Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Gezegensel Dönüşüm Süreci (Earth Changes)
 Depremler
 Denizli'de 5,5'lik deprem (20.03.2019)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

bozadi


11161 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/03/2019 :  10:43:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
20 Mart 2019

Denizli'de 5,5'lik deprem

Denizli Acıpayam merkezli 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem Aydın, Burdur, İzmir, Antalya ve yakın çevrede hissedildi.


Denizli'nin Acıpayam ilçesinde 5,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

AFAD, saat 09.34'teki depremin derinliğinin 11,3 kilometre olduğunu duyurdu.

Deprem, Denizli’nin yanı sıra Aydın, Burdur, İzmir, Antalya ve yakın çevrede hissedildi.

AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu, yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar herhangi bir can kaybı bilgisi ulaşmadı. Hafif yaralanan 3 vatandaşımız var" dedi.

Deprem sırasında panik ile camdan atlayan bir kişi ile baygınlık geçirenlerin de bulunduğu bazı vatandaşlar Acıpayam ve Serinhisar devlet hastanelerine kaldırıldı.

Yaralıların hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

DEPREM SONRASI 28 ARTÇI

Depremin ardından bölgede bir saat içinde 28 artçı sarsıntı meydana geldi

Bölgede 09.38'de 4,8, 09.41'de 4,5, 09,52'de de 4,2 büyüklüğünde artçı sarsıntılar oldu.

50'YE YAKIN BİNADA HASAR

Acıpayam ilçesinde meydana gelen depremin ardından merkez üssüne yakın konumdaki Yeniköy, Karahöyük, Uçarı, Gedikli ve Yeşildere Mahallelerinde hasar tespit çalışması devam ediyor.

Bölgede 50'ye yakın evde hasar oluşurken Karahöyük köyünde bir evde çıkan yangın itfaiye tarafından söndürüldü.

Bu arada Acıpayam'ın yanı sıra Aydın'ın Karacasu ve Denizli'nin Serihisar ilçelerinde de deprem nedeniyle eğitime bugün ara verildi.

ANONSLA UYARI YAPILIYOR

Depremin en fazla hasar verdiği mahallelerden Karahöyük'te camilerden "evlere girilmemesi, elektrik kullanılmaması" konusunda uyarılar yapıldı.

ÖNCESİNDE 18 SARSINTI

AFAD verilerine göre, Acıpayam'da sabah 04.02'den itibaren en büyüğü 3,7 olan 18 sarsıntı kaydedilmişti.

Depremin ardından Acıpayam ilçesinde eğitime bir gün ara verildi.Kaynak: ngazete

bozadi


11161 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/03/2019 :  10:46:17  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
20 Mart 2019

Deprem kahini Frank Hoogerbeets Türkiye için tarih verdi!

Denizli'nin Acıpayam ilçesinde sabah saatlerinde 5,5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Bu depremin ardından gözler kendini 'yeni nesil deprem tahmincisi' olarak tanımlayan Frank Hoogerbeets'e çevirildi.


Deprem tahminleri doğru çıkan yeni nesil deprem tahmincisi Frank Hoogerbeets geçtiğimiz hafta Türkiye'de yakın tarihte yüksek sismik faaliyet beklediği bölgeleri açıklamıştı.

Hoogerbeets'in internet sitesinde paylaştığı bilgi ve videolara göre 13 ila 17 Mart arası yaşanacak olan çeşitli gezegen dizilimleri sebebiyle Dünya'nın yer kabuğu sismik olarak normalden çok daha faal olacaktı.

Hoogerbeets, Rusya'nın Kamçatka ve Japonya''nın açıklarında yer alan bölgede yakın zamanda oldukça büyük depremin meydana gelebileceği ve Türkiye'nin özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarının da yer aldığı Avrasya deprem hattında sismik faaliyetlerin daha aktif olacağı konusunda uyarılarda bulunmuştu.

TAHMİNİ TUTTU

Hoogerbeets'in Türkiye tahmini doğru çıktı ve bugün merkez üssü Denizli, Acıpayam olan 5.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Tahmini yine doğru çıkan Hoogerbeets 19 Mart tarihinde yeni bir video yayınladı ve videoda 20 ila 21 Mart tarihlerinde 5-6 şiddetinde deprem olacağını söyledi.

19 Mart tarihindeki videoda 20-21 Mart uyarısının Denizli'de meydana gelen depremle kesişmesi dikkatleri tekrar Hoogerbeets'e çevirdi.

23 Mart'a kadar herhangi bir gezegen dizilimi olmadığını söyleyen Hoogerbeets, mart ayının son haftasında Dünya, Merkür ve Neptün'in hizalanacağını belirtti.

Son olarak 21 Şubat'ta meydana gelen Dünya, Merkür ve Neptün hizalanmasında 7.5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğine dikkat çeken Hoogerbeets martın son haftasında çok dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulundu.

17 AĞUSTOS DEPREMİ'DE BİLİNİYORDU

Türkiye'deki takipçilerinin soruları üzerine 17 Ağustos 1999'da meydana gelen depremi analiz eden Hoogerbeets, o tarihte gerçekleşen gezegen dizilimi hakkında açıklamalarda bulundu.

Buna göre depremden 3 gün önce 14 Ağustos 1999'da Merkür, Dünya ve Neptün aynı doğrultuda hizalandı.

O tarihte Merkür ayrıca Güneş ve Jüpiter'le doğru hizalanmıştı.

Gölcük Depremi öncesi son derece kusursuz ve güçlü bir dizilimin oluştuğunu belirten Hoogerbeets, ayrıca Güneş, Venüs ve Uranüs'ün de mükemmel biçimde dizildiği bilgilerini paylaştı.

Hoogerbeets'e göre Dünya'nın uydusu Ay, bu dizilim sebebiyle Venüs ve Uranüs'ün çekim kuvvetinden etkilendi. Kritik hizalanmaların ardından yalnızca üç gün sonra merkez üssü İzmit, Gölcük olan büyük deprem meydana geldi.

Bu tip nadir ve kusursuz dizilimlerin çok şiddetli depremlere sebep olduğuna vurgu yapan Hoogerbeets, bir sonraki büyük depremin Dünya'nın herhangi bir noktasında meydana gelebileceğini ve bu yerin Türkiye'de olabileceği konusunda uyardı.Kaynak: ngazete

Go to Top of Page

bozadi


11161 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 21/03/2019 :  11:03:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa


1073 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/03/2019 :  13:27:34  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi bu dizilimler hakkında ne düşünüyorsun? Gerçekten ülkemiz büyük bir deprem riskine sahip.
Go to Top of Page

bozadi


11161 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 24/03/2019 :  17:31:28  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen gerçek tosun paşa

Bozadi bu dizilimler hakkında ne düşünüyorsun? Gerçekten ülkemiz büyük bir deprem riskine sahip.
Gezegen dizilimlerinin (aynı hizaya gelmelerinin) astrolojik olarak önemli olduğunu ve hatta fiziksel olarak da dünya üzerinde önemli etkiler, bazen depremler yaratabileceğine dair görüşler okumuştum ama bu hizalanmalar ile depremler arasında bu şahsın iddia ettiği derecede güçlü bir bağlantı ve tahmin edilebilirlik olduğunu hiç düşünmemiştim doğrusu. Hatta bu görüşün isabetliliğinden hala ciddi şüphe duyuyorum. Yani gezegenler her hizalandığında dünyada güçlü bir deprem riski oluştuğu görüşü (yanlış anlamadıysam) bana biraz uçuk görünüyor ama kimbilir, belki de önemli bir doğruluğu olan bir görüştür. Ama gezegen dizilimlerine ek başka çeşitli faktörlere de bağlıdır bu bence.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,14 saniyede oluşturuldu.