Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Spiritüalizm Konuları
 Tütünün Sağlığa Faydaları
 Sigara tekelleri bu sırrı saklıyor (22.07.2018)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi


9488 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/07/2018 :  12:28:01  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
22 Temmuz 2018

Sigara tekelleri bu sırrı saklıyor

Gülümser Heper yazdı...


Türk toplumunun tütünle yakınlığı yüzyıllardır bilinmekte. Akciğer kanseri Türk toplumunun en ciddi hastalık yüklerinden birisi. Tütün kullanımını azaltmaya yönelik birtakım projeler yürütülmeye çalışılsa da sonuçlar pek başarılı değil. Ülkede değişmeyen şey sigara kullanım oranı olmakla birlikte, değişen şey gittikçe artan akciğer kanseri oranları. Türkiye’de erkeklerde akciğer kanseri insidansı yüz binde yaklaşık 69’larda olup, dünya ortalaması ise yüz binde 30-35’lerde; Avrupa Birliği ortalaması ise 100.000’de 48 civarında.

Kanser istatistikleri, ABD'de erkeklerde tütün kullanımının %20 oranında düşmesine rağmen artan akciğer kanser oranlarını açıklamakta zorlanıyor. ABD'de akciğer kanseri oranları 1930'larda100 binde 4 iken, 1960'da 100 binde 40'a ve 1980'den itibaren 100 binde 72'ye yükselmiş durumda. Sigara filtrelerinin kanserojen olarak tanımlanan benzopirin ve nitrözamini büyük oranda temizlemesine rağmen artan kanser oranlarının nedeni ne?

KİMYASAL FOSFATLI GÜBRELER

Sigarada akciğer kanseri yapan içeriğe dair farklı hipotezler var ancak mutlak olan sigara-akciğer kanseri ilişkisi. Toplumların, hatta sağlıkçıların bilgisine sunulmayan bazı önemli araştırmalar, tütün dumanındaki kanserojen maddenin polonyum-210 isimli bir rayoaktif element olduğunu, onun da nedeninin tütün tarımında kullanılan kimyasal fosfatlı gübreler olduğunu ifade ediyorlar.

Çalışmalar polonium-210 isimli radyoaktif elementin kimyasal olarak vücuda toksik olduğunu, en ciddi toksik etkisinin akciğerlere olduğunu ve Polonyum'un laboratuvar hayvanlarında kanser oluşturan yegane komponent olduğunu söylüyor. 2009 yılında yapılan bir çalışmada günde 1.5 paket sigara içen insanların bronşlarının maruz kaldığı radyasyon dozajının 8000 mrem/yıl olduğu, bunun da yılda 300 akciğer filmi çektirmiş insanın derisinin maruz kaldığı radyasyon dozajına eşit olduğu ifade ediliyor.

Polonyum-210 yüksek radyoaktif özelliği olan bir element ve saldığı alfa partikülleri derin dokulara nüfuz edemeyip yüzey dokularda yani bronşların iç katmanlarında kalarak kanserojen etkisini göstermekte. Hayvan çalışmaları, polonyum-210 içeren tütün dumanına maruz kalan hayvanlarda akciğer kanseri oluştuğunu, içerisinde radyoaktif madde olmayan dumana maruziyet durumunda kanser oluşmadığını göstermekte. Çalışmalar sigara dumanıyla vücudumuza giren radyoaktif Polonyum yanında Radon gazlarının tamamının tütün bitkisinin üretiminde kullanılan kalsiyum fosfat gübreler nedeniyle olduğunu ispatlamış durumda. Tütün bitkisinin yapraklarında depolanan bu izotoplar doğrudan içicilerin ve pasif içicilerin akciğerlerinde birikmekte. Kısacası bizlerin akciğerleri, günümüzde kalsiyum fosfat gübreleri kullanılarak üretilen ve ticareti yapılan tütünün nükleer bombalamasına maruz kalmakta.

Dr. Robert Martin, 1938-1960 yıllarından itibaren tütün bitkisinin üretiminde artarak kullanılan kimyasal gübreler ve organik maddeler yüzünden, Amerikan tütününde Polonyum-210 miktarlarının günümüzde tam üç katına çıktığını ifade ediyor.Kanser cerrahı C. Everett Koop bu radyasyonun tütüne bağlı kanserlerin %90'ından sorumlu olduğunu ifade etmekte.

Çalışmalardan çıkarımlarımız, tütün üretiminde ufak değişiklikler ile milyonlarca insanın hayatının kurtarılabileceği. Toksik etkisinin %98'inden sorumlu tutulan Radyoaktif Polonyum'un tütünden çıkarılmasının yolu, kalsiyum fosfat gübrelerin tütün üretiminde men edilmesi.

ORGANİK TÜTÜN TARIMINA GEÇİLMELİ...

Tüm bu bilgilerden sonra tütün üreticilerinin ve komisyoncuların derhal harekete geçerek bu evrensel problemi neden çözmediğini düşünebilirsiniz! Cevap son derece basit. Birincisi kanserin bir endüstri olması ikincisi de tütün üreticileri bu problemi çözdüğünde karşılaşacakları hukuki sorumluluklardan korkmaları. En düşük dozda dahi birikim özelliği olan radyoaktif Polonyum-210'u tütünün içerisinden çıkarıldığında düşecek kanser oranlarını, sigara firmaları açıklayamayacak ve yıllardır bu gerçekleri bilerek içirdikleri sigaradan kaybolmuş hayatların tazminat sorununun altında kalacaklardır.

Sözün kısası sigara dumanındaki temel kanserojen Polonyum-210 un kaldırılması başta akciğer kanseri olmak üzere birçok kanseri çok yüksek oranda düşürecektir. Sadece kanser değil kronik akciğer hastalıkları ve kalp damar hastalıklarında da belirgin düşme olacaktır. Bu sorunun çözümünde en bilimsel yaklaşım organik tütün tarımına geçilmesidir.

Emperyalist tarım politikalarıyla bitirilen Türk tütünü yüzünden halkımız Amerikan sigaralarına mahkum edilmiş, bir nevi kanser şebekelerinin ağına düşürülmüştür. Üç kat yüksek oranda Polonyum-210 içeren Amerikan sigaraları ile kansere teslim edilen halkımız, bir yandan da emperyalist ABD ve bağlı olduğu ilaç şirketlerinin ürettiği kerameti kendinden kendinden menkul ilaçlarla derdine çare aramaktadır. Organik Türk tütününün yok edilmesinde aracılık eden siyasiler Türk halkına değil, kanser çetelerine hizmet etmiştir ve etmektedir...


Kaynak: OdaTV

bozadi


9488 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/07/2018 :  12:34:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Makaledeki bilgiler/iddialar, konuyla ilgili tüm veya temel resmi isabetli bir şekilde açıklıyor mu emin değilim ama bana önemli bir bilgi gibi göründü. Yani yakılarak içilen tütündeki başlıca kanser yapıcı maddenin tütünün kendisine ait maddeler değil de, ekiminde kullanılan "kalsiyum fosfatlı" gübrelerin içerdiği polonyum-210 adlı radyoaktif element olması.

Ecza endüstrisinin "kanserden" büyük paralar kazanıyor olması, konunun üzerine gidilmesini zorlaştıran faktörlerden biri. Yurtdışında organik/saf tütün markaları/çeşitleri var. Ülkemizde böyle birşey var mı bilmiyorum. Resmi ve yaygın olarak bilinen bir tür duymadım ama gayrı-resmi veya lokal düzeyde söz konusu tehlikeli gübreler kullanılmadan üretilen ve tüketilen tütünler vardır illa ki. Dilerim ilgililer bu konuda bilinç artırıcı ve alternatif yaratıcı faaliyetlerde bulunurlar.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa


659 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/07/2018 :  14:03:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi yanlış hatırlamıyorsam celselerde akciğer kanserinin tetikleyicisinin sigara değil kolektif bilinç olduğu söylenmişti ve doğrudan tütünün kanserle ilgisi olmadığı yönünde şeyler geçiyordu. Çok yerinde bir paylaşım olmuş. Tabi yanıcı maddeler ciğer sağlığı için önerilmiyor fakat kanser bambaşka bir durum. Çeşitli metallerin birikimi sağlık için en zararlı şeylerin başında gibi duruyor. Hem fiziksel hem zihinsel sağlığı köreltiyor metaller. Kişiyi oyalamak için birebir yöntemlerden biri sağlık sorunları ve ayrıca teknoloji ve silah sektöründen bile fazla para dönen tek sektör sağlık alanı. Yani hem 3KH hem 4KH için mükemmel bir pazar.

Paket tütünler sigara zamlarından sonra çok fazla alıcı buluyor muhakkak onlar daha az kimyasal içerse bile ne kadar masumlar bilmiyorum. Çoğu yurt dışından kaçak geliyor ve kasa altı satılıyor. Yabancı markalar ve baya çeşit var.

Sanırım celselerde tütün kullanımıyla ilgili yumuşak yaklaşımlar içen kişilerin bünyelelerinin buna çok alışması ve tütünle zihinsel olarak daha aktif ve yapıcı reaksiyon göstermeleri olabilir. Yani o safhada yarar-zarar dengesi karmik olarak ele alınınca bazı kişilerin abartmadan tütün içmesinde zarar değil yarar olabiliyor.
Go to Top of Page

ogeday


203 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/07/2018 :  18:46:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
2 gün önce akciğer kanserinden dayımı toprağa verdik.son 5 senedir çok öksürüyordu ama bişey olmaz diyip doktora gitmiyordu.kemoterapi alması ömrünü uzattı biraz ama daha fazla süründü.40 kiloya kadar düştü.En son kemiğine vurmuştu ağrı.yataktan kalkacak hali kalmadı bez bağladılar altına son 1 ay.kh grubuna iyi besin kaynağı oldu sanırım
Go to Top of Page

bozadi


9488 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 22/07/2018 :  22:12:13  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Başınız sağolsun ogeday.

Sigara/tütün meselesi karmaşık bir konu. Tek başına en büyük suçlu olduğunu sanmıyorum. Yaşantımızın yoğun KH nitelikleri ruhsal ve bedensel pek çok hasara neden oluyor.
Go to Top of Page

ogeday


203 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 23/07/2018 :  21:24:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler.kişinin bünyesine göre değişiyor.hiç kullanmayan birinde de çıkabiliyor.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa


659 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/07/2018 :  21:43:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Başınız sağolsun ogeday sabırlar..
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,11 saniyede oluşturuldu.