden bozabilirdik ,İşimize geldiği gibi yapabilirdik... ve okunabilir hale sokabilirdik/kitaplaştırabilirdik. Ayıklayabilirdik.. İlk etapta ulaşmak önemli bence..

Bir ara da (burdan ikinci kovulduğumda) sizin bu forumu yıkıp bir Kasyopya forumu kuruyordum nerdeyse.. ücretsiz forum sitesi sağlayan alanlarda iki-üç forum bile yapmıştım.. Kasyoypa forumu diyorsam da, umut, barış gelecek gibi isimlerle içerilen güzel bir yerdi .Umarım taslağım bir köşede elimde vardır. Forum başlıklarım bile herşeyim yazılmıştı….

Buraya okumak üzere gelenin ilk bakışta kaçmasını istemiyoruz. Belki ilk yıllar celseleri yerine girişe daha hoş bir alan alınabilir.. Sonra Flasbackler ve ilk yıllara geri dönüşler yapıalbilir. tıpkı sinemada olduğu gibi bu sağlanabilir… Etkin bir sunum ve yazım sağlanabilir… Önemli ve okunabilir birkaç çekici celse baş alana taşınabilir. Bunlar hep öneriler tabi…

İsiklidusler bloğumuza bulunabilir ve erişilebilir bir çok tanıtım içeriği karaladık. bu içeriğin büyük bir bölümünü ise felsefe.net alanında sunduk/içeriliyor…,Aşağıda onları da linkleyeceğiz…

Sosoyalistforum da ne kadar duyulduk/anlaşıldık bilmiyoruz ya da diğerlerinde ama tüm bu alanlarda şimdi az çok açıklığımız var ,önerimiz var, sesimiz var yine de . Adı-mız geçmiş bulunuyor. Yeni kimliklerle organize buralara gidebiliriz. Bir çoğunda alan açıklığı ve savunma ön tutumu da bizce sağlanmış bulunuyor…
Sunulan forum alanlarının çoğunda artık bu konular daha işlenebiliyor gözüküyor. Bir yol katettik inanın…

Kişisel Bloglarımdaki Tanıtm Metni Oluşturma Çabalarım;
Metinler yeterince ilgi olmaması, yani bir işe yarayacak olmamasının hissedilmesi gibi nedenlerle gelişigüzel ve özensiz-düzensiz karalanmıştı oysa tekrar üzerinden geçebilirdik..

http://zihinselsorucevapegzersizleri.blogspot.com.tr/2017/02/kasyopya-celseleri.html
http://isiklidusler.blogspot.com.tr/2016/11/kasyopya-deneme.html
http://isiklidusler.blogspot.com.tr/2016/11/enerjimizi-simdi-anlyorsunuz-bilmem-bu.html

Felsefe Net teki deneyişimiz/oluşumumuz –kötü hatıralar içerebilir.olsun.. Biz takılmıyoruz artık bunlara…
http://www.felsefe.net/serbest-kursu/75788-kasyopya-uzerine-sohbet.html

Turan dursun Forum da yine sevgili Nero-n’un kurduğu post içi yorumlarımız
http://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=http://turandursun.com/forumlar/showthread.php?t=40526&highlight=kasyopya&page=640526&highlight=kasyopya&page=5

ve belki sevgili Nero-n birkaç (en az iki) nickle birlikte sosyalist3forumunda belki üyesiydi sanıyoruz…

Aşaıda sunulan içerik bu linkten okunabiliyor Arkadaşlar
https://www.sosyalistforum3.net/showthread.php?t=82165&page=2

ve başka forumlarda bu postu düzenleyip, yenileştirip bu sunumun benzerini yeniden mutlaka sunacağız.
Hepimizi ucundan tutacak Tarihsel bir göreve ve misyona çağrıyoruz… sonuç olarak. Yardıma çağrıyoruz. Yardım vermeye ve yardım olmaya. Yardımın kendisi olmaya….

Sosyalist Forum İçeriği Özeti
---------------------
Eklenti:
"Siz ve biz ve diğer herkes, varolan herşeye ortak sahip oluşumuzla birbirimize bağlıyız"

(Kasyopya Deneyinden bir alıntı)
ve bunlarda

Eklenti:
Başkalarının seni yolundan alıkoymasına kesinlikle izin verme.
Seni gerçekten uzaklaştıracak pek çok girişime maruz kaldın. Şimdi birkaç bildiri geliyor:
Dur. Varolan herşey sadece birer öğrenmedir/deneyimdir
Herhangi birşeyin varolmasının başka hiçbir amacı yok.
Cansız madde bile öğreniyor. Herşey bir "İlüzyon". Her bir birey aklında tüm varoluşa sahip.
Şimdi bunu biraz düşün.
Siz ve biz ve diğer herkes, varolan herşeye ortak sahip oluşumuzla birbirimize bağlıyız. Eğer istersen yeni evrenler yaratabilir ve o evrenlerde yaşayabilirsin. Hepiniz içinde yaşadığınız evrenin bir kopyasısınız. Aklınız varolan herşeyi temsil ediyor. Ne kadar çok şeye erişilebileceğini görmek "eğlence."


yukarıdaki alıntılamalar sevilmeyen ve uzaylı tantanası diye suratımıza çarpılan içerikten...
değilse ne olacak ?,ya da bu ne anlam ifade eder,? onları da yazsa ne olur? neyse ney. bana ne!? kime ne?
onu da/bunu da bir anlatacağız, deneyeceğiz, izin verirseniz

Tamam burda sunulan bu Kasyopya nedir? özeti?

Gelecekle iletişim kurulduğu söyleniyor hocam. ve geleceğin bize bir bilgi-yardımı yaptığı. iletim yardımı yaptığı.. -tüm insanlık olarak...- bilinç üzerinden bunu başarabildiği.. sadece bilgilendirmecilik (bilinç iletimi) ama....

[QUOTE=yılkı'n;384890]
Arkadaşlar lütfen zaman ayırıp bir okuyun....

Karşı çıkan önce göğsüme/göğsüne bir empati yumruğu vursun düşünsün.

Denilenin Denilmesi ya da bunun denenmesi

Kapitalist kimdir?

Kapitalist denen bizce ise dinlerdeki Rab/Efendi kavramına/türevine tam yakın bir nitelemedir ya da göndermedir

İkincil Kapitalist denilen birincilin gölgesi gibi bir şey olmalı...
Bunlar bize bize zor gelecek biliyorum


Rab/Efendi kavramının Kapitalist Bağlamında yeniden çözümlenmesi.


İşin aslı tarihsel (mitolojik) kayıt ve kanıtlar ve diğer olgular incelemesi de bize çok açıkça göstermektedir ki Rab denilen göksel bir uygarlıktır..

Yaptığımız bütün tahliller ve incelemeler ve tarihten topladığınız/derlediğimiz veriler ve bunların eleştirel incelenmesi ve çözümlenmesi bize/bizlere göstermektedir ki; Rab denen varlık, dünyaya inmiş, yeri geldi insan kentleri yıkmış, gerçek bir fiziksel varlıktır. Tüm tarih mitoloji ve din incelemeleri de bunu doğrulamaktadır..

İnsanlığın genel kafakarşıklığı ve gerçek yapılandırmazlığı da bundandır.

Kavram hayvana göre insan gibi ya da ve Gnostik bir Demiurge/Demon gibi yapılanmalı. Evren oluşta bizden şimdilik ileri bir uygar var/varlık sentezi. İnsanı evcilleştiren genomlaştıran ya da doğal genomuna(genetiğine), oluşuna (evrimine) ve gerçeğine de müdahale içererek (ket vurarak) tıpkı insanın hayvanı sosyal hayatına çekmesi ve kurdu kırması gibi kıran ve kendi alt-iç gerçeğine çeken ve yönetmeyi deneyendir.

Rab denen işe yaramazın tekidir. Gerçekte Uygar muygar (sahip-mahip) değildir. İnsanlık bundan koparılmalıdır. İnsanlık Öğretilmelidir, yol gösterilmelidir.

Evinizi süpürürken karıncanın halini bir düşünün...
İnsan kendini böyle bir şey olarak hayal etmez.

Direnik direnç olarak, belirtilen olgu gerçeği tolere etme ve karşılaştırma koordinasyonu ve olguyu anlamlandırma bilinci olarak buna en yatkın/yakın ve en güçlü kitle olarakta sizleri gördük/bulduk
Yani yine elimizde yazışabilecek, içerik açılabilecek ve söz edebilecek sizler varsınız..vardınız…

O halde sizler bunu/sunulan ve sunulacak olacak içeriğin ve yapılandırmanın gerçek tarihsel sahipleri olmalısınız...

Bunu din bilim adamlarımıza, toplum liderlerimize ve hükümetlerimize nasıl söyleyebiliriz? Bununla ne yapacağız?
Olmaya devam yapacağız bununla ve bunu etliye sütlüye hiç karışmadan tereyağından kıl çeker gibi demenin de çok k-olay bir yolunu bulduk/var…
Bunu da tarihe yazdık/içerdik….
Kasyopya denilen ve internette gezinen dolaşan (altta linklenen) bir içeriği onların kucaklarına atacağız ve aradan çekilip sıyrılıp olanları ve olacakları izleyeceğiz…

Metafizik işaretlenen bir olguyla ve metinle bir Marksçı’nın ne işi olabilir?
Bunu gerçekten anlatmamı istiyor musun önce? bence o metafizik değil. fizik..

Mülkiyetsizlik için;

Sahiplenmesizlik/aidyetsizlik mülkiyetsizlik için bunu yapacağız.

Arkadaşım/Arkadaşlar (uzaylı şeyi diye itilen aslında öyle sanılan ama öyle olmayan) Kasyopya şeyi denilen metinden

Hepimiz tüm varoluşa ortak sahip oluşumuzla birbirimize bağlıyız.
-Kasyopya Deneyi
Herkesin Herşeye Ortak Sahip oluşu... bu kavram o metinde içeriliyor.
Kavram bu metinden alındı...

Metin son sonuçta bir uzaylı varlık sentezi ya da gerçekte bir Tanrı sentezi ortaya koymuyor/Materyalizmle de tam örtüştürülebilir.. bunların hep tarihsel anlamları var. Okuyucu dürüstse bunu çözümleyebilir...

Gerçek dışarıda.. Oluyor.. Fiziksel yapılıyor. Oluyor. Olarak. Eylem..
İnsanlığın bilgi yığını modern bilgi/algı yumağı çöplüktür. Doğal yaşam içinde, gerçek var-oluşta beş para etmez.


İnsan doğadaki başka bir üst uygar varlık tarafından evcilleştirilmiş ve uygarlaştırılmıştır hatta gen melezlemelerine tabi tutulmuştur..
Bunun küresel ve tarihsel işbirlikçileri? soru işaretidir....
İnsanlık bilgilendirilmelidir. Bilgi yayılmalıdır./özgürleşmelidir. Yardım istiyoruz sizlerden. herhangi türden ve türevden dost yardımı...

bunlar gerçek mi?
evet bunlar bizce gerçek
sosyolojik inceleme ve tahliller ve çok fazla sorgu-biliş eki ile bize sorarsanız da desteklidir.bu

yılkı'n yazımcı kimliği- profil kişiliği ve sitedeki tüm diğer yazımları,şimdiki bu yazımın yani içerilen linklerin ve konunun sunulması için geliştirilmiştir.

yılkı'n kimliği, başka forumlarda kullandığı başka kimliklerle de birlikte Kasyopya Deneyi Verileri olarak internette sunulan verilerin okunması ve paylaşımı-iletimi adına gönülüllük esasıyla bunu yapmaktadır. Tek istenci verilerin son kalemine ve harfine kadar olabildiğine dürüst ve objektif taranması ve okunması ricasıdır...

https://baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=7
https://baskalarinahizmet.com/forum.asp?FORUM_ID=33
https://baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=1934&whichpage=2&SearchTerms=pdf
https://tr.cassiopaea.org

Yardım gerekiyor! Yardım İstiyoruz! Sadece yardım istiyoruz!


Tamam burda sunulan bu Kasyopya nedir? özeti?
Gelecekle iletişim kurulduğu söyleniyor hocam. ve geleceğin bize bir bilgi-yardımı yaptığı. -tüm insanlık olarak...-

İnsanın koca evren ve oluştaki tek canlı olduğunu düşünmesi ve karantina altına alınmış ya da kafese tıkılmış gibi yaşadığını düşünmesi biraz tuhaf değil midir?
[/quote]
Edited by - Dionysos on 16/05/2018 11:58:32

Dionysos


74 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 16/05/2018 :  14:22:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Burdayız!
Buralardan sunuldu-inceleyebillirdiniz..

http://turandursun.com/forumlar/showthread.php?p=622018#post622018
https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/67796-başlıksız-ve-konusuz-içerik/
http://www.felsefe.net/serbest-kursu/75940-kasyopya-mehdiyet-olgusuyla-birlikte-yorumlanabilir.html
https://www.sosyalistforum3.net/showthread.php?t=82165&page=2
https://baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=2726

konuyla ne yapılacağını bilmiyoruz. bir denedik. bir de böyle deneyiverdik bakalım ve bekleyip olanları/olacakları göreceğiz ...

Go to Top of Page

Arayis


43 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/07/2018 :  08:52:24  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Dionysos amacımız nedir bu anlattığın şeyle gerçekten kafamı karıştırdı
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,91 saniyede oluşturuldu.