Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Malum Güçler
 '117 Beyaz Miğferler üyesi Kanada’ya geldi' (29.10.2018)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi


9224 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/10/2018 :  11:31:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
29 Ekim 2018

'117 Beyaz Miğferler üyesi Kanada’ya geldi'

Kanada’da yayın yapan CBC News televizyonu, İsrail’in Suriye’den tahliye ettiği, yardım kuruluşu olduğu ileri sürülen ancak terör örgütleriyle bağlantıları ortaya çıkan Beyaz Miğferler üyesi en az 117 kişinin Toronto’ya geldiğini aktardı.


CBC News'un aktardığına göre, İsrail'in Suriye'den tahliye ettiği Beyaz Miğferler üyesi en az 117 kişiden oluşan 7 aile Toronto Pearson Havalimanı'na iniş yaptı.

Grubun üyeleri, British Columbia, Saskatchewan, Ontario ve Nova Scotia olmak üzere 4 eyaletine yerleştirilecek.

İsrail temmuz ayında yaklaşık 800 Beyaz Miğferler üyesini Golan Tepeleri'nden gece saatlerinde Ürdün'e tahliye etmişti. Tahliye işlemi ABD ve Avrupa ülkelerinin talebiyle gerçekleştirilmişti. İngiltere, Almanya ve Kanada da grubun üyelerini 3 ay kabul edeceklerini belirtmişti.


Kaynak: Sputnik

bozadi


9224 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/10/2018 :  11:33:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
29 Ekim 2018

Rusya: Nusra ile Beyaz Miğferler,
İdlib'de kimyasal maddelerin yerini değiştiriyor

Rusya'nın BM Daimi Temsilci Yardımcısı Vladimir Safronkov, Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi ile bağlantılı Beyaz Miğferler'in İdlib vilayetinde kimyasal silah üretiminde kullanılan maddelerin yerini değiştirdiğinin saptandığını duyurdu.


Rusya ile Türkiye arasında Soçi'de varılan İdlib mutabakatının başarıyla uygulandığını söyleyen Rusya'nın BM Temsilci Yardımcısı Safronkov, "Türk partnerlerimiz, silahlı grupların ve ağır silahların bu bölgeden tahliyesi için elinden geleni yapıyor" dedi.
Aynı zamanda İdlib'deki silahlı çetelerin komşu yerleşimleri ateşe tutarak anlaşmayı bozma yönündeki faaliyetine devam ettiğini belirten Rus diplomat, şu bilgiyi paylaştı:

"Nusra militanları ile Beyaz Miğferler'in kimyasal maddelerle birlikte şüpheli hareketlerine yönelik yeni bilgiler geliyor."

'ANLAŞMA GEÇİCİ NİTELİKTE'

Gerilimi azaltma anlaşmasının başından beri geçici nitelik taşıdığını hatırlatan Safronkov, kimsenin Suriye'deki terörist varlığı yok etme görevini gündemden kaldırmadığının altını çizdi.


'PROVOKASYON DEVAM EDERSE SALDIRI HAKKIMIZ SAKLI'

Rus diplomat, provokasyonların devam etmesi durumunda Moskova'nın Suriye'nin teröristleri yok etmeye yönelik eylemlerini destekleme hakkını saklı tuttuğunu belirtti.

Daha önce Lübnan merkezli Al Mayadin televizyon kanalı, İdlib'in Cisr eş Şuğur ilçesindeki kaynaklara dayandırdığı haberinde, burada depolanan ve kimyasal silah üretiminde kullanılan maddelerin Nusra militanları ve Beyaz Miğferler üyeleri tarafından Hirbet Amud yerleşimine götürüldüğünü bildirmişti.

Kaynak: Sputnik

Go to Top of Page

bozadi


9224 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/10/2018 :  11:39:43  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
29 Ekim 2018

'Türkiye ve Rusya, Suriye'de çözüm yolunda başarılar elde ettiğini tüm dünyaya gösterdi'

Prof. Dr. Toğrul İsmayıl, Almanya ve Fransa'nın Rusya ve Türkiye tarafından Suriye'de çözüm için sarf ettiği çabalara dahil edilmesini önemli bir başarı olarak niteledi.


Ceyhun Bozkurt ve Sütçü İmam Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Toğrul İsmayıl, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un cumartesi günü İstanbul'da gerçekleştirdiği zirveyi Sputnik'e değerlendirdi.

'ALMANYA VE FRANSA'NIN KATILIMI BÜYÜK BİR BAŞARI'

İsmayıl, "Rusya ve Türkiye'nin Suriye'de çözüm konusunda birçok başarı elde ettiğini net olarak ifade edebiliriz. Almanya ve Fransa'nın İstanbul'daki zirveye en üst düzeyde katılım sağlaması da büyük bir başarıdır. Üstelik ülkeler, birçok zor konuda ortak paydada buluşmayı başardı" dedi.

'ÖNEMLİ BİR ADIM ATILDI'

Dört ülke liderlerinin Suriye krizini çözmek için bir araya gelmesini önemli bir adım olarak gören İsmayıl, "Türkiye ve Rusya, Suriye krizi gibi böylesine zor bir sorunda başarılar elde etme ve mutabakat sağlama yolunda başarılı olduğunu tüm dünyaya gösterdi" diye vurguladı.

'ABD'NİN YERİNİ ALMANYA VE FRANSA ALDI'

İsmayıl, ABD'nin katılımı olmadan krizin çözülemeyeceğini de belirterek, "Ancak Washington'la sorunlar yaşanıyor. Zira onların tamamen farklı yaklaşımları ve şu anda sahada neredeyse yoklar. Bu nedenle ABD'nin yerini şimdilik Almanya ve Fransa aldı" diye ekledi.

Kaynak: Sputnik

Go to Top of Page

bozadi


9224 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/10/2018 :  11:41:53  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
29 Ekim 2018

Rusya: Militanlar İdlib’de yeni kimyasal provokasyon peşinde

Rusya'nın Suriye'deki Ateşkes İzleme Merkezi Başkanı Korgeneral Vladimir Savçenko, Suriye’nin İdlib bölgesindeki militanların kimyasal saldırı provokasyonu hazırlığı içinde olduğunu belirtti.


Rusya Savunma Bakanlığı'nın açıklamasına göre Savçenko, "Yasadışı silahlı oluşumların üyeleri, İdlib'deki gerilimi azaltma bölgesindeki durumu istikrarsızlaştırma çabalarından vazgeçmiyor" dedi.
Savçenko, "Halep bölgesi sakinlerinden Rus Ateşkes İzleme Merkezi'ne gelen bilgiye göre militanlar, Suriye ordusunu yerel halka karşı kimyasal silah kullanmakla suçlamak amacıyla kimyasal maddeleri kullanacakları yeni provokasyon hazırlığı içindeler" diye açıkladı.

‘KİMYASAL SALDIRI TEZGAHI İÇİN ÇEKİMLER BAŞLADI'

Savçenko, "Halihazırda Beyaz Miğferler örgütü üyeleri, yerel sakinlerin tanımadığı sivil vatandaşların katılımıyla mizansen çekimlere başladı" ifadelerini kullandı.

Marea yerleşimi yakınlarındaki cephe hattında militanların Suriye ordusunu ateş açmaya kışkırtmaya çalışacağının gelen bilgiler arasında olduğunu aktaran Savçenko, ardından yasadışı silahlı oluşumların kontrolündeki bölgede, Suriye ordusunun yaptığını iddia edilecek kimyasal saldırının tezgahlanacağını kaydetti.

Savçenko, "Akabinde tüm dünyaya Suriye ordusunun ‘kimyasal saldırısının' yeni kurbanları sunulacak. Bu arada militanların, Azez ve Afrin arasındaki mevzilerini bölen Tel-Rıfat şehrini ele geçirmeye çalışması olasılığı var" diye ekledi.

Rus Ateşkes İzleme Merkezi'nin durumu yakından takip ettiğini vurgulayan Savçenko, yeni gelişmelerle ilgili zamanında bilgi vereceklerini söyledi.

Merkez, yasadışı silahlı oluşumların komutanlarını provokasyonlardan vazgeçerek kontrolündeki bölgelerde barışçıl çözüm yolunu seçmeye çağırdı.


Kaynak: Sputnik

Go to Top of Page

bozadi


9224 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 30/10/2018 :  15:42:51  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
30 Ekim 2018

Rusya'dan Türkiye açıklaması

Kremlin sözcüsü, Türkiye'nin İdlib'teki silahsız bölge ile ilgili yükümlülüklerini
birçok zorluğa rağmen tam olarak yerine getirdiğini açıkladı.


Rusya, Türkiye'nin İdlib'teki yükümlülükleri hakkında açıklama yaptı.

PUTİN TEŞEKKÜR ETMİŞTİ

Rusya lideri Valdimir Putin, Ankara ile Moskova arasında varılan İdlib mutabakatını hayata geçirme konusunda Türkiye’ye geçtiğimiz günlerde teşekkür etmişti. Putin konu ile ilgili “Türk partnerlerimiz sıkı çalışıyor. Her şey o kadar kolay değil” dedi.

Putin, 16 Eylül’de Soçi’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile düzenlenen zirvenin ardından varılan İdlib mutabakatı konusunda “Belki tüm ağır silahlar ve tüm teröristler bölgeyi terk etmedi ama Türk partnerlerimiz sıkı çalışıyor. Tüm sorumluluklar henüz yerine getirilmese de bunun için çalışıyorlar. Bunu görüyoruz. Her şey o kadar kolay değil, aksine oldukça zor... Anlaştığımız üzere, İdlib’deki 15-20 kilometrelik bölgenin oluşturulmasına devam ediliyor” dedi.


Kaynak: Aydınlık

Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,09 saniyede oluşturuldu.