Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Diğer
 Mehmet Akif'e neden saydırdıkları ortaya çıktı (09.01.2019)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi


9339 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/01/2019 :  14:36:50  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
09 Ocak 2019

Mehmet Akif'e neden saydırdıkları ortaya çıktı

Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, bugünkü yazısında Mehmet Âkif Ersoy’un hedef alınmasını ele aldı.


Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, bugünkü yazısında Mehmet Âkif Ersoy’un hedef alınmasını ele aldı.

Ertuğrul Özkök, “Cübbeli ve fesli, Mehmet Akif'e neden saydırıyor” başlıklı yazısında, “İslamcı kesimin bir bölümünde, İstiklal Marşımızın sözlerinin yazarı Mehmet Âkif Ersoy’a karşı bir saldırı başladı” ifadelerini kullandı.

“Mesela eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a bakıyorum” diyen Ertuğrul Özkök, şöyle devam etti:

“Bütün ittihatçılar haindir, onlara destek verenler de’ deyip ‘Safahat’ın yazarını da aynı kefeye koyuyor.

Ya Cübbeli Ahmet?

‘Âkif reformisttir, Afgani’nin adamıdır. Mehmet Âkif’in ne işleri var sakat’ diyerek yerden yere vuruyor.

Mesela (Fesli) Kadir Mısıroğlu Milli Marşımızın yazarı için buraya yazamayacağım küfürler ediyor.

Hatta, TRT’nin ve devletin resmi görüş dizisi haline gelen ‘Payitaht Abdülhamid’e bakıyorum.

Âkif’in torununu çileden çıkaran yorumlar var.”

“ORADA GÖRDÜKLERİ BU SURET ONLARI DELİRTMİŞ”

Özkök, “Nedir İstiklal Marşımızın yazarı ile dertleri...” diye sorarak şu değerlendirmelerde bulundu:

“İslamcı kesim entelektüellerinin ilgiyle izlediği ‘Sebilürreşad’ Aralık 2018 sayısının kapağını Mehmet Âkif’e ayırmış. Derginin tamamı Mehmet Âkif’i anlatan yazılardan oluşuyor. Murat Bardakçı, Taha Akyol ve Nevzat Tarhan’ın ilginç yazıları var. Acaba, Cübbelilerin, Feslilerin Mehmet Âkif’e düşman olmalarının nedeni, derginin kapağındaki şu ifade olabilir mi:

‘Mehmet Âkif’ten İslam coğrafyasının geri kalmışlığına iki temel yaklaşım:

İtaatkâr Suskunluk ve Kuvvetin Meddahlığı’...Evet Mehmet Âkif İslam dünyasındaki cehalete savaş açmış.

Derginin iç sayfalarına bakıyorum.

Şairin bir şiirinden, o dönemdeki İslam dünyasının karakteri diye anlattığı şu mısraları da koymuşlar:

‘Zulme tapmak, adli tepmek, hakka hiç aldırmamak,/ Kendi asûdeyse dünya yansa baş kaldırmamak,/ Ahdi nakzetmek, yalan sözden tehaşi etmemek,/ Kuvvetin meddahı olmak, aczi hiç söyletmemek...’

Bu satırları okuyunca, ‘Fanatik İslamcıların İstiklal Marşı sözlerinin yazarını sevmeleri mümkün değil’ diyorsunuz.

Âkif o İslamcı takıma öyle bir ayna tutmuş ki, orada gördükleri bu suret onları delirtmiş.”

“ALLAH’TAN Kİ ŞAİRİMİZ DEVLET NEZDİNDE HÂL MAKBUL”

“Ama Allah’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan başından beri Mehmet Âkif Ersoy’u samimi biçimde savunuyor” diyen Özkök yazısını şöyle sonlandırdı:

“Daha geçen ay, 27 Aralık 2018 günü muhtarlara seslenirken, Mehmet Âkif Ersoy’la ilgili son derece övücü ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanlığı Vefa Ödülü Âkif’e verildi.

Allah’tan ki şairimiz devlet nezdinde hâlâ makbul bir yerde duruyor.”

Kaynak: OdaTV

bozadi


9339 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/01/2019 :  14:55:16  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Mehmet Akif İslam alemindeki yozluklara dair önemli bazı teşhislerde bulunmuş. Bu yüzden ona kin kusan bir grup "İslamcı" tayfa da çıldırıyor. Erdoğan'ın dinde reform gerekliliğine dair açıklamaları karşısında da çılgına dönen bu ekipten biri, malum fitne makinesi, sufi maskeli selefi/vahabi, dinbaz soytarı "cüppeli"den başkası değil.

Yine bu ekibin en büyük özelliklerinden biri, tıpkı Fethullahçılar gibi ABD politikaları doğrultusunda Rusya'ya, İran'a, Alevi-Şiilere kin gütmek, Sünni-Şii ayrımcılığını var güçleriyle desteklemektir. Zaman zaman ABD'ye karşı da bir duruşları varmış gibi rol kesmeye çalıştıkları oluyor ama o da saman alevi gibi geçici bir şekilde. Davutoğlucudur bunlar ve Erdoğan'ın son dönemde ABD ve Suudi Arabistan'a tavır koyup Rusya ve İran'la ilişkileri geliştirmesinden ölesiye nefret ediyorlar ama bunu açık açık ifade etmiyorlar her zaman. Tam bir İslam maskeli Amerikan/İsrail/Vahabi köpekliği. Fitnenin Sultanları.

"Keşke savaşı Yunan kazansaydı" diye ağlayan Fesli Kadir, "ABD bize hilafet konusunda destek olsun, ne isterse yapalım" diye açık açık söylüyor. İsmail Kahraman'ın icraat arşivi de farklı değil.

Suriye'de ABD/İsrail/Suud destekli cihatçı teröristleri tüm güçleriyle desteklediler. ABD'nin Suriye'de hala devam eden sivil katliamlarına gıklarını çıkarmıyorlar ama cihatçı teröristlerin provokasyonlarında ölen siviller için Esad'a karşı yerin altını üstüne getirmeyi en büyük ödevleri biliyorlar. Bunların İslam'ı, arzusu bu: Allah muamelesi yaptıkları ABD'nin kucağında "yüksek rütbeyle" Osmanlıcılık, halifecilik oynamak.
Go to Top of Page

Tgur


1120 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/01/2019 :  15:56:19  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bana gelen bir alıntı aktarıyorum konuyla ilgili,

Ankara’da Tacettin Mahallesi’ndeki ev 30 Ekim 1949’da müzeye çevrildi.
Peki bu evi değerli kılan neydi?
Bu kiralık evde Eşref, Mehmet ve Hasan adında üç kişi yaşıyordu.
Üçünün ortak noktası milletvekili oluşlarıydı. 1921 senesinin Mayıs ayında bu eve bir mektup ulaştı.. Mustafa adında bir zata geliyordu. Mustafa kim miydi?
Mustafa, bu evde yaşayan o üç milletvekiliyle yakınlık kurmuş bir Hintliydi. Mustafa’nın kesin bir adresi olmadığı için bu adresi
“mektuplaşmak için” kullanıyordu. Kendisine gönderilen mektuplar bu eve ulaşıyor, Mustafa da mektuplarını buradan alıyordu. Ve yine bir gün bir mektup ulaştı.
Evdeki mebuslardan adı Mehmet olan, yarı açık vaziyetteki mektubu alıp içine baktı. Zarfın içinde boş sayfalar vardı. “İnsan neden birine boş sayfalar gönderir ki!” diye düşündü.. Şüphelendi. Mektup özel bir yöntemle yazılmış, gizli bilgiler içeriyordu. Hemen bir kimyager bulundu. Avni Refik (Bekman) özel bir solüsyonla ile mektupta yazılanları gün ışığına çıkardı! Mustafa gözaltına alındı.
Ve her şeyi itiraf etti.. Bu Hintli Mustafa bir İngiliz ajanıydı.
Şubat 1919’da Afgan Emiri Habibullah’ı öldürmüş, ardından Mustafa Kemal Paşa’ya suikast düzenlemek için Ankara’ya gitmişti. Ankara’da herkesle dost gibi görünüyor, casus olarak bilgi topluyor, Atatürk’ü öldürmek için fırsat kolluyor ve.. mektuplarıyla İngilizlere gelişmeleri bildiriyordu. Evet, amacı İngilizlerin isteğiyle Atatürk’ü ortadan kaldırmaktı. İşte o görünmez mürekkeple yazılan mektupta da Atatürk’ü öldürmesi için başarılar dileniyordu.
Neticede suçunu itiraf etti ve 24 Mayıs 1921’de idam edildi.. bu fotoğraf Cemal Kutay’ın arşivindendir. Evin duvarları birçok hadiseye tanıklık etmiştir. Atatürk’e suikastı bu evde yaşayan Mehmet adındaki kişi ortaya çıkarmıştı.
O mektuptan şüphelenmese belki Mustafa Kemal Paşa, Hintli Mustafa haini tarafından öldürülecekti.. Bu evi değerli kılan başka bir özellik daha vardı, ne mi? İstiklal Marşı işte bu gecekondu evde yazılmıştı.
Mustafa Sagir’in yakalanmasını sağlayarak Atatürk’e suikastı önleyen kişi bu evde yaşamış olan Burdur Mebusu Mehmet yani
Mehmet Akif Ersoy’dan başkası değildi..Bilgisizlik ve cehalet karanlığının hüküm sürerek, her gün daha da arttığı günümüzde, aydınlık yarınlar için bu bilgileri Türk gençlerimizden lütfen esirgemeyin..
Okuduğunuz için teşekkürler.
Saygılar.

Edited by - Tgur on 09/01/2019 16:42:50
Go to Top of Page

bona fide


402 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/01/2019 :  11:30:38  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
"Bunların İslam'ı, arzusu bu: Allah muamelesi yaptıkları ABD'nin kucağında "yüksek rütbeyle" Osmanlıcılık, halifecilik oynamak."
yine çok güzel tespit ve ifade bozadi.
dinleri -müslümanlık hristiyanlık yahudilik-kendi safahatları için kullanan sapıkların son demleri. kendi rezilliklerini başkalarını kötüleyerek örtbas ediyor olmaları artık yedikleri naneleri savunacak hiçbirşeyleri kalmadığından en ucuz yönteme -iftira- sarılıyorlar. mızrak çuvala sığmıyor artık. iyi tarafı ne mal oldukları kendi ağızlarından deşifre oluyor. sapık adiler.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,16 saniyede oluşturuldu.