Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Kendine Hizmet Menfaat Grubu Aldatmacaları
 Diğer
 Yakup Deniz
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

ogeday

212 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/07/2019 :  13:09:25  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Tesadüfen rast geldiğim bu youtube kanalında islam la ilgili hiç duyulmamış bilgiler veriyor.Kaynak olarak nerelerden yararlandığını bilmiyorum ama gerçekten büyük cesaret söyledikleri.Ayetlerdeki birbiriyle çelişkili ifadeleri,Türklerin islamiyeti isteyerek değil Horasan da Hz Ömer in bir Türk kavmini talan edip yağmalamasıyla zorla müslüman yaptığını.Kevser suresinin Muhammed in kısır olduğu için uydurulduğunu.Peygamberlerin mucizelerinin mantıksızlığını.Muhammed in tek amacının fethi yapıp ganimet peşinde olduğunu iddia ediyor.

bozadi

9688 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 29/07/2019 :  20:17:33  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle

Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen ogeday

Tesadüfen rast geldiğim bu youtube kanalında islam la ilgili hiç duyulmamış bilgiler veriyor.Kaynak olarak nerelerden yararlandığını bilmiyorum ama gerçekten büyük cesaret söyledikleri.Ayetlerdeki birbiriyle çelişkili ifadeleri,Türklerin islamiyeti isteyerek değil Horasan da Hz Ömer in bir Türk kavmini talan edip yağmalamasıyla zorla müslüman yaptığını.Kevser suresinin Muhammed in kısır olduğu için uydurulduğunu.Peygamberlerin mucizelerinin mantıksızlığını.Muhammed in tek amacının fethi yapıp ganimet peşinde olduğunu iddia ediyor.

Petra meselesi başta olmak üzere, web'de İslam'la ilgili bazı iddiaları araştırken GİG TV (Gizlenen İslam Gerçeği) kanalının bazı videolarında rastlamıştım bu şahsın adına. Videolarından birkaçını izlemişimdir, genelinin niteliği belli.

Açıkçası bana hala en geçerli gibi görünen görüş, "Hz. Muhammed"in tarihsel gerçekliğinin son derece şüpheli olması. Emeviler ve/veya Abbasiler kanlı fetihlerle büyüyen Arap imparatorluğunun bekasına uygun bir din yaratmışlar.

Tıpkı İsa'nın tarihsel gerçekliğinin de son derece şüpheli olması ve Hristiyanlığın da negatif siyasi çıkar amaçlı olarak tasarlanmaya başlamış olması gibi. K'ların bu konuda dediklerini geçerli kabul edersek, Sezar'ın akıllarda, gönüllerde bıraktığı pozitif miras ve biraz da Pavlus'un çalışmaları sayesinde, Hristiyanlığın az-çok pozitif bir versiyonu oluşturulmuş. Benzer bir örnek İslamdaki tasavvuf örneği bana göre. Benzer şeyler yaklaşık olarak Yahudilik için de geçerli muhtemelen. Her dinin az-çok olumlu ve olumsuz versiyonları var.

Bugün açısından, "tarihsel doğruluk/yanlışlık" meselesini çok umursamıyorum. Niyet faktörü çok önemli.

Tüm dinlerin veya dinsel kitlelerin turnusol kağıdı, evrensel/varoluşsal ahlak meselesindeki durumları. Hiçbir din çok masum değil. Hepsi uydurma bir bakış açısından. Ama kalabalıklar, ve bu bozuk, çarpık halleriyle bile toplumsal erozyonu bir ölçüde azaltan bir yönleri var.

Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,08 saniyede oluşturuldu.