Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

Forum
 Genel Paylaşımlar
 Alıntılar
 Çernobil kısa dizisi
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

fidelista

309 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 02/09/2019 :  23:09:40  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Paylaşıldımı bilmiyorum ,mutlaka izlenmesi gereken 5 bölümlük dizi. İzlemidiyseniz vakit kaybetmeyin.

Edited by - fidelista on 02/09/2019 23:18:29

bozadi

9624 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/09/2019 :  17:56:04  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Eklenti:
Orjinal Mesajı Ekleyen fidelista

Paylaşıldımı bilmiyorum ,mutlaka izlenmesi gereken 5 bölümlük dizi. İzlemidiyseniz vakit kaybetmeyin.
Sanırım konusu hiç geçmedi fidelista. Epeyce popüler ve aynı zamanda tartışma konusu olduğunu duymuştum.

Şimdiye kadar nükleer enerji santralleri konusuna ben de oldukça çekinceli ve hatta karşı olsam da, Kasyopya forumdaki bazı üyelerin, yeşil/çevreci olduğu söylenen enerji kaynaklarının sanıldığı kadar faydalı olmadığı ve nükleer enerji üretiminin de sanıldığı kadar zararlı olmadığına dair görüşlerine rastlayınca şaşırdım ve bu görüşleri ve gerekçelerini anlamaya çalışıyorum hala.

Dizinin tartışıldığı başlıktada bu görüşlere kısmen yer verilmiş (google çevirisi). "luc" adlı üyenin yorumlarını (2. sayfada) özellikle dikkat çekici buluyorum bu konuda.

Eğer bu yöndeki iddiaların, yani nükleer enerjinin "yeşil" enerjiden daha "iyi" olduğu yönündeki görüşlerin bir makullüğü varsa da, bu her yere gelişigüzel bir şekilde ve yeterli güvenlik önlemleri alınmadan tesis yapmanın uygun olduğu anlamına gelmiyor elbette ama yine de nükleer enerjinin yabana atılmaması, şeytanlaştırılmaması gerektiği yönündeki görüşleri dikkate almaya, araştırmaya değer buluyorum.
Go to Top of Page

fidelista

309 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 06/09/2019 :  21:13:47  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Nükleer enerji den ziyade devlet denen hantal yapının işleyişi hakkında güzel bir anlatım sunmuş.Sonunda santrallerin hatalı yapıldığı mı savunan baş roldeki nükleer bilimci kişi 2 yıl içinde intihar ediyor gerçek hayatta.

Edited by - fidelista on 06/09/2019 21:15:04
Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,09 saniyede oluşturuldu.