Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Spiritüalizm Konuları
 Spiritüalizm
 Lucid Dream Üzerine
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

bütün

12 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/08/2018 :  00:48:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bildiğimiz LD yöntemlerini, teorisini ve hakkındaki diğer şeyleri burada paylaşabiliriz.

bozadi

8835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/08/2018 :  11:51:47  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler bütün.

Çok uzun zamandır, benim "bilinçli rüya" dediğim bu lusid tarzı bir rüya görmedim hatırladığım kadarıyla. Lusid olan rüyalar da %100 bilinçli veya %100 objektif olmuyor bildiğim kadarıyla.

Nispeten bilinçli olan rüyalarımın çoğunda "uçma" deneyimlerim olurdu ama bunların da çoğunda bir kovalanma, bir tehdit unsuru olurdu açık veya örtülü şekilde. Hatırlayabildiğim az sayıdaki astral seyahatlerim çok sınırlı ve pek çok subjektif öğeyle yüklüydü, pek lusid sayılmazdı bana göre.

Lusid rüyaların da sınırsız çeşitleri vardır illa ki. Bir zamanlar çok isterdim bu tür rüyalar görmek için yöntemler uygulamayı, hatta gecenin bir vakti uykudayken zaman ayarlı küçük bir cihazla vücuduma düşük voltajlı bir elektrik uygulama yöntemini bile denemiştim ama işe yaramamıştı veya kaydadeğer birşey hatırlamamıştım uyandığımda veya belki de ben mekanizmayı doğru kullanamadım, emin değilim.

Meditasyon yapmanın ve uyumadan önce bir süre kişinin kendini sanki rüyadaymış gibi hayal etmesinin, yani gerçekliği rüyaymış gibi varsaymasının, öyle hissetmeye çalışmasının da rüyaların lusidleşmesine katkısı olabileceğini okumuştum.

Uzun zamandır bu konuya ilgimi kaybetmiş durumdayım ama deneyimleri olanların deneyimlerini dinlemek güzel olabilir.
Go to Top of Page

bütün

12 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/08/2018 :  16:37:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Lucid rüya ile bağlantısının olabileceğini düşünüyorum şu konunun:
https://seyler.eksisozluk.com/her-insanin-hayal-kurma-seklinin-farkli-oldugunu-kanitlayan-zihin-korlugu-durumu-aphantasia
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

621 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/08/2018 :  11:16:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben de çok uzun süredir bu tarz "kontrol" yetisinin belirli bir oranda rüya görenin elinde olduğu rüyalar görmüyorum ama hayal mayal ergenlik ve çocukluk dönemimde çok sık bu tarz rüyalar gördüğümü hatırlıyorum. Hatta üzerinden yıllar geçmesine rağmen bir rüyamda çatılardan geçerek bir şeyden kaçtığımı hatırlıyorum. Sonra sanırım uçarak ya da havadan süzülerek yere inmiş kurtulmuştum. Genelde karanlık temalı rüyalar olduğunu anımsıyorum.

Ayrıca yoğun şiddet içerikli unutamadığım rüyalarım var. Onların doğrudan dış temasın (çeşitli saldırıların) bilinç altı yansımaları olduğuna neredeyse eminim.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

621 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/08/2018 :  11:20:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Sevgili bütün, paylaştığın linki gördüm ve okudum. İlgi çekici geldi.

Tamamen muhabbet amaçlı konuyu açıyorum forum halkına. Bu aphantasia meselesi OP'lerin bir belirtisi olabilir mi? OP'lerin anlaşılabilmesi için bu tarz enteresan farklar keşfedilebilir mi?

Edited by - gerçek tosun paşa on 27/08/2018 17:57:03
Go to Top of Page

bozadi

8835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/08/2018 :  17:19:45  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Afantazi meselesini ilginç ama bir o kadar karmaşık buldum. OP'likle bir bağlantısı olabilir gibi görünüyor bir yönüyle ama bu hususta "kesin işaret" olarak görülebileceği konusunda çok şüpheliyim şu an için. Yukarıdaki mesajı yazan ve bu anormalliği taşıdığını söyleyen ekşisözlük yazarı bana gayet ruhlu bir bireymiş gibi geldi, yazdıkları itibariyle. Bir OP'nin böyle bir meseleyi böyle olgunlukla, merakla ve komplekssizce gündeme getirebileceğini, tartışmak isteyeceğini sanmam doğrusu ama istisnalar da her zaman olabilir tabi.

Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

621 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/08/2018 :  17:55:37  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Yazının içeriği ve dili itibariyle bir olgunluk, anlayış taşıyan birinin yazmış olduğunu ben de düşündüm. Fakat bir çok OP'nin önemli işlerin başında ve kilit mevkilerde de olduğunu bildiğimiz için bu fikir ilginç geldi.

Edited by - gerçek tosun paşa on 27/08/2018 17:56:23
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,19 saniyede oluşturuldu.