Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Önerileriniz
 Aldous Huxley, diktatörlük distopyasını anlatıyor.
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

bigsenfoni

1050 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/07/2018 :  01:24:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının Kişisel sitesini Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Cesur Yeni Dünya'nın (https://tr.wikipedia.org/wiki/Cesur_Yeni_D%C3%BCnya) yazarı Aldous Huxley, diktatörlük distopyasını anlatıyor.

Ilgili celse,15 Ağustos 1998 Frank, Ark, Laura...

S: (L) Dünyayla bir şekilde etkileşim halinde olan dünyadışı varlıkların yaklaşık sayısını söyleyebilir misiniz?
C: "Dünyadışı varlık" mı? Buna neleri dahil ediyorsun?

S: (L) İnsan olmayan varlıkları.
C: Bu üsler kendi sakinlerini uyumlandırdı. Anomaliler üslerin bulunduğu yerlerden kaynaklandığı gibi başka sebeplerden de kaynaklanabilir. Manyetik fay hatları, portallar gibi, biliyorsun!

S: (L) Bu adam o dünyadışı varlıkların sayısının son derece az olduğunu, insanların bir araya gelip bu tehdide karşı direnmesi gerektiğini, çünkü bizim sayımızın daha çok olduğunu söylüyor. Bu doğru mu?
C: Kritik husus bu değil. Sorulması gereken soru: Amaç ne?

S: (L) Tamam, amaç ne?
C: Adım adım bir ev kurmak ve ev bittiği zaman otelden ayrılıp eve yerleşmek.

S: (L) Aman tanrım. Demek evlerinin yapılmasını bekleyen ve bu sırada bir yerlerde otellerinde takılan dünyadışı bir varlık grubu var. Bu kulağa hoş gelmiyor.
C: Pek çoğunuz son zamanlarda "süper bilgi otoyolu" ve bununla ilişkili bilgisayar donanımları nedeniyle büyülenmiş durumdasınız. Merak ediyoruz, neden acaba?

S: (L) Bize ağ bağlantıları oluşturmamızı söylemiştiniz. Çok yoğun bir şekilde ağ çalışması yapıyoruz, bilgi arıyoruz, okuyoruz, karşılaştırıyoruz. Evet, ortalıkta tonlarca çöp yığını da var ama eğer sormazsak nasıl öğreneceğiz?
C: Söylemek istediğimiz şey şuydu: Sizi kim manipüle ediyor? Özellikle siz değil de başkaları mı? Tekno-duyusal oyuncaklar çok sayıda çocuk ve çocuk kalpliyi vurmuş durumda. Cep telefonları, çağrı cihazları, oyuncak bilgisayarlar...

S: (L) Bu tekno oyuncaklarla ilgili kastettiğiniz şey nedir?
C: Düşün.

S: (L) Bir ipucu verin. Beni doğru yöne yönlendirecek bir kelime, bir şey.
C: Mayışmış jöle-beyinli çocuklar.

S: (L) Çağrı cihazlarının, cep telefonlarının, teknolojik oyuncakların, onların beyinlerini jöleye çevirici etkileri mi var?
C: Mecazi olarak. Tüm bu teknoloji bir Cesur Yeni Dünya'yı(http://www.ekitaplar.xyz/2017/12/cesur-yeni-dunya-aldous-huxley-ekitap-pdf-epub-indir.html) temsil ediyor. Huxley'nin dediği gibi: Vah vah öğle yemeğinde kendi beyinlerini yemeye yönlendirilenlere.

S: (L) Çocuklarımda çağrı cihazı var. Cağrı cihazlarının özel...
C: Sinyalin içeriği nedir sence?

S: (L) Bilmiyorum. Nedir?
C: Mikrodalgalar.

S: (L) Bu mikrodalgalar bireye ne yapıyor?
C: Beynin hücre yapısını etkiliyor.

S: (L) Sürekli bir sinyal mi yayıyorlar, yoksa yalnızca kullanıldıkları zaman mı?
C: Düşükten yükseğe çıkan dalga döngüsü.

S: (L) Bu iyi değil. Çağrı cihazının bu etkiyi yapabilmesi için ne kadar yakınlıkta olması gerekiyor?
C: Dört metre. Cep telefonları, televizyon ve bilgisayar ekranları da aynı dalgaları yayabilir.

S: (L) Bunu engelleyecek şekilde bir sinyal yayabilen herhangi bir cihaz var mı? Böyle bir cihazı yapabilir veya satın alabilir miyiz?
C: Bilgi korur.

S: (L) "Beynin hücre yapısını etkiliyor" derken, bunun göstergesi veya sonuçları ne olabilir?
C: Giderek daralan kavrayış, ayırt etme yeteneğinin kaybolması.

S: (L) Kafa karışıklığı mı?
C: Hayır. Sadece kişinin zihinsel ve psişik yeteneklerinin derinliğinin ve genişliğinin azalması.

KENDİ DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO

Kalbiniz temiz,gözünüz Osho'nunki gibi acik olsun.

Edited by - bigsenfoni on 04/07/2018 19:46:27

gerçek tosun paşa

621 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/07/2018 :  11:08:05  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler big.
Go to Top of Page

Tgur

1015 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/07/2018 :  09:11:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet ben de teşekkür ederim Bigsenfoniye ,
Siber hadisesinin tekamülünün "jöle beyinler" yarattığı bir gerçek ama terazinin diğer kefesine getirdiği yararları da koymak lazım ,burada yani ip cambazı gibi bu keskin sırat köprüsünden yürüyüp salime çıkmak için maharet de lazım,

İşin özünde şu artı ve eksi dengelenmesi gibi her olayı hassas bir değerlendirmeye sokmak gerek.

Çünkü bir bilgiye ulaşıp kotarmak için evvelden kütüphanelere koşar onlarca kitabı önümüze koyar öyle uğraşı yapardık,şimdi malüm çok kolay ama bilgiyi çarpıtan KH bilgilerini de ayıklamak için sorgulayıcı ve analitik düşünen bir beyine ihtiyaç var.
O da doğru bilgi vagonlarını art arda sıralayıp katarı sıralayabilmekle oluyor.

Ve şu an önüme düşen bir alıntı,

"S: (L) Demek bana "kendi kendini-imha" programı yüklü. Frank'te de var mı ?
C: Benzer ama tıpatıp aynı değil.

S: (L) Frank te aynı tarzda mı kaçırıldı ?
C: Yakın ama tamamen aynı değil.

S: (L) Frank'in çocukken geçirdiği ve az daha onu öldürecek olan zatürree bu kendi kendini imha programının bir parçası mıydı ?
C: Evet.

S: (L) Frank'in babası da programlanmış mıydı ?
C: Kısmi.

S: (L) Sanırım ailelerimizdeki her bireyin bir şekilde programlandığını rahatça söyleyebiliriz, belki de bizim programlanmamızı kolaylaştırmak için. Tüm bu durum gittikçe tarif edilemez bir gaddarlığa bürünüyor.
C: Gaddarlık?!? Bu olanlardan sonra yıllarca yaşadın! Kaç kardeşinin başına geldi? Milyonlarca!

S: (L) Bu yüzden bunun çok gaddarca olduğunu söylüyorum.
C: Ve doğal sürecin bir parçası, bunu unutma.

S: (L) İyi adamlardan gelecek biraz yardıma ihtiyacamız var. Ya da belki de gerçekten çıkmazdayız.
C: Hayır.

S: (L) Bu çok korkunç görünüyor. Yardıma ihtiyacımız var. Gittikçe daha YORGUN düşüyorum.
C: Sadece bilgiye ihtiyacın var."

Edited by - Tgur on 11/07/2018 13:22:59
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,11 saniyede oluşturuldu.