Başkalarına Hizmet Forumu
Başkalarına Hizmet Forumu
Ana Sayfa | Bilgilerim | Kayıt Yaptır | Aktif Konular | Forum Üyeleri | Site içi Arama
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni Hatırla
Şifre hatırlatma servisi

  Forum
 Genel Paylaşımlar
 Diğer
 Türkiye'den Akdeniz'de "savaşa hazırız" der gibi hamle (27.09.2019)
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Yazar  Mesaj Sonraki Konu  

bozadi


9624 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/09/2019 :  13:41:58  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
27.09.2019

Türkiye'den "savaşa hazırız" der gibi hamle

Zengin hidrokarbon yataklarıyla başka kıtalardaki ülkelerin bile dikkatini çeken Doğu Akdeniz’deki kararlılığını kanıtlamak isteyen Türkiye, önemli bir tatbikatı daha gerçekleştirdi.


Zengin hidrokarbon yataklarıyla başka kıtalardaki ülkelerin bile dikkatini çeken Doğu Akdeniz’deki kararlılığını kanıtlamak isteyen Türkiye, önemli bir tatbikatı daha gerçekleştirdi.

Barbaros Hayrettin Paşa ve Fatih sondaj gemileri ile sismik araştırma gemisi MTA Oruçreis’e refakat etmek için 14 askeri gemilik filoyla varlığını sürdüren Türk Deniz Kuvvetleri, Doğu Akdeniz’de altı gün süren “Kararlılık 2019” tatbikatını yaptı.Uluslararası enerji satrancına “milli enerji ve maden politikası” hamlesiyle giren Türkiye’nin dış politikasına destek için düzenlenen tatbikata Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Gölcük, Erdek, Foça ve Aksaz üslerinden gemiler katıldı. Değeri 3 trilyon doları bulan doğalgaz rezervi ile Doğu Akdeniz’in çok önemli olduğunu söyleyen emekli Koramiral Can Erenoğlu, görüşlerini Milliyet’e değerlendirdi. Erenoğlu, “Akdeniz’de güçlü bir devlet olmak için güçlü bir donanmaya sahip olmak gerekli. Çünkü dış politikanın en güçlü aracı donanmadır” dedi.
Kaynak: OdaTV

bozadi


9624 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 27/09/2019 :  13:46:22  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
Akdeniz'deki enerji kaynaklarından yararlanmamız, ABD eksenli global güçlerin şiddetlendirmeye çalıştığı ekonomik krizlerin etkilerini hafifletmeye çok yardımcı olur diye ümit ediyorum. Her anlamda bağımsızlığımız için de güzel bir hamle. Körü körüne savaş çıkarmak için değil, hakkımız ve ihtiyacımız olanı almak için.
Go to Top of Page

bozadi


9624 Mesaj Göndermiş

Mesajın Eklenme Tarihi - 03/10/2019 :  09:36:07  Kullanıcı Bilgilerini Görüntüle  Alıntı Ekle
29 Eylül 2019

Erdoğan: Uyuyan devi uyandırdılar, sonuçlarına katlanacaklar

MİLGEM Projesi'nin 4. gemisi TCG Kınalıada’nın hizmete giriş töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Madem açık ikazlarımıza rağmen üzerimize üzerimize geliyorlar, sonuçlarına katlanacaklar. Hep söylediğim gibi, başaramayacaklar. Madem uyuyan devi uyandırdılar sonuçlarına da katlanacaklar'


Cumhurbaşkanı Erdoğan, MİLGEM Projesi kapsamında üretilen 4. ve son Ada sınıfı korvet gemisi olan TCG Kınalıada'nın (F-514) hizmete giriş töreninde konuştu.

Erdoğan, "Türkiye'nin savunma sanayi alanında son dönemde katettiği mesafe istiklaline ve istikbaline daha güvenli bakmasını sağlamıştır. Proje ortağı olduğumuz F-35 uçakları konusunda yaşananlar, bizim bu alandaki kararlığımızı daha da artırmıştır. Nasıl İHA'larımızı, SİHA'larımızı, uydularımızı geliştirip, uçurduysak inşallah kendi savaş uçağımıza da kavuşacağız" diye konuştu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

Son dönemde dünya ve Akdeniz'de yaşanan hadiseler bize her alanda olduğu gibi denizlerde de çok daha güçlü olmamız gerektiğini işaret ediyor.

Türkiye bugün dünyada bir savaş gemisini milli imkanlarıyla tasarlayan, inşa eden ve idamesini gerçekleştirebilen 10 ülkeden biri olmuştur. Gemi makinelerinden deniz toplarına, füzelere, torpidolara, elektronik sistemlere kadar her alanda yerli ve milli imkanları en üst seviyeye çıkarmakta kararlıyız.

Türkiye'nin savunma sanayi alanında son dönemde katettiği mesafe istiklaline ve istikbaline daha güvenli bakmasını sağlamıştır. Proje ortağı olduğumuz F-35 uçakları konusunda yaşananlar, bizim bu alandaki kararlığımızı daha da artırmıştır. Nasıl İHA'larımızı, SİHA'larımızı, uydularımızı geliştirip uçurduysak, ATAK helikopterlerimizi yaptıysak, kendi savaş uçağımıza da kavuşacağız, zamanı yakındır.

Madem açık ikazlarımıza rağmen üzerimize üzerimize geliyorlar, sonuçlarına katlanacaklar. Hep söylediğim gibi, başaramayacaklar. Madem uyuyan devi uyandırdılar sonuçlarına da katlanacaklar.

Hedefimiz 2023'te savunma sanayii alanında dışa bağımlılığı tamamen ortadan kaldırmaktır. Zihnimizde tek senaryo var, hakkın ve haklının yanında olmaya devam edeceğiz. Mazlumun yanında olmaya devama edeceğiz. Bizim inancımızda güçlünün haklı değil, haklının güçlü olduğu bir dünya var.Kaynak: soL

Go to Top of Page
   Mesaj Sonraki Konu  
 Yeni Konu Aç  Konuya Cevap Ver
Forum Seç:
Başkalarına Hizmet Forumu © Kasyopya celselerini ve diğer mesajları farklı ortamlara kopyalamadan önce lütfen izin isteyin: baskalarinahizmet@gmail.com Yukarıya git
Snitz Forums 2000

Design by Sizinsayfaniz.com

Bu sayfa 0,47 saniyede oluşturuldu.