Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Olağandışı Olaylar
 Ufoloji
 Caponi'nin Fotoğrafları
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

gerçek tosun paşa

659 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/06/2019 :  22:29:02  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
1993 yılında İtalya'da geçen bir dünya dışı varlık vakası.

Filiberto Caponi evinin garajında ve bahçesinde rastlayıp peşine düştüğü uzaylı varlığın fotoğraflarını çekiyor.

Konu ulusal ve uluslararası medyada oldukça ilgi çekiyor.

https://www.youtube.com/watch?v=WbERz5zIJ_4

bir diğer döküman : http://www.hyper.net/ufo/occupants.html

Translate kullanarak göz atabilirsiniz. Bu linki Laura'nın forumunda gördüm. (eğer İngilizce bilmiyorsanız)

Fotolar gerçek mi değil mi araştırmadım.

İlgisini çeken videoyu izleyebilir :)

Bana gerçek gibi geldi hikaye. Ayrıca varlığın ten rengi cilt yapısı, kambur ve eklemleri de çok ilginç. Sizce bir 4B yırtığından mı sızdı? Yoksa bilinçli olarak bir uzay aracıyla gelip burada mahsur mu kaldı? :)

Edited by - gerçek tosun paşa on 27/06/2019 22:35:11

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/06/2019 :  00:17:50  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Paylaşım için teşekkürler gtp. Bu fotoğraflar ufoloji alanında uzaylılarla ilgili en çok referans gösterilen resimler arasında. Dikkatimi çekmişti ilk rastladığımda ama ayrıntılı araştırma hevesi duymamıştım.

Anlatılan olayın ve resimlerin gerçek/doğru olduğunu düşünme eğilimindeyim ben de. Lakin, bu varlıkların ne tür varlıklar olduğu ve neden orada o şekilde görüldükleri konusunda ikna edici bir fikir yürütmek çok zor görünüyor.

Bu varlıkların tiplerinde, vücut yapılarında ciddi deformasyonlar var gibi görünüyor. Bir tür yumurtadan mı çıkıyorlar, yoksa istedikleri zaman bir armadillo gibi içe kapanıp yumurta şekli mi alıyorlar, anlayamadım.

Şahsen en ciddi olasılık olarak bu olayın bir "pencere" fenomeni olduğunu, yani geçici olarak açılan bir elektromanyetik boyut penceresinden dünyaya "düşen" yaratıklar oldukları izlenimini ediniyorum.

Diğer bir olasılık olarak, 4KH'nin sorunlu bir melezleme çalışmasının ürünleri olabileceklerini de düşünüyorum ama pencere fenomeni bana daha muhtemel geliyor şu an için.
Go to Top of Page

bozadi

9457 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/06/2019 :  11:21:39  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Olayı yaşayan Caponi'nin açıklamalarına göre yaratığın (sanırım farklı tarihlerde aşağı yukarı aynı yerde görülmüş tek bir varlık söz konusu) boyu bayağı kısaymış, 70 cm'den fazla değilmiş. Ben resimlere bakınca ortalama bir insan boyunda olduğu izlenimini edinmiştim ama değilmiş. Bir diğer önemli husus olarak, bu yaratığın kolları epeyce kısa ve Caponi'nin dediğine göre yaratık kollarını hiç kullanmıyormuş, bacakları uzun ve güçlü ve adeta "koşmak için yaratılmış" bir canlı gibi görünüyormuş. "Devekuşu" gibi sıçramalarla koşuyormuş ve oldukça hızlı hareket ediyormuş.

Bir de, tüm fotoğrafları mı yoksa bazılarını mı kastediyor bilmiyorum ama Caponi varlığın üzerinde bir tür kılıf veya örtü olduğunu söylüyor. Bacaklarında da yara bezi gibi kanlı bazı bez parçaları sarılı olduğunu görmüşler. Yine belirli birkaç fotoğraf kastediliyor olabilir; sırtında bir tür paket olduğu da söyleniyor.

Kendisini gören insanlara yönelik herhangi bir saldırı veya zarar verme eğilimi olmamış sanırım. Bir hayvan gibi kaçıp saklanma çabaları olmuş.

Alışıldık "uzaylı" tasvirlerine pek benzemiyor, ne vücut yapısı ne de davranış olarak. Bu nedenle bir "pencere düşüğü" (ing. "window faller" için uygun bir kısa karşılıksa) vakası olduğunu, 3Y, 4Y veya ikisinin karışık olduğu bir boyuttan geldiğini düşünüyorum, olayın gerçek olduğunu varsayarak. Tabi her pencere düşüğü çok benzer vücut yapıları veya davranışlar gösterecek diye birşey yok. Oldukça farklı varlık türleri tanımlamaları yapıldı diye hatırlıyorum celselerde bu bağlamda (çupakabra, mothman, slenderman vs). Bazıları oldukça kararlı bir şekilde negatif amaçlarla da faaliyette bulunabilir. 4KH'nin güdümünde hareket edebilir vs. Ama sanıyorum ki pencere düşüğü vakalarının en belirgin özelliklerinden biri süreklilik arzetmemesi, geçici olması.
Go to Top of Page

gerçek tosun paşa

659 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 28/06/2019 :  11:59:35  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Bozadi bana da bu varlık bir yırtıktan geldi gibi geliyor. Gizli bir üstten, yer altından vs. çıkma ihtimalini düşük buluyorum. Ayrıca -tabii bilemeyiz ama- bizim gezegenin katılığından ya da fiziksel ortamından zarar görmüş olabilir. Bu kanlı bezler vs. onunla ilgilidir belki. Muhtemelen burada çok sağlıklı bir yaşam sürdürebilecek bir biyolojik sistemi yok.

Bu söylediğin gibi top olabilmesi meselesi doğru olabilir. Üstünde giysi benzeri şeyler varken adam çanta sanmış muhtemelen oldukça küçülebiliyor.

Benzeri ten rengi tavsirlerine başka vakalarda rastladım ama bu varlığın görüntüsü klasik grilerden ya da uzun grilerden çok farklı.

Video yorumlarında insanlar kertiş x gri kırmasına benziyor demişler

Edited by - gerçek tosun paşa on 28/06/2019 12:06:04
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,45 saniyede oluşturuldu.