Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Gezegensel Dönüşüm Süreci (Earth Changes)
 Buz Çağı Kapıda! İklim Anormallikleri...
 Doğuda sıcaklık sıfırın altında! (07.10.2018)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi


9147 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/10/2018 :  15:01:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
07 Ekim 2018

Sıcaklık sıfırın altında

Doğu Anadolu Bölgesi'nde yüksek kesimlere kar yağmasının ardından Ardahan ve Kars'ta sıcaklık sıfırın altına düştü.


Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın az bulutlu ve açık, zamanla Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
Sıcaklığın mevsim normallerinde seyretmesi beklenen bölgede, rüzgar kuzey yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Gece saatlerinde en düşük hava sıcaklığı Kars'ta sıfırın altında 3, Ardahan'da sıfırın altında 2 derece ölçüldü.


Kaynak: Anayurt Gazetesi

bozadi


9147 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/10/2018 :  15:03:59  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
05 Ekim 2018

Rize'de Önce Hortum, Sonra Yağmur Ardından da Kar

Doğu Karadeniz Bölgesi'nde dün etkili olan hortum, şiddetli yağışın ardından Rize'nin yüksek kesimlerinde kar yağışı yaşandı.


Rize'nin Fındıklı ilçesinde dün denizde çıkan hortumun ardından Trabzon'un Araklı ilçesinde şiddetli yağış sel ve heyelanlara neden olmuş olmuş, Trabzon-Bayburt karayolu ulaşıma kapanmıştı. Bu yaşananların ardından Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi Ambarlı Yaylası’na kar yağdı. Yayla sezonunun açılmasıyla yaylacıların Gito Yaylası'nda bir süre kaldıktan sonra çıktığı ikinci yayla olan 2 bin 510 rakımdaki Ambarlı Yaylası’na kar yağdı.

Ekim ayında yağan kar ile birlikte yayla sakinleri dönüş hazırlıklarına başlarken, yağan kar ile tüm yayla beyaza büründü.Kaynak: Olay53

Go to Top of Page

bozadi


9147 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/10/2018 :  15:09:46  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
02 Ekim 2018

Alaplı’ya Mevsimin İlk Kar Tanesi Düştü

Zonguldak'ta mevsimin ilk karı, Alaplı'nın yüksek kesimlerine yağdı


Zonguldak'ta mevsimin ilk karı, Alaplı'nın yüksek kesimlerine yağdı.Yurdun büyük bir bölümünü etkisi altına yağışlar, sonbaharı iyiden iyiye hissettirmeye başladı. Bir çok yerde yağmur etkili olurken birden soğuyan havalarında etkisiyle Alaplı’nın yüksek kesimlerine mevsimin ilk karı düştü. Kar yağışı Alaplı’nın yüksek kesimlerde 5 santime kadar ulaştı.


Kaynak: BölgeHaber67

Go to Top of Page

bozadi


9147 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/10/2018 :  15:12:44  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
09 Ekim 2018

NASA: Bu kış 'Mini Buzul Çağı' yaşanabilir

ABD Havacılık ve Uzay Dairesi'nin (NASA) yeni iklim araştırması raporunda bu kış, en son 18'inci yüzyılda görülen 'Mini Buzul Çağı'nın tekrar yaşanabileceği duyuruldu.


NASA'nın açıkladığı rapora göre bu kış 'mini buzul çağı' yaşanabilir. Buna benzer bir kışı dünya en son 1450 yılında yaşadı. Bu dönemde kıtlık başladı ve ölümler geldi.

'GÜNEŞ LEKELERİNİN İKLİMDE ETKİSİ BÜYÜK'

NASA uzmanları, Güneş'in en dış katmanında oluşan Güneş lekelerini ve Dünya'nın en üst atmosfer tabakası Termosfer'i inceledi. Termosfer'in soğuyup daraldığı, Güneş lekelerinin kaydedilmiş en düşük hareketlilikte olduğu belirlendi. Güneş lekelerinin en düşük hareketlilikte olmasının dünyaya etkisi iklimde olacak. Zira 11 yıllık dönemler halinde azalıp çoğalan bu lekeler, iklim koşullarında belirleyici rol oynuyor.

Lekelerin az gözlenmesi veya hiç gözlenmemesi, Dünya'nın sıcaklık seviyesini etkiliyor. Termosfer Güneş'teki leke hareketliliği yüksek olduğunda ısınıyor, az olduğunda soğuyor. Şu anda da yaşanan 'az leke hareketliliği'. NASA işte buna dayanarak mini buzul çağı alarmı verdi.

'REKOR SICAKLIĞA HAZIR OLMALIYIZ'

Uzmanlar, Güneş'te benzer bir uyku evresine 18'inci yüzyılda rastlandığını ve o dönemin tarihe ‘Mini Buzul Çağı' olarak geçtiğini hatırlatarak şunları söyledi: "Süreç böyle devam ederse, birkaç ay içinde Uzay Çağı'nın rekor soğuklarına hazırlıklı olmalıyız"


Kaynak: Sputnik

Go to Top of Page

bozadi


9147 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/10/2018 :  15:15:50  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Şerefsiz NASA bir yandan uzaylı/UFO realitesinin çok iyi farkında olduğu halde bunu gizliyor, bir yandan da dünyanın şiddetli küresel soğuma tehdidi altında olduğunu bildiği halde sürekli küresel ısınma yaygarası kopararak insanlığın bu tehlikeye hazırlıksız yakalanması için kendisine yazılan şeytani rolü oynuyor. Şimdi yumurta kapıya dayanmaya başladıkça, hala küresel ısınma propagandasını sürdürdüğü halde bir yandan da ufak ufak aksi yöndeki gerçekliğe de yer vererek önümüzdeki günlerde yalancılığını inkar edebileceği bir imkan yaratmaya çalışıyor muhtemelen.
Go to Top of Page

lalande


35 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 18/10/2018 :  01:15:49  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Aynen sevgili Bozadi katiliyorum dediklerinize..Nasanın tüm açıklamalarına temkinli yaklasmak gerekiyor..her zaman manipulasyon pesinde cunku

BİZDEN UZAK OLMAYAN BİR DENİZ VAR... GÖRÜNMEZ AMA GİZLENMİŞ DEĞİL.

Edited by - lalande on 18/10/2018 01:17:07
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,25 saniyede oluşturuldu.