Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Polis Devletine "HAYIR"! / Siyasi Gündem
 Rusya da emeklilik yaşı arttı
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

ogeday

149 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 04/10/2018 :  21:59:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
https://origin.sozcu.com.tr/2018/dunya/rusyada-emeklilik-yasi-protesto-ediliyor-2640672/

Bu forumda Putin in hep iyi taraflarını konuşuyoruz ancak birde böyle adaletsiz bir durum var.Erkeklerin yaş ortalaması zaten 66..ayrıca oligarklara hiç bir yapısal reform uygulanmazken olan hep halka oluyor..

bigsenfoni

1050 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/10/2018 :  14:24:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Paylasim icin tesekkürler ogeday...Putin konusu acilmisken buraya gecende onunla ilgili bir rüya daha dogrusu izleme görmüstüm onu aktarayim.Ona yakin bir devlet görevlisi (korumasi,yada güvendigi bir kisi) onun yanina gitmek icin yolda görüyorum,sonra bu kisi birden degisiyor (ikizi yada klonu gibi ayni benziyor ama degil)sahte/ikizi gibi olan kisi onunyanina gitmek icin güvenlikten geciyor ve putin'in yanina gidiyor Putinde hicbirseyden habersiz o kisinin yaninda yürürken bu sahte/klon/ikiz kisi aniden silahini cekip(arkadan) Putin'i gafil avliyor.Vurulduktan sonra Putin onu izledigimi farkediyor ve onunla göz göze geliyoruz ve ben o boyuttan ayrilip yatagimda gözlerimi aciyorum.Cok adice yapilan bir süikast/oyun...

Üzerinde düsündüm biraz,hersey olabilir mesala vuran kisinin gercekten ikizi olabilir,o kisi Biogenetik robot olabilir (4. yogunluk oyunlarindan),plastik cerrahi yada makyaj ile degigistirilmis/benzetilmis olabilir...Cok kötü bir sekilde gafil avlaniyor.

Hayirlisi olsun...

KENDİ DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO

Kalbiniz temiz,gözünüz Osho'nunki gibi acik olsun.

Edited by - bigsenfoni on 05/10/2018 14:29:58
Go to Top of Page

bozadi

8835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/10/2018 :  17:46:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen ogeday

https://origin.sozcu.com.tr/2018/dunya/rusyada-emeklilik-yasi-protesto-ediliyor-2640672/

Bu forumda Putin in hep iyi taraflarını konuşuyoruz ancak birde böyle adaletsiz bir durum var.Erkeklerin yaş ortalaması zaten 66..ayrıca oligarklara hiç bir yapısal reform uygulanmazken olan hep halka oluyor..

Paylaşım için teşekkürler. Bu meselenin Rusya'da ciddi bir tartışma konusu olduğu belli oluyor ama bunun "Putin'in kötü tarafı" gibi bir durum olduğunu sanmam. Adamın Rusya'yı mevcut durumuna nerelerden getirdiğini hatırlamak lazım. Rusya sonuçta egemen global şeytani güçler tarafından en fazla ekonomik ve her anlamda baskı yapılan birkaç ülkeden biri.

Putin'in hiçbir hatası, hiçbir yanlışı, hiçbir kötülüğü olamayacağını iddia etmem kesinlikle (hiç kimse için de etmem) ama hem Rusya, hem de dünyanın geleceği için elinden gelenin en iyisini yaptığına ve yapmaya devam edeceğine inanıyorum.

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen bigsenfoni

Paylasim icin tesekkürler ogeday...Putin konusu acilmisken buraya gecende onunla ilgili bir rüya daha dogrusu izleme görmüstüm onu aktarayim.Ona yakin bir devlet görevlisi (korumasi,yada güvendigi bir kisi) onun yanina gitmek icin yolda görüyorum,sonra bu kisi birden degisiyor (ikizi yada klonu gibi ayni benziyor ama degil)sahte/ikizi gibi olan kisi onunyanina gitmek icin güvenlikten geciyor ve putin'in yanina gidiyor Putinde hicbirseyden habersiz o kisinin yaninda yürürken bu sahte/klon/ikiz kisi aniden silahini cekip(arkadan) Putin'i gafil avliyor.Vurulduktan sonra Putin onu izledigimi farkediyor ve onunla göz göze geliyoruz ve ben o boyuttan ayrilip yatagimda gözlerimi aciyorum.Cok adice yapilan bir süikast/oyun...

Üzerinde düsündüm biraz,hersey olabilir mesala vuran kisinin gercekten ikizi olabilir,o kisi Biogenetik robot olabilir (4. yogunluk oyunlarindan),plastik cerrahi yada makyaj ile degigistirilmis/benzetilmis olabilir...Cok kötü bir sekilde gafil avlaniyor.

Hayirlisi olsun...
Allah korusun :)

Go to Top of Page

bozadi

8835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/10/2018 :  17:47:20  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
05 Ekim 2018

Yolsuzluk yapanların mal varlıkları, emeklilere dağıtılacak

Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma, yolsuzluk yapan kişilerin el koyulan parasal varlıklarının Rusya Emeklilik Fonu'na devrini öngören yasa tasarısını ikinci oylamada kabul etti.

Yeni yasayla birlikte yolsuzlukla mücadele kapsamında elde edilen ve yolsuzluk ihlalleri sonucunda el koyulan varlıkların satışından kazanılan parasal kaynaklar, 2019 yılından itibaren Rusya Emeklilik Fonu'nun gelir hanesine yazılacak.

Bu, iktidardaki Birleşik Rusya Partisi'nin emeklilik yaşının yükseltilmesi karşıtı protestolar başladığında önerdiği önlemlerden biriydi.

'2019 İLE 2024 YILLARI ARASINDA EMEKLİLERE AKTARILABİLECEK MEBLAĞIN 1.8 MİLYAR RUBLE'

Yasa tasarısını hazırlayan isimlerden Andrey İsayev, federal hazinenin hesaplamalarına göre 2019-2024 yıllarında emekliliklere aktarılabilecek meblağın 1.8 milyar ruble olduğunu belirterek, 2018 yılında fonun bütçesinin 7.35 trilyon ruble olduğunu anımsattı.

İsayev, yolsuzluğa karışan isimlerden elde edilen kaynakların sosyal sorunların çözümü için kullanılmasının önemli olduğunun altını çizdi.

PUTİN'DEN EMEKLİLİK YAŞINA İLİŞKİN HAFİFLETME TALİMATI GELMİŞTİ

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümet tarafından yöneltilen emeklilik yaşının kadınlar için 8, erkekler içinse 5 yıl arttırılması yönündeki reform teklifine ilişkin hafifletme talimatı vermişti.

Tartışmalı reform teklifinde kadınların emeklilik yaşının 55'ten 63'e, erkeklerin emeklilik yaşının da 60'tan 65'e çıkarılması öngörülüyordu.

Kaynak: Sputnik

Go to Top of Page

bigsenfoni

1050 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 05/10/2018 :  19:00:06  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Amin...Bencede Allah korusun ve O'na emanet olsun.

KENDİ DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO

Kalbiniz temiz,gözünüz Osho'nunki gibi acik olsun.
Go to Top of Page

ogeday

149 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 07/10/2018 :  22:36:08  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Burada ekonomik gidişattan ötürü Rusya yı suçlamak zaten yanlış olur ben adalet sisteminin yıllardır yozlaşmasından bahsediyorum ve şuda bir gerçektir ki adaletin güçlü olmadığı bir toplumda uzun vadede ekonomik kalkınmada fazla beklenemez.Türlü yolsuzluk ve rüşvet ile kısa zamanda servetine servet katıp milyardolarları gasp eden hodorkovski nin sadece 10 yıl yatması adil mi.Halk bu kadar yaptırımlara maruz kalırken Abromoviç gibi iş adamları her yıl milyarlarca doları ülke dışına çıkarmasına ses etmiyor.Çin Halk Cumhuriyetinde 50 000 dolar üstünde parayı ülke dışına çıkarmak yasak.2000 yılından beri ülkenin başında ama halen en güçlü gelir kalemi doğal kaynaklar olan bi ülkeden bahsediyoruz.Atatürk ün 15 yıllık döneminde ağır sanayide attığı adımlar ortada.Kayseri de kurulan uçak fabrikasında üretilen yolcu uçağının ilk talibi ingiltereydi.Ülkenin iyi yetişmiş gençleri Rusya ya dönmek istemiyor ama Çin de gençlerin %73 ü öğrenim gördükten sonra tekrar ülkelerine dönüyorlarmış.Bu oturup düşünülmesi gereken önemli bi sorun.Rusya nın facebooku VK nın kurucusu Pavel baskı ve tehditler sonucu şirketin bir kısmını iş adamlarına ortak etmek zorunda kalırken neredeydi.

http://www.sozcu.com.tr/2016/ekonomi/rusyanin-en-zengin-75-adami-1302316/76/?_szc_galeri=1

şu zenginler listesine bakın Allah aşkına aşağı yukarı hepsi enerji,çelik,metal,inşaat,petrol,kömür,gübre..18 senedir devletin başında ve bir tane katma değeri yüksek ürün üreten firma yok..sizce bu ülkeden hayır gelir mi..en ufak kızışmada ülkeler ambargo kartını koyuyorlar çünkü Rus pazarı çok küçük kaybetmekten çekinmiyorlar.Aynısını mesela Japonya ya yapsalar özel sektör ayağa kalkar satışlarımız düştü diye kimse kabüllenmez
Go to Top of Page

bozadi

8835 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/10/2018 :  14:52:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Putin'in bu oligarklarla mücadelelerine ilişkin pek çok haber ve inceleme var ama bu mücadelelerin etkinlik/başarı düzeyi konusunda özel bir incelemem olmadı şimdiye kadar. Ama şunu biliyorum ki, istisnalar olmakla birlikte oligarklar genel olarak global şeytani para düzeninin, yani bir bakıma İlüminati'nin çocuklarıdır ve Putin eğer onlara belirli bir ölçüde ayar çekmemiş olsaydı, Rusya'yı o durumlardan bu durumlara getirmeyi de başaramaz, halkının %76'sının desteğini kazanamazdı. Ama sonuçta dünyada hala İlüminati'nin parayla kontrol düzeni egemen olduğu için ve Putin Rusyası'nı açıkça hedef aldığından, Rusya Putin'in tüm çabalarına rağmen ideal bir durumda değil ama hızla daha iyiye gittiği izlenimini ediniyorum. Ve senin de çok iyi bildiğin gibi, Putin Rusyası ve Çin başta olmak üzere, dünyadaki dolar (ve dolayısıyla İlüminati) egemenliğini yıkmak için çok güçlü bir çaba harcanıyor, İran, Türkiye gibi ülkeler, bazı Latin Amerika ülkeleri de buna ilgi duyuyorlar, çaba harcıyorlar. Ve bu çabalar yavaş da olsa meyve vermeye başlıyor bugünlerde ve bu yüzden K'ların da sürekli işaret ettiği gibi 3KH ve 4KH'nin gözleri kararıyor nefretten. Putin Rusyası'nın bu süreçteki rolü bence açıktır.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,14 saniyede oluşturuldu.