Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Kanal Bilgileri
 Kasyopya Celseleri (Son Yıllardaki Celseler)
 20 Ekim 2018
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi

8870 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/10/2018 :  18:48:36  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Celse Tarihi: 20 Ekim 2018

Tabla başındakiler Laura, Andromeda ve Artemis

Pierre, Joe, Chu, Ark, Scottie, Niall, Prenses Leia, Majestik Kedi Opal

S: (L) Bugün 20 Ekim 2018. [Mevcut olanların gözden geçirilmesi.] Merhaba, kimse var mı?

C: 5Y arıyor

S: (L) Bu ne anlama geliyor?

C: Chloe konuşmak istiyor? 5Y’ye geçişi, istediğinden erken oldu.

S: (L) Tam kendi istediği zamanda öbür tarafa geçtiğini düşünmüştüm. İnsanlar genelde gitmek istedikleri zaman gitmiyorlar mı?

C: Laura, ne kadar inatçı olduğumu biliyorsun.

S: (L) Evet, ve? Ne söylemeye çalışıyorsun?

C: Sırf kıskançlık yüzünden uyarılarını dinlemeyi reddettim.

S: (L) “Kıskançlık” derken neyi kastediyorsun?

C: Her zaman senin “gerçeküstü” bir kişilik olmanla ilgili espriler yaptım. Ama bu esprilerin ardında, cesarete ve güçlü inançlara sahip olmamamdan kaynaklı kıskançlık vardı.

S: (L) Ben her zaman senin güçlü inançlara sahip olduğunu düşünmüştüm.

C: İnançlarım, görüşlerim sığdı ve cesur değil inatçıydım. Daha iyi bir arkadaş olamadığım için özür dilerim.

S: (L) Bu konuda seni suçlamıyorum, tabi karşımdakinin sen olduğunu varsayarsak.

C: Benim!

S: (L) Söylemek istediğin herhangi başka birşey var mı?

C: Tekrar görüşene dek hoşçakal. Hoşçakalın.

S: (L) Bu garipti.

(Joe) Neden?

(L) Yani, tüm söylemek istediği bu muymuş?

(Pierre) Görünüşe göre bu konuda vicdanı rahat değilmiş; doğruyu söyleyip vicdanını rahatlatmak istemiş.

(Joe) 5Y’de bulunduğu varsayılan kişilerle konuştuğun durumlarda, onlara çevrelerinin nasıl olduğunu sormayı düşündün mü hiç? Hiç bunu yaptın mı?

(L) Tam onu sormayı düşünüyordum ki, Chloe gitmeye karar verdi. Belki de o soruların geldiğini biliyordu! [kahkaha]

(Joe) Çok Gizli!

(L) Tamam. Merhaba? Kimse var mı orada?

C: İyi akşamlar. Kasyopya arıyor.

S: (L) Sohbet ettiğimiz kişi gerçekten Chloe miydi?

C: Evet

S: (L) Bu konu onun vicdanında gerçekten o kadar ağır bir yük müydü?

S: (L) Vicdanını hafifletmek istediği başka herhangi biri varsa, bunun bir yolunu bulacaktır sanırım. Joe, 5Y’den bizimle konuşan kişilere 5Y’nin nasıl olduğunu neden sormuyoruz dedi. Ben de bunu sormayı düşünüyordum.

C: Bunun ayrıntılarını içeren pek çok kitap var.

S: (L) Peki o kitaplar doğru mu?

C: Okuyup karşılaştırarak genel bir çıkarımda bulunabilirsiniz.

S: (L) Tamam.

(Artemis) Chloe neden çok yavaş konuşuyordu?

C: Enerji kanallamak onun için zor. Laura’yla ilişkisi de son yıllarda zayıflamıştı çünkü kendini yeni şeylere ve genel olarak gerçekliğe kapatmıştı. Sanat onun hem kalkanı hem de felaketi oldu.

S: (Joe) Sanat mı?

(L) Oo, evet. Kendini ressamlığa vermişti. Sürekli resim yapıyordu. Birlikte de bu tür çalışmalarda bulunmuştuk, kurs almıştık. Ben sanatı bıraktım çünkü benim için bir zaman kaybı. Başkalarının bakabileceğim resimler yapmasından memnunum ama eğer senin başka yeteneklerin varsa ve bunu boş yere sanata harcarsan, bu bir kayıptır.

(Joe) Bu kendini bir yere kapatmak gibi…

(L) Fantaziye.

(Joe) Kendin için yarattığın birşey. Resimlerinde yaşamak, bilirsin?

(L) Collingwood okuduğum için memnunum. Onun sanat görüşü çok iyiydi ve benim bu konuda içgüdüsel olarak hissettiğim şeyi açıklıyordu. Çizim ve boyamada falan çok iyiyim ama bunda herhangi kalıcı bir değer görmüyorum. Pekala, sorulara devam edelim. Tatlım, sorun var mı?

(Ark) Evet.

(L) Başla.

(Ark) Başlayayım mı? Şimdi mi?

(L) Evet.

(Ark) Fizikte İnce Yapı Sabitesi denen şeye her zaman ilgi duymuşumdur. Yaklaşık 1/137. Bu konu üzerinde çalışan, bir tür çılgın matematikçi olan Armand Wyler’dan alıntı yaptığım bazı makaleler yazdım. Şimdi, bu sabite nedir? Bu sabite çok önemli çünkü bir şekilde evrenin çok önemli sabitelerinden biri. Işık hızını, çekim sabitesini, Planck sabitesini veya temel elektrik yükünü biliyoruz. Ama bu ince yapı sabitesi bunların bir kombinasyonu ve yalnızca bir sayı. Bir cm veya kg değeri falan değil. Tamamen bir sayı.

(L) Neyle ilgili?

(Ark) Işığın elektrikle nasıl etkileşime girdiğini anlatan bir Dirac denkleminde kullanılan bir sayı. Yıldızları, yıldızların spektrumlarını gördüğünde, bu spektrumu incelikli bir şekilde analiz edebiliyorsun ve bu sayıyı gökten gelen ışıkta görüyorsun. Veya çok incelikli bazı deneylerde görebiliyorsun. Ölçülebiliyor.

(Pierre) Tanımladığın şey ışık veya fotonlar. Elektrik nerede giriyor denkleme?

(Ark) Çünkü gelen bu ışık, bir elektrik yükünün dağıtılması veya vurulmasıyla veya anti madde ve madde çarpışmasıyla meydana geliyor…

(Pierre) Tamam, yani elektriğin kaynağı bu.

(Ark) Wyler bu sayıyı matematiksel olarak türettiğini iddia ediyor. Fizikçiler bu sayının neden başka hiçbir şey değil de bu sayı olduğu konusunda hiçbir fikre sahip değil.

(L) Peki bu sayıyı nereden türetmiş?

(Ark) Bir tür geometrik ilişkiden. Yüksek boyutlar. Altı boyut, yedi boyut, falan filan. Bu sayıyı bulmuş ve fizikçilerin ölçtüğüyle yaklaşık olarak aynı olan formüle ulaşmış. Ama kimse bunu anlamıyor. Ben de anlamıyorum. O sırada Marsilya’daydım, bu makaleyi inceledim ama anlayamadım. Daha sonra bu sayıyı nasıl türettiğini açıklaması için Princeton’a davet edildi çünkü bilirsiniz, Amerikalılar orijinal birşey yapan herkese sahip olmak istiyorlar. Princeton’da yarım yıl geçirmiş. Görünüşe göre beklenen açıklamayı yapamamış. Avrupa’ya dönmüş ve tımarhaneye kapatılmış. Bundan sonra hiçbir şey yazmamış. Bir bakıma ortadan kaybolmuş.

(Pierre) Yani kimse bu sayının ne anlama geldiğini veya ardındaki mantığı bilmiyor.

(Ark) Hayır. Şimdi, Michael Atityah adında çok ünlü bir başka matematikçi var. 89 yaşında ve matematikte Alanlar konusunda bir madalya kazanmışlığı var. Bu eylül ayının sonunda ince yapı sabitesi hakkında bir makale yazdı. Bu sayıyı tamamen farklı bir şekilde türetti. İddiası bu. Bu açıklamayı yaptığı makale burada (bir tomar kağıt sallıyor). Elbette fizikçiler gülmeye başladı. “Oo, bu konu eski. Anlamıyoruz. Bize birşey ifade etmiyor.” falan. Ama bu makaleye bakıyorum ve orada belirli bazı anahtar sözcükler görüyorum. Anlamıyorum. Şu anda benim için çok zor. Ama her zaman önemli olduğunu düşündüğüm şeyler görüyorum. Dördeyler var, sekizeyler var, epeyce cebir var, sonsuz boyutlu cebiriyle Von Neumann var. Yani benim için uygun sayılır ama diğer matematikçi Wyler’la olan ilişkisi çok ayrıntılı. Bir miktar örtüşme var ama farklı.

(Pierre) Bunlar da aynı sonuca mı ulaşıyor? 1/137 mi?

(Ark) Evet. Hatta bu sayıyı Rus harfi “” (“ç”) ile gösteriyor. Bu, İngilizce bir makalede çok tuhaf. İngiliz bir matematikçi bu, bir “Sör” ve bu sabite için bir Rus harfini kullanıyor! Neden Rusça bir harf kullandığı konusunda hiçbir fikrim yok ama konuyla çok ilgileniyorum, her zaman ilgilendim. 89 yaşındaki matematikçi Michael Atityah’nın kimsenin anlamadığı bu ince yapı sabitesi ile ilgili fikri bir şekilde isabetli mi?

C: Kesinlikle “isabetli”!

S: (Ark) Peki bunu anlamak benim için birincil öncelikli mi, çünkü pek çok şeyi açabilir…

C: Kesinlikle faydası olacaktır!

S: (Ark) Evet, olacaktır ama birinci derecede bir öncelik olup olmadığını bilmek istiyorum.

C: Hayır

S: (Ark) Birincil öncelik nedir? Yardımcı olabilir misiniz?

C: Anılar ve “düşünüş” yardımcı olacaktır.

S: (Niall) Hafızada bir yolculuk mu?

(L) “Düşünüş”ü neden tırnak içine aldınız?

C: Belki birşeyin tersine çevrilmesi gerekiyordur?

S: (Ark) Tamam. Tersine çevir. Muhtemelen çekim.

(Joe) Çekimi tersine çevir.

(Ark) Evet. [kahkaha] Binlerce fizikçi kimsenin göremediği karanlık madde ve karanlık enerji üzerinde çalışıyor. Batlamyus’la, dış çemberlerle falan ilgili bu ve görünüşe göre evrenin %80’i görmediğimiz şeylerden oluşuyor. Bu karanlık enerji ve maddenin yardımıyla, yıldızlarda gözledikleri şeyleri açıklayabiliyorlar. Ama karanlık madde veya enerjiye ihtiyacımız olmadığını, bunun yerine çekimi değiştirmemiz gerektiğini söyleyen başka bir ekol de var. Hangi yolun daha iyi olduğunu öğrenmek istiyorum.

C: Çekim kavramında değişiklik yapılması faydalı olabilir. Ama karanlık şeyleri düşünürken, ince yapı ve onun ışıkla ve “elektrikle” ilişkisine dair önceki soruyu göz önünde bulundur.

S: (Ark) Tamam. Yeterli. Başka sorum yok.

(L) Sıradaki?

(Pierre) Önceki celselerde bazı geometrik şekillerin dahili bilgi içeriği hakkında konuşmuştuk. Altın Oranın geometrik temsilleri de yapısal bir bilgi içeriği taşıyor mu?

C: Daha çok bir çekici gibi.

S: (Pierre) Spiral bir anten gibi davranıyor biraz yani. Bir yükselteç gibi herhangi bir türde bilgiyi mi yoksa belirli türde bir bilgiyi mi çekiyor?

C: Bu pek çok başka faktöre bağlı. Spiral pek çok bağlamda mevcut ve genellikle bir çevirici olarak düşünülebilir.

S: (L) Görünüşe göre bir sürü şeye bağlı bu. Hatırlarsanız spirallerden ve Stonehenge’den bahsederlerken, spiralin “bilgiyi yavaşlattığını” ve böylece bilginin alınıp anlaşılabildiğini söylemişlerdi.

(Pierre) Öyle mi? Hatırlamıyorum. Tamam. HIV virüsü belirli bazı genetik mutasyonları tetikliyor mu?

S: (Pierre) Quinton terapisi ve onun çeşitli insanlar arasında fark ettiğimiz faydalı etkileriyle ilgili olarak, bu faydalı etkilerin yüzde kaçı Quinton suyundan ve yüzde kaçı başka bileşenlerden kaynaklandı?

C: Quinton mevcut olduğunda, yeterlidir.

S: (Pierre) O zaman diğer bileşenler…

(L) O kadın diğer bileşenleri koyduğu zaman Quinton kullanmıyor.

(Chu) Evet, kullanıyor.

(L) Fazla değil. Çok az kullanıyor ama çoğunlukla diğer madde ve normal tuzlu çözelti.

(Pierre) Peki yanıtı nasıl yorumluyorsun?

(L) Quinton bu işi muhtemelen diğer şeyler olmadan yapardı.

(Joe) İnsanlar Quinton içtiklerinde çeşitli deneyimler yaşıyorlar ve bazıları hoş değil. Tıpkı bakteriler gibi hem iyi hem kötü bazı unsurlara enerji sağlayan iyot gibi; sonuç olarak bazı insanlar sindirim sorunları yaşıyorlar veya kendilerini yorgun hissediyorlar.

C: Bazı vakalar canlı bir hayal gücünden fazlası değil.

S: (L) Yani insanlar süper güçlü etkiler yaşadıklarında, bu aslında…

(Joe) Psikosomatik.

(L) Abartıyorlar. Abartmak derken…

(Niall) Geçen hafta Soyuz roketinin fırlatıldıktan sonra başarısız olması sadece bir kaza mıydı?

(Joe) Ve bunun hemen öncesinde, uzay istasyonunun bir kısmında delikler oluşmuş.

C: Sabotaj.

S: (Pierre) Birkaç yıl önce SpaceX’i sabote edenle aynı kaynak mı?

S: (Pierre) Kim olduğunu soramayız değil mi? Sonuçta Soyuz’un rakibi…

(Joe) Eğer Soyuz roketi olayı sabotajsa, bu sabotaj Rusya’da oldu demektir. Devlet tarafından yürütülen bir uzay programı bu.

(L) Bence satın alınabilecek bir sürü Rus var; para herşeyi satın alabilir, tıpkı bir sürü Amerikalıyı satın alabildiği gibi.

(Pierre) Soyuz’un rakibi ESA.

(Joe) Veya NASA.

(L) Peki ya Kaşıkçı adlı o zavallı adamın öldürülmesi?

(Joe) O olay göründüğü gibi mi?

C: Hiçbir şey hiçbir zaman göründüğü gibi değildir!

S: (Joe) Biz de öyle mi düşünüyorduk? Aslında hayır… Büyükelçilikte mi öldürüldü?

S: (Joe) Veliaht prens Muhammed bin Selman’ın bilgisi dahilinde mi öldürüldü?

S: (Joe) Demek öyle. Peki neden? Bu adam Suudi rejimini açıkça eleştirdiği için mi?

C: Veliaht prensin kibri nedeniyle ve elbette Trump onun cebinde.

S: (Joe) Bu gülünç. Tüm “özgür dünya” Suudi Arabistan’ı en şiddetli şekilde tehdit ediyor. Tüm bu tepkiler sahte, öyle değil mi?

C: Aşağı yukarı.

S: (Joe) Hiçbir şey yapamazlar.

(L) Bu bir dikkat saptırma!

S: (L) Herkesi sürekli meşgul etmek, çıldırtmak, saptırmak, dengesizleştirmek ve yormak için sahnelemekte oldukları maskaralığın bir parçası…

(Joe) Haber döngüsünü sıcak tutmak için.

(Pierre) Pikabu’yla (kedi opal’in takma adı) oynarkenki gibi.

(L) Evet, lazerle kediyi oynatır gibi… Tüm dünyayı bir lazer ışığıyla oynatıyorlar.

(Joe) Suudiler kendi büyükelçiliklerinde bir adamı öldürüp parçalara ayırıyorlar ve Batıdaki tüm Özgürlük ve Demokrasi insanları göstermelik baskılar ve cezalar yoluyla aynı düzeni sürdürüyorlar!

(L) Çifte standarda bak! İngiltere’de güpegündüz olan birşeyde Rusların parmağının olduğuna dair hiçbir kanıt olmadığı halde tüm dünya Rusya’ya yaptırım uyguluyor. Sonra Suudi Arabistan bunu yapıyor, yani adamın büyükelçiliğe girdiğinin video kaydı var ve parmaklarının kesildiği ve kim bilir başka nelerin yapıldığı bir işkence seansının kayıtları var ve “Hm, bu konuda araştırma sonuçlarını beklememiz gerekiyor!” NE?!

(Pierre) Rusya’nın söyleyip durduğu şey: Bağımsız bir araştırma yapalım. Ama bu teklifleri bir türlü kabul edilmiyor.

(L) Bazı insanlar bunu görüyor sanırım. Ama kitleler görmüyor. Lazer ışığını takip eden kedi gibiler. Bir oraya, bir buraya.

(Joe) Pek çok insan, şanlı Batılı liderlerinin bir seri katille aynı yatakta olduğu gerçeğini inkar edemez. En güçlü müttefiklerinden biri bir seri katil.

(L) Bu bazıları için giderek barizleşiyor! Sanırım bu durum epeyce kızgınlık birikimine neden olacak ve bir gün patlayacak. Sıradaki soru?

(Pierre) 19 Eylül 1985’te Meksika’da bir deprem oldu ve 2017’de aynı tarihte bir başka deprem. İkinci depremde, Meksika’da 1985’te yaşanan binlerce ölüme ilişkin anmalar vardı ve aynı gün bu ikinci deprem oldu. Anma olayı bu ikinci depreme herhangi bir şekilde etki etti mi?

C: Evet!

S: (L) Endonezya’da Banda Aceh’de noelde yaşanan depremden sonraki gün hakkında konuştuğumuz celseye bakabilirsin. Tsunamiyle birlikte yaklaşık 200.000 insanın öldüğü olay değil miydi o? Dışarıda yaratmazsan, içeride yaratırsın demişti K’lar.

(Pierre) Sadece Meksika’daki anmayla ilgili olduğunu sanmıyorum…

(L) O zamanki olayların, koşulların durumu.

(Pierre) Adaletsizlik, fakirlik ve sefalet çok yaygın…

(L) Teorime göre, insanlar kitlesel olarak maruz kaldıkları baskılara, zulümlere olan tepkilerini ifade edemediklerinde, bu enerji dünyaya gidiyor ve gezegen bu enerjilere tepki veriyor. Bu reaksiyon süreci o insanların imhasına neden olabiliyor ama bir şekilde onların enerjilerine tepki veriyor. Doğruya yakın mı bu?

C: Evet!!

S: (Pierre) İnsan-evren bağlantısı çift yönlü. Ve çılgın kozmik olaylar insanları daha da çıldırtıyor ve insanlar bu durumda daha da büyük olayları tetikliyorlar. Karanlık bir kısır döngü.

(L) Son soruyu sorun. Yorgunum.

(Joe) Kırım’ın Kerç şehrindeki olayda bir adam 19 kişiyi öldürdü. Columbine Lisesi Katliamı gibi. Birden fazla mı tetikçi vardı?

S: (Pierre) Emmanuel Macron’un genç, siyah, atletik şahıslarla birkaç kez poz verdiğini gördük… Macron eşcinsel mi? [kahkaha]

S: (Pierre) Son soruda bunu öğrenebilmemiz iyi oldu!

(Joe) Kırım’daki tetikçinin zihni bir şekilde kontrol ediliyor muydu?

S: (Joe) Sonuçta hepimizin zihni bir şekilde kontrol ediliyor, değil mi?

(L) O olayın CIA ile bağlantılı olduğunu düşünüyorum. Doğru mu?

S: (L) Evet, her yerde insanların zihinlerini programlıyorlar ve bu yürüyen zombileri yaratıyorlar. Her yerdeler!

(Joe) Biraz sembolik. Rusya ile Kırım’ı birleştiren yeni Kerç Boğazı Köprüsü’nden hemen sonraki şehir. Batıda kimse ondan hoşlanmıyordu ve birden tam o kentte bir okulda silahla tarama olayı oldu.

(L) Hiçbir pozitif şey dünyada bir fark yaratıyormuş gibi görünmüyor. Herşey giderek çirkinleşiyor, derinleşiyor ve berbatlaşıyor gibi.

(Chu) Ama bu tür şeyler neredeyse sadece ABD’de olurdu. Ama şimdi…

(L) HERYERDE!

(Andromeda) Silahlı saldırılar, bıçaklamalar, kalabalığın üzerine araba sürmeler.

(Joe) Nifak çıkarmaya çalışıyorlar. Nifakın Efendileri onlar!

(L) Evet. K’lar yıllar önce bize Greenbaum programlamasından bahsederken, heryerde sivillerin silahla taranması olaylarının gelmekte olduğunu söylemişlerdi ve bunun nasıl tezahür edeceği konusunda hiçbir fikrimiz yoktu. Korkunç bir şekilde doğru. Pekala, iyi geceler demek istiyorum sanırım. Öpücükler ve bizimle olduğunuz için teşekkürler.

C: Hoşçakalın.

CELSE SONU

Orijinal celse metni: https://cassiopaea.org/forum/threads/session-20-october-2018.46431/

Scyth

1071 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/10/2018 :  19:10:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler.

Her gün kendi ellerinle inşa etmiş olduğun yoldan yürüsen; sonunda olman gereken yere varacaksın.
Go to Top of Page

Tgur

1025 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/10/2018 :  20:02:26  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Teşekkürler Bozadi..
Go to Top of Page

Gaia

95 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/10/2018 :  20:04:14  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Emeğine sağlık bozadi. Son günlerde çekim konusu üzerine kendi çapımda düşünüyordum. Bundan bahsetmeleri çok güzel oldu doğrusu. Düşüncelerimi toparlamam için ilham verdiler. Ayrıca insanların enerjilerinin gezegen tarafından onlara geri iade edilmesi ile ilgili kısımda bana çok tanıdık geldi. Birkaç hafta önce bu konuya benzer bir hikaye yazmıştım. Bunu okurken yazdığım hikaye gözümde canlandı.

Onun dışında Kaşıkçı olayına değinmeleri yerinde olmuş. Sayelerinde bizde aydınlandık. Tekrardan celse için teşekkürler.
Go to Top of Page

beyrutkapı

437 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/10/2018 :  20:26:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler bozad. Sağol Varol
Go to Top of Page

Majisyen

290 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/10/2018 :  01:26:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler

Karanlık, ışığın olmadığı yerde vardır.
Go to Top of Page

macka

206 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/10/2018 :  09:40:42  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çok teşekkürler bozadi

Gerçek her zaman gönlünüzün dilediği değildir.Ancak gönlünüz arındıkça onu bulacaksınız,şüphesiz
Go to Top of Page

ogeday

153 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 25/10/2018 :  21:22:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler.Macron un gay olması şimdi olayı kafamda netleştirdi.Akıl sağlıgı ve hali vakti yerinde biri 24 yaş büyük bi kadınla niye evlenir diyordum
Go to Top of Page

bozadi

8870 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/10/2018 :  11:28:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben teşekkür ederim arkadaşlar :)
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

624 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/10/2018 :  13:43:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi emeğine sağlık. Teşekkürler... Yeni celse gelince yükseliyoruz :) motive oluyorum, buraları canlı görmek güzel.
Go to Top of Page

bozadi

8870 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/10/2018 :  14:55:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen gerçek tosun paşa

Bozadi emeğine sağlık. Teşekkürler... Yeni celse gelince yükseliyoruz :) motive oluyorum, buraları canlı görmek güzel.

:)

Quinton suyu denen konu hakkında bir bilgim yok ama araştıracağım. Google'layınca karşıma ilk çıkan sonuçlardan birinde şu açıklama var (çevirisi):

"René Quinton tarafından belirtilen coğrafi alanlardan alınan ve yine onun açıkladığı protokole göre, bu suda mevcut mineral içerikler korunacak şekilde mikro-filtrasyondan geçirilen doğal deniz suyu. Bu fizyolojik tuzlu su çözeltisi doğal olarak canlandırıcı, mineral eksikliklerini giderici ve nemlendirici. Saflaştırılmış deniz suyu burun hijyeni için de kullanılıyor."
Go to Top of Page

yucelulu

110 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/10/2018 :  17:54:48  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çeviri için teşekkürler.
Go to Top of Page

bigsenfoni

1056 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 26/10/2018 :  21:15:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  bigsenfoni Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Emeklerin icin tesekkürler bozadi

KENDİ DENEYİMİNE DAYALI OLMAYAN HER ŞEYİ SADECE BİR VARSAYIM OLARAK KABUL ET... OSHO

Kalbiniz temiz,gözünüz Osho'nunki gibi acik olsun.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,56 saniyede oluşturuldu.