Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Diğer
 İİT toplantısında Erdoğan'dan iki kritik mesaj! (28.11.2018)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi


9224 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/11/2018 :  14:54:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
28 Kasım 2018

İİT toplantısında iki kritik mesaj!

Cumhurbaşkanı Erdoğan İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi'nin (İSEDAK) 34. toplantısında konuştu. Milli Para'dan başka çıkış yolumuz yok diyen Erdoğan, Yemen'de yaşananların sorumlusu biziz dedi


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daimi başkanlığını yürüttüğü İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi'nin (İSEDAK) 34. toplantısı İstanbul Kongre Merkezi'nde yapıldı.

Toplantıda konuşan Erdoğan "Yerli ve milli paramızı kullanmaktan başka çıkış yolu yok" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından bazı satırbaşları şöyle;

- Yemen’de 3 yılda onbinlerce kişi öldü, Türkiye’nin dönem başkanı olduğu D-8 ülkeleri harekete geçmeli. Bugün Yemen'de milyonlar aç, açık yaşıyorsa bunun sorumlusunu farklı yerlerde aramaya gerek yok. Sorumlusu kim, yine biziz, yani Müslümanlar, yani sözde Müslümanlar.

- Suriye'den Irak'a, Yemen'den Filistin'e kadar tüm bölgede, yaşadığımız krizin, gerilimin, kan ve göz yaşının temelinde Büyük Savaş ile yapılan dizayn vardır.

-Coğrafyamıza zerk edilen hastalıkların başında ırkçılık ve mezhepçilik geliyor. Sınırları kanla çizilmiş olan bu coğrafyada gönüllerimize yeni hudutlar, yeni duvarlar örmemeliyiz. 'Bir damla petrol bir damla kandan daha değerlidir' diyenlerin tuzağına artık düşmemeliyiz. Farklılıklarımızı kaşıyarak bizleri birbirimize kırdırmaya çalışanların oyunlara artık gelmemeliyiz.

-Artık biz 1. Dünya Savaşı sonrası dünyada yaşamıyoruz. Yeni bir dünya kuruldu. 5 tane daimi üye, 15 geçici üye ile kimse kimseyi aldatmasın. 15 geçici üyenin orada bir kıymeti harbiyesi yok. Her şey 5 üyenin hatta onların içindeki bir üyenin iki dudağı arasında. BM sisteminin reforme edilmesi şarttır.

- Suriye'deki krizi başkaları değil, biz hal yoluna koyacağız. Berlin'den Paris'e Brüksel'den Moskova'ya nerede olursa olsun teröristlerin masumları öldürmesine biz karşı çıkacağız. FETÖ, PKK, El Kaide, EL Şabab gibi terör örgütleri üzeridnen geleceğimizin karartılmasına önce biz hayır diyeceğiz. DEAŞ bahanesiyle bölgemizde yeni terör devletleri oluşturulmasına biz karşı çıkacağız. Zulüm ve adaletsizliğe önce biz sesimizi yükselteceğiz.

- Yerli ve milli paramızı kullanmaktan başka çıkış yolu yok. Aksi takdirde döviz kuru altında ezilmeye devam edeceğiz. Aramızdaki ticarette milli para birimleri kullanmamız, emperyalist prangaları parçalamamız bakımından son derece önemlidir. İslam İşbirliği Teşkilatı içi ticareti yüzde 25'e çıkarmaya verdiğimiz önemin altını bir kez daha çizmek istiyorum. İslam ülkeleri, tercihli ticaret sisteminin yürürlüğe girebilmesi için ilgili ülkeleri taviz listelerini güncellemeye ve diğer prosedürleri tamamlamaya davet ediyorum.


Kaynak: Yeni Mesaj

bozadi


9224 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/11/2018 :  14:57:03  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Hepsi çok isabetli ve değerli mesajlar bence, bravo Erdoğan, inşallah bu anlayışla devam edersin.
Go to Top of Page

ogeday


169 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/11/2018 :  21:20:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Dünya da doların rezevr para olmasından kurtulmak için çareler aranıyor.İran mesela ambargoyu delmek için Monero yu kullanabileceklerini açıkladı.ABD nin düşman bellediği tüm ülkeler zamanla bu alana kayacak
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa


637 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/11/2018 :  12:01:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Evet gerçekten çok iyi noktalara değinmiş. Şahsen şüphem yok ki; konsiryum Doğu'ya tekrardan çalım atacak planlamalarında duraklama yaşasın. Şu Ukrayna olayları bir şeylerin başlangıcı olabilir. Tetikleyicisi de olabilir.
Go to Top of Page

fidelista


283 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/12/2018 :  21:32:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ayyaş dediği adamın fikirlerine doğru adım adım ilerliyor aferim.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,09 saniyede oluşturuldu.