Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Kanal Bilgileri
 Kuantum ve Metafizik
 Mucize Mineral Takviyesi MMS Klordioksit Gerçekleri
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  

Dionysos


1764 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 08/06/2019 :  03:23:21  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının Kişisel sitesini Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Arkadaşlar Merhabalar
Facebookta Bipolar-Borderline, Karşı Psikiyatri, Otizm, Lyme Hastalığı vb. ne kadar grup varsa takılıyorum. Kişisel sorunlar malum.
Burada genişleyen bir anti-Psikiyatri grubunda aktif kullanıcıyım ve oldukça aktif-aktivist arkadaşlar ve bağlı bir çok yan grup açtılar. Yani Otizm'den diğer bir çok soruna kadar (özellikle çocuklar) Psikiyatrik ilaç kullanılmasına karşı bir hareket, bilinçlendirme çabası içeriyor. Bu gruplardan biri için (Anne Bebek Kokusu , Otizm Dedikleri grupları için) paylaşımcı veri derliyordum ve aramalarım beni ordan oraya götürdü. Önce BBC de bir haber buldum. BBC arama alanına ilaç yazdım. Ordan Fransa da çocuk bezlerinde tarım ilaçlarında bulunan glifosat diye bir maddenin bulunması haberini buldum. Bu maddeyi arattım bunun Otizmle bağını buldum. Monsanto felan üretticisi. Burda açtığım haberlerden aldığım pestisit gibi bi kavramla yeniden Otizm araması yaptım işe burda aşağıdaki linke eriştim ve ordan da oradaki-aşağıdaki videoya eriştim.

Yorumsuz bir biçimde bunu sunuyorum ya da kendim yorumlayamdığım için sunuyorum

https://vitamingiller.com/kanser-hiv-lyme-ve-otizm-tedavisinde-gcmaften-suramine-uzanan-zorlu-yol-dr-dietrich-klinghardt/?fbclid=IwAR2rzr7VqdaoKnMh4Ptjc822E7mvQmLIG7gTqLGlQMI8MEJh1o1wH2j_cmI


Edited by - Dionysos on 10/06/2019 12:31:10

Tgur


1657 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/06/2019 :  07:27:23  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Dianysos un bu haberini baştan ilgiyle izledim masum ve etkili geldi bir aralar Bozadi sanırım bu konuya dokunmuştu ama sitede bulamadım ,sonra celseler arasındaki şu kısım aklıma geldi ve aşağıda aktarıyorum ,K.ların şiddetle kötüledikleri ve bu konunun siteye zarar veren Vincent takımından olanlar tarafından devreye konulmuş olduğunu gördüm ,belki Bozadi bu konudaki araştırmalarından bahseder,

Bahsi geçen sodyum klorit ve asit ile muameleden sonra oluşan klordioksit içme su dezenfiksiyonunda havuz suyu temizliğinde buna benzer birçok bileşikte arıtıcı olarak da kullanılmakta ,sodyum hipo klorit ise bildiğimiz klorak yani çamaşır suyu olarak bolca kullanılan bir madde ama ben evde kullanılmasını yasakladım zira temizliği mikrop öldürmeyi çok iyi sağlasa da buharları solunum sistemine zarar verir hatta bazı işgüzar ev hanımları amonyak ile kullanırlar çok daha zararlı hale gelir nefes yolundaki tahriş mutlaktır,örnekleri ile çok karşılaştım,

Ayrıca bu apostolik klise ve tarikat mensubu Jim Humble hakkında,

https://t24.com.tr/haber/kilise-tavsiye-etmis-otizmli-cocuklarina-camasir-suyu-iciren-aileler-sorguya-alindi,549382

Neticede yorumunuzu yapın,
----------------------------------------

C: Humble farklı bir seviyeden “yönetiliyor.” Vincent Bridges türü şahıslarla aynı takımda olduğu söylenebilir.
S: (L) Vinnie’nin patolojik olduğunu söylemiştiniz. Bu Jim Humble için de geçerli mi?
C: Evet.
S: (L) Yani o da bir tür psikopat, öyle mi?
C: Evet.
S: (Rabelais) MMS almanın herhangi tıbbi bir faydası var mı?
C: Hayır. Aşırı derecede tehlikeli.
S: (Rabelais) MMS’in bu kadar popüler olmasının nedeni monoatomik altın gibi insanları kontrol etmede veya fizyolojilerini mahvetmede işe yaraması mı?
C: Fizyolojik yıkım ve nihai olarak hastalık dayatması.
S: (Ark) Bunu yayınlamamızın herhangi bir tehlikesi olur mu? Humble bize multi-milyon dolarlık bir dava açar mı?
C: Kime dava açacak? Altıncı yoğunluğa mı?
S: [Gülüşme] (Perceval) İfşa gibi birşey yayınlayabilir miyiz?
C: Evet. Sadece zaten yayınlanmış materyalleri toplayın.
S: (Burma Jones) Humble o kilisenin Piskoposu olmuş ve o kilise David Ferry’nin Piskopos olduğu diğer kiliseyle bağlantılı. Tüm bunların herhangi...
C: Hepsi örtülü işlerin adamı.
S: (Burma Jones) Tuhaf kötü adamlar. Sanırım bunun ikinci bir anlamı daha var çünkü o diğer kilisede eşcinsel pedofili olayları olduğu konusu gündeme geldi. (L) Apostolik Kilisesi mi? (Burma Jones) Roma Katolik Kilisesi ve Spiritist Kilise... (L) Bu şahısların Apostolik Hilafet iddialarında herhangi bir gerçeklik var mı?
C: Yayıldığı şekliyle “İsa hikayesinin” hiçbir gerçekliği yokken, o iddiaların herhangi bir gerçekliği nasıl olabilir. Hepsi geçmişte farklı dönemlerde uyduruldu.
S: (L) Jim Humble’ın gönderilmesi o kilisenin oluşturulması ve sahtekarlıkları nedeniyle miydi? Beni onunla ilişkilendirip karalamak için?
C: Aşağı yukarı.
S: (L) Bizim için herhangi fiziksel bir tehlike var mıydı?
C: Önemli bir risk olduğu söylenebilir.
S: (L) Ne demek istiyorsunuz?
C: Garip yerlere seyahat etme veya garip yerlerde uyuma ile ilgili uyarımızı hatırlıyor musun?
S: (L) Yani fiziksel bir tehlike de olabilirdi?
C: Evet.
S: (L) En çok da Jim Humble’ı davet etmeleri tüm bu durumu ve ellerini ifşa etti.
C: Evet.

Edited by - Tgur on 09/06/2019 07:43:31
Go to Top of Page

Dionysos


1764 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/06/2019 :  19:42:18  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Celselerde geçtiğini bilmiyordum çok teşekkür ederim ve emin olun ben de temkinliydim
Go to Top of Page

Dionysos


1764 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/06/2019 :  19:50:00  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Şimdi bunu facebookta yayanlara ne demeliyiz bize bunu K'la söylüyor mu?
Mesela orda ne yorum yapabilirim videonun altına ben?
Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/06/2019 :  21:12:11  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Paylaşımlarınız için teşekkürler arkadaşlar. Tgur, ben Dionysos arkadaşımızın alıntı yaptığı konunun MMS maddesiyle ilgili olduğunu anlamamıştım ilk bakışta. İyi ki inceleyip celselerde konuyla ilgili verilen bilgiyi paylaşmışsın, teşekkür ederim.

MMS (Miracle Mineral Supplement / Mucize Mineral Takviyesi veya Solüsyonu) adlı madde veya yöntem oldukça hararetli tartışmaların konusu olmuş. Görüldüğü gibi celselerde açıkça "kötü niyetli bir teşebbüs"ün ürünü olarak belirtilmiş. İngilizce vikipedi maddesinde de MMS'in "çamaşır suyu" içerikli, "sahte" ve son derece tehlikeli bir yöntem olduğuna değinilmiş, müsait bir zamanımda o vikipedi makalesinin çevirisini yapıp paylaşmayı planlıyorum. İşin tuhafı hala bu yöntemin faydalı olduğuna dair epeyce reklam ve propaganda yapıldığına dair bir izlenim edindim konuyla ilgili web kaynaklarını kontrol ettiğimde. Bir yandan yasaklamalar söz konusu, bir yandan hala reklamı yapılıyor ve satılıyor. Konuyu iyice bir incelesek iyi olacak. Olumsuz yöndeki bazı haber alıntılarını paylaşacağım birazdan.
Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/06/2019 :  21:22:06  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
19 Mayıs 2019

ABD’li rahibin ‘mucize ilacı’ çamaşır suyu çıktı

ABD'li rahip Robert Baldwin'in Uganda'da 50 bin kanser, HIV/AIDIS hastasına 'mucize ilaç' diye, çamaşır suyu sattığı ortaya çıktı.


İngiliz basınında yer alan habere göre, ABD'li rahip Robert Baldwin Uganda'da 50 bini aşkın kişiye 'mucize ilaç' olarak tanıttığı endüstriyel çamaşır suyu sattı.

Baldwin’in 'sahte ilacı', Çin üzerinden Uganda’ya ihraç ettiği belirtilirken, klor dioksit barındıran MMS'in dağıtımının kiliseden yapıldığı iddia edildi.

İLACI SATAN RAHİPLERE AKILLI TELEFON HEDİYE ETTİLER

Baldwin’in Uganda’da yaklaşık 1200 rahibi eğittiği ve rahiplerin genel olarak Pazar ayininden sonra insanlara 'MMS' sundukları belirtilen haberde, 'MMS'i halk arasında yayan rahiplere bunun karşılığında akıllı telefonlar dağıtıldığı vurgulandı.

DİKKAT ÇEKMEMEK İÇİN KİLİSELERİ TERCİH ETMİŞ

Kendisini gazeteci olarak tanıtan 'sahte ilaç aktivisti' Fiona O’Leary’ye konuşan Baldwin, MMS dağıtımını kiliseler üzerinden yapma sebebinin ‘dikkat çekmemek’ olduğunu söyledi. Baldwin, O’Leary ile yaptığı telefon konuşmasında “Dikkat çekmek istemiyoruz. MMS’e dikkat çekerseniz, devlet veya ilaç şirketleriyle başınız derde girebilir. Bunu düşük profilde yapmanız gerekiyor. Ben de bu yüzden kiliseleri kullanıyorum” dedi.

MMS’in dağıtımı için Uganda’yı seçme sebebinin ülkenin ekonomik olarak gelişmemiş olması ve ülkede zayıf yaptırımlar uygulanması olduğunu söyleyen Baldwin, “ABD ve Avrupa’da daha sıkı yasalar var, ben bu yüzden gelişmekte olan ülkelerde çalışıyorum. Fakir ülkelerdeki insanların çok fazla seçeneği yok” dedi.Kaynak: Yeniçağ

Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/06/2019 :  21:24:32  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
18 Mart 2019

Amazon otizmi tedavi ettiğini iddia eden iki kitabın satışını durdurdu!


Son günlerde dünya devi şirketler sahte bilim yaymaya çalışan bazı çıkar gruplarına karşı ardı ardına önlem alıyor. YouTube, Facebook, Pinterest’in ardından Amazon da önemli bir adım attı. Ebeveynleri yanıltarak, bilimsel gerçeklere dayanmayan ve ailelerin çocuklarını toksik maddeler ve deve sütü gibi bilimsel dayanağı bulunmayan aksine son derece zararlı bir kimyasal olan MMS (klordioksit – Mucize Mineral Solüsyonu) gibi solüsyonları öneren iki kitabın satışını durdurdu. Amazon, “Otizm Olarak Bilinen Belirtileri İyileştirme” ve “Otizmle Mücadele Et ve Kazan” başlıklı bu iki kitabı Çarşamba günü dünya çapında satıştan çekti. Kitaplardan birinin yazarı olan Kerri Rivera daha önce ülkemize de gelmiş ve basında yer almıştı. ABD’li biyomedikal uzmanı olan Kerri Rivera,tıp doktoru değildir.

Ne yazık ki bilinen bir otizm tedavisi henüz yok. Şu an otizmli bireylerin topluma kazandırılabilmesi için tek yol özel eğitim. Ancak umutsuzluğa düşen pek çok aile “acaba işe yarar mı?” düşüncesiyle bilimsel olmayan yöntemleri deneyebiliyor. Bu yöntemler arasında yer alan MMS solüsyonu konusunda ise FDA uyarıyor. Bir çeşit “çamaşır suyu” olan bu maddeyi internette otizme çare gibi gösteren pek çok internet sitesi var. Oysa içildiğinde otizmi iyileştireceği iddia edilen bu madde miktara bağlı olarak evlerde kullanılan çamaşır suyundan daha güçlü olabiliyor. ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA), insanları “sağlığa ciddi zarar verebilecek endüstriyel bir çamaşır suyu” olarak adlandırdığı MMS içmemeleri konusunda özellikle uyarıyor.

Geçtiğimiz günlerde YouTube, Facebook, Pinterest de aşı ile ilgili yalan ve bilimsel olmayan haberlere karşı önlem alacağını bildirmişti. Bu yaklaşımlar ile bilimsel olmayan yöntemlerle toplum sağlığını tehlikeye sokan içeriklerin engellenmesi planlanıyor. Daha sağlıklı ve iyi bir toplum için tüm bu gelişmeler ümit vaat ediyor.

Kaynak: KidsGourmet

Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 09/06/2019 :  21:25:54  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
18 Şubat 2013

Bu ilaçlara dikkat

Yasak olmasına rağmen kansere iyi geldiği gerekçesiyle ebay ve amazon gibi internet sitelerinde satılan MMS isimli ilacın ölüme neden olduğu bildirildi.

Çaresiz kalan kanser hastalarının Türkiye'de de oldukça yaygın olarak kullandığı MMS denen (Miracle Mineral Supplement) maddenin ölümlere neden olduğu bildirildi. Konuyla ilgili araştırma yapan Bavyera Radyo Televizyon Kurumu BR, aslında çamaşır beyazlatma ve kağıt endüstrisinde kullanılan klordioksit maddesinden oluşan MMS'in insan sağlığı için oldukça zararlı olduğunu duyurdu.

Tüm dünyada yasak olmasına rağmen 'Mucize Mineral' tanımlamasıyla internet ortamında rahatça bulunabilen MMS kullanıma karşı uyaran sağlık uzmanları ise söz konusu maddeden uzak durulmasını istedi. Münih'teki Rechts der İsar Kliniği'nden yapılan açıklamaya göre de internet ortamından sağlanan ve bilinçsizce kullanılan yasak ilaçlar nedeniyle ölümler olduğu belirtildi. Ebay ve Amazon şirketlerinin ise söz konusu ürünü, sitelerinden çıkarmak için harekete geçtiği kaydedildi.Kaynak: Hürriyet

Go to Top of Page

Tgur


1657 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/06/2019 :  09:12:12  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
K celsesindeki MMS nın sonuçta "fizyolojik yıkım ve nihai olarak hastalık dayatması" şeklinde kısaca belirttiği konu çok önemli ,zira bu maddenin faydasını kimyasal ve hücrelerin elektrik yükleri hakkında üstünkörü izahla anlatılanlar bu işin kabaca genellenmesi şeklinde,

Zira gerçek bir hücre bilimcisi hücrelerin böyle kabaca sınıflandırılmasını yani"virüs ve patojen bakterilerin elektrik yüklerinin elektron verecek negatif yapıdadır"şeklinde tanımlama işine şiddetle karşı çıkarlar ,bu elektrik yükü oluşmasının hücrelerin tümünün dinlenme hali veya dokudaki görevleri ile ilgili olduğunu ve daha hassas uyaranlarla belirleneceğini ve böylece şimdi çok detaylı anlatamayacağım başka etkilerin de işin içine gireceğini söylerler,

İşin garibi bu MMS nin insanı ilgilendiren bir çok temizleme sterilleştirme işinde kolayca ve rahatlıkla bütün dünyada kullanıldığından bahis ediliyor kağıt beyazlatılması unların pirincin beyazlatılması gibi hassas işlerde velhasıl kullandığımız yediğimiz içtiğimiz sayamıyacağım bir çok maddenin temizlenmesinde v.s kullanıldığını görüyoruz,güya zararsızmış,

Nasıl yaşadığımızı ve insanlığın ne zehirlerle içli dışlı olduğunu anlayınız..

Bunu pazarlayan ve ne olduğunu anlatan sözde uzmanın sitesi,

https://bitkiseltedavi.net/vb5/forum/alternatif-tip/urunlerimiz/mms-plus/63373-mms-plus-klordioksit

Ve bu şahıs kimdir diye aradığımda en iyi ekşi sözlük yorumları işi özetliyor,

https://eksisozluk.com/ibrahim-gokcek--1663138
Edited by - Tgur on 10/06/2019 09:26:14
Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 10/06/2019 :  13:48:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen Tgur

Bunu pazarlayan ve ne olduğunu anlatan sözde uzmanın sitesi,

https://bitkiseltedavi.net/vb5/forum/alternatif-tip/urunlerimiz/mms-plus/63373-mms-plus-klordioksit

Ve bu şahıs kimdir diye aradığımda en iyi ekşi sözlük yorumları işi özetliyor,

https://eksisozluk.com/ibrahim-gokcek--1663138
Uyarı için teşekkürler Tgur. İsim yabancı gelmedi, forumu karıştırınca daha önce boraksın detoks özelliğiyle ilgili bilgi veren Türkçe video kaynak kıtlığı nedeniyle bu şahsın konuyla ilgili bir videosunu da paylaşmıştım:

https://baskalarinahizmet.com/topic.asp?TOPIC_ID=2562

Aynı tartışma başlığında Scyth arkadaşımız bu şahıstan aldığı bir bağırsak mantarı temizlik setinin neden olduğu mide kanamasından bahsetmişti. Şimdi bu MMS'le birlikte şahısla ilgili iki ciddi olumsuz not kaydedilmiş oldu. Genelleme yapmak ve şahsın insanlarda faydadan ziyade zarara neden olduğu konusunda genelleyici birşey söylemek doğru olmaz sanırım ama yine de bu iki not önemli oldu diye düşünüyorum. İ. Gökçek umarım ki yanlışlarından ve neden olduğu zararlardan pişmanlık duyup gerekli düzeltmeleri yapar.
Go to Top of Page

Tgur


1657 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 11/06/2019 :  07:56:10  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Ben de teşekkür ederim Bozadi ,ağ çalışmasının faydaları bunlar, bu internet denen alabildiğine KH güçlerinin cirit attığı fenomen haline gelmiş olan sistemi incelikli kullanmak BH yoluna kendini vermiş olanların en büyük hassasiyetleri olmalı zira internet,iletişimde "telepatik iletişim" denen ve kişilerin gelişmiş bilinç yapıları ile devreye koyacakları ve barajı sadece kişilerin farkındalıktaki gelmiş olacakları özellikle süzme ve barajlama kabiliyetini koyabilecekleri durumun bir alt sistemi olmakta, ama dünya KH kirine kolay bulaşabilen haliyle doğru bilgiye ulaşmada da şu anda kullanabileceğimiz tek serbest bellek,

Diğer yandan bu MMS bende bazı başka bilgi kapılarını açtı yakında toparlayıp ne olduğunu dostların ilgisine açarım sanırım,Edited by - Tgur on 11/06/2019 08:00:49
Go to Top of Page

bona fide


542 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/06/2019 :  04:20:25  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
konuyu 4-5 yıldır takip ediyorum hatta sık kullanılanlara eklediğim yotube videoları vardı kullanıcı yorumlrı olumlu sonuçlarıyla doluydu ve hiç olumsuz reaksiondan bahsedilmiyordu.yayından kaldırılmış sık kullanılanlara eklediğim linklerde http://educate-yourself.org/mms/chlorinedioxidebasics004sep12.shtml#cds güncelleme yapılmış.
yeni linkler pubmed de yayınlanmış araştırmalar abd ordusunda farklı isimle patenti alınarak kullanımı yasallaştırılmış misal aşağıda var ekledim. otizm tedavisinde bir site var https://cdautism.org/ bu yayını yasaklanan kitapların sahiplerinin açıkçası ben kesin bir reddedişle bakmıyorum halen beklemedeyim. almanyada hazır solusyon satılıyor tek şişe. belçika sanırım sadece avrupada satılmak üzre solusyona onay verdi. gökçek iki ayrı şişyle pazarlıyor.yasayı ihlal etmemek için bileşimi sen oluşturup sorumlu sen olacaksın. trde veterinerhekimlikte hayvanların tedavisinde tarımda mantar hastalıklarında dezenfektan olarak hastane havuz yiyecek saklama depolama vs kullanımı mevcut

https://www.youtube.com/watch?v=tBwMws4Rx20 türkçe alt yazı seçeneğiyle
https://www.army.mil/article/136641/Natick_plays_key_role_in_helping_to_fight_spread_of_Ebola
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2831889/
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15218896
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9643233
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4756065/
https://bmccomplementalternmed.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12906-015-0762-9
https://link.springer.com/article/10.1007%2Fs13277-015-4736-9
http://koreascience.or.kr/article/JAKO201611639306040.page
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1002/ddr.21216
http://www.jcd.org.in/article.asp?issn=0972-0707;year=2014;volume=17;issue=6;spage=541;epage=545;aulast=Taneja
https://www.jstage.jst.go.jp/article/bio/15/2/15_2_45/_article
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0300571208002376?via%3Dihub
https://www.tandfonline.com/doi/abs/10.1080/01919510590945741
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/j.1472-765X.2011.03156.x
https://pubs.acs.org/doi/10.1021/es305282g
http://www.bslonline.org/journal/view.html?doi=10.15616/BSL.2018.24.3.270
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5369164/

japonyada okul sınıflarında havadaki partikülleri öldürmede duvara yapıştırılan tablet jeller https://www.youtube.com/watch?v=q_iLWjXeOcMhinfistanda ağız gargarası solusyon olarak piyasada mevcut.https://www.amazon.in/Freshclor-Anti-Microbial-Mouthwash-200-GPL/dp/B00MTLVLJM

çamaşr suyu olarak afişe edilmesine tepkisel bir cevapbı gogıl çevirisiyle yukardaki linkten alıntıladım.
"MMS (su ile karıştırılmış klor dioksit damlaları) çamaşır suyu değildir. İnsanoğlunun bildiği her kimyasal çok büyük miktarlarda alındığında zehirli olabilir. Son zamanlarda - bir kız çok fazla su içmekten öldü . İnsanoğlunun bildiği ilaçların yüzde doksan beşi çok miktarda kullanıldığında aşırı derecede zehirlidir. Yaklaşık 15 aspirin bir insanı öldürebilir. Lavabonun altındaki kimyasalların çoğunun bir yarısı bir kişiyi öldürür. Hiçbir bilim insanının ya da bilim laboratuarının yazamadığı ve MMS'in çamaşır suyu olmadığını belirten bir bilimsel makale imzalamadığı için çok üzgünüm. Gerçek şu ki, hiçbir laboratuvar ortaya çıkıp bunu söylemenin gerekli olacağını düşünmedi. Hiçbirine, birisinin klorlu dioksitin seyreltik çözeltilerini bir çamaşır suyu olarak çağırmaya başlayacak kadar aptal olacağı bir şey olmadı. (Endüstriyel dayanımlı Klor dioksit çözeltilerinin MMS ile hiçbir ilgisi yoktur.) MMS, sadece bol miktarda su ile seyreltilmiş birkaç damla Klor dioksit (hatta sadece Sodyum klorit) - hiçbir şeyi ağartma potansiyeline sahip değildir. Bu saçmalık - hiç kimse MMS'i bir çamaşır suyu için kullanmadığı için MMS'in bir çamaşır suyu olduğu fikrine itmek. Ref. (7)

Ancak şunu söyleyeyim: ABD'deki su şirketlerinin% 60'ı şimdi içme suyunu arıtmak için klor dioksit kullanıyor. Muhtemelen, eğer MMS'in (tekrar, seyreltilmiş Klor dioksit) bir çamaşır suyu olduğuna inanıyorsanız, arkadaşım şimdi kendi evinizde çamaşır suyu içiyorsunuzdur. Sizce bir kampanya başlatmanın mantıklı olduğunu düşünüyor musunuz; "SUYUMU SAĞLAMAK İÇİN BLEACH KULLANMAK DURDURUN." Bunu çözen ve şimdi dünyaya MMS'in ağartıcı olduğunu söyleyen kız, başka bir kampanyaya su ile başlayabilir. Burada biraz alaycı kullanıyorum ama umarım MMS'in bir çamaşır suyu olduğu fikrini zorlayan birisinin son derece mantıksız olduğunu ve bunun için ödeme yapılmadıkça muhtemelen böyle bir şey ifade etmediğini anlamışsındır.

Güneş ışığı ağartıcı olabilir. Limon bile ağartır. Bununla birlikte, güneş ışığını veya limonu çamaşır suyu olarak düşünmüyoruz (ve kesinlikle bir bardak su içinde seyreltilmiş üç damla limon değil.) Sadece güneş ışığının bir çamaşır suyu olduğunu söylediği için güneş ışığından kaçmaya başlar mısın? senin için kötü mü? Ya da dışarı çıkıp, yanmamak için ılımlı bir şekilde güneşin tadını çıkarır mısınız? Yine, amacı: Aşırı olan herhangi bir şey veya çok yüksek miktarda kullanılan herhangi bir şey - herkes için kötü olabilir."

hatta http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=136177&start=30 forumda konu tartışılıyordu yine baktım pekbi ilerleme yok kullanıp olumlu sonuç alan. tavsiye var bol bol. kendim katrana ardıç çam kayın takmış durumdayım kedi ve köpeklerin yaralanmalarda veterinere gitme stresinden kurtaracak doğal tedavi adına pireden parazitten mantar virüs bulaşıcı yara bere ne varsa kullanmak adına ve öyle etkileyici yorumlar varki egzemadan depresyona kadar tezlere konu olmuş henüz pirede dahi sonuç alamadım )) bide kokusu var pöfff sanırım pireler bu kokuya gelmiyordur bi yerde yangın çıkmışta sömüş sizde o mekanda soluklanıyorsunuz türünde berbat ötesi.elimde katran şişesi ve pamukla bahçede kedi avındayım.garibanlar benden nefret ediyor artık. içirmiyorum tabiki hiçbirine... henüz. hem suya damlatınca karışmıyorki bunu yağda çzömek lazım afrikalılar nasıl içiyor anlamadım.bizde Tr de atların büyükbaş hayvanların tedavisinde harici ve dahili kullanılıyor ve pubmedde hiçbir tedaviye yanıt vermeyen kapanmayan yaralarda -insan-olumlu sonuç alındığı raporuyla yayınlanmış makale var.gördüm.bu meret yılan sokmasına dahi tavsiye ediliyor lakin sivrisinek sırmasına bile faidesi yok.denedim ))

https://www.youtube.com/watch?v=IQS22CnYTxk burda fas fransa türkiye katran tedavisi adına ortak bir çalışma. bunlar konu dışı ee ne alaka o halde. bende bilmiyorum. acaba kh olarak kaçırılıp porogramlanıp yeni manipülasyonlar ekleyip kafaları dağıtma misyonumu yapıyorum hatta kaçırılmada gereksiz olduğum yerdeyken yükleyebilirler antenler virüslerin antenleri var manyetik alanda olmam yeterli pc başında misal ya da uyurken bön bön bakarken her an.bu durumda yazılarım gayri ciddi olarak kayıtlara geçsin pliz kendimden şüphe etmeye başladım.

Edited by - bona fide on 12/06/2019 04:28:17
Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/06/2019 :  14:57:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Wikipedia'daki İngilizce MMS (Miracle Mineral Supplement) makalesinin çevirisi:


MMS MUCİZE MİNERAL TAKVİYESİ


Mucize Mineral Solüsyonu, Temel Mineral Solüsyonu, MMS veya CD protokolü olarak da bilinen [1] Mucize Mineral Takviyesi endüstriyel bir ağartıcı olan klor dioksittir. Sodyum klorit solüsyonunun bir asitle (örneğin turunçgil sularıyla) karıştırılmasıyla yapılır. Bu karışım, yüksek oral dozlarda mide bulantısı, kusma, ishal, ve dehidrasyon nedeniyle ölümcül düzeyde düşük kan basıncına yol açabilen [2] toksik bir kimyasal olan klor dioksit meydana getirir.

MMS’in başlıca bileşeni olan sodyum klorit, yutulması halinde akut böbrek bozukluğuna [5] neden olabilen toksik bir kimyasaldır. [3][4] Yaklaşık 1 g kadar küçük miktarlarının mide bulantısı, kusma, ince ve kalın bağırsağınki gibi iç mukoz membranların dökülmesi (ip solucanı [rope worm] denen döküntüler meydana getirir) ve hatta glikoz-6-fosfat dehidrogenaz yetmezliği olan kişilerde ölümcül düzeyde hemolize neden olması beklenebilir.

ABD Çevre Koruma Kurumu, içme suyunda azami 0.8 mg/(L) düzeyinde klor dioksite izin vermektedir. [6] Avustralya Yeni Güney Galler Zehir Bilgi Merkezi’nin yöneticisi Naren Gunja, bu ürünü kullanmanın “konsantre çamaşır suyu içmeye benzer birşey” olduğunu ve kullanıcıların kusma, mide ağrıları ve ishal gibi aşındırıcı yaralara işaret eden semptomlar gösterdiklerini bildirmiştir. [7]

MMS yanıltıcı bir şekilde HIV, sıtma, hepatit virüsleri, H1N1 grip virüsü, soğuk algınlığı, otizm, akne, kanser ve çok daha fazlası için bir ilaç olarak tanıtılmaktadır. MMS tanımlaması ilk kez, eski bir Sayntoloji (Scientology) tarikatı mensubu [ 8] olan Jim Humble tarafından, 2006 yılında kendi yayınladığı “The Miracle Mineral Solution of the 21st Century” (21. yüzyılın mucize mineral solüsyonu) adlı kitabında kullanılmıştır. [9] Yalnızca anekdot paylaşımlarından ve Humble’ın kitabından doğan bu iddiaları test etmek için hiçbir klinik çalışma yapılmamıştır. [10][11] Ocak 2010’da Sydney Morning Herald gazetesinin bir haberindeki açıklamaya göre, bir satıcı bu ürünü bir ilaç olarak kullanmayı engelleyen düzenlemeleri atlatmak amacıyla, Humble’ın yazılı iddialarının hiçbirini kullanmadıklarını kabul etmiştir. [12] Tıbbi düzenleme engellerinden sakınmak amacıyla satıcılar bazen MMS’i bir su arıtıcı olarak tanımlamaktadır. [13] Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu, MMS tanıtımcılarının iddia ettiği gibi bu ürünü sıtmayla mücadele etmek için kullandıklarına dair iddiaları şiddetle reddetmiştir. [14] Humble 2016’da MMS’in “hiçbir şeyi iyileştirmediğini” söylemiştir. [15]

MMS Afrika ülkeleri Kamerun ve Uganda’da kullanılagelmiştir.

Güvenlik ve yasal hususlar

The Guardian gazetesinde MMS için şu açıklama yapılmıştır: “Son derece berbat bir maddedir ve bu konudaki tıbbi tavsiye, bu ürüne sahip olan herkesin bunu kullanmayı hemen bırakıp atması yönündedir. Ölümcül bir reaksiyona neden olduktan sonra Kanada’da yasaklanmıştır.” [16] Ağustos 2009’da Vanuatu’da Amerikalı kocasıyla birlikte yatta seyahat eden Meksikalı bir kadın, sıtmaya karşı bir önlem olarak MMS almıştır. 15 dakika içinde hastalanmış, 12 saat içinde de ölmüştür. Bu ada ülkesinin savcısı Kayleen Tavoa, MMS’in ithalatını yasaklayan spesifik yasalar olmadığı için dava açmamış fakat şu tavsiyede bulunmuştur: “Her vaka kendi koşullarında değerlendirilmekle birlikte şunu belirtmek isterim ki gelecekte Vanuatu’da MMS’i suistimal eden herhangi bir kişinin potansiyel olarak ciddi bir suç işleme gerekçesiyle kovuşturmaya uğrayacak olması muhtemeldir. Hiç kimse, ne içtikleri konusunda ve bu karışımı içmeye karar vermeleri halinde meydana gelebilecek ciddi sağlık riskleri hakkında uyarıda bulunmadan bir başka insana MMS vermemelidir.” [17][18]

2008’de 60 yaşındaki Kanadalı bir adam MMS aldıktan sonra ölümcül bir duruma düşüp hastaneye kaldırılmıştır. [19] Mayıs 2010’da MMS’in tolere edilebilir sodyum klorit düzeylerini 200 kat aştığına dair resmi bir rapor üzerine, [20] Calgary şehrindeki bir tedarikçi kısa süre içinde bu ürünün dağıtımını durdurmuştur. Bir web sitesinin kapatılmasıyla sonuçlanan Şubat 2012 tarihli bir uyarıda şu söylenmiştir: “Kanada’da insanlar tarafından oral olarak tüketimine izin verilmiş sodyum klorid içerikli hiçbir terapötik ürün mevcut değildir.” [21][22] İngiltere’de Gıda Standartları Kurumu, Kanada Sağlık Bakanlığının ve ABD Gıda ve İlaç İdaresinin ilk uyarılarını izleyerek şu uyarıyı yayınladı: “MMS endüstriyel dozda ağartıcıya denk olan %28 sodyum klorit içerikli bir çözeltidir. Belirtildiği şekilde alındığında şiddetli mide bulantısı, kusma ve ishale ve potansiyel olarak dehidrasyon ve düşük kan basıncına neden olabilir. Solüsyon belirtilenden daha az seyreltilmesi halinde bağırsakta ve kırmızı kan hücrelerinde hasara neden olabilir ve potansiyel olarak solunum yetmezliğiyle sonuçlanabilir.” [23][24] Daha seyreltilmiş versiyonlar, ihtimali daha düşük olmakla birlikte hasar verme potansiyeline sahiptir. Gıda Standartları Kurumu o zamandan beri MMS’le ilgili uyarısını tekrarlamış ve CDS’i de kapsayacak şekilde genişletmiştir. [25][26]

Satıcılar kusma, mide bulantısı ve ishali, ürünün işlev göstermesine atfetmektedir fakat bunlar tamamen ürünün zehirliliğindendir. [27]

Aralık 2009’da Belçika Zehir Kontrol Merkezi tarafından Avrupa Zehir Danışma Merkezleri ve Klinik Toksikologlar Derneğine yönelik bir uyarı yayınlanmıştır. Buna yanıt olarak Mart 2010’da Fransız Toksikovijilans Koordinasyon Komitesi tarafından bir değerlendirme yapılmış ve doza bağlı tahriş ve olası toksik etkilerle ilgili bir uyarıda bulunulmuştur. Bu komite ayrıca, ciddi hastalıkları olan kişilerin mevcut tedavilerini durdurup bu alternatif tedaviye yönelme ihtimali konusunda uyarıda bulunmuştur. [28]

Temmuz 2010’da ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından yayınlanan benzer bir tebligatta, sodyum klorit çözeltisinin bir asitle (örneğin turunçgil sularıyla) karıştırılması yoluyla hazırlanan MMS’in “kumaş aşındırma ve endüstriyel su arıtımı için kullanılan potansiyel bir ağartıcı” olan klor dioksit ürettiği konusunda uyarıda bulunulmuştur. MMS tüketimini takip eden şiddetli mide bulantısı, kusma ve dehidrasyondan kaynaklı tehlikeli derecede düşük kan basıncına dair raporlar nedeniyle FDA tüketicilere ürünü kullanmayı hemen bırakıp atmalarını tavsiye etmiştir. [2]

MMS herhangi bir hastalığın tedavisi için onaylı değildir ve ABD Çevre Koruma Kurumuna göre küçük dozlarda klor dioksite kronik maruziyet, üreme ve sinir gelişimi hasarlarına neden olabilir. [29] Klor dioksitin insanlardaki etkilerine dair çalışmalar nadir olmakla birlikte hayvanlar üzerinde daha fazla çalışma yapılmıştır; klor dioksitin grivet maymunlarında 6 ay içinde tiroid işlevini bozduğu ve CD4+ Yardımcı T hücresi sayısını azalttığı gösterilmiştir. [30] Bir çalışmada, içme sularında 100 mg/L klor dioksit konsantrasyonuna maruz kalan sıçanlarda 3 ay sonra kırmızı kan hücresi sayısının azaldığı görülmüştür. [31] 10 ppm’lik konsantrasyonlar sıçanlarda 10 gün sonra ölümlere neden olduğu ve kazara 19 ppm’ye maruz kalan bir işçi öldüğü için, ABD Çalışma Bakanlığı solunum yoluyla mesleki klor dioksit maruziyetini 0.1 ppm ile sınırlamaktadır. [32] Aynı kuruma göre “klor dioksit insanlarda şiddetli bir solunum ve göz tahriş edicisidir”. [32]

Kullanım

Kamerun

2018’de Almanya Düsseldorf’taki Heinrich Heine Üniversitesi’nden Enno Freye’nin yaptığı bir çalışmada klor dioksit Kamerun’da 500 sıtma hastası üzerinde test edilmiş ve “sıtma tedavisinde ümit vadeden yeni bir yaklaşım olduğu” tespit edilmiştir. [33] Mayıs 2019’da bildirildiği gibi, The Guardian gazetesi bu üniversiteyle irtibata geçmiş ve aldığı bilgilere göre söz konusu çalışma Üniversite tarafından incelenmiş ve “bilimsel olarak değersiz, çelişkili ve etik olarak kısmen sorunlu” olduğu bulunmuştur; “ünvanının gerektirdiği saygınlığa ve güvene ciddi bir şekilde zarar verdiği” gerekçesiyle Freye’nin profesörlük ünvanı elinden alınmış ve üniversitedeki görevine son verilmiştir. [34]

Uganda

The Guardian Mayıs 2019’da Amerikalı papaz Robert Baldwin’in Uganda’da MMS’i “mucizevi bir ilaç” olarak dağıtmaları için yaklaşık 1200 din görevlisi “eğittiğini” bildirmiştir. Bu din görevlilerinden her birinin MMS’i yaklaşık 50 kilise ziyaretçisine uyguladığı tahmin ediliyor. 52 yaşında bir New Jersey’li olan Baldwin MMS’in bileşenleri olan sodyum klorit ve sitrik asit ithal ediyordu. Baldwin “Yaşam kaybını büyük oranda azaltmak için Kadiri Mutlak Tanrının gücünü kullanan” Global Healing adlı kendi kurduğu dini örgüt altında faaliyet gösteriyor. Baldwin, “mucizevi ilacı” yaymaları için bir teşvik olarak din görevlilerine akıllı telefonlar sunuyor. The Guardian’ın irtibat kurduğu Baldwin şöyle dedi: “İnsanları iyileştirmek için doğal şifa tedavileri kullanıyoruz. Bu Hristiyanların yaptığı birşey.” The Guardian Afrika’da uygulanan ağartıcı dozunu sorduğunda Baldwin telefonu kapatmıştır. [34]

Sahte ilaçlara karşı kampanyalar düzenleyen Fiona O'Leary, The Guardian’a Robert Baldwin’in yaptığı iddia edilen bir telefon görüşmesinin kaydını vermiştir. Baldwin bu görüşmede şunları söylüyordu: “MMS’e dikkat çektiğinde devletle veya ilaç şirketleriyle başının belaya girmesi riskiyle karşılaşırsın. Bunu gösterişten uzak bir şekilde yapman gerekir. O yüzden bu işi kilise yoluyla yapıyorum... Amerika ve Avrupa’da yasalar çok daha katı ve FDA’nın sıkı kontrolü yüzünden insanları iyileştirme konusunda pek serbest değilsin. O yüzden gelişmekte olan ülkelerde çalışıyorum. Fakir ülkelerdeki insanlar daha zengin ülkelerde sahip olduğumuz seçeneklere sahip değiller. Tanrının onlara sunduğu nimetleri almaya çok daha açıklar.” Baldwin’in ayrıca şöyle dediği iddia ediliyor: “Kendimi korumak amacıyla ben buna ‘MMS’ demiyorum, ‘şifa suyu’ diyorum. Facebook’un ‘MMS’i tanıyan algoritmaları var.” [34]

Baldwin’in ağının bir kısmı, Arlesey’de yaşayan 25 yaşındaki eski İngiliz durugörürü Sam Little tarafından finanse ediliyor. Little, The Guardian’a, MMS’in Uganda halkına “yardımcı olduğunu” söyledi: “Bir sürü insanda sıtma, kanser, HIV ve pek çok başka hastalığı iyileştirdik.” Little, MMS’e olan ilgisinin aile üyelerinden biri MMS kullanarak kanseri yendiğinde başladığını söyledi. “İnternette araştırmaya başladım ve giderek daha fazla sayıda insanın iyileşmekte olduğuna dair videolar gördüm. O zaman bunu sıtma üzerinde bizzat denemeye karar verip Afrika’ya seyahat ettim. Bu, insanları çalışmalar için deney faresi gibi kullanmak anlamına gelmez.” [34]

Araştırmalar

2015’te BBC Londra’nın MMS’le ilgili yaptığı gizli bir araştırmada, bir muhabir otizmli bir kişinin aile üyesi rolünü oynadı. BBC muhabirine, ABD’deki Genesis II Kilisesiyle bağlantılı olan ve kendini din adamı olarak tanıtan Leon Edwards tarafından sodyum klorit ve hidroklorik asit içeren iki şişe satıldı. Edwards muhabire bu çözeltilerin kanser, HIV, sıtma, otizm ve alzaymır hastalığı dahil neredeyse tüm hastalık ve sorunları iyileştireceğini söyledi. Bir bebek için günlük 27 damla tavsiye etti. Daha sonra yapılan laboratuar analizi, her iki şişedeki çözeltinin konsantrasyonunun ilan edilenden daha fazla olduğunu gösterdi. Edwards muhabire, “Bunu gözlerime, burnuma, kulaklarıma uyguladım, içinde banyo yaptım, içtim, ciğerlerime çektim. Kalçama enjekte ettim.” demiştir. [35]

Eyewitness News ve ABC News 2016’da MMS fenomenini araştırdı ve güney Kaliforniya civarında üslenen ve bu maddeyi kanser, parkinson hastalığı ve çocuk otizmi dahil çeşitli sorunlar için bir ilaç olarak tanıtan bir yeraltı ağını ortaya çıkardı. [ 8]

Ocak 2018’de en az altı polis gücünün İngiltere’de MMS kullanımını araştırdığı bildirildi. İngiltere İlaç ve Sağlık Bakım Ürünleri Düzenleme Kurumu ve Gıda Standartları Kurumu sözcüleri böyle bir ürünü kullanmanın tehlikeleri konusunda tekrarlı olarak uyarılarda bulunmuştur. [ 8][36]

2019’da The Guardian’da bildirildiği gibi, Uganda hükümeti şu anda ülkede MMS kullanımını araştırıyor. [34]

Yargı Kararları

Illinois Başsavcısı, şu anda Meksika’da ikamet eden eski Şikagolu Kerri Rivera’ya, artık Illinois eyaletinde toksik klor dioksiti (CD) pazarlamayacağı yönünde bir belge imzalatmıştır. [37] Rivera’nın imzaladığı bu sözleşmeye göre, “Muhatap [Rivera] otizm tedavisinde klor dioksit kullanımıyla ilgili asılsız tıbbi iddialarda bulunmaktadır. Esasen muhatap klor dioksitin otizmi tedavi edebileceği yönündeki iddialarını destekleyecek güvenilir bilimsel kanıtlara sahip değildir. Muhatabın otizm tedavisinde klor dioksit kullanımıyla ilgili temelsiz tıbbi iddiaları yayması, Tüketiciyi Koruma Yasasının 2. Maddesinin bir ihlalini teşkil etmektedir.” Sözleşmenin devamında Rivera’nın otizm tedavisi konusundaki seminerlerde konuşması, klor dioksit ve benzer maddeler satması yasaklanmıştır. Fakat Rivera otistik çocuklara lavmanla toksik bir klor dioksit formülü enjekte edilmesini savunan bir Facebook sayfası [38] ve web sitesi [39] işletmekte ve çocukların vücutlarından çıkan bağırsak astarı ve membranların parazit olduğunu iddia etmektedir (bkz. “ip solucanları”), ki bu bariz bir şekilde yanlıştır. [40] Başsavcı Lisa Madigan bu vakayı şu şekilde tanımlamıştır: “Tamamen şarlatan niteliğindeki bazı kişiler, küçük çocuklara çok tehlikeli bir kimyasal verilmesini savunuyorlar... Zehirli bir kimyasal (çamaşır suyu) olan birşeyi vücuda vermek çocuğunuzu iyileştirmez.” [41] Rivera bebeklere, yürümeye yeni başlayan çocuklara ve aynı zamanda daha büyük çocuklara klor dioksit lavmanları yapılmasını savunmakta ve çocukların aynı zamanda bu çözeltiyi içmeleri ve içinde banyo yapmaları gerektiğini söylemektedir.

MMS, Seattle bölgesini hedefleyen Avustralyalı bir çift tarafından da pazarlanmıştır. Bu kişiler sahte tanıklık, fotoğraflar ve Seattle adresleri içeren web sayfaları yoluyla “MMS Professional” markası altında “su saflaştırma damlaları” etiketli şişeler satmış ve gizli tedaviler içerdiği iddia edilen indirilebilir kitaplar sunmuşlardır. [42] Washington Eyaleti Başsavcısı dava açmış ve Avustralya Rekabet ve Tüketici Komisyonu (ACCC) ile birlikte 40.000 ABD dolarının üzerinde bir tazminat almıştır; bunun yaklaşık 25 bini eyalet avukatlık ücretleri için ve 14 bini de 200 müşteri arasında bölüştürülmek üzere alınmıştır. [43][44] ACCC’nin açtığı davada duruşma hakimi söz konusu ilaçları şarlatanlık olarak tanımlamış ve web sitesindeki iddiaların “yanlış, yanıltıcı veya aldatıcı” olduğunu beyan etmiştir. [42][45]

Avustralya’nın Mackay şehrinden bir kadın, gerekli yasal vasıflara sahip olmadığı halde, sterilizasyon için uygun koşulları bulunmayan garajında hastalara 2000 Avustralya doları karşılığında MMS enjekte etmiş ve hatta bir kişiye kemoterapiden sakınmasını önerirken “hiçbir bilimsel dayanağı olmadığı halde MMS’in faydalarını savunma ahlaksızlığını yapmıştır”. Queensland Adil Ticaret Dairesi kadını “herhangi bir kanserli kişiyi iyileştirmeye veya fayda sağlamaya yönelik herhangi bir iddiada bulunmaktan” men eden bir mahkeme emri çıkarmış ve 12.000 Avustralya doları avukatlık ücretlerini ödemeye mahkum etmiştir. [46][47]

28 Mayıs 2015’te bir ABD federal jürisi Louis Daniel Smith’i MMS satışıyla ilgili olarak komplo, kaçakçılık, yanlış markalı ilaçlar satmak ve ABD’yi dolandırmak fiillerinden suçlu bulmuştur. Duruşmada sunulan kanıtlara göre, Smith sodyum klorit temin edip devletten gizli bir şekilde Mucize Mineral Solüsyonu nakli yapmak üzere sahte “su arıtma” ve “atık su arıtma” şirketleri kurmuştur. [48] 28 Ekim 2015’te Smith federal hapishanede 4 yıl 3 ay hapis cezası ve 3 yıl denetimli serbestliğe mahkum edilmiştir. [49] Smith’in mahkumiyetine rağmen Genesis II Sağlık ve Şifa Kilisesi ABD dahil olmak üzere pek çok ülkede MMS’in satışını ve kullanımını desteklemeye devam etmektedir. Bir Washington Post makalesinde, Genesis II Sağlık ve Şifa Kilisesi piskoposlarından Floyd Jerred’in MMS’le ilgili olarak “Bu konuda söyleyebileceğim şey, bunun bir eğitim olduğudur” ve Smith’in mahkumiyeti konusunda da “Eğer beni içeri atacak olurlarsa, nasıl beden dışı seyahat yapılacağını biliyorum. İstediğim her yere gidebilir ve görmek istediğim herşeyi görebilirim.” demiştir. [50]

--------------------------------------

Referanslar, çeviri için kaynak alınan şu wikipedia makalesinin sonunda görülebilir:

https://www.wikiwand.com/en/Miracle_Mineral_Supplement


Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 12/06/2019 :  21:20:15  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Anladığım kadarıyla, konu oldukça ateşli bir tartışma konusu bu piyasada. İmkan oldukça incelemeye devam edip bazı net sonuçlara varıp varamayacağımıza bakalım.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa


1145 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/06/2019 :  14:23:39  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Çok kafam karıştı :)
Go to Top of Page

Tgur


1657 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 14/06/2019 :  16:40:55  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
GTP bu işi doku ve hücre bilimcileri ve tosikoloji uzmanları çözer GDO da baştan tarım alanındaki verim artışı için başlatldı sonuç malüm..
Go to Top of Page

Dionysos


1764 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 15/06/2019 :  22:29:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Dionysos Kullanıcısının kişisel sayfasını Ziyaret edin  Alıntı Ekle
Arkadaşlar ben sott tan ve bir çok yerden link derleyip translate ile okumalar yapıp kendi fikirlerimi buna dair Türkçe videoları youtube dan sunan Vitamingiller-e ve videoları altına yazmayı denedim.
Sott bir dönem iyi yüklenmiş. 2010 yıllarında felan.
Adam bana diyeceklerini destekleyecek bir şey sunamadım diyor.
İnternet yorumlarına bakarsak bu Jim Humble bir manyak tarikat vakası.
Jim Humble bunu sözde madende çalılırken su arıtmada kullanılan benzer içeriği hasta insanların sularına 1 damla katarak denemiş keşfetmiş oysa bence biri bunu eline vermiş olmalı.
Bunu Marks'ın din için bunalmış varlığın iç çekişi demesi gibi almaya başladım
Normal bir çocuğa sahip olmak için doğum yapıyorsun sözde bir aile kurumsalı kuruyorsun ve bir Otistik çocukla karşılaşıyorsun. Bunu biraz da kendi çocuğuna bile bile zarara verme doğadan öç alma topluma serzeniş vb. kafayı yeme gibi görmeye başladım. Çatlaklar toplumu manyaklar toplumu... Doğaya Tanrıya birşeylere kızıyorlar.
Yukarıda yazdım mı bilmiyorum İspanya bunu durdurabilmek özel internet takip birimi kurmuş...

Bu arada kafa karıştıracak bir şey yok. Klor zararlı bir ürün tıbbi kullanımı yok.
Evet nasıl su arıtıyorsa sudaki mikropları öldürüyorsa vücutta bir şeyler yapıyor...
Ama yaptığı kadar yıkıyor olmalı en basiti kesinlikle dost bakterileri öldürüyor.
Bir yerde bir yorum da Klor -1 değerliktir oksijenle iki bağ yapmaz diyor
Klor 7a grubunun flordan sonraki en aktif elementidir
Son yörüngesindeki bir elekton eksiğini tamamlamak için kuduz kçpek gibi ne görürse saldırır her görsüğü atoma bileşiğe saldırır ne koparırsa kardır felan demiş
Buna bir de sodyum klorit deniyor başka nir ürünle karışıyor bilmiyorum

Edited by - Dionysos on 15/06/2019 22:45:04
Go to Top of Page

bozadi


11532 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 17/06/2019 :  21:01:52  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Araştırma sonuçlarını ve izlenimlerini paylaştığın için teşekkürler Dionysos.
Go to Top of Page
  Önceki Konu Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Celse veya diğer içerikleri farklı ortamlarda paylaşırken lütfen kaynak belirtiniz Yukarıya git
Snitz Forums 2000
Bu sayfa 0,14 saniyede oluşturuldu.